Jump to content

תפוקה התקפית

Recommended Posts

באמת שלא מובנת לי הפריבילגיה הזו לייבש שחקנים כמו בלקמן חוזז ואלמוג על הספסל/יציע. 

ההתקפה שלנו זועקת לעוד תוספת כוח. 

חייבים כמה שיותר שחקני התקפה בעניינים. 

אין לדעת ממי יכולה לבוא הישועה.. 

בעיה. אין הרבה מה לעשות כשצ'יקו בכושר כזה.

צריך להתפלל שצ'יקו יחזור לכושר.

בלי קשר, צריך להתחיל לרענן את ההתקפה ולהשתמש בכל מה שיש. אין עוד הרבה, אבל מקווה שזה קצת יעיר ויגוון.

1 דקה לפני, Macc Abi said:

באמת שלא מובנת לי הפריבילגיה הזו לייבש שחקנים כמו בלקמן חוזז ואלמוג על הספסל/יציע. 

ההתקפה שלנו זועקת לעוד תוספת כוח. 

חייבים כמה שיותר שחקני התקפה בעניינים. 

אין לדעת ממי יכולה לבוא הישועה.. 

משחק הבא הייתי פותח עם בלקמן במקום אצילי, אלמוג במקום יונתן כהן וצ'יקו (למרות שגם הוא פחות חד) במקום שכטר, 
יכול להיות שזה יראה רע גם, כן? הרי הם לא שיחקו הרבה, אבל כבר אין מה להמשיך עם עוד מאותו הדבר, צריך להעז ולנסות.

אני חושב שחוץ מיזה שיש בעיה בהתקפה ברמה האישית- שחקנים מפשלים מול השער ולא מצליחים לדייק במהלכים הקריטים, יש פה גם בעיה במשחק ההתקפי. גם בעונה שעברה לא זכורים לי יותר מידי משחקים שפירקנו את היריבה או שגמרנו את המשחק אחרי 20 דקות (סטייל עונת גארסיה/סוזה). תמיד יש לנו את הדקות הטובות ואם לא ניצלנו אותם אנחנו מאבדים שליטה על המרכז שדה וקבוצות לוחצות אותנו ליותר מידי זמן. זה קרה נגד הפועל, זה קרה היום, נגד רעננה ויש עוד הרבה דוגמאות.

צריך להתבצע שינוי ברמה הטקטית במשחק ההתקפי שלנו. אולי לשנות את המערך ולשחק עם שני חלוצים כי אין לנו שחקן אגף שיודע לייצר גולים מהאגף. אולי לקחת יותר סיכון ולשלוח יותר שחקנים קדימה כי גם 80 אחוז מהליגה שמה אוטובוס ברחבה. 

אני פשוט לא חושב ששחקני ההתקפה שלנו עד כדי כך גרועים שהם לא מסוגלים לגמור משחקים כאלה ולא מסוגלים לספק מידי פעם משחקים של "לפרק" את היריבה.

זה שאנחנו במקום הראשון לא אומר שאסור לשנות דברים. הרי ברור שיש בעיה אז אפשר וצריך לנסות לטפל בה לפני שנסתבך באמת.

לצערי היום החולשה ההתקפית לא הייתה רק אצל שחקן אחד.

יונתן בישל טוב וניסה הרבה, אבל קבלת החלטות מביכה.

שכטר עושה לא מעט שטויות במקום להסתובב ולהדביק את הכדור לרשת.

אצילי עם משחק בינוני מאוד אחרי רצף משחקים טוב.

מיכה חוזר לעצמו לאט לאט וממשיך את היכולת הרעה של כל העונה. ריקן גם הוא עם איבודים מזעזעים.

צ'יקו נכנס ולא עושה שום דבר (ראבק לך תעשה לחץ הרגע נכנסת.)

מאוד מבאס. אני לא בטוח שיש פתרון. אם היינו מתקשים לייצר מצבים, אז לשנות מערך היה יכול לסדר את זה. אנחנו מגיעים בקלות למצבים ולא מפעילים את השכל.

לצערי גם מהספסל אין לנו הרבה אופציות. צ'יקו חלש ומחמיץ המון, חוזז לא האיש שיתקע את הכדור ברשת, אלמוג מוכשר מאוד אבל לא בטוח שהוא ההבדל בין תיקו לניצחון ובלקמן... באסה

אם ניקח אליפות השנה

אני משוכנע שאנחנו הולכים להיות דומיננטיים כמו מכבי כדורסל

כי אנחנו קבוצה חלשה צריך להגיד את האמת

אנחנו לא עוברים סיבוב שלישי במוקדמות ביכולת הזו, ועדיין מקום ראשון. וזה מה שהכי מדאיג אותי כי הרעיון זה לגדול באירופה להפוך למועדון אירופאי וזה מבחינתי יותר חשוב אפילו מאליפות

זו החוויה המעצימה הכי טובה שאנחנו האוהדים והמועדון יכולים לבקש

והחלון העברות הזה היה הכרחי כדי להכין את הקבוצה לקיץ ואני חושב שאנחנו בבעיה

10 דקות לפני, YNWA said:

אם ניקח אליפות השנה

אני משוכנע שאנחנו הולכים להיות דומיננטיים כמו מכבי כדורסל

כי אנחנו קבוצה חלשה צריך להגיד את האמת

אנחנו לא עוברים סיבוב שלישי במוקדמות ביכולת הזו, ועדיין מקום ראשון. וזה מה שהכי מדאיג אותי כי הרעיון זה לגדול באירופה להפוך למועדון אירופאי וזה מבחינתי יותר חשוב אפילו מאליפות

זו החוויה המעצימה הכי טובה שאנחנו האוהדים והמועדון יכולים לבקש

והחלון העברות הזה היה הכרחי כדי להכין את הקבוצה לקיץ ואני חושב שאנחנו בבעיה

בינואר בונים קבוצה לעונה הבאה?! אולי בב"ש.  אתה מגזים אחי. גם אני עצבני, שתה מים לך תרגע.

נוצרה רוטציה קבועה של ריקן-מיכה וצ'יקו-שכטר. במצב אחר שאנחנו מתקדמים באירופה או בגביע, בלקמן, אלמוג וחוזז היו מקבלים יותר דקות ולא היינו צריכים להפשיר אותם ממעמקי הסגל. הפסימיות היא שהם אלה שאמורים לרענן אותנו עד סוף העונה. לא חושב שהם לא טובים, חושב שהם לא יכולים להיות המושיעים.

20 דקות לפני, YoC said:

משחק הבא הייתי פותח עם בלקמן במקום אצילי, אלמוג במקום יונתן כהן וצ'יקו (למרות שגם הוא פחות חד) במקום שכטר, 
יכול להיות שזה יראה רע גם, כן? הרי הם לא שיחקו הרבה, אבל כבר אין מה להמשיך עם עוד מאותו הדבר, צריך להעז ולנסות.

העוד מאותו דבר זאת תמצית ההצלחה שלך ועם אפשרות ריאלית ששחקנים יתקדמו. כן לתת לאיילון, לא לזנוח לגמרי את בלאקמן ואת חוזז אבל בשלב הזה, לקראת הפליאוף, אתה מעמיד את הקישור הטוב ביותר(מינוס פרץ), את החמישיה המעולה מאחורה, שני מגינים פשוט נהדרים.. אתה צריך לדייק עם השלישיה הקדמית ברמת המאצ'אם ספציפי ליריב, כיונונים עדינים, חילופי מקום כי גם הם בסופו של יום-השחקני ההתקפה היותר אמינים

שלנו. זאת הליגה שלנו והיא לא מדהימה. במסגרת איכות הסגל, זה הכי טוב, מאומן ומתואם שיש והמון בזכות איביץ.איביץ יצר קבוצה אורגנית, מגובשת שכבר מדקלמת בעל פי את רצונותיו. אנחנו במקום אחר מחיפה אבוציונואלית. ואני חושב שבתוך תוכם הם יודעים את זה. מה שכן..יש גבול לכמות הבעיטות בדלי שניתן לעשות ולא לשלם מחיר.

1 hour ago, תמיר8 said:

מאז המשחק נגד מכבי חיפה 6 ספיגות ב7 משחקים, הסטטיסטיקה מתחילה להתאזן אחרי הסיבוב הראשון המטורף.

מכבי חייבת להשתמש יותר באלמוג, בלקמן וחוזז, לנסות את שכטר וצ'יקו ביחד. לא יודע, לנסות דברים חדשים. הכל מקובע ותקוע

בבלקמן תשתמש כשתוביל 2 או 3. לא רואה מצב שפתאום הוא יתאים לשיטה הוא גמר אותנו בתחילת העונה בכמה משחקים ונראה לא מחובר לכלום ושהשחקנים לא מחוברים אליו. ככל שאני מתעמק במשחקים שלנו יותר ויותר ההבדל של מכבי של השנה מזו של שנה שעברה (התקפית בלבד) זה בעיקר דור מיכה. קצת עטר (בכל זאת בעונה שעברה קיבלנו ממנו תפוקה) והמון מיכה. משחקן העונה עם בישולים וניהול משחק מבריק (כבר שנה לא ראיתי את המסירת עומק ימינה למגן הימני ששוברת נבדל ואז הוא מוציא רוחב לחלוץ מול שער חשוף) פתאום הוא כבה. לא יודע אם נצליח לקחת אליפות שהוא לא בכושר טוב וכמובן שאין אלטרנטיבה בספסל. 

5 דקות לפני, קובי השועל said:

צ'יקו נראה כמו מתאגרף ופחות כדורגלן.

אני חושב שעומס שרירים כזה פוגע ביכולות עם הכדור, הוא חייב להרגיע.

חחח "שרירים". הוא נראה כמו הסלביינק.

אין למיכה למי למסור , כשהוא עוד היה בסדר כל הזמן עשה את התנועה הקבועה של מרים ראש ומחפש מי חודר פנימה...

העונה פשוט אין לו למי וזה גרם לו לירידה ביכולת שגם אם מישו כבר יעשה תנועה הבטחון שלו ברצפה.

ברגע שהחלוץ שאמור להוביל אותך זאת גרסה רעה יותר של דינו אנדלובו אז ככה אנחנו נראים ולא יודעים לסיים משחקים...     

1 דקה לפני, גדי ברומר said:

אין למיכה למי למסור , כשהוא עוד היה בסדר כל הזמן עשה את התנועה הקבועה של מרים ראש ומחפש מי חודר פנימה...

העונה פשוט אין לו למי וזה גרם לו לירידה ביכולת שגם אם מישו כבר יעשה תנועה הבטחון שלו ברצפה.

ברגע שהחלוץ שאמור להוביל אותך זאת גרסה רעה יותר של דינו אנדלובו אז ככה אנחנו נראים ולא יודעים לסיים משחקים...     

מדוייק ואוסיף שמכבי משחקת כרגע עם שחקנים שמחפשים את הכדור לרגל ופחות לשטח וככה זה נראה. היחיד שעושה תנועה לעומק הוא שכטר.

2 hours ago, shaif said:

החלק היחיד שאצלינו חלש יותר לעומת "הזוהרים מחיפה" זו שלישיית ההתקפה. לחיפה יש יתרון משמעותי בחוליה הזו, גם ברמת הכישרון הבסיסי וקבלת החלטות מול השער. בכל יתר מערכי הקבוצה יש לנו יתרון עליהם

וזאת הסיבה למה הם היו מנצחים פה 3-2 ואנחנו 1-1.

יש לנו יותר מדי תלות בהגנה, כאילו משחקים קודם כל בשביל להגן ורק אז חושבים התקפה. 

30 דקות לפני, קובי השועל said:

צ'יקו נראה כמו מתאגרף ופחות כדורגלן.

אני חושב שעומס שרירים כזה פוגע ביכולות עם הכדור, הוא חייב להרגיע.

חחח זו גנטיקה, מה בדיוק יעזור לו להירגע, עיסוי רחם?

13 דקות לפני, ששון הצהוב said:

חחח זו גנטיקה, מה בדיוק יעזור לו להירגע, עיסו

תבדוק איך נראה כשרק הגיע לכאן ואיך עכשיו, הבנאדם עובד כמו חמור.

אמ זכור לי שהוא היה ברדלס כבר בהגעה.

אני לא איש מקצוע, אבל משער שהתקרת זכוכית של שיפור המבנה בגיל הזה הוא די מוגבל.

כנ"ל ההשפעה של זה על טכניקה, אתה רוצה להגיד שאם הוא יעשה סט-שניים פחות במכון אז הוא יהפוך ללהטוטן ופעלולן?

זה טרקטור, יש בזה גם יתרונות ואפילו הבלחות וירטואוזיות שלו לעתים רחוקות.

הוא לא המחלה ההתקפית שלו, נותן מספרים יפים.

ציקו פחות בכושר? פחות בכושר מ....?

זה השחקן. צ'יקו שחקן מפוזר. פעם הוא יכול לעצור כדור בקלאסה על 50 מטר ופעם הוא יכול להתבלבל ברגליים וליפול.

צ'יקו שחקן מפוזר שלא מצליח לשמור על עקביות. שחקן משלים, שנותן את התחת ולא כוכב כדורגל.

אני לא בא בטענות, אלא רק מנסה לדייק. להגיד שצ'יקו לא בכושר, זה לא נכון. גם בעוד שנה וגם בקבוצה אחרת הוא יחמיץ מול שער ריק ופתאום יתן שער נפלא על שלושה בלמים. זה השחקן. לטוב ולרע.

13 hours ago, החתול הצהוב said:

הם קהים בטירוף באיזור ה-16, מוסרים במקום לבעוט, בועטים במקום למסור, בועטים לשמאל במקום לימין וההיפך, מוסרים ללא נכון וכו'. 

זה!

8 דקות לפני, טוריחו said:

ציקו פחות בכושר? פחות בכושר מ....?

זה השחקן. צ'יקו שחקן מפוזר. פעם הוא יכול לעצור כדור בקלאסה על 50 מטר ופעם הוא יכול להתבלבל ברגליים וליפול.

צ'יקו שחקן מפוזר שלא מצליח לשמור על עקביות. שחקן משלים, שנותן את התחת ולא כוכב כדורגל.

אני לא בא בטענות, אלא רק מנסה לדייק. להגיד שצ'יקו לא בכושר, זה לא נכון. גם בעוד שנה וגם בקבוצה אחרת הוא יחמיץ מול שער ריק ופתאום יתן שער נפלא על שלושה בלמים. זה השחקן. לטוב ולרע.

בול. רק לפני 2 משחקים הוא נתן גול של חלוץ על  בטרנר ומשחק לאחר מכן החמיץ נגיחה מ3 מטר. זה השחקן. לא מקרי, לא כושר רע, לא חוסר מזל ולא יותר מידי שרירים. זה מה יש.

בלי קשר לחוסר מחץ ההתקפי שמאפיין אותנו מתחילת העונה, אתמול היו במחצית השנייה איזה 10-15 דקות מרתיחות בטירוף. זה כמו שמשחקים בשכונה ואין מעלים מבחוץ אז אומרים יאללה בוא נשחק עד 3, ואף אחד לא רוצה להבקיע. בסוף מישהו מתעצבן ומפוצץ את המשחק. הגענו פעם אחרי פעם למצב של יתרון מספרי ולא ייצרנו אפילו בעיטה אחת למסגרת. אני שונא להשתמש בזה אחרי שמאבדים נקודות, אבל היו שם רגעים של שאננות וזחיחות שאני מקווה שאיביץ' ניתן כמה כאפות לאיפוס.

יש תחושה של תחרות גדולה בחלק הקדמי של מכבי, בעיקר בין אצילי ויונתן כהן. בדרך כלל תחרויות כאלה הן בריאות בעיקר כששניהם נלחמים על אותו מקום וחייבים להוכיח את עצמם (עטר-יונתן שנה שעברה למשל, צמד לעטר משחק אחרי ה צמד ליונתן), במקרה של שני באנקרים בהרכב זה יכול להיות בעייתי. מאוד בולט ששניהם הרבה פעמים בועטים במצבים של חובה מסירה או מחפשים עוד דריבל או מסירה ישירה לבישול במקום עוד מסירה שתפתח את ההגנה. מלחמת מספרים.

זה בולט מאוד ואני מקווה שאיביץ׳ יפתור את זה...