Jump to content

ארגון חתונה

Mentel

Recommended Posts

18 hours ago, MaTa said:

זה הקטע, שבאולם שהתחתנתי היה את העיצוב הבסיסי שכלול במחיר של המנה, ועליו עוד עשרות וריאציות של שינויים בעלויות משתנות. כאמור - זה מ' גדול. 

אז אתה רוצה להגיד לי שהמעצבת שעשתה את העיצוב באולם עובדת בהתנדבות ולא מקבלת על זה שכר? מעניין.
ואם זה כזה מ', אז מה רע בלהתחתן באותו אולם בבני ברק, עם כתר פלסטיק, שולחנות מתקפלים וגלילים של נייר סופג בתור מפיות וצלחות חד פעמיות, בהנחה שהאוכל שם מעולה ואתם מביאים את הדי ג'יי שלכם?

28 דקות לפני, nirc2 said:

אז אתה רוצה להגיד לי שהמעצבת שעשתה את העיצוב באולם עובדת בהתנדבות ולא מקבלת על זה שכר? מעניין.
ואם זה כזה מ', אז מה רע בלהתחתן באותו אולם בבני ברק, עם כתר פלסטיק, שולחנות מתקפלים וגלילים של נייר סופג בתור מפיות וצלחות חד פעמיות, בהנחה שהאוכל שם מעולה ואתם מביאים את הדי ג'יי שלכם?

אני לא כזה בדיון, אבל אני לא מבין למה האופציות שאתה מציג זה או מפית בעיצוב אישי או מפית של שווארמה בבני ברק...? אין באמצע תחום אפור?

אפשר גם, מצד אחד, לא להשקיע בזה יותר מדי מחשבה (וכסף) ומצד שני שזה לא ייראה כאילו אתה מתחתן בדבוש באזור תעשייה של אזור.

1 hour ago, nirc2 said:

דיי ברור שהכוונה הייתה לשדרוגים כמו מפיות בצבע לוונדר במקום סגול מבריק, כסאות מעץ מבריק או סידורי פרחים מפונפנים למיניהם. ברור שנראות של המקום והנוחות שלו זה דבר חשוב באירוע כזה, אתה רוצה מקום שיהיה מפנק גם לך וגם לאורחים. אבל וואלה, אם אתה בוחר מקום שנראה לכל הפחות סבבה אז לרוב השדרוגים שאתה משלם עליהם אקסטרה הם לא כאלה שמעיפים את העיצוב של האולם לרמה אחרת. לרוב מדובר בנגיעות שהאורח הממוצע לא היה שם לב אליהן יותר מדי ובהנחה ולא מדובר במשהו מהותי שממש מציק לך ולבן/בת הזוג בעין - חבל בעיניי להשקיע על זה עוד כסף.

25 דקות לפני, g0lan said:

דיי ברור שהכוונה הייתה לשדרוגים כמו מפיות בצבע לוונדר במקום סגול מבריק, כסאות מעץ מבריק או סידורי פרחים מפונפנים למיניהם. ברור שנראות של המקום והנוחות שלו זה דבר חשוב באירוע כזה, אתה רוצה מקום שיהיה מפנק גם לך וגם לאורחים. אבל וואלה, אם אתה בוחר מקום שנראה לכל הפחות סבבה אז לרוב השדרוגים שאתה משלם עליהם אקסטרה הם לא כאלה שמעיפים את העיצוב של האולם לרמה אחרת. לרוב מדובר בנגיעות שהאורח הממוצע לא היה שם לב אליהן יותר מדי ובהנחה ולא מדובר במשהו מהותי שממש מציק לך ולבן/בת הזוג בעין - חבל בעיניי להשקיע על זה עוד כסף.

אתם ממש לא קראתם את מה שכתבתי, אה? כתבתי במפורש את מה שאתה כתבת הרגע, נו באמת

הנה, אני אצטט את אותה הודעה שכתבתי מקודם

On 24.11.2019 at 10:21, nirc2 said:

אף אחד לא יגיד "וואה! ראית איך המפיות הכחולות השתלבו נהדר עם המנורות הכתומות שהיו על התקרה? איזה יופי!!" ברור שלא.
אבל כשהעיצוב לא נכון, או לא הקדישו לו מחשבה בכלל, "הרגשה של זול" כמו שאתה קורא לזה, זה בהחלט מה שהחתונה תשדר.  (עריכה: כן, גם "העיצוב הבסיסי שבא עם האולם" מישהו הקדיש מחשבה לזה פעם)

אם אתה מעצב פנים וזה חשוב לך, בכיף, תשנה את העיצוב לפי איך שבא לך ותשלם גם על זה אקסטרה.
אם אתה לא מבין בעיצוב, אז תבחר את העיצוב שהמעצבת (עריכה: מעצבת הבית, שעשתה את מה שאתה קורא לו "העיצוב הבסיסי שבא עם האולם") עשתה בשבילך (אתה בוחר את המעצבת כשאתם אומרים משפטים כגון "לא יודע, אני לא אוהב איך שהאולם הזה נראה, אהבתי יותר את האולם הקודם שראינו בבוקר", או "כן, האולם נראה טוב, אהבתי בסה"כ איך שהוא נראה" )
אם אתה ממש לא אוהב את העיצוב של המקום, אבל בחרת דווקא בו בגלל סיבות אחרות ואתה לא מוכן להתפשר (זה בסדר, גם אולמות שאהבת את העיצוב בהם אתה לא בוחר רק בגלל העיצוב)- אז תקח מעצבת חיצונית  שאתה אוהב ותשלם לה אקסטרה. כמובן שב99% מהאולמות זה לא המצב. 

סליחה שאני מתערב אבל כמה שהבנתי מאישתי, יש אולם. האולם מציע לך חבילה שעולה X ובה אתה מקבל Y (שחלק ממנו זה העיצוב הבסיסי של האולם). בפגישה עם מעצבת הבית היא דואגת רק לאקסטרות שעליהם אתה משלם. כלומר אתה גם יכול להגיד לה: אין לי תקציב לכלום תשאירי את זה כמו שזה עכשיו. או: יש לי X תקציב מה אפשר לעשות. אבל גם על זה אפשר להתמקח

נגיד לדוגמא במקרה שלנו, הבנתי שהמעצבת הציעה לאישתי מלא דברים בתקציב מנופח. אישתי אמרה לה "יש לי 1500 שקל על העיצוב ולא שקל יותר". בסוף כל מה שהציעה לה ביותר כסף היא הכניסה לתקציב שאישתי נתנה לה חחחח

18 דקות לפני, מגנטו said:

עלק כמה שהבנתי מאישתי

בחיי נשבע ביקר לי מכל חוץ מלחתום על החוזה מול האולם (והטעימות כמובן) לא הייתי בשום פגישה

7 hours ago, nirc2 said:

כי אתה לוקח את מה שכתבתי ועושה לו דמגוגיה. לא כתבתי לא להתחתן במקום יפה או מקום שאוהבים, אלא שלהשקיע אנרגיה בעיצוב מותאם אישי שלא מזיז לאיש זה מיותר ולאף אחד לא באמת אכפת מלבד כמה יחידי סגולה שאתה כלול ביניהם. זריקת כסף לפח פר אקסלנס.

קיצר אחי

קודם כל שיהיה במזל טוב

אם יש לך ולאישתך אפשרות כספית אז תעשו חתונה ותשקיעו בגבול האפשרות שיש ברשותכם, ואל תקפצו מעל הפופיק.

דע שיש כל כך הרבה הוצאות אחרי החתונה(בית,ילדים,וכ'ו)

2 hours ago, MaTa said:

כי אתה לוקח את מה שכתבתי ועושה לו דמגוגיה. לא כתבתי לא להתחתן במקום יפה או מקום שאוהבים, אלא שלהשקיע אנרגיה בעיצוב מותאם אישי שלא מזיז לאיש זה מיותר ולאף אחד לא באמת אכפת מלבד כמה יחידי סגולה שאתה כלול ביניהם. זריקת כסף לפח פר אקסלנס.

אתה מתעקש לא לקרוא את מה שאני כותב ומתעקש לכתוב על דברים שלא אמרתי. 

מבטיח לך שאם תקרא שוב אבל תבוא נקי, אתה תסכים איתי 

- ברוב האולמות היום העיצוב הבסיסי מספיק לגמרי. 

אני מעדיף(גם בתור אורח) עיצוב בגובה נמוך שמי שיושב בשולחן יכול לראות את הצד השני. לא חסר פמוטים ואגרטלים שמסתירים חצי שולחן, זה מיותר. 

- לגבי וידאו ההבנה שלי וחוות הדעת היא בדיוק כמו כל אחד למרות שאני מהתחום, רובם מרגישים לי אותו דבר. 

יש רק צלם(הם זוג צלמים) אחד שמתעלה מעל כולם לדעתי וזה 'אביב וטלי' הם עושים וידאו שחלקו מאין דוקו, גם עם הזוג ביישן יוצא דברים יפים. 

ככה שמעבר למזכרת של התיעוד הרגיל יש אקסטרה של דברים מעניינים תוך כדי הוידאו.(כמובן שהם גם לוקחים בהתאם ככה שזה באמת למי שמתחבר לזה) 

תחפשו בגוגל יש להם מלא סרטים טובים. 

On 24.11.2019 at 10:21, nirc2 said:

אם אתה ממש לא אוהב את העיצוב של המקום, אבל בחרת דווקא בו בגלל סיבות אחרות ואתה לא מוכן להתפשר (זה בסדר, גם אולמות שאהבת את העיצוב בהם אתה לא בוחר רק בגלל העיצוב)- אז תקח מעצבת חיצונית  שאתה אוהב ותשלם לה אקסטרה. כמובן שב99% מהאולמות זה לא המצב. 

5 hours ago, Meron's said:

- ברוב האולמות היום העיצוב הבסיסי מספיק לגמרי. 

אני מעדיף(גם בתור אורח) עיצוב בגובה נמוך שמי שיושב בשולחן יכול לראות את הצד השני. לא חסר פמוטים ואגרטלים שמסתירים חצי שולחן, זה מיותר. 

א. כפי שראית בציטוט שלי, לא רק שכתבתי שברוב האולמות העיצוב הבסיסי מספיק לגמרי, כתבתי שב99% מהאולמות העיצוב הבסיסי מספיק ובאמת שאין צורך להוסיף שקל.

ב. בחירה לא לקחת אגרטלים גבוהים כדי שיהיה אפשר לדבר זו החלטה עיצובית. בתהליך עיצוב "אסטתיקה" זה בערך הדבר החמישי שמסתכלים עליו. פונקציונליות זה הראשון. 

עיצוב טוב לא זוכרים. אף אחד. גם לא אני, אל תדאג.

עיצוב רע יזכרו גם יזכרו.  פמוט ענק מעצבן שלא נתן לך לדבר עם מי שמולך בהחלט יכול להרוס לך את החוויה של הישיבה בשולחן. 

On 26.11.2019 at 11:43, טוני said:

תדאג לשחרר לאנשים סמים לקראת שעה 11. הם יביאו מעצמם, אבל תדאג אתה לתת פוש כמו שצריך שלא ילכו לך הביתה ב12:01.

זה סתם תיאוריה מיותרת: 

- אם יש יותר מדי הפסקות אוכל כלומר ריקודים-מנה1-ריקודים-מנה2-ריקודים, הרבה  אנשים ילכו ישר אחרי הקינוחים.

- אם יש הפסקת אוכל אחת אנשים ילכו מתי שהם תכננו מראש ללכת בלי קשר לאיזה יום בשבוע החתונה.

- יש חתונות שנגמרות מהר מכל מיני סיבות גם אם יש קומץ על אסיד/אם-די וכו' 

ולהפך גם אם יש קהל על פטל ולימונענע. 

*ועדיין אם מתחילים לרקוד ב22 בלי הפסקה עד 00:30 זה מכובד מאוד ועדיף מאשר לשבת ב23:30 ועדיין לחכות לסטייק. 

On 29.11.2019 at 09:53, Meron's said:

זה סתם תיאוריה מיותרת: 

- אם יש יותר מדי הפסקות אוכל כלומר ריקודים-מנה1-ריקודים-מנה2-ריקודים, הרבה  אנשים ילכו ישר אחרי הקינוחים.

- אם יש הפסקת אוכל אחת אנשים ילכו מתי שהם תכננו מראש ללכת בלי קשר לאיזה יום בשבוע החתונה.

- יש חתונות שנגמרות מהר מכל מיני סיבות גם אם יש קומץ על אסיד/אם-די וכו' 

ולהפך גם אם יש קהל על פטל ולימונענע. 

*ועדיין אם מתחילים לרקוד ב22 בלי הפסקה עד 00:30 זה מכובד מאוד ועדיף מאשר לשבת ב23:30 ועדיין לחכות לסטייק. 

טוב זה סתם היה תירוץ, שישחרר סמים לאנשים בלי קשר לשעה :jockey:

5 hours ago, טוני said:

טוב זה סתם היה תירוץ, שישחרר סמים לאנשים בלי קשר לשעה :jockey:

טוני אפשר להיות מוזמן לחתונה שלך אם וכאשר? כי עד עכשיו לא נתקלתי במארגן חתונה שגם ליטרלי מארגן את האורחים שלו. בכל האירועים שהייתי בהם זה חלק מהאחריות של החברים הקרובים.

• 2 weeks later...

אני גם מתחתן בקרוב , הדברים הגדולים נסגרו

בנוגע לאלכוהול האולם נותן את הבסיס וואן גוכים וגרייגוס אפשר לקנות מהאולם במחירי ספק או להביא בעצמי.

קצת מוזר לי לסמוך על האולם כי הוא יכול לזרוק לי מספרים של צריכה ולא יהיה לי מושג אם זה אמת אז החלטתי להביא.

אבל איך לחשב כמויות? יש לי חתונה של 250 אורחים וכ-100 צעירים.

אם כבר באלכוהול לחתונה עסקינן, אשמח לחוות דעת על הכמות אלכוהול שאני מביא.

400 אורחים, 100 צעירים לפחות וזה אמור גם להספיק לחינה.

8 ואן גוך אסאי

5 ואן גוך מעורבב

7 בלאק לייבל

16 בלוגה

8 ארגזים עירבוב

49 דקות לפני, Barksdale said:

אם כבר באלכוהול לחתונה עסקינן, אשמח לחוות דעת על הכמות אלכוהול שאני מביא.

400 אורחים, 100 צעירים לפחות וזה אמור גם להספיק לחינה.

8 ואן גוך אסאי

5 ואן גוך מעורבב

7 בלאק לייבל

16 בלוגה

8 ארגזים עירבוב

כשאתה מבצע קנייה לחתונה, נהוג לסכם מראש עם בעל העסק שאם נשארים קרטונים או בקבוקים סגורים - אפשר להחזיר.

ככה אין פחד להביא יותר בקבוקים ממה שחשבת ליתר ביטחון.

8 hours ago, טוני said:

כשאתה מבצע קנייה לחתונה, נהוג לסכם מראש עם בעל העסק שאם נשארים קרטונים או בקבוקים סגורים - אפשר להחזיר.

ככה אין פחד להביא יותר בקבוקים ממה שחשבת ליתר ביטחון.

אני אוסיף גם שכדי שאשכרה יהיה לך מה להחזיר, שים חבר/קרוב משפחה שיהיה אחראי על הבקבוקים אחרת הברמנים או המלצרים ירימו לך בקבוקים חופשי. 

3 hours ago, Moryo said:

אני אוסיף גם שכדי שאשכרה יהיה לך מה להחזיר, שים חבר/קרוב משפחה שיהיה אחראי על הבקבוקים אחרת הברמנים או המלצרים ירימו לך בקבוקים חופשי. 

מיותר. פשוט מסמנים את הבקבוקים עם מדבקה משלך. הבאת 20 בקבוקים עם מדבקה? תדרוש לראות 20 בקבוקים עם מדבקה בסוף האירוע (גם אם הם ריקים...)

בעל העסק שאנחנו לוקחים ממנו את האלכוהול זה דוד של החברה שלי ככה שלא אמורה להיות בעיה לקחת כמות ולהחזיר אחרי.

בקשר לסימון בקבוקים תודה על זה לא היה לי מושג שאנשים עוקצים ככה בלי בושה.

עוד משהו קטן, כתבתי 16 בלוגה אבל אני תאכלס מתכוון לשים רק וויסקי על השולחן וכל השאר לבר, יש טעם תאכלס להביא בקבוקים יקרים יותר לבר כמו הבלוגה ולא ללכת על פינלנדיה שזולה יותר?

או נניח להביא איזה 11 פינלנדיה לבר ו6 בלוגה לשולחנות אבירים.

ומה עם טקילה?

וואלה אני מבולבל לגמרי חברים ואני חייב לגבש רשימה כמה שיותר מהר ואין לי מושג.