Jump to content

המלצה ליעד רחוק בעולם

nirc2

Recommended Posts

בא לי לטוס בקיץ לאנשהו רחוק לשבוע, שבועיים. 

רק עם אשתי או עם הילדים (שנתיים ושש)

לא רוצה מקום אתגרי מדי (נניח טרקים בדרום אמריקה), לא עולם שלישי מדי (כן, גם לא תאילנד) ובגדול, לא מקום שאני יכול לראות משהו דומה בסגנון שלו באירופה.

חשבתי על הרוקיז, קנדה, או על יפן.

יש למישהו המלצות ליעד?

תלוי בעונה שאתה נוסע 

קנדה אידיאלי בקיץ 

יפן למרץ אפריל

דרום אפריקה נחמד עכשיו 

לא הייתי ממליץ לנסוע למקומות האלו בעונות אחרות 

יפן היא מדינה שטוב לטייל בה בעונות הביניים - סתיו (אוקטובר-נובמבר) ואביב (מרץ-אפריל). הקיץ ובפרט אוגוסט חודש חם מאד, עם טמפרטורות ואחוזי לחות גבוהים. המרתון האולימפי למשל הוזז מטוקיו ויתקיים בספוארו שמרוחקת שעה וחצי בטיסה מטוקיו, אחרי שראו מה קורה לרצים בתנאי מזג אוויר קיצוניים (ע"ע אליפות עולם באתלטיקה בדוחא בשנה שעברה). מעבר לכך זאת העונה הגשומה אז צריך להוסיף גם את זה למשוואה. אם כל זה לא מספיק, מאמין שגם אם תגיע בסוף אוגוסט עדיין תהיה תפוסה משמעותית בבתי מלון וכמות תיירים גדולה מהרגיל גם מחוץ לטוקיו. אם יש לך אפשרות לדחות את הטיול לשם לאחת העונות היותר טובות אז עדיף, מעבר לכך שהיא מדינה יפהפה אני חושב שהיא הנוחה ביותר להגיע אליה כתייר.

26 דקות לפני, nirc2 said:

בקיץ, אוגוסט ככה

הייתי ביפן בספטמבר לפני שנה וחצי והיה מושלם, אם תעשה את זה לקראת סוף אוגוסט אז ממליץ (כדי שהמזג אוויר לא יהיה חם כמו בתחילת אוגוסט). יפן צריך לפחות שבועיים במינימום. 

אם יש לך פחות זמן, אז קנדה יכול להיות גם מתאים. 

אופציה פחות אורתודוקסית: הונג קונג. שבוע שם זה סבבה. 

1 hour ago, Yellowblood said:

אופציה פחות אורתודוקסית: הונג קונג. שבוע שם זה סבבה. 

כבר הייתי פעמיים, בטיולים של אחרי הצבא

1 hour ago, turgi said:

ניו זילנד

יש גבול עד כמה רחוק אני מוכן לטוס :)

1 hour ago, לופו5 said:

יפן היא מדינה שטוב לטייל בה בעונות הביניים - סתיו (אוקטובר-נובמבר) ואביב (מרץ-אפריל). הקיץ ובפרט אוגוסט חודש חם מאד, עם טמפרטורות ואחוזי לחות גבוהים. המרתון האולימפי למשל הוזז מטוקיו ויתקיים בספוארו שמרוחקת שעה וחצי בטיסה מטוקיו, אחרי שראו מה קורה לרצים בתנאי מזג אוויר קיצוניים (ע"ע אליפות עולם באתלטיקה בדוחא בשנה שעברה). מעבר לכך זאת העונה הגשומה אז צריך להוסיף גם את זה למשוואה. אם כל זה לא מספיק, מאמין שגם אם תגיע בסוף אוגוסט עדיין תהיה תפוסה משמעותית בבתי מלון וכמות תיירים גדולה מהרגיל גם מחוץ לטוקיו. אם יש לך אפשרות לדחות את הטיול לשם לאחת העונות היותר טובות אז עדיף, מעבר לכך שהיא מדינה יפהפה אני חושב שהיא הנוחה ביותר להגיע אליה כתייר.

מדובר על תחילת אוגוסט, אז כנראה נוריד את יפן

בהתחשב בכל הנסיבות אני חושב שאיסלנד זאת אפשרות מעניינת. לא טיסה ארוכה מדי, מדינה בגודל אידיאלי, שמונה שעות נסיעה מחוף לחוף, מזג אוויר טוב לתקופה ויכולת לאזן בין טבע לעיר. אמנם נמצאת באירופה אבל שונה ממנה בעיקר בנופי טבע.

1 hour ago, הקיפוד הצהוב said:

מה לגבי ארה"ב?

אשתי רוצה לטוס לניו יורק, אבל נשמע לי משעמם קצת, לא?

7 hours ago, nirc2 said:

בא לי לטוס בקיץ לאנשהו רחוק לשבוע, שבועיים. 

רק עם אשתי או עם הילדים (שנתיים ושש)

לא רוצה מקום אתגרי מדי (נניח טרקים בדרום אמריקה), לא עולם שלישי מדי (כן, גם לא תאילנד) ובגדול, לא מקום שאני יכול לראות משהו דומה בסגנון שלו באירופה.

חשבתי על הרוקיז, קנדה, או על יפן.

יש למישהו המלצות ליעד?

קודם כל, ארה"ב מדינה עצומה ואפשר לטייל בה שנה שלמה ולא לראות חצי מהמקומות המרהיבים שיש. 

דבר שני, ניו יורק (ובכללי ארה"ב) זה יעד מאוד מאוד ידידותי עם ילדים ובפרט כאלה בגיל שלך. בניו יורק, למשל, יש המון מוזיאונים, שכונות שכיף להסתובב בהן (ונניח לראות גרפיטי או כל מיני דברים ייחודיים), את סנטרל פארק ועוד ועוד.

קנדה גם מדינה עצומה. קח בחשבון לגבי הרוקיז שהמון נסיעות ברכב זה קשוח עם ילדים קטנים.

שכונות וגרפיטי לא חסר לי באירופה, ואין לי שנה לטייל בארה"ב, וזו בדיוק הבעיה. 

אם היה לי חודש ככה הייתי אומר ארה"ב בלי שאלה בכלל 

אני וארוסתי חושבים על ירח דבש באזור ספטמבר-אוקטובר למשך חודש-חודש וחצי.

חשבנו או על המזרח (לאוס-קמבודיה-פיליפינים) או מרכז אירופה (קוסטה ריקה-מקסיקו-הרפובליקה הדומיניקנית)

מה אומרים?

25 דקות לפני, nirc2 said:

לא יודע, מרגיש לי לא מיוחד מספיק. 

אני אמנם גר כאן (טכנית בניו ג'רזי) כבר כמה שנים טובות אבל מבחינת מגוון האפשרויות ואיכותן, בהחלט חושב שניו יורק בטופ של היעדים. עם זאת, מבין לגמרי מי שמעדיף יעדים אחרים.

לא חסרים יעדים מלהיבים לבקר בהם אפילול לשבועיים בארה"ב. היתרון הגדול הוא שאפשר לשלב בין כל העולמות - ערים, פארקים, טבע ועוד. 

למשל, בשבועיים אפשר לעשות טיול מדהים בלאס וגאס (באופן מפתיע, יעד נהדר עם ילדים) ולבקר בגרנד קניון ובפארק נוסף או שניים ביוטה. לחילופין, אפשר לטייל בסן פרנסיסקו, יוסמיטי וכביש מספר 1. 

אם ארה"ב לא קורצת לך (או יקרה מדי), קנדה היא אלטרנטיבה ראויה מאוד למה שתיארת, אבל כרוכה בהרבה מאוד זמן ברכב.

עוד רעיונות: ויאטנם (קצת עולם שלישי אבל ידידותית יחסית לילדים ושבועיים זה זמן מעולה וממצה), הונג קונג, מקאו וסינגפור (כולן מערביות), או (ממליץ מבלי שביקרתי) יפן.