Jump to content

השקעות.

Yehudav

Recommended Posts

1 hour ago, Keano said:

0.75% זה המון בטווח הארוך, לשם השוואה על קרן מחקה מדד אפשר להגיע ל0.07% עם פיזור גדול ותשואה שלא הרבה הצליחו לנצח. 

מה שכן, אפשר אולי ב10% מהתיק להשקיע בARK. 

מה זה טווח ארוך בשבילך? 20-25 שנה?

אם כן אז אולי באמת עדיף שתלך על קרן מחקה S&P. ולא רק בגלל הדמי ניהול.

מה שאמרתי לגבי ארק זה תכנון ל3-5 שנים ואז לעשות חושבים.

Just now, וזה ברשת said:

מה זה טווח ארוך בשבילך? 20-25 שנה?

אם כן אז אולי באמת עדיף שתלך על קרן מחקה S&P. ולא רק בגלל הדמי ניהול.

מה שאמרתי לגבי ארק זה תכנון ל3-5 שנים ואז לעשות חושבים.

15 שנה ומעלה. 

לטווח קצר זה סוג של הימור, אם השוק מתקן עכשיו כולם יירדו, למרות שאיך שאני רואה את זה כל תיקון יהיה מהיר ומגמת העלייה תחזור כל עוד הריבית אפסית. 

On 12.2.2021 at 17:46, avi atias said:

ברנט: 61.5 דולר. המחיר הגבוה מזה 52 שבועות. רמת טרום קורונה.

ברנט 64 דולר. 

בשורה לא משמחת לציבור המתדלקים בתחנות דלק.

6 דקות לפני, avi atias said:

ברנט 64 דולר. 

בשורה לא משמחת לציבור המתדלקים בתחנות דלק.

היה ברור כבר במרץ שהוא יעלה רק היה קשה למצוא דרך להשקיע

אתכם חושבים שהוא יעלה עוד בתקופה הקרובה ? בפעם הקודמת שהנפט טיפס (מאז שהתרסק במרץ) זה היה ליום יומיים ביוני כמדומני. השאלה אם אנחנו מאחורי המשבר (מבחינת שוק המניות) אם הוא יוכל לטפס עוד ועוד, או שיגדילו את הקידוחים בהתאם לביקושים שצופים שיגדלו. 

12 דקות לפני, מנש שער 11 said:

אתכם חושבים שהוא יעלה עוד בתקופה הקרובה ? בפעם הקודמת שהנפט טיפס (מאז שהתרסק במרץ) זה היה ליום יומיים ביוני כמדומני. השאלה אם אנחנו מאחורי המשבר (מבחינת שוק המניות) אם הוא יוכל לטפס עוד ועוד, או שיגדילו את הקידוחים בהתאם לביקושים שצופים שיגדלו. 

"להגדיל קידוחים" זה לא משהו שעושים בלחיצת כפתור... 

בכל מקרה אף אחד פה לא יכול לומר לך מה יקרה למחיר הברנט בעתיד ואם כן זה מבוסס על תחושות בלבד.

לפני1 שעה , Mentel said:

מה כדאי לעשות עם 100-120k שנמצאים כרגע בעובר ושב?

מחפש משהו ללא עיסוק, שתהיה לי יכול למשוך כמעט בכל רגע נתון

לכמה זמן אתה רוצה להשקיע? 

קופת גמל להשקעה זה מוצר די טוב אבל עם תקרה של עד 70k לשנה, רק צריך לחפש דמי ניהול נמוכים. 

18 דקות לפני, Keano said:

לכמה זמן אתה רוצה להשקיע? 

קופת גמל להשקעה זה מוצר די טוב אבל עם תקרה של עד 70k לשנה, רק צריך לחפש דמי ניהול נמוכים. 

תקרא מה שהוא כתב - עם יכולת למשוך בכל זמן נתון.

אם הכספים האלה עתידים למשהו ספציפי ואתה צריך אותם נזילים - מקומם לא בשוק ההון.

8 דקות לפני, Brandon Roy said:

אני לא יודע עדיין למתי אני אצטרך אותם, מאמין שזה יהיה חלק מההון העצמי לקניית דירה.

מה האופיות האחרות חוץ מסתם שישכבו בעובר ושב שלי?

14 דקות לפני, Brandon Roy said:

בקופת גמל להשקעה הכסף נזיל בכל רגע נתון, אתה לא חייב לקחת מסלול מסוכן, אפשר גם חלק מנייתי נמוך. 

5 דקות לפני, Mentel said:

אני לא יודע עדיין למתי אני אצטרך אותם, מאמין שזה יהיה חלק מההון העצמי לקניית דירה.

מה האופיות האחרות חוץ מסתם שישכבו בעובר ושב שלי?

יש כל מיני פיקדונות בבנק אבל תצטרך לסגור את הכסף עם נקודות יציאה 

לפני7 שעות , Mentel said:

צא מנקודת הנחה (שאולי תעודד אותך להשקיע) שאם הכסף נשאר בבנק בעו"ש

אז בערך שנה מהיום תוכל לקנות ממנו דברים בממוצע ב 10% פחות 

צפוי גל עליות מחירים מאוד קיצוני בכל העולם

יש עליות מחירים מטורפות במחיר כל חומרי גלם ועלויות שינוע,  אני 14 שנה בתחום ולא ראיתי כזה דבר. 

לפני6 שעות , Brandon Roy said:

מה שאמרת-רק בדיוק הפוך.

לפני7 שעות , Keano said:

בקופת גמל להשקעה הכסף נזיל בכל רגע נתון, אתה לא חייב לקחת מסלול מסוכן, אפשר גם חלק מנייתי נמוך. 

יש כל מיני פיקדונות בבנק אבל תצטרך לסגור את הכסף עם נקודות יציאה 

נכון, הוא נזיל, אבל אם הבנאדם בונה על הכסף הזה בטווח הנראה לעין, הוא חשוף לכך שיצטרך אותו בדיוק אחרי נפילה כמו שהייתה במרץ או אחרי תיקון אגרסיבי כמו השווקים חווים עכשיו, בלי יכולת להמתין עד שהשוק יחזיר את הירידות. אלו דברים שעלולים לקחת זמן. 

1 hour ago, Brandon Roy said:

נכון, הוא נזיל, אבל אם הבנאדם בונה על הכסף הזה בטווח הנראה לעין, הוא חשוף לכך שיצטרך אותו בדיוק אחרי נפילה כמו שהייתה במרץ או אחרי תיקון אגרסיבי כמו השווקים חווים עכשיו, בלי יכולת להמתין עד שהשוק יחזיר את הירידות. אלו דברים שעלולים לקחת זמן. 

כמו שאמרתי, יכול לקחת גם מסלול מאוד סולידי של אג"ח

הבנתי.

הם נזילים מבחינה טכנית, אבל אדם ששם כסף שהוא צריך למטרה מסוימת לטווח זמן קצר (פחות מ 15 שנים לצורך העניין) מסתכן להיות בתוך תיקון בדיוק כשהוא צריך את הכסף. מעבר לשגיאות הפטליות שאנשים עושים כשהם שמים כסף עם מטרה בשוק ואז כשהוא נחתך בעשרה אחוזים, בורחים ראשונים. 

לבחור שהציע אג"ח - כשהשוק נופל, הכל נופל. אם פעם דיברנו על נפילה של פעם בעשור, זה נראה שהפער בין הנפילות נהיה קטן יותר. אני יודע שאנשים שרק נכנסו לשוק בשנה שבה כל מטאטא ירה, מתקשים להבין את זה - אבל לא שמים סכום כסף שמיועד למטרה מסוימת בטווח הקצר בשוק ההון. אל תייעצו לאנשים אם הידע שלכם בתחום דל. 

לגבי השואל - אני בטוח שעבדת קשה בשביל הכסף הזה, תשקיע עוד כמה מאות שקלים ואולי אף יותר, תקבע פגישה עם אדם בלתי תלוי שיעזור לך למקסם נכסים שכבר יש לך - פנסיה וקרן השתלמות ומזה תמשיך לגבי כסף פנוי. בהצלחה. 

1 hour ago, Brandon Roy said:

הבנתי.

הם נזילים מבחינה טכנית, אבל אדם ששם כסף שהוא צריך למטרה מסוימת לטווח זמן קצר (פחות מ 15 שנים לצורך העניין) מסתכן להיות בתוך תיקון בדיוק כשהוא צריך את הכסף. מעבר לשגיאות הפטליות שאנשים עושים כשהם שמים כסף עם מטרה בשוק ואז כשהוא נחתך בעשרה אחוזים, בורחים ראשונים. 

לבחור שהציע אג"ח - כשהשוק נופל, הכל נופל. אם פעם דיברנו על נפילה של פעם בעשור, זה נראה שהפער בין הנפילות נהיה קטן יותר. אני יודע שאנשים שרק נכנסו לשוק בשנה שבה כל מטאטא ירה, מתקשים להבין את זה - אבל לא שמים סכום כסף שמיועד למטרה מסוימת בטווח הקצר בשוק ההון. אל תייעצו לאנשים אם הידע שלכם בתחום דל. 

לגבי השואל - אני בטוח שעבדת קשה בשביל הכסף הזה, תשקיע עוד כמה מאות שקלים ואולי אף יותר, תקבע פגישה עם אדם בלתי תלוי שיעזור לך למקסם נכסים שכבר יש לך - פנסיה וקרן השתלמות ומזה תמשיך לגבי כסף פנוי. בהצלחה. 

להגיד כשהשוק נופל הכל נופל זה רחוק מלהיות נכון. במסלול אג"ח גם אם נכנסת בדיוק לפני המשבר ב2008 ויצאת בסופו אולי הפסדת חצי אחוז כשהשוק ירד 50%, בשאר הזמן יש ממוצע יפה של 3-4% תשואה שנתית. 

לפני1 שעה , Brandon Roy said:

הבנתי.

גלעד אלטשולר, זה אתה?

כספים שמושקעים בשוק ההון לא נזילים מבחינה טכנית. הם נזילים. נקודה. זו ההגדרה של נזילות. נדמה לי שאתה קצת מתבלבל בין נזילות ותנודתיות. הבחור ששאל לא ציין שום דבר לגבי כמות הסיכון שהוא מתכוון לקחת. אתה החלטת שהוא רוצה 0 סיכון. וגם ל 0 סיכון אגב יש מסלולים שנותנים ריבית חסרת סיכון.

23 דקות לפני, ravid said:

גלעד אלטשולר, זה אתה?

כספים שמושקעים בשוק ההון לא נזילים מבחינה טכנית. הם נזילים. נקודה. זו ההגדרה של נזילות. נדמה לי שאתה קצת מתבלבל בין נזילות ותנודתיות. הבחור ששאל לא ציין שום דבר לגבי כמות הסיכון שהוא מתכוון לקחת. אתה החלטת שהוא רוצה 0 סיכון. וגם ל 0 סיכון אגב יש מסלולים שנותנים ריבית חסרת סיכון.

אתה צודק

לפני14 שעות , Brandon Roy said:

בדרך כלל אומרים שכסף בשוק ההון זה לפחות ל 7 שנים. אבל אנחנו בעידן הרבה יותר דינאמי לדעתי.

בכל אופן, יש אג"חים טובים שנותנים תשואה מכובדת.

אני משקיע למשל באג"ח 'לא' של דלק קבוצה. נכון, במרץ האג"ח נפל עד מתחת ל 20 אגורות, אבל המצב של החוב היה שונה לחלוטין מהיום. כיום החוב מבוטח במניות דלק קידוחים (חברת בת).

מה טוב באג"ח? שעד שהשער 100 יגיע, בנתיים מרוויחים ריבית שנתית קבועה של 5.3 אגורות לאג"ח ויכול להיות שהריבית תעלה ל 6.3 אגורות באפריל, תלוי בדירוג החוב שהחברה תקבל.

השער כיום הוא 81 אגורות. כך ש 5.3 אגורות מתוך 81, זה 6.5 אחוז תשואה מריבית בלבד.

ב 2025 האגרת נפרעת לפי שער 100 בכל מקרה. אז מקבלים 19 אגורות יותר ממה שהשקעת.

גם יש יתרון במיסוי. רק 15 אחוז במקום 25 אחוז.

יתכן גם שיאפשרו המרה של האג"חים למניות איתקה (חברת בת שמפיקה נפט בים הצפוני, בין אנגליה לדנמרק).

חיסרון: האג"ח לא צמודה למדד, ולכן במידה והשקל נחלש והמחירים עולים, אין פיצוי על זה.

כמובן שאין לראות במה שנכתב פה כיעוץ השקעות או המלצה, אלא כנתונים יבשים בלבד ויכולים להימצא אי דיוקים, כדאי לאמת את הנתונים בעצמך ולהחליט לבד מה מתאים לך.

בהצלחה.

On 25.2.2021 at 22:49, Mentel said:

פק"מ כדי לשמור על הערך הריאלי של הכסף במידה מסויימת, או להמשיך להשאיר אותו בעו"ש.

לטווח קצר עם מינימום סיכון אין לך אופציות אחרות - שוק ההון אומנם נזיל אבל בעל סיכון גבוה, ושוק הנדל"ן לא יעניק לך נזילות.

לפני3 שעות , קמאנן said:

פק"מ כדי לשמור על הערך הריאלי של הכסף במידה מסויימת, או להמשיך להשאיר אותו בעו"ש.

לטווח קצר עם מינימום סיכון אין לך אופציות אחרות - שוק ההון אומנם נזיל אבל בעל סיכון גבוה, ושוק הנדל"ן לא יעניק לך נזילות.

אתה יודע מה הריביות על פקדונות היום?