Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

On 10.2.2020 at 17:27, קאוביין said:

אכן בבידוד בבית של אמא שלי בחיפה 

קופת חולים נתנו לי כדורים נגד דכאון וחרדות כדי להחזיק שבועיים בבית בחיפה בלי לצאת. אמיתי לגמרי. 

עוד יומיים זה נגמר ... 

לא אמור להיות הפוך? שבחיפה אם אתה צריך לצאת מהבית אתה צריך כדורים נגד דכאון ?

7 hours ago, חבסוס said:

יש לך מושג כמה תושבי סין עזבו את המדינה? 

היום פורסם בעיתון שייקח עוד הרבה זמן עד לתרופה, כנראה תישאר בארץ הקודש בתקופה הקרובה-רחוקה. 

שמח שאתה בריא :)

את הפרסומים בעיתון הייתי לוקח בערבון מוגבל, כי יש אלפי כתבות ופרסומים, מצד הסינים (תעמולה), מצד גופים במערב ומצד אנשים שרק רוצים ברעת סין (בעיקר מכיוון הונג קונג) 

ואין לדעתי בחברות חדשות בארץ איזה סמכות שתחליט מה לערוך. פשוט מחוסר ידע על סין. 

מה שמנסים למצוא זה חיסון וזה ייקח 12-18 חודשים, תרופה ברורה לא תהיה לוירוס הזה

מקסימום יגיעו למצב שידעו לכל סוג חולה וסוג תסמינים לתת איזה סוג טיפול מונע ומקל. 

אין ולא היתה בריחה של סינים מחוץ לסין. כן היתה בריחה מווהאן בין ה 18-22 לינואר וככה הוירוס הופץ לכל סין. 

יש הרבה סינים שחזרו בימים האחרונים לסין מחופשות מתוכננות. זה בסופו של דבר הבית שלהם והם לא יעבירו עוד ימים באירופה/אמריקה בעלות של 400 דולר ליום

בגלל החשש להידבק ממשהו שמחוץ להוביי נדבקו בו בערך 10 אלף איש ומתו פחות מ 50 איש. 

יש להם באמת אמונה בממשלה שלהם שתצליח למגר את זה. 

כרגע קיים לחץ לחזור לעבוד מצד המפעלים בחלק מהמחוזות.

אני חושב שלממשלה יש התלבטות אם לקחת את ההימור של "באפריל זה ייגמר" ולנסות לשחק על זמן עד אז ולהכיל את החולים ומתים (עם כמובן הסתרת מספרים אמיתיים)

או שינסו בכל הכח להמשיך למגר את זה עם כל ההגבלות תנועה שיש כרגע והשבתת הכלכלה. 

בכל אופן התקווה זה להגיע בימים קרובים למצב של לדוגמא 1000 מחלימים ביום ופחות מ 1000 נדבקים. אם האמצעים שנקטו לדעתי זה יקרה. 

אכן לפחות עד תחילת מרץ אהיה בישראל. 

7 hours ago, הצבר said:

לא אמור להיות הפוך? שבחיפה אם אתה צריך לצאת מהבית אתה צריך כדורים נגד דכאון ?

לא, בגלל הכימיקלים אתה מרגיש תופעות לוואי של גאווה מוזרה ושנאה לתל-אביב.

בחיפה יש משהו מדכא לא משנה איפה אתה. 

עכשיו סין מפרסמת נתון מחריד, אבל אולי צפוי, של זינוק בכמעט 15,000 חולים ביממה אחרונה בעיר ווהאן בלבד, ו- 242 מתים. 

הסבר לזינוק זה שינוי בהגדרות החולים. אבל לא מצאתי הסבר מפורט. 

בימים אחרונים התגאו שמספר החולים יורד, כולם שיערו שבווהאן יש קטסטרופה, עכשיו זה כבר רשמי. גם מפורסם שמעבירים לשם 400 טון בקר קפוא ועוד כוחות צבא (לא רופאים אזרחיים). העיר הזו הולכת להיות במקרה הטוב כלא צבאי של 10 מיליון איש ובמקרה הרע מחנה מוות. 

אתה חושב שאנחנו מתקרבים לאירוע דרמטי כמו התפטרות של שי ג'ינפינג? השנה האחרונה הייתה מורכבת מבחינתו, החל ממלחמת הסחר, ההפגנות בהונג קונג, הפרסומים על מחנות הריכוז במערב המדינה ונסיונות הבלימה של המהלכים הסיניים רחבי הידיים באפריקה. 

סין כרגיל מתייחסת באדישות ללחצים המופעלים עליה מארה"ב ואירופה, אבל בשונה מאותם לחצים תקשורתיים כלכליים ודיפלומטיים שמגיעים מבחוץ, מדובר פה על אירוע פנימי בקנה מידה רחב ומסוכן.

המערב מן הסתם מדווח על התפטרות קרבה, אבל בדומה לכל דיווחי המערב על סין, הקשר למציאות תלוש. יש קולות אזרחיים/ממשלתיים בסין ללקיחת אחריות? במידה וכן, הם מופנים לדרגים בכירים בממשל או לגורמים במשרדי בריאות/חקלאות/תברואה? 

לקיחת אחריות לא קיימת בסין. 

אנשים יודחו, אנשים יתלו, זה בטוח. את שר הרכבות בסין הוציאו להרוג שגילו רשלנות שגרמה למוות של 33 איש, גורלו של שר הבריאות אולי זהה ... 

הנשיא בשלב הזה לא פגיע. הוא חיסל את כל המתנגדים שהיו לו בתוך המפלגה (הקו הפחות לאומני). ושיכלל את מערכת השליטה באוכלוסיה ותעמולה. 

יכול להיות שהתפטרות שלו רק תעורר בהלה, אם יוחלט על הדחה שלו בתוך המפלגה אז הם ינהלו את הדברים והוא ישאר כבובה בינתיים. 

6 hours ago, לופו5 said:

אתה חושב שאנחנו מתקרבים לאירוע דרמטי כמו התפטרות של שי ג'ינפינג? השנה האחרונה הייתה מורכבת מבחינתו, החל ממלחמת הסחר, ההפגנות בהונג קונג, הפרסומים על מחנות הריכוז במערב המדינה ונסיונות הבלימה של המהלכים הסיניים רחבי הידיים באפריקה. 

סין כרגיל מתייחסת באדישות ללחצים המופעלים עליה מארה"ב ואירופה, אבל בשונה מאותם לחצים תקשורתיים כלכליים ודיפלומטיים שמגיעים מבחוץ, מדובר פה על אירוע פנימי בקנה מידה רחב ומסוכן.

המערב מן הסתם מדווח על התפטרות קרבה, אבל בדומה לכל דיווחי המערב על סין, הקשר למציאות תלוש. יש קולות אזרחיים/ממשלתיים בסין ללקיחת אחריות? במידה וכן, הם מופנים לדרגים בכירים בממשל או לגורמים במשרדי בריאות/חקלאות/תברואה? 

דיי דיי אין סיכוי שפו הדוב יתפטר, זאת לא אופציה.

ההופעות הציבוריות הכמעט לא קיימות שלו בתקופה האחרונה הן באמת סימן שאלה מעניין. הבנתי שראש הממשלה כן הגיע לחוביי והיה קצת יותר אקטיבי, סייר בבתי חולים ושוחח עם צוותים רפואיים. 

למיטב הבנתי ההעלמות התקשורתית היא ניסיון להשליך את האשמה על הממונים בחוביי וווהאן בתקווה להרחיק את לב השלטון ככל האפשר מהסיפור. עלו כבר דיווחים על הדחות שקרו במחוז.

הוא מנתק את עצמו מהכשלון ומאשים את כולם.

רב הנסתר על הגלוי אבל כפי שכתבתי בהתחלה, די ברור שמימדי הנזק קשים ממה שהסינים מדווחים. קומוניזם בהתגלמותו.

On 11.2.2020 at 17:58, קאוביין said:

אז האמת שאתמול גם נבדקתי בבית חולים. עם טקס שלם של כניסה לחדר מבודד. הסיבה היא שלפני שבוע התלוננתי על שיעול קל, וקיבלתי סירופ, רק אתמול יצאה הנחיה של משרד הבריאות לחייב לעשות בדיקה במקרה כזה.

השיעול עבר כבר? כמה זמן היה לך שיעול? ואיך עושים את הבדיקה הזאת? 

6 hours ago, avi atias said:

השיעול עבר כבר? כמה זמן היה לך שיעול? ואיך עושים את הבדיקה הזאת? 

עבר. 

בדיקת משטחים במעבדה. דוחפים לך לאף ולגרון 3 קיסמים ארוכים עם צמר גפן , מכניסים למבחנה ותוך 24 שעות יש תשובה. 

עדכונים מהטוויטר:

‏ברייקינג וזה
התושבים בוואהן חוביי קיבלו הנחיה שמהיום אסור להם לצאת מהבתים גם לא לקניות סגר מוחלט

‏‎הודעה רשמית של העיריה, למרות שהרבה תושבים טוענים שהקשחת התנאים לא באמת משנה כי הם כבר במילא נצורים כמה ימים טובים. נבנו מעל 10 בתי חולים זמניים, ובנוסף יש גם תנאי מזג אויר קשים וקרה בעיר, מה שמקשה על העברת חולים וציוד רפואי. מדאיג מאוד

‏עדכוני קורונה: נרשם מוות ראשון על אדמת אירופה - תייר סיני שהיה בטיול בצרפת. האש מתקרבת. בהצלחה לכולנו
‎#COVID19

כשאתם רואים אסיאתים לידכם אתם נלחצים? יש כמה פועלים סינים שכבר הרבה זמן (עוד לפני הקורונה) עוברים ליד הבית שלי כל ערב, לא מטריד אותי בכלל אבל לפני שעה בערך הלכו כמה מטרים מאחורי ואחד מהם התחיל להשתעל משהו כמו 15 שניות, כשראיתי שזה לא מפסיק נראה לי ששברתי את שיא העולם בהליכה ל-100 מטר. מלחיץ, עם כל הפיקוח שאני בטוח שיש בנתב"ג

4 hours ago, yellow_blood said:

כשאתם רואים אסיאתים לידכם אתם נלחצים? יש כמה פועלים סינים שכבר הרבה זמן (עוד לפני הקורונה) עוברים ליד הבית שלי כל ערב, לא מטריד אותי בכלל אבל לפני שעה בערך הלכו כמה מטרים מאחורי ואחד מהם התחיל להשתעל משהו כמו 15 שניות, כשראיתי שזה לא מפסיק נראה לי ששברתי את שיא העולם בהליכה ל-100 מטר. מלחיץ, עם כל הפיקוח שאני בטוח שיש בנתב"ג

אתמול בצהריים נכנסתי לוואק טו וואק ורק אכלתי שהתחלתי לאכול נפל לי האסימון למה ריק שם..

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.