Jump to content

ההנהלה הלכה צעד אחד רחוק מדי

נועם שוהם

Recommended Posts

אסור בשום פנים לדבר עם הדתיים.

לא מפריעה לי האמונה, או התורה או הרוח היהודית.

הבעיה בדת היא שהדתיים הולכים אותה כהלכתה, ולא על פי רוח הדברים (כשהרוח היא למעשה העיקר).

כך שעל פי ההלכה יש כל מיני חוקים נוקשים ודרקוניים.

במציאות שלהם זו בעיה שלהם-

במפגש עם אנשים בעלי מציאות אחרת (קרי: חילונים) המגבלה הזו מסרבלת את כל היחסים, ואז במקום להתפשר כפי שמצופה מאדם גבוה רוחנית- הם נקשחים בעמדותיהם ואונסים את ההלכה על הצד השני.

שיסקלו אותי באבנים, אבל מבחינה פילוסופית:

מה הבעיה ללכת למשחק בשבת אחה"צ?

עברתם את ראשון-שני-שלישי, את ההתכוננות לקראת שבת כבר עשיתם ברביעי-חמישי-שישי, התקנתם ארוחת שבת, נסובתם לקידוש בשולחן, שבתתם, התפללתם שחרית, נתתם בג'חנון/טשולנט/סח'נה/אחר

שנ"צתם

התלבשתם לבן וחג

התברכתם בשבת המלכה

זהו

אפשר לשבת עם הילדים כקהל ביציע

זה פאן

זה פנאי

זה עדיין "ושבתה נפשכם", ואז מה אם הסטארטר של ההיונדאי גטס שלכם ניצתה והניעה

כולה נהנים בכייף בשבת

*אל תסבירו לי את האיסור, אני מבין את המגבלה.

אבל במקום לדבוק ברוח הדברים ובאמת הפנימית המאוזנת של אדם מול בוראו, בוחרים להיצמד לתקנון היבש.

ואז באים לאנשים שפויים, חילוניים שקולים בדעתם, שלמעשה מבטאים את ערך השבת בדרכם (נופשים במגרש כדורגל), ומנסים לכפות עליהם דרך זרה להם בכח

6 דקות לפני, ששון הצהוב said:

אסור בשום פנים לדבר עם הדתיים.

לא מפריעה לי האמונה, או התורה או הרוח היהודית.

הבעיה בדת היא שהדתיים הולכים אותה כהלכתה, ולא על פי רוח הדברים (כשהרוח היא למעשה העיקר).

כך שעל פי ההלכה יש כל מיני חוקים נוקשים ודרקוניים.

במציאות שלהם זו בעיה שלהם-

במפגש עם אנשים בעלי מציאות אחרת (קרי: חילונים) המגבלה הזו מסרבלת את כל היחסים, ואז במקום להתפשר כפי שמצופה מאדם גבוה רוחנית- הם נקשחים בעמדותיהם ואונסים את ההלכה על הצד השני.

שיסקלו אותי באבנים, אבל מבחינה פילוסופית:

מה הבעיה ללכת למשחק בשבת אחה"צ?

עברתם את ראשון-שני-שלישי, את ההתכוננות לקראת שבת כבר עשיתם ברביעי-חמישי-שישי, התקנתם ארוחת שבת, נסובתם לקידוש בשולחן, שבתתם, התפללתם שחרית, נתתם בג'חנון/טשולנט/סח'נה/אחר

שנ"צתם

התלבשתם לבן וחג

התברכתם בשבת המלכה

זהו

אפשר לשבת עם הילדים כקהל ביציע

זה פאן

זה פנאי

זה עדיין "ושבתה נפשכם", ואז מה אם הסטארטר של ההיונדאי גטס שלכם ניצתה והניעה

כולה נהנים בכייף בשבת

*אל תסבירו לי את האיסור, אני מבין את המגבלה.

אבל במקום לדבוק ברוח הדברים ובאמת הפנימית המאוזנת של אדם מול בוראו, בוחרים להיצמד לתקנון היבש.

ואז באים לאנשים שפויים, חילוניים שקולים בדעתם, שלמעשה מבטאים את ערך השבת בדרכם (נופשים במגרש כדורגל), ומנסים לכפות עליהם דרך זרה להם בכח

אחלה ששון אהבתי

16 דקות לפני, solash said:

מכביסט לעד תגיד מתי אתה חושב שילדים בני 4 עד 10 הולכים לישון כל יום?

בין 7 וחצי ל9 מקסימום הם כבר במיטה

משחק שמתחיל ב7 נגמר רק ב9 ועד שמתפזרים ומגיעים הביתה והילד נכנס למיטה זב בסביבות השעה 11 זה נראה לך נורמלי?

ואני לא מדבר פה בכלל על חיילים וסטודנטים ואם המשחק בכלל לא משוחק במרכז

קיצר שידחפו אצבע

זכור לי בגילאי 8-10 שהלכתי למשחקים באזור שמונה והייתי עושה שנ"צ לפני.

ילדים מתחת אני מסכים, אבל כמה כבר כאלה יש שהיו מגיעים? 

המשחק בשבת התחיל ב19:50. זה לא כזה מאוחר לדעתי.

לי אישית זה לא משנה אם המשחק בשבת ב15:00 או ב21:00 (אלא אם כן זה נסיעה לק"ש). העיקר שיש מכבי.

אני לא נגד דתיים

וגם מוכן בשבילם לשחק ביום חול לפעמים

הבעיה היא שהם מבקשים מהחילוניים שיתנו להם את הכללללללל.

אתה הבנת את זה תמיר??!

זה לא משחק אחד שהם מבקשים לאפשר להם לבוא ביום חול

הם גם לא מבקשים חצי-חצי

אני מוכן שישחקו בשבילם מדי פעם ביום חול, ושבתמורה הם יתנו לי פעם אחת (אחת!!!111) לשחק בשבת-

ומה התגובה שלהם?

לא.

לא תשחק אפילו שניה אחת בשבת.

תן לנו הכלללללל.

אנחנו רוצים הכללללללל.

1 דקה לפני, ששון הצהוב said:

אני לא נגד דתיים

אתה הבנת את זה תמיר??!

הם גם לא מבקשים חצי-חצי

אני מוכן שישחקו בשבילם מדי פעם ביום חול, ושבתמורה הם יתנו לי פעם אחת (אחת!!!111) לשחק בשבת-

ומה התגובה שלהם?

לא.

תן לנו הכלללללל.

אנחנו רוצים הכללללללל.

אחלה ששון

מכיוון שכבר סטיתם מהנושא, ששון אחי, אין לך מושג מה זה שבת.

שבת זה לא רק ללבוש לבן ולשבת לקידוש, מעבר "לתקנון היבש" של איסורי מלאכות וכדומה, כל האווירה של כדורגל נוגדת את הרעיון של השבת. 

איזה פאן ואיזה נעליים זה כדורגל?

זה פאן שמנצחים ותוך כדי, אבל לפני? לחץ, עצבים, חוסר ריכוז לפני משחקים חשובים, חרדות ועוד ועוד רגשות שנוגדות את הרעיון של שבת.

לפני שאתה קורא לצד אחד שפוי ולשני לא, בוא תשב ותלמד ואז תחווה דעה.

כל זה, מבחינתי האישית, לא אומר שאני בעד לשים פס על ציבור גדול שרוצה לשחק בשבת בשלוש.

כמובן שאישית בראייה לאומית, שהייתי מעדיף שישחקו ביום ראשון, אבל אני מבין שהדרך לזה לא יכולה להיות בהתעלמות ובהנחתות על הראש של ציבור אוהדי הכדורגל, אלא בהסכמה רחבה (ואם צריך לחכות להסכמה בזאת, אז עדיף לחכות).

ועדיין ואם נחזור לנושא עצמו, גם אם אני אישית לא מסכים עם דרך וסגנון המחאה, אסור שהנהלה או המנהלת תסתום להם או לכל אוהד את הפה.

זיו אני באמת מצטער אבל הבאת פה שקר שכנראה סיפרו לך, כתבת עליו ארוכות והכל אבל הגיע הזמן שתתמודד איתו אז אני אכתוב לך ישירות. 

השלט ירד בגלל שמי שהביא אותו החליט להכניס אותו על דעת עצמו במקום בדרכים המקובלות, יש בידוק לציוד ומי שלא עובר דרכו לא יכול להכניס ציוד למגרש, אתה בטח יודע את זה כי אתה אשכרה עשית את זה בחייך, בא הבחור ומנצל את זה שאף אחד לא יודע את האמת וממציא שהורידו את השלט בגלל שהוא נגד השבת, מה שלא נכון כי היו מורידים כל שלט לא משנה מה היה כתוב בו אם הוא היה עובר את אותו המסלול, ואתה מסנגר על השקר שלו, חבל מאוד. 

4 דקות לפני, נועם שוהם said:

מכיוון שכבר סטיתם מהנושא, ששון אחי, אין לך מושג מה זה שבת.

שבת זה לא רק ללבוש לבן ולשבת לקידוש, מעבר "לתקנון היבש" של איסורי מלאכות וכדומה, כל האווירה של כדורגל נוגדת את הרעיון של השבת. 

איזה פאן ואיזה נעליים זה כדורגל?

זה פאן שמנצחים ותוך כדי, אבל לפני? לחץ, עצבים, חוסר ריכוז לפני משחקים חשובים, חרדות ועוד ועוד רגשות שנוגדות את הרעיון של שבת.

לפני שאתה קורא לצד אחד שפוי ולשני לא, בוא תשב ותלמד ואז תחווה דעה.

כל זה, מבחינתי האישית, לא אומר שאני בעד לשים פס על ציבור גדול שרוצה לשחק בשבת בשלוש.

כמובן שאישית בראייה לאומית, שהייתי מעדיף שישחקו ביום ראשון, אבל אני מבין שהדרך לזה לא יכולה להיות בהתעלמות ובהנחתות על הראש של ציבור אוהדי הכדורגל, אלא בהסכמה רחבה (ואם צריך לחכות להסכמה בזאת, אז עדיף לחכות).

ועדיין ואם נחזור לנושא עצמו, גם אם אני אישית לא מסכים עם דרך וסגנון המחאה, אסור שהנהלה או המנהלת תסתום להם או לכל אוהד את הפה.

אבל למה אתה מתעלם מהעובדה שהשלט הוכנס בניגוד לנהלים?

מצחיק שזה בא ממני אבל ממש ממש חשוב להגיד שרוב הדתיים או לפחות חלקם לא מסכימים עם דעותיו של שוימר ועם הדרישה המשוגעת הזאת. 

אני בקשר עם כמה אוהדים דתיים שטוענים בדיוק כמונו שזאת חוצפה וגנבה ושזה עושה להם עוול. והם צודקים. 

כמו בכל נושא להכליל זה לא דבר נכון ובטח שכאן, שימו לב שמדובר בקבוצה קטנה בהנהגת שוימר ולא בכל הדתיים. 

ניב, אני לא מסנגר על השקר שלו כי אני לא בקשר איתו ולא יודע מה אמרו ומה עשה ואף אחד לא סיפר לי כלום.

אני ראיתי שלט ואח"כ שהורידו אותו - אותי זה מקומם.

ודווקא בגלל שאתה ואני באים עם רקע דומה, זה ביזיון על שמנהלת, הנהלה או משטרה מחליטות מה נכנס ומה לא (כל עוד זה חוקי).

להצדיק מנהלת/הנהלה/משטרה, שאם הם לא מסכימים להכניס משהו, אז ההחלטה שלהם קדושה ולא נתנת לעירור, בעיני זאת טעות.

גולן, זה עונה גם לך. 

א. את סיפור הנהלים למדתי בנושא הזה.

ב. אני בז לנהלים הצבועים האלה שאוסרים להכניס שלט שלא בא בטוב למכבי/מנהלת בטיעון של "פוליטי", שבאותו זמן יש 6475 מסרים פוליטים במגרשים אחרים.

ואם יכניסו את זה או כל דבר בכניסה מוקדמת או סידור אחר וכל הסיפור שהורידו, זה כי זה באמת בגלל כניסה לא מסודרת, לוקח את כל הנושא שלי בחזרה.

אבל כמו שרשמו פה, תפרו לשלט הזה תיק של "פוליטי", כך שנושא הכניסה המסודרת זה תפל.

האמת? לא באמת מעניין אותי אם מכבי הורידו את זה כי זה פוליטי, כי לא קיבל אישור, או כי מי שנתן את ההוראה שונא את הדת.

גוי של שבת המציאו כבר בתנ"ך.

שימוש בחשמל שמיוצר בשבת, חוץ מכמה בודדים, הפך לשגרה.

שעון שבת שמדליק את המזגן, האור בסלון ואת הטלויזיה, יש כבר ממזמן.

שחקני כדורגל שישנים ליד המגרש ומגיעים אליו ברגל, היה כבר בשנות השישים.

מי שרוצה לשמור שבת ולראות כדורגל יכול לעשות את זה. הכל שאלה של רצון.

1 hour ago, ששון הצהוב said:

אני לא נגד דתיים

אתה הבנת את זה תמיר??!

הם גם לא מבקשים חצי-חצי

ומה התגובה שלהם?

לא.

תן לנו הכלללללל.

אנחנו רוצים הכללללללל.

הבנתי מה אתה אומר. רק מי זה "הם" שאתה מתכוון אליהם? שויימר וחבורתו לא מייצגים את אוהדי מכבי שומרי המסורת, הם מייצגים רק את עצמם. לכן אני אומר שלבוא ולהכליל אותם כחלק מכל האוכלוסייה הדתית של מכבי זה לא נכון וזה רק פוגע בציבור גדול תומך מכבי. לא צריך להפוך את זה לריב בין חילונים לדתיים אלא לאוהדי מכבי אל מול קומץ הרסני שמנסה לפגוע בנו מבפנים.

רוב משחקי הכדורגל לא משוחקים בזמן השבת. בערב שישי אין בכלל ולא היה כדורגל כי זה קונצנזוס בחברה הישראלית וזה בסדר גמור. צריך לשמור על הסטטוס קוו שכדורגל משחקים ביום שבת עם גלישה ליום ראשון במשחקים גדולים. מצדי גם שישחקו בחמישי בערב ובשישי בצהריים, רשמתי את זה פה מספר פעמים כי הרי הסופ"ש הישראלי מתחיל בחמישי בערב ומסתיים במוצאי שבת ובו צריכים לתחום את מחזור הליגה לפי דעתי.

אני חושב שזה דיי ברור כשמסתכלים על הצבעת האוהדים ברגליים בימי שבת לעומת ימי חול, ועל התגובות כאן בפורום, שההנהלה קיבלה מנדט מאוהדי מכבי להוריד שלט שתוליו לא קיבלו מנדט מאוהדי מכבי לתלות אותו.
אם אתה מעדיף שאוהדים ילכו מכות ויתבריינו זה על זה ביציע זה שלך. אני מעדיף, גם אם זה קצת עקום (מה לעשות לא הכל שחור ולבן), את המצב הקיים.

מי שרוצה קבוצה שומרת שבת יש לו כבר קבוצה אחת כזו בליגה - בית"ר ירושלים. 
וראינו כמה אוהדים באים למשחקים שלה ביום ראשון ב20:30.
וראינו כמה ילדים אוהדים אותה (אחרי שהם עוברים את הגיל שאבא שלהם מחליט בשבילם את מי הם יאהדו). 
וראינו שהמועדון הזה חי על העבר. 
על התקופה שבה הוא שיחק בשבת. 

1 hour ago, תמיר8 said:

הבנתי מה אתה אומר. רק מי זה "הם" שאתה מתכוון אליהם? שויימר וחבורתו לא מייצגים את אוהדי מכבי שומרי המסורת, הם מייצגים רק את עצמם. לכן אני אומר שלבוא ולהכליל אותם כחלק מכל האוכלוסייה הדתית של מכבי זה לא נכון וזה רק פוגע בציבור גדול תומך מכבי. לא צריך להפוך את זה לריב בין חילונים לדתיים אלא לאוהדי מכבי אל מול קומץ הרסני שמנסה לפגוע בנו מבפנים.

רוב משחקי הכדורגל לא משוחקים בזמן השבת. בערב שישי אין בכלל ולא היה כדורגל כי זה קונצנזוס בחברה הישראלית וזה בסדר גמור. צריך לשמור על הסטטוס קוו שכדורגל משחקים ביום שבת עם גלישה ליום ראשון במשחקים גדולים. מצדי גם שישחקו בחמישי בערב ובשישי בצהריים, רשמתי את זה פה מספר פעמים כי הרי הסופ"ש הישראלי מתחיל בחמישי בערב ומסתיים במוצאי שבת ובו צריכים לתחום את מחזור הליגה לפי דעתי.

"הם"= הפלג, לרבות נציגי השחקנים בראשות אבי איבגי ובתמיכת הממסד החרדי האורתודוקסי שמנכסים לעצמם גם את הכדורגל.

בשנים החולפות הם הצליחו גם אם לזמן קצר להשיג איסור על כדורגל בשבת.

ואחר כך הוא התקבע בליגות הנמוכות (כולל בלאומית ליגה מקצוענית לכל דבר).

בזמנו כל המשחקים היו נקבעים ל- 14:00 גם אם בשיא החום, רק בשביל איזה משתנה יחיד ובודד?

אתה מחזיק חזק? אתה תופתע מאד...

רק כדי שלאדם אחד, אבי אבגי השוער של נצרת עילית יהיה מספיק זמן להתקלח לפני הבית כנסת! אתה מאמין למה שעכשיו קראת?

כן קצת הגזמתי כדי להעביר את הנקודה...

אבל באופן עקרוני אבי איבגי ומיעוט של מושחתים הביאו למציאות שונה לגמרי בלאומית.

סליחה שאני פה מדבר על המלך גולסה, שהוא באמת שחקן אדיר.

אבל אני מאד חושש שפתאום כל "הנחמנים" יבקשו לשחק במוצ"ש....

ואז יתקבעו להם כל מיני דקויות שאחרי זה יהיה בלתי אפשרי להשיב לנורמה.

או כפי שהחתול טורח לנסח זאת:

בחזקת שטח שנמסר- לא יוחזר.

2 hours ago, נועם שוהם said:

ואם יכניסו את זה או כל דבר בכניסה מוקדמת או סידור אחר וכל הסיפור שהורידו, זה כי זה באמת בגלל כניסה לא מסודרת, לוקח את כל הנושא שלי בחזרה.

אבל כמו שרשמו פה, תפרו לשלט הזה תיק של "פוליטי", כך שנושא הכניסה המסודרת זה תפל.

השלט הזה היה ביציע כבר כמה פעמים כשהוא נכנס בדרכים המקובלות ולא הורידו אותו, בא אותו בחור חביב והחליט שהוא עושה דווקא כדי לייצר את התמונה שאתה בדיוק מצייר פה, חבל מאוד שזה מה שקרה ואני לא מאשים אותך, אני פשוט אומר שזה עבודה בעיניים וכל הנושא הזה לא משנה כלום. 

אם זה ככה, ולא יעשו סרט על הכנסת כל שלט בצורה מסודרת, אני לוקח את כל מה שרשמתי בחזרה.

העניין שאני נכנס לעמוד שלו היום ורואה סרטון ממשחק אחר שעיכבו אותו בכניסה ליציע כי לבש חולצה (!!!) עם נוסח דומה.

אם אין פה איזה בלוף בסרטון וזה על הקטע שכמו שרשמו פה, שיש איזה שטות פוליטית (אפילו ברמת החולצה), מישהו במנהלת/מכבי איבד את זה.

4 דקות לפני, נועם שוהם said:

אם זה ככה, ולא יעשו סרט על הכנסת כל שלט בצורה מסודרת, אני לוקח את כל מה שרשמתי בחזרה.

העניין שאני נכנס לעמוד שלו היום ורואה סרטון ממשחק אחר שעיכבו אותו בכניסה ליציע כי לבש חולצה (!!!) עם נוסח דומה.

אם אין פה איזה בלוף בסרטון וזה על הקטע שכמו שרשמו פה, שיש איזה שטות פוליטית (אפילו ברמת החולצה), מישהו במנהלת/מכבי איבד את זה.

איך אני אנסח את זה, זה לא בן אדם שיש לו בעיה לשקר בשביל המטרה שלו, לא הייתי לוקח את הדברים שלו ברצינות. 

יש לי רעיון בשביל המנהלת. לחלק לאוהדים או למכור בסכום סמלי שילך לתרומות חולצות 'שבת של כדורגל' לפי צבעים ומשפטים שמזוהים עם כל קבוצה באווירת נוסטלגיה של פעם.  

10 דקות לפני, bister said:

לא מסכים עם תוכן השלט, אבל נועם שוהם צודק.

זה מה שאמרתי בהתחלה,

אבל מקבל תפנית שונה לחלוטין ברגע שהובהר פה שהשלט הורד בגלל שנכנס ללא בידוק המשטרה