Jump to content

השקעות.

Yehudav

Recommended Posts

לפני16 שעות , gilgil28 said:

אתה מחפש להשקיע או לקנות בית למגורים?

אני חושב על 2 האופציות:

1) לקנות דירה עכשיו, להשכיר אותה 3 שנים ולאחר מכן שתהיה דירה למגורים.

2) לקנות דירה עכשיו, להשכיר אותה ועוד 3 שנים להתחיל לשכור דירה במקביל בהתאם לצרכים שלי או לחילופין למכור את אותה דירה ולקנות דירה אחרת למגורים.

ב-3 שנים הקרובות יש לי מקום מגורים ללא תשלום שכירות

אם אתה מתכוון לגור שם, הדירה והמיקום חשובים. אם זה להשקעה ואתה מוכן לשכור במקום אחר / להישאר איפה שאתה עכשיו, התשואה יותר חשובה. 

לפני4 שעות , gilgil28 said:

אם אתה מתכוון לגור שם, הדירה והמיקום חשובים. אם זה להשקעה ואתה מוכן לשכור במקום אחר / להישאר איפה שאתה עכשיו, התשואה יותר חשובה. 

מחפש מקומות כרגע שהם יותר בכיוון של ההשקעה,

בנכס שהוא לא מאוד ישן (עד 10 שנים מאיכלוס שלו)

שלום לכל הברוקרים.

צריך את עזרתכם

היה לי סכום ששכב בעו״ש לפני כמה חודשים (50k) וזרקתי אותו במסלול כללי (35% מנייתי) של קופות גמל.

חיפשתי לקבל תשואה נחמדה ועם מעט סיכון לטווח בינוני , עם אופציה לכסף נזיל במידה ואצטרך למשוך אותו.

בקיצר כיום נצבר לי עוד סכום של כמה עשרות אלפי שקלים ואני רוצה גם להשקיע אותו במקום אחר,

אני לא מחפש למכור/לקנות מניות בעצמי.

נראלי שהאופציה היחידה היא עוד קופת גמל פשוט במקום אחר..שמעתי על הראל חו״ל עם תשואות יפות,יש למישו הצעה?

תודה אלופים.

לפני12 שעות , ברווז צהוב said:

שלום לכל הברוקרים.

צריך את עזרתכם

היה לי סכום ששכב בעו״ש לפני כמה חודשים (50k) וזרקתי אותו במסלול כללי (35% מנייתי) של קופות גמל.

חיפשתי לקבל תשואה נחמדה ועם מעט סיכון לטווח בינוני , עם אופציה לכסף נזיל במידה ואצטרך למשוך אותו.

בקיצר כיום נצבר לי עוד סכום של כמה עשרות אלפי שקלים ואני רוצה גם להשקיע אותו במקום אחר,

נראלי שהאופציה היחידה היא עוד קופת גמל פשוט במקום אחר..שמעתי על הראל חו״ל עם תשואות יפות,יש למישו הצעה?

תודה אלופים.

אתה יכול לעקוב ולראות את התשואות פה ולבחור מה הכי מתאים לך

קופת גמל להשקעה | מיי גמל נט (mygemel.net)

אני אישית פתחתי במור לפני כמה חודשים, פשוט הסתכלתי בזמנו על התשואות ובחרתי במי שעדיין הביא תשואות חיוביות גם במשבר ובתקופה רעה בעולם.

מור ואנליסט היחידות שהביאו תשואות חיוביות בתחילת ובעיצומו של משבר הקורונה (מדבר על מסלול הכללי ועל מסלול המניות).

בתקופה טובה בעולם כולם מביאים תשואות יפות, מבחינת הביטחון האישי שלי העדפתי לפתוח אצל מי שמתפקד טוב במשבר (לפי התשואות).

אבל תבדוק בקישור שנתתי מה הכי מתאים לך

לפני22 שעות , ברווז צהוב said:

שלום לכל הברוקרים.

צריך את עזרתכם

תודה אלופים.

תגדיר קודם מה טווח ההשקעה שלך ומה רמת הסיכון שאתה מוכן לקחת, לפי זה תחפש את הקופה עם מדד שארפ הכי טוב (תשואה ביחס לסיכון). אם אתה הולך על 100% מניות תחפש מסלול מחקה מדד עם דמי ניהול הכי זולים שאתה יכול לקבל כי לא אמור להיות הבדל בתשואה בין הקופות. 

לפני10 שעות , הישראלי היפה said:

אתה יכול לעקוב ולראות את התשואות פה ולבחור מה הכי מתאים לך

קופת גמל להשקעה | מיי גמל נט (mygemel.net)

אני אישית פתחתי במור לפני כמה חודשים, פשוט הסתכלתי בזמנו על התשואות ובחרתי במי שעדיין הביא תשואות חיוביות גם במשבר ובתקופה רעה בעולם.

מור ואנליסט היחידות שהביאו תשואות חיוביות בתחילת ובעיצומו של משבר הקורונה (מדבר על מסלול הכללי ועל מסלול המניות).

בתקופה טובה בעולם כולם מביאים תשואות יפות, מבחינת הביטחון האישי שלי העדפתי לפתוח אצל מי שמתפקד טוב במשבר (לפי התשואות).

אבל תבדוק בקישור שנתתי מה הכי מתאים לך

יש היום 2 גישות עיקריות מקובלות בתחום: הראשונה אומרת שתשואות עתידיות הן בלתי תלויות בתשואות העבר. כלומר שאי אפשר להסיק כלום ע"ב תשואות עבר. וזה גם מאוד הגיוני בשוק יעיל או קרוב ליעיל.

והגישה השנייה שהיא תוצר של מחקר גדול מלפני כמה שנים שאומרת שבתוחלת יש דווקא קשר הפוך בין תשואות עבר לעתיד, כלומר גוף שהראה תשואות טובות בעבר יראה תשואות פחות טובות בעתיד, ולהפך. גם לגישה הזאת יש בסיס מוצק בעקרונות השוק.

ככה או ככה כדאי להיות מודעים לזה כשאתה מסתכל על תשואות העבר של מכשירי השקעה כחלק מתהליך קבלת החלטות. 

On 2.3.2021 at 21:59, Mentel said:

שאלתי אותו כמה מקבלים לא עמיתי ״חבר״...אמר לי שמקבלים 0.75-0.8, ומי שעושה דרך האינטרנט מקבל 0.99.

ממליץ להתקשר ולדרוש מהם הורדה של הדמי ניהול.

יכול לשאול איזה מסלול בחרת?

מסלול מניות

On 2.3.2021 at 22:41, Keano said:

אם אתה מעדיף 100% מניות עדיף כבר לקחת מסלול מחקה מדד בחברות עם דמי ניהול זולים יותר, בטווח ארוך הדמי ניהול האלה אוכלים את התשואה. 

דיברתי איתם והם הורידו לי ל 0.8%, עדיין אתה ממליץ על מה שרשמת? 

אני בטוח שאפשר להוריד אותם עוד אבל התיק שלי ככל הנראה לא אטרקטיבי להם מספיק (100~)

3 דקות לפני, orelus said:

דיברתי איתם והם הורידו לי ל 0.8%, עדיין אתה ממליץ על מה שרשמת? 

אני בטוח שאפשר להוריד אותם עוד אבל התיק שלי ככל הנראה לא אטרקטיבי להם מספיק (100~)

עדיין גבוה מאוד.

שוב, אם המסלול שלך 100% מניות ואתה נשאר לטווח ארוך (15 שנה ומעלה)

אין סיבה לשלם על זה דמי ניהול גבוהים כי לעשות תשואה גבוהה יותר ממדד S&P זה כמעט בלתי אפשרי לאורך זמן (עשו על זה מחקרים).

אני משלם 0.3% במיטב דש אבל על תיק יותר גדול, מניח שאפשר להשיג 0.4-0.45 על 100K.

• 4 weeks later...
1 hour ago, Mentel said:

איך לא קניתי דוגקוין לפני 3 חודשים כמו שרציתי

וואלה אני מחזיק 3000 מטבעות כבר איזה חודשיים או יותר, שהיה שער 0.05.. מתלבט אם להמשיך להחזיק או למכור 

לפני19 שעות , טוני said:

תשקיעו כל מה שיש לכם על קרדנו ותמתינו בסבלנות.

בערך 15% מהתיק שלי, פרוייקט נהדר..בנתיים יושב כמובן בstaking

20 דקות לפני, asigrasi said:

איך אתם סוחרים בקריפטו? כל הדרכים שניסיתי לא נתמכות בארץ

בתכלס אתה יכול לקנות דרך binance

אבל להפקיד משם לחשבון בנק זה קצת יותר בעייתי כי לא נתמך. האפשרויות שלך למשוך מbinance זה או דרך הפלטפורמה שלהם למכור למישהו דרך פייפל או דרך חברת צד שלישי כמו bits of gold(מעביר להם ביטקוין והם מעבירים לך כסף לחשבון בנק) או דרך הפלטפורמה 

האמת שכמעט הכל נתמך בארץ..הבורסה הכי גדולה והכי מוכרת, שאני מניח שהרוב המוחלט סוחר בה זו binance, העמלה של קנייה דרך אשראי משהו כמו 2% הכי זול שמצאתי..

https://www.binance.com/en/register?ref=19780530

(אפילאייט אתם מרוויחים אני מרוויח וכל השיט הזה)

לגבי משיכה זה באמת בעייתי אבל כמו שגיא אמר מעבירים לביטוסי מוכרים שם ומשם אפשר להעביר לבנק

את הקרדאנו קניתי בבינאנס והשארתי אותו שם לstaking של 25% שנתי

לפני3 שעות , Mike said:

בערך 15% מהתיק שלי, פרוייקט נהדר..בנתיים יושב כמובן בstaking

מה עומד מאחורי הגל הזה בקריפטו לאחרונה? יש איזה משהו אמיתי או שהכל ספקולטיבי?

שמעתי אתמול שטורקיה התחילה להחרים שימוש במטבעות קריפטו, אם זה יתפשט לעוד מדינות זה יכול להוביל לקריסה

8 דקות לפני, Keano said:

מה עומד מאחורי הגל הזה בקריפטו לאחרונה? יש איזה משהו אמיתי או שהכל ספקולטיבי?

שמעתי אתמול שטורקיה התחילה להחרים שימוש במטבעות קריפטו, אם זה יתפשט לעוד מדינות זה יכול להוביל לקריסה

אני לא מבין מספיק כדי לענות לך תשובה מנותחת ומדויקת, https://m.facebook.com/groups/405247877276746?group_view_referrer=search אחלה קבוצה לשאלות כאלו, אבל כן אתן פה את 2 הסנט שלי בלי להכנס לדברים טכניים:

אני חושב שכתבתי פה משהו בסגנון גם בפאמפ של gamestop, אבל לדעתי יש לקורונה חלק עצום בזה.

התקופה הזו הביאה מיליוני ילדים ואנשים בלי קשר לשוק ההון להכנס לכל עניין בהשקעות עם כמעט 0 ידע, מגובים בSignals וReddit עם "עזרה" עצומה מRobinhood הפופולארית, וכשהביטקוין התחיל לעלות זה באופן טבעי סחף אותם גם לעולם הקריפטו.

שוב, זה בלי להכנס לעניין של פרוייקטים ספציפיים ומה כן טוב/לא טוב.

אמיתי או ספקולטיבי? וול, מניח שזה פר פרוייקט..יש המון פרוייקטים לגיטמים, ויש המון(!) שלא, זו חלק מה"בעיה" שאין שליטה, כל אחד יכול להרים מטבע ולפמפם אותו.

ניקח את דוגיקויין לדוגמא, לא רק שאין במטבע הזה כלום, והמפתחים שלא לא נגעו בו כבר כמה שנים, אלא שמי שפיתח אותו אמר כבר כמה פעמים שהמטבע הזה נטו נוצר כסאטירה על שוק הקריפטו בעקבות "בועת" הICO ב2017..זה מונע מאנשים לעשות כסף/להפסיד את התחתונים? לא.

למרות שהמטבע מבוזר ואין לאף אחד שליטה עליו, אם יאסרו את זה במקומות יותר רלוונטים מטורקיה וצפון קוריאה זה בהחלט יצור בעיה לדעתי.. למרות שמאז העלייה האחרונה, ללא ספק השוק הזה נהיה רק יותר ויותר לגיטימי, שהשיא אולי זו ההנפקה של קוינבייס בנאסד"ק

8 דקות לפני, Mike said:

אני לא מבין מספיק כדי לענות לך תשובה מנותחת ומדויקת, https://m.facebook.com/groups/405247877276746?group_view_referrer=search אחלה קבוצה לשאלות כאלו, אבל כן אתן פה את 2 הסנט שלי בלי להכנס לדברים טכניים:

אני חושב שכתבתי פה משהו בסגנון גם בפאמפ של gamestop, אבל לדעתי יש לקורונה חלק עצום בזה.

התקופה הזו הביאה מיליוני ילדים ואנשים בלי קשר לשוק ההון להכנס לכל עניין בהשקעות עם כמעט 0 ידע, מגובים בSignals וReddit עם "עזרה" עצומה מRobinhood הפופולארית, וכשהביטקוין התחיל לעלות זה באופן טבעי סחף אותם גם לעולם הקריפטו.

שוב, זה בלי להכנס לעניין של פרוייקטים ספציפיים ומה כן טוב/לא טוב.

אמיתי או ספקולטיבי? וול, מניח שזה פר פרוייקט..יש המון פרוייקטים לגיטמים, ויש המון(!) שלא, זו חלק מה"בעיה" שאין שליטה, כל אחד יכול להרים מטבע ולפמפם אותו.

ניקח את דוגיקויין לדוגמא, לא רק שאין במטבע הזה כלום, והמפתחים שלא לא נגעו בו כבר כמה שנים, אלא שמי שפיתח אותו אמר כבר כמה פעמים שהמטבע הזה נטו נוצר כסאטירה על שוק הקריפטו בעקבות "בועת" הICO ב2017..זה מונע מאנשים לעשות כסף/להפסיד את התחתונים? לא.

למרות שהמטבע מבוזר ואין לאף אחד שליטה עליו, אם יאסרו את זה במקומות יותר רלוונטים מטורקיה וצפון קוריאה זה בהחלט יצור בעיה לדעתי.. למרות שמאז העלייה האחרונה, ללא ספק השוק הזה נהיה רק יותר ויותר לגיטימי, שהשיא אולי זו ההנפקה של קוינבייס בנאסד"ק

אני מסכים עם הטענה שהגל של הצעירים, reddit והקורונה תרמו לזה, השאלה אם זה טרנד שיחלוף או פה כדי להישאר.

אנשים לוקחים הלוואות ושמים את הכל בקריפטו, זה כבר נהיה מגוחך. ציוץ של מאסק יכול להקפיץ את הדוג'קוין בעשרות אחוזים ותרוויח גם אם נכנסת שעות אחרי זה.

מאמין שבסוף כל נכס חוזר לערך האמיתי שלו, השאלה מתי זה יקרה.

יש גם את העניין של צריכת אנרגיה מטורפת, כבר כיום צריכת האנרגיה של הביטקוין שווה לצריכה של מדינה שלמה.

1 hour ago, guyMTA said:

בתכלס אתה יכול לקנות דרך binance

אבל להפקיד משם לחשבון בנק זה קצת יותר בעייתי כי לא נתמך. האפשרויות שלך למשוך מbinance זה או דרך הפלטפורמה שלהם למכור למישהו דרך פייפל או דרך חברת צד שלישי כמו bits of gold(מעביר להם ביטקוין והם מעבירים לך כסף לחשבון בנק) או דרך הפלטפורמה 

תודה רבה

טורקיה יכולה לנסות לבלום וגם ארה״ב. בשורה התחתונה? כל עוד יש אינטרנט אי אפשר לפגוע ברעיון הזה.

אגב, קרדנו הוא השקעה מאוד סולידית. יש מטבעות אחרים שאני מרוויח מהם מאות אחוזים בחודש, ואני יודע שהם נטו הימור.

20 דקות לפני, טוני said:

טורקיה יכולה לנסות לבלום וגם ארה״ב. בשורה התחתונה? כל עוד יש אינטרנט אי אפשר לפגוע ברעיון הזה.

אגב, קרדנו הוא השקעה מאוד סולידית. יש מטבעות אחרים שאני מרוויח מהם מאות אחוזים בחודש, ואני יודע שהם נטו הימור.

אם לא תוכל לקנות עם זה כלום מה הערך של זה יהיה?

2 דקות לפני, Keano said:

אם לא תוכל לקנות עם זה כלום מה הערך של זה יהיה?

זה בדיוק מה שהיה ב2011. כל בנק השקעות ניסה לבלום את הרעיון, ניסו להפחיד אותנו שזה לא בטוח. זה בדיוק העניין, התחום הוכיח שכוח ממשלתי לא מעניין אותו.

אם אתה לא יכול להוריד את ביטקוין (שזה בדיוק הרעיון שפגם בניסיונות של הבנקים לחסל את תחום הקריפטו), מה הם יכולים לעשות חוץ מלהצטרף לעגלה?