Jump to content

פיירפליי ?

הצבר

Recommended Posts

עריכה :  

מסתבר שלא הבהרתי טוב את הנקודות וגם שהנחתי שאנשים מכירים את הנושא הזה יותר ממה שעולה מהאשכול 

גרעון : עפ"י תנאי הפיירפליי למכבי מותר להיות בגרעון של עד 150-160 מיליון שח לשלוש שנים שזה קצת מעל 50 מיליון שח לשנה גרעון. ( כולל 13 מיליון שקל "חסות" ) 

מכבי חרגו מההוצאה הזאת גם בגלל תכנון ורישום כספי לא נכון ולכן נענשו והוטלו עלינו מגבלות שונות. 

לא משנה מה המגבלות חשוב להבין שהמגבלות השנה פחותות מהמגבלות שהיו שנה שעברה ושבשנה שעברה הצלחנו לעמוד במגבלות (למרות אירופה ). 

לכן, ההשוואה היחידה שחשובה היא השנה הזאת לאומת שנה שעברה

בשוואה למטה אני מראה שהשנה נרוויח כ 20 מיליון שקל יותר מאשר בשנה שעברה ( או נפסיד 20 מיליון שקל פחות ). - מה שזה אומר שגם אם נוציא 10-15 מיליון שקל על רכש בינואר לא נחרוג מעונש המגבלות שהוטל עלינו. 

למאותגרים : האשכול הוא לא אם מכבי יוציאו על רכש או כמה. הדיון הוא האם תאורתית זה אפשרי תחת המגבלות שהוטלו עלינו. 

לגבי השאלות על המספרים, הנתונים הם בדוקים ולקחתי בהכל גם מקדם בטחון

אלה אם מישהו יעלה משהו חדש שלא עליתי עליו החישוב שלי מוכיח שלמכבי יש אפשרות (חוקית ) להשקיע 10-20 מיליון שקל בינואר ועדיין לעמוד במגבלות שהוטלו. 

===========================================================================================================================================

כולם מדברים על מגבלת הפיירפליי שמונעת מרכש איכותי לנחות פה. 

( נתעלם רגע מהעובדה שבמשכורת של עטר,שוינפלד ובלקמן אפשר להנחית פה מפלצת ונעשה חישובי פיירפליי )

מספרים וסיפורים  יש המון מידע על המגבלות אבל לא מספרים למעשה המידע בתקשורת לפעמים סותר את עצמו ( נובע מרמת התקושרת ומזה שמכבי כנ' מבלבלים את כולם בכוונה ). 

עובדות :  

עובדת הבסיס היא שבשנים שעברו עמדנו היטב במגבלות, שהשנה המגבלות צריכות להיות קצת פחות קשות ושגם בשנים שעברו היה כסף לרכש בסכום השחקנים שמכרנו כסף שבסוף לא נוצל. 

כלומר מהשנה שעברה בעצם נשאר לנו עודף של 3-4  מיליון דולר שקל לרכש.

אז אם בשנה שעברה עמדנו במגבלות למרות שלא עשינו שלב בתים מה השתנה השנה? 

הוצאות : הגדלנו עטר (מיותר), בלקמן שיפורי חוזים אוטמטיים ואיביץ ( שווה כל דינר )

קיצצנו :  טיבי, שכטר, דסה ( הבאנו את ג'רלדש ) ומושאלים שפעם קיבלו השלמת הכנסה ממכבי.  

סיכום : הזרים אני מעריך פחות או יותר אותה הוצאה ישראלים גם, למעט שיפור משכורות שנובע משיפור חוזים. 

לצורך הדיון נגיד שההוצאה גדלה בין 3-5 מיליון שקל. 

הכנסות

מכירת שחקנים : ראיקו בסכום של 3-4 מיליון יורו ( לא ברור כמה במזומן וכמה בתור אופציה, הידיעות סותרות את עצמן ) , 3-4 שחקנים צעירים עוד 3-2 מיליון צ'יבוטה עוד 2 מיליון + ובערך מיליון שח דמי סולידריות 

סה"כ יש לנו מכירות שחקנים ב 15-18 מיליון שח. 

השאלות : כנ' אין הבדל משמעותי בהכנסות עם זאת ירדו לנו כמה שחקנים שקיבלו השלמת הכנסה במכבי ככה שיש רווח לאומת שנה שעברה. 

ספונסרים : יש גידול בהכנסות ופילה שפכה חוזה אימוץ חסר תקדים ככה שהגידול הוא  3-4 מיליון שח. 

איצטדיון : מכרנו כפול מנויים במחירים שגבוהים לפחות ב 50% ממחירי שנה שעברה כמות הכרטיסים שנמכור יותר מכפולה מאשר מה שנמכר בנתניה. 

כמו כן נמכרו תאי צפייה במעל 2 מיליון שקל 

בניכוי ההוצאות של בלומפילד סביר להניח שהרווח גדל במעל 12 מיליון שח. 

* אני יודע שלמכבי יש עוד הכנסות  נוספות מהאיצטדיון כמו אחוזי מכירות ואחוזים מפרסום, אם למישהוא יש נתונים אשמח אם יצרף. 

סיכום : מבדיקת נותנים חלקית ובסיסית אפשר לראות את המגמות הבאות 

הוצאות : כמעט לא גדלו/גדלו בעד 5 מיליון שח

הכנסות : גדלו בערך ב 20 מיליון שח. 

מכירות : נמכרו שחקנים בין 15-18 מיליון שח. 

מסקנה : יש בקופה סכום לרכש שנע בין 15-30 מיליון שח ( תלוי אם עומד לזכותנו עדיין הסכום המכירה של וידאר ) 

ויש אפשרות להגדיל את ההוצאות השותפות ב 15-20 מיליון שח בלי להסתבך במגבלת הפיירפלי. 

הערות

המידע שהיה לי הוא חלקי בלבד ולא עשיתי בדיקות מעמיקות, אשמח לתיקונים והשלמות. 

מאחר והמידע שמפוזר ברשת סותר , לקחתי בד"כ סכומי מינימום, המטרה הייתה רק לבחון האם הפיירפליי באמת כל כך מגביל אותנו ברכש עתידי. 

ותודה ענקית למיץ' גולדהר שבזכות הלב הענק שלו והחסות שהוא מעניק לנו בנוסף לכסף שהוא משקיע אנחנו צולחים את המכשלה. 

"הצבר" 

2 דקות לפני, turgi said:

אני לא מאמין שמכבי תקנה שחקן בהרבה כסף בשניים, שלושה חלונות הקרובים.

בשביל זה ש אשכול רכש של 30 עמודים, אני רק מנסה לעשות רגע סדר בכל השמועות האלה על הפיירפליי

לדעתי ( והראתי את המספרים ) יש לנו מרווח ביטחון די גדול מתקרת הפיירפליי 

10 דקות לפני, הצבר said:

בשביל זה ש אשכול רכש של 30 עמודים, אני רק מנסה לעשות רגע סדר בכל השמועות האלה על הפיירפליי

לדעתי ( והראתי את המספרים ) יש לנו מרווח ביטחון די גדול מתקרת הפיירפליי 

לדעתי (ואין לי מספרים להוכיח את זה), מכבי גרעונית מאוד גם העונה, למרות ההכנסות.

איך הגעת שמשכורות עלו ב3-5 מיליון שקל?

עטר נשאר בערך כמו שהיה, וטיבי זה חוזה חדש, לעומת חוזה העתק שהיה לו.

ואיפה בדיוק קיצצנו עם שכטר?

הכסף מוידאר וראיקו קוזז עם אי העפלה לאירופה, לא יודע אם 100% אבל לבטח רובו.

לא הכנסת עוד איזה 1.3 מיליון מהאחוזים על דאבור.

רק באתר אחד פורסם שאיביץ' שודרג, לא בטוח שזה נכון.

לחשב אי העפלה לאירופה כהפסד זה בדיוק כמו הנשיא שלא מחתים שחקן ובתקשורת כותבים שזה כסף שהוא חסך

אי אפשר להפסיד כסף שאף פעם לא היה שלך, מקווה שאתם מבינים את זה

6 דקות לפני, Semper Fidelis said:

לחשב אי העפלה לאירופה כהפסד זה בדיוק כמו הנשיא שלא מחתים שחקן ובתקשורת כותבים שזה כסף שהוא חסך

סמכו על העפלה הזאת שתסגור את הגירעון.

זה לא קרה, אז המכירות של וידאר וראייקו עשו את זה.

3 דקות לפני, Semper Fidelis said:

אתה יכול לתכנן תקציב ולהסתמך על זה שתגיע לאירופה ולהחשיב את ההכנסות הצפויות בתקציב.

במסע המופלא של הפועל ללאומית היה חלק גדול לתכנון תקציב כזה רק שלהם לא היה את גולדהאר שיידע להשלים את החוסר מהכיס שלו

כל החישוב שלך מבוסס על השנה ביחס לשנה שעברה.

אבל מי אמר ששנה שעברה היינו חייבים להיות מאוזנים בין ההוצאות להכנסות? 

נראה לי ששנה שעברה המגבלה הייתה שאפשר לחרוג טיפה, להוציא קניית שחקנים, השנה זה כבר איזון בכלל ההוצאות 

מה בסוף הסיכום עם עיריית תל אביב על השכירות בבלומפילד וכמה משלמים על האבטחה, אם מקזזים את זה מהמנויים אנחנו לא כאלה מרוויחים כמו שכתבת אחי

22 דקות לפני, Semper Fidelis said:

בעונות של לפני הפייר פליי העפלנו לאירופה כל שנה ועדיין הסתבכנו משמעותית.

זאת אומרת כדי להחזיק את מכבי כמועדון כרגע עם כל הסגל, הצוות הניהול, צוות המאמנים וכו' וכו' אפילו אם העפלנו לאירופה (20-30 מש"ח) זה לא מספיק.

מכבי עבדו נכון והעלו את ההכנסות משמעותית (וגם בלומפילד כמובן שינה את התמונה לגמרי) ואני מאמין שבכל שנה שמעלה לאירופה ניהיה בסדר מבחינת התקציב (בין מאוזנים לגרעון קטן). 

אם לא נעלה לאירופה נמשיך להיות בבעיה ויהיה קשה להביא רכש.

18 דקות לפני, Dr. Caligari said:

כל החישוב שלך מבוסס על השנה ביחס לשנה שעברה.

אבל מי אמר ששנה שעברה היינו חייבים להיות מאוזנים בין ההוצאות להכנסות? 

נראה לי ששנה שעברה המגבלה הייתה שאפשר לחרוג טיפה, להוציא קניית שחקנים, השנה זה כבר איזון בכלל ההוצאות 

מה בסוף הסיכום עם עיריית תל אביב על השכירות בבלומפילד וכמה משלמים על האבטחה, אם מקזזים את זה מהמנויים אנחנו לא כאלה מרוויחים כמו שכתבת אחי

החוזה שכירות עם העירייה פורסם מתישהו, הסכומים שם גבוהים לעומת כל קבוצה אחרת בארץ כנראה אבל עדיין סכומים קטנים יחסית למה שבלומפילד הכניס.

לגבי הוצאות אבטחה, *נראה לי* שזה השנה במימון משרד התרבות, אולי אפילו מימון חלקי אני לא סגור על הפרטים, ככה שזה לא אמורה להיות הוצאה כבדה מידי.

39 דקות לפני, Semper Fidelis said:

לא חישבתי את זה כהפסד, פשוט כתוצאה מאי העפלה נוצר גרעון שכוסה ע"י המכירות.

אני חושב שהמצב הוא בערך כזה- ללא אירופה, מיטש מביא יותר כסף מהבית. אלא שהפעם הוא מוגבל יותר. מכבי בכל מקרה גרעונית. גם עם ליגה אירופאית(30 מיליון) היא לא מגיעה לאיזון. ואז המכירות עוזרות לייצב את הגרעון. קווים גסים מאד- 100 הוצאות, 50, 60 הכנסות. 

31 דקות לפני, המכבייה said:

אני חושב שהמצב הוא בערך כזה- ללא אירופה, מיטש מביא יותר כסף מהבית. אלא שהפעם הוא מוגבל יותר. מכבי בכל מקרה גרעונית. גם עם ליגה אירופאית(30 מיליון) היא לא מגיעה לאיזון. ואז המכירות עוזרות לייצב את הגרעון. קווים גסים מאד- 100 הוצאות, 50, 60 הכנסות. 

לתחושתי זה יותר כמו 110-120 מיליון הוצאות ו70-80 הכנסות (בלי אירופה).

4 hours ago, סזאר מנדיונדו said:

לתחושתי זה יותר כמו 110-120 מיליון הוצאות ו70-80 הכנסות (בלי אירופה).

עם קמפיין בתים אירופי אנחנו יכולים להנחית כאן 2 זרים מטורפים(קשר וחלוץ) כמובן בלי מגבלות פאייר פלאי על הראש. הבעיה שכל הזמן מנסים להגיע לשלב בתים ורק אז לבצע רכש כדי להמנע ממצב שנביא את הרכש ואז ניפול במוקדמות ונשאר במצב כזה ערומים משני הצדדים.

זה ברור שמכבי לא יקנו שחקנים בסכומים גבוהים כמו (וידאר, ראיקו ואפילו מרסלו)

מכבי ימשיכו להחתים שחקנים חופשיים ואולי בקיץ שתיהיה אופציה ''לבזבז'' טיפה כסף אז אולי נראה רכישות אבל לא בסכומים גבוהים, ינסו לרכוש ''מציאות'' שחקנים שלפני השיא או פוטנציאל לא ממומש 

Just now, romario said:

איך יתכן שחיפה ובש לא נבדקו? ואם נבדקו איך עברו את הבדיקה?

א. אגדה אורבנית אומרת שהבדיקות שלנו היו כי עלינו לאירופה באופן קבוע. (לא חושב שזה נכון)

ב. אי אפשר להשוות את ההוצאות שלנו להוצאות שלהם. אמנם באר שבע כל עונה קונה 1-3 שחקנים בסכומים מופרכים אבל שאר ההוצאות שלה נמוכות.

שכר השחקנים שלנו גבוה גם משל חיפה וגם משל באר שבע משמעותית.

רק תסתכל על השחקני ספסל שלנו ותבין כמה כסף הולך למשכורות - דוידזדה, ייני, קנדיל, פרץ/גולסה, ריקן, שכטר, עטר, שוינפלד, בלקמן/אצילי. זה לעומת סבג, גל לוי, עמית ביטון, גולדברג, זריהן שמרוויחים הרבה פחות בבש או כל מיני רז מאירים, חבשי, מקסים, עוואד שמרווחים משמעותית פחות בחיפה.

ויש גם את איביץ והצוות שלו שהן משמעותית גדולים יותר מהצוותים המקבילים בבש ובחיפה וכנל צוות רפואי, הנהלה וכל מה שתרצה.

חיפה וב"ש לא נבדקו כי התקציבים שלהם לא הגיעו ל 30 מיליון יורו 

שהגענו לתקציב כזה בעונת הצאמפיונס ואחריה נקלטנו ברדאר של פיפ"א. 

ההכנסה מהצאמפיונס ומכירת זהבי לא הספיקו. 

בעונות של ארבלדזה וג'ורדי לא נעשו פעולות נכונות לצמצם את הנזק : קנייה של וידאר, מיליון יורו לסקאריונה, מארסלו, סירוב למכור את טב"ח ב 4 מיליון לברוז', ספסל של שחקנים בחוזים של 400 אלף יורו...  אלו טעויות שלא יחזרו.  

השנה אני מאמין שהתקציב הוא 100 מיליון והכנסות יגרדו את ה 60.