Jump to content

פיירפליי ?

הצבר

Recommended Posts

נושא מאד מעניין

1. מאיפה המידע שקיבלנו על ציבוטה 2-3 מליון? בני יהודה לא קיבלו אותו 100% מהכרטיס?

2. השנה מכרנו מנויים ותאי צפייה שלא היו שנה שעברה ואני מאמין שרק ממנויים ההכנסה גדלה בלפחות 10 מליון שקל. לא רוצה להגיד 20.

3. הפועל התפרקה כי היא בנתה על הכסף מאירופה בזמנו. מכבי למדה מזה וגם על בשרה. והיא לא מחשבת את ההצלחה באירופה כחלק מהתקציב השנתי אלא הכסף הזה נלקח לתקציב של ינואר/שנה הבאה ולא משחקים בזה. כי זה כבר נעשה וזה מה שהביא אותנו למשבר הפיירפליי. אי אפשר להסתמך על כסף שיכנס כתוצאה מהצלחות. זה מתאים למישהו כמו טביב המקסימום ימכור ויפרק את הקבוצה. לא לבעלים רציני כמו הבעלים שלנו.

4. עפ גורמים בתקשורת מכבי ויתרה בתחילת העונה על חלוץ שמאוד חסר לנו ויכול להיות ההבדל בין אליפות לכישלון. ובדיעבד הפנדל ששכטר עשה העיף אותנו מאירופה. מכבי ויתרה בשביל סכום יחסית זעיר (גג מליון שקל למיטב זכרוני)

5. הפיירפליי יעשה לנו בטווח הארוך רק טוב. מכבי משתמשת בתקשורת כדי לנהל את התנהגות הקהל. הקהל לא דורש רכש ומנהל את הסגל, למכבי יש קלף.

מסקנה סופית:

למיץ נמאס להיות פראייר

הוא יכול להגדיל את הסיוע דרך הספונסרים שזה בעצם חברה שלו.

אבל הוא מבין כדורגל. מבין העברות. אין חכם כבעל הניסיון. מיץ שילם במזומן. מבין את הביצה המקומית יופי והולך בדרכו.

כסף לא יקצר את התהליך. עלות מול תועלת- המצב שלנו כרגע הכי יעיל. מיץ איש עסקים יעיל.

19 hours ago, YNWA said:

נושא מאד מעניין

1. מאיפה המידע שקיבלנו על ציבוטה 2-3 מליון? בני יהודה לא קיבלו אותו 100% מהכרטיס?

2. השנה מכרנו מנויים ותאי צפייה שלא היו שנה שעברה ואני מאמין שרק ממנויים ההכנסה גדלה בלפחות 10 מליון שקל. לא רוצה להגיד 20.

3. הפועל התפרקה כי היא בנתה על הכסף מאירופה בזמנו. מכבי למדה מזה וגם על בשרה. והיא לא מחשבת את ההצלחה באירופה כחלק מהתקציב השנתי אלא הכסף הזה נלקח לתקציב של ינואר/שנה הבאה ולא משחקים בזה. כי זה כבר נעשה וזה מה שהביא אותנו למשבר הפיירפליי. אי אפשר להסתמך על כסף שיכנס כתוצאה מהצלחות. זה מתאים למישהו כמו טביב המקסימום ימכור ויפרק את הקבוצה. לא לבעלים רציני כמו הבעלים שלנו.

4. עפ גורמים בתקשורת מכבי ויתרה בתחילת העונה על חלוץ שמאוד חסר לנו ויכול להיות ההבדל בין אליפות לכישלון. ובדיעבד הפנדל ששכטר עשה העיף אותנו מאירופה. מכבי ויתרה בשביל סכום יחסית זעיר (גג מליון שקל למיטב זכרוני)

5. הפיירפליי יעשה לנו בטווח הארוך רק טוב. מכבי משתמשת בתקשורת כדי לנהל את התנהגות הקהל. הקהל לא דורש רכש ומנהל את הסגל, למכבי יש קלף.

יש לך הרבה טעויות לדעתי.

1. לא קיבלנו כזה סכום על צ'יבוטה. 

2. הכנסה ממנויים וכרטיסים צפוייה להיות גבוהה בערך ב 17 מיליון שקל. 

3. הפועל התפרקה מהרבה סיבות, אין מה להשוות. במכבי יש מדיניות ברורה שרכש רציני מגיע אחרי עלייה לבתים, אז לפעמים גורל המקצועי של העונה כן נופל על אם היתה עלייה או לא. גם בלעדי אותו רכש למכבי יש את התקציב הכי גבוה בליגה. 

4. מכבי לא וויתרו על שום חלוץ, הם בנו על חלוץ שכבש בהולנד 17 שערים שיבוא תמורת מיליון יורו ו 800 אלף שכר, בפועל סתם עשו על מנספורד סיבוב, היה קצת נאיבי לחשוב שהוא יבוא.  

5. להגיד שבטווח ארוך זה טוב ? אחרי 2 עונות פיירפליי אנחנו בלי עלייה לבתים. המוניטין ומעמד אירופאי שלנו למעשה ירד ליגה. השחקנים שהרווחנו כביכול מסנקציית הרכש (פרץ, גלזר, כהן, פיבן) נחמדים לליגה. אף אחד לא ימכר במיליונים ואפילו לא יהיה הטב"ח הבא. 

לדעתי הקפיצת מדרגה של מכבי חזרה לשלב של שליטה בליגה במקביל לעליה לבתים באירופה, תבוא רק אם יצליחו לחזק את הסגל הנוכחי ב2-3 זרים ברמה של פריצה ,אוגו, וואקמה ושרי. אלו לא שחקנים שעלו מיליונים עם טייטלים וסיפורים על אקזיט שיבוא. הפיירפליי לא מפריע לזה. 

2 hours ago, קאוביין said:

יש לך הרבה טעויות לדעתי.

1. לא קיבלנו כזה סכום על צ'יבוטה. 

2. הכנסה ממנויים וכרטיסים צפוייה להיות גבוהה בערך ב 17 מיליון שקל. 

3. הפועל התפרקה מהרבה סיבות, אין מה להשוות. במכבי יש מדיניות ברורה שרכש רציני מגיע אחרי עלייה לבתים, אז לפעמים גורל המקצועי של העונה כן נופל על אם היתה עלייה או לא. גם בלעדי אותו רכש למכבי יש את התקציב הכי גבוה בליגה. 

4. מכבי לא וויתרו על שום חלוץ, הם בנו על חלוץ שכבש בהולנד 17 שערים שיבוא תמורת מיליון יורו ו 800 אלף שכר, בפועל סתם עשו על מנספורד סיבוב, היה קצת נאיבי לחשוב שהוא יבוא.  

5. להגיד שבטווח ארוך זה טוב ? אחרי 2 עונות פיירפליי אנחנו בלי עלייה לבתים. המוניטין ומעמד אירופאי שלנו למעשה ירד ליגה. השחקנים שהרווחנו כביכול מסנקציית הרכש (פרץ, גלזר, כהן, פיבן) נחמדים לליגה. אף אחד לא ימכר במיליונים ואפילו לא יהיה הטב"ח הבא. 

לדעתי הקפיצת מדרגה של מכבי חזרה לשלב של שליטה בליגה במקביל לעליה לבתים באירופה, תבוא רק אם יצליחו לחזק את הסגל הנוכחי ב2-3 זרים ברמה של פריצה ,אוגו, וואקמה ושרי. אלו לא שחקנים שעלו מיליונים עם טייטלים וסיפורים על אקזיט שיבוא. הפיירפליי לא מפריע לזה. 

יש לנו זרים מצוינים כמו סאבוריט, ז'איר וצ'יקו.

זה שהם לא מרגשים כמו שרי או וואקמה לא אומר שהם שאין לנו זרים ברמה.

34 דקות לפני, תמיר8 said:

אתה באמת משווה בין אופאדו לוואקמה?

כן, צפוי שיבוא המתחכם התורן שיוציא מהתגובה שלי משהו אחר לגמרי.

לא אמרתי מי יותר טוב, אלא הבהרתי שגם כיום למרות הזילזול יש לנו זרים טובים. 

5 דקות לפני, רויקלה said:

שרשור ממש מעניין, אבל בשורה התחתונה אני לא חושב שיש לנו מספרים מדוייקים מספיק כדי לחשב משהו שיהיה קרוב למציאות. 

ברור שלא. אין לנו שום ידע ומושג אמיתי על מה ניתן או לא ניתן לעשות בשוק. ספקולציות לגמרי.

1 hour ago, מכביסט לעד said:

יש לנו זרים מצוינים כמו סאבוריט, ז'איר וצ'יקו.

זה שהם לא מרגשים כמו שרי או וואקמה לא אומר שהם שאין לנו זרים ברמה.

סאבוריט וזאיר לצערי היו מהגרועים בהדחות שלנו מאירופה העונה, אי אפשר להשוות את ההשפעה שלהם לשל וואקמה ואוגו בשיאם, מקצועית ומנטלית, או להשפעה של שרי עד כה על חיפה. 

אז בכושרם הנוכחי ועם הסגל הנוכחי אנחנו פייבוריטים לאליפות. 

אבל לא דיברתי על אליפות. 

מכבי בעונה אחת בלבד בתולדותיה שיחקה בבתים וגם לקחה אליפות. אני רוצה לחזור לשם. 

היום אין ישראלים כמו זהבי (כמובן), גם לא כמו טב"ח.... ואפילו לא כמו ראדי. 

כדי לחזור לרמה האירופאית שלנו מעידן סוזה ויוקאנוביץ, נקרא לזה רמת אפועל ניקוסיה, 2.5 זרים לא יספיקו.

חובה 5 זרים מנהיגים ומשפיעים ברמה אחרת מהחומר המקומי.

רצונות זה טוב ויפה, אבל מתי לאחרונה ראית קבוצה ישראלית כולל מכבי עם חמישה זרים איכותיים?

חיפה רק עם שרי, באר שבע הייתה עם וואקמה ואוגו (לא, ויטור הוא לא זר טוב כי הוא לא תרם מספיק), אנחנו בעונת סוזה היינו עם פריצה וקרלוס.

זרים לא רוצים להגיע לכאן, ואלה שכן דורשים שכר גבוה שעלול לסבך אותנו שוב עם הפייר פליי.

אז נכון שאפשר להביא זרים טובים בשכר סביר ובמחיר נמוך, אבל זה מקרים שלא קורים הרבה וגם כשהם קורים הזרים טובים לליגה אבל לא מספיק טובים לאירופה.

לב"ש באליפות והקמפיינים האירופאים היו 5 זרים דומיננטיים, 3 ברמה של טופ ועוד 2 משלימים שידעו להביא למשחקים באירופה מה שהישראלים לא יכולים ברמה הפיזית והמנטלית (כמו הובאן לדוגמא או המגן ההונגרי). 

לצוות הנוכחי מתחילת עונה שעברה, מלבד יאניוטיס שזה שוער, וניקוליץ שזה פציעות, אין נפילות עם זרים.

אמאדור, סאבוריט, צי'קו, ג'ראלדס כולם זרים סבבה, אבל חסר עוד 2 שיהיו יותר דומיננטיים בהשפעה כוללת על המשחק והאיזון בסגל. 

בלי זה אין מה לפנטז על לעשות משהו באירופה. 

On 19.12.2019 at 16:39, מכביסט לעד said:

כן, צפוי שיבוא המתחכם התורן שיוציא מהתגובה שלי משהו אחר לגמרי.

לא אמרתי מי יותר טוב, אלא הבהרתי שגם כיום למרות הזילזול יש לנו זרים טובים. 

מתוך ה6 יש לך 2 שלא קשורים לסגל בכלל, יאנואיטיס וניקוליץ'.

יש לך בסל הכל 4 זרים אחרים שרלוונטים, הם שחקנים מעולים לליגה שלנו אבל באירופה אין להם שום ערך מוסף שנותן לך אפשרות להתמודד מול קבוצות אירופאיות ולהתעלות מולם. מפלצות כמו זהבי, ווקאמה, יעקובו וכו'. 

23 hours ago, קאוביין said:

לב"ש באליפות והקמפיינים האירופאים היו 5 זרים דומיננטיים, 3 ברמה של טופ ועוד 2 משלימים שידעו להביא למשחקים באירופה מה שהישראלים לא יכולים ברמה הפיזית והמנטלית (כמו הובאן לדוגמא או המגן ההונגרי). 

לצוות הנוכחי מתחילת עונה שעברה, מלבד יאניוטיס שזה שוער, וניקוליץ שזה פציעות, אין נפילות עם זרים.

אמאדור, סאבוריט, צי'קו, ג'ראלדס כולם זרים סבבה, אבל חסר עוד 2 שיהיו יותר דומיננטיים בהשפעה כוללת על המשחק והאיזון בסגל. 

בלי זה אין מה לפנטז על לעשות משהו באירופה. 

אני די מסכים, אבל אני שואל את עצמי כמה מזה זה הסגנון של איביץ׳ שבונה קבוצה מאוד מאוזנת בלי כוכבים (ישראלים או זרים). אם שרי היה משחק אצלנו אני בספק אם הוא היה הופך לכזה כוכב שכל הקבוצה תלויה בו. אפילו אחרי השנה שעברה, שנראה היה שבלי מיכה אנחנו לא מסוגלים לשחק כדורגל, יש לנו את השנה הזאת שמיכה (בינתיים) ישן ובמקומו יש קבוצה קשוחה מברזל שלא נותנת ליריבות לנשום. ודרך אגב, אני חושב שסבוריט וז׳איר הם זרים מאד דומיננטים ומשפיעים, לא פחות מקרלוס גרסיה. 

אני שלם עם ארבעה זרים מתוך שש- וזה הרבה עבור מכבי ובכלל עבור קבוצה ישראלית. 

בקשר לשחקנים הגדולים באמת- אתה לא יודע שהם כאלה עד שהם הופכים לכאלה. רצינו את וואקמה כי הוא היה זר מרשים ברעננה. אף אחד לא ידע לאן זה יגיע. בטח מקרה זהבי. 

3 דקות לפני, המכבייה said:

אני שלם עם ארבעה זרים מתוך שש- וזה הרבה עבור מכבי ובכלל עבור קבוצה ישראלית. 

בקשר לשחקנים הגדולים באמת- אתה לא יודע שהם כאלה עד שהם הופכים לכאלה. רצינו את וואקמה כי הוא היה זר מרשים ברעננה. אף אחד לא ידע לאן זה יגיע. בטח מקרה זהבי. 

4 זרים זה לא מספיק אבל מכבד את דעתך.

אתה לא יודע שהם כאלה עד שהופכים לכאלה אולי אבל יש סימנים מקדימים. הקמפיין של זהבי באלופות בהפועל, חוק יעקובו ולגבי וואקמה אני אישית הייתי רואה תקצירים ומשחקים של רעננה ובכל פעם הייתי בשוק איזה דברים הוא מייצר בכלום התקפה שלהם. היו עוד אוהדי מכבי שעקבו אחריו ולראיה הנושאים שפתחו פה בפורום.

לסיכום יש לנו 2 זרים טובים (סבוריט ןאמאדור), 2 זרים בסימן שאלה (צ'יקו וז'ראלדש) ועוד 2 זרים שחייבים להיפטר מהם.

14 דקות לפני, תמיר8 said:

4 זרים זה לא מספיק אבל מכבד את דעתך.

אתה לא יודע שהם כאלה עד שהופכים לכאלה אולי אבל יש סימנים מקדימים. הקמפיין של זהבי באלופות בהפועל, חוק יעקובו ולגבי וואקמה אני אישית הייתי רואה תקצירים ומשחקים של רעננה ובכל פעם הייתי בשוק איזה דברים הוא מייצר בכלום התקפה שלהם. היו עוד אוהדי מכבי שעקבו אחריו ולראיה הנושאים שפתחו פה בפורום.

לסיכום יש לנו 2 זרים טובים (סבוריט ןאמאדור), 2 זרים בסימן שאלה (צ'יקו וז'ראלדש) ועוד 2 זרים שחייבים להיפטר מהם.

אולי בעולם אוטופי זה לא מספיק אבל זאת אולי הפעם הראשונה שזה מתקיים במכבי. אין לנו שום קנה מידה אחר במכבי להשוות אליו שברוב ימי מיטש- התבססה על סגל ישראלי סופר חזק במושגים מקומיים. מימי הכוכבים שנקנו ועד לימי שחקני הבית הנוכחיים.

גם אני החזקתי מוואקמה והוא גם הוצע למכבי. אתה חושב שהיו מוותרים על זה עם הידיעה של היום?

בקשר לזהבי, הוא השחקן היחיד שרציתי שיבוא באותו ינואר(ממש ממש) אבל מכאן ועד לאן שזה יתפתח? המרחק הוא עצום. יש סימנים לכל מיני דברים. חלקם מתממשים וחלקם לא(לרוב לא).

אני חי מאד בשלום עם צ'יקו(יש חלוץ בליגה שהיית מוכן להחליף ראש בראש איתו? לי אין) וג'ראלדס, אבל תמיד יש מקום לשיפור.

4 hours ago, המכבייה said:

אולי בעולם אוטופי זה לא מספיק אבל זאת אולי הפעם הראשונה שזה מתקיים במכבי. אין לנו שום קנה מידה אחר במכבי להשוות אליו שברוב ימי מיטש- התבססה על סגל ישראלי סופר חזק במושגים מקומיים. מימי הכוכבים שנקנו ועד לימי שחקני הבית הנוכחיים.

גם אני החזקתי מוואקמה והוא גם הוצע למכבי. אתה חושב שהיו מוותרים על זה עם הידיעה של היום?

בקשר לזהבי, הוא השחקן היחיד שרציתי שיבוא באותו ינואר(ממש ממש) אבל מכאן ועד לאן שזה יתפתח? המרחק הוא עצום. יש סימנים לכל מיני דברים. חלקם מתממשים וחלקם לא(לרוב לא).

אני חי מאד בשלום עם צ'יקו(יש חלוץ בליגה שהיית מוכן להחליף ראש בראש איתו? לי אין) וג'ראלדס, אבל תמיד יש מקום לשיפור.

אני סבבה עם צ'יקו וגם עם ז'ראלדש. הם שחקנים טובים שמתאימים למכבי. הבעיה שלי שיש לנו 2 זרים שאחד מהם רוצה אבל אין לו את האפשרות לתרום והשני שחקן טוב וכשיר אבל אין לו מקום מאחר וישראלי שמשחק טוב אייש את העמדה שלו. 

הרצון הוא להתקדם ולנסות להביא 2 שחקני כדורגל טובים שיחליפו אותם ואז התרומה לקבוצה תגדל. ברור לי שמעולם לא שיחקו על הדשא 6 זרים אצלנו בקבוצה אבל הגיע הזמן שזה יקרה בקיץ הקרוב. כנראה שזה באמת מגיע ממקום אוטופי אבל בשביל זה אנחנו פה, בשביל לנסות להשתפר ולפנטז.

6 דקות לפני, תמיר8 said:

אני סבבה עם צ'יקו וגם עם ז'ראלדש. הם שחקנים טובים שמתאימים למכבי. הבעיה שלי שיש לנו 2 זרים שאחד מהם רוצה אבל אין לו את האפשרות לתרום והשני שחקן טוב וכשיר אבל אין לו מקום מאחר וישראלי שמשחק טוב אייש את העמדה שלו. 

הרצון הוא להתקדם ולנסות להביא 2 שחקני כדורגל טובים שיחליפו אותם ואז התרומה לקבוצה תגדל. ברור לי שמעולם לא שיחקו על הדשא 6 זרים אצלנו בקבוצה אבל הגיע הזמן שזה יקרה בקיץ הקרוב. כנראה שזה באמת מגיע ממקום אוטופי אבל בשביל זה אנחנו פה, בשביל לנסות להשתפר ולפנטז.

אל תמהר לחשוב שטננבאום הוא השוער שמכבי צריכה, הייתי נותן לעונה להגמר ולראות איפה אנחנו עומדים בעמדה הזאת.

לגבי ניקוליץ', האופציה של הקפאה ירדה מהפרק כנראה ונצטרך גם איתו לסיים את העונה ולראות מה קורה.

אין ברירה, לא מאמין שיהיה חיזוק בינואר הקרוב וגם אם כן זה נקודתי וישראלי.

14 hours ago, המכבייה said:

השאלה אם אתה חי בשלום עם עוד שנה של הדחה מוקדמת מאירופה והבנה שאנחנו שייכים לדרג ז', כלומר הדחה לקבוצות אמצא טבלה נורבגיה או צמרת בליטא זה טבעי ובסדר. 

בלי איזה שרי + וואקמה כאלו אין סיכוי לדעתי, גם אם אצילי פרץ ומיכה יחזרו לכושר ושוב יגרדו את התקרה שלהם הם לא מספיקים לאירופה. 

מה צריך לעשות ? לפחות לנסות להנחית זר אחד כזה בינואר, לקוות שנראה שהוא תותח עד סיום העונה ובקיץ לעשות חושבים את מי מהזרים חותכים כדי להביא עוד אחד כזה. 

אופציה שניה זה ליגיונרים ריאליים : נאתכו, חמד, כיאל, רפאלוב. 

מהליגה הרי אין כלום. מכבי לא תקנה את סורו או משהו כזה. 

2 hours ago, קאוביין said:

השאלה אם אתה חי בשלום עם עוד שנה של הדחה מוקדמת מאירופה והבנה שאנחנו שייכים לדרג ז', כלומר הדחה לקבוצות אמצא טבלה נורבגיה או צמרת בליטא זה טבעי ובסדר. 

בלי איזה שרי + וואקמה כאלו אין סיכוי לדעתי, גם אם אצילי פרץ ומיכה יחזרו לכושר ושוב יגרדו את התקרה שלהם הם לא מספיקים לאירופה. 

מה צריך לעשות ? לפחות לנסות להנחית זר אחד כזה בינואר, לקוות שנראה שהוא תותח עד סיום העונה ובקיץ לעשות חושבים את מי מהזרים חותכים כדי להביא עוד אחד כזה. 

אופציה שניה זה ליגיונרים ריאליים : נאתכו, חמד, כיאל, רפאלוב. 

מהליגה הרי אין כלום. מכבי לא תקנה את סורו או משהו כזה. 

יש הבדל בין שרי לוואקמה לפחות מבחינת הרזומה בארץ ומה שהוא תרם במפעלים האירופיים. שרי שחקן נהדר ואולי גם יתברר כטוב אפילו יותר מעד עכשיו(בהחלט יכול לקרות) אבל וואקמה באמת היה חצי קבוצה. אבל בוודאי שהייתי מסתפק גם בשרי. 

ינואר הזה נראה לי אבוד גם מהבחינה הטכנית של מי אמור לטפל בזה בהנחה שאנחנו בעניין? 

23 דקות לפני, itanar said:

שרי לא באזור החיוג של וואקמה.

נכון. אבל גם וואקמה לא היה בשיאו ממש בעונתו הראשונה בבש. וכמובן שהסגל אז של בש, היה טוב הרבה יותר ממה שיש לשרי היום.

14 hours ago, קובי השועל said:

אל תמהר לחשוב שטננבאום הוא השוער שמכבי צריכה, הייתי נותן לעונה להגמר ולראות איפה אנחנו עומדים בעמדה הזאת.

לגבי ניקוליץ', האופציה של הקפאה ירדה מהפרק כנראה ונצטרך גם איתו לסיים את העונה ולראות מה קורה.

אין ברירה, לא מאמין שיהיה חיזוק בינואר הקרוב וגם אם כן זה נקודתי וישראלי.

לגבי ניקוליץ' אני יודע שניתקע עם זר פצוע לעוד חצי שנה או שנה. לינואיטיס יש רזומה מעולה ביוון ואין סיבה שלא ננסה לשדך לו קבוצה. 

טננבאום במשחקי הפלייאוף שנה שעברה ולאורך כל ה5 חודשים האחרונים הוכיח שהוא שוער ראוי למכבי תל אביב והוא בין הטובים (לא רוצה להגיד הכי טוב) בליגה הזו. אין שום סיבה לחתוך אותו ולאייש עמדה של זר, יש לנו עמדות אחרות שזקוקות לחיזוק וישראלים טובים בקושי ויש. לדעתי יהיה בזבוז לוותר על עמדה שיש בה ישראלי ראוי 

פרסום רשמי של אופ"א :

Galatasaray SK and Maccabi Tel Aviv FC have complied with the targets set for the 2018/19 season and will remain in the settlement regime. Furthermore, FC Porto has partially fulfilled the targets set for the season 2018/19. As a consequence, the foreseen conditional sporting measures for FC Porto, such as the transfer restrictions and the limitation on the number of players in the List A, will continue to apply in the season 2019/20.

The settlement regime will continue to apply up to and including the season 2020/21 for both FC Porto and Maccabi Tel Aviv FC; and up to the season 2021/22 for Galatasaray SK; as originally foreseen.

משום מה זכור לי שהתייחסנו לעונה הנוכחית כאחרונה בהסדר...

עוד אחת לפנינו