Jump to content

אז מה, מלחמה #2345

Mtamir

Recommended Posts

לפני4 שעות , מכביסט לעד said:

חחחח לא נעים להרוס, אבל אתה יודע שהמשטרה ביטלה את מצעד הדגלים ולא ביבי, כן?

למי המשטרה כפופה נשמה?

19 דקות לפני, מכביסט לעד said:

אהה אז ביבי יכול לעשות מה בזין שלו? 

בינתיים הוא דווקא כינס דיון על זה.

במקרה הזה הוא בהחלט יכול. יכול, אך בחר שלא לעשות דבר.

5 דקות לפני, ravid said:

במקרה הזה הוא בהחלט יכול. יכול, אך בחר שלא לעשות דבר.

לפעול נגד הוראה ישירה של המפכ"ל? בוא נדבר תכלס, אם הוא היה עושה את זה, לא היית אומר שזה רק בשביל להציל את הכסא? היית סבבה עם זה לגמרי?

31 דקות לפני, מכביסט לעד said:

לפעול נגד הוראה ישירה של המפכ"ל? בוא נדבר תכלס, אם הוא היה עושה את זה, לא היית אומר שזה רק בשביל להציל את הכסא? היית סבבה עם זה לגמרי?

עצם הכניסה שלך למצב כזה בו ארגון טרור מרשה לעצמו לאיים עליך בשל הנעשה בתוך שטח בריבונות ישראלית מלאה- זו הבעיה האמיתית כאן.

2 דקות לפני, ravid said:

עצם הכניסה שלך למצב כזה בו ארגון טרור מרשה לעצמו לאיים עליך בשל הנעשה בתוך שטח בריבונות ישראלית מלאה- זו הבעיה האמיתית כאן.

מסכים לגמרי. 

אבל במקרה הספציפי הזה, אם ביבי מחליט לקיים את המצעד למרות הוראות המשטרה היית מצדיק אותו?

פוסט שנתקלתי בו בנוגע למצעד הדגלים שקצת פקח את עיני.

אני עדיין מחזיק בדעה שצריך לקיים מצעד רק בשביל להראות לחמאס שאנחנו לא מתכופפים לפי הגחמות שלו.

אבל האם זהו באמת המצעד שאנחנו רוצים לקיים?

אז מה הבעיה עם מצעד הדגלים?(שאין לי עקרונית התנגדות לו בטח שלא חמאס יכתיב לנו את סדר היום)

1. המעבר בשכונות ערביות - ביום המצעד עסקים ערבים חייבים לסגור בהוראת המשטרה, ולתושבי השכונות הערביות אסור לצאת מהבית בשעות המצעד.

בזמן המצעד לא מעט פעמים נערים חמומי מוח משליכים אבנים ומקלות על עסקים ערבים ומנסים לפגוע בהם

בדיוק כמו שלא יתכן שמצעד הגאווה יעבור במאה שערים והמשטרה תחייב את כל העסקים באותה שכונה לסגור, כך הדבר אינו הגיוני במצעד הדגלים.

2. קריאות גזעניות - בכל שנה מאות ואלפי בני נוער צועקים קריאות גזעניות כגון "מוחמד מת", "מוות לערבים" ועוד.

יש עשרות סרטונים שרצים ביוטיוב וברשת, ומדובר בתופעה מרכזית שחוזרת על עצמה שנה אחר שנה.

3. רוב הצועדים כלל אינם ירושלמים. אלא בני נוער דתיים שמגיעים מכל הארץ בהוראת הרבנים, בהסעות מאורגנות.

הם אינם מכירים את ההיסטוריה של ירושלים או את התרבות שלה. הם באים לצעוק ולעשות רעש, וחוזרים למקום מגוריהם כשהם משאירים אחריהם עיר חרוכה.

המצעד לא בא להאדיר את ירושלים או את הזהות הלאומית. הוא בא לתקוע לתושבי מזרח ירושלים אצבע בעין.

4. המצעד השנה התקבל בעיתוי פוליטי בעייתי במיוחד: לא מעט אנשים מפחדים לאבד את השלטון ומנסים להבעיר את השטח. ההחלטה הפתאומית לקיים את המצעד חודש לאחר המועד המקורי מעלה חשד כבד לאינטרסים זרים.

משתפים את הפוסט, וגורמים לכולם להבין את הבעייתיות ב"מצעד".

ובאותו עניין עוד כמה הערות :

אולי נציע לחובבי הדגלים להתחיל את "ריקודיהם" במאה-שערים ואח"כ להתקדם לפי היתר המשטרה...כדי להפגין "ריבונות". אני יהודי וישראלי אוהב את עמי וארצי. אין לי כל צורך שלאומנים קיצוניים יזכירו לי שירושלים היא בירתנו הנצחית. וגם לא ההכרה של טראמפ.. הייתי מצפה שיהודים חרדים יעמדו בזמן שירת התקווה, או ישתדלו לא לשרוף את דגלי האומה, ואם לא קשה להם שיכבדו גם את ימי האבל הלאומיים, כאות לאחדות ולרדיפת הצדק, ככתוב בתורה שהם נוהגים לצטט אותה אבל עושים ההיפך ממה שצריך מתי שנוח להם

20 דקות לפני, ohadn said:

אני עדיין מחזיק בדעה שצריך לקיים מצעד רק בשביל להראות לחמאס שאנחנו לא מתכופפים לפי הגחמות שלו.

בלי קשר להאם המצעד הזה לגיטימי או לא, חלק מהעניין של ״לא לתת לחמאס להכתיב לנו מה לעשות״ זה גם לא לעשות דברים דווקא כי הם איימו שלא לעשות זאת. זה עדיין לתת להם להכתיב את סדר היום שלנו, וזה פסול.

בין אם מאשרים או פוסלים את זה, ההחלטה צריכה להתקבל לפי מה נכון בתוך ישראל, ולא להתייחס לאיום שלהם לכאן או לכאן.

בכל יום, בכל דקה, ובכל שניה, שיש מישהו בישראל, שרוצה לצעוד עם דגל ישראל בכל  פינה בישראל לרבות ואף בעיקר בירושלים רבתי - צריך לאפשר לו לעשות את זה. ובכל פעם שיש גורם כלשהו שבצורה כזאת או אחרת מונע ו/או מגביל אותו מלעשות את זה - זה כרסום במשילות שלנו, זה כרסום בדמוקרטיה שלנו, זה כניעה לטרור הערבי. 

וכל הקשקושים על סגירת העסקים שלהם וזריקת אבנים וקריאות גזעניות וכל השטויות האלה זה מעניין לי ת'תחת. הם הביאו את זה על עצמם. כל מה שקורה להם - באשמתם הבלעדית. 

11 דקות לפני, Krishi said:

בכל יום, בכל דקה, ובכל שניה, שיש מישהו בישראל, שרוצה לצעוד עם דגל ישראל בכל  פינה בישראל לרבות ואף בעיקר בירושלים רבתי - צריך לאפשר לו לעשות את זה. ובכל פעם שיש גורם כלשהו שבצורה כזאת או אחרת מונע ו/או מגביל אותו מלעשות את זה - זה כרסום במשילות שלנו, זה כרסום בדמוקרטיה שלנו, זה כניעה לטרור הערבי. 

וכל הקשקושים על סגירת העסקים שלהם וזריקת אבנים וקריאות גזעניות וכל השטויות האלה זה מעניין לי ת'תחת. הם הביאו את זה על עצמם. כל מה שקורה להם - באשמתם הבלעדית. 

זה התחיל עוד הרבה לפני, שהיו אומרים לאוהדי קבוצות שמשחקות נגד סכנין לא לבוא עם דגלי ישראל כי לא צריך להתסיס ולא צריך להכניס פוליטיקה. 
כמובן שגם עשו סימטריה עם דגלי פלסטין של סכנין שזאת ישות עוינת לישראל.

אבל העיקר שנשיר בגאווה אח"כ:
"לִהְיוֹת עַם חָפְשִׁי בְּאַרְצֵנוּ,
אֶרֶץ צִיּוֹן וִירוּשָׁלַיִם. "
כשאנחנו לא חופשיים אפילו להניף את הדגל שלנו בבירה שלנו, ירושלים.

Just now, Eli basa said:

זה התחיל עוד הרבה לפני, שהיו אומרים לאוהדי קבוצות שמשחקות נגד סכנין לא לבוא עם דגלי ישראל כי לא צריך להתסיס ולא צריך להכניס פוליטיקה. 
כמובן שגם עשו סימטריה עם דגלי פלסטין של סכנין שזאת ישות עוינת לישראל.

דגל אש"ף זה דגל של ארגון טרור והגיע הזמן שגם המדינה וגם המשטרה יתחילו לאכוף את החוק נגד הנפתו

לפני9 שעות , hairy2hell said:

בלי קשר להאם המצעד הזה לגיטימי או לא, חלק מהעניין של ״לא לתת לחמאס להכתיב לנו מה לעשות״ זה גם לא לעשות דברים דווקא כי הם איימו שלא לעשות זאת. זה עדיין לתת להם להכתיב את סדר היום שלנו, וזה פסול.

בין אם מאשרים או פוסלים את זה, ההחלטה צריכה להתקבל לפי מה נכון בתוך ישראל, ולא להתייחס לאיום שלהם לכאן או לכאן.

מסכים

לפני9 שעות , Krishi said:

אתה יכול לצעוד עם דגל ישראל בשכונת מאה שערים?

2 דקות לפני, Krishi said:

למה לא?

כי יש מצב שהם שורפים שם יותר דגלי ישראל מאשר בשטחי הרשות ובאירן ביחד.

לא חסרים חיילים וצוותי מד"א או כיבוי אש שהותקפו שם כי היה להם דגל על הבגדים/רכב או סתם מדים של צה"ל

2 דקות לפני, ohadn said:

כי יש מצב שהם שורפים שם יותר דגלי ישראל מאשר בשטחי הרשות ובאירן ביחד.

לא חסרים חיילים וצוותי מד"א או כיבוי אש שהותקפו שם כי היה להם דגל על הבגדים/רכב או סתם מדים של צה"ל

התשובה שלי לא תשתנה בין אם זה במאה שערים או כפרים ערבי. 

2 דקות לפני, Krishi said:

התשובה שלי לא תשתנה בין אם זה במאה שערים או כפרים ערבי. 

בהנחה שמה שמסופר בפוסט שציטטתי כאן נכון.

האם אתה לא חושב שזאת קצת זילות של הדגל ובאופן כללי סמלי המדינה אם משתמשים בו בתור כיסוי למצעד עם מטרות אלימות וגזעניות לכאורה?

כרגיל LOSE LOSE , אם יהיה מצעד דגלים החמאס יתעורר (שיזדיינו זאת המדינה שלנו) ויקבל לגיטימציה להתעוררות שלו כביכול (בתור נושא הדגל מבחינתם על אל אקצה) ואם לא יהיה מצעד דגלים החמאס יגיד נכנעתם לנו.

איך תמיד אנחנו נכנסים לחרא הזה? במוקדם או במאוחר יבוא יום ויקרה אחד מהדברים או כיבוש מלא של עזה ופירוז מנשק (והסדרה כזאת או אחרת לאחר מכן), או השתלטות של הרשות על עזה מתוך איזשהו הסדר (כן בטח).

האופציה הראשונה הרבה יותר ריאלית.

השאלה אם יהיה מנהיג אמיץ מתישהו במדינת ישראל שלא ישקשק ויפחד מהעולם מה יגיד אוי אוי אוי ויעשה מבצע כמו שצריך להיות וזה צריך להתחיל בלסתום להם את הכספים ולא לפחד מהתגובות בעולם האנטישמי שאנחנו חיים בו.

אבל לחטוף אלפי טילים מבחינת העולם זה סבבה. (הסברה כושלת מסורתית)

עד אז נמשיך בסבבים האלה ובהתערבות גסה בתוככי המדינה שלנו (אירופה ואולי ביידן) אם זה מבחוץ ואם זה מבפנים.

47 דקות לפני, ohadn said:

האם אתה לא חושב שזאת קצת זילות של הדגל ובאופן כללי סמלי המדינה אם משתמשים בו בתור כיסוי למצעד עם מטרות אלימות וגזעניות לכאורה?

אני חושב שאין קשר בין התנהגות כזאת או אחרת של מי מהמשתתפים במצעד לזילות הדגל. 

אם יש מישהו שמתנהג באלימות צריך לטפל בו. אבל אסור בשום פנים ואופן למנוע מאזרחים במדינה לצעוד עם דגל המדינה בשום מקום ועל בסיס שום תירוץ. 

1 hour ago, ohadn said:

זה שיש אלימות ואולי גם גזענות במצעד לא אומר שזאת המטרה של המצעד. גם בכדורגל יש אלימות וגזענות אז זאת המטרה של הכדורגל? או שאולי נבטל את הכדורגל?

4 דקות לפני, roei p said:

זה שיש אלימות ואולי גם גזענות במצעד לא אומר שזאת המטרה של המצעד. גם בכדורגל יש אלימות וגזענות אז זאת המטרה של הכדורגל? או שאולי נבטל את הכדורגל?

ניסו פעם :)

לפני10 שעות , Krishi said:

הורג אותי השביתות של הערבים על מי הם מאיימים? אחרי זה יבכו בכתבות של ערוץ 12 שלא קונים אצלם.

1 דקה לפני, הנדון said:

הורג אותי השביתות של הערבים על מי הם מאיימים? אחרי זה יבכו בכתבות של ערוץ 12 שלא קונים אצלם.

שישבתו שיקרסו כלכלית אוכלים את הדייסה שבישלו בעצמם. גם הקיצונים וגם העאלק מתונים שישבו בשקט ולא אמרו ולא עשו שום דבר.