Jump to content

איפה הקהל של הפועל? ברצינות, איפה הוא?

ג'ונסון

Recommended Posts

9 דקות לפני, Omer said:

כן, כמו שלנו היו תקופות פחות מוצלחות עם פחות קהל... עדיין, מבחינת אנשים שחיים את הקבוצה לא חסר שם.

לגבי אוהדים בכל הארץ - אני די בטוח שחיפה זה בעיקר בצפון, מכבי לפי סקרים של המועדון זה בעיקר גוש דן. הפועל אולי עוד קיבוצים וכאלה, אבל היום נאמנות כזאת מתחילה להיעלם. גם באנגליה למשל יש תופעה מדאיגה של אוהדי סיטי בכל חור, כאילו לא היה מספיק כרגע שכשצ׳לסי לקחה אליפות היא היתה רק הלונדונית הרביעית הכי פופולרית אחרי יונייטד, טוטנהאם וארסנל. ועדיין, טוטנהאם שהמשיכה להביא המון קהל כשברובע שלה היריבה מצליחה זה נדיר, ובספק אם היה קורה ככה היום.

אם הפועל חוזרת ללאומית ונשארת שם אני בקלות רואה אותם מאבדים מאסות, בעיקר באיזורים החצויים. הכמות שהם הביאו היום לדרבי ראשון בעיר אחרי 4 שנים היא מדהימה.

וגם בתקופות לא מוצלחות עם פחות קהל עדיין היינו מוכרים מנויים הכי יקרים (או מקום שני הכי יקר) בליגה ומביאים יותר קהל מקבוצות שמשייטות לאליפויות.
לא יכול להיות שהמשוואה היא: עד סמי עופר הם לא הביאו הרבה קהל בגלל האיצטדיון ומאז סמי עופר (שנגמר ההייפ ועלו מחירי המנויים) הם לא מביאים כי הקבוצה לא טובה.

לא יודע איך אתה מודד וסופר אנשים שחיים את הקבוצה. שנה שעברה הקהל של חיפה (שאתה טוען שהוא טוב יותר משל הפועל) - הביא את אותה כמות ממוצעת (אולי פחות) מאשר הפועל העונה בבלומפילד.
ואין טעם לדבר על זה שבחיפה מוכרים את המנוי הכי זול ובהפועל את המנוי הכי יקר, שהפועל אכלו הרבה יותר חרא מחיפה בעשור האחרון.

אבל הם עדיין מביאים קהל, רק מביאים פחות. גם אצלנו הכמות בבלומפילד לא היתה קבועה. חיפה הביאה איזה 17 שזה יפה. הפועל הביאו 18 כשמתוך זה לא מעט מהקהל היה של מכבי.

בכל מקרה אני לא מתעסק ב"דירוג", אני מדבר על ההשפעה בפועל על המגרש.

11 דקות לפני, Omer said:

אבל הם עדיין מביאים קהל, רק מביאים פחות. גם אצלנו הכמות בבלומפילד לא היתה קבועה. חיפה הביאה איזה 17 שזה יפה. הפועל הביאו 18 כשמתוך זה לא מעט מהקהל היה של מכבי.

בכל מקרה אני לא מתעסק ב"דירוג", אני מדבר על ההשפעה בפועל על המגרש.

חח מה? גם הפועל עדיין מביאים קהל אבל פחות...

לאן חיפה הביאו 17 והפועל 18? דיברתי על ממוצע...

אני קצת לא מבין כבר על מה אנחנו מתווכחים כי כל פעם אתה מדבר על קריטריון אחר. חיפה שתקו בבלומפילד כמו דגים ואת בני יהודה עם פחות מחצי מהכמות שמענו הרבה יותר...

גם הפועל וגם חיפה הפסידו בבלומפילד, הפועל נראתה הרבה יותר טוב עם קבוצה של אלמונים כשחיפה עם קבוצה שרצה לאליפות בליגה ללא מכבי. איזה השפעה בפועל על המגרש?

17 דקות לפני, Mario said:

חח מה? גם הפועל עדיין מביאים קהל אבל פחות...

לאן חיפה הביאו 17 והפועל 18? דיברתי על ממוצע...

אני קצת לא מבין כבר על מה אנחנו מתווכחים כי כל פעם אתה מדבר על קריטריון אחר. חיפה שתקו בבלומפילד כמו דגים ואת בני יהודה עם פחות מחצי מהכמות שמענו הרבה יותר...

גם הפועל וגם חיפה הפסידו בבלומפילד, הפועל נראתה הרבה יותר טוב עם קבוצה של אלמונים כשחיפה עם קבוצה שרצה לאליפות בליגה ללא מכבי. איזה השפעה בפועל על המגרש?

כן, אבל ממוצע מחשבים לאורך עונה שלמה. להפועל היו כבר שלושה משחקים שבהם היריבה הביאה חצי אצטדיון. לחיפה עוד יש משחק של 30 אלף מולנו. הפועל מביאים 9-10 למשחק בית העונה, מקום חמישי בליגה. השאר זה אוהדים שמכבי, חיפה, בית"ר ונתניה הביאו לבלומפילד. זה שהם הביאו 7000 כשירדו ליגה זה גם מביך, אבל היה להם תירוץ של גלות. מאז העונה המצב שלהם מביך ביחס למה שהיו בעבר. ובחוץ גם מביאים רק איזה 1000-2000. כמה אתה חושב שיגיעו בשנה הבאה? 5000? ואז במשחק הראשון אחרי שיחזרו, 10000? כמה שנים לדעתך ייקח עד שיימאס להם סופית? ברגע שאפילו בית"ר מביאה יותר ממך יש פה בעיה. ברגע שבדרבי ומול בית"ר שאמורה להיות יריבה שלך אתה מביא 10, יש פה בעיה. כשכמעט ירדנו ליגה ב-07/08 הבאנו יותר קהל ממה שהפועל מביאים עכשיו לדעתי, וגם הם. ומאז הממוצע של כולם גדל, חוץ משלהם.

חיפה כרגע עם עשור בלי אליפות מביאים יותר ממה שהפועל היו מביאים בבלומפילד גם בתקופות יפות. וכן, הכמויות עלו בכל הליגה - רק שאצל הפועל הן יורדות.

אמרו פה שהקהל של הפועל "טוב", אמרתי שמבין הגדולות אין לו שום השפעה. מרדים.

1 hour ago, turgi said:

15 אלף פלוס מינוס אחרי שהם אוכלים חרא במשך עשור, לא מבין על מה יש לצחוק פה.

מתי הפועל הביאו 15 למשחק בדיוק?

4 hours ago, Omer said:

התלבטתי עם בית"ר - לבית"ר יש פיקים לפעמים. מצד שני זה פעם-פעמיים בחודש ככה.

לחיפה כבר המון זמן יש יותר קהל מהפועל, לפי כל סקר. ותגיד מה שתגיד עליהם, הם חיים את הקבוצה הגדולה שלהם.

לגבי תפאורה - לא יודע. מבחינתי זה חביב מבחינה אסתטית כשזה מקורי/יצירתי. כל תפאורה של הפועל מאז תחילת שנות ה-2000 נראית אותו דבר. מה שכן, אז הם באמת היו קהל עוצמתי. עכשיו זה רק יידרדר לדעתי, כמה כבר יגיעו בעונה הבאה בימי שישי?

4 hours ago, Mario said:

5 שנים זה המון זמן? לפני סמי עופר שיא המנויים שלהם היה 6K והם לא היו ממלאים את קרית אליעזר אפילו במשחקים גדולים.
תגיד מה שתגיד על תפאורה , מקוריות, יצירתיות, לא כולם עוקבים כמונו אחרי התפאורות שלהם עם השנים ודגל פריסה גדול כל כך (מצב שהוא הכי גדול שהיה אי פעם בישראל)+ אבוקות ועניינים זה מרשים ואין שום קהל חוץ מאיתנו ומהם שיכול לספק תצוגה כזאת.
אם בעזרת השם בעונה הבאה הם ישחקו בלאומית, הם יביאו בערך פי שתיים ממה שחיפה יביאו באותו מעמד.

לחיפה כבר שנים יש הכי הרבה קהל בארץ יחד איתנו. הרבה הרבה לפני סמי עופר. 

הפועל באלופות בקושי מילאו את בלומפילד ממה שאני זוכר. חיפה באלופות עם אלישע הביאו 35-40 לר"ג . 

גם בתקופות שלפני זה בחצאי הגמר ובגמרים של הגביע המס' של חיפה היו יותר משל הפועל. למעשה, אפילו כבר באותו משחק מפורסם של ה-4:4 איתנו בחצי גמר של 83' הם הביאו המון קהל. 

כן אורן, אבל זה שהפועל מקום חמישי באמת מדהים אותי. מילא ב"ש, אבל בית"ר מביאים השנה קהל שזה ממש מוזר. אני רגיל שטדי ריק.

חיפה גם מילאו את בלומפילד בקלות באירופה, ובגמר הגביע מולנו ב-2002 היה מלא חצי-חצי בערך. הם לא באו אך רק כי היה להם אצטדיון גרוע, אבל כן היו מגיעים למשחקי חוץ למשל למיטב זכרוני. מולנו היו תקופות שהיו מקבלים שליש בלומפילד וממלאים אותו. אני חושב שאבא שלי אמר לי פעם שהם תמיד נחשבו לקבוצה אהודה, גם כשהפועל חיפה היתה טובה יותר לפני עשורים.

מה שכן, חזרה להפועל - מוכרח להודות שאני בשוק. זה שהם לא הצליחו למשוך קהל מעבר למנויים שלהם במשך כל השנים האלה אומר משהו על חרא עבודת שיווק. אני תוהה מה היחס בין אוהדי מכבי להפועל בגילאי יסודי כיום. בקצב הזה הם באמת ייעלמו. כל הליגה מביאה יותר קהל בעשור האחרון ורק הם שפעם הביאו הכי הרבה פתאום מביאים פחות, זה מטורף.

2 דקות לפני, דקסטר said:

אתמול. הביאו באיזור ה-14,000.

בוואלה היה 12 או 12.5. בכל מקרה רק 11 זה 5 אלף, לא? ובלומפילד לא היה מלא. 14 אלף שלהם אומר שרק עם 10-11 יש 19 אלף איש כבר, עוד לפני שמחשבים את אוהדי מכבי ב-8 וב-13, וזה מאוד לא נשמע לי סביר.

2 דקות לפני, Omer said:

בוואלה היה 12 או 12.5. בכל מקרה רק 11 זה 5 אלף, לא? ובלומפילד לא היה מלא. 14 אלף שלהם אומר שרק עם 10-11 יש 19 אלף איש כבר, עוד לפני שמחשבים את אוהדי מכבי ב-8 וב-13, וזה מאוד לא נשמע לי סביר.

כן, ב11 יש 4700. אני ראיתי שהיו אתמול 22,000.אנחנו הבאנו באיזור ה8,000 ככה שנשמע די הגיוני.

4 hours ago, turgi said:

15 אלף פלוס מינוס אחרי שהם אוכלים חרא במשך עשור, לא מבין על מה יש לצחוק פה.

לגבי "אוכלים חרא במשך עשור", אני מוכרח לתהות - בית"ר לא אוכלים חרא במשך יותר מעשור? כשבלומפילד היה מפוצץ מנויים לא אכלנו חרא במשך עשור? חיפה לא אוכלת חרא במשך עשור?

הפועל מאז תחילת העונה לא הצליחה בשום משחק למלא אפילו את תכולת בלומפילד הישן, אחרי שנים. מצטער, אבל זה מביך. אוהדי חיפה ומכבי היו בטירוף מהאצטדיונים החדשים והביאו כ-30 על המשחק הראשון. הפועל עדיין לא הביאה חצי מזה. לא משחק פתיחה, לא חיפה, לא בית"ר, לא דרבי. אפילו בית"ר היתה תמיד מביאה קהל למשחקים האלה. וזה אומר משהו לגבי מגמת הירידה בקהל שלהם.

42 דקות לפני, Omer said:

לגבי "אוכלים חרא במשך עשור", אני מוכרח לתהות - בית"ר לא אוכלים חרא במשך יותר מעשור? כשבלומפילד היה מפוצץ מנויים לא אכלנו חרא במשך עשור? חיפה לא אוכלת חרא במשך עשור?

הפועל מאז תחילת העונה לא הצליחה בשום משחק למלא אפילו את תכולת בלומפילד הישן, אחרי שנים. מצטער, אבל זה מביך. אוהדי חיפה ומכבי היו בטירוף מהאצטדיונים החדשים והביאו כ-30 על המשחק הראשון. הפועל עדיין לא הביאה חצי מזה. לא משחק פתיחה, לא חיפה, לא בית"ר, לא דרבי. אפילו בית"ר היתה תמיד מביאה קהל למשחקים האלה. וזה אומר משהו לגבי מגמת הירידה בקהל שלהם.

דיברנו על זה בפרטי ולא אמשיך לטחון את זה.

המספרים של ביתר לא גבוהים משל הפועל ולביתר יש קהל גדול יותר.

לרגע לא השוויתי את הפועל לחיפה או אלינו.

לא טענתי לרגע שהפועל מסוגלת למלא את בלומפילד.

1 hour ago, Omer said:

קצת אובייקטיביות, מספיק.

הפועל ירדה ליגה, זה בהחלט שחור משחור ונקודת שפל איומה לא משנה כמה חרא ביתר/חיפה אכלו.

שנית, להפועל יש אחלה קהל שנתן אתמול אחלה תצוגת עידוד.

שצריך לומר אז אומרים, וזה מצב נתון.

1. הליבה של שער 5, בערך 1,000-1,500 איש, הם הקהל המעודד הכי טוב בארץ. ובמקביל, הרפש הכי גדול בארץ.

2. אפשר להפסיק עם האוננות העצמית... במצב הפוך בדיוק (שנים מזעזעות, קבוצת ליגת למקומות עבודה, עתיד בערפל, ביצים משקשקות לפני דרבי) לא היינו נראים או מעודדים ככה. 

3. אבל פה כל הסיפור. הם מתים על זה. להיות אנדרדוג, לעודד חזק במצבים מסריחים, ובאופן כללי להיות הכי קיצוניים (ש.ש.ל? רק על זה מגיע להם להתפרק עוד 5 פעמים). ממש אח קטן וכושל שמנסה להציק בכח לבכור והמצליח.

האמת? קניתי. שיעודדו ככה כל החיים. 

Just now, BRoi said:

די למצוץ להם כבר יא מושפעים די איזה קהל הכי טוב בארץ בעידוד 

קצת מגזימים אם מנויי שער 11 באורגינל היו יושבים בשער 11 ושער 8 היו יושבים ב8 לא היינו נופלים מהם בכלל

46 דקות לפני, הילד משער 8 said:

1. הליבה של שער 5, בערך 1,000-1,500 איש, הם הקהל המעודד הכי טוב בארץ. ובמקביל, הרפש הכי גדול בארץ.

2. אפשר להפסיק עם האוננות העצמית... במצב הפוך בדיוק (שנים מזעזעות, קבוצת ליגת למקומות עבודה, עתיד בערפל, ביצים משקשקות לפני דרבי) לא היינו נראים או מעודדים ככה. 

3. אבל פה כל הסיפור. הם מתים על זה. להיות אנדרדוג, לעודד חזק במצבים מסריחים, ובאופן כללי להיות הכי קיצוניים (ש.ש.ל? רק על זה מגיע להם להתפרק עוד 5 פעמים). ממש אח קטן וכושל שמנסה להציק בכח לבכור והמצליח.

האמת? קניתי. שיעודדו ככה כל החיים. 

תיאור מושלם

7 דקות לפני, gilgil28 said:

לא נפלנו מהם, פשוט בשער 11 שומעים חזק את 5 וב-5 שומעים חזק את 11.

רק כששער 13 הצטרף שמעתי אתה המסה של העידוד

עדיין לא פח, הם מעודדים לא רע.

העניין של הכמות מצחיק, מיני מנוי למשחק דרבי + ביתר ולהשאיר כסאות ריקים בשער 8+7 במחיר של 70 שקל למשחק... מכבי, חיפה ואפילו ביתר סולד אאוט קל 

3 hours ago, החתול הצהוב said:

לחיפה כבר שנים יש הכי הרבה קהל בארץ יחד איתנו. הרבה הרבה לפני סמי עופר. 

הפועל באלופות בקושי מילאו את בלומפילד ממה שאני זוכר. חיפה באלופות עם אלישע הביאו 35-40 לר"ג . 

גם בתקופות שלפני זה בחצאי הגמר ובגמרים של הגביע המס' של חיפה היו יותר משל הפועל. למעשה, אפילו כבר באותו משחק מפורסם של ה-4:4 איתנו בחצי גמר של 83' הם הביאו המון קהל. 

גם ביתר מגיעים הרבה למשחקים גדולים, מתאר לעצמי שהיו ממלאים כל איצטדיון בארץ בליגת אלופות וראינו אותם בחצאי גמר ובגמר גביע. 

קהל נמדד לאורך עונה, מנויים וממוצעי קהל עונתיים. ובזה (לפחות מאז תחילת ה2000) הפועל העמידו מספרים יותר גבוהים מחיפה כמעט בכל עונה לפני סמי עופר - בטח ובטח כשחיפה לא הצליחו.

6 hours ago, Omer said:

כן, אבל ממוצע מחשבים לאורך עונה שלמה. להפועל היו כבר שלושה משחקים שבהם היריבה הביאה חצי אצטדיון. לחיפה עוד יש משחק של 30 אלף מולנו. הפועל מביאים 9-10 למשחק בית העונה, מקום חמישי בליגה. השאר זה אוהדים שמכבי, חיפה, בית"ר ונתניה הביאו לבלומפילד. זה שהם הביאו 7000 כשירדו ליגה זה גם מביך, אבל היה להם תירוץ של גלות. מאז העונה המצב שלהם מביך ביחס למה שהיו בעבר. ובחוץ גם מביאים רק איזה 1000-2000. כמה אתה חושב שיגיעו בשנה הבאה? 5000? ואז במשחק הראשון אחרי שיחזרו, 10000? כמה שנים לדעתך ייקח עד שיימאס להם סופית? ברגע שאפילו בית"ר מביאה יותר ממך יש פה בעיה. ברגע שבדרבי ומול בית"ר שאמורה להיות יריבה שלך אתה מביא 10, יש פה בעיה. כשכמעט ירדנו ליגה ב-07/08 הבאנו יותר קהל ממה שהפועל מביאים עכשיו לדעתי, וגם הם. ומאז הממוצע של כולם גדל, חוץ משלהם.

חיפה כרגע עם עשור בלי אליפות מביאים יותר ממה שהפועל היו מביאים בבלומפילד גם בתקופות יפות. וכן, הכמויות עלו בכל הליגה - רק שאצל הפועל הן יורדות.

אמרו פה שהקהל של הפועל "טוב", אמרתי שמבין הגדולות אין לו שום השפעה. מרדים.

כשהם מצליחים יש להם יותר קהל מהפועל כשהפועל בשפל, זה כן.

עונה שעברה חיפה הביאו פחות אנשים מולינו ממה שהפועל הביאו אתמול. וכנל גם לשאר המשחקים הגדולים הפועל הביאו העונה יותר מאשר חיפה לביתר או חיפה להפועל בעונה שעברה.