Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

1 דקה לפני, Yoadknux said:

תתבייש, אם היה אפילו טיפת חשש הייתי מוכן להיכנס לכספת של בנק שנמצאת בתוך בונקר לכמה זמן שצריך. ברגע שאתה מסכן אחרים, ההחלטה האם אתה צריך להיות סגור או לא כבר לא בידיים שלך. 

איזה סטודנטית מהאוניברסיטה שלי נכנסה לבידוד, לא באתי איתה במגע אבל אני מכיר אנשים שכן, אפילו כאלה שיושבים איתה באותו משרד. אם אומרים לנו שאנחנו צריכים בידוד שבועיים בגלל זה, אני נשאר בבית בלי להסס בכלל

מפסיד בגלל זה דרבי?

35 דקות לפני, YNWA said:

פייר לא הייתי נשאר בבידוד

ומצדיק את הבחור הזה שקילל את הפקחים שבאו אליו הביתה ועכשיו רוצים לשלוח לו משטרה

צדקה אישתו ששאלה למה מתייחסים אליהם כמצורעים

והייתי גם משתעל עליהם בכוונה שרמוטות בן אדם נסע לתאילנד כולה ויש יותר סיכוי פי מליון בערך למות מתאונת דרכים

ניחוש: אתה מאלו שאם תהיה התפרצות תגיד שהמדינה בזיון שלא נתנה הנחיות ולא עשתה כלום

דעתי האישית שהקורונה כבר בישראל מחודש ינואר - סביר להניח שחלק חלו בזה בלי שידעו וגם החלימו. לא מבין את הפאניקה עם הדרום קוריאנים.

שהקורונה פרצה בינואר - בארץ עדיין הייתה תנועה של טיסות נכנסות מהמזרח - סביר להניח שאנשים רבו שחזרו מסין, תאילנד, יפן, פיליפינים וכדומה באו במגע.

2 hours ago, YNWA said:

פייר לא הייתי נשאר בבידוד

ומצדיק את הבחור הזה שקילל את הפקחים שבאו אליו הביתה ועכשיו רוצים לשלוח לו משטרה

צדקה אישתו ששאלה למה מתייחסים אליהם כמצורעים

והייתי גם משתעל עליהם בכוונה שרמוטות בן אדם נסע לתאילנד כולה ויש יותר סיכוי פי מליון בערך למות מתאונת דרכים

אהבתי

2 hours ago, החתול הצהוב said:

ניחוש: אתה מאלו שאם תהיה התפרצות תגיד שהמדינה בזיון שלא נתנה הנחיות ולא עשתה כלום

אני בעד דילול אוכלוסיית כדור הארץ

עם כמה שזה נשמע אכזרי, לכדור הארץ זה יעשה רק טוב

ואותו "יקום" שהביא את זה עלינו, באותה מידה יכל להביא איזה צונאמי, מאותת לנו להתנהג עם כדור הארץ בצורה יותר טובה

אני לא מתרגש מזה, כי אין משהו שאני יכול לעשות נגד זה, ולשאיר אותי שבועיים בבית כי הייתי בסין (בתכלס, חצי אסיה, אבל מיילא)

זה דבר מגוחך ואדרבא, אישית, רציתי ליסוע לתאילנד אפילו עכשיו, אבל החברים פוחדים.

לא רואה ספציפית בתאילנד יעד שאם חוזרים ממנו כל אחד צריך להכנס לבידוד, ואני משוכנע שגם בית משפט לא יאשר את זה. למרות שזה כאילו "צו שעה" שאוכף בית משפט, תאורטית אם היה אפשר לעתור נגד הבידוד הזה (נקודתית, לאדם שסך הכל היה בחופשה בתאילנד), אז בית המשפט היה נוזף במדינה. לדעתי. אני לא עורך דין.

תורג׳י יא אח

האמת שהתגובה שלי הייתה צינית לגמרי אבל לא בא לי מלחמות אינטרנט אז אגיד שגם אני אוהב אותך ואני חושב שאתה טועה.

12 דקות לפני, YNWA said:

ואותו "יקום" שהביא את זה עלינו, באותה מידה יכל להביא איזה צונאמי, מאותת לנו להתנהג עם כדור הארץ בצורה יותר טובה

גם אני בעד דילול כלשהו בכדה"א, אבל אתה לא יכול לאפשר לטבע לעשות את זה לבד, זה חייב לקרות תחת שליטה של בני אדם.

6 דקות לפני, ravid said:

גם אני בעד דילול כלשהו בכדה"א, אבל אתה לא יכול לאפשר לטבע לעשות את זה לבד, זה חייב לקרות תחת שליטה של בני אדם

בני אדם לא שמים זין על הטבע 

Just now, turgi said:

אין ספק שאוכלוסיית כדור הארץ גבוהה מדי.

זה לא אומר שאם אני חולה אלך ואשתעל על אנשים כדי שימותו.

איפה כתבתי את זה? זה בן אדם שבסך הכל היה בתאילנד. איך הגעת למסקנה שהוא חולה? כי 0.0001% מהתאילנדים נדבקו? אז צריך להגביל את כל מי שהיה שם? 

אף אחד לא באמת התייחס ברמה החוקתית דמוקרטית למה שכתבתי. שזה לא חוקי בעליל להגביל ככה בן אדם רק בגלל שהוא היה במדינה ש1 למיליון נדבק שם באיזה מחלה

אבל העיקר שאני טמבל. קל לקלל אנשים בפורום.

11 hours ago, החתול הצהוב said:

ניסיתי לחפור קצת לגביי ההגבלות על תעבורה אווירית לסין.

כל המאבק פה הוא בדיעבד 

עם הוירוס הזה הסוסים כבר ברחו מהאורווה 

ישראל בתזמון אכן פעלה כמו חלק ממדינות המערב עד סוף ינואר, אבל מאז מתקבלות החלטות מאוד קיצוניות. אין מדינה שגירשה קוריאנים, אוסרת על כניסת סינגפורים, ושדורשת מחוזרים מתאילנד להיכנס לבידוד.  

צריך גם להפריד ביטולי טיסות שנובעים משיקולים כלכליים של החברות. 

לגבי הבנאדם שהשתעל על הפקחים זה וירוס הערסיות הברברית האלימה שישראל דווקא מייצאת לתאילנד. 

8 דקות לפני, YNWA said:

אף אחד לא באמת התייחס ברמה החוקתית דמוקרטית למה שכתבתי. שזה לא חוקי בעליל להגביל ככה בן אדם רק בגלל שהוא היה במדינה ש1 למיליון נדבק שם באיזה מחלה

אבל העיקר שאני טמבל. קל לקלל אנשים בפורום.

זה אחד ל 2 מיליון. 

ומה זה רמה חוקתית ? החוק מאפשר למשרד הבריאות להוציא צו, זה מגובה בחוק, במדינה דמוקרטית, אולי ההיגיון של ההחלטה מעוות ונובע משיקולים לא מקצועיים או פשוט מפאניקה, אולי הצו עצמו אפילו לא ברור ויעיל (כי עובדה שאנשים חזרו מתאילנד ואף אחד ממשרד הבריאות לא הסיע אותם הביתה) ועדיין תגובה כזו מפגרת של בנאדם שהוא משתעל ומקלל פקחים זה זבל טהור. לא ברור מה נזעקת לגונן עליו. 

מי גונן עליו. אינסטיקטיבית הייתי מגיב בדיוק כמוהו. וזה מה שכתבתי.

שיבואו אליי כאחרון המצורעים כי הייתי בתאילנד?

עם מסיכות? מה אני כלב? אינסטינקטיבית הייתי מגיב כמוהו

ברור שאם הייתי חולה, לא הייתי משתעל ומדביק אנשים בכוונה. זה סוג של אקט מחאתי על הקיצוניות וההגזמה. 

הצו הזה לא דמוקרטי בעליל. גם אם החוק מתיר אותו. מאחל לליצמן להידבק בעצמו. אבל זה כבר סיפור אחר.

עדכונים...

הקוריאנים שבארץ יוטסו היום בכמה טיסות מיוחדות לסיאול ע"י אלעל, ארקיע וקתאיי פאסיפיק. צוותי המטוסים ימוגנו לטיסות הללו. הטיסות - לקוריאנים שמוצאים מהארץ בלבד, לא טיסות מסחריות סדירות.

לאלו שנתקעו בנתב"ג כי לא היה עבורם מקום בטיסה ששלשום הנוסעים בה לא הוכנסו לארץ בנו במהלך יום אתמול אוהל שהות בנתב"ג עד טיסתם היום.

עוד חולה מנוסעי הספינה התגלה. הם כאמור בבידוד בין כה וכה.

קצת על הקורונה: מדבק פחות מחצבת (חצבת היא המחלה הכי מדבקת אולי).

אחוזי תמותה כנראה 1-2 אחוזים, אולי עד 3. 

חבר'ה מה אתם רוצים YNWA רק טוען שמדובר בברירה טבעית, תנו לה לקטוע את העץ יוחסין הזה בשקט, אני בעד.

המאפיין של הרצף הגנטי הזה שלא מבחין בסכנות מתחדשות ולא אכפת לו מהסביבה שלו הוא בדיוק מהסוג שכדור הארץ אוהב למחוק (עוד מהקופים).

8 hours ago, YNWA said:

אני לא מתרגש מזה, כי אין משהו שאני יכול לעשות נגד זה, ולשאיר אותי שבועיים בבית כי הייתי בסין (בתכלס, חצי אסיה, אבל מיילא)

זה דבר מגוחך ואדרבא, אישית, רציתי ליסוע לתאילנד אפילו עכשיו, אבל החברים פוחדים.

לא רואה ספציפית בתאילנד יעד שאם חוזרים ממנו כל אחד צריך להכנס לבידוד, ואני משוכנע שגם בית משפט לא יאשר את זה. למרות שזה כאילו "צו שעה" שאוכף בית משפט, תאורטית אם היה אפשר לעתור נגד הבידוד הזה (נקודתית, לאדם שסך הכל היה בחופשה בתאילנד), אז בית המשפט היה נוזף במדינה. לדעתי. אני לא עורך דין.

תורג׳י יא אח

11 hours ago, YNWA said:

אני משוכנע שגם בית משפט לא יאשר את זה. למרות שזה כאילו "צו שעה" שאוכף בית משפט, תאורטית אם היה אפשר לעתור נגד הבידוד הזה (נקודתית, לאדם שסך הכל היה בחופשה בתאילנד), אז בית המשפט היה נוזף במדינה. לדעתי. אני לא עורך דין.

חיזקת כאן משמעותית את התחושה שלי שבשנים האחרונות מתעצם בארץ תהליך מדאיג של משפטיזציה. אני כבר לא מדבר ברמה המנהלית-ציבורית ששם זה תמיד היה מתכון לאבדון, אלא ברמה האישית והיומיומית שם אני מקווה שיש עוד מה להציל. יש שיח ציבורי ער לאחרונה ושימוש הולך וגובר במושגי ומונחי תביעות, עתירות וערעורים, תוך ניצול עודף החקיקה שקיים פה והעובדה שמתייחסים ברצינות יתרה בבתי המשפט לכל תיק זניח ועלוב במקום לזרוק את האנשים האלה מכל המדרגות ולהעביר אותם ליישוב סכסוכים חיצוני.

אתה מצד אחד מניף את דגל החוק וזכויות האזרח וחושב שזה לא חוקי לשים אדם בבידוד בגלל שחזר מחו"ל (זה כן), אבל שאר ההתייחסות שלך לנושא היא הכי אנרכית שיכולה להיות. האבסורד בדמוקרטיה היא שאדם תמיד יכול לזעוק על עוול ממסדי שנעשה לו, גם כשהוא עיוור לתמונה הגדולה ולהבנה שהוא גרגיר חול ושהעולם לא מתחיל ונגמר בו. אני מרגיש שחופש התנועה שאתה מנסה לגונן עליו, או כל עקרון יסוד אחר, הם לא באמת דברים שמעניינים ומנחים אותך כדרך חיים. הסיפור כאן הוא בסופו של יום אך ורק ההזדהות האנוכית שלך עם תחושת הגאווה שאותו אדם הרגיש שפגעו לו בה.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.