Jump to content

"את הגרון קורע" - גלגולו של שיר

romario

Recommended Posts

כנראה שזה רק אני

אבל לעולם כשנשיר את "סתכלו לי בעיניים", אני אדמיין את עומר פרץ משווה ל2-2 מול מכבי פתח תקווה באורווה, רץ לקהל ועומד על שלט הפרסום (תקופה שחורה)

4 hours ago, elements of life said:

שם השיר זה ״ סתכלו לי בעיניים” לא  ״ את הגרון קורע״

זה מזכיר לי ש REM הופיעו בארץ והלהיט שלהם היה losing my religion הקהל צעק להם תשירו oh life...

13 דקות לפני, אריסטו said:

כנראה שזה רק אני

אבל לעולם כשנשיר את "סתכלו לי בעיניים", אני אדמיין את עומר פרץ משווה ל2-2 מול מכבי פתח תקווה באורווה, רץ לקהל ועומד על שלט הפרסום (תקופה שחורה)

מתקן (הודות למכביפדיה)

ניצחון 2-1 על הפועל פתח תקווה..

בשביל להבין את רוח התקופה אפשר לראות את ההרכב ובתקציר לשמוע ל5 שניות את השיר

http://www.maccabipedia.co.il/משחק:_02-12-2006_הפועל_פתח_תקווה_נגד_מכבי_תל_אביב_-_ליגת_העל

14 דקות לפני, אריסטו said:

מתקן (הודות למכביפדיה)

http://www.maccabipedia.co.il/משחק:_02-12-2006_הפועל_פתח_תקווה_נגד_מכבי_תל_אביב_-_ליגת_העל

גדול. רואים בסוף את שרון דודוביץ' עם מעיל צבאי ומשקפיים

18 דקות לפני, אריסטו said:

כנראה שזה רק אני

מה שמעצים את השיר הזה עוד יותר זה באמת התקופה שהוא מזכיר ביחס לעכשיו, תמיד ששרים את זה אני נזכר בתקופה ההיא וזה עוד יותר מכניס לטירוף (למרות שהוא נכנס בעונה של אלי כהן שהיתה טובה יחסית). קורה לי גם ששרים את המרוקאי.

עכשיו השירים האלה הגיעו לתקופה שיושבת עליהם יותר טוב  :)

1 hour ago, אריסטו said:

מתקן (הודות למכביפדיה)

06/07 הייתה עונה די סבבה ביחס לתקופה

היה משחק בנתניה שהבקענו גול תוך כדי ששרנו את זה ומאז זה הפך להיות הטירוף של עכשיו. אם אני לא טועה זה היה נגד נתניה שניצחנו 2:1 משער של דסה, יכול להיות? 

הפעם אחרי זה ששרנו את זה מסודר בטירוף בפעם הראשונה היתה בגמר הטוטו נגד בית"ר היה מטורף

6 דקות לפני, Yellow_Forever said:

היה משחק בנתניה שהבקענו גול תוך כדי ששרנו את זה ומאז זה הפך להיות הטירוף של עכשיו. אם אני לא טועה זה היה נגד נתניה שניצחנו 2:1 משער של דסה, יכול להיות? 

הפעם אחרי זה ששרנו את זה מסודר בטירוף בפעם הראשונה היתה בגמר הטוטו נגד בית"ר היה מטורף

ממש לא.

זה הפך ללהיט נגד חיפה המשחק אליפות וכבר נגד ב"ש בטרנר זה היה מסודר.

9 hours ago, קובי השועל said:

חייב גיוון חדש ביציע.

להכניס שירים חדשים ולהחליף שיר לגולסה .

לא צריך שום שירים חדשים יש לנו רפרטואר פסיכי של שירים.

תחזירו את השירים הישנים (סתכלו לי בעיניים* הוא אחד מהם) והכל טוב.

מה שמדהים בשיר הזה שמעולם, מאז שהוא נכנס אי שם ב2006, הוא לא היה חזק כמו עכשיו - 13 שנה אחרי.

זה לא שיר שהיה לו פיק, ירידה ואז חזרה. זה שיר שהיה בינוני בהתחלה, חלש מאד לאורך מעל עשור, ופתאום הפך ללהיט עולמי. תהליך לא סביר.

On 9.1.2020 at 13:39, RoL said:

עושה רושם שזה השיר היחידי שהקהל אשכרה שר בקצב איטי כמו שהוא אמור להיות ולא ממהר

אז זהו שהשיר הזה לא אמור להיות בקצב איטי בכלל, הוא אמור להיות בקצב רגיל אבל אחד

מה גם שאנחנו לא שרים אותו הכי מדוייק. הוא אמנם מתחיל להישמע יותר טוב אבל אפשר להביא את זה לרמה הרבה יותר גבוהה

וקלה לשירה, להוריד את הבית האחרון (הו אידאלה דאלה דאלה דאלה הוו, הוו אידאלה דאלה דאלה יאללה יאללה יא מכבי - מיותר) כי זה יוצא ארוך מדי ותמיד הקהל מתבלבל בבלומפילד. 

צריך לשיר את שני הבתים הראשונים ולרוץ עליהם.

(וגם יש את העניין הזה של ה-הוו הוו הוו באמצע, צריך להוסיף עוד שניים) 

השחקן ה-12 של בוקה שרים את השיר הזה בקצב אחיד כל הזמן וזה שיר מרים ולא שיר דיכאון בקצב איטי

20 דקות לפני, DeDo said:

אז זהו שהשיר הזה לא אמור להיות בקצב איטי בכלל, הוא אמור להיות בקצב רגיל אבל אחד

מה גם שאנחנו לא שרים אותו הכי מדוייק. הוא אמנם מתחיל להישמע יותר טוב אבל אפשר להביא את זה לרמה הרבה יותר גבוהה

וקלה לשירה, להוריד את הבית האחרון (הו אידאלה דאלה דאלה דאלה הוו, הוו אידאלה דאלה דאלה יאללה יאללה יא מכבי - מיותר) כי זה יוצא ארוך מדי ותמיד הקהל מתבלבל בבלומפילד. 

צריך לשיר את שני הבתים הראשונים ולרוץ עליהם.

(וגם יש את העניין הזה של ה-הוו הוו הוו באמצע, צריך להוסיף עוד שניים) 

השחקן ה-12 של בוקה שרים את השיר הזה בקצב אחיד כל הזמן וזה שיר מרים ולא שיר דיכאון בקצב איטי

חחחחח אם אתה שר את זה בקצב של בוקה אחרי בערך 10 שניות ישארו אולי 15 איש ששרים את זה. 

הגרסה של מכבי היום טובה יותר ומתאימה יותר לקהל בארץ. 

חייב להגיד שמשהו מאוד גדול השתנה בשיר בשנה האחרונה
שהיינו שרים אותו המון שרים תמיד זה היה שיר דקה 30 אזור מת של המשחק קבוצה לא משחקת והשיר היה תקוע והארגון היה מנסה בכוח להוציא ממנו משהו שהוא לא.
לאחרונה מתחילת שנה משהו השתנה באנשי גדר שרים אותו בזמן שהקבוצה תוקפת משחקת קהל פעיל שזורם משתתף ויש תוצאות בשטח.

השיר הפך מגיהנום  מנחוס לשיר מפלצתי שכל הקהל שר ולא רק ששר אלה מרגיש מחויב לשיר ולתת את הגרון באמת .
באמת שאני מוריד את הכובע לארגון על השינוי המשמעותי הזה שגרם לשיר להיראות כמו שהוא באמת אמור להיראות.

On 9.1.2020 at 13:39, RoL said:

עושה רושם שזה השיר היחידי שהקהל אשכרה שר בקצב איטי כמו שהוא אמור להיות ולא ממהר

לאחרונה לא היה תופים ובלי תופים בכל שיר ממהרים שאין לך מי שיתן קצב זה מה שקורה.

זה בלט לפני המשחק נגד חיפה שלא היה תופים. ושהם נכנסו בשנייה שהתחיל המשחק העידוד השתנה פלאים.