Jump to content

אז מה, מלחמה #2345

Mtamir

Recommended Posts

1 דקה לפני, מכביסט לעד said:

הכניסה הקרקעית נתנה שקט, כי היא גרמה לחמאס מכה קשה מאוד. 

איך תחליש את חמאס? הוא שולט לגמרי ברצועה ולא רואה דרך לא צבאית שאפשר לעצור את זה.

איזו מכה הכניסה הקרקעית גרמה לחמאס?

העזתים והפלסטינים ייצאו בימים הקרובים מהמחבוא ויגלו את זרוע הברזל שהפעיל צה״ל.

אני מאמין שהשילוב של הפגיעה אצלם והעובדה שהפגיעה בעורף הישראלי היא מינורית תגרום לשקט ארוך מהגזרה.

כמובן שנצטרך שינוי חשיבה ובכל בלון מתעופף להשיב בעוצמה ובאם תצוץ הזדמנות לפגוע בראשי הנחש.

Just now, מכביסט לעד said:

בעיקר פגיעה במנהרות. מכה מאוד קשה.

נו באמת. אתה ברצינות טוען שבגלל פגיעה במנהרות החמאס לא שיגרו טילים תקופה?

ועזוב את זה שפגעו ביותר מנהרות הפעם בהפצצה מהאוויר.

6 דקות לפני, שי123 said:

נו באמת. אתה ברצינות טוען שבגלל פגיעה במנהרות החמאס לא שיגרו טילים תקופה?

ועזוב את זה שפגעו ביותר מנהרות הפעם בהפצצה מהאוויר.

הפגיעה במנהרות ובתשתיות בהחלט היו חלק מרכזי בזה. הם נפגעו מאוד כי לפני זה המנהרות היו האס שלהם. 

7 דקות לפני, מכביסט לעד said:

הפגיעה במנהרות ובתשתיות בהחלט היו חלק מרכזי בזה. הם נפגעו מאוד כי לפני זה המנהרות היו האס שלהם. 

הלוגיקה שלך נשגבת מבינתי.

גרמנו הפעם ליותר נזק לכל הדברים שאתה מדבר עליהם רק בהפצצות מהאוויר, אז הטענות שלך לא מחזיקות מים.

32 דקות לפני, itanar said:

העזתים והפלסטינים ייצאו בימים הקרובים מהמחבוא ויגלו את זרוע הברזל שהפעיל צה״ל.

אני מאמין שהשילוב של הפגיעה אצלם והעובדה שהפגיעה בעורף הישראלי היא מינורית תגרום לשקט ארוך מהגזרה.

כמובן שנצטרך שינוי חשיבה ובכל בלון מתעופף להשיב בעוצמה ובאם תצוץ הזדמנות לפגוע בראשי הנחש.

הפגיעה אצלם קטנה מהפגיעה בצוק איתן והפגיעה בעורף אצלנו כפולה (12 הרוגים לעומת 6 בצוק איתן), אז לא יודע על מה אתה מדבר. 

יכלו לתת מכות חזקות יותר, לא חיסלו בכיר אחד מהחמישייה (/שביעייה) הפותחת, ונזק נדלני תמיד אפשר לשקם בכמה שנים בודדות, גם למנהרות.

לגבי המשפט האחרון זה לא יקרה כי ביידן וכי עוד שנה-שנה וחצי ישכחו מכל השטויות האלה שאתה אומר, שזה בערך פרק הזמן שאני נותן לעלק שקט הזה. 

לצערי במלחמת הצפון יהיו פה מאות הרוגים בעורף בהערכה ריאלית, ולדעתי אני חושש שהמכה שם לא תהיה מספיק חזקה,

וזה לא בגלל המבצע הזה, אלא בגלל כל המבצעים בעזה עד היום, ובגלל שההתקפה בעיקר תהיה ההגנה שלנו במלחמה הזו ולא רק כיפת ברזל וקלע דוד,

בפרט (כדוגמא) ההתגאות בראיונות והקלטות הטייסים הכירורגיים בימים האחרונים (וגם עוד מתקופת לבנון השנייה) ובכלל החוסר מדיניות ומנהיגות כל אלה מחזקים את החשש הזה.

33 דקות לפני, שי123 said:

הלוגיקה שלך נשגבת מבינתי.

גרמנו הפעם ליותר נזק לכל הדברים שאתה מדבר עליהם רק בהפצצות מהאוויר, אז הטענות שלך לא מחזיקות מים.

אז אתה טוען שב11 יום פגענו בהם יותר מכל צוק איתן? קשה לי להאמין. 

יהיה עכשיו באזור ה3.5 שנים שקט? 

לפני9 שעות , שי123 said:

אין שום היגיון להכניס חיילים לעזה כשברור שהתוצאה תהיה זהה בכל מקרה.

אני רוצה להזכיר לכל מי שמציע את האפשרות, שבצוק איתן נהרגו 68 חיילים וסיימנו בדיוק באותה נקודה שאנחנו נמצאים היום.

הפתרון של עזה יכול להיות רק מדיני ולא צבאי, אבל היה לנו ראש ממשלה 12 שנים רצוף שרצה רק שקט במשך הזמן שהוא ראש ממשלה ושילם במזומן לחמאס בשביל זה, ולא עניין אותו מה יקרה אחרי שהוא יילך.

בדיוק כמו מה שהוא עשה עם החרדים.

אין שום פיתרון מדיני לעזה, לא היה ולא יהיה. רק צבאי. כל מה שצריך זאת החלטת ממשלה זה הכל. 

1 hour ago, Krishi said:

אין שום פיתרון מדיני לעזה, לא היה ולא יהיה. רק צבאי. כל מה שצריך זאת החלטת ממשלה זה הכל. 

נוסיף את זה לרשימה.

קרישי כל כך אופטימי שהוא חושב שיש פתרון צבאי לעזה.

3 דקות לפני, שי123 said:

נוסיף את זה לרשימה.

קרישי כל כך אופטימי שהוא חושב שיש פתרון צבאי לעזה.

אני לא חושב שיש פיתרון צבאי לעזה, אני בטוח שיש פיתרון צבאי לעזה. אנחונו פשוט אף פעם לא מחליטים להשתמש בו

3 דקות לפני, Krishi said:

אני לא חושב שיש פיתרון צבאי לעזה, אני בטוח שיש פיתרון צבאי לעזה. אנחונו פשוט אף פעם לא מחליטים להשתמש בו

אין פתרון צבאי כי אזרחי מדינת ישראל לא מוכנים לשלם את המחיר של הפתרון הזה, ואף אחד לא מבטיח לך שלא נחזור שוב לאותה נקודה אחרי כמה שנים.

לא נוכל או נרצה להמשיך להחזיק ולשלוט בעזה לאורך זמן.

מה לנו ול2 מיליון האנשים שנמצאים שם?

Just now, שי123 said:

אין פתרון צבאי כי אזרחי מדינת ישראל לא מוכנים לשלם את המחיר של הפתרון הזה, ואף אחד לא מבטיח לך שלא נחזור שוב לאותה נקודה אחרי כמה שנים.

אתה לגמרי לא בכיוון אחי

5 דקות לפני, שי123 said:

אם לא נשלם את המחיר של הפתרון הזה פעם אחת זה פשוט יתחלק על פני אינסוף סבבים,

כנראה נצטרך לשלוט שם עד שיבוא גורם מתון יותר כמו בגדה.

אופציה שניה זה לשכנע את האמירויות וקטאר להשקיע שם מיליארדים בפרוייקטים של תשתיות שיספקו להם חיים נורמלים עם חשמל 24/7 ומים נקיים,

ואז הם יחשבו מיליון פעם לפני שירו לפה טיל כי ישר נוריד להם את זה.

49 דקות לפני, שי123 said:

מעל 70 אחוז מהציבור התנגדנו להפסקת האש (סקר חדשות 12)  מאיפה הבאת את הנתון שאזרחי ישראל לא מוכנים לשלם מחיר של פתרון צבאי לעזה? 
תעשה סקר, מתערב איתך שמוכנים גם מוכנים.  אנחנו בכל מקרה משלמים את המחיר הזה רק בתשלומים וכידוע כשאתה פורס עסקה לתשלומים יש ריבית גבוהה. 

1 hour ago, Krishi said:

הפתרון זה או שלום או מחיקה של עזה. מצב הביניים שאנחנו נמצאים בו כרגע לא מוביל לכלום.

כשאין לך מה להפסיד, אתה תמשיך לירות ולהילחם. רצו לבנות להם נמל בעבר, אבל זה לא יצא לפועל. בהחלט שווה לנסות את הכיוון הזה לדעתי.

בכל מקרה הם מפגרים. כל מה שהם צריכים לעשות זה לחכות כי אנחנו נהרוס את עצמנו מבפנים בכל מקרה.

1 דקה לפני, קמאנן said:

הפתרון זה או שלום או מחיקה של עזה. מצב הביניים שאנחנו נמצאים בו כרגע לא מוביל לכלום.

כשאין לך מה להפסיד, אתה תמשיך לירות ולהילחם.

מחיקה של עזה זה לא ריאלי. תמשיך מכאן.

מחיקה של עזה זאת הגדרה כללית מדי.

יש לך מספיק מה לעשות בעזה כדי לעצור את הפארסה שמתחוללת שם עכשיו. הפיתרון הוא רק צבאי, לא פרופורציונלי, עם ענישה קשה. 

שלום בחיים לא יהיה, בטח לא כזה שמגיע מחולשה. כל עוד יש שם טרוריסטים ונשק. וגם אז זה יהיה יותר שקט מאשר שלום אמיתי אבל העיקר שקט. 

11 דקות לפני, קמאנן said:

כשאין לך מה להפסיד, אתה תמשיך לירות ולהילחם.

שלום לא יכול להיות עם ארגון טרור דתי כי הם לא יעצרו עד שלא ישאר יהודי אחד חי באדמה הזאת, 
ומאחר ואני מסכים עם הקביעה שלך, הפתרון ידוע לכולנו. 
אם יעשו את זה? כנראה שלא, אולי רק  במלחמה כוללת בתוך 3-5 שנים להערכתי שנותקף מאיראן, סוריה, חיזבאללה, וחמאס ביחד, ייתכן שגם הירדנים יצרפו באיזשהי טענה על אל אקצא (במצב כזה אפשר לנגב את התחת עם הנייר של הסכם השלום, מקווה שמובן לכולם).
אולי בסנריו כזה יבינו שזה חיים ומוות וקודם כל צריך להשאר בחיים ולשרוד ואח"כ להתחשבן עם כל האנטישמים שיכעסו למה אנחנו חיים ואיך העזנו להגן על עצמנו. בוא נגיד שעדיף לחיות עם סנקציות קשות מאשר לא לחיות בכלל, מה שחלק מהחבר'ה פה מסרבים להבין.
במצב כזה נצטרך להיות לארג'ים עם היד על ההדק   ולחלק פצצות מימן לכל דורש, או שנהיה פייק מוסריים\נפחד מהעולם ואז פשוט נמות. הבחירה לפחתה של הממשלה שתהיה אז.

Just now, Krishi said:

מחיקה של עזה זאת הגדרה כללית מדי.

יש לך מספיק מה לעשות בעזה כדי לעצור את הפארסה שמתחוללת שם עכשיו. הפיתרון הוא רק צבאי, לא פרופורציונלי, עם ענישה קשה. 

שלום בחיים לא יהיה, בטח לא כזה שמגיע מחולשה. כל עוד יש שם טרוריסטים ונשק. וגם אז זה יהיה יותר שקט מאשר שלום אמיתי אבל העיקר שקט. 

זה דורש החזקה של שטח לתקופה ארוכה ומחיר מאוד כבד. לא חושב שזה הפיתרון. אף מנהיג לא יבחר בדרך הזאת.

אם זאת האופציה, אני מעדיף פי אלף את המצב הנוכחי. מה שכן צריך לעשות עכשיו זה להחזיר את הסיכולים הממוקדים.

3 דקות לפני, קמאנן said:

זה דורש החזקה של שטח לתקופה ארוכה ומחיר מאוד כבד. לא חושב שזה הפיתרון. אף מנהיג לא יבחר בדרך הזאת.

אם זאת האופציה, אני מעדיף פי אלף את המצב הנוכחי. מה שכן צריך לעשות עכשיו זה להחזיר את הסיכולים הממוקדים.

זה דורש ניקוי אורוות כללי שבסופו ההחזקה של השטח לא תעלה כל כך הרבה כי פשוט לא יהיה מי שיגבה את המחיר. וכל מי שיעיז לגבות מחיר ברמה של אפילו אבן אחת שנזרקת, גם הוא וגם כל משפחתו וכל השכונה שלו ישלמו את המחיר. לאט לאט הם יבינו מה עדיף להם. בכח.

1 דקה לפני, Krishi said:

זה דורש ניקוי אורוות כללי שבסופו ההחזקה של השטח לא תעלה כל כך הרבה כי פשוט לא יהיה מי שיגבה את המחיר. וכל מי שיעיז לגבות מחיר ברמה של אפילו אבן אחת שנזרקת, גם הוא וגם כל משפחתו וכל השכונה שלו ישלמו את המחיר. לאט לאט הם יבינו מה עדיף להם. בכח.

מהרה בימינו אמן.

50 דקות לפני, nirnir20 said:

ובנתיים בעזה מתחילים להוציא חתיכות של גופות מחבלים ממנהרות, כבר הוציאו כמה עשרות. 

הם חטפו חתיכת מכה, שלא תטעו. אל תאכלו את הקשקושים של התקשורת.

הוציאו כבר 19 גופות מהמנהרות מתחילת הפסקת האש.

לפני2 שעות , Eli basa said:

מעל 70 אחוז מהציבור התנגדנו להפסקת האש (סקר חדשות 12)  מאיפה הבאת את הנתון שאזרחי ישראל לא מוכנים לשלם מחיר של פתרון צבאי לעזה? 
תעשה סקר, מתערב איתך שמוכנים גם מוכנים.  אנחנו בכל מקרה משלמים את המחיר הזה רק בתשלומים וכידוע כשאתה פורס עסקה לתשלומים יש ריבית גבוהה. 

אתה מדבר על דבר אחר לגמרי - המשך המבצע במתכונת הנוכחית שלו.

גם לזה הרוב שאתה מדבר עליו היה הולך ונשחק עם כל יום שעובר.

המצב הבסיסי לא היה משתנה גם אם המבצע היה נמשך עוד כמה שבועות.

פתרון צבאי = כיבוש עזה וציד של מחבלי החמאס.

לזה יהיה מחיר עצום גם בחיי אדם וגם במצב של ישראל בעולם.

זה מבצע שיכול להימשך חודשים רבים ולהסתיים עם מאות רבות של הרוגים לצה״ל ועשרות אלפי מתים בעזה.

עדיף בהרבה המצב הנוכחי שיש סבב לחימה פעם בכמה שנים עם מספר קטן של נפגעים ואז שקט לכמה שנים.

10 דקות לפני, שי123 said:

עדיף בהרבה המצב הנוכחי שיש סבב לחימה פעם בכמה שנים עם מספר קטן של נפגעים ואז שקט לכמה שנים.

הבעיה היא שאין שקט יש אולי שקט למרכז אבל העוטף ממשיך לחטוף כל הזמן.