Jump to content

אז מה, מלחמה #2345

Mtamir

Recommended Posts

רק לפני 14 שנה הייתה איתם מלחמה קשה וכבר התל אביבים המנותקים שכחו, גועל נפש של התרפסות, תתרמו להם תלקקו להם אבל אל תניפו דגלי אויב על מבנים ציבוריים

מודה שגם לפני 14 שנה ראיתי את האויב שלי שם בחיזבאללה.

אמנם תמכתי בהחרבת תשתיות של מדינת לבנון עצמה כי מה לעשות, חיזבאללה מגיע משם ועדיין - התייחסתי , אישית, תמיד לחיזבאללה כאויב האמיתי שלי שם. 

9 hours ago, Double said:

רק לפני 14 שנה הייתה איתם מלחמה קשה וכבר התל אביבים המנותקים שכחו, גועל נפש של התרפסות, תתרמו להם תלקקו להם אבל אל תניפו דגלי אויב על מבנים ציבוריים

שמע לא יודע אפילו מאיפה להתחיל

אבל אתה ילד כל כך טיפש

12 hours ago, Double said:

דגל לבנון:wub: דואט של פיירוז וחוה אלברשטיין במסעדה על גדות נהר הליטני וברבוניות בצלחת:wub:

מירושלמי לא מנותק מלידה באהבה.

אוי בוגד שכמותי לזרוק אותי לעזה

13 hours ago, Double said:

במלחמה הרשמית האחרונה שבה השתתפו גם צבא לבנון וגם צה"ל, נלחמנו באותו צד :g:

1 hour ago, Yoadknux said:

א. לא נלחמנו לצד צבא לבנון

ב. גם אם כן, המצב שהיה לפני 30 שנה זה לא המצב היום בלבנון.

3 hours ago, Yoadknux said:

וכשצה״ל נכנסו ללבנון, השיעים בלבנון זרקו אורז על החיילים מרוב שהם שמחו שצה״ל נכנס. נו ו...?

עברו הרבה מים בנהר מאז. 

19 hours ago, החתול הצהוב said:

לא יודע, האמת שמאז שאני זוכר את עצמי, ההתייחסות העיקרית שלי לאויב בלבנון לא הייתה המדינה עצמה לא הארגונים נגדם נלחמנו שם. אש"פ ואח"כ חיזבאללה.

גם בגדר הטובה תמיד היה את דגל לבנון.

העניין הוא שככל שחולפות השנים לבנון מפסיקה לחדול ולהיות מדינה מתפקדת, וההפרדה שנעשתה בעבר בין חיזבאללה לבין המדינה היא כיום די מלאכותית. אין ספק שיש חלקים לא מבוטלים בעם הלבנוני שסובלים מאד אבל הם רחוקים שנות אור מלהיות רוב ואין שום כוח או יכולת פוליטית/צבאית/כלכלית להתקומם נגד המציאות הנוכחית בארצם. הביקור של מקרון אתמול בביירות היה די פטרוני ולראייה הקריאות של התושבים אליו להחזיר את השליטה במדינה לידיים צרפתיות ולכונן קולוניאליזם חדש. זה מהלך שההיתכנות שלו היא אפסית וכרגע חיזבאללה משחקים את המשחק מולו. ברגע שמקרון ייעלם, וזה יקרה במוקדם או במאוחר, כי הוא יצטרך לשוב ולהתעסק בנזקי הקורונה העצומים של צרפת, חיזבאללה ככל הנראה ישובו להיות השחקן המרכזי במגרש וינצלו את הכאוס להתחזקות נוספת במדינה בגיבוי איראן. תראה למשל את הסרטון הבא, של לבנונים שהעזו להתקומם נגד חיזבאללה ומצאו עצמם במחנות לחינוך מחדש ולפתע הופיעו באותו ערוץ טלוויזיה (אל ג'דיד), ערוץ חילוני שעיתונאים ואנשי צוות שלו נעצרו/הותקפו/נרצחו ולפתע אותם אנשים נראו מתנצלים ו"מביעים תמיכה" בנסראללה. זו המציאות היום בלבנון.

האחיזה של חיזבאללה בכל המנגנונים הפנימיים החשובים בלבנון והרוח הגבית והכלכלית שהם מקבלים מאיראן היא משמעותית מאד, האיראנים מצד אחד מעוניינים בהקמת רצועת ביטחון שנמשכת מטהרן עד ביירות עם עיראק וסוריה בתווך כסוג של אימפריאליזם מודרני, לקבל גישה לים התיכון ובנוסף להגביר את חגורת הלחץ עלינו ולאפשר הצבה של טילים במגוון חזיתות במקביל ולהוות איום ביטחוני. חיזבאללה רוקד בשתי חתונות - מצד אחד הוא ארגון פרוקסי איראני אבל מנגד ראשיו מצליחים להתעשר ולצבור כוח פנימי על גבי האזרחים. לפני חודש בערך משרד האוצר האמריקאי פרסם הצהרה והטיל עיצומים על בכירים בחיזבאללה שמנצלים את כוחם ומעמדם כדי להשפיע על המציאות בלבנון, וביניהם וואפיק סאפה ראש שירותי הביטחון של הארגון שלפי הדיווח האמריקאי השתלט על נמלי המדינה ועל מעברי הגבול בלבנון כדי להבריח סחורות ולהעלימן מעיני המכס הרשמיים כדי להקל על תהליך ההתחמשות של חיזבאללה. אפשר לקרוא את הדיווח כאן אם זה מעניין אותך.

• 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 4 months later...

תגידו רק לי מוזר שאנחנו חיים במדינה שעל בסיס שבועי פחות או יותר שולחת מטוסים להפציץ מטרות במדינה אחרת, ועושה פעולות אחרות ככה ברגיל לחבל במוסדות שלהן?

אני לא אומר אם צריך או לא צריך לעשות את זה, אני רק אומר שמרגיש לי שאנחנו נמצאים כל כך הרבה זמן באגרסיביות סמויה שזה ללא ספק יתפוצץ בסוף

אנחנו כמדינה בחיים לא היינו נותנים ש-

א. נקבל הפצצות על בסיס קבוע ברחבי הארץ

ב. יהיו מתקפות סייבר שמשתקות את התעשייה הביטחונית

ג. שיתנקשו לנו באיזה מדען ממכון ויצמן או מקום אחר 

אנחנו פחות או יותר עושים את הדברים האלו כלפי הצד השני, ותודה לאל חוץ מאיזה טיל תועה פעם בכמה זמן ומתקפות סייבר על חברות פרטיות לא קורה לנו כלום, אבל אני חושב שזה עניין של זמן עד שתהיה תגובה אמיתית

7 דקות לפני, Yoadknux said:

אנחנו כמדינה בחיים לא היינו נותנים ש-

א. נקבל הפצצות על בסיס קבוע ברחבי הארץ

אנחנו חיים במציאות שמ-1968 יש איזורים בארץ שאוכלים ירי תלול מסלול: פעם זה באיזור בקעת בית שאן, אח"כ בגליל העליון, אח"כ בנגב המערבי ועל הדרך אנחנו אחת המדינות היחידות בעולם שמטווחות כולה ברמת סיכון גבוהה.

1 דקה לפני, Krishi said:

לא הבנתי כל כך מה אתה רוצה, שניתן להם להתחמש ולהשמיד אותנו? עושים מה שצריך וכל הכבוד להם על כך. 

רשמתי "אני לא אומר אם צריך או לא צריך לעשות את זה"

זה פשוט הזוי לי שאנחנו חיים במציאות שהפצצות הן דבר שבשגרה

2 דקות לפני, Yoadknux said:

אבל אנחנו במצב מלחמה תמידי מאז קום המדינה, אז זה לא נשמע לי כזה הזוי... 

Just now, Yoadknux said:

כל המציאות שלנו כאן היא הזויה. אנחנו פשוט רגילים לזה איפהשהו אבל כשאתה חושב על זה מהצד, בעיניים של אנשים ממדינות שאין בהן בלגאנים? הזוי לחלוטין מה שהולך פה.

יצא לי לדבר עם אנשים בחו"ל לא מעט על המדינה. מדהים אותם שאתה חייב בגיוס בגיל 18, עוד יותר מדהים אותם שזה ל-3 שנים (בינתיים קיצרו..), ומדהים אותם בטירוף שגם נשים חייבות להתגייס (רק בצפון קוריאה אאל"ט יש חובת גיוס לנשים חוץ מאצלנו).

אנחנו חיים במציאות שבה לכל דירה שנבנתה אחרי 1992 חייב להיות חדר עם בטון מזוין בשם ממ"ד בגלל הפצצות, עם מקלטים מבטון מזוין נגד הפצצות, וכו'.

ובעשור האחרון גם במציאות שבה כל הארץ אוכלת אזעקות וירי לכיוון זה או אחר מפעם לפעם (זה כבר לא רק באזורים שקרובים לגבולות כמו בעבר).

Just now, Krishi said:

אבל אנחנו במצב מלחמה תמידי מאז קום המדינה, אז זה לא נשמע לי כזה הזוי... 

זה לא נשמע לך הזוי כי אנחנו בתוך זה וגדלנו לתוך זה.

אבל למישהו מהצד שלא חי את ההוויה הישראלית הזו ובא מבחוץ? זה אורח חיים הזוי ומוזר מאוד.

Just now, החתול הצהוב said:

זה לא נשמע לך הזוי כי אנחנו בתוך זה וגדלנו לתוך זה.

אבל למישהו מהצד שלא חי את ההוויה הישראלית הזו ובא מבחוץ? זה אורח חיים הזוי ומוזר מאוד.

ברור אבל אני מניח ש yoad הוא לא איזה עולה חדש שעלה אתמול ארצה ולמד עברית תוך יום... 

אגב יש מדינות שאין להם איזו מתיחות צבאית מיוחדת עם מדינות שכנות אבל שהפשע שם כל כך נרחב שישראל נחשבת למקום בטוח מבחינתם חח 

ברזיל למשל. לא קצת ברזילאים שעלו ארצה ונשאלו על כך היו אומרים שהם מרגישים בטוח יותר בישראל מאשר בברזיל בגלל הפשע שם.