Jump to content

אז מה, מלחמה #2345

Mtamir

Recommended Posts

30 דקות לפני, nimrodem said:

"טענות קצת משעשעות" קודם כל מעלה לי תעצבים ההתנשאות הזאתי יכולת לכתוב את זה בלי ההארה הזחוחה הזאתי.

לגופו של עניין, מי דיבר על ברבוניות בביירות!? אנחנו אוכלים פול בקהיר ופיתה בדואית ברבת עמון? העם המצרי שונא אותנו פי 10000 מהלבנונים. הפליטים הפלסטינים בירדן שמהווים יותר מ50% מהמדינה שונאים אותנו פי 100000000 מהלבנונים. ועדיין יש לנו הסכם שלום עם המדינותמשלהם. יש לנו הסכמי סחר איתן, תיירות וכו', למרות שמדובר בשלום קר ובחלק מהמקומות שם לא נתקבל בברכה, יש לנו הסכמים שעושים טוב גם לנו וגם להם, ואף אחד לא באמת רוצה להיפרד ממנו.

הלבנונים מראש הם עם הרבה יותר קל איתנו מהאחרים, ובצעדים שמתחילים בלהציע סיוע ולהקרין דגל ומתפתלים לדברים יותר רציניים, הם גם ישקלו את זה יותר ברצינות, ויש להם מלא סיבות טובות.

יש קולות לא מבוטלים בלבנון שקוראים לפרק את החיזבאללה מנשקו, ברגע שזה יקרה יהיה יותר קל ללבנון להתנתק מהציר האיראני, ולחבור למדינות אירופה דרך צרפת, להציל את הכלכלה שלהם, ולהפוך את לבנון למדינה מערבית. 

אם נושיט להם יד ונשדר להם שאנחנו בעד קינון יחסים עם הזמן זה יחלחל אליהם, ואיך שהרוחות שם נושבות, זה יכול להיות לא עוד הרבה זמן.

להתייחס למאזנים דמוגרפיים כניסוי מעבדה ולהתנות את העניין הזה ב"אם" זה אכן משעשע. יכולתי על אותו משקל לכתוב טקסט בפרסית ולהגיד שאם כניסוי מעבדה היינו מתעלמים מהאוכלוסייה היהודית בישראל, היינו יכולים לכונן איתם שלום באופן מיידי. אבל המציאות לא שם, וכך המצב גם בלבנון עם לפחות 2/3 מהאוכלוסייה שאינה נוצרית. וסביר מאד שגם האוכלוסייה הנוצרית שבתוכה מסוכסכת אחת עם השנייה, כי זה טבעו של האדם ואלו דברים שנפוצים עוד יותר במדינות ערב.

ברבוניות בביירות זה משל לאיזה הלך רוח שנפוץ כאן ומדמיין איזה גן עדן תיירותי ותרבותי שהיה יכול להתקיים לאורך חופי הים התיכון אילו העמים שבו היו מסתדרים ביניהם. אבל מה לעשות שאנחנו לא שם, וייתכן שבמהלך פרק הזמן הזה של חיינו גם לא נהיה וצריך להכיר בעובדה הזו. זה לא אומר שצריך לזנוח את המאמץ לכונן לפחות יחסי שכנות ברמה מינימלית כפי שמתקיימים עם ירדן ומצרים בתקווה שהם ישתפרו בהמשך, אבל כפי שציין סלבה העובדות ההיסטורית מלמדת שהסכם דומה שנחתם עם לבנון ב83' נזרק לפח, ויש להבין שהמאזן הדמוגרפי בלבנון הוא לא כפי שמציגים אותו ולא מדובר ברוב שנתון תחת לפיתה של ארגון טרור הנמצא במיעוט, אלא דבר הרבה יותר מורכב מזה.

1 hour ago, לופו5 said:

אלו היו שקי אמוניום רגילים, המוצר של Orica כנראה נקרא כך כנראה כשם מסחרי כמו שעושות חברות תרופות. השקים שנמצאו בנמל הם אמוניום ניטראט גם כן, פשוט ממקור לא ידוע ומעריכים שמדובר במוצר מזויף, וכל הסיפור סביב הספינה הגאורגית תמוה מאד ומגביר את החשד שתכולת השקים הייתה מיועדת ליצירת חומרי נפץ ולא לדשנים כפי שקורה בדרך כלל. אמוניום יכול לגרום לפיצוץ בפני עצמו אם הוא מגיע לטמפרטורת ההתכה שלו וזה מה שקרה בפועל בעקבות ההתקלחות של מפעל הזיקוקים הסמוך. הכמות שאוחסנה בנמל הייתה גבוהה מהמקובל במיוחד בהתחשב שזה סמוך לאוכלוסייה אזרחית והסכנה גדלה עוד יותר בכך שהחומר אוחסן ליד זיקוקים/חומרים דליקים אחרים.

אה הבנתי תודה החכמתי, 

עדיין מעניין לעקוב לאן יפנו את האשמה מתוך לבנון בתקופה הקרובה (או הפחות קרובה, או בכלל מתישהו), ואיך זה ישפיע על הדינמיקה הכבר גרועה בין חלק מאזרחי לבנון המתונים (שהרבה מהם גרים בבירות) לבין חיזבאללה. 

18 דקות לפני, לופו5 said:

להתייחס למאזנים דמוגרפיים כניסוי מעבדה ולהתנות את העניין הזה ב"אם" זה אכן משעשע. יכולתי על אותו משקל לכתוב טקסט בפרסית ולהגיד שאם כניסוי מעבדה היינו מתעלמים מהאוכלוסייה היהודית בישראל, היינו יכולים לכונן איתם שלום באופן מיידי. אבל המציאות לא שם, וכך המצב גם בלבנון עם לפחות 2/3 מהאוכלוסייה שאינה נוצרית. וסביר מאד שגם האוכלוסייה הנוצרית שבתוכה מסוכסכת אחת עם השנייה, כי זה טבעו של האדם ואלו דברים שנפוצים עוד יותר במדינות ערב.

ברבוניות בביירות זה משל לאיזה הלך רוח שנפוץ כאן ומדמיין איזה גן עדן תיירותי ותרבותי שהיה יכול להתקיים לאורך חופי הים התיכון אילו העמים שבו היו מסתדרים ביניהם. אבל מה לעשות שאנחנו לא שם, וייתכן שבמהלך פרק הזמן הזה של חיינו גם לא נהיה וצריך להכיר בעובדה הזו. זה לא אומר שצריך לזנוח את המאמץ לכונן לפחות יחסי שכנות ברמה מינימלית כפי שמתקיימים עם ירדן ומצרים בתקווה שהם ישתפרו בהמשך, אבל כפי שציין סלבה העובדות ההיסטורית מלמדת שהסכם דומה שנחתם עם לבנון ב83' נזרק לפח, ויש להבין שהמאזן הדמוגרפי בלבנון הוא לא כפי שמציגים אותו ולא מדובר ברוב שנתון תחת לפיתה של ארגון טרור הנמצא במיעוט, אלא דבר הרבה יותר מורכב מזה.

אוקיי, המצב שם מורכב מאוד, ככל הנראה צביעה של בניין העירייה(וגם הצעה פומבית לעזרה) לא תעזור ברמה הישירה לכינון יחסים וסולחה מדינית.

מה הנזק בזה? פגיעה בגאווה הלאומית?

חוץ מזה, שחלק גדול מהמאבק של ישראל נגד המדינות מסביב הוא בכלל הסברתי ופה דווקא כן יש תועלת.

נכתב בתגובה אלייך אבל מיועד גם לסלבה ולכל בן אדם אחר שביקר את ההחלטות הנ"ל.

5 hours ago, guyMTA said:

שירשמו

התועלת שזה עשה לנו בעולם גדולה יותר 

כמובן שכל מהדורת חדשות ברחבי העולם נפתחה עם ידיעה על בניין העירייה בת"א שנצבע בצבעי הדגל הלבנוני

43 דקות לפני, Silvio said:

אוקיי, המצב שם מורכב מאוד, ככל הנראה צביעה של בניין העירייה(וגם הצעה פומבית לעזרה) לא תעזור ברמה הישירה לכינון יחסים וסולחה מדינית.

חוץ מזה, שחלק גדול מהמאבק של ישראל נגד המדינות מסביב הוא בכלל הסברתי ופה דווקא כן יש תועלת.

שזה בעיקר צעד חלול שלא משקף דבר ולא מסייע ללבנון בשום צורה, די דומה לPray For Paris וכל שאר הבעות הסולידריות ברשת עם מדינות שחוות אסון מסוג כלשהו. ישראלים רבים חושבים כעת שידברו עליהם בעולם ויראו את ה"צד הטוב שלנו" מה שיתרום זמנית להפחתת תחושת האנדרדוג שמלווה את חלקם, הלבנונים יתייחסו לזה במנעד של אדישות עד ביטול כי הם נמצאים במצב חירום בריאותי כלכלי ופוליטי, כמה או"מניקים בנפשם המדמיינים מזרח תיכון חדש יתרגשו לנוכח המחווה, ורון חולדאי הלך לישון בלילה בליווי אמונה נרקיסיסטית שהוא אדם טוב ומוסרי.

כאשר משפחות צד"ל המתגוררות בארץ פנו לעיריית תל אביב בבקשה להאיר את בניין העירייה בדגל לבנון כמחווה עבור המשפחות ולזכר החיילים שנהרגו בעת ששיתפו פעולה עם צה"ל, עיריית תל אביב סירבה בתוקף וזרקה אותם מכל המדרגות בתגובה לקונית שהועברה במייל. חבל מאד שבמקרים בהם אין סכסוך, האנושיות החולדאית לא קודמת לכל. אבל מה לעשות שעם התייחסות כלשהי לצד"ל ולהקרבה והמחיר הכבד שאותם אנשים שילמו וממשיכים לשלם אי אפשר להמיר למיני קמפיין שיווקי שמשפר את יחסי הציבור של העיר.

במידה ולבנון מעוניינת בסיוע ישראלי לאוכלוסייה האזרחית, כפי שעשתה המדינה עם בית חולים שדה לטיפול בפצועים ממלחמת האזרחים הסורית, בין אם מדובר בהיבט רפואי של תרומות דם/סיוע בניתוחים/טיפול בכוויות/תגבור כוח אדם רפואי או בהיבט לוגיסטי של מזון/מים/בגדים/תרופות, אנחנו נכנסים לדיון אחר לגמרי שיש בו רצון טוב וגם יכולת ממשית לסייע בפועל לעם הלבנוני שנמצא במצב בעייתי מאד. לא מעניין אף לבנוני לראות בטוויטר מחווה ישראלית ריקה מתוכן בזמן שהמדינה שלו מתפרקת לנגד עיניו.

28 דקות לפני, Moryo said:

כמובן שכל מהדורת חדשות ברחבי העולם נפתחה עם ידיעה על בניין העירייה בת"א שנצבע בצבעי הדגל הלבנוני

זה מיועד לרשתות החברתיות שם דברים מהסוג הזה רצים כל הזמן. אם יהיה איזשהו אימפקט חיובי לטובת ישראל זה כנראה יהיה דרך דברים מהסוג הזה ולא ממסעות ההסברה העלובים של משרד החוץ ודומיו.

וחוץ מזה, גם אם לא יצא מזה כלום, אז מה? מה כבר קרה? איך אוהבים לעשות עניין מכל דבר

46 דקות לפני, Silvio said:

מי אתה שתזלזל בגאווה הלאומית? אם לך אין בעיה להתרפס ולהוריד מכבודך האישי זה אך ורק שלך, אל תכפה את זה על אחרים.

דמיין שמושל ניו יורק היה עושה מיצג של דגל עיראק על אסון שקרה שם בזמן שחיילים אמריקאיים נלחמים ואיך זה היה מתקבל בארה"ב, למה רק אצלכם רגש לאומי זה ביטוי למשהו רע?

מי אמר שרגש לאומי זה דבר רע?

פשוט לאף אחד אין מונופול על רגש לאומי, ורגש כזה יכול להתבטא בהמון צורות.

דווקא הפוך בעיני, אין ממש תועלת בהנפת דגל כזה, או בהצעת עזרה בידיעה שיסרבו לנו, חוץ מלשפר לאנשים בעם את הגאווה הלאומית, של ״הנה, אנחנו מוסריים, אנחנו משתתפים בצערם ומציעים עזרה, אני גאה בנו״.

אתה לא רוצה את זה? אחלה, זה אך ורק שלך, אבל אל תכפה את זה על אחרים.

1 hour ago, לופו5 said:

זה לא אומר שצריך לזנוח את המאמץ לכונן לפחות יחסי שכנות ברמה מינימלית כפי שמתקיימים עם ירדן ומצרים בתקווה שהם ישתפרו בהמשך, אבל כפי שציין סלבה העובדות ההיסטורית מלמדת שהסכם דומה שנחתם עם לבנון ב83' נזרק לפח, ויש להבין שהמאזן הדמוגרפי בלבנון הוא לא כפי שמציגים אותו ולא מדובר ברוב שנתון תחת לפיתה של ארגון טרור הנמצא במיעוט, אלא דבר הרבה יותר מורכב מזה.

אני לא מבין גדול במצב הפוליטי בלבנון, אבל להציג משהו שקרה ב-83 כהוכחה לעכשיו זה לא רציני.

זה קרה לפני כמעט 40 שנה, חיזבאללה הוקמו רשמית רק שנה לאחר מכן, וזה בהכרח לא מייצג את המאזן הדמוגרפי והפוליטי בלבנון כיום, לטוב או לרע.

58 דקות לפני, Figo10 said:

זה מיועד לרשתות החברתיות שם דברים מהסוג הזה רצים כל הזמן. אם יהיה איזשהו אימפקט חיובי לטובת ישראל זה כנראה יהיה דרך דברים מהסוג הזה ולא ממסעות ההסברה העלובים של משרד החוץ ודומיו.

וחוץ מזה, גם אם לא יצא מזה כלום, אז מה? מה כבר קרה? איך אוהבים לעשות עניין מכל דבר

מצד שני, באותן רשתות חברתיות יעיפו את תמונות הנשים /ילדים הערבים הראשונים שיהרגו במלחמה נגדנו וכולם ישכחו מדגל לבנון על העירייה

:(

1 hour ago, Figo10 said:

זה מיועד לרשתות החברתיות שם דברים מהסוג הזה רצים כל הזמן.

לאנשים שמשתפים דברים כאלה גם ככה אין חברים

39 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

מי אתה שתזלזל בגאווה הלאומית? אם לך אין בעיה להתרפס ולהוריד מכבודך האישי זה אך ורק שלך, אל תכפה את זה על אחרים.

דמיין שמושל ניו יורק היה עושה מיצג של דגל עיראק על אסון שקרה שם בזמן שחיילים אמריקאיים נלחמים ואיך זה היה מתקבל בארה"ב, למה רק אצלכם רגש לאומי זה ביטוי למשהו רע?

באיזה מובן הרגשת שאני מזלזל בגאווה הלאומית?

אני, בניגוד אלייך, לא רואה בזה שום התרפסות, סתם סולידריות וניסיון עדין ולא מזיק להושטת יד. אבל סלמתק שאתה מייחס לי כוונות נסתרות.

מקבל את ההקבלה שלך על ניו יורק(אם כי בקלות אני יכול לחשוב על עשרות הקבלות שנוגדות את הרעיון שלך). אבל שוב, אני לא מקבל את הדרך שבה אתה מבטא ערך לאומי ופגיעה בו. מנקודת המבט שלי, ערך לאומי נגזר נגיד מכמה טוב המדינה שלי מביאה לי ולעולם. אבל במונחים של אויבים ומלחמות? לא מעניין אותי

1 hour ago, לופו5 said:

שזה בעיקר צעד חלול שלא משקף דבר ולא מסייע ללבנון בשום צורה, די דומה לPray For Paris וכל שאר הבעות הסולידריות ברשת עם מדינות שחוות אסון מסוג כלשהו. ישראלים רבים חושבים כעת שידברו עליהם בעולם ויראו את ה"צד הטוב שלנו" מה שיתרום זמנית להפחתת תחושת האנדרדוג שמלווה את חלקם, הלבנונים יתייחסו לזה במנעד של אדישות עד ביטול כי הם נמצאים במצב חירום בריאותי כלכלי ופוליטי, כמה או"מניקים בנפשם המדמיינים מזרח תיכון חדש יתרגשו לנוכח המחווה, ורון חולדאי הלך לישון בלילה בליווי אמונה נרקיסיסטית שהוא אדם טוב ומוסרי.

כאשר משפחות צד"ל המתגוררות בארץ פנו לעיריית תל אביב בבקשה להאיר את בניין העירייה בדגל לבנון כמחווה עבור המשפחות ולזכר החיילים שנהרגו בעת ששיתפו פעולה עם צה"ל, עיריית תל אביב סירבה בתוקף וזרקה אותם מכל המדרגות בתגובה לקונית שהועברה במייל. חבל מאד שבמקרים בהם אין סכסוך, האנושיות החולדאית לא קודמת לכל. אבל מה לעשות שעם התייחסות כלשהי לצד"ל ולהקרבה והמחיר הכבד שאותם אנשים שילמו וממשיכים לשלם אי אפשר להמיר למיני קמפיין שיווקי שמשפר את יחסי הציבור של העיר.

במידה ולבנון מעוניינת בסיוע ישראלי לאוכלוסייה האזרחית, כפי שעשתה המדינה עם בית חולים שדה לטיפול בפצועים ממלחמת האזרחים הסורית, בין אם מדובר בהיבט רפואי של תרומות דם/סיוע בניתוחים/טיפול בכוויות/תגבור כוח אדם רפואי או בהיבט לוגיסטי של מזון/מים/בגדים/תרופות, אנחנו נכנסים לדיון אחר לגמרי שיש בו רצון טוב וגם יכולת ממשית לסייע בפועל לעם הלבנוני שנמצא במצב בעייתי מאד. לא מעניין אף לבנוני לראות בטוויטר מחווה ישראלית ריקה מתוכן בזמן שהמדינה שלו מתפרקת לנגד עיניו.

1 hour ago, לופו5 said:

שאלתי מה הנזק של זה, לא למה התועלת של זה נמוכה(שוב, אפשר להתווכח אבל זה פחות רלוונטי).

כמו שתשאלו מה הנזק בלהניף דגל הפועל ביציע של מכבי לאות הזדהות עם זה שהבעלים שם קוברים את המועדון.

הם פאקינג מדינת איוב. לא אמרתי שצריך לשמוח בגלל הפיצוץ ואפילו את הניסיון להגיש עזרה אני מבין, אבל את השטויות של חולדאי לא.

18 דקות לפני, Silvio said:

שאלתי מה הנזק של זה, לא למה התועלת של זה נמוכה(שוב, אפשר להתווכח אבל זה פחות רלוונטי).

קלעת בול, בעיני, פגיעה בגאווה הלאומית והנפת אצבע משולשת בתוך הפנים של הורים שאיבדו את הילדים שלהם על האדמה המקוללת של לבנון. 

בוא אני אשאל אותך שאלה אחרת, אתה באמת חושב שהחולדה עשה את זה כי הוא ראה בזה תועלת מדינית והסברתית?

2 hours ago, Figo10 said:

לא קרה כלום, אה? 

תספר את זה לאנשים שאיבדו את יקיריהם בלבנון וצריכים לראות את הדגל הזה מונף פה בגאווה, הכל בחסות "סולידריות" מלוקקת שלא מזיזה לאף אחד. 

ראינו כבר את התגובות ברשתות החברתיות, ממש עזר לנו. 

27 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

קלעת בול, בעיני, פגיעה בגאווה הלאומית והנפת אצבע משולשת בתוך הפנים של הורים שאיבדו את הילדים שלהם על האדמה המקוללת של לבנון. 

בוא אני אשאל אותך שאלה אחרת, אתה באמת חושב שהחולדה עשה את זה כי הוא ראה בזה תועלת מדינית והסברתית?

אבל שוב, אין לך מונופול על גאווה לאומית ולא על שכול.

אני לא יכול אפילו לספור לך כמה הודעות ראיתי אתמול והיום על כמה אנשים גאים בישראל על זה, ככה שזה לחלוטין עונה על ההגדרה של העצמת הגאווה הלאומית אצל חלק,

ואני מכיר זוג הורים שכולים שאיבדו את הבן שלהם בלבנון, מבחינתם זה לכבד את המורשת שלו.

אתה לא מתחבר לזה? לגיטימי, זכותך, אבל אל תכפה את זה על אחרים.

39 דקות לפני, hairy2hell said:

אבל שוב, אין לך מונופול על גאווה לאומית ולא על שכול.

אני לא יכול אפילו לספור לך כמה הודעות ראיתי אתמול והיום על כמה אנשים גאים בישראל על זה, ככה שזה לחלוטין עונה על ההגדרה של העצמת הגאווה הלאומית אצל חלק,

ואני מכיר זוג הורים שכולים שאיבדו את הבן שלהם בלבנון, מבחינתם זה לכבד את המורשת שלו.

אתה לא מתחבר לזה? לגיטימי, זכותך, אבל אל תכפה את זה על אחרים.

כמובן שאני מסתכל על זה מנקודת מבט סובייקטיבית שלי ושל הרוב השפוי של המדינה, כמו בכל נושא פוליטי לאומי.

נגעתי בעניין הגאווה הלאומית נטו כי הוא זלזל והציג את זה כאילו זה משהו להתבייש בו, ואז החליט לאמץ את הקו המעוות שלך שהאקט עצמו כן מחזק את הרגש.

ולגבי החלק המודגש, תרשה לי לפקפק באמינות של העניין.

ולגבי הכפייה, כשאני לא עושה שום פעולה אני לא כופה שום דבר ולא צריך לתת הצדקה, לא לעשות מפגן תמיכה במדינת אויב מובהקת זה הסטנדרט, כשהבן אלף זונה החולדת ביוב עושה פעולה כזאת הוא עושה אותה בשמי ובשם המדינה. אם בעולם אלטרנטיבי ראש עיריית קריית שמונה היה מחליט לעשות מופע פירוטכניקה מרהיב על כל המרורים שהעיר שלו אכלה מהמדינה המקוללת הזאת היה על מה לדבר.

13 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

כמובן שאני מסתכל על זה מנקודת מבט סובייקטיבית שלי ושל הרוב השפוי של המדינה, כמו בכל נושא פוליטי לאומי.

נגעתי בעניין הגאווה הלאומית נטו כי הוא זלזל והציג את זה כאילו זה משהו להתבייש בו, ואז החליט לאמץ את הקו המעוות שלך שהאקט עצמו כן מחזק את הרגש.

ולגבי החלק המודגש, תרשה לי לפקפק באמינות של העניין.

אז סורי, אתה מנותק.

כאמור, לאף אחד אין מונופול על השכול, ויש לא מעט שזה לוקח אותם לכיוון של פעילות למען שלום ובצורה גם של שמאל אפילו רדיקלי.

למשל, כל הקטע של ״פורום משפחות שכולות״ (אלו שמארגנים את יום הזכרון האלטרנטיבי) זה כאלו שאיבדו קרוב משפחה והחליטו לכבד את זכרם על ידי שיתוף פעולה, ויש לא מעט משפחות ישראליות שם.

אתה לא חייב להסכים איתם, זכותך לחלוטין. אתה אפילו יכול לחשוב שהם הזויים. אבל אתה צריך להכיר בשכול שלהם.

ולא, זה לא רק עניין של להסתכל על זה מנקודת מבט סובייקטיבית. אתה יכול לא להסכים עם המהלך, אבל יש הבדל בין לא להסכים לבין לקבוע לאחרים שזה פוגע להם בגאווה הלאומית.

למשל, יש לי הר של ביקורות על מה שפייגלין כתב על זה. אבל בשום שלב בביקרת הזו לא אמרתי שמה שהוא כתב זו פגיעה בגאווה הלאומית, למרות שבנקודת המבט הסובייקטיבית שלי, זה אכן זה.

1 hour ago, Moryo said:

לא קרה כלום, אה? 

תספר את זה לאנשים שאיבדו את יקיריהם בלבנון וצריכים לראות את הדגל הזה מונף פה בגאווה, הכל בחסות "סולידריות" מלוקקת שלא מזיזה לאף אחד. 

ראינו כבר את התגובות ברשתות החברתיות, ממש עזר לנו. 

ישראל לא נלחמה בלבנון המדינה או בעם הלבנוני. להפך, חלק ממטרות המלחמה היו כינון יחסים איתם. לא ברור למה שכל כך יפריע להם אקט סמלי על אסון אזרחי. ומה עם דגל מצרים שגם הציגו בזמנו? הרי אלפים מתו בחזית המצרית. הסכם שלום מבטל את הכל?

תגובות של אלה שגם ככה שונאים הם גם ככה לא קהל היעד.

3 hours ago, החתול הצהוב said:

מצד שני, באותן רשתות חברתיות יעיפו את תמונות הנשים /ילדים הערבים הראשונים שיהרגו במלחמה נגדנו וכולם ישכחו מדגל לבנון על העירייה

:(

כן, גם הצד השני משתמש בכלי הזה. אבל את רוב האנשים בעולם לא מעניין פוליטיקה ומלחמות (בטח לא של זרים) וקל יותר להגיע אליהם דרך נושאים אזרחיים.

4 hours ago, Silvio said:

הנזק העיקרי זה הפגיעה בחלק לא קטן של האזרחים שלך. שבשביל חלקם לבנון היא אויב מר. שחלקם נפצעו, או איבדו חברים ובני משפחה, בלחימה נגדה, שחיו שנים תחת איום של טילים, ולא רוצים שהמדינה שלמענה הם נלחמו או סבלו את כל זה תניף את הדגל שלה (דגל שנחשב של מדינת אויב) בגאון בצורה כל כך בוטה. אני מנסה להבין באיזה עוד מדינה שפויה צעד כזה היה מתקבל בברכה. זה פשוט טרלול מארץ הטרלולים.

הנזק המשני, הוא שוב ההתרפסות הזאת מול אויב ערבי. שאיך שלא תהפוך את זה כל צעד כזה נראה לאותם אויבים כמו סימן של חולשה. מה שמדליק את יצר הלחימה שלהם נגדנו עוד יותר. 

לא יודע, האמת שמאז שאני זוכר את עצמי, ההתייחסות העיקרית שלי לאויב בלבנון לא הייתה המדינה עצמה לא הארגונים נגדם נלחמנו שם. אש"פ ואח"כ חיזבאללה.

גם בגדר הטובה תמיד היה את דגל לבנון.