Jump to content

השקעות.

Yehudav

Recommended Posts

אי שם, כמה חודשים טרום קורונה העברתי את הגמל שלי למור, השתלמות למנורה ופנסיה לאלטשולר, כולן במסלולי מניות (מור 50\50 מניות וSP500). 
אבל אני בנאדם שחור משחור, וזה היה ברור שכשעביר את כל חסכונותיי למסלולי מניות כל שוק המניות יתחיל לצלול לו.

אני גם מתחיל לחשוב על מסלולים סולידיים יותר אבל ההיסטוריה מראה שהשוק יתאזן ויחווה עליה שוב בשנים הקרובות (לא להסתמך על תוצאות עבר, אני יודע), אז כרגע החשבונות עדיין על אותם המסלולים. 

חוץ מזה ניוד קופה לחברה אחרת זה קוץ בתחת ואין לי כוח לכל הפינגפונג הזה שוב, מקסימום אחליף מסלול בתוך החברה שאני נמצא בה.

שיהיה לנו בהצלחה עם העולם ההזוי שאנחנו חיים בו.

16 דקות לפני, Barksdale said:

אי שם, כמה חודשים טרום קורונה העברתי את הגמל שלי למור, השתלמות למנורה ופנסיה לאלטשולר, כולן במסלולי מניות (מור 50\50 מניות וSP500). 
אבל אני בנאדם שחור משחור, וזה היה ברור שכשעביר את כל חסכונותיי למסלולי מניות כל שוק המניות יתחיל לצלול לו.

אני גם מתחיל לחשוב על מסלולים סולידיים יותר אבל ההיסטוריה מראה שהשוק יתאזן ויחווה עליה שוב בשנים הקרובות (לא להסתמך על תוצאות עבר, אני יודע), אז כרגע החשבונות עדיין על אותם המסלולים. 

חוץ מזה ניוד קופה לחברה אחרת זה קוץ בתחת ואין לי כוח לכל הפינגפונג הזה שוב, מקסימום אחליף מסלול בתוך החברה שאני נמצא בה.

העברתי את הפנסיה שלי ל-100 אחוז מניות בתחילת שבוע שעבר (הייתי על מסלול תלוי גיל). לוקח להם איזה 4-5 ימים לעשות את זה. ממש מקווה שלא הספיקו עדיין :(

22 דקות לפני, Barksdale said:

כמוני כמוך

ב-2021 היו לי רווחים ממש טובים במור, עם כל ההפסדים של השנה הנוכחית אני עדין ברווח בסך הכל. מקווה שהכל יתחיל להתאזן.

מה שכן אני שוקל להפסיק את ההפקדות החודשיות הגמל למה זה נבלע בכל ההפסדים

10 דקות לפני, פנחס שוף said:

כמוני כמוך

ב-2021 היו לי רווחים ממש טובים במור, עם כל ההפסדים של השנה הנוכחית אני עדין ברווח בסך הכל. מקווה שהכל יתחיל להתאזן.

מה שכן אני שוקל להפסיק את ההפקדות החודשיות הגמל למה זה נבלע בכל ההפסדים

אם אתה לטווח ארוך אתה פשוט קונה בזול היום עם ההפקדות החודשיות, יכול לרדת עוד אבל עדיף לקנות במנות קצובות באופן קבוע מאשר לנסות לתזמן את השוק

מישהו מכיר אפיק השקעה עם תשואה מובטחת? ועם כן כמה? במיוחד עכשיו כשהריבית עולה.

6 אחוז שנתי זה מה שאני מחפש, אבל שזה מובטח, יש משהו כזה?

1 hour ago, YNWA said:

מישהו מכיר אפיק השקעה עם תשואה מובטחת? ועם כן כמה? במיוחד עכשיו כשהריבית עולה.

6 אחוז שנתי זה מה שאני מחפש, אבל שזה מובטח, יש משהו כזה?

אצל דניס ומישל תקבל תשואה מובטחת

למה אתם לוקחים מסלולים יותר ריסקיים עם כספי פנסיה והשתלמות?

גם ככה עד גיל פרישה אי אפשר לגעת בכסף הזה בלי שינכו לכם 35 אחוז מס.

לפני1 שעה , Armagedon said:

דווקא בגלל זה, ככל שהטווח ארוך יותר סביר שמסלול ריסקי ייתן תשואה גבוהה יותר. 

השתלמות זה משהו אחר, אפשר להוציא אחרי 6 שנים

לפני2 שעות , ravid said:

וואלה גם בהשתלמות אני על 100 אחוז מניות. שכחתי מזה לגמרי. נפתחת לי בשנה הבאה. חבל.

השאלה מתי העברת אותה ל100%

בסה"כ הירידות ב2022 זה אולי שליש מהתשואה בשנים האחרונות

אהלן חברים, בשעה טובה התחלתי עבודה ראשונה בהייטקס. רוצה לפתוח קופת גמל להשקעה מניות. ממליצים לפתוח בתקופה כזו שהכל בירידה? או לחכות?

5 דקות לפני, יארין said:

אהלן חברים, בשעה טובה התחלתי עבודה ראשונה בהייטקס. רוצה לפתוח קופת גמל להשקעה מניות. ממליצים לפתוח בתקופה כזו שהכל בירידה? או לחכות?

אתה מדבר על קופת גמל או קרן השתלמות?

כי קופת גמל יכולת לפתוח גם בלי לעבוד בהייטקס, אני מניח שיש לך יותר כסף פנוי אז אתה יכול להשקיע אותו

בנתיים תשאל את עצמך ככה: אם אתה מסוגל לראות הפסדים בתקופה הקרובה. אם לא אז תחכה קצת למרות שאי אפשר באמת לתזמן את השוק

1 דקה לפני, פנחס שוף said:

אתה מדבר על קופת גמל או קרן השתלמות?

כי קופת גמל יכולת לפתוח גם בלי לעבוד בהייטקס, אני מניח שיש לך יותר כסף פנוי אז אתה יכול להשקיע אותו

בנתיים תשאל את עצמך ככה: אם אתה מסוגל לראות הפסדים בתקופה הקרובה. אם לא אז תחכה קצת למרות שאי אפשר באמת לתזמן את השוק

הנחת נכון, קרן השתלמות החברה פותחת לי ואני רוצה בנוסף גם גמל להשקעה.

בעיקרון אין לי בעיה כרגע כי אני מכוון לטווח הרחוק…

3 דקות לפני, יארין said:

הנחת נכון, קרן השתלמות החברה פותחת לי ואני רוצה בנוסף גם גמל להשקעה.

בעיקרון אין לי בעיה כרגע כי אני מכוון לטווח הרחוק…

אתה יכול לברר קצת דמי ניהול ואם תחליט לפתוח אז בהצלחה

בנתיים כולם מפסידים:

https://www.mygemel.net/קופת-גמל-להשקעה

https://gemel.funder.co.il/GemelInvest

37 דקות לפני, יארין said:

אם זה לטווח ארוך מה שיש כרגע זה מחירי מבצע לעומת שיא כל הזמנים, שאני מניח שיישבר במוקדם או במאוחר כל עוד לא תהיה פה שואה גרעינית

ככה אני מסתכל על זה לפחות

On 22.6.2022 at 11:54, Armagedon said:

אני 100% מניות גם בפנסיה וגם בהשתלמות, מהסיבה הפשוטה שאני עדיין צעיר ויש לי הרבה שנים כדי לתפוס תשואה, אז הסיכון מבחינתי שואף לאפס.

לגבי הפנסיה - ככל שמתקרבים לגיל פרישה עדיף לצמצם את האחוז המנייתי.

לגבי ההשתלמות - נכון, אחרי 6 שנים אפשר למשוך אותה, אבל החיסרון הוא שאתה מפסיד את ההטבה הכי משמעותית שזה פטור ממס. כל משיכה נוגסת מהתשואה הפוטנציאלית (בדיוק כמו דמי הניהול) ובעצם מבטלת את יתרון המס של המוצר. עדיף לתת לקרן לרוץ הכי חזק שאפשר כדי להגיע לקו הסיום עם הכי הרבה כסף בקופה. לכן, בקרן הזאת כדאי להשתמש כמשאב האחרון, וגם אם מגיעים למצב שחייבים להשתמש בה, עדיף לקחת כנגדה הלוואה.

1 hour ago, יארין said:

אם אתה מתכוון להשקיע לטווח ארוך (10+ שנים), אז התזמון לא רלוונטי. ונהפוכו - כשהשוק בירידה זה טוב לך. חשוב לזכור שקונים "נכס", ואם אתה לא מתכוון לממש אותו בתקופה הקרובה, מה אכפת לך מה מחירו כיום? זאת בדיוק הפסיכולוגיה של הכלכלה.

ממליץ לקרוא את הבלוג של הסולידית (תחפש בגוגל) לפני שאתה ניגש להשקעות, כי סביר שתעשה טעויות. קודם תלמד את סיבולת הסיכון ותבין לכמה זמן אתה רוצה להשקיע. קח חודשיים-שלושה לקרוא את הבלוג כדי שהמושגים והקונספט יישקעו לך במוח, ואז תשאל את אותה השאלה שוב (ותקרא את ההודעה הקודמת שלי לגבי קרן ההשתלמות).

לפני1 שעה , I promise said:

תגידו הקופות גמל להשקעה שלי בהפסדים כמו כולם במסלול של 50 מניות ו50ספ , מה מומלץ ?

להוריד את הסך החודשי שמעביר ?

להגדיל.