Jump to content

השקעות.

Yehudav

Recommended Posts

On 27.4.2021 at 15:46, אורלנדו בלוף said:

לטווח השקעה של 6 שנים לפחות כדי ליהנות מהפטור.

לגבי הסיכון, אני שונא סיכון במובן החזק.

ממליץ מאוד לא לגעת בקרן ההשתלמות לכמה שיותר זמן, בגלל הפטור. במקרה הצורך אפשר לקחת הלוואה כנגד הקרן בריביות נמוכות מאוד.

On 27.4.2021 at 17:53, ravid said:

קרן עוקבת SP500 היא דולרית כלומר אתה חשוף גם למט"ח בנוסף לסיכון של התנודתיות אז תחשוב אם זה מתאים לך. 

זה לא באמת נכון. בסוף אתה קונה מניות ויש להן ערך ריאלי, המטבע שהקרן נסחרת בו לא באמת משנה (לטווחי זמן שאינן קצרים מאוד מאוד).

On 28.4.2021 at 14:12, Barksdale said:

חברים צריך את עזרתכם, יש לי 100K בקופת גמל פסגות גדיש בני 50-60 (4.19% בשנה החולפת) ואני מחפש לעבור למשהו מניב יותר אבל באמת שאין לי מושג.
נכנסתי לmygemel.net ראיתי מספרים ותשואות אבל בתאכלס זה לא אומר לי כלום.
אם יש כאן דגשים למה לחפש, איפה מומלץ, על מה צריך להסתכל או בכלל כל טיפ שיכול לעזור אני אשמח.

תודה.

יותר מניב = יותר סיכון, כן?
מה המטרה של התיק? כמה זמן אתה מתכוון לא למשוך?

8 דקות לפני, gilgil28 said:

זה לא באמת נכון. בסוף אתה קונה מניות ויש להן ערך ריאלי, המטבע שהקרן נסחרת בו לא באמת משנה (לטווחי זמן שאינן קצרים מאוד מאוד).

מה פתאום, על מה אתה מדבר? 

נכס במטבע זר מוצמד לאותו מטבע ללא קשר לערך הריאלי של המניות. מי שהשקיע לפני 5 שנים בתיק דולרי הפסיד 16% על התחזקות השקל בתקופה הזאת. אם מדברים על תיק סולידי שמורכב ברובו מאג"ח- זה אוכל כמעט את כל התשואה. 

22 דקות לפני, ravid said:

מה פתאום, על מה אתה מדבר? 

נכס במטבע זר מוצמד לאותו מטבע ללא קשר לערך הריאלי של המניות. מי שהשקיע לפני 5 שנים בתיק דולרי הפסיד 16% על התחזקות השקל בתקופה הזאת. אם מדברים על תיק סולידי שמורכב ברובו מאג"ח- זה אוכל כמעט את כל התשואה. 

אג"ח כן קשור למטבע, מניות לא. המטבע זה סתם מכשיר בשביל לסחור במניות.
אם בעוד 10 שנים הדולר יחלש מאוד ויהיה שווה חצי ממה ששווה היום, השווי הדולרי של חברה בינלאומית (כמו למשל מקדונלדס או ויזה) יהיה שווה בערך כפול בדולרים מאשר אם בעוד 10 שנים הדולר ישאר כמו היום.

לפני6 שעות , gilgil28 said:

אג"ח כן קשור למטבע, מניות לא. המטבע זה סתם מכשיר בשביל לסחור במניות.
אם בעוד 10 שנים הדולר יחלש מאוד ויהיה שווה חצי ממה ששווה היום, השווי הדולרי של חברה בינלאומית (כמו למשל מקדונלדס או ויזה) יהיה שווה בערך כפול בדולרים מאשר אם בעוד 10 שנים הדולר ישאר כמו היום.

מה המקור להנחה הזאת? 

יש לי שאלה למומחי הגמל, אני סטודנט וההכנסות שלי נמוכות. אני זכאי לפטור ממס רווח הון במשיכת כספים מקופת הגמל?

ואם אני לא זכאי ואני כן צריך לשלם, זה מתנקה לי אוטומטית בעת המשיכה או שאני צריך לדווח ומלא בירוקרטיה וכו'.

לפני1 שעה , פראנק_רייקארד said:

יש לי שאלה למומחי הגמל, אני סטודנט וההכנסות שלי נמוכות. אני זכאי לפטור ממס רווח הון במשיכת כספים מקופת הגמל?

ואם אני לא זכאי ואני כן צריך לשלם, זה מתנקה לי אוטומטית בעת המשיכה או שאני צריך לדווח ומלא בירוקרטיה וכו'.

אתה זכאי לפטור רק עד סכום שהוא ההפרש בין שכר המינימום להכנסה שלך. אתה תצטרך להגיש טפסים.

On 29.4.2021 at 16:24, gilgil28 said:

יותר מניב = יותר סיכון, כן?
מה המטרה של התיק? כמה זמן אתה מתכוון לא למשוך?

ברור.
10 שנים מהיום רוצה להיות עם הון עצמי מספיק לדירה, 250-300K, למרות שצבירה של 150K ב10 שנים נשמע לא ריאלי קצת.

נראה לי גם שאני משלם דמי ניהול גבוהים: דמי ניהול מחיסכון 1.05%, דמי ניהול מהפקדה 0.00% והוצאות ניהול השקעות 0.51%.

ועוד משהו, מס רווחי הון, למישהו יש מושג? הקופה שלי נפתחה ב92 ומ2005 לא בוצעו הפקדות, לפי מה שראיתי באותה שנה בוצעה רפורמה בקופות הגמל ומי שבחר שלא למשוך את הכסף יהיה רשאי למשוך את הכסף ללא מס לפני גיל הפרישה? יכול להיות הדבר?

עוד 10 שנים, כמו שזה נראה כרגע, תכין 600-700 אלף בתור הון עצמי לדירה נורמלית. אתה חי מדינה שמחרבנת על הצעירים.

לפני1 שעה , ravid said:

עוד 10 שנים, כמו שזה נראה כרגע, תכין 600-700 אלף בתור הון עצמי לדירה נורמלית. אתה חי מדינה שמחרבנת על הצעירים.

לשם אני מכוון בכל מקרה, יש לי עוד סכום נכבד שחסכתי מלבד הקופה הזאת, מאמין שתוך 5-6 שנים עם התנהלות נכונה אני יכול להתחיל להגיע  ל500-600. 

הקופה הזאת נפלה עליי כרעם ביום בהיר אחרי שבדקתי באתר הר הכסף של משרד האוצר ואני מנסה להבין איפה אני עומד והאם אפשר למקסס את העניין.

49 דקות לפני, Barksdale said:

לשם אני מכוון בכל מקרה, יש לי עוד סכום נכבד שחסכתי מלבד הקופה הזאת, מאמין שתוך 5-6 שנים עם התנהלות נכונה אני יכול להתחיל להגיע  ל500-600. 

הקופה הזאת נפלה עליי כרעם ביום בהיר אחרי שבדקתי באתר הר הכסף של משרד האוצר ואני מנסה להבין איפה אני עומד והאם אפשר למקסס את העניין.

חלום חיי לגלות כסף נסתר שאני לא יודע עליו, הבעיה שאני יותר מדי יודע על מה שיש לי ובעיקר מה שאין לי...

On 17.4.2021 at 18:47, Mike said:

אגב כבר הרבה זמן יש לי בראש לכתוב בוט שיקנה דוגיקויין ברגע שמאסק מצייץ ויצא אחרי X זמן, עניין של רבע שעה שעדיין לא מצאתי את הכח אליו=\

איך היית מפרש את הציוץ הזה?

לפני4 שעות , Keano said:

איך היית מפרש את הציוץ הזה?

שטוני תכל'ס צודק, דוגיקויין לא שווה כלום ושום דבר, וזה שיטקוין לכל דבר ועניין..החל מהאין פיתוח שלו, ממשיך בזה שיש לו כמות בלתי מוגבלת ונגמר בכך ש50% מכל הדוגיקוינס נמצאים אצל מספר ארנקים בודדים.

אבל זה לא אומר שאי אפשר לעשות ממנו כסף(: למזלנו יש אילון ויש רדיט..אגב ישבתי השבוע קצת ובניתי משהו נחמד שיבצע קניה  אוטומטית לפי הציוצים שלו, צריך להעביר לו עוד כמה טסטים אבל נראה שהכל תקין..אני יכול לשלוח לך קישור אחרי שאסיים אם מעניין אותך..

אגב סנריו הזוי/פנטזיה - אילון משתלט על הפיתוח של דוגי ומטיס אותו לשמיים

8 דקות לפני, Mike said:

שטוני תכל'ס צודק, דוגיקויין לא שווה כלום ושום דבר, וזה שיטקוין לכל דבר ועניין..החל מהאין פיתוח שלו, ממשיך בזה שיש לו כמות בלתי מוגבלת ונגמר בכך ש50% מכל הדוגיקוינס נמצאים אצל מספר ארנקים בודדים.

אבל זה לא אומר שאי אפשר לעשות ממנו כסף(: למזלנו יש אילון ויש רדיט..אגב ישבתי השבוע קצת ובניתי משהו נחמד שיבצע קניה  אוטומטית לפי הציוצים שלו, צריך להעביר לו עוד כמה טסטים אבל נראה שהכל תקין..אני יכול לשלוח לך קישור אחרי שאסיים אם מעניין אותך..

אגב סנריו הזוי/פנטזיה - אילון משתלט על הפיתוח של דוגי ומטיס אותו לשמיים

יכול להיות מעניין, עשית לו בקטסט על ההיסטוריה של הציוצים שלו? אחרי כמה זמן אתה יוצא בעצם?

10 דקות לפני, Keano said:

יכול להיות מעניין, עשית לו בקטסט על ההיסטוריה של הציוצים שלו? אחרי כמה זמן אתה יוצא בעצם?

לא באמת בדקתי כמה הדוגי עלה אחרי כל ציוץ שלו, אבל כן בדקתי בלייב בציוצים האחרונים שלו ותמיד ראיתי שזה עלה...שוב, יש לי 0 אמונה במטבע הזה אבל יש לי אמונה בכסף שהוא יכול להכניס(:

כרגע נטו בשביל הפשטות זה על אחריות המשתמש לצאת, והקנייה תתבצע רק אם יש לך בחשבון USDT בבינאנס..אם אני אראה שבאמת זה נותן את הסחורה אני כנראה אוסיף אפשרות לקבוע כמה פרמטרים ליציאה המימוש לא אמור להיות מסובך יותר מדי

לפני1 שעה , Mike said:

לא באמת בדקתי כמה הדוגי עלה אחרי כל ציוץ שלו, אבל כן בדקתי בלייב בציוצים האחרונים שלו ותמיד ראיתי שזה עלה...שוב, יש לי 0 אמונה במטבע הזה אבל יש לי אמונה בכסף שהוא יכול להכניס(:

כרגע נטו בשביל הפשטות זה על אחריות המשתמש לצאת, והקנייה תתבצע רק אם יש לך בחשבון USDT בבינאנס..אם אני אראה שבאמת זה נותן את הסחורה אני כנראה אוסיף אפשרות לקבוע כמה פרמטרים ליציאה המימוש לא אמור להיות מסובך יותר מדי

אני די בטוח שיש כבר אלפי בוטים כאלה וזה מה שבאמת מטיס את המחיר, פשוט צריך לרכב על זה

לפני8 שעות , Keano said:

תגיד את זה לאנשים שעשו 600% בחודש האחרון

זה מצב שהוא ללא ספק דפוק וזרוק. אתה יכול להתעשר בזמן הקצר, אבל אין ספק שהעתיד של המטבע הוא לא חיובי כי הוא נוגד כל כלל בסיסי בכלכלה. יש אין סוף מטבעות של דוג׳קוין, מה זה אומר לנו?

לדעתי אין סיכוי שהמטבע הזה יגיע ליותר מ2 דולר מבלי להתרסק סופית. אני עושה מהלך דומה עם טוקן אחר בשם wink (win) שהוא כרגע נמצע במצב דומה לדוג׳ מלפני שנתיים.

אם הוין יעשה 10-12 אלף אחוז אני מולטי מיליונר (: יש לי מיליון מטבעות שלו כרגע.

די מסוכן להיכנס לדוג׳ קוין עכשיו, זה הזוי שהוא הגיע ל0.6 סנט

1 hour ago, טוני said:

זה מצב שהוא ללא ספק דפוק וזרוק. אתה יכול להתעשר בזמן הקצר, אבל אין ספק שהעתיד של המטבע הוא לא חיובי כי הוא נוגד כל כלל בסיסי בכלכלה. יש אין סוף מטבעות של דוג׳קוין, מה זה אומר לנו?

לדעתי אין סיכוי שהמטבע הזה יגיע ליותר מ2 דולר מבלי להתרסק סופית. אני עושה מהלך דומה עם טוקן אחר בשם wink (win) שהוא כרגע נמצע במצב דומה לדוג׳ מלפני שנתיים.

אם הוין יעשה 10-12 אלף אחוז אני מולטי מיליונר (: יש לי מיליון מטבעות שלו כרגע.

די מסוכן להיכנס לדוג׳ קוין עכשיו, זה הזוי שהוא הגיע ל0.6 סנט

שמעתי על עוד מטבע שנקרא safemoon 

נראה לי מעניין לפזר על כמה עשרות כאלה סכום קטן 

מה עושים עם רווחים מקריפטו פה בארץ? שמעתי שהבנקים עושים מלא בעיות על זה..

יש לי חשבון בבייננס עם כמה אלפי דולרים שאני מעוניין להפקיד לחשבון בנק שלי, איפה מתחילים?

14 דקות לפני, Barksdale said:

מה עושים עם רווחים מקריפטו פה בארץ? שמעתי שהבנקים עושים מלא בעיות על זה..

יש לי חשבון בבייננס עם כמה אלפי דולרים שאני מעוניין להפקיד לחשבון בנק שלי, איפה מתחילים?

לא יצא לי אבל כנראה שאי אפשר להעביר  מבינאנס ישירות לבנקים...לפי מה שהבנתי אתה מעביר לBit2c הישראלית ומשם אפשר להעביר לבנק.

@Keano בדיוק מאסק צייץ שטסלה מפסיקה לקבל תשלום בביטקוין בגלל זיהום אוויר וכל השיט הזה, כמה ימים אחרי שהם מימשו רווחים על הרזרבות ביטקוין שקנו ..הביטוקוין קורס ב 10% בנתיים

15 דקות לפני, Mike said:

@Keano בדיוק מאסק צייץ שטסלה מפסיקה לקבל תשלום בביטקוין בגלל זיהום אוויר וכל השיט הזה, כמה ימים אחרי שהם מימשו רווחים על הרזרבות ביטקוין שקנו ..הביטוקוין קורס ב 10% בנתיים

ראיתי את זה, כאילו לפני הוא לא ידע את זה. 

פשוט עשה סיבוב של כמה מיליארדים.