Jump to content

חלון העברות של ינואר

Recommended Posts

וואללה חומץ לרוב אני מסכים איתך, אבל אין לי מושג מה מלמלת פה.

אמאדור אחד השחקנים הטובים שלנו. ומהבלמים הטובים שהיו בליגה בעשור האחרון.

מסכים, משחק הרגל שלו די זוועה, אבל הוא מחפה על זה יפה מאוד

הם לא מתקרבים לחצי מהרמה שלו... 

פיבן גם במשחק מול חיפח וגם מול א א פאחם הראה משהו אחר.

ייני בכלל לא שיחק המון זמן ומול א א פאחם נראה שאיבד מהמהירות שלו.

אמאדור אוהב לעשות הגנה. הוא נולד לעשות הגנה. לפעמים זה הרבה יותר חשוב מכל סט תכונות אחר כשמדובר בשחקן הגנה בטח עם הנתונים הפיזיים שלו. הוא המגן הכי טהור שלנו. העולם לא יחרב אבל הוא גם לא יהיה טוב יותר, בטח לתקופה הקרובה. 

עוד לא לקחנו שום דבר השנה ואנחנו לא קבוצה מושלמת. הוא מרכיב משמעותי בפאזל.

1 hour ago, חומץ בלסמי said:

זו לא מכת מוות. לכל היותר זה מהווה בעיה שיש למכבי עבורה פתרונות טובים, גם אם לא מושלמים.

בעיני, לוותר על אמאדור נראה כמו משהו שמכבי יכולה לחיות איתו. במסגרת ההתלהבות הכללית מההגנה של מכבי, יש מידה מסויימת של סינוור. השחקנים החשובים בהגנה של מכבי הם טיבי וגלזר, לא אמאדור (וגם לא טננבאום, למשל). אמאדור שחקן מהיר וחזק, וטוב מאוד בכל מה שקשור בעבודת בלמות בלי הכדור. קשה מאוד לעבור אותו באחד על אחד. מצד שני,  בולט שהוא מתקשה מאוד עם הכדור. השער הראשון של חיפה במשחק האחרון התחיל מהתנהלות מבולבלת שלו עם הכדור שהובילה לקרן לא מחוייבת המציאות. זו כמובן רק דוגמא אחת, אבל הקשיים שלו עם הכדור ברורים כבר מהיום שהגיע לפה. גם בשאר המשחק, כמעט כל מסירה ו/או הרחקה שלו שהיא לא פס קצר ובטוח מגיעה לשחקן יריב וזה לא משהו חריג השנה. בהנתן קבוצות לוחצות עם יכולת כמו חיפה (ומעבר לה, אם מדובר בארופה), ז'איר יהיה נקודת תורפה. בהנחה שייני/פיבן יכנסו למשבצת (אתם יודעים, שניהם עשו את זה מצויין כמעט כל השנה שעברה), מכבי תפסיד אתלטיות, אבל תרוויח בלם שקט הרבה יותר עם הכדור. יש לזה השלכות גם על משחק ההתקפה של הקבוצה והיכולת שלה לשבור לחץ.

זה לא שאני חושב שהוא בלם רע, ואם אני צריך לבחור - כדאי שישאר לפחות עד סוף העונה, ואז נראה. בסך הכל הוא יותר טוב ממה שחשבתי שיהיה בתחילת השנה ומכבי מצליחה להחביא רוב הזמן את החסרונות שלו, אבל לא צריך להתייחס לעזיבה שלו כמו "מכת מוות". אם יש אמת בידיעות על אשתו ובעיות פרסונליות, לא חושב שלמכבי יהיה הרבה מה לעשות. מה שנכון עבור מנספורד, כנראה נכון גם עבורו.

איזה שטויות, ההגנה שלנו השנה עם טיבי וז'איר הרבה יותר טובה מההגנה שלנו בשנה שעברה עם פיבן וייני (כשהשנה יש לנו שוער הרבה פחות טוב מראייקוביץ'), ידוע שאתה לא מחזיק מז'איר, אבל הוא הבלם הכי טוב שיש לנו בקבוצה, חזק, מהיר, אתלטי עם משחק ראש מצוין, כמעט בלתי אפשרי לעבור אותו באחד על אחד, החיסרון היחיד שלו הוא בעבודה עם הכדור, אבל הוא משחק בצורה אחראית (נתוני המסירות שלו מצוינים 1091 מסירות מדויקות מתוך 1184 מסירות, שזה 92% דיוק, בנוסף לזה רק 45 איבודי כדור כש-10 בחצי שלנו, לטיבי לצורך העניין יש 64 איבודי כדור כש-18 בחצי שלנו).

כמו שאמרתי לך בתחילת העונה, אני מקווה שבקבוצה מעריכים אותו יותר ממה שאתה מעריך אותו, ולא יתנו לו ללכת בינואר, בטח לא בחינם.

אסור לוותר עליו 

אם צריך אז להפוך עולמות

להביא אותה לכאן ,לדאוג לה לטיפול רפואי ראוי,להביא את משפחתה הקרובה בנוסף

שיחרורו עלול לעלות לנו ביוקר השגי וגם כספי.

בקיץ זה סיפור אחר אבל עכשיו שום שחרור

יעזוב בגלל בעיות אישיות

לא נקבל סנט  

יגיד שמודה למכבי על ההבנה והיא תמיד תהיה בליבו

טוכמן ילקק עם סיפורים על הג'נטלמניות של מיץ' ואנגלידיס  

בקיץ יחתום בבאזל 

19 דקות לפני, Marco_Reus said:

איזה שטויות, ההגנה שלנו השנה עם טיבי וז'איר הרבה יותר טובה מההגנה שלנו בשנה שעברה עם פיבן וייני (כשהשנה יש לנו שוער הרבה פחות טוב מראייקוביץ'), ידוע שאתה לא מחזיק מז'איר, אבל הוא הבלם הכי טוב שיש לנו בקבוצה, חזק, מהיר, אתלטי עם משחק ראש מצוין, כמעט בלתי אפשרי לעבור אותו באחד על אחד, החיסרון היחיד שלו הוא בעבודה עם הכדור, אבל הוא משחק בצורה אחראית (נתוני המסירות שלו מצוינים 1091 מסירות מדויקות מתוך 1184 מסירות, שזה 92% דיוק, בנוסף לזה רק 45 איבודי כדור כש-10 בחצי שלנו, לטיבי לצורך העניין יש 64 איבודי כדור כש-18 בחצי שלנו).

כמו שאמרתי לך בתחילת העונה, אני מקווה שבקבוצה מעריכים אותו יותר ממה שאתה מעריך אותו, ולא יתנו לו ללכת בינואר, בטח לא בחינם.

אין צורך להידרש ל-"שטויות". אתה חושב אחרת ממני, וזו זכותך, ואפשר לדון על זה, וזה מה שאנחנו עושים. לא צריך לבטל או לזלזל. במקרה הכי גרוע אני טועה.

בעיני ההגנה שלנו טובה יותר בעיקר בגלל שטיבי נותן את העונה הטובה ביותר שלו בקריירה השנה, ההתקדמות של גלזר ומכך שג'רלדס מגן הגנתי טוב יותר מדסה.

לומר על שחקן, וזה לא משנה מה התפקיד שלו - "החסרון היחידי שלו הוא בעבודה עם הכדור" בזמן שמדובר במשחק כדורגל, זה קצת בעייתי, כל המשחק הזה הוא סביב הכדור.

אפשר להיצד לנתוני המסירות, ואפשר גם לראות שהוא תמיד מעדיף מסירה לאחור, בד"כ לשוער, בזמן ששאר הבלמים שלנו מניעים כדור טוב ממנו. סטטיסטיקת המסירות שלו היא נהדרת, אבל היא בנויה על משחקים נגד קבוצות נחותות שמולן גם פיבן וייני היו מספקים מספרים דומים, אגב תמיכה טובה יותר במשחק ההתקפה. כשמקבלים משחק נגד קבוצה כמו חיפה אפשר לראות איך החסרונות שלו בולטים יותר. מילא אם זה היה מקרה חד פעמי, אבל זה לא. אפשר היה לראות את זה מהיום הראשון שהוא הגיע לכאן.

אם תשים לב - אני לא אמרתי להעיף אותו. בסך הכל אמרתי שעזיבה שלו לא צריכה להיות משהו שמכבי לא יכולה להתמודד איתו. יהיו לזה חסרונות ויהיו לזה גם יתרונות. הוא בלם לא רע, אבל בעיני לא העילוי שאתם עושים ממנו.

נמצאים במקום הזה הרבה בזכותו העונה

אבל עכשיו יכולים כבר להסתדר בלעדיו

בראייה לאירופה- הקישור וההתקפה עלולים להיות נקודות תורפה

אם הוא נשאר, קשה לראות שינוי בגזרה הזו

21 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

אין צורך להידרש ל-"שטויות". אתה חושב אחרת ממני, וזו זכותך, ואפשר לדון על זה, וזה מה שאנחנו עושים. לא צריך לבטל או לזלזל. במקרה הכי גרוע אני טועה.

בעיני ההגנה שלנו טובה יותר בעיקר בגלל שטיבי נותן את העונה הטובה ביותר שלו בקריירה השנה, ההתקדמות של גלזר ומכך שג'רלדס מגן הגנתי טוב יותר מדסה.

לומר על שחקן, וזה לא משנה מה התפקיד שלו - "החסרון היחידי שלו הוא בעבודה עם הכדור" בזמן שמדובר במשחק כדורגל, זה קצת בעייתי, כל המשחק הזה הוא סביב הכדור.

אפשר להיצד לנתוני המסירות, ואפשר גם לראות שהוא תמיד מעדיף מסירה לאחור, בד"כ לשוער, בזמן ששאר הבלמים שלנו מניעים כדור טוב ממנו. סטטיסטיקת המסירות שלו היא נהדרת, אבל היא בנויה על משחקים נגד קבוצות נחותות שמולן גם פיבן וייני היו מספקים מספרים דומים, אגב תמיכה טובה יותר במשחק ההתקפה. כשמקבלים משחק נגד קבוצה כמו חיפה אפשר לראות איך החסרונות שלו בולטים יותר. מילא אם זה היה מקרה חד פעמי, אבל זה לא. אפשר היה לראות את זה מהיום הראשון שהוא הגיע לכאן.

אם תשים לב - אני לא אמרתי להעיף אותו. בסך הכל אמרתי שעזיבה שלו לא צריכה להיות משהו שמכבי לא יכולה להתמודד איתו. יהיו לזה חסרונות ויהיו לזה גם יתרונות. הוא בלם לא רע, אבל בעיני לא העילוי שאתם עושים ממנו.

תן לי שמות של בלמים ששיחקו בישראל בעשור האחרון מעל לרמתו. אני מבטיח שלא תמצא הרבה.

אגב, את הנגיעה שלו בכדור הוא גם שיפר. זה אמנם עדיין היכולת הפחות טובה שלו, אבל לכל אחד יש חסרונות.

1 דקה לפני, airgeny said:

מאמין שזה ייסגר סביב ה1.75-2 מיליון יורו

ונביא את ברדע סביבות ה500 אלף ש"ח

בעולם וורוד

הם לא יסכימו לשלם עליו יותר מ500 אלף יורו וגם זה תרחיש אופטימי, בליגה השניה בספרד אין סכומים גבוהים

עיקר הלחץ שלהם יהיה על זה שהוא לא רוצה להישאר בגלל המשפחה ומכבי תצטרך לקבל החלטה קרה או לוותר פשוט.

אין דרך להעריך מה יהיה.

6 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

בלמים באופן כללי פחות טכניים משחקני קישור והתקפה, ייני הוא במקור קשר ופיבן לא הכי טכני בעולם, נתוני המסירות שלו בעונה שעברה עמדו על 1496 מסירות מדויקות מתוך 1674 מסירות, שזה 89% דיוק, תשווה את זה לייני שעמד על 2164 מסירות מדויקות מתוך 2333 מסירות, שזה 92.7% דיוק, גם בנוגע לאיבודי כדור הנתונים שלו לא מרשימים במיוחד עם 95 איבודי כדור כש-41 מהם בחצי שלנו לעומת ייני עם 87 איבודי כשרק 27 מהם בחצי שלנו, לזה אפשר להוסיף גם 13 מסירות מפתח שמתוכן 3 גם מדויקות כשאצל פיבן הנתון הזה עומד על אפס, לז'איר לצורך העניין יש השנה 3 מסירות מפתח מדויקות מתוך 3 ניסיונות, אחת מהן הייתה הכדור שהוא נתן לאופואדו במשחק מול ב"ש שהייתה משאירה אותו לבד מול שוער, מה שגרם לוויטור לבצע עבירה שבגינה הוא הורחק, לא חושב שיש הבדל בין פיבן לז'איר בנושא הזה, אולי אפילו ז'איר עדיף כי הוא מודע לחסרונות שלו ומשחק בצורה יותר אחראית.

בנוגע ליכולות הגנתיות, אז ז'איר בלם כמעט מושלם לרמות שלנו, עולה על ייני ופיבן בהרבה, עולה גם על טיבי דרך אגב.

אפשר למצוא בלם יותר טכני מז'איר, אבל יהיו לו חסרונות אחרים שלא בטוח שנוכל לחיות איתם בשלום.

17 דקות לפני, omri_B_M said:

נמצאים במקום הזה הרבה בזכותו העונה

אבל עכשיו יכולים כבר להסתדר בלעדיו

בראייה לאירופה- הקישור וההתקפה עלולים להיות נקודות תורפה

אם הוא נשאר, קשה לראות שינוי בגזרה הזו

אם להסתדר זה ניקח אליפות כי לחיפה יש קונוסים כבלמים והם מקום 2 אז זה אולי נכון. אבל שורה תחתונה אתה נחלש ומאבד את השחקן הכי יציב וטוב שלך העונה. 

יש עוד הרבה צעדים קדימה לפני שנחזור לפנטזיות שאנחנו שייכים לשלב בתים ואני לא יודע אם אפילו נצליח לעשות צעד אחד כזה (לדוגמא שפרץ יחזור לכושר, חלוץ זר, שוער,  שמיכה יחזור לכושר...) 

אבל עזיבה של אמאדור זה 2 צעדים אחורה

2 דקות לפני, קאוביין said:

אם להסתדר זה ניקח אליפות כי לחיפה יש קונוסים כבלמים והם מקום 2 אז זה אולי נכון. אבל שורה תחתונה אתה נחלש ומאבד את השחקן הכי יציב וטוב שלך העונה. 

יש עוד הרבה צעדים קדימה לפני שנחזור לפנטזיות שאנחנו שייכים לשלב בתים ואני לא יודע אם אפילו נצליח לעשות צעד אחד כזה (לדוגמא שפרץ יחזור לכושר, חלוץ זר, שוער,  שמיכה יחזור לכושר...) 

לגמרי, 

בכלל לשלב בתים צריך להשאיר את ההגנה הנוכחית, שפרץ יחזור מהפציעה, חלוץ זר ועוד קשר התקפי ברמה גבוהה במקום ניקוליץ'.

יש לנו קבוצה חזקה מאוד,יותר משנה שעברה ,ינואר זה הזמן להתחזק נקודתית 

ולהתכונן למוקדמות אירופית\אלופות שיהיו לנו בקיץ 

24 דקות לפני, Marco_Reus said:

בלמים באופן כללי פחות טכניים משחקני קישור והתקפה, ייני הוא במקור קשר ופיבן לא הכי טכני בעולם, נתוני המסירות שלו בעונה שעברה עמדו על 1496 מסירות מדויקות מתוך 1674 מסירות, שזה 89% דיוק, תשווה את זה לייני שעמד על 2164 מסירות מדויקות מתוך 2333 מסירות, שזה 92.7% דיוק, גם בנוגע לאיבודי כדור הנתונים שלו לא מרשימים במיוחד עם 95 איבודי כדור כש-41 מהם בחצי שלנו לעומת ייני עם 87 איבודי כשרק 27 מהם בחצי שלנו, לזה אפשר להוסיף גם 13 מסירות מפתח שמתוכן 3 גם מדויקות כשאצל פיבן הנתון הזה עומד על אפס, לז'איר לצורך העניין יש השנה 3 מסירות מפתח מדויקות מתוך 3 ניסיונות, אחת מהן הייתה הכדור שהוא נתן לאופואדו במשחק מול ב"ש שהייתה משאירה אותו לבד מול שוער, מה שגרם לוויטור לבצע עבירה שבגינה הוא הורחק, לא חושב שיש הבדל בין פיבן לז'איר בנושא הזה, אולי אפילו ז'איר עדיף כי הוא מודע לחסרונות שלו ומשחק בצורה יותר אחראית.

בנוגע ליכולות הגנתיות, אז ז'איר בלם כמעט מושלם לרמות שלנו, עולה על ייני ופיבן בהרבה, עולה גם על טיבי דרך אגב.

אפשר למצוא בלם יותר טכני מז'איר, אבל יהיו לו חסרונות אחרים שלא בטוח שנוכל לחיות איתם בשלום.

כאמור, זה קל להיות עם סטטסיטקה טובה כשאתה לא מסתכן. יש טווח שלם של סוגי מסירות שבין פס לשוער לבין מסירות מפתח. לא כל מסירה יעילה וטובה היא מסירת מפתח. עיננו הרואות. תן לפיבן או ייני הוראה לעבור לאפס סיכון בהתנהלות שלהם ותקפיץ את הסטטסיטקה שלהם בקלות ועל הדרך תחרב את משחק ההתקפה שלנו, כי טננבאום יצטרך למסור מסירות ארוכות. כשאתה מוסיף לזה בעיה מול לחץ קרוב ויעיל -- אז הערך המוסף של אמאדור מתקזז. אפשר להצמד למספרים, ואפשר לנסות להבין מה עומד מאחוריהם ועל מה הם משליכים.

ואגב, טיבי טכני בהחלט עם הכדור. ייני טכני בהחלט עם הכדור. ויטור טכני בהחלט עם הכדור. גרסיה היה טכני בהחלט עם הכדור. בלמים טובים הם טכנים. יש סוגים שונים של טכניקה. דריבל זו טכניקה, פס זו גם טכניקה. זו שנת 2020, לא 1990. אין אף עמדה, לרבות עמדת השוער, בהן ליקויים בטיפול בכדור הם משהו זניח. מבלם זר, כזה שאמור להיות מוביל - כן. בהחלט. צריך לצפות ליותר.

בסופו של דבר, אם הפרסומים נכונים אנחנו בבעיה כי אני לא רואה איך אפשר להשאיר שחקן זר שרוצה לעזוב את המדינה.

מקווה שלפחות נצליח לקבל עליו משהו כדי שיהיה תקציב להביא מחליף ולא להסתמך רק על הקיים.

כל עניין "החיסרון שלו בהנעת הכדור" הוא הרבה יותר אגדה ממציאות, בטח פה בליגה. אין פה זאמרים ולא פרדיננדים. גם מהירים, גם טכנים- לא באים לכאן וזאת עוד אגדה אורבנית.

הוא לגמרי בסדר בתחום הזה, לא גורם לי לשקשק. לראיה, הביקוש שלו בספרד, ליגה הרבה יותר טכנית מאיתנו בסידרי גודל. אני לעיתים הרבה יותר משקשק מהראש  גדול של טיבי בהנעת הכדור מאשר המינימליסטיות  של ז'איר.

הוא ראשון לראש, ראשון לכדור על הקרקע,  נהדר. הוא נייד ולא נתקע בעמדות, הוא היה בהעברה חופשית(הוא וסאבוריט הם מהעיסקאות הכי טובות למכבי אוור). הכל טוב. ובכלל עקרונית, לא הייתי נוגע בההגנה הזאת עד סוף העונה אלא אם יש אילוצי פציעות או הרחקות. 

4 דקות לפני, silentyogi said:

בסופו של דבר, אם הפרסומים נכונים אנחנו בבעיה כי אני לא רואה איך אפשר להשאיר שחקן זר שרוצה לעזוב את המדינה.

מקווה שלפחות נצליח לקבל עליו משהו כדי שיהיה תקציב להביא מחליף ולא להסתמך רק על הקיים.

זה, אגב, לא קשור: מכבי תצטרך בלם נוסף, כנראה זר.

2 דקות לפני, המכבייה said:

כל עניין "החיסרון שלו בהנעת הכדור" הוא הרבה יותר אגדה ממציאות, בטח פה בליגה. אין פה זאמרים ולא פרדיננדים. גם מהירים, גם טכנים- לא באים לכאן וזאת עוד אגדה אורבנית.

זה נכון אם האספירציות שלך מסתכמות באליפות בישראל. וזו לא אגדה בכלל - קיבלת הוכחה חיה במשחק נגד חיפה.

24 דקות לפני, קאוביין said:

בכלל לא רלוונטי שלב הבתים. יש אליפות לקחת והוא הבלם הטוב ביותר שלך. לא לקחנו עוד כלום.

Just now, חומץ בלסמי said:

זה, אגב, לא קשור: מכבי תצטרך בלם נוסף, כנראה זר.

זה נכון אם האספירציות שלך מסתכמות באליפות בישראל.

האספירציות שלי כרגע הם קרב אליפות שיכול במיצמוץ אחד להיות קשה, מסובך ועד הסוף. ובעיני הוא גם כזה עכשיו. לא חושב בכלל על אירופה כרגע. ולא על האשליה שתביא לכאן בלם " מושלם" אם וכאשר. 

1 דקה לפני, המכבייה said:

האספירציות שלי כרגע הם קרב אליפות שיכול במיצמוץ אחד להיות קשה, מסובך ועד הסוף. ובעיני הוא גם כזה עכשיו. לא חושב בכלל על אירופה כרגע. ולא על האשליה שתביא לכאן בלם " מושלם" אם וכאשר. 

שנייה, בוא נעשה סדר:

- אני לא "בעד" שישחררו אותו. גם בעיני זו יכולה להיות בעיה במצב הדברים הנוכחי.אני כן חושב שזו לא צריכה להיות כזו בעיה כרגע. אני יכול לראות גם יתרונות בציוות של אחד מהתחליפים שלנו על פניו.

- מעבר לשאלת הכאן ועכשיו, אז אני חושב שצריך להיות פה בלם זר טוב יותר. לא מושלם. היו פה כבר כאלה בעבר, וצריכים להיות כאלה בעתיד.