Jump to content

המלצה ליעד רחוק בעולם

nirc2

Recommended Posts

8 דקות לפני, הצבר said:

זה משהו מאוד מאוד כוללני 

כמה זמן, איפה אתה מטייל, איפה אתה רוצה לישון ? גם המושג קוסט טו קוסט לא ברור. 

האם אתה רוצה לחתוך את ארה"ב בשביל החוויה ( למשל כביש 66 הישן ) או שאתה רוצה לעשות חוף מערבי חוף מזרחי ורוצה לעבור בניהם ( בד"כ בצפון ניאגרה/שיקגו/רוקיז וכד' ) 

ההבדלים יכולים להיות עצומים

לשכור רכב או לקנות אותו

לאכול בחוץ או לבשל 

ובעיקר איפה אתה ישן

תכוון אותי ואני אשתדל לעזור

בגדול אני בעצמי לא ממש יודע והשיקול הכלכלי הוא בין הגדולים שמשחקים תפקיד.
קראתי לפני איזה שנה את "בדרכים" ומאז הרעיון לטייל בארצות הברית לא יוצא לי מהראש.

הרעיון הוא לעשות טיול עם רכב (לקנות איזה רכב גדול שאפשר להתקין במאחורה מיטת יחיד כזאת  ויהיה אחר כך יחסית קל למכור בלי להפסיד הרבה) ולנהוג מחוף לחוף דרך מקומות ששווה לראות (כבישים, אתרים, פארקים, טבע, עיירות וכמובן גם ערים גדולות).

לינה ואוכל זה תלוי במקום ובתקציב... אם אני ארגיש ואדע שבטוח לישון בחוץ אז לישון ברכב/ בטבע ולבשל בעצמי יהיו ברירת המחדל אלא אם כן יבוא לי לפנק את עצמי פעם ב.

מניח שאני ארצה לטייל עד חודשיים (מעט מדי? יותר מדי?)

9 דקות לפני, Mario said:

קראתי לפני איזה שנה את "בדרכים" ומאז הרעיון לטייל בארצות הברית לא יוצא לי מהראש.

הרעיון הוא לעשות טיול עם רכב (לקנות איזה רכב גדול שאפשר להתקין במאחורה מיטת יחיד כזאת  ויהיה אחר כך יחסית קל למכור בלי להפסיד הרבה) ולנהוג מחוף לחוף דרך מקומות ששווה לראות (כבישים, אתרים, פארקים, טבע, עיירות וכמובן גם ערים גדולות).

לינה ואוכל זה תלוי במקום ובתקציב... אם אני ארגיש ואדע שבטוח לישון בחוץ אז לישון ברכב/ בטבע ולבשל בעצמי יהיו ברירת המחדל אלא אם כן יבוא לי לפנק את עצמי פעם ב.

חודשיים זה גבולי מאוד, גם בעייתי בנושא הרכב. צא מתוך הנחה שאתה מפסיד עליו 30% לפחות בקניה ובמכירה  ( יש גם נושא של 8% מס ). 
אני עשיתי בדיוק כזה טיול, אבל של בערך חצי שנה וזה גם היה מזמן
היום החוקים אחרים, לא בכל מקום מותר לישון ברכב,  בגדול אם אתה מוכן להתפשר זה אפשרי, אפילו אפשר לישון ואפילו יש שרותים ומים בכל החניונים של האוטוסטרדות. 

אם אתה בעיניין של מחייה זולה וקמפינגים ( אוהל בכיף ) אתה יכול להסתדר טוב עם 100-120 דולר ליום

אני מניח שאם כסף זה הבעיה לא תרצה להסתובב יותר מידי בערים הגדולות, חוץ מזה לערים עוד תגיע בחיים ולכל המקומות הקטנים לא בטוח ובטח שאתה בזמן מוגבל. 
אתה יכול לשקול לעשות גם רק חלק מארה"ב אם יש לך רק חודשיים ( ארה"ב ע-נ-ק-י-ית ) 
אתה יכול לעשות חוף מזרחי עד שיקגו ומישקגו לעשות את כביש 66 בתור "נסיעת דרכים" שהיא אולי הכי קלאסית שיש. 
משם אתה מסיים באזור הפרקים של וגס או חותך למעלה לרוקיס וילוסטון ומשם תלוי מה שהזמן עוד יאפשר לך. 

אבל אם אתה רוצה חוויה משוחררת וגם לראות דברים חודשיים זה קצת מעט - או שתתארגן על 3-4 או שפשוט תעשה רק חלק ובקצב שלך. 

אתה מוזמן להתייעץ איתי מתי שתרצה אני די חרשתי את הנושא. 

6 hours ago, Mario said:

קוסט טו קוסט זה קצת בעייתי.

לפי מה שאתה מתאר הייתי מציע לך לבדוק מסלול בחלק הדרומי- מיאמי לניו-אורלינס. המלונות/מוטלים יחסית זולים בדרך למקרה שימאס לך לישון באוטו, וגם אפשרות לינה ברכב וחניה נוחים יותר בדרום.

בקצב רגוע אתה יכול לעשות את זה ב 2-3 שבועות. 

חודשיים נראה לי מלא זמן. 

תבדוק איך לעשות כרטיס לקוסקו או טארגט (סופרים ממש זולים יותר מרמי לוי, אבל צריך כרטיס חבר) וכל כמה ימים תקנה שם דברים ופה ושם תאכל בחוץ. 

8 hours ago, הצבר said:

אחד האזורים היפים בעולם וכמובן תקופה בעייתית מאוד האזור מפוצץ בטרוף  ( דרך אגב יותר יפה שם בתחילת הסתיו שהשלכת מתחילה והכל נראה בוער בצבעים של אדום/כתום/צהוב ) 

אני חושב שיותר מהכל זה תלוי אם אתה יכול לשים את הילד הקטן במנשא ולתת גז, כי האזור בעיקר בתקופה העמוסה מיועד לטיולים רגליים. 
לטייל ברכב באזור הזה באוגוסט די מועד לפורענות ולקטעים מבאסים. 
אם אתה לא בעניין של מנשא הייתי מחכה עם האזור הזה עוד שנתיים או ארבע שילד כבר יהיה תותח וישאיר אותך מאחור. 

ילד בן שש וילד בן שנתיים. 

אבל יש אפשרות גם להשאיר אותם לשבוע שבועיים עם הסבא וסבתא.

ושוב פעם, לא יכול באף תאריך מלבד אוגוסט בגלל חופשים מהעבודה ובית הספר של הגדול. 

נשמע כמו סיוט לטייל עם ילד בן שנתיים 

חוזר בלי מכל ההמלצות. 

סע עם האישה לניו יורק לזמן סביר ולא ארוך

זוגות נשואים שמוצאים עצמם לבד בלי הילדים (שעוזרים לדילול חיי הזוגיות) עלולים להתחרפן. 

11 hours ago, קאוביין said:

נשמע כמו סיוט לטייל עם ילד בן שנתיים 

חוזר בלי מכל ההמלצות. 

סע עם האישה לניו יורק לזמן סביר ולא ארוך

זוגות נשואים שמוצאים עצמם לבד בלי הילדים (שעוזרים לדילול חיי הזוגיות) עלולים להתחרפן. 

ארה"ב וקנדה (הרבה טיולים ) קוסטה ריקה ניקראגואה פנמה רוסיה סיציליה שוויץ גרמניה צרפת וניו זילנד - אלה הארצות שטיילנו בהם כשהיו לנו ילדים בני שנה עד שלוש .

צריך להפנים שזה גם טיול שלהם, צריך להיות מודעים שיש דברים שקשה להם ויש דברים שמאתגרים אותם, אבל גם אם הם לא זוכרים את הטיול זה כן מוסיף ונותן להם המון. 

הילדים שלי  באמת טיילי על וכנראה רק בגלל שהם התחילו בגיל צעיר. כשהחברים שלהם לכיתה נוסעים לחו"ל הם לא יוצאים מהמלון/חוף/בריכה. הילדים שלי לאומת זאת יושבים על הספרי תכנון ועל המפות באינטרנט ועוברים מפל מפל לוודא שלא דילגתי על כלום בדרך ועושים איתי "עסקאות" על אתרים כאלה ואחרים שהם רוצים לראות. 

כמובן שהכל במידה. ברור שיש דברים שהילדים מגבילים אותך. לדוגמא, בניו זילנד עם הילדים עשינו רק טרקים מאוד קצרים. ( אז חזרנו אחרי שנה וחצי לבד רק אני ואשתי להשלמות ). 

55 דקות לפני, הצבר said:

ארה"ב וקנדה (הרבה טיולים ) קוסטה ריקה ניקראגואה פנמה רוסיה סיציליה שוויץ גרמניה צרפת וניו זילנד - אלה הארצות שטיילנו בהם כשהיו לנו ילדים בני שנה עד שלוש .

צריך להפנים שזה גם טיול שלהם, צריך להיות מודעים שיש דברים שקשה להם ויש דברים שמאתגרים אותם, אבל גם אם הם לא זוכרים את הטיול זה כן מוסיף ונותן להם המון. 

הילדים שלי  באמת טיילי על וכנראה רק בגלל שהם התחילו בגיל צעיר. כשהחברים שלהם לכיתה נוסעים לחו"ל הם לא יוצאים מהמלון/חוף/בריכה. הילדים שלי לאומת זאת יושבים על הספרי תכנון ועל המפות באינטרנט ועוברים מפל מפל לוודא שלא דילגתי על כלום בדרך ועושים איתי "עסקאות" על אתרים כאלה ואחרים שהם רוצים לראות. 

כמובן שהכל במידה. ברור שיש דברים שהילדים מגבילים אותך. לדוגמא, בניו זילנד עם הילדים עשינו רק טרקים מאוד קצרים. ( אז חזרנו אחרי שנה וחצי לבד רק אני ואשתי להשלמות ). 

אנחנו גרים כאן ביער, אז מגיל 0 שני אלו מטיילים המון ביערות ובאגמים פה, וכשהגדול היה בן 3 היינו איתו בספרד ועשינו יום טיול בהרים והוא טייל ממש יפה ובגיל 4 היינו איתו ביער השחור וגם שם הוא טייל נהדר.

ולמי אכפת אם הוא יזכור או לא? בסוף כולנו נשכח כשהאלצהיימר יבוא. לפעמים צריך להנות בכאן ועכשיו ולחיות את הרגע 

On 27.1.2020 at 17:36, Mario said:

מנצל את הנושא שמדובר בו הרבה על טיולים בארצות הברית כדי לשאול:

מישהו עשה קוסט טו קוסט עם רכב ויש לו טיפים? (בעיקר בנושאים כלכליים בנסיון להבין כמה כסף אני צריך לטובת האירוע)

לא עשינו קוסט טו קוסט אבל טיילנו הרבה בתוך ארה"ב (גרים כאן כבר כמעט שש שנים). 

אם אתה מתחת לגיל 24 או 25 ממש לא ממליץ על זה. זה מורכב לקנות כאן רכב, אתה תפסיד כסף במכירה והביטוח ישחט אותך. מעבר לזה, זה טיול טוב לזוג או לכמה חברים, אבל כיחיד אני חושש שזה יהיה קצת בודד על גבול המסוכן בחלק מהמקומות. מעבר לזה, אין כאן תרבות (למעט מקומות ספציפיים שהם מוכווני רוד-טריפ כמו אזורים עם פארקים לאומיים שכוללים פארקווייס, שזה דרכים נופיות בתוך הפארקים) של טיול עם רכב כתרמילאי. 

אני מכיר מישהו שעשה את זה ונהנה מאוד אבל אם כבר יש לך זמן וזה מסתדר מבחינת העונה, הייתי הולך על אותו הדבר ביעד מלהיב יותר כמו ניו זילנד או אוסטרליה, ובשתיהן יהיה קל יותר למצוא אנשים לטייל איתם וגם לישון בדרכים ברכב. 

On 28.1.2020 at 01:10, nirc2 said:

ילד בן שש וילד בן שנתיים. 

אבל יש אפשרות גם להשאיר אותם לשבוע שבועיים עם הסבא וסבתא.

ושוב פעם, לא יכול באף תאריך מלבד אוגוסט בגלל חופשים מהעבודה ובית הספר של הגדול. 

ניר,

מבחינת היעדים שציינת - אוגוסט קצת מבאס ליוסמיטי (חם, עמוס ואין יותר מדי מים), למיטב זכרוני זה גם שיא החורף בדרום אפריקה, אבל קוסטה ריקה (לא הייתי אבל מכיר הרבה אנשים שהיו) היא על גבול המערבית ברמת ארה"ב, בעיקר באזורים המתוירים מאוד (אבל זה עולה בהתאם) ופנמה, שהיא מדינה שמאוד נהנינו בה, יכולות להתאים.

בגדול, אם יש לך שבועיים, אפשרי לגמרי לנחות בסן פרנסיסקו (עדיף שם מבחינת התחלת טיול בלי רכב כי זה עיר), להקדיש לה 4-3 ימים (יכול לשלוח לך מסלול שעשינו), להמשיך ממנה לכביש 1 (עוד 3 ימים, כשבלילה של היום השלישי מגיעים לל.א. או סמוך לל.א.), משם לל.א. ליומיים-שלושה ואז הלאה אל סן דייגו (אהבנו מאוד) או לוגאס (גם אהבנו מאוד) לכל מה שיישאר.

42 דקות לפני, eran_7 said:

העיר הטובה בעולם

לא יודע, נראה לי סתמי מדי. 

אני יכול לטוס בחינם לכל מקום בעולם, אז דווקא לניו יורק?

לא קשור ליעד שאתה מחפש אבל בוליביה מדינה מדהימה, הכי אותנטית שראיתי בדרום אמריקה. עכשיו גם אפשר לטוס לשם בלי לשחד פקיד ב100 דולר באמצע הפאקינג מדבר חחח

2 hours ago, nirc2 said:

זה גם פונקציה של כמה פעמים היית 

7 hours ago, nirc2 said:

אשתי ממש רוצה ניו יורק, אני ממש לא.

קיצר, ניו יורק 

אשתי רצתה כלב אני לא רציתי כלב בסוף התפשרנו ואימצנו כלב - גרסת החופשה?

4 hours ago, nirc2 said:

תגיד לה שמישהו שגר בניו יורק (אני) אמר לה שאוגוסט בניו יורק, ועוד עם ילדים, זה סיוט.

Just now, מנג'ר יונייטד said:

אשתי רצתה כלב אני לא רציתי כלב בסוף התפשרנו ואימצנו כלב - גרסת החופשה?

תגיד לה שמישהו שגר בניו יורק (אני) אמר לה שאוגוסט בניו יורק, ועוד עם ילדים, זה סיוט.

כנראה שזה יהיה בלי הילדים 

7 hours ago, חבסוס said:

לא קשור ליעד שאתה מחפש אבל בוליביה מדינה מדהימה, הכי אותנטית שראיתי בדרום אמריקה. עכשיו גם אפשר לטוס לשם בלי לשחד פקיד ב100 דולר באמצע הפאקינג מדבר חחח

שיזדיינו הפנדחוס.

6 hours ago, nirc2 said:

כנראה שזה יהיה בלי הילדים 

זה כבר משהו אחר. אמנם מזג אוויר פח אשפה (חם ולח או חם וגשום או פתאום קור הזוי במונחים של קיץ), אבל יעד כיפי מאוד לזוגות והמון דברים לעשות.

לא ברור לי למה זה כל כך שונה מאירופה (מבחינת זה שמדובר בטיול עירוני, עם פארק,  מוזיאונים, גם אם הם ברמה הכי גבוהה בעולם). תעדכן אם צריך טיפים.

לפרוטוקול - אני עדיין מעדיף את סן פרנסיסקו, כביש מספר 1, ל.א. וסן דייגו או לחילופין וגאס.