Jump to content

אז מה, מלחמה #2345

Mtamir

Recommended Posts

אני יכול לומר שכשהתגייסתי ומצאתי את עצמי עומד לפנות בוקר באיזה מסדר כשצועקים על כולם שם, הסתכלתי על זה לרגע מהצד ואמרתי לעצמי "מה לעזעזל אני עושה פה"?

1 דקה לפני, Yoadknux said:

יועד

לחלוטין לא עולה חדש

אבל לקחתי לרגע צעד אחורה והסתכלתי על זה לא מנקודת המבט שלי ופתאום הבנתי WTF??????

צריך פשוט להגיד תודה שהגענו למצב כזה שאנחנו יכולים לפעול בחופשיות כזאת מול אויבינו ולדעת שיהיה להם קשה לפעול נגדנו באותה מידה. 

Just now, Krishi said:

אגב יש מדינות שאין להם איזו מתיחות צבאית מיוחדת עם מדינות שכנות אבל שהפשע שם כל כך נרחב שישראל נחשבת למקום בטוח מבחינתם חח 

ברזיל למשל. לא קצת ברזילאים שעלו ארצה ונשאלו על כך היו אומרים שהם מרגישים בטוח יותר בישראל מאשר בברזיל בגלל הפשע שם. 

זה נכון.

מבחינת הבטחון האישי ביום יום ישראל כיום היא די נוחה.

אגב, אם כבר מציאות הזויה: בדיעבד אני חושב על השנים 2001-2003 ולא מבין איך חייתי כרגיל אז מבחינת היום יום. מעל 800 איש נהרגו בשלוש השנים המחורבנות הללו, פיגועים בכל מקום, משהו מחריד.

1 דקה לפני, החתול הצהוב said:

זה נכון.

מבחינת הבטחון האישי ביום יום ישראל כיום היא די נוחה.

אגב, אם כבר מציאות הזויה: בדיעבד אני חושב על השנים 2001-2003 ולא מבין איך חייתי כרגיל אז מבחינת היום יום. מעל 800 איש נהרגו בשלוש השנים המחורבנות הללו, פיגועים בכל מקום, משהו מחריד.

אני גם זוכר את התקופה ההיא. מה היה אפשר לעשות, להסתגר ולא לצאת? מרימים ראש למעלה נושאים תפילה קטנה ויוצאים מהבית. 

Just now, Krishi said:

אני גם זוכר את התקופה ההיא. מה היה אפשר לעשות, להסתגר ולא לצאת? מרימים ראש למעלה נושאים תפילה קטנה ויוצאים מהבית. 

זה נכון. היום זה נראה לי קשה פי כמה מאז. האדם בסופו של דבר הוא יצור מסתגל. הוא גם מדחיק, כי זה חלק ממנגנון ההשרדות.

מה שכן, אני זוכר בוודאות מקרה אחד שרצינו ללכת לאכול בהרצליה פיתוח והיו בדרך מחסומי משטרה בגלל התראה חמה, ובסוף ויתרנו , עשינו אחורה פנה וחזרנו הביתה.

אגב, אחד הפיגועים שפתאום גרמו לי להבין כמה זה אמיתי וקרוב היה פיגוע הירי ב"סי פוד מארקט" בגשר מעריב בסוף 2001. חלק מהשחקנים של הפועל ת"א היו שם ופתאום אתה קולט כמה זה אמיתי.

13 דקות לפני, החתול הצהוב said:

האדם בסופו של דבר הוא יצור מסתגל. הוא גם מדחיק, כי זה חלק ממנגנון ההשרדות.

רק בארץ אתה יכול לשמוע על מישהו שמנטרל מחבל עם גיטרה.

2 דקות לפני, החתול הצהוב said:

זה נכון. היום זה נראה לי קשה פי כמה מאז. האדם בסופו של דבר הוא יצור מסתגל. הוא גם מדחיק, כי זה חלק ממנגנון ההשרדות.

מה שכן, אני זוכר בוודאות מקרה אחד שרצינו ללכת לאכול בהרצליה פיתוח והיו בדרך מחסומי משטרה בגלל התראה חמה, ובסוף ויתרנו , עשינו אחורה פנה וחזרנו הביתה.

אגב, אחד הפיגועים שפתאום גרמו לי להבין כמה זה אמיתי וקרוב היה פיגוע הירי ב"סי פוד מארקט" בגשר מעריב בסוף 2001. חלק מהשחקנים של הפועל ת"א היו שם ופתאום אתה קולט כמה זה אמיתי.

אני זוכר מקרה סוריאליסטי מאוד בנתניה, אני כבר לא זוכר איזה פיגוע זה היה בדיוק (כי לא היו חסרים פיגועים שם, רק בקניון השרון היו איזה 3 או 4) אבל היינו שם בקונצרט פסנתר של מישהו עם אמא שלי ועוד חבר. ותוך כדי הקונצרט פתאום המאבטח מתפרץ פנימה לאולם וצועק שהיה פיגוע לא רחוק משם, כולם יש מתחילים להתלחשש אולי היו אפילו בודדים שקמו והלכו, לא זוכר בדיוק, אבל הפסנתרן שמר על קור רוח מה שנקרא ופשוט המשיך לנגן ללא הפסקה תוך כדי שהוא מרים לרגע יד אחת עם אצבע כדי להשתיק את כולם. 

לפני1 שעה , Yoadknux said:

תגידו רק לי מוזר שאנחנו חיים במדינה שעל בסיס שבועי פחות או יותר שולחת מטוסים להפציץ מטרות במדינה אחרת, ועושה פעולות אחרות ככה ברגיל לחבל במוסדות שלהן?

אני לא אומר אם צריך או לא צריך לעשות את זה, אני רק אומר שמרגיש לי שאנחנו נמצאים כל כך הרבה זמן באגרסיביות סמויה שזה ללא ספק יתפוצץ בסוף

אנחנו כמדינה בחיים לא היינו נותנים ש-

א. נקבל הפצצות על בסיס קבוע ברחבי הארץ

ב. יהיו מתקפות סייבר שמשתקות את התעשייה הביטחונית

ג. שיתנקשו לנו באיזה מדען ממכון ויצמן או מקום אחר 

אנחנו פחות או יותר עושים את הדברים האלו כלפי הצד השני, ותודה לאל חוץ מאיזה טיל תועה פעם בכמה זמן ומתקפות סייבר על חברות פרטיות לא קורה לנו כלום, אבל אני חושב שזה עניין של זמן עד שתהיה תגובה אמיתית

זו מלחמה חביבי. גם הם לא היו נותנים שיעשו להם את זה אם היו יכולים למנוע את זה. והם היו עושים דברים פי אלף גרועים יותר אם רק היו יכולים. תודה לאל שאנחנו יכולים למנוע והם לא.

5 דקות לפני, snufkin said:

זו מלחמה חביבי. גם הם לא היו נותנים שיעשו להם את זה אם היו יכולים למנוע את זה. והם היו עושים דברים פי אלף גרועים יותר אם רק היו יכולים. תודה לאל שאנחנו יכולים למנוע והם לא.

זו בהחלט מלחמה, ואני כל יום מחדש שמח שאני לא מרגיש אותה בחיי היומיום, אני כן מתחיל לתהות האם כשכן נרגיש אותה זה הפעם יהיה גרוע יותר ממה שהיה קודם. רובנו היינו בזמנים מזוויעים של אינתיפאדות בשנות ה-90 ו-2000, ורקטות בשנות ה-2010, האם בשנות ה-2020 נהיה עדים למלחמה כוללת עם איראן/סוריה? כי מהצד הישראלי אנחנו בהחלט עושים להם (מבחינת תקיפות) הרבה הרבה יותר ממה שהם עושים לנו, ובסוף הם יגיבו

מלחמה עם סוריה בלבד לא תהיה. הסורים, גם כשהיו חזקים הרבה בעבר הרחוק, לא יצאו למלחמה בישראל לבד.

אם כבר, יכולה להיות עם אירן. המשמעות של מלחמה עם אירן היא למעשה הפעלה של החיזבאללה והפעלת הארסנל הרקטי שלו תהיה דבר כואב מאוד. מצד שני, יש מאזן הדדי שאם הם יפעילו את הארסנל שלהם בצורה מלאה, הנזק ללבנון יהיה נוראי פי כמה. לא כ"כ מהר נכנסים למלחמה.

האיראנים עצמם בהחלט יפעלו גם נגדנו בתרחיש כזה, אבל יספגו לא פחות אם לא יותר. במובנים מסוימים, יותר "קל" לתקוף את האיראנים מאחר ושם זה צבא של ממש ואין לך הגבלות של אוכלוסיה וכו'. 

לגביי מה שאנו עושים להם ולהיפך - הם היו עושים לנו חלק מהדברים שאנו עושים להם אם היו יכולים. לא את הכל הם יכולים לבצע אופרטיבית.

לא צריך ללכת לניסים ונפלאות, לא קשה להבין שיש עשייה נסתרת של מאות אנשים יום יום כדי שנפגע בהם שם ושל אלפי אנשים כדי שהם לא יפגעו בנו פה.

זה כל כך מורכב ויום יומי שזה יכול לשרוט אנשים בתפיסה שלהם על העולם ה"שקט" והבטוח בפני השטח... אף אחד בעולם הזה לא נח על זרי דפנה ותופס את הראש בפליאה איך פה זה לא קורה ושם כן... פשוט עושים וממשיכים להגן/לתקוף בשקט.

לפני3 שעות , החתול הצהוב said:

מלחמה עם סוריה בלבד לא תהיה. הסורים, גם כשהיו חזקים הרבה בעבר הרחוק, לא יצאו למלחמה בישראל לבד.

אם כבר, יכולה להיות עם אירן. המשמעות של מלחמה עם אירן היא למעשה הפעלה של החיזבאללה והפעלת הארסנל הרקטי שלו תהיה דבר כואב מאוד. מצד שני, יש מאזן הדדי שאם הם יפעילו את הארסנל שלהם בצורה מלאה, הנזק ללבנון יהיה נוראי פי כמה. לא כ"כ מהר נכנסים למלחמה.

האיראנים עצמם בהחלט יפעלו גם נגדנו בתרחיש כזה, אבל יספגו לא פחות אם לא יותר. במובנים מסוימים, יותר "קל" לתקוף את האיראנים מאחר ושם זה צבא של ממש ואין לך הגבלות של אוכלוסיה וכו'. 

לגביי מה שאנו עושים להם ולהיפך - הם היו עושים לנו חלק מהדברים שאנו עושים להם אם היו יכולים. לא את הכל הם יכולים לבצע אופרטיבית.

כן, מתקפות סייבר איראניות זה משהו שקורה ברגיל. 

יש מלחמה סמויה.

במקביל לטיל שנורה לדרום הארץ, היתה גם תקיפה נגד מתקנים בערב הסעודית.

לצערינו, ממשל ביידן ממשיך לנהל משא ומתן עם החלאות.

1 hour ago, avi atias said:

יש מלחמה סמויה.

במקביל לטיל שנורה לדרום הארץ, היתה גם תקיפה נגד מתקנים בערב הסעודית.

לצערינו, ממשל ביידן ממשיך לנהל משא ומתן עם החלאות.

קראתי משהו מעניין מאוד בנוגע לזה, כנראה ממישהו שיודע יותר מאיתנו.

הוא טוען בצורה עקיפה שהטענה שהסורים ירו טיל s-200 שהמרחק המקסימלי שלו הוא 200 ק״מ די קלוש גם אם הוא נורה ממש מהגבול (הוא לא יוכל להגיע עד לנגב). טענה נוספת היא שאם זה טיל s-400 שהמרחק המקסימלי שלו בתנאים אופטימליים הוא 400 ק״מ ועם רוחות ושטויות יגיע כנראה ל350 ק״מ גם הוא לא יוכל להגיע לנגב. הטענה שלו היא שזו תחבולה ישראלית על מנת להצדיק תקיפות מאסיביות יותר בהמשך בתוך גבולות איראן. בנוסף, הטיל נפל במרחק עשרות ק״מ מהכור בדימונה כך שזה מסביר די הרבה.

33 דקות לפני, טוני said:

הוא טוען בצורה עקיפה שהטענה שהסורים ירו טיל s-200 שהמרחק המקסימלי שלו הוא 200 ק״מ די קלוש גם אם הוא נורה ממש מהגבול (הוא לא יוכל להגיע עד לנגב). טענה נוספת היא שאם זה טיל s-400 שהמרחק המקסימלי שלו בתנאים אופטימליים הוא 400 ק״מ ועם רוחות ושטויות יגיע כנראה ל350 ק״מ גם הוא לא יוכל להגיע לנגב. הטענה שלו היא שזו תחבולה ישראלית על מנת להצדיק תקיפות מאסיביות יותר בהמשך בתוך גבולות איראן. בנוסף, הטיל נפל במרחק עשרות ק״מ מהכור בדימונה כך שזה מסביר די הרבה.

להגיד שזו תחבולה שלנו זה נראה לי קצת פרנויות, אבל יחי ההבדל הקטן, הטיל נפל באיזור דימונה לאף אחד לא אכפת, אם הטיל היה נופל במרכז של איזשהי עיר זו כבר הייתה הכרזת מלחמה

5 דקות לפני, Yoadknux said:

להגיד שזו תחבולה שלנו זה נראה לי קצת פרנויות, אבל יחי ההבדל הקטן, הטיל נפל באיזור דימונה לאף אחד לא אכפת, אם הטיל היה נופל במרכז של איזשהי עיר זו כבר הייתה הכרזת מלחמה

אם נצא מנקודת הנחה שהטיל אכן נורה ע״י הסורים/איראנים וכוון לעבר הכור (הם היו צריכים עוצמה חזקה הרבה יותר כדי לפגוע בכור עצמו, מילים של איש ביטחון) זו אם כל ההכרזות.

37 דקות לפני, טוני said:

אני ממש לא איזה מומחה בתחום אבל אני כן יודע שהמרחק בין דימונה לגבול עם סוריה הוא 250-270 קמ לכל היותר, ושיש דגמים של s200 שמגיעים לטווח מקסימלי של 300 ואף 400 קילומטר (אין לי מושג מה הדגם בשימוש של הצבא הסורי) ושבכלל מדובר בטווח מבצעי, כלומר טווח היירוט האווירי, אז אני מעלה את הסברה שמכיוון שמדובר בתל"מ הטיל ממשיך עוד כמה ק"מ עד שהוא פוגע בקרקע. (הכל זה השערות שלא מבוססות על יותר מדי)