Jump to content

טניס 2020

turgi

Recommended Posts

אתמול הסתיים טורניר ההכנה המרכזי לאליפות אוסטרליה הפתוחה.

סרביה לקחה את הטורניר אחרי נצחון 2-1 על ספרד במהלכו ג'וקוביץ' ניצח את נדאל בצורה מאוד משכנעת.

היום מתחיל שלב המוקדמות בגרנד סלאם.

ביום שני האליפות עצמה.

יחסי זכייה:

ג'וקוביץ' 2.50

נדאל 5.0

מדבדב 9.0

פדרר 10.0

סרינה 5.50

אוסקה 8.0

ברטי 9.0

חאלפ 10.0

2 hours ago, turgi said:

דודי סלע יעלה עוד חצי שעה בערך לסיבוב המוקדמות הראשון נגד איזה יריב סיני.

לא יודע אם נצליח להתעלות על מה שעשינו בשביל ג'יני ולשלוח גם את דודי לסיבוב השני של המוקדמות.

• 2 weeks later...

פדרר שוב הפסיד מערכה וניצח 3-1 ויפגוש את המדורג 100 לפני אולי מפגש עם דג׳וקוביץ׳ (אם יעבור ונולה גם יעבור).

מעניין איך יגיע קריוס נגד נדאל

On 24.1.2020 at 16:05, pirlo_21 said:

גמר אותי המשחק הזה גמר אותי.

טייק 2

במשך כל המערכה הרביעית חיכיתי כמו מזוכיסט רק לשבירה של סנדגרן שתגאל אותי מהמשחק המתסכל הזה, אין לי מושג מה קרה פה עדיין.

ביום חמישי כל תוצאה מלבד הפסד של פדרר ב-3 מערכות תהיה הפתעה לצערי. אם לא יפרוש בכלל מהטורניר עד אז.

הסיכום של נמרוד:

רוג'ר פדרר ניצח את טניס סנדגרן, 3-6 6-2 6-2 6-7 (8) 3-6.

ג'ים קורייר גמגם בתחילת הראיון עם פדרר אחרי המשחק, והאמת שגם לי חסרות מילים - לא ברור איך מסכמים משחק כזה. פדרר הציל 7 (!) נקודות משחק במהלך המערכה הרביעית, שלוש מהן ברציפות בשובר השיוויון. הוא הכה רק חמישה אייסים במהלך חמש מערכות תמימות, בוודאי שיא שלילי עבור אחד המגישים הטובים בהיסטוריה. טיפול רפואי אחד ארוך באמצע המערכה השלישית אותת שפדרר מחוץ למשחק. התנועה הייתה מוגבלת מאוד. סנדגרן נראה נהדר. ובכל זאת פדרר ניצח.

אני מודה שאני מרגיש רע בשביל סנדגרן. הניצחון היה שלו. רק הידיים הרועדות שלו בסוף המערכה הרביעית מנעו ממנו מלהעפיל לחצי גמר אליפות אוסטרליה. הוא בחור סימפטי (כל ענייני הדעות הפוליטיות לא מעניינים בעיני) שפגש היום במבחן המנטאלי המשמעותי ביותר בחייו ונכשל בו.

פדרר השתמש בכמה תעלולים מהסל של בראד גילברט היום. למשל, הפסקת השירותים בין המערכות הרביעית והחמישית שיצרה ביניהן פער זמנים גדול. הטיפול הרפואי מחוץ למגרש. איסוף חתיכת פלסטיק קטנה מהמגרש לפני הגשה של סנדגרן. זכור לי שלפני מיליארד שנים, באליפות צרפת, מאראט סאפין ניצח את פוטיטו סטרצ'ה למרות שהיה בדרך להפסד. במהלך המשחק הוא נטל הפסקת טיפול רפואי ברגע אסטרטגי ובמסיבת העיתונאים הודה ביושר שזה היה טריק כדי לפגוע בריכוז ובמומנטום של סטרצ'ה. "זה משהו שצריכים ללמוד," אמר אז סאפין. סנדגרן בהחלט למד היום שיעור שלא קשור רק לכף יד וגב יד.

ובכל זאת מה שייזכר מהמשחק הזה הוא פעלול ההודיני של פדרר, לא בפעם הראשונה בקריירה שלו. פדרר הצליח להפוך על פניהם הפסדים בטוחים פעמים רבות. זכורים, למשל, המשחקים בווימבלדון מול אלחנדרו פאייה (2010), ז'וליאן בנטו (2012) ובעיקר מארין צ'יליץ' (2016). הטניס של פדרר לא היה שם היום, מלבד במקטעים קצרים במערכות הראשונה והחמישית. הוא שיחק בלי ההגשה שלו, עם חבטות קרקע מוגבלות מאוד, וניצח בזכות כך שהאמין שאם יתאמץ בעוד נקודה, ועוד נקודה, ועוד נקודה, אולי בסוף ממתין נס. הנס אמנם הגיע.

זה לא נגמר עד שזה לא נגמר. זה לא נגמר עד שזה לא נגמר. זה לא נגמר עד שזה לא נגמר. ואידך זיל גמור.

(ועכשיו, איזה מן חצי גמר יהיה לנו? פדרר יתאושש עד אז? יש לו סיכוי אחרי שני משחקים ארוכים של חמש מערכות? בכלל יהיה לנו משחק חצי גמר?)

בנוהל, ממליץ מאוד לעקוב אחרי העמוד בפייסבוק (חפשו נמרוד כותב על טניס)

3 hours ago, Dalembert said:

הסיכום של נמרוד:

בנוהל, ממליץ מאוד לעקוב אחרי העמוד בפייסבוק (חפשו נמרוד כותב על טניס)

מחזק

פדרר - דגוקוביץ בחצי גמר יום חמישי.. כמו שאמרו הפתעה אם דגוקוביץ לא ינצח

1 hour ago, maoryk said:

מחזק

פדרר - דגוקוביץ בחצי גמר יום חמישי.. כמו שאמרו הפתעה אם דגוקוביץ לא ינצח

אותי יפתיע אם פדרר יקח סט אחד אם איך שהוא נראה (ועם זה שהוא לא כשיר ב100%)

אחרי ההסתבכויות של פדרר, הגיע גם תורו של נדאל, שנמצא כעת בפיגור 2-0 במערכות מול דומיניק תים.

תים אומנם היה בעיקר שחקן חימר מצוין בשנים הראשונות של הקריירה, אך בשנתיים האחרונות הוא עשה שיפור משמעותי גם על משטחים קשים (השיא - ניצחון על פדרר בגמר האינדיאן וולס 2019) ויהיה הרבה יותר קשה לחזור מולו מאשר נגד השחקנים הבינוניים שמתחו את פדרר.

כך או כך, נובאק בדרך לזכייה קלילה. 

הבנתי שהיה אחלה משחק של תים.

נרדמתי באיזה משחקון הגשה של נדאל ואיכשהו התעוררתי לשתי match points אחרונות.