Jump to content

השקעות.

Yehudav

Recommended Posts

יצא פה למישהו להשקיע בקריפטו / מטבעות דיגיטליים? שוקל לבצע מכירה של מטבעות ואני לא כל יודע איך מצהירים על זה מיסים וכו'

On 28.7.2020 at 00:37, gilgil28 said:

אינטל לעומת AMD ב-5 ימים האחרונים (קניתי קצת AMD ב-50 דולר)

image.thumb.png.338963c4575cbd7309cd20b044be6c00.png

עצוב לראות שאינטל לא מצליחה לייצר כמו שצריך. (הרבה פחת, עיכובים טכנולוגיים.) 

לצערי, 9 אלף עובדים בקרית גת לא יכולים לישון טוב בלילה.

כנראה שהיצור יעבור לטיוואן, אין מה לעשות, צריך להגיד את האמת, הם הביסו את הישראלים.

9 hours ago, avi atias said:

עצוב לראות שאינטל לא מצליחה לייצר כמו שצריך. (הרבה פחת, עיכובים טכנולוגיים.) 

לצערי, 9 אלף עובדים בקרית גת לא יכולים לישון טוב בלילה.

כנראה שהיצור יעבור לטיוואן, אין מה לעשות, צריך להגיד את האמת, הם הביסו את הישראלים.

מעניין מאוד מה שקורה עם אינטל, הם ממש נעים לקראת צומת ממשית- בטח כשהטכנולוגיה של העשור הבא הוא בינה מלאכותית. מעניין אם הם ייעשו מהלכים יוצאי דופן או שנקבל פה IBM 2

1 hour ago, הישראלי היפה said:

מה יהיה עם הדולר? מוזר שהוא יורד לעומת השקל למרות כל הבעיות בארץ

הצמיחה בארה"ב שלילית מינוס 8-10 אחוז ברבעון השני

1 hour ago, ravid said:

הצמיחה בארה"ב שלילית מינוס 8-10 אחוז ברבעון השני

כן

אבל המצב בארץ עושה רושם גרוע יותר, לנו יקח זמן יותר ארוך להתאושש, לא?

47 דקות לפני, הישראלי היפה said:

כן

אבל המצב בארץ עושה רושם גרוע יותר, לנו יקח זמן יותר ארוך להתאושש, לא?

אצלנו אאל"ט הצמיחה ברבעון הראשון היתה 1.8-

כמה זמן יקח להתאושש אף אחד לא יכול לומר אבל אצלנו גם לא שיחררו 3 וחצי טריליון שקל למחזור...

On 29.7.2020 at 14:36, hairy2hell said:

אני מושקע כאן - 

https://www.calcalist.co.il/conference/articles/0,7340,L-3837229,00.html

בנתיים גם יציב עם המשבר הנוכחי, ולא נפגעתי, אבל מן הסתם זה לא ערובה לעתיד, אי אפשר לדעת.

תן קצת פרטים אם אתה יכול, אני בדקתי בבלנדר וקצת זנחתי את הבדיקה לאחרונה.

אבל זה תחום שמעניין אותי לשים השקעה קטנה.

4 hours ago, liron1006 said:

תן קצת פרטים אם אתה יכול, אני בדקתי בבלנדר וקצת זנחתי את הבדיקה לאחרונה.

אבל זה תחום שמעניין אותי לשים השקעה קטנה.

אני מושקע בטריא בערך שנתיים וחצי אני חושב.

העקרון שם רווח מהלוואות, אבל ללא עמלות מראש, אלא התשלום לטריא זה אחוזים מהרווח שלך. אבל מן הסתם יש סיכון, ואם אנשים לא מחזירים את ההלוואות שלהם, אתה עלול להפסיד כסף.

בהתחלה השקעתי את הסכום המינימלי לכמה חודשים (כמה מאות) כדי לראות איך זה מתקדם ואם לא עוקצים אותי ישר, אבל כשהשתכנעתי העברתי הרבה כסף ובהמשך הגדלתי עוד.

זה הרי מבוסס על הלוואות לתחומים שונים. אתה יכול לבחור גם באיזה תחומים אתה מעדיף שיהיו יותר הלוואות, ומאלו אתה רוצה להמנע לחלוטין.

מבחינתך אתה לא מלווה לאף אחד סכום גדול - זה מפוזר לסכומים קטנות לכל לווה, ככה שאם משהו לא מחזיר את הסכום, הסכומים שאתה תאבד די קטנים.

יש גם מסלולי השקעה (מבחינת רמות סיכון, אני הלכתי על אגרסיבי, ואז אמור להיות לי ריבית משוכללת של בערך 5.6%. זה בערך כי זה יכול לזוז, ובפועל רוב הזמן היה לי יותר, כולל חודשים של 8% מדי פעם), וקרנות הגנה (שמן הסתם מורידות מהרווח, אבל גם מהסיכון). לי למשל כרגע 75% מהתיק אלו השקעות מוגנות (ואז אם זה נופל אני מקבל החזר חלקי) ויתרת התיק (25%) מתחת לחשיפה של 0.5% ללווה אחד. בדיעבד עדיין לא הייתי צריך את זה, אבל בגלל שהלכתי על השקעה אגרסיבית, העדפתי לקחת גם מקדמי הגנה.

אני יכול להגיד שבנתיים הרווחתי בערך 14% נטו מגובה התיק הנוכחי שלי, אבל גם צריך לזכור שהוא התחיל יותר קטן, ולאט לאט הוספתי.

אפשר למשוך תמיד מיידית את הכסף, רק לקחת בחשבון שזה ייקח כמה ימי עסקים.

10 hours ago, hairy2hell said:

העקרון שם רווח מהלוואות, אבל ללא עמלות מראש, אלא התשלום לטריא זה אחוזים מהרווח שלך. אבל מן הסתם יש סיכון, ואם אנשים לא מחזירים את ההלוואות שלהם, אתה עלול להפסיד כסף.

בהתחלה השקעתי את הסכום המינימלי לכמה חודשים (כמה מאות) כדי לראות איך זה מתקדם ואם לא עוקצים אותי ישר, אבל כשהשתכנעתי העברתי הרבה כסף ובהמשך הגדלתי עוד.

זה הרי מבוסס על הלוואות לתחומים שונים. אתה יכול לבחור גם באיזה תחומים אתה מעדיף שיהיו יותר הלוואות, ומאלו אתה רוצה להמנע לחלוטין.

מבחינתך אתה לא מלווה לאף אחד סכום גדול - זה מפוזר לסכומים קטנות לכל לווה, ככה שאם משהו לא מחזיר את הסכום, הסכומים שאתה תאבד די קטנים.

יש גם מסלולי השקעה (מבחינת רמות סיכון, אני הלכתי על אגרסיבי, ואז אמור להיות לי ריבית משוכללת של בערך 5.6%. זה בערך כי זה יכול לזוז, ובפועל רוב הזמן היה לי יותר, כולל חודשים של 8% מדי פעם), וקרנות הגנה (שמן הסתם מורידות מהרווח, אבל גם מהסיכון). לי למשל כרגע 75% מהתיק אלו השקעות מוגנות (ואז אם זה נופל אני מקבל החזר חלקי) ויתרת התיק (25%) מתחת לחשיפה של 0.5% ללווה אחד. בדיעבד עדיין לא הייתי צריך את זה, אבל בגלל שהלכתי על השקעה אגרסיבית, העדפתי לקחת גם מקדמי הגנה.

אני יכול להגיד שבנתיים הרווחתי בערך 14% נטו מגובה התיק הנוכחי שלי, אבל גם צריך לזכור שהוא התחיל יותר קטן, ולאט לאט הוספתי.

אחלה פירוט, תודה.

אגב ניסית לבדוק גם בבלנדר ולראות מה ההבדל?

בזמנו בדקתי.

לא זוכר הכל, אבל מה ששכנע אותי היה האסטרטגית חיתום שלהם, שהם בזמנו היו היחידים שעבדו עם מערכת אוטונומית (שבנו יוצאי תעשיות ביטחוניות), בעוד בבלנדר אישרו (או דחו) כל בקשת הלוואה באופן ידני.

כמובן ש-״בנינו אלגוריתם שיעשה את זה״ לא מבטיח תוצאות יותר טובות מידני, אבל אם אני צריך להמר לטווח רחוק יותר, זה שכנע אותי יותר.

מה גם שטריא הרבה יותר גדולים - כיום הם מנהלים תיקי הלוואות בסך 2 וחצי מיליארד שקל. (אז מן הסתם זה היה משמעותית פחות, אבל עדיין סכום ענק ויותר מהמתחרים)

ברור שהם יכולים ליפול, כמו כל חברה אחרת, אבל זה אומר ש-2 וחצי מיליארד שקל יאבדו בשוק, ככה שיש לי יותר סיבה להאמין שיש דאגה לגרום שם ליציבות כמה שיותר גדולה.

אגב, גילוי נאות - הגעתי אל זה דרך זה שהייתי חבר בבנק אופק, וטריא עובדים איתם, ככה שלחלוטין גם העניין האידיאולוגי שיחק כאן קטע, אבל זה לא סותר את זה שעשיתי גם מחקר שוק קטן לפני שהשקעתי. אבל אני גם לא מבין ענק בתחום, אז בטוח יש דברים שפיספסתי.

15 hours ago, hairy2hell said:

כשאתה אומר נטו זה אחרי מס רווחי הון? 14% לשנתיים וחצי אומר 5.6% נטו לשנה, זה לא רע בכלל.

מה הסיכון של התיק? יש לך שארפ?

1 hour ago, eran_7 said:

כשאתה אומר נטו זה אחרי מס רווחי הון? 14% לשנתיים וחצי אומר 5.6% נטו לשנה, זה לא רע בכלל.

מה הסיכון של התיק? יש לך שארפ?

שזה כאמור ההערכה של המסלול שלקחתי, 5.6% לשנה.

חייב להגיד שאני לא מבין ענק בתחום. כלומר, חישבתי לעצמי מה הסיכונים והסיכוי הפסד שאני מוכן להרשות לעצמי, אבל אין לי מושג איך מחשבים שארפ.

אבל יש לי חבר טוב שהוא כלכלן ומושקע שם ואני הרבה פעמים מתייעץ איתו, אז אני יכול לשאול אותו.

לגבי המיסים - אני חושב שכן, אבל עוד לא משכתי, אז יכול להיות שאני טועה.

בכל מקרה, אני יודע שבגלל שזו ריבית קבועה, המס הון רק 15% ולא 25%.

42 דקות לפני, hairy2hell said:

שזה כאמור ההערכה של המסלול שלקחתי, 5.6% לשנה.

חייב להגיד שאני לא מבין ענק בתחום. כלומר, חישבתי לעצמי מה הסיכונים והסיכוי הפסד שאני מוכן להרשות לעצמי, אבל אין לי מושג איך מחשבים שארפ.

אבל יש לי חבר טוב שהוא כלכלן ומושקע שם ואני הרבה פעמים מתייעץ איתו, אז אני יכול לשאול אותו.

לגבי המיסים - אני חושב שכן, אבל עוד לא משכתי, אז יכול להיות שאני טועה.

בכל מקרה, אני יודע שבגלל שזו ריבית קבועה, המס הון רק 15% ולא 25%.

נשמע מעניין, צריך לקרוא עליהם קצת 

למה לא?

(ואיפה עבדת? כל מקום עובד בצורה אחרת,  זה כמו שתגיד שלא כדאי להשקיע במניות, בתור אחד שעבד בחברה מונפקת)

• 2 weeks later...
On 10.8.2020 at 13:33, avi atias said:

איך נראה הוואצאפ בתקופת הקורונה? 

image.thumb.png.ed4ea28eabdb4d070b49fceacf66bf4b.png

העיקר את הקבוצה עם הכי הרבה הודעות צינזרת

מעניין מה יש שם ואתה לא מספר יא נוכל

1 hour ago, liron1006 said:

מרגיש מתיש כל הקבוצות דיונים האלה, בדר"כ 99 אחוז מהמידע לא רלוונטי.

אין מדויק מזה, חבורה של אנשים שמבלבלים את המוח. 

ואם אני כבר מגיב פה אז אזרוק טיפ: שימו לב להנפקה של airbnb בחודש הבא, מנפיקים כשהענף והמניה יחסית ברצפה, לפי השווי האמיתי של החברה, מפה אפשר רק לעלות. 

24 דקות לפני, Moryo said:

אין מדויק מזה, חבורה של אנשים שמבלבלים את המוח. 

ואם אני כבר מגיב פה אז אזרוק טיפ: שימו לב להנפקה של airbnb בחודש הבא, מנפיקים כשהענף והמניה יחסית ברצפה, לפי השווי האמיתי של החברה, מפה אפשר רק לעלות. 

יש דווקא יותר לחץ לעשות רגולציה בעניין של airbnb בהמון מדינות מאשר לפני הקורונה. גם יש לאן לרדת. 

זה גם נכון, יש מצב שיתחילו עם רגולציה נגדם כדי לשקם את ענף המלונאות, השקעה מעניינת, אבל יש בה גם את הסיכון הזה.