Jump to content

השקעות.

Yehudav

Recommended Posts

לפני3 שעות , ravid said:

למה אמא שלך לא במסלול דפנסיבי מותאם לגיל?

מה היית משנה? אי אפשר לא לקחת סיכונים בכלל 

אני לא יודע מה לעשות היא יוצאת עכשיו לפנסיה ואמורה לבחור מסלול קצבתי 

אני שוקל להגיד לה למשוך קצת כסף ולחכות עם זה אבל אי אפשר לדעת כלום בקצב הזה תהיה מלחמה גרעינית וכולנו נמות

IMG_20220922_233602.jpg

On 22.9.2022 at 23:36, YNWA said:

מה היית משנה? אי אפשר לא לקחת סיכונים בכלל 

אני לא יודע מה לעשות היא יוצאת עכשיו לפנסיה ואמורה לבחור מסלול קצבתי 

אני שוקל להגיד לה למשוך קצת כסף ולחכות עם זה אבל אי אפשר לדעת כלום בקצב הזה תהיה מלחמה גרעינית וכולנו נמות

IMG_20220922_233602.jpg

הדבר היחידי שהייתי משנה הוא להתייעץ עם איש מקצוע, לא איתי :-)

רוב הסיכויים שהוא ימליץ לך להקטין סיכון לפי המודל הצ'יליאני. כלומר פחות מניות, פחות מט"ח ואג"ח עם מח"מ קצר יותר.

איך הנסדאק אוהבים לשרוף, למעוך דק וקצוץ. 

לדוגמה, אינטל חזרה לשער של 2014. הזיה.

פייסבוק ואנבידאה השילו 65% מהשיא.

צים השילה 73% ולמעשה הדיבידנד האחרון שהיא חילקה למשקיעים, יותר גדול משווי החברה העכשווי. 

זהו? נגמרו העסקים?

לפני7 שעות , avi atias said:

איך הנסדאק אוהבים לשרוף, למעוך דק וקצוץ. 

לדוגמה, אינטל חזרה לשער של 2014. הזיה.

פייסבוק ואנבידאה השילו 65% מהשיא.

צים השילה 73% ולמעשה הדיבידנד האחרון שהיא חילקה למשקיעים, יותר גדול משווי החברה העכשווי. 

זהו? נגמרו העסקים?

מצד שני אפשר לקבל 3.5% על פקדון שנתי (אז מי צריך נדל"ן) 

כאילו חזרנו 25 שנה אחורה בזמן 

לפני2 שעות , קאוביין said:

מצד שני אפשר לקבל 3.5% על פקדון שנתי (אז מי צריך נדל"ן) 

כאילו חזרנו 25 שנה אחורה בזמן 

הנדל"ן פה עדיין מוסיף באזור ה 5-15 אחוז בשנה בעליית ערך+ המס על פקדונות הוא 15% + בנדלן הרבה יותר קל להתמנף, ככה שלא הייתי רץ למכור נכסים :thumbs:

לפני9 שעות , ravid said:

הנדל"ן פה עדיין מוסיף באזור ה 5-15 אחוז בשנה בעליית ערך+ המס על פקדונות הוא 15% + בנדלן הרבה יותר קל להתמנף, ככה שלא הייתי רץ למכור נכסים :thumbs:

כשהריבית עולה, כבר לא כל כך פשוט להתמנף.

אם פעם ההחזר שלך היה 5000 לחודש עבור סכום מסויים, היום מי שלוקח יצטרך להיפרד מ 7000 כל חודש. (ל- 30 שנה עבור אותו הסכום)

מה גם שעליית ריבית בדרך כלל מורידה את מחירי הנכסים, ולדעתי עוד לא נגמרו העליות. אז גם לא הייתי רץ להתמנף על נדל"ן כרגע, בטח לא אחרי העליה המטורפת בשנה האחרונה.

לפני16 שעות , avi atias said:

כשהריבית עולה, כבר לא כל כך פשוט להתמנף.

אם פעם ההחזר שלך היה 5000 לחודש עבור סכום מסויים, היום מי שלוקח יצטרך להיפרד מ 7000 כל חודש. (ל- 30 שנה עבור אותו הסכום)

מה גם שעליית ריבית בדרך כלל מורידה את מחירי הנכסים, ולדעתי עוד לא נגמרו העליות. אז גם לא הייתי רץ להתמנף על נדל"ן כרגע, בטח לא אחרי העליה המטורפת בשנה האחרונה.

המושג HODL הומצא על הנדלן הישראלי. לעולם לא ירד, לא משנה מה תהיה הריבית. אסור למכור בחיים.

On 1.10.2022 at 10:41, ravid said:

המושג HODL הומצא על הנדלן הישראלי. לעולם לא ירד, לא משנה מה תהיה הריבית. אסור למכור בחיים.

לפני 40 שנה הייתה פה אינפלציה של 30% בחודש, בעקביות למשך כמה שנים

אם בועת ההייטק תתפוצץ, כל בעלי ההון המוחשי (משמע נדלן) יתפוצצו יחד איתה

כמה יש עוד לחדש בהייטק? הגענו לתקרה, זה עניין של זמן

פעם בוני אתרים היו לוקחים אלף דולר ליום 

היום כל ילד בן 13 יודע לבנות אתרים :/

לפני4 שעות , YNWA said:

רק התחלנו בהייטק, ה-AI עדיין בחיתולים, ביג דאטה, מציאות רבודה, מחשוב קוואנטום, בלוקצ'יין, סייבר ועוד ועוד

לא סותר את זה שהתמחור לחברות כרגע יכול להיות גבוה מדי

On 1.10.2022 at 10:55, Keano said:

דווקא ירד בתקופה 2000-2008

הוא לא באמת ירד. היה יציב. זה אפילו לא היה תיקון טכני.

לפני4 שעות , YNWA said:

אין שום בועה בהייטק אח

אם אתה משווה חברות saas לבונה אתרים, אתה כנראה לא ממש מבין את הענף. בועת ההיטק (כפי שאתה מתאר אותה) תתפוצץ ביום שהאנושות תחליט לא להשתמש יותר בטכנולוגיות.

בכל מקרה לפי מה שאומרים ההייטק לא זה שמחזיק פה את הנדלן אלא עובדי מדינה, פורשי צבא ושאר בעלי פנסיות תקציביות. 

מחירי הנדלן ימשיכו לעלות כי לאליטות, לממשלה ובכלל ל-70 אחוז מהציבור יש אינטרס שהם ימשיכו לעלות ואלו שנפגעים מזה הם כבר לא בגיל לצאת ולשרוף כאן את הרחובות.

1 hour ago, ravid said:

בכל מקרה לפי מה שאומרים ההייטק לא זה שמחזיק פה את הנדלן אלא עובדי מדינה, פורשי צבא ושאר בעלי פנסיות תקציביות. 

מחירי הנדלן ימשיכו לעלות כי לאליטות, לממשלה ובכלל ל-70 אחוז מהציבור יש אינטרס שהם ימשיכו לעלות ואלו שנפגעים מזה הם כבר לא בגיל לצאת ולשרוף כאן את הרחובות.

מחירי הדיור לא נובעים ממי שמחזיק פה את הנדלן (דוגמת האנשים שנתת)

מחירי הדיור נקבעים על פי השכר של העשירונים העליונים במשק (בוא נגיד עשירונים 1-3?)

וכתוצאה מהשכר של העשירונים האלה, כל הכלכלה מתקיימת, דוגמת וולט (וכל שוק האוכל, כנל סופרמרקטים), ובעצם כל דבר 

הרי מאיפה למדינה לשלם לכל אותם עובדי מדינה בעלי הדירות, משכורות כאלה, אם לא המסים של עובדי ההייטק

זה שבעלי הנכסים הם האנשים שציינת, יפה להם, אבל אם לאנשים לא יהיה איך לשלם את השכירות שהם דורשים (ז"א הייטקיסטים שמרוויחים 40 אלף שקל בחודש ומגלגלים את זה הלאה, כי אם דירה באבן גבירול מושכרת ב10 לדוגמא, אז אף אחד לא יסכים להשכיר בפחות מ8 ברמת גן, ולחילופין אם יהיה פחות, אף אחד לא ירצה לשכור את הדירה באבן גבירול)

ואם אף אחד לא יוכל לשלם את השכירות שהם דורשים, זה יפה להם שהם יהיו הבעלים של קירות, אבל הם לא ישאירו את הדירות ריקות והכל כאן יתפוצץ

בסוף זה חייב לקרות, בכל מקום זה קורה, לא נביא זעם, יכול להיות שזה יקרה גם עוד 50 שנה, אם לא ישמידו אותנו עד אז, אבל זה יקרה

תסלחו לי שאני מנצל את הנושא,

יש למישהו כיוון ליועץ משכנתאות תותח עם ניסיון?

אמנם התקופה היא התקופה הגרועה (!!!!!!!) ביותר בהיסטוריה לקחת משכנתא אבל זה מה יש.

לפני9 שעות , YNWA said:

מחירי הדיור לא נובעים ממי שמחזיק פה את הנדלן (דוגמת האנשים שנתת)

מחירי הדיור נקבעים על פי השכר של העשירונים העליונים במשק (בוא נגיד עשירונים 1-3?)

וכתוצאה מהשכר של העשירונים האלה, כל הכלכלה מתקיימת, דוגמת וולט (וכל שוק האוכל, כנל סופרמרקטים), ובעצם כל דבר 

הרי מאיפה למדינה לשלם לכל אותם עובדי מדינה בעלי הדירות, משכורות כאלה, אם לא המסים של עובדי ההייטק

זה שבעלי הנכסים הם האנשים שציינת, יפה להם, אבל אם לאנשים לא יהיה איך לשלם את השכירות שהם דורשים (ז"א הייטקיסטים שמרוויחים 40 אלף שקל בחודש ומגלגלים את זה הלאה, כי אם דירה באבן גבירול מושכרת ב10 לדוגמא, אז אף אחד לא יסכים להשכיר בפחות מ8 ברמת גן, ולחילופין אם יהיה פחות, אף אחד לא ירצה לשכור את הדירה באבן גבירול)

ואם אף אחד לא יוכל לשלם את השכירות שהם דורשים, זה יפה להם שהם יהיו הבעלים של קירות, אבל הם לא ישאירו את הדירות ריקות והכל כאן יתפוצץ

בסוף זה חייב לקרות, בכל מקום זה קורה, לא נביא זעם, יכול להיות שזה יקרה גם עוד 50 שנה, אם לא ישמידו אותנו עד אז, אבל זה יקרה

אני מאוד לא מסכים איתך. מחירי הדיור לא נקבעים ע"י עשירונים כאלו ואחרים. דיור זה ביקוש קשיח. אתה מכיר מישהו שלא צורך דיור?

מחירי הדיור נובעים מהרבה גורמים, כגון:

מיסוי מפלה לטובה

חסמים בירוקרטיים ותכנונוניים משתקים

תחבורה ציבורית מחורבנת

גידול אוכלוסייה

מיעוט קרקע במרכז

מדיניות ממשלתית של לעשוק את הציבור כמה שיותר במחירי הקרקעות

פסיכולוגיה ומנטליות

אלו העיקריים ויש עוד. הממשלות הן שורש מרבית הבעיות.

עובדי הייטק מהווים 10 אחוז מכוח העבודה. רבים מהם בתפקידי שירות, מכירה, אדמיניסטרציה, כספים וכו'. בהחלט לא מרוויחים 40 אלף בחודש. בעלי הדירות להשקעה בארץ אלו לא הייטקיסטים. אלו בומרים פנסיונרים ברובם עובדי מדינה מהדור הישן שבשבילם אין תחליף יותר טוב ויציב לבלוקים, או יורשים שלהם. זה לא מגזר ההייטק, אלא כל הגורמים שציינתי למעלה שדוחפים את מחירי הנדל"ן ואת הנגזרות שלהם (השכירויות). 

יכול מאוד להיות שיהיה תיקון מתישהו בעתיד הרחוק. אבל מה זה יעזור למאות אלפי משפחות שכורעות תחת הנטל בהווה?

57 דקות לפני, ravid said:

אני מאוד לא מסכים איתך. מחירי הדיור לא נקבעים ע"י עשירונים כאלו ואחרים. דיור זה ביקוש קשיח. אתה מכיר מישהו שלא צורך דיור?

מחירי הדיור נובעים מהרבה גורמים, כגון:

מיסוי מפלה לטובה

חסמים בירוקרטיים ותכנונוניים משתקים

תחבורה ציבורית מחורבנת

גידול אוכלוסייה

מיעוט קרקע במרכז

מדיניות ממשלתית של לעשוק את הציבור כמה שיותר במחירי הקרקעות

פסיכולוגיה ומנטליות

אלו העיקריים ויש עוד. הממשלות הן שורש מרבית הבעיות.

עובדי הייטק מהווים 10 אחוז מכוח העבודה. רבים מהם בתפקידי שירות, מכירה, אדמיניסטרציה, כספים וכו'. בהחלט לא מרוויחים 40 אלף בחודש. בעלי הדירות להשקעה בארץ אלו לא הייטקיסטים. אלו בומרים פנסיונרים ברובם עובדי מדינה מהדור הישן שבשבילם אין תחליף יותר טוב ויציב לבלוקים, או יורשים שלהם. זה לא מגזר ההייטק, אלא כל הגורמים שציינתי למעלה שדוחפים את מחירי הנדל"ן ואת הנגזרות שלהם (השכירויות). 

יכול מאוד להיות שיהיה תיקון מתישהו בעתיד הרחוק. אבל מה זה יעזור למאות אלפי משפחות שכורעות תחת הנטל בהווה?

זה מאוד נכון.

ההסתכלות על "מחירי הדיור" נתונה לכל כ הרבה מניפולציות, שכדאי מאוד להבין על מה מסתכלים. באיזורי ביקוש, כמו מטרופולין דן (ושלא לדבר על תל אביב ושכנותיה), עליית המחירים מובטחת לעשורים הבאים אלא אם נכבוש את את מצרים או לבנון.

לפני16 שעות , avi atias said:

הציבור הזרים 20 מיליארד ש"ח לפיקדונות בחודש אוגוסט.

זה כסף שלא ילך לנדלן ב 4 השנים הקרובות. וזו רק ההתחלה לדעתי.

מה הריבית מקבלים היום על פיקדון? 

איפה הכי משתלם?

אפשר לבקש מקרן נאמנות/פנסיה להעביר כספים ל"פקדונות"? או שחייב למשוך כסף ולשלם מסים???

האם ככל שהסכום גבוה יותר מקבלים ריבית גבוהה יותר? 

נראה שאין יותר מדי ברירות כרגע והלב שלי לא בנוי לקפריזות של פוטין

לפני5 שעות , YNWA said:

מה הריבית מקבלים היום על פיקדון? 

איפה הכי משתלם?

אפשר לבקש מקרן נאמנות/פנסיה להעביר כספים ל"פקדונות"? או שחייב למשוך כסף ולשלם מסים???

האם ככל שהסכום גבוה יותר מקבלים ריבית גבוהה יותר? 

נראה שאין יותר מדי ברירות כרגע והלב שלי לא בנוי לקפריזות של פוטין

הטעות הכי גדולה שאפשר לעשות בחסכון ארוך טווח זה למשוך בשיא הירידות. זה גם לשלם מס וגם לקבע את ההפסד

לפני3 שעות , Keano said:

הטעות הכי גדולה שאפשר לעשות בחסכון ארוך טווח זה למשוך בשיא הירידות. זה גם לשלם מס וגם לקבע את ההפסד

מאיפה קבעת שאנחנו בשיא הירידה והשוק לא יירד עוד? 

מדובר בקרנות שאמורות להמשך בקרוב מאוד כך או כך, של אימי הפנסיונרית 

אם אפשר לקבל 4% על פקדונות שווה לי לעבור מכשיר פיננסי ולמשוך אנונה 

בקיצור מי שיודע ויכול לענות על השאלה אני אשמח

לפני1 שעה , YNWA said:

מאיפה קבעת שאנחנו בשיא הירידה והשוק לא יירד עוד? 

מדובר בקרנות שאמורות להמשך בקרוב מאוד כך או כך, של אימי הפנסיונרית 

אם אפשר לקבל 4% על פקדונות שווה לי לעבור מכשיר פיננסי ולמשוך אנונה 

בקיצור מי שיודע ויכול לענות על השאלה אני אשמח

לא קבעתי, אבל כל עוד האנושות תתקיים השווקים ימשיכו לעלות, זה יכול לקחת זמן.