Jump to content

אז מה, מלחמה #2345

Mtamir

Recommended Posts

1 דקה לפני, Eli basa said:

ענית לעצמך, צבא מגן על העם ולא להפך, 

עם כל הצער... אני עשיתי 3 שנים סדיר בחי"ר כולל טחינת מילואים, כולל מבצעים, כולל מלחמת לבנון אם כי הייתי ברצועת עזה בזמן הזה לאחר שגלעד שליט נחטף הכניסו אותנו. 

עכשיו התור של הדור הבא להלחם, מה לעשות? 

זה לא מתוך זלזול בחיים שלנם בשום אופן פשוט אין מה לעשות בשביל זה יש צבא. 

הם ירו עכשיו על בית חולים ברזילי, 

למה לא יורים על שיפא?

rotter_image_1621517302404.png

אני מסכים איתך, אבל אמרתי שהעורף הישראלי לא יודע להכיל את המצב הזה, וברגע שיהרגו חיילים אז יתחיל לחץ מאוד גדול מבית על "אם המבצע הזה מוצדק", "למה לא לעשות הכל מהאוויר" וכו' וכו'

וגם אני חו"ח לא רוצה לראות חיילים שלנו נפגעים, אבל אני מבין שזאת המשמעות של "הסרת האיום"

אנחנו לא יורים על בית חולים כי אנחנו לא הם

מאותה סיבה אנחנו לא יורים על אזרחים אלא אם אין ברירה

מאותה סיבה שאנחנו מזדעזעים כשיהודים מבצעים לינץ' באזרח ערבי רנדומלי

אנחנו לא הם!!!

5 דקות לפני, ohadn said:

אז לפי מה שאתה אומר זה לא קשור לסיום המבצע הזה שלמעשה חיל האוויר מיצה בו כבר כמעט את כל האפשרויות שלו.

אני מסכים שהתגובה על ירי לעוטף עזה בזמן רגיעה צריכה להיות לא פרופורציונלית ומכאיבה

או שהצבא מיצה או שקיבל הנחיה מהזמרטוטים בממשלה כי כבר יומיים שיש מופע אור גולי ולא תקיפות אמיתיות גם אחרי המטחים המטורפים של השעות האחרונות. 

אז מה אם נגמרו המטרות של חייל האוויר נספוג עכשיו מטחים כאלו ונשתוק? 

אני לא צריך למצוא לראש ממשלה ושר סיטחון מטרות, הם צריכים לעשות את זה. 

אני אזרח שעשה את שלו ועדיין עושה במילואים בכל פעם שקוראים לי,

הבת שלי מפחדת לצאת מהממד כבר שבוע, זה לא הגיוני. רק לקחת אותה לשירותים זה מלחמת עולם 

1 דקה לפני, טוני said:

אתה צריך שינוי תרבותי ברצועת עזה, מה שלא יקרה. רק תגובה לא פרופורציונלית פעם אחר פעם תביא אותנו למצב טוב באופן יחסי.

אני לא חושב שצה״ל מיצה, כל עוד יש שיגורים זה סימן שיש משגרים. צריך להמשיך להפציץ את המשגרים ולא להיכנס להפסקת אש שתתרום אך ורק לחמאס.

בלי מושגים של שקט יענה בשקט. אין שקט, כי אנחנו הצד החזק ומי שמרים ראש יש וצריך לערוף לו אותו.

אתה לא תסיים עם המשגרים בפעולות אוויריות בלבד.

Just now, ohadn said:

אני מסכים איתך, אבל אמרתי שהעורף הישראלי לא יודע להכיל את המצב הזה, וברגע שיהרגו חיילים אז יתחיל לחץ מאוד גדול מבית על "אם המבצע הזה מוצדק", "למה לא לעשות הכל מהאוויר" וכו' וכו'

וגם אני חו"ח לא רוצה לראות חיילים שלנו נפגעים, אבל אני מבין שזאת המשמעות של "הסרת האיום"

אנחנו לא הם!!!

מסכים איתך שאנחנו לא הם אבל כל העודף מוסר הזה מסרס אותנו כבר. 

המרחם על האכזר מתאכזר לרחמן. 

והינה שוב מלא ירי לפה, איפה הצבא שעולה לנו מיליארדים כל שנה? איפה כל הקשקשנים שמתיימרים להיות "מר ביטחון" ו"ימין חזק?"

תשובה: הם בדרך לקבינט ב19:00 לסכם על הפסקת אש. 

בושה.

5 דקות לפני, ohadn said:

אנחנו לא הם!!!

מתישהו נצטרך לעשות את זה, הם לא יזוזו מפה ואף שלטון אחר לא יעלה שם. 

תחשוב שהיה שטח באיזור צפון מקסיקו על הגבול עם ארה"ב שיורה כל כמה שנים טילים על סן דייגו ול.א, ארה"ב היו משטחים את המקום בלי להשאיר זכר. 

1 דקה לפני, Keano said:

תחשוב שהיה שטח באיזור צפון מקסיקו על הגבול עם ארה"ב שיורה כל כמה שנים טילים על סן דייגו ול.א, ארה"ב היו משטחים את המקום בלי להשאיר זכר. 

אתה לא סותר את מה שאני אומר.

בסופו של דבר אם נרצה להפסיק את "הטפטופים" של הירי לעוטף עזה בין סבב לסבב של לחימה, אז יהיה צריך להיות כאן מנהיג עם ביצים שיחליט להיכנס קרקעית ולשלם את המחיר שכרוך בזה.

הלוואי שאני טועה ושימצאו דרך אחרת.

7 דקות לפני, Keano said:

זה רק יהיה קשה יותר. 

כל ה"שקט" (עלאק, יורים קבוע) יענה בשקט הזה + מזוודות דולרים רק נתנו לחמאס להתעצם בצורה מטורפת, ככל שנחכה עם החור בשן הזה הוא יהפוך לטיףול שורש אחר כך, הזמן לרעתנו לר להפך.

מי שמפחד לשלם איקס היום ישלם איקס כפול 40 בעוד שנתיים.

מה הממשלה חושבת שאם חמאס יעצור כרגע את הירי לשנה שנתיים וינצל את הזמן להתעצם הוא פתאום יאהב את ישראל?

לא.הוא יתעצם ביחד עם חיזבאללה שגם להם נתנו מלא שנים לגדול למימדחם מפלציים, יחד עם איראן שעד אז תחזיק גם גרעין, 

ואז הן יתאחדו ויתקפו אותנו כשיהיה להם נוח ונגמר הסיפור.

2 דקות לפני, ohadn said:

אתה לא סותר את מה שאני אומר.

בסופו של דבר אם נרצה להפסיק את "הטפטופים" של הירי לעוטף עזה בין סבב לסבב של לחימה, אז יהיה צריך להיות כאן מנהיג עם ביצים שיחליט להיכנס קרקעית ולשלם את המחיר שכרוך בזה.

הלוואי שאני טועה ושימצאו דרך אחרת.

2 דקות לפני, Eli basa said:

זה רק יהיה קשה יותר. 

כל ה"שקט" (עלאק, יורים קבוע) יענה בשקט הזה + מזוודות דולרים רק נתנו לחמאס להתעצם בצורה מטורפת, ככל שנחכה עם החור בשן הזה הוא יהפוך לטיףול שורש אחר כך, הזמן לרעתנו לר להפך.

מי שמפחד לשלם איקס היום ישלם איקס כפול 40 בעוד שנתיים.

מסכים אבל צריך לבנות את זה כדי שתהיה תמיכה בינלאומית למבצע כזה ארוך, אי אפשר להיגרר לזה בגלל שחמאס ירו פתאום, אלא ליזום מהלך אחרי שבנית את זה בכל החזיתות. 

20 דקות לפני, טוני said:

אתה צריך שינוי תרבותי ברצועת עזה, מה שלא יקרה. רק תגובה לא פרופורציונלית פעם אחר פעם תביא אותנו למצב טוב באופן יחסי.

אני לא חושב שצה״ל מיצה, כל עוד יש שיגורים זה סימן שיש משגרים. צריך להמשיך להפציץ את המשגרים ולא להיכנס להפסקת אש שתתרום אך ורק לחמאס.

בלי מושגים של שקט יענה בשקט. אין שקט, כי אנחנו הצד החזק ומי שמרים ראש יש וצריך לערוף לו אותו.

המשגרים שיורים לטווח קצר זה 2 בזנטים או רמפה מאיזה קרש. זה בחיים לא יגמר והם גם יכולים להפעיל את זה מרחוק אז יהיה גם מאוד קשה לסכל את אלו שיורים.

1 hour ago, Keano said:

הקדמת אותי.

ממש ככה, אני רוצה לראות את כל יפי הנפש בארה"ב אם דבר כזה קורה.

12 דקות לפני, אורלנדו בלוף said:

הקדמת אותי.

ממש ככה, אני רוצה לראות את כל יפי הנפש בארה"ב אם דבר כזה קורה.

הייתי בונה להם איזה אנימציה של מקרה כזה, כל מדינה עם איזה שטח קרוב אליה שנשלט בידי ארגון טרור שיורה.

ואת זה מפיץ בעולם להסברה.

למה אתם מדברים פה על ממשלה כשהיא בכלל לא קיימת?

למה יש ציפייה לדאגה לאזרחים כשהיא לא מתבצעת בשנים האחרונות? 

קצת חיבור למציאות לא יזיק.

3 דקות לפני, מכביסט לעד said:

מטורף שהולכים להפסקת אש אחרי ההשפלה שהם עשו עלינו היום. אנחנו זונות שלהם.

ועוד שבכלל לא הוזכר השבתם של הבנים והשבויים. 

19 דקות לפני, מכביסט לעד said:

מטורף שהולכים להפסקת אש אחרי ההשפלה שהם עשו עלינו היום. אנחנו זונות שלהם.

אם עוד היו מנהיגים בישראל ולא פוליטיקאים פח הייתי מאמיו שמפסיקים אש כדי לתת למנהיגי החמאס לצאת מהמחילות ואז לשלוח אותם מעזה לעזאזל אבל זה לא יקרה

לצערי מבצע כושל, הכי כושל שהיה עד כה.

בעמוד ענן עוד הורדנו להם את ג'עברי, אפילו ב2019 הורדנו להם את אבו אל-עטא ואז לא קראנו לזה "מבצע"...

באמת ציפיתם למשהו אחר? 

עדיף לא לבוא עם ציפיות מראש ככה תתאכזבו פחות, אני כבר מזמן התייאשתי, אדיש לכל המצב. זה לא ישתנה לעולם כי אין פה אף מנהיג עם ביצים. 

אין שום היגיון להכניס חיילים לעזה כשברור שהתוצאה תהיה זהה בכל מקרה.

אני רוצה להזכיר לכל מי שמציע את האפשרות, שבצוק איתן נהרגו 68 חיילים וסיימנו בדיוק באותה נקודה שאנחנו נמצאים היום.

הפתרון של עזה יכול להיות רק מדיני ולא צבאי, אבל היה לנו ראש ממשלה 12 שנים רצוף שרצה רק שקט במשך הזמן שהוא ראש ממשלה ושילם במזומן לחמאס בשביל זה, ולא עניין אותו מה יקרה אחרי שהוא יילך.

בדיוק כמו מה שהוא עשה עם החרדים.

5 דקות לפני, שי123 said:

אין שום היגיון להכניס חיילים לעזה כשברור שהתוצאה תהיה זהה בכל מקרה.

אני רוצה להזכיר לכל מי שמציע את האפשרות, שבצוק איתן נהרגו 68 חיילים וסיימנו בדיוק באותה נקודה שאנחנו נמצאים היום.

הפתרון של עזה יכול להיות רק מדיני ולא צבאי, אבל היה לנו ראש ממשלה 12 שנים רצוף שרצה רק שקט במשך הזמן שהוא ראש ממשלה ושילם במזומן לחמאס בשביל זה, ולא עניין אותו מה יקרה אחרי שהוא יילך.

בדיוק כמו מה שהוא עשה עם החרדים.

צוק איתן נתן 3.5 שנים של שקט. אני לא בטוח שהמבצע הנוכחי יעשה אותו דבר. 

מה הפתרון שלך למצב בעזה?

כל הכבוד לצה"ל שהביא הישגים נהדרים במערכה הזאת בתנאים בעייתים ביותר.

אנחנו עדיין מדינת היהודים ולא מעצמה שיכולים לעשות מה שבא לנו. 

מקווה שמדינות ערב שבשלום איתנו יתנו את הטון ויבהירו לפלסטינים שחייבים לנטוש את הטרור.

38 דקות לפני, מכביסט לעד said:

צוק איתן נתן 3.5 שנים של שקט. אני לא בטוח שהמבצע הנוכחי יעשה אותו דבר. 

מה הפתרון שלך למצב בעזה?

מה שנתן את השקט מאז צוק איתן היתה ההרתעה, ותרשה לי לפקפק בחלק של הכניסה הקרקעית ביצירת ההרתעה.

מה שבעיקר הרתיע את החמאס היה מה שהרתיע גם את חיזבאללה - ההרס והחורבן בעזה.

ואכן למדו הפעם לקח והתחילו בהפלת בניינים כבר בתחילת המבצע.

הפתרון לדעתי היה צריך להיות חיזוק הרשות הפלסטינאית והחלשת חמאס בתהליך שבתקווה בסיומו הרשות תוכל להשתלט על עזה.

ביבי עשה בדיוק את ההיפך.

2 דקות לפני, שי123 said:

מה שנתן את השקט מאז צוק איתן היתה ההרתעה, ותרשה לי לפקפק בחלק של הכניסה הקרקעית ביצירת ההרתעה.

מה שבעיקר הרתיע את החמאס היה מה שהרתיע גם את חיזבאללה - ההרס והחורבן בעזה.

ואכן למדו הפעם לקח והתחילו בהפלת בניינים כבר בתחילת המבצע.

הפתרון לדעתי היה צריך להיות חיזוק הרשות הפלסטינאית והחלשת חמאס בתהליך שבתקווה בסיומו הרשות תוכל להשתלט על עזה.

ביבי עשה בדיוק את ההיפך.

הכניסה הקרקעית נתנה שקט, כי היא גרמה לחמאס מכה קשה מאוד. 

איך תחליש את חמאס? הוא שולט לגמרי ברצועה ולא רואה דרך לא צבאית שאפשר לעצור את זה.