Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

קודם כל רשמית עוד לא אובחנו כאן נשאי קורונה . אני לא מתייחס כרגע לאישה מהספינה שיש לה וירוס אבל היא בהסגר ובידוד מלא, אלא לציבור הרחב. האישה מהספינה לא מהווה בעיה כי כאמור, היא סגורה ומסוגרת מהרגע שהגיעה לכאן.

החשש עכשיו התפרץ בגלל קבוצת הקוריאנים שטיילה כאן בין ה-8 ל-15 לחודש, ואחרי שחזרו לקוריאה התגלה שחלק לא קטן מהם חולים בקורונה. יש לציין כי בזמן שהם היו כאן לא היו להם תסמינים, אך עדיין סיכוי סביר מאוד שחלקם לפחות היו נשאים כשהיו כבר כאן.

הם כמובן יכולים להדביק את מי שבא עימם במגע בארץ ולכן אחרי שאתמול התברר כי חלקם חלו, הוציאו את ההנחיות והלחץ עלה כאן לגבהים חדשים מהסיפור הזה.

אם יש קורונה, סיכוי סביר מאוד שזה מהם כי הם הראשונים שידוע בוודאות שהם חולים ושהיו כאן.

אבל, זה לא סותר את העובדה שתיאורטית מישהו יכול גם היה להדבק בחרא הזה באירופה למשל ולהביא את זה לכאן, מבלי שהוא בכלל מודע לזה שהוא נשא.

בסופו של דבר, כל עוד יש קשר אווירי קבוע ויום יומי בין מדינות וכמויות של נוסעים בטיסות בינ"ל כמו היום, העסק הזה עובר ממקום למקום בקלילות. כמו שכתבתי: הדרך היחידה למנוע כניסה של זה הייתה סגירה מוחלטת של ישראל לפני חודש. זה צעד שלא לחינם אף מדינה לא מקיימת אותו כי אנחנו עוד לא שם מבחינת המצב. 

החתול לא בא בתקיפות, אבל בוא נסכם שאתה לא יודע איך זה הגיע (או יגיע, אבל בוא לא נעבוד על עצמנו) לארץ ואין סיבה שתגיב בנחרצות בנושא ?

2 דקות לפני, Mtamir said:

החתול לא בא בתקיפות, אבל בוא נסכם שאתה לא יודע איך זה הגיע (או יגיע, אבל בוא לא נעבוד על עצמנו) לארץ ואין סיבה שתגיב בנחרצות בנושא ?

אבל, זה לא סותר את העובדה שתיאורטית מישהו יכול גם היה להדבק בחרא הזה באירופה למשל ולהביא את זה לכאן, מבלי שהוא בכלל מודע לזה שהוא נשא.

הוא לא נחרץ.

4 דקות לפני, Mtamir said:

התכוונתי להערה על סין.

איזו הערה על סין? בנוגע לטיסות? כי כאן מאוד קל לדעת מתי הפסיקו הטיסות אל/מ סין. 

וחוץ מזה אני לא תומך בפאניקה, אבל אני גם לא תומך בנאיביות שטיפה מפוזרת פה ("רשמית עוד לא אובחנו כאן נשאי קורונה", בחייאת, אין מצב שמוציאים משפט כזה בלי לחשוב שניה "אולי אני אחכה לפחות עוד כמה ימים לפני שאני רושם את זה ?"),גם אני מניח שידוע לחתול שתקופת הדגירה של הנגיף היא עד 14 יום, אז בהחלט מתיישב שהם היו נשאים בלי התסמינים פה בארץ כי הם חלו מיד עם חזרתם לדרום קוריאה והם טיילו פה רק שבוע, ולכן אני לא מוצא את הפואנטה בכלל בלציין שלא היו להם תסמינים.

מסכים שאין כל כך דרך למנוע לחלוטין כניסה של נגיף כזה מדבק לארץ כאשר הוא הגיע ממדינה (סין) שאזרחיה מתיירים בעולם בתדירות גבוהה (כולל דרום קוריאה, שכנראה הביאו את זה לפה).

הסיכום מנוקד המבט שלי היא כמו שרשמו פה ,די אכלנו אותה, כמו סערה (מקווה שקטנה מספיק) שתגיע ונצטרך לחכות (בתי חולים מתפקדים,מזל ולבסוף חיסון) עד שתחלוף.

Just now, Mtamir said:

וחוץ מזה אני לא תומך בפאניקה, אבל אני גם לא תומך בנאיביות שטיפה מפוזרת פה ("רשמית עוד לא אובחנו כאן נשאי קורונה", בחייאת, אין מצב שמוציאים משפט כזה בלי לחשוב שניה "אולי אני אחכה לפחות עוד כמה ימים לפני שאני רושם את זה ?"),גם אני מניח שידוע לחתול שתקופת הדגירה של הנגיף היא עד 14 יום, אז בהחלט מתיישב שהם היו נשאים בלי התסמינים פה בארץ כי הם חלו מיד עם חזרתם לדרום קוריאה והם טיילו פה רק שבוע, ולכן אני לא מוצא את הפואנטה בכלל בלציין שלא היו להם תסמינים.

מסכים שאין כל כך דרך למנוע לחלוטין כניסה של נגיף כזה מדבק לארץ כאשר הוא הגיע ממדינה (סין) שאזרחיה מתיירים בעולם בתדירות גבוהה (כולל דרום קוריאה, שכנראה הביאו את זה לפה).

הסיכום מנוקד המבט שלי היא כמו שרשמו פה ,די אכלנו אותה, כמו סערה (מקווה שקטנה מספיק) שתגיע ונצטרך לחכות (בתי חולים מתפקדים,מזל ולבסוף חיסון) עד שתחלוף.

איזו נאיביות? רשמית עוד לא אובחנו כאן נשאים. "עוד לא" . סביר להניח שיש, סיכוי לא רע שיש. אבל מה בדיוק יש לחשוב לפני שכותבים את זה? אנחנו מדברים על המצב בארץ נכון להיום. אז כן - רשמית עוד לא אובחנו נשאים. 

לגביי התסמינים : למה ציינתי את זה? בגלל הסיבה הפשוטה שאנשים מדברים על "איך לא מודדים חום" וכו' וכו' וכו'. אפשר היה למדוד להם חום מהבוקר ועד הערב - ועדיין זה היה חסר כל ערך. 

3 דקות לפני, החתול הצהוב said:

איזו הערה על סין? בנוגע לטיסות? כי כאן מאוד קל לדעת מתי הפסיקו הטיסות אל/מ סין. 

סתם שאלה מ1000 הסינים שהיו תקועים בארץ לפני שבועיים כמה הוחזרו חזרה?

3 דקות לפני, Mtamir said:

סתם שאלה מ1000 הסינים שהיו תקועים בארץ לפני שבועיים כמה הוחזרו חזרה?

לא מצאתי מידע על אלו שדווח שתקועים בארץ בתחילת החודש לגביי מה קרה איתם מאז.

הדיווח האחרון שמצאתי הוא מסביבות 4-5 לחודש אחרי שדיווחו על פינוי של כ-3000 תיירים.

מניח שאם הם היו ממשיכים להיות תקועים כאן כזה פרק זמן ארוך (והם היו תקועים תוך שהיו בסוג של "עוצר" בבית המלון שלהם) היינו שומעים עוד עליהם. בטח פונו כבר . 

7 דקות לפני, החתול הצהוב said:

איזו נאיביות? רשמית עוד לא אובחנו כאן נשאים. "עוד לא" . סביר להניח שיש, סיכוי לא רע שיש. אבל מה בדיוק יש לחשוב לפני שכותבים את זה? אנחנו מדברים על המצב בארץ נכון להיום. אז כן - רשמית עוד לא אובחנו נשאים. 

לגביי התסמינים : למה ציינתי את זה? בגלל הסיבה הפשוטה שאנשים מדברים על "איך לא מודדים חום" וכו' וכו' וכו'. אפשר היה למדוד להם חום מהבוקר ועד הערב - ועדיין זה היה חסר כל ערך. 

שוב, מה שאתה רושם נכון, אבל חסר פואנטה ואתה לא צריך להיכנס איתי לניסוח כדי להבין למה התכוונתי,

אבל עזוב שטויות אתה באמת חושב שזה רק "סיכוי לא רע" שיש עוד נשאים ? מה אתה באמת חושב, והאם זה באמת משקף את מה שרשמת (אחרת כמו שזה בעיניי חסר פואנטה לרשום את זה גם בעינייך זה צריך להיות,ואם לא אז מצטער זאת נאיביות), כרגע השעה 13:41, רשמית יש לי שלושה ימים וחצי ללמוד למבחן, זה לא אומר שאני לא צריך להיערך בהתאם כבר מעכשיו כי בערב יהיו לי רק שלושה ימים, הגזמתי במידת הוודאות שאנחנו מדברים עליה אבל אולי ככה אעביר את הנקודה שלי.

7 דקות לפני, החתול הצהוב said:

לא מצאתי מידע על אלו שדווח שתקועים בארץ בתחילת החודש לגביי מה קרה איתם מאז.

הדיווח האחרון שמצאתי הוא מסביבות 4-5 לחודש אחרי שדיווחו על פינוי של כ-3000 תיירים.

מניח שאם הם היו ממשיכים להיות תקועים כאן כזה פרק זמן ארוך (והם היו תקועים תוך שהיו בסוג של "עוצר" בבית המלון שלהם) היינו שומעים עוד עליהם. בטח פונו כבר . 

הפינוי של 3000 התיירים לא כולל את ה1000 שאני מדבר עליהם שהיו תקועים במלון , בטח פונו כבר (שמדובר על היום ולא על לפני שבוע-שבוע וחצי) זה עוד לא וודאות ב100% אבל לא ניכנס לפינה.

3 hours ago, קאוביין said:

התגובה המאוחרת של משרד הבריאות היתה לגבי סין. בסוף ינואר הם אמרו שהם נשמעים לארגון הבריאות העולמי עד שהחליטו לבטל טיסות ואיסור כניסה לזרים שביקרו בסין.

ניסיתי לחפור קצת לגביי ההגבלות על תעבורה אווירית לסין.

• ישראל: צו איסור מ-30/1. כולל את אלעל ואת החברות הסיניות (אחת מהן הפסיקה לטוס לכאן כבר שבוע קודם לכן). 
  • ארגון הבריאות העולמי: החליט ב-30/1 להחזיר על מצב חירום בינ"ל.

עוד דברים שמצאתי על מדינות אחרות, אבל רק על חברות:

• 29/1: אייר קנדה עצרה טיסות.
  • 29/1: פלאו ו-ואנוטו (מה?) עצרו טיסות.
  • 29/1: גרוזיה עצרה טיסות לסין.
  • 29/1: בריטיש ולופטהנזה עצרו טיסות.
  • 30/1: אייר פראנס וק.ל.מ עצרו טיסות.
  • 31/1: הפסקת טיסות של טורקיש, לוט, אמריקן איירליינס, דלתא, יונייטד.

זה נראה כאילו ישראל הפסיקה את הטיסות לסין ואת האיסור על סינים בזמן די דומה למדינות אחרות בעולם, חייב לומר.

9 דקות לפני, Mtamir said:

שוב, מה שאתה רושם נכון, אבל חסר פואנטה ואתה לא צריך להיכנס איתי לניסוח כדי להבין למה התכוונתי,

אבל עזוב שטויות אתה באמת חושב שזה רק "סיכוי לא רע" שיש עוד נשאים ? מה אתה באמת חושב, והאם זה באמת משקף את מה שרשמת (אחרת כמו שזה בעיניי חסר פואנטה לרשום את זה גם בעינייך זה צריך להיות,ואם לא אז מצטער זאת נאיביות), כרגע השעה 13:41, רשמית יש לי שלושה ימים וחצי ללמוד למבחן, זה לא אומר שאני לא צריך להיערך בהתאם כבר מעכשיו כי בערב יהיו לי רק שלושה ימים, הגזמתי במידת הוודאות שאנחנו מדברים עליה אבל אולי ככה אעביר את הנקודה שלי.

במלוא הכנות, אין לי שמץ של מושג מה אתה רוצה מהחיים שלי, בחיי

8 דקות לפני, Mtamir said:

הפינוי של 3000 התיירים לא כולל את ה1000 שאני מדבר עליהם שהיו תקועים במלון , בטח פונו כבר (שמדובר על היום ולא על לפני שבוע-שבוע וחצי) זה עוד לא וודאות ב100% אבל לא ניכנס לפינה.

אני יודע שהוא לא כולל את ה-1000.

האזכור האחרון לאותם 1000 שמצאתי היה בידיעה מלפני 18 ימים. קשה לי להאמין שהם עדיין תקועים פה, כי היינו צריכים להתקל בכתבות עליהם ו/או אזכורים כלשהם לגביהם ב-18 ימים שחלפו מאז. 

2 דקות לפני, החתול הצהוב said:

במלוא הכנות, אין לי שמץ של מושג מה אתה רוצה מהחיים שלי, בחיי

חחח אין שום בעיה... 

1 דקה לפני, החתול הצהוב said:

אני יודע שהוא לא כולל את ה-1000.

האזכור האחרון לאותם 1000 שמצאתי היה בידיעה מלפני 18 ימים. קשה לי להאמין שהם עדיין תקועים פה, כי היינו צריכים להתקל בכתבות עליהם ו/או אזכורים כלשהם לגביהם ב-18 ימים שחלפו מאז. 

מסכים, אבל שוב, לא 100 אחוז.

לפחות נסכים שלא היה איך לעצור את זה הרמטית וזהו...

אין מאה אחוז בחיים כמעט בכלל, מן הסתם.

אני פשוט הולך על הסתברות ועל איך שעולם התקשורת עובד. ההגיון אומר ש-1000 איש ממדינה זרה שתקועים כאן בלי יכולת לזוז ובלי יכולת לחזור במשך 18 ימים - חייב להיות לזה אזכור, משהו. אבל אני לא מוצא כזה, ולכן ההסקה ההגיונית היא שהם לא כאן כבר. האם יש אחוז אחד שהם כן והתקשורת מתעלמת ולא מסקרת? יש. אבל הוא נמוך ולכן אני מעריך מה שמעריך.

הדרך היחידה שהייתה תיאורטית אפשרית לעצור את זה הרמטית הייתה כמובן לסגור את ישראל ברמת הצפון קוריאה: אין נכנסים, וישראלים שחוזרים לכאן הולכים למחנות הסגר ברמה של כלא. אבל זה לא משהו שמן הסתם מישהו היה עושה ולכן כאמור, לעצור הרמטית במציאות החיים של ימינו זה לא אפשרי.

28 דקות לפני, החתול הצהוב said:

אין מאה אחוז בחיים כמעט בכלל, מן הסתם.

אני פשוט הולך על הסתברות ועל איך שעולם התקשורת עובד. ההגיון אומר ש-1000 איש ממדינה זרה שתקועים כאן בלי יכולת לזוז ובלי יכולת לחזור במשך 18 ימים - חייב להיות לזה אזכור, משהו. אבל אני לא מוצא כזה, ולכן ההסקה ההגיונית היא שהם לא כאן כבר. האם יש אחוז אחד שהם כן והתקשורת מתעלמת ולא מסקרת? יש. אבל הוא נמוך ולכן אני מעריך מה שמעריך.

הדרך היחידה שהייתה תיאורטית אפשרית לעצור את זה הרמטית הייתה כמובן לסגור את ישראל ברמת הצפון קוריאה: אין נכנסים, וישראלים שחוזרים לכאן הולכים למחנות הסגר ברמה של כלא. אבל זה לא משהו שמן הסתם מישהו היה עושה ולכן כאמור, לעצור הרמטית במציאות החיים של ימינו זה לא אפשרי.

התחלתי מזה שלא רציתי להיכנס לפינה הזאת, כי כן אני חושב שהסיכון מהם הוא נמוך מאד (באחוזים בודדים, שבמקרה של מחלה מדבקת זו דווקא סבירות לא נעימה).

הסתברות זה נושא כיפי (פה בפרט), אבל בלי שאכנס לזה ושתגיד לי שאתה לא מבין מה אני רוצה מהחיים שלך,

אוסיף פרט עסיסי שלא יודעים כמה זמן הוירוס שורד על משטחים (עוד נקודה למחשבה) ,כאשר ההערכה שראיתי במחקר אחרון מגרמניה מדברת על בין שעתיים ל9 ימים (על משטחים כמו ידיות ושולחנות, לא כאלה שעוברים תנאי קיצון), 

אז בהנחה ו"כל הכוכבים מתישרים" (אני בכוונה מגזים) ועובדי מלון נדבקו ממשטח נגוע ביום השמיני-תשיעי (כשאני אפילו הולך על ההנחה שלך שהם עזבו ב5.2) עדיין קיימת סבירות שחלקם לא פיתחו סימפטומים (הם כרגע ביום התשיעי של הדגירה).

1 hour ago, חבסוס said:

איטליה דיפ אינטו דה שיט, "עקפה" את יפן במספר החולים כאשר החל הסגר באיזורים בצפון המדינה. הדרך לכל אירופה קרובה מתמיד.

המנהל הישיר שלי בצפון איטליה וחוזר בהמשך השבוע

מעניין אם הנוהל על איטליה ייצא לפני או אחרי שהוא ינחת, בכל מקרה עד כמה מעליב יהיה לבוא למשרד עם מסיכה על הפנים ?

6 דקות לפני, orelus said:

המנהל הישיר שלי בצפון איטליה וחוזר בהמשך השבוע

מעניין אם הנוהל על איטליה ייצא לפני או אחרי שהוא ינחת, בכל מקרה עד כמה מעליב יהיה לבוא למשרד עם מסיכה על הפנים ?

קיים סיכוי לא מבוטל שהחוזרים מאיטליה יונחו להישאר בבידוד.

פייר לא הייתי נשאר בבידוד

ומצדיק את הבחור הזה שקילל את הפקחים שבאו אליו הביתה ועכשיו רוצים לשלוח לו משטרה

צדקה אישתו ששאלה למה מתייחסים אליהם כמצורעים

והייתי גם משתעל עליהם בכוונה שרמוטות בן אדם נסע לתאילנד כולה ויש יותר סיכוי פי מליון בערך למות מתאונת דרכים

18 דקות לפני, YNWA said:

פייר לא הייתי נשאר בבידוד

ומצדיק את הבחור הזה שקילל את הפקחים שבאו אליו הביתה ועכשיו רוצים לשלוח לו משטרה

צדקה אישתו ששאלה למה מתייחסים אליהם כמצורעים

והייתי גם משתעל עליהם בכוונה שרמוטות בן אדם נסע לתאילנד כולה ויש יותר סיכוי פי מליון בערך למות מתאונת דרכים

תתבייש, אם היה אפילו טיפת חשש הייתי מוכן להיכנס לכספת של בנק שנמצאת בתוך בונקר לכמה זמן שצריך. ברגע שאתה מסכן אחרים, ההחלטה האם אתה צריך להיות סגור או לא כבר לא בידיים שלך. 

איזה סטודנטית מהאוניברסיטה שלי נכנסה לבידוד, לא באתי איתה במגע אבל אני מכיר אנשים שכן, אפילו כאלה שיושבים איתה באותו משרד. אם אומרים לנו שאנחנו צריכים בידוד שבועיים בגלל זה, אני נשאר בבית בלי להסס בכלל

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.