Jump to content

אבוקות בארץ

yakob

Recommended Posts

53 דקות לפני, antonio_margheriti2 said:

האבטחה חלשה כי מעסיקים אנשים לא מקצועים, זה בעיקר חבר'ה שבאים לעשות חלטורה פעמיים בשבוע.

כל מה שצריך בשביל להתקבל לאבטחת אירועי ספורט זה 11 שנות לימוד, אישור רפואי, ובדיקת רקע שאין לך עבר פלילי.

בשביל להיות סדרן במגרש, אתה צריך 5 שעות פנויות. זהו.

את הכסף אתה מקבל מזומן בסיום המשחק.

אני בספק אם בכלל האבוקות מוברחות ע״י אוהדים שעובדים דרך המאבטחים.

יש דרכים אחרות, אני זוכר בעבר הבריחו דרך המזנון.

חיפה העונה הבריחו ליטר צבע. 

אגב מספורט5 בנושא ברקת ובכר יערכו פגישה, ממן יבקש שחרור בינואר

אגב, ב"ש תיקנס בעקבות רימוני העשן שהודלקו ביציע הדרומי, כאשר מחלקת הכבאות - שנתנה אישור לתפאורה - החליטה שלא לאשר מוצרי עידוד במשחקים הקרובים כעונש על התנהגות הקהל.

16 hours ago, Double said:

כי לא יהיה רעש תקשורתי כמו אחרי הדרבי, רק אותנו מזיינים

בעקבות רימוני העשן ?

1. לא יאפשרו להכניס תופים ואמצעי עידוד לטדי ? ( מכבי נענשה על כך בדרבי שהיה משחק חוץ)
2. האם לא יאפשרוי הכנסת אמצעי עידוד ודגל פריסה לקהל של ב"ש ?

כנראה שלא

10 דקות לפני, ירון עוז said:

בעקבות רימוני העשן ?

1. לא יאפשרו להכניס תופים ואמצעי עידוד לטדי ? ( מכבי נענשה על כך בדרבי שהיה משחק חוץ)
2. האם לא יאפשרוי הכנסת אמצעי עידוד ודגל פריסה לקהל של ב"ש ?

כנראה שלא

2. דווקא כן לפי הפרסומים.

אנחנו לא צריכים לרצות שיפשיטו אוהדים בכניסה כדי שזה לא יקרה שוב

אנחנו לא צריכים לרצות שאוהדי קבוצות אחרות יקבלו את העונש חסר הפרופורציה שאנחנו קיבלנו כדי שזה לא יקרה שוב
אנחנו לא מדברים פה על הכנסת נשק למגרש וזו לא התפרעות קהל כמו שלפרוס דגל על כל היציע זה לא התפרעות קהל
אנחנו צריכים להלחם שיפסיקו לרדוף אותנו - גם את חברי הארגונים ובמיוחד אותנו ה"קהל הרחב" שמגיע לכל משחק ולא מעורב בשום דבר פלילי ומקבל מהמשטרה יחס של חיות.

חבל שאין בתקשורת אדם אחד לרפואה שמוכן להשמיע עמדה אמיצה.

הנה הבעיות עם פירו:

1. זה מסוכן כי יכול לגרום לאנשים להיפגע מהלהבה.

2. העשן מסוכן ויכול לגרום לאנשים להיחנק.

3. זריקת פירו לדשא/יציע אחר ועצירת משחק.

הנה איך רגולציה פשוטה, כמו הקצאת יציע מוגדר שרק בו מותר להדליק פירו, יכולה לפתור את הבעיות האלה (מעבר לעובדה שזה כבר קורה במקומות אחרים בעולם):

1. ראשית, עשית מנוי בידיעה שביציע שלך אפשר להדליק פירו. שנית, ברגע שמותר, אין יותר צורך שמישהו יוציא אבוקה מהתחת וידליק לידך בהפתעה. אלמנט ההפתעה הוא המסוכן, והוא נמנע לחלוטין.

2. תגדירו איזה פירו מותר. אם מישהו הדליק פירו שאסור - שיוענש, כמו היום. אפשר לאסור על הכנסת רימוני עשן. ברגע שפירו מותר, ממילא זה יהיה פחות מגניב, והתצוגות יהפכו להיות הרבה יותר מתוחכמות ומחושבות, ולא עוד רימון עשן נפתח באמצע יציע לתוך הפנים של הקהל.

3. תענישו. אבל תענישו כמו שצריך, כדי ליצור הרתעה איפה שבאמת חשוב.

2 hours ago, הילד משער 8 said:

הנה איך רגולציה פשוטה, כמו הקצאת יציע מוגדר שרק בו מותר להדליק פירו, יכולה לפתור את הבעיות האלה (מעבר לעובדה שזה כבר קורה במקומות אחרים בעולם):

1. ראשית, עשית מנוי בידיעה שביציע שלך אפשר להדליק פירו. שנית, ברגע שמותר, אין יותר צורך שמישהו יוציא אבוקה מהתחת וידליק לידך בהפתעה. אלמנט ההפתעה הוא המסוכן, והוא נמנע לחלוטין.

2. תגדירו איזה פירו מותר. אם מישהו הדליק פירו שאסור - שיוענש, כמו היום. אפשר לאסור על הכנסת רימוני עשן. ברגע שפירו מותר, ממילא זה יהיה פחות מגניב, והתצוגות יהפכו להיות הרבה יותר מתוחכמות ומחושבות, ולא עוד רימון עשן נפתח באמצע יציע לתוך הפנים של הקהל.

3. תענישו. אבל תענישו כמו שצריך, כדי ליצור הרתעה איפה שבאמת חשוב.

אני לא יודע כמה זה משקף את המצב באמת, אבל שמעתי פעם דעה שהדבר האחרון שארגוני האוהדים בארץ רוצים זה ש-'פירו' יהיה חוקי.

יש לזה כמה סיבות: 

זה מוסיף עוד עבודה ובירוקרטיה מול גורמים שרוצים איתם כמה שפחות אינטרקציה, ובעיקר מוציא את הכיף והריגוש.

בעצם העבודה שאסור לעשות את זה ועושים בכל זאת הם משדרים שהם דפקו את המערכת ובמובן מסוים מעבירים מסר לשחקנים שהמשחק היום הוא הכל. 

אני אגב בעד שזה יהיה חוקי, ואז אשפר להעלות את רמת התפאורות ולשלב את זה חלק מהתפאורה (ובעיקר נפסיק לקבל עונשים).

כבר עכשיו, יש לציין, חל איסור על אוהדי מכבי והפועל תל אביב להכניס אמצעי עידוד לבלומפילד בעקבות אירועי הדרבי שיצאו מכלל שליטה. מבחינת המשטרה, כל אירוע של הדלקת אמל"ח ביציעים צריך לגרור מעתה והלאה ענישה אוטומטית קולקטיבית לאותו הקהל ל-10 משחקים בלי אמצעי עידוד, כולל תופים ודגלים, ועל כך מתנהל שיח גם מול הקבוצות.

מתוך כתבה בוואן. מקווה מאוד שזה לא נכון

כבר עכשיו, יש לציין, חל איסור על אוהדי מכבי והפועל תל אביב להכניס אמצעי עידוד לבלומפילד בעקבות אירועי הדרבי שיצאו מכלל שליטה. מבחינת המשטרה, כל אירוע של הדלקת אמל"ח ביציעים צריך לגרור מעתה והלאה ענישה אוטומטית קולקטיבית לאותו הקהל ל-10 משחקים בלי אמצעי עידוד, כולל תופים ודגלים, ועל כך מתנהל שיח גם מול הקבוצות.

איכס.

משתינים מהמקפצה איזה גועל נפש.

עצם זה שהם מרשים לעצמם להתבטא ככה זה ביזיון עצום.

מתוך 30 אלף אוהדים שניים יעשו טעות ו20 אלף מנויים יצטרכו להפגע מזה לחצי עונה כי ככה המשטרה החליטה? להקיא

כל העונשים המתוכננים להפועל על אירועי הדרבי, לחיפה על אירוע הנהמות, לב"ש ולביתר על האבוקות בטרנר הוא ביזיוני.

מה מיץ' אשם שכמה החליטו לפתוח אבוקות? מה שחר אשם שיש לו 5 אוהדים מטומטמים שחיים אלף שנה אחורה ונוהמים כמו בהמות?

זה ידוע שהקהל שמגיע למשחקים זה לא הקהל שמגיע להבימה ואם יש 20-30 אלף אוהדים במשחק *תמיד* יהיו כמה מפגרים שיעשו שטויות (מוות לערבים, זריקת ארטיקים, פירו או נהמות). באיזה עולם לגיטימי להעניש את כולם על זה?

זה צריך להיות הכי פשוט שיש, אם הייתה עבירה כלשהי באצטדיון ונתפסו האוהדים (אפילו אם רק חלקם) הקבוצה צריכה להיות פטורה לגמרי מעונש, ומי שנתפס צריך לקבל תביעה אזרחית + שלילת מנוי + הרחקה מהאצטדיון לx חודשים/שנים, ואם זה מצידי שיהיה גם משפט פלילי.

אחרי ש10-20 יתפסו ויהרסו לעצמם את החיים עם הכסף שיצטרכו לשלם אני מאמין שהתופעות האלה יפסיקו. האוהדים ידעו שאין את מיץ' אלונה ושחר שישלמו את ה50 אלף שקל האלה והם יתחילו לחשוב פעמיים לפני השטויות האלה.

היית שמח אם המשטרה הייתה מוציאה הודעה כזאת על מדיניות חדשה ביחד עם הקבוצות והיא תחול מעכשיו. (לא הייתי מעניש את מי שנתפס עד עכשיו בצורה כזאת כדי לא ליצור את כל התקדימים על הראש שלהם, אבל בהחלט אחרי הודעה והתרעה מראש אין בעיה להכנס הכי חזק שיש על מי שמצפצף בכוח על הקבוצות).

1 hour ago, סזאר מנדיונדו said:

איכס.

משתינים מהמקפצה איזה גועל נפש.

עצם זה שהם מרשים לעצמם להתבטא ככה זה ביזיון עצום.

מתוך 30 אלף אוהדים שניים יעשו טעות ו20 אלף מנויים יצטרכו להפגע מזה לחצי עונה כי ככה המשטרה החליטה? להקיא

כל העונשים המתוכננים להפועל על אירועי הדרבי, לחיפה על אירוע הנהמות, לב"ש ולביתר על האבוקות בטרנר הוא ביזיוני.

מה מיץ' אשם שכמה החליטו לפתוח אבוקות? מה שחר אשם שיש לו 5 אוהדים מטומטמים שחיים אלף שנה אחורה ונוהמים כמו בהמות?

זה ידוע שהקהל שמגיע למשחקים זה לא הקהל שמגיע להבימה ואם יש 20-30 אלף אוהדים במשחק *תמיד* יהיו כמה מפגרים שיעשו שטויות (מוות לערבים, זריקת ארטיקים, פירו או נהמות). באיזה עולם לגיטימי להעניש את כולם על זה?

זה צריך להיות הכי פשוט שיש, אם הייתה עבירה כלשהי באצטדיון ונתפסו האוהדים (אפילו אם רק חלקם) הקבוצה צריכה להיות פטורה לגמרי מעונש, ומי שנתפס צריך לקבל תביעה אזרחית + שלילת מנוי + הרחקה מהאצטדיון לx חודשים/שנים, ואם זה מצידי שיהיה גם משפט פלילי.

אחרי ש10-20 יתפסו ויהרסו לעצמם את החיים עם הכסף שיצטרכו לשלם אני מאמין שהתופעות האלה יפסיקו. האוהדים ידעו שאין את מיץ' אלונה ושחר שישלמו את ה50 אלף שקל האלה והם יתחילו לחשוב פעמיים לפני השטויות האלה.

היית שמח אם המשטרה הייתה מוציאה הודעה כזאת על מדיניות חדשה ביחד עם הקבוצות והיא תחול מעכשיו. (לא הייתי מעניש את מי שנתפס עד עכשיו בצורה כזאת כדי לא ליצור את כל התקדימים על הראש שלהם, אבל בהחלט אחרי הודעה והתרעה מראש אין בעיה להכנס הכי חזק שיש על מי שמצפצף בכוח על הקבוצות).

המשטרה היא לא הרשות השופטת והיא לא יכולה לקבוע איזה עונשים אוהדים יקבלו בבית משפט. אף שופט לא יתן עונש חמור מדי ויהרוס לצעירים את החיים על פאקינג אבוקה, כי זה לא מידתי. באותה מידה אפשר גם לשפוט אוהדים למוות בתליה כי הדליקו אבוקה ותאמין לי שאחרי אוהד אחד שיתלה לא יהיו פה אבוקות ל200 שנה הקרובות.

המשטרה מבינה את כל זה ולכן היא פועלת בדרך היחידה שבה היא יכולה להשפיע ובמגרש שבו את החוקים היא עצמה קובעת. 

היחידים שיכולים לעזור, ומאז ומעולם היו היחידים, הם ההנהלות שלהן כוח עצום והשפעה תקשורתית אדירה (יחצ זה הדבר היחיד שמעסיק את משטרת ישראל העלובה). מסיבותיהן שלהן הן בוחרות להפנות גב לאוהדים שלהם וללכת על הפתרון הקל ביותר- שיתוף פעולה עם הגוף המזוויע ביותר שקיים במדינת ישראל וככה זה נראה.

יש לי בחילה קשה שמלווה בצרבות נוראיות.

ניתוק כזה מהמציאות זה הרגל קבוע במשטרת ישראל. מה הקשר בין הדלקת אבוקות שהיא עברה בפני עצמה לבין אמצעי עידוד? זה לא ימנע הכנסת אבוקות במשחקים הבאים, אם אוהד ירצה הוא יכניס אבוקה אם או בלי אמצעי עידוד, לא?

זה כמו שנסעתי באדום עם הרכב ואז יעצור אותי שוטר ויגיד לי אסור לך לשמוע מוזיקה בנסיעות הבאות באוטו, כאילו פאק? מדינת בעסה.

5 hours ago, קובי השועל said:

מה הקשר בין הדלקת אבוקות שהיא עברה בפני עצמה לבין אמצעי עידוד? זה לא ימנע הכנסת אבוקות במשחקים הבאים, אם אוהד ירצה הוא יכניס אבוקה אם או בלי אמצעי עידוד, לא?

זה כמו שנסעתי באדום עם הרכב ואז יעצור אותי שוטר ויגיד לי אסור לך לשמוע מוזיקה בנסיעות הבאות באוטו, כאילו פאק? מדינת בעסה.

הקשר הוא שיש ארגון אוהדים והוא זה שאחראי להדלקות פירו, בוא לא נהיה תמימים שאוהד אחד או שניים רנדומליים מחליטים לפתוח אבוקה או רימון.

הדרך היחידה לעצור את האבוקות הוא דרך בדיקות פולשניות (להיכנס לך לתחתונים) או דרך הרתעה קשה. מאחר ובדיקות פולשניות לאוהדי כדורגל כאילו הם היו מחבלים זה צעד קצת קיצוני ולא מקובל, המשטרה בוחרת בדרך של הרתעה. היא מפנה את האשמה אל עבר הארגונים ואומרת להם שאם יודלקו אבוקות ורימונים, תופים לא יהיו ועידוד לא יתבצע כתוצאה מכך. זאת פגיעה קשה לארגונים שבסופו של דבר מגיעים למגרש על מנת לעודד וליצור אווירה ותמיכה. זה יצור הרתעה מאחר ומקבלי ההחלטות בקרב האוהדים יצטרכו לדעת שאבוקות יובילו למשוואה של רצף משחקים ללא עידוד וזה כמובן לא כדאי ורק יגרום נזק לקבוצה בראייה קצת יותר רחבה וארוכת טווח, לדעתי זה פשוט ימנע מהם לעשות את זה כי הם יעדיפו "ללכת לדרך הישר"

השאלה אם באמת הייתי צריך להסביר את זה או שזה לא היה מובן לך

באמת שאם אני מכבי אם אני מקבל קנס אפילו של שקל אחד מפסיק להשקיע כל מאמץ באיתור אחראים או כל אמצעי אבטחה אחר מעבר למינימום הנדרש. הרי מה הטעם? לא מספיק שזה בכלל אמור להיות עבודת המשטרה אז גם כשכן עושים את העבודה במקומה תוך כדי השקעת מאמצים וכספים רבים עדיין משלמים קנסות וחוטפים עושים. זה לא משתלם. אפילו לא מגיע לדיונים יותר. שולח כתב הגנה שרשום שם שזה לא משנה מה נגיד במילא נורשע. תוך כדי פועל ברקע להחליף את התקנון המפגר הזה. 

7 hours ago, תמיר8 said:

הקשר הוא שיש ארגון אוהדים והוא זה שאחראי להדלקות פירו, בוא לא נהיה תמימים שאוהד אחד או שניים רנדומליים מחליטים לפתוח אבוקה או רימון.

הדרך היחידה לעצור את האבוקות הוא דרך בדיקות פולשניות (להיכנס לך לתחתונים) או דרך הרתעה קשה. מאחר ובדיקות פולשניות לאוהדי כדורגל כאילו הם היו מחבלים זה צעד קצת קיצוני ולא מקובל, המשטרה בוחרת בדרך של הרתעה. היא מפנה את האשמה אל עבר הארגונים ואומרת להם שאם יודלקו אבוקות ורימונים, תופים לא יהיו ועידוד לא יתבצע כתוצאה מכך. זאת פגיעה קשה לארגונים שבסופו של דבר מגיעים למגרש על מנת לעודד וליצור אווירה ותמיכה. זה יצור הרתעה מאחר ומקבלי ההחלטות בקרב האוהדים יצטרכו לדעת שאבוקות יובילו למשוואה של רצף משחקים ללא עידוד וזה כמובן לא כדאי ורק יגרום נזק לקבוצה בראייה קצת יותר רחבה וארוכת טווח, לדעתי זה פשוט ימנע מהם לעשות את זה כי הם יעדיפו "ללכת לדרך הישר"

השאלה אם באמת הייתי צריך להסביר את זה או שזה לא היה מובן לך

המשטרה זה בית משפט? מי הם שיענישו את הקהל, ורק לציין שהאבוקות היו בכלל במשחק חוץ(הזוי לחשוב על זה שיסגרו לנו יציע, זה כמו שנדליק פירו ביציע הדרומי בטדי ויחליטו לסגור את שער 11)

10 hours ago, Double said:

המשטרה זה בית משפט? מי הם שיענישו את הקהל, ורק לציין שהאבוקות היו בכלל במשחק חוץ(הזוי לחשוב על זה שיסגרו לנו יציע, זה כמו שנדליק פירו ביציע הדרומי בטדי ויחליטו לסגור את שער 11)

המשטרה זה הגוף שאוכף או אמור לאכוף את החוקים, היא לא זאת שהחליטה שאסור להדליק אבוקות ביציעים.

זה כמו שיש איסור עישון במקומות סגורים כי חוקקו חוק נגד זה ואז אתה תתעצבן על הפקח שמגיע ואוכף את החוק לגבי זה.

14 hours ago, Double said:

הגוף המשפטי זה בית הדין של ההתאחדות והם אלו שצריכים לתת את העונש של אי הכנסת אביזרי עידוד במטרה ליצור הרתעה. כנראה שבעניין הזה אתה צודק. היכלי הספורט והמשטרה נתנו עונש בלי משפט. 

ולגבי זה שזה במשחק חוץ אז מה זה אומר שכל האחריות על המארחת? לפי ההגיון הזה כל אוהד שיגיע למשחק חוץ יוכל להדליק פירו כי האחריות לא על הקבוצה שלו ואז היא לא תיענש.

זה מצחיק אותי שנלחמים באלימות בספורט כאילו ביום ביום ברחובות בארץ מדובר בשטח הארמון של המלכה באנגליה.

למעשה, ביחס למדינה באופן כללי הספורט פה ממש לא אלים.

1 hour ago, מכביסט לעד said:

מכבי פנו למנהלת שתסייע לקבל אישור מהמשטרה להכנסת ציוד עידוד.

כיף לראות שהמועדון פועל לצד האוהדים ולא נגדם.

אכן.

lpe5HzC.jpg