Jump to content

השקעות.

Yehudav

Recommended Posts

אז כרגיל כשיש לי שאלה דבר ראשון זה לחכמי הפורום....

אני אחרי מכירה של דירה ועובר לשכירות ולא רוצה שהכסף ישב בבנק עם ריבית אפסית.

מעוניין שהכסף יושקע באפיק סולידי ושתהיה נזילות גבוהה של הכסף.

יש חיה כזאת? איזה ריבית אפשר לעשות במסלולים כאלה? אין לי שמץ של מושג איך להתחיל....

תקנה עם זה בית בחו"ל ותשכיר דרך airbnb.

כסף נזיל מאוד בסוף החודש, אחרי שנתיים החזרתי את ההשקעה, עכשיו אני בדרך לקנות נכסים במקומות יותר אטרקטיבים.

אל תשים את זה במניות וכל הבולשיט הזה, סתם זבל.

4 דקות לפני, antonio_margheriti2 said:

כסף נזיל מאוד בסוף החודש, אחרי שנתיים החזרתי את ההשקעה, עכשיו אני בדרך לקנות נכסים במקומות יותר אטרקטיבים.

הכוונה שלי שאני צריך שהכסף שהשקעתי יהיה נזיל. 

38 דקות לפני, antonio_margheriti2 said:

איפה קנית

אל את כל הכסף, אפילו לא שליש ממנו, לא להתייעץ עם אנשים בפורום, ולא עם יועץ השקעות בבנק שהמטרה העיקרית שלו היא לקחת לך את הכסף בצורה איטית ובטוחה (בשונה מברוקרים פרטיים שהמטרה שלהם היא לקחת לך את הכסף במהירות).

2 hours ago, hairy2hell said:

מה עם השקעות חברתיות, סטייל טריא?

(יש עוד מקומות, אני פשוט מושקע שם,  אז לא יודע לדדבר על אחרים)

סיכון מאוד גבוה. הלווים שם הם אנשים שהבנקים או חברות האשראי לא אישרו להם לקחת הלוואה.

3 דקות לפני, Shlomix said:

סיכון מאוד גבוה. הלווים שם הם אנשים שהבנקים או חברות האשראי לא אישרו להם לקחת הלוואה.

אבל מדובר באחוזי החזרת הלוואות יותר גבוהים מאשר בבנקים או בחברות האשראי.

כמו גם, בגלל הפיזור, ההפסדים בגלל הלוואה שלא הוחזרה נמוכים מאוד ולכן גם הסיכון נמוך יחסית.

בשנתיים בערך שאני מושקע שם, הכסף שלי היה מעורב בקצת יותר מ-2500 הלוואות, רק 2 מהן הגיעו לחדלון פערון, ואיבדתי סכום של 73.20 שקל.

כמובן שאפשר לשלוט באחוזי סיכון, ואפשר ללכת על הלוואות בסיכון יותר גבוה ואז עם תשואה יותר גבוהה, אבל גם התשואה הסולידית שם היא יפה מאוד.

נכון, אבל במקרה של מיתון רוב הכסף הולך לפח (זה לא תסריט הזוי כשאנחנו עוד רגע בבחירות שלישיות ויש מלחמת סחר עולמית).

אישית לא הייתי שם סכום משמעותי במיזם כזה. אולי כמה אלפים בודדים.

אפשר להגיד אותו דבר על כל סוף של השקעה. כולל להשאיר את הכסף שוכב בבנק.

בסופו של דבר, אחוזי ההחזרים שם יותר גבוהים מבבנק, וכן, אם יש מלחמת סחר עולמית ההחזרים ייפגעו, אבל פחות מבנקים.

2 hours ago, hairy2hell said:

אבל מדובר באחוזי החזרת הלוואות יותר גבוהים מאשר בבנקים או בחברות האשראי.

כמו גם, בגלל הפיזור, ההפסדים בגלל הלוואה שלא הוחזרה נמוכים מאוד ולכן גם הסיכון נמוך יחסית.

בשנתיים בערך שאני מושקע שם, הכסף שלי היה מעורב בקצת יותר מ-2500 הלוואות, רק 2 מהן הגיעו לחדלון פערון, ואיבדתי סכום של 73.20 שקל.

כמובן שאפשר לשלוט באחוזי סיכון, ואפשר ללכת על הלוואות בסיכון יותר גבוה ואז עם תשואה יותר גבוהה, אבל גם התשואה הסולידית שם היא יפה מאוד.

באיזה אתר אתה משקיע? קראתי כמה חוות דעת ובטווח ארוך אנשים לא עשו את התשואה שציפו לה, אולי קצת יותר מהבנק.

9 hours ago, hairy2hell said:

בסופו של דבר, אחוזי ההחזרים שם יותר גבוהים מבבנק, וכן, אם יש מלחמת סחר עולמית ההחזרים ייפגעו, אבל פחות מבנקים.

אין דבר כזה תשואה ללא סיכון בשוק תקין. במקרה שלך הסיכון מתבטא בכך שהפלטפורמה תפשוט רגל או סתם תסגר בעוד לפקדונות בנק למשל יש ערבות מדינה.

13 hours ago, סטלן בטלן השמן said:

איפה קנית

קייב.

אין כמו להשקיע בנדל"ן, במיוחד כשאתה יודע מה אתה עושה ולומד את הכל מסביב.

אף פעם לא שמתי את הכסף שוכב בבנק או נתתי לאיזה בנקאי לתת לי עצות, סתם בולשיט, יש כך כל הרבה הזדמנויות בעולם, רק צריך להיות רציני וללמוד איך דברים עובדים.

במקרה שלי אני גרתי שם תקופה כשהשתחררתי מהצבא והתעסקתי בדרופשיפינג, לכן שהיתה הזדמנות לא פחדתי להשקיע באיזור הספציצי.

אני לא איזה מומחה, כולה אחד שלא רוצה להיות שכיר כל החיים, גם אחד שלא רוצה להיות משועבד לבנקים 30 שנה על משכנתא, רק המחשבה הזאת מכניסה לדיכאון.

3 hours ago, guyMTA said:

מי מנהל לך את הדירה בזמן שאתה בארץ?

יש לי מישהי שאני סומך עליה שם, היא עושה את זה עם עוד אנשים, וזה אחלה... נוח.

2 hours ago, סטלן בטלן השמן said:

כל אחד היה בוחר השקעה כזאת אם היה יכול אבל יש כל כך הרבה שנופלים

צודק, יש לא מעט כאלה.

אם זה היה פשוט כל אחד היה עושה, אבל זאת אפשרות שאני מאוד להמליץ לאנשים לבדוק.

לא התעשרתי מזה, כן? כולה קייב, לא פריז.

אבל זה שייך לי והחזיר את עצמו, זה נותן לך את האפשרות לנשום יותר בסוף החודש, מה שכסף סגור לא עושה.

לא הייתי כ"כ נלהב על השקעות הנדלן בחו"ל, כדאי לבדוק מיליון פעם אצל מי משקיעים, לא חסרים סיפורים על כאלה שהשקיעו אצל נוכלים שברחו עם הכסף. 

מי שנעקץ זה בדרך כלל אנשים שלא לומדים את העניין לעומק.

לא הולכים לראות בעצמם את הנכס, אלא סומכים על חאפרים או חברות מפוקפקות שישקיעו בשבילם.

אין כסף קל, צריך ראש לזה, זאת התעסקות, ולמי שאין עצבים או זמן שינסה דברים אחרים.
אני יכול להגיד לכם שאני אישית נפלתי עם הביטקווין, שמתי על זה כסף כשהוא היה בשיא ואז נפל דרסטית, אבל אני מעולם לא אמכור בהפסד, שזה יעלה למחירים שקניתי מעיף את זה קיבינימט!

On 21.11.2019 at 22:43, hairy2hell said:

אין בכלל מה להשוות בין בנק לבין הלוואה דרך פלטפורמה כזו.

רמות סיכון שונות לגמרי

2 hours ago, ravid said:

מישהו פה מושקע בנדלן מסחרי או יודע איפה אני יכול להתמקצע?

אם יש לך חברה בע"מ אז יותר משתלם לרכוש נדל"ן מסחרי מאשר בית פרטי (לדוגמה).

האמת שבכל נושא הנדל"ן המסחרי יש לי יועץ מס שהוא גם איש שמבין מאוד בתחום.

בתכלס, פשוט קח את הזמן ותקרא המון מידע מקצועי (לפני הרכישה כמובן) ותמצא לך לפחות 2 אנשים שעושים בנדל"ן מסחרי, ובנוסף גם מעניקים שירותים בתחום.

On 22.11.2019 at 08:30, ravid said:

אין דבר כזה תשואה ללא סיכון בשוק תקין. במקרה שלך הסיכון מתבטא בכך שהפלטפורמה תפשוט רגל או סתם תסגר בעוד לפקדונות בנק למשל יש ערבות מדינה.

לא אמרתי ללא סיכון, ברור שיש סיכון.

אבל זה גם לא איזה סטארטאפ קטן ומסוכן שעלול להסגר ברגע שיהיה קצת משבר.

החברה שאני עובד איתה מנהלת תיקי השקעות בסך 2.6 מיליארד שקל בארץ, ובתהליכי אישור לקבלת ערבות מדינה יחד עם בנק אופק (ייקח כנראה עוד כמה שנים, אבל הם עמוק בתהליכים).

אם יהיה משבר כלכלי חמור ברור שהלוואות רבות יכולות להגיע לחידלון פרעון, או שהפלטפורמה כולה תפשוט רגל, אבל אתה מדבר על משבר מספיק גדול שיזעזע את השוק לחלוטין כדי שגם בנקים יפגעו ואף ייסגרו.

הסיכון קיים, והוא ברור: אם הלווה מגיע לחדלון פרעון, ההפסד הוא עלי. וזה קורה, אבל בכמות מאוד נמוכה, ויחסית יציבה.

וכן, אם יש קריסה בשוק, אני אפגע יותר, ובבנק יש לי יותר ביטחון (אם כי גם לא מוחלט). אבל לא נכון להשוואת את זה לבנק, כי התשואה היא לא ברמה של בנק, אלא יותר קרוב לרמה של השקעות אחרות, דוגמת תיקי מניות או נדל״ן, אך הסיכון הרבה יותר שפוי מאשר בהשקעות אלו.