Jump to content

אלימות משטרתית

Recommended Posts

6 hours ago, Double said:

מצעד הגאווה בכיכר רבין, עם צפיפות ודגלי פלסטין למשטרה אין בעיה, גברים רק על אוהדי מכבי

מה, אין יסמ ופרשים?

2 hours ago, duduha said:

אבל הם מצטרפים לפה כי הם לא יכולים, חושב שזה יפה וחוצה עמים. בדיוק כמו אם היו פה צרפתים עם דגל צרפת גרמנים עם דגל גרמניה וכו, בדיוק כמו שישראלים נוסעים למצעדים באירופה עם דגל ישראל.

אבל זה חורג מהנושא המאוד חשוב

עם דגלים של צרפת או גרמניה אין בעיה, עם דגל של ארגון טרור שהמציא לעצמו עם יש. (אגב היו גם קריאות של "איאד אל חלאק" הזה ו"די לכיבוש")..

בכל מקרה, חזרה לנושא, דין אחד להפגנות שמאל ולהט"ב ומסתננים בלתי חוקיים, דין אחר להפגנות ימין, נגד מסתננים בלתי חוקיים, דתיים, אוהדי כדורגל. זה ידוע מראש, לצערנו בקטע הזה המדינה שלנו חשוכה משהו...

מקווה מאוד שמישהו מהדרגים הבכירים במשטרה יראה את הסרטון של השוטרים בועטים באוהד ששוכב על הרצפה ובמינימום יפטרו אותו (אני כבר לא מדבר על מעצר ופיצוי כלשהו). גועל נפש, מחריד היה לראות את זה.

למה מלכתחילה במקום להתייחס לאוהדים כמו קופים, היו צריכים לקחת יוזמה העירייה הנאורה שמארגנת יופי של אירועים לקהילה הגאה או כל גורם אחר ולארגן אירוע בכיכר או בצארלס קלור מאורגן עם גדרות עם צפיה , בדיקת חום אבטחה וכו' שיאפשר לאוהדים לחגוג כמו שצריך תחת מעטפת של המשטרה והעירייה.

זה היה ברור כשמש בטח גם למשטרה שיהיו התכנסויות ספונטניות, אז למה במקום לבוא כמו הביריון של השכונה למה לא לשתף פעולה עם האוהדים שרק רוצים לחגוג.

אני לא רואה שום הבדל מאירוע כזה או אחר, כמו הפגנה של צוותי הבמה או אירוע הגאווה שעכשיו מתקיימים? מה ההבדל למען השם? למה להתייחס לאוהדים כמו אל קופים ולבוא עם יסמניקים? בושה וחרפה שאף אחד לא חשב על זה.

העיקר להאשים את האוהדים.

זה הדבר הכי מכאיב לי כאן מכל הסיפור הזה.

7 hours ago, Double said:

מצעד הגאווה בכיכר רבין, עם צפיפות ודגלי פלסטין למשטרה אין בעיה, גברים רק על אוהדי מכבי

IZvSTR9.jpg

ksBJabQ.jpg

בושה וחרפה זה מרתיח את הדם! למה גאווה כן ולמה אוהדים לא? איפה העירייה המזוינת? איפה המשטרע? 

הנה עוד מקרה

https://mobile.mako.co.il/tv-morning-news/articles/Article-243898e455ef271027.htm

החיים שלכם יהיו יותר קלים כשתבינו שהמשטרה לא נמצאת שם בשביל להגן עליכם

כבר כמה זמן שאני אומר שהפתרון היחיד הוא דוקסינג של שוטרים כאלה

2 hours ago, duduha said:

אבל הם מצטרפים לפה כי הם לא יכולים, חושב שזה יפה וחוצה עמים. בדיוק כמו אם היו פה צרפתים עם דגל צרפת גרמנים עם דגל גרמניה וכו, בדיוק כמו שישראלים נוסעים למצעדים באירופה עם דגל ישראל.

אבל זה חורג מהנושא המאוד חשוב

אין להם אישור כניסה לישראל ואם כן זה רק לעובדים עם אישורים. זה לא שתושב פלסטיני רוצה להגיע למצעד הגאווה בתל אביב אז הוא לוקח מונית ומגיע לכיכר רבין כדי להשתתף במצעד כי ברשות לא מקיימים מצעדים. לכן סביר להניח שזה פרובוקציה פוליטית מתוכננת הרי אם דגל כזה חשוב כדי לקדם זכויות אדם וכו למה לא להביא גם דגלי מצרים, סוריה ולבנון? ליצני על

מאז ומתמיד שוטרים נהנים להרביץ לאוהדי כדורגל וזו בדיוק הסיבה שהוציאו את רובם מהמגרשים. זה לא דבר שהולך להשתנות כי באופן אוטומטי מסתכלים על אוהדים כאל חוליגנים ובסוף עוד עושים כתבות על המשטרה "ששומרת על הסדר הציבורי מהחוליגינים שחוסמים כבישים". אף פעם לא יהיה מצב שיסתכלו אלינו כמו שמתסכלים על אנשים שהיו אתמול בכיכר במצעד הגאווה הזה או בכל הפגנת שמאל אחרת שזה מותר כמובן מבחינתם "ואין שום מעבר על הוראת משרד הבריאות". 

חשוב מאוד לתעד. בדרך כלל אוהדים עסוקים בלהתגונן, לשיר או לברוח מהמשטרה. מציע שיהיו 5 אוהדים קבועים שבאים לכל מפגש אופציונאלי שהמשטרה נמצאת עם טלפונים עם סוללה מלאה ואיכות צילום גבוה כדי לתעד כמה שיותר מהמקרים. רק זה יכול ליצור הרתעה והשעייה של שוטרים. 

חשוב להבין שאם מנסים להפריד או להגן על חברים שלכם זה באמת ראוי להערכה אבל זה סתם עלול לסבך אתכם כי קל מאוד לקבוע שבגלל שעמדת בנקודה מסוימת והפרדת בין השוטר לאוהד החבר שלך אז אתה גם קשור לזה ובסוף תצא עם תיק על תקיפת שוטר. ואחר כך לך תוכיח ותתמודד עם עו"ד מצאת החמה ועד צאת הנשמה. 

הכי פשוט וטוב לקחת כמה צעדים לאחור, להוציא טלפון ולהתחיל לתעד הכל. בוידאו. 

ותדאגו שהוידאו מחובר לענן אוטומטי במקרה והטלפון נשבר כתוצאה מנפילה יזומה שלו על ידי שוטר.

חשוב שהמשטרה תהיה ראויה ותבוא לשמור על הסדר הציבורי ולא להיכנס לעימותים עם האוהדים כדי להראות שליטה.

תשתמשו באמצעים טכנולוגיים- סרטון ויראלי ישירות למח"ש והמשטרה תובך ותהיה חייבת הסברים. 

3 hours ago, i.d.a.n said:

מאז ומתמיד שוטרים נהנים להרביץ לאוהדי כדורגל וזו בדיוק הסיבה שהוציאו את רובם מהמגרשים. זה לא דבר שהולך להשתנות כי באופן אוטומטי מסתכלים על אוהדים כאל חוליגנים ובסוף עוד עושים כתבות על המשטרה "ששומרת על הסדר הציבורי מהחוליגינים שחוסמים כבישים". אף פעם לא יהיה מצב שיסתכלו אלינו כמו שמתסכלים על אנשים שהיו אתמול בכיכר במצעד הגאווה הזה או בכל הפגנת שמאל אחרת שזה מותר כמובן מבחינתם "ואין שום מעבר על הוראת משרד הבריאות". 

אתמול בערוץ 12 זה היה כל כך מגוחך כתבה עם טון מגנה ומאשים על החגיגות של אוהדי מכבי ושנייה אחרי דיווח על איזו הפגנת תרבות ומצעד הגאווה.

אם השוטרים היו ממתעללים ככה באחד הגייז כל המדינה הייתה בוערת עם כתבות על גזענות וראיונות של חברי קהילה מהבוקר עד הלילה.

4 hours ago, ת"א שלנו said:

אין להם אישור כניסה לישראל ואם כן זה רק לעובדים עם אישורים. זה לא שתושב פלסטיני רוצה להגיע למצעד הגאווה בתל אביב אז הוא לוקח מונית ומגיע לכיכר רבין כדי להשתתף במצעד כי ברשות לא מקיימים מצעדים. 

אמת.

הימים הללו שערבי מהשטחים היה יכול לקחת את האוטו שלו ולנסוע ללא בעיה ובאופן חופשי לתחומי הקו הירוק נגמרו מזמן

1 דקה לפני, החתול הצהוב said:

אמת.

הימים הללו שערבי מהשטחים היה יכול לקחת את האוטו שלו ולנסוע ללא בעיה ובאופן חופשי לתחומי הקו הירוק נגמרו מזמן

כמו שצריך. 

9 hours ago, ת"א שלנו said:

חשוב מאוד לתעד. בדרך כלל אוהדים עסוקים בלהתגונן, לשיר או לברוח מהמשטרה. מציע שיהיו 5 אוהדים קבועים שבאים לכל מפגש אופציונאלי שהמשטרה נמצאת עם טלפונים עם סוללה מלאה ואיכות צילום גבוה כדי לתעד כמה שיותר מהמקרים. רק זה יכול ליצור הרתעה והשעייה של שוטרים. 

חשוב להבין שאם מנסים להפריד או להגן על חברים שלכם זה באמת ראוי להערכה אבל זה סתם עלול לסבך אתכם כי קל מאוד לקבוע שבגלל שעמדת בנקודה מסוימת והפרדת בין השוטר לאוהד החבר שלך אז אתה גם קשור לזה ובסוף תצא עם תיק על תקיפת שוטר. ואחר כך לך תוכיח ותתמודד עם עו"ד מצאת החמה ועד צאת הנשמה. 

הכי פשוט וטוב לקחת כמה צעדים לאחור, להוציא טלפון ולהתחיל לתעד הכל. בוידאו. 

ותדאגו שהוידאו מחובר לענן אוטומטי במקרה והטלפון נשבר כתוצאה מנפילה יזומה שלו על ידי שוטר.

חשוב שהמשטרה תהיה ראויה ותבוא לשמור על הסדר הציבורי ולא להיכנס לעימותים עם האוהדים כדי להראות שליטה.

תשתמשו באמצעים טכנולוגיים- סרטון ויראלי ישירות למח"ש והמשטרה תובך ותהיה חייבת הסברים. 

די ברור שלא היית בסיטואציות כאלה לאחרונה, מתעדים הרבה יותר מ5, לרוב השוטרים מכבים להם את המצלמה או שמאיימים שיעצרו אותם אם ימשיכו לצלם. 

זה נורא קל לדבר מהצד אבל בפרקטיקה זה בעיה ואנשים בסיטאוציות כאלה בוחרים בצד לא לבלות לילה במעצר כדי להוכיח ששוטר הרביץ ואז לא יעשו לו כלום. 

ברהנו טגניה הוא בושה,

הוא היה באירוע עוד ביוחננוף, ידע בדיוק שלא נחסם כביש, לא נזרק בקבוק ולא כלום עד שעשרות שוטרים החליטו שהדלקת אבוקה מצדיקה 10 פרשים ועשרות יסמניקים (אם לא יותר) שירביצו לכל מי שנמצא באיזור.

במקום להציג את הצד השני והתגלגלות האירועים בחרו ב"התנגשויות בין אוהדי מכבי למשטרה". 

הם ישבו בניידות ושעמם להם, אין לי הסבר אחר למה שקרה שם, יצרו בלאגן יש מאין, פשוט אפסים.

אגב, אבוקה לא הרגה מעולם מישהו, שוטרים דווקא כן, והרבה.

39 דקות לפני, לא לגרור מי גורר said:

די ברור שלא היית בסיטואציות כאלה לאחרונה, מתעדים הרבה יותר מ5, לרוב השוטרים מכבים להם את המצלמה או שמאיימים שיעצרו אותם אם ימשיכו לצלם. 

זה נורא קל לדבר מהצד אבל בפרקטיקה זה בעיה ואנשים בסיטאוציות כאלה בוחרים בצד לא לבלות לילה במעצר כדי להוכיח ששוטר הרביץ ואז לא יעשו לו כלום. 

ניב יקירי כן הייתי בסיטואציות כאלה שלצערי נגמרו באלימות ובקצה גם במעצר לא מוצדק שלי, מהצד אני בטוח לא מדבר. בגלל זה אני אומר, שכשיש אירוע עם המשטרה תוך כדי התלהטות של אוהדי כדורגל יש מלא אמוציות והיכולת שלך לתכנן את זה במהלך הסיטואציה היא מוגבלת.

יש שני דברים שיכולים לעשות סוף לאלימות שוטרים נגד אוהדים - האחד ישים השני לצערי לא:

1. תיעוד - הוא לא יכול להיות בשלוף אלא בהכנה מוקדמת מראש. אי אפשר להתכונן לכל תרחיש של מפגש של אוהדים ושוטרים, אבל בסיטואציה שיש חיכוך עם משטרה ומבינים שזה מה שהולך לקרות אז צריך להיות מוכנים בהתאם. בפרקטיקה - צריך להרתיע מבחינה תודעתית. לא הייתי מהסס לעלות באור יום רחפן שיצלם את ההתנהלות מלמעלה ומציב 4-5 אוהדים מהארגון שלוקחים כמה צעדים לאחור, עומדים בצדדים מבלי להיות מעורבים בסיטואציה - וזה לא קל - ונטו לצלם את מה שקורה. שוטר שמכבה את המצלמה עובר על החוק. ובסדר, זה לא חדש שיש שוטרים שעוברים על החוק, אבל מי שחושב ששוטרים לא מפחדים מתיעוד או מהסתבכות עם מח"ש או מעיכוב דרגה - טועה. למה טועה? כי עיכוב דרגה = הפסד כלכלי. אתה רוצה להרתיע - תרתיע כלכלית והמאמץ הזה הוא מלחמה לכל דבר ועניין אבל הוא יכול להצליח. מעבר לזה - אם הצלחת להגיע למצב שהשוטר מתקרב אלייך ומוריד לך את המצלמה אז קודם כל צריך להיות מישהו לידך שמצלם את זה וזה יעשה רק טוב בהיבט ההרתעתי ודבר שני צריך לשים לב גם איך מצלמים את השוטרים. אם שמים להם טלפון בפנים זה בטוח יכול לעבוד לרעת המצולם כי הם יכולים לשחק על הפרעה לשוטר.

2. כוח פוליטי - זה יכול להצליח רק עם אחדות בין ארגוני האוהדים נטו למטרה הספציפית הזאת. שנינו יודעים שיש אוהדים שיעדיפו לקבל מכות מהשוטרים מאשר לשבת ביחד ולבוא ככוח לחברי כנסת שיעשו לזה סוף. כוח פוליטי זה הכל. ההפרד ומשול כאן הוא חזק. החלטות של הכנסת או הממשלה יכולים למשל להקים כוח שיטור או אבטחה יעודי עם סמכויות, סטייל פקחים בעיריות, שיתנו מענה במגרשי הכדורגל, במקום השוטרים. זה בטוח יפחית את האלימות וההתנכלויות מצד השוטרים. אבל שוב, בשביל שדבר כזה יקרה צריך שזאב יגור עם כבש ונמר עם גדי. לא יקרה.

47 דקות לפני, yuval11 said:

ברהנו טגניה הוא בושה,

הוא היה באירוע עוד ביוחננוף, ידע בדיוק שלא נחסם כביש, לא נזרק בקבוק ולא כלום עד שעשרות שוטרים החליטו שהדלקת אבוקה מצדיקה 10 פרשים ועשרות יסמניקים (אם לא יותר) שירביצו לכל מי שנמצא באיזור.

במקום להציג את הצד השני והתגלגלות האירועים בחרו ב"התנגשויות בין אוהדי מכבי למשטרה". 

הם ישבו בניידות ושעמם להם, אין לי הסבר אחר למה שקרה שם, יצרו בלאגן יש מאין, פשוט אפסים.

לא בא לי לצאת הגזען התורן, אבל תחליפו את אוהדי מכבי באתיופים ונראה איך הוא היה מסקר את זה.

1 hour ago, yuval11 said:

ברהנו טגניה הוא בושה,

הוא פשוט אפס צבוע והוא איבד כל לגיטימציה בעיניי לנצח. 

לא כזה מפריע לי כמו שאני בהלם מכמה אפס אפשר להיות לסקר את מחאת האתיופים בתור מפגין ולהלחם במשטרה ולהצדיק את הזכות להפגין ולגבות אלימות ולטשטש גבולות

ואז במקרה של מכבי והמשטרה להתנהג ככה.

רק אפס אינטרסנט צבוע יכול להתנהג ככה ולכן מעתה והלאה האפס הזה חסר משמעות בשבילי, לעולם לא אקשיב למילה שלו. זבל.

כל הכתבה הזאת בוצעה מהסיבה שהוא שהוא שונא מכבי. אמר במפורש: "מכבי זכתה באליפות לצערי". בגלל זה הייתה לו מוטיבציה להראות פתאום את הצד של המשטרה מה שהוא לא עשה בזמן מחאת יוצאי אתיופיה לפני שנה. 

העניין הזה שמסתכלים במיוחד בארץ על אוהדי כדורגל כאל חוליגנים מסוכנים ישאר כנראה לנצח ואין משהו שנראה לעין שאפשר לשנות. שוטר רואה אוהד כדורגל= אופציה להוציא עצבים זה לא באמת משנה למה. 

הנה עוד דוגמה לאלימות משטרתית. תראו איך הם מפנים חסימות כבישים, מכבים אבוקות ונותנים קנסות על אי חבישת מסיכות

קרא כתבה מעניינת ב-ONE:

חיכו לזה: צפו באוהדי בני סכנין חוגגים עליית ליגה ברחובות העיר

https://sites.one.co.il/Mobile/Article/19

-20/1,2,6,33156/361994.html

היום בבוקר מנכ"ל משרד הבריאות בין היתר אמר על אוהדי מכבי ת"א שיכולים לגרום לנגיף להתפשט, למה הוא לא אומר את זה על הקהילה הגאה שיום אחרי גם התכנסו בכיכר רבין.

העיקר להתייחס לאוהדים כמו לחיות במקום לאפשר התכנסות מסודרת.

2 hours ago, liron1006 said:

היום בבוקר מנכ"ל משרד הבריאות בין היתר אמר על אוהדי מכבי ת"א שיכולים לגרום לנגיף להתפשט, למה הוא לא אומר את זה על הקהילה הגאה שיום אחרי גם התכנסו בכיכר רבין.

העיקר להתייחס לאוהדים כמו לחיות במקום לאפשר התכנסות מסודרת.

זה ממש מעצבן אותי אתמול היה לי על זה דיון עם חבר שלא מתעניין ואתה מבין כמה דעות קדומות יש על אוהדי כדורגל.

4 דקות לפני, מכביסט לעד said:

הלוואי ויגלו מלא חולים שהיו במצעד. נראה מה אז יגידו...

אני כל כך זועם על כל מה שקורה לגבי האוהדים שלנו בשבועות האחרונים... לא מספיק לינץ פיזי מהמשטרה אלא גם לינץ בלתי פוסק מהתקשורת והיתממות של עיריית ת"א שיכלה להרים פרויקט חגיגת אליפות.

אבל אירועי גאווה זה בטח למה לא...

הופכים אותנו לזבלים.

• 2 months later...

הגיע הזמן גם ככה הם לא עושים ומונעים כלום חוץ מלקחת כסף לקבוצות ולהרביץ לאוהדים. היחידים שאלימים בתוך מגרשי כדורגל זאת המשטרה (כמובן שלכאורה).

ביזיון: היחידה למניעת אלימות תיסגר בסוף השנה

חשיפה: מדיון בין נציגי המשטרה, המשרד לבט"פ ומשרד הספורט עולה כי לא תהיה אפשרות להמשיך להפעיל את היחידה בהיעדר תקציב. ההכרעה עוברת לשר טרופר

עזבו אתכם מזהבי. צריך לפתוח בקמפיין שהיחידה הזאת באמת תסגר, או לכל הפחות תפורק ותורכב מחדש (בסגנון התאגיד). לצאת בקמפיין metoo על כל החרא שהמשטרה עושה במגרשים.