Jump to content

ההנהלה הלכה צעד אחד רחוק מדי

נועם שוהם

Recommended Posts

Just now, Double said:

אני חושב שזה על הגבול של להיות פוליטי, בכל אופן שויימר וחבריו יכולים למחות בדרכים אחרות המקובלות כגון לצעוק ביציע בעד שבת או לבוא עם החולצות שלהם, שלטים למינהם לסוגיות חברתיות/אמונות/דת אין מקום ביציע אחרת כל אוהד יתחיל לקשט את היציע עם המסרים שלו שלא קשורים למכבי.

עם זה אני מסכים איתך, אם היו מניפים שלט נגד תחבורה ציבורית בשבת או כל מאבק אחר *שלא קשור לכדורגל*, פה זה לא המקרה.

סיכום קצר של הנקודות המרכזיות בנושא למי שרוצה לבחור צד:

- נועם שוהם אומר, בעיניי בצדק, שההנהלה לא צריכה להתערב בכוח ביציע, כי זה נותן להם לגיטימציה להוריד כל שלט שרק בא להם (נגיד.. שלטים נגד לוני.. או מי יודע, שלטי תפאורה)

- סוייר אומר, גם בצדק, שהשלט הזה לא לגיטימי מכיוון שהוא לא עוסק במכבי, ויותר מזה, הוא קשור לנושא הקיים בשיח הפוליטי והיומיומי של מדינת ישראל. 

- יש עוד טענות, כמו: האם זה הוגן לתלות שלט שלא מייצג את הדעה של רוב אוהדי מכבי, או אפילו במקרה הזה ספציפית, משהו שייתכן שרוב האוהדים מתנגדים לו? ומה זה אומר שרוב האוהדים בעד/נגדו? איך אפשר למדוד את זה? אם יתלו שלט "כדורגל רק בשבת", הקבוצה תוריד אותו? אם הוא ישאר, זה בגלל שהקהל הרחב מסכים עם השלט או שזה בגלל שההנהלה מסכימה עם השלט? ואם יורידו אותו, האם כולם ינקטו באותה העמדה כפי שהם נוקטים כעת?

אני חושב שכמעט כל המגיבים פה מבינים שזו סוגיה שאין לה פיתרון פשוט, מכיוון ששני הצדדים נכונים באופן עקרוני. לכן בסיטואציה כזו נשאר "להפעיל שיקול דעת", אבל הבעיה עם שיקול דעת היא שהוא בהגדרה נקבע באופן אינדיבידואלי ע"י אידיאולוגיה. לכן צריך למצוא מוסכמה יותר כללית, ומה שאני אישית חושב שכולם מסכימים עליו זה טובת המועדון. במקרה הזה המחאה מנוהלת באופן שבו היא צוברת תאוצה על חשבון פגיעה בשם הטוב של הקבוצה, ולכן אני מסכים עם ההחלטה להוריד את השלט. אם זה היה מופנה כלפי ההתאחדות לכדורגל - נגיד אוהדים מכל הקבוצות היו מתאגדים ומחליטים שהם עושים מחאות בכל המשחקים בלי קשר לקבוצה כזו או אחרת, ועושים את זה לפני או אחרי המשחק במקום בתוך היציע, הייתי מקבל. 

4 דקות לפני, avielmaccabi4 said:

עם זה אני מסכים איתך, אם היו מניפים שלט נגד תחבורה ציבורית בשבת או כל מאבק אחר *שלא קשור לכדורגל*, פה זה לא המקרה.

אבל כל דבר במדינה הזאת שקשור לשבת הוא פוליטי היום מנסים לנגוס בכדורגל מחר זה יהיה במשהו אחר.

7 דקות לפני, avielmaccabi4 said:

אם אוהד מכבי טבעוני יתלה שלטים ביציע נגד מכירת נקניקיות במזנונים? לא הגיוני לאפשר הנפת שלטים שלא קשורים למכבי, מי שרוצה יכול להפגין בחוץ אף אחד לא יפריע לו.

17 דקות לפני, avielmaccabi4 said:

יכול להיות שאייל שווימר הוא בעצם שתול של איתמר בן גביר וכל מטרתו היא לקדם אג'נדה מסוימת, לא פוסל, אבל זה לא אומר שאין אנשים תמימים שכן כל מטרתם זה לשמור שבת ולא לפספס את מכבי.

יש אנשים שנפגעים מזה שמכבי משחקת בשבת ובאותה מידה במדינה יש אנשים חילוניים שנפגעים מזה שאין תחבורה ציבורית בשבת, בסופו של דבר הכל עניין של סטטוס-קוו, אי אפשר בתור קבוצת מיעוט לבוא להנהלת מכבי בדרישות לא הגיוניות כשמעל 100 שנות קיומה הקבוצה משחקת בשבת

1 דקה לפני, Saar said:

לכל מי שצריך שיעור, פוליטיקה = מדיניות. פוליטי הוא מה שעוסק במדיניות הציבורית(חברתית או מדינית).

לשחק בשבת או לשחק בשבת, מדיניות שהמועדון לא רוצה להיכנס לתוכה כי היא בכל מקרה מוכתבת לו.

פוליטי הוא אינו בהכרח מה שמערב פוליטיקאים.

1. את ההתנשאות הזאת אתה יכול לשמור לאנשים שבאמת מזיז להם מה אנשים כותבים עליהם בפורום אינטרנטי.

2. נכנסת עמוק בחרטא של הפוליטיקה, כל הנושא הפוליטי עלה פה בעקבות החשיפה של סוייר של פנייה של שויימר לחברי כנסת.

3. עוד לא ענית לי מה ההבדל בין מחאה על כדורגל בשבת למחאה על מחירי הכרטיסים, או מחאה על אלימות משטרתית לצורך העניין והרחקה של אוהדי מכבי מהיציע.

5 דקות לפני, avielmaccabi4 said:

1. את ההתנשאות הזאת אתה יכול לשמור לאנשים שבאמת מזיז להם מה אנשים כותבים עליהם בפורום אינטרנטי.

2. נכנסת עמוק בחרטא של הפוליטיקה, כל הנושא הפוליטי עלה פה בעקבות החשיפה של סוייר של פנייה של שויימר לחברי כנסת.

3. עוד לא ענית לי מה ההבדל בין מחאה על כדורגל בשבת למחאה על מחירי הכרטיסים, או מחאה על אלימות משטרתית לצורך העניין והרחקה של אוהדי מכבי מהיציע.

ההבדל הוא פשוט מאד. יש פה קבוצת אינטרסים (צרה בהרבה משחושבים כי לא כל הדתיים איתם) שמנסה באופן תעמולתי לפעול לטובת עצמה בלבד, ובהכרח על חשבון מי שלא נמנה עמה. בניגוד למחאה על מחירי כרטיסים שנוגעים לכל מי שמגיע למשחק, וכמובן שהוזלה של מחירי כרטיסים לא פוגעת באוהדים אחרים.

חוצמזה, לא היה שום דבר מתנשא בהודעה שלו, והנושא הוא פוליטי עוד הרבה לפני שהם פנו לשר הסוטים סמוטריץ'. פוליטיקה זה לא רק פוליטיקאים.

5 דקות לפני, הנדון said:

אבל כל דבר במדינה הזאת שקשור לשבת הוא פוליטי היום מנסים לנגוס בכדורגל מחר זה יהיה במשהו אחר.

יכול להיות שאתה צודק, איך זה קשור?

2 דקות לפני, Double said:

אם אוהד מכבי טבעוני יתלה שלטים ביציע נגד מכירת נקניקיות במזנונים? לא הגיוני לאפשר הנפת שלטים שלא קשורים למכבי, מי שרוצה יכול להפגין בחוץ אף אחד לא יפריע לו.

יש אנשים שנפגעים מזה שמכבי משחקת בשבת ובאותה מידה במדינה יש אנשים חילוניים שנפגעים מזה שאין תחבורה ציבורית בשבת, בסופו של דבר הכל עניין של סטטוס-קוו, אי אפשר בתור קבוצת מיעוט לבוא להנהלת מכבי בדרישות לא הגיוניות כשמעל 100 שנות קיומה הקבוצה משחקת בשבת

כתבתי גם פה וגם בעוד נושא לדעתי שאני חושב שלוח המשחקים מאוד הוגן ומאוזן כלפי שומרי השבת והציבור החילוני, אתה לא צריך לשכנע אותי, אבל אתה לא מבין שזו לא מטרת הנושא.

ויש לי תחושה שאם אוהד מכבי היה מגיע עם שלט נגד מכירת נקניקיות במזנון, הנהלת מכבי לא הייתה שולחת מאבטחים להוריד אותו.

1 דקה לפני, liron1006 said:

המשחק נערך אחרי כניסת השבת בכל מקרה, אז לא ברור לי למה להתלהם?

כי הם רוצים שכללללל המשחקים לא יהיו בשבת. זה לא עניין של חלוקה או שווה או אפילו חלוקה לטובתם. הם רוצים הכל. 

ושוב אני שואל אף אחד לא ענה לי למה הם מפגינים נגד מכבי ולא נגד המנהלת? מה הם מצפים שמכבי יעשו יגידו למנהלת אנחנו לא עולים למשחק בשעה 3? ובפעם חמישית שאני שואל למה רק במכבי ולא בשאר הקבוצות?

4 דקות לפני, avielmaccabi4 said:

יכול להיות שאתה צודק, איך זה קשור?

כתבתי גם פה וגם בעוד נושא לדעתי שאני חושב שלוח המשחקים מאוד הוגן ומאוזן כלפי שומרי השבת והציבור החילוני, אתה לא צריך לשכנע אותי, אבל אתה לא מבין שזו לא מטרת הנושא.

ויש לי תחושה שאם אוהד מכבי היה מגיע עם שלט נגד מכירת נקניקיות במזנון, הנהלת מכבי לא הייתה שולחת מאבטחים להוריד אותו.

אני חושב שאחרי כמה משחקים שמכבי העלימו עין כבר הסבירו לשויימר יפה שהשלטים שלו מתריסים ולא יכולים להישאר קבוע ביציע, שויימר בחר בדרך הפרובוקציה לשחק אותה קדוש מעונה, הוא יכול למחות בדרכים המקובלות ולא לכפות על כל היציע את השלט שהם לא מזדהים איתו.

1 דקה לפני, avich15 said:

ההבדל הוא פשוט מאד. יש פה קבוצת אינטרסים (צרה בהרבה משחושבים כי לא כל הדתיים איתם) שמנסה באופן תעמולתי לפעול לטובת עצמה בלבד, ובהכרח על חשבון מי שלא נמנה עמה. בניגוד למחאה על מחירי כרטיסים שנוגעים לכל מי שמגיע למשחק, וכמובן שהוזלה של מחירי כרטיסים לא פוגעת באוהדים אחרים.

חוצמזה, לא היה שום דבר מתנשא בהודעה שלו, והנושא הוא פוליטי עוד הרבה לפני שהם בנו לשר הסוטים סמוטריץ'. פוליטיקה זה לא רק פוליטיקאים.

יש פה כל כך הרבה הבדלים שהתחלתי להתבלבל, זה פוליטי, זה אינטרס של רוב הקהל, זה לא פוגע, כל אלה לא עונים על הויכוח שלשמו נפתח הנושא, הלגטימיות של הנפת השלט.

ודרך אגב, אני זוכר כמה חרמות שנכשלו בגלל שכמה אוהדים שמו זין וקנו כרטיס ככה שהמחאה הזאת לא נוגעת לכל מי שמגיע למשחק.

37 דקות לפני, avielmaccabi4 said:

יש פה כל כך הרבה הבדלים שהתחלתי להתבלבל, זה פוליטי, זה אינטרס של רוב הקהל, זה לא פוגע, כל אלה לא עונים על הויכוח שלשמו נפתח הנושא, הלגטימיות של הנפת השלט.

ודרך אגב, אני זוכר כמה חרמות שנכשלו בגלל שכמה אוהדים שמו זין וקנו כרטיס ככה שהמחאה הזאת לא נוגעת לכל מי שמגיע למשחק.

אתה סתם מתעלם אחי. לא בא לצאת נגדך, אם אתה לא מחפש תשובה תגיד ולא אענה לך.

מכבי זה כן עסק פרטי.

חלה עליה רגולציה בדברים מסוימים, כמו עסקים אחרים שכפופים לארגון/משרד ממשלתי כלשהו. נניח בעל מכולת עם מוצרים בפיקוח, בעל מועדון שלא יכול להפלות על רקע גזעני וכו'. אלה דברים שנמצאים בחוק בניגוד לאיסור תליה של שלט במשחקים שפה מכבי יכולה להחליט מה שהיא רוצה.

כמו שבעל סופרמרקט יכול להחליט שלא יתלו לו שלט בעסק שהוא שוכר ככה גם מכבי יכולה להחליט אותו דבר, מבלי להיכנס לאם זה פוליטי או לא.

גם איזה גרידיות וחוצפה יש להם, בכל מקרה רוב המוחלט של המשחקים לא במסגרת השבת, בלי לדבר בכלל על אירופה וגביע שהם קבועים באמצע שבוע.

פה זה לא בית"ר. ראינו איך המשחקים במוצ"ש וימי חול עוזרים להם למלא את טדי.

57 דקות לפני, yellow_blood said:

פה זה לא בית"ר. ראינו איך המשחקים במוצ"ש וימי חול עוזרים להם למלא את טדי.

או איזו ברכה להצלחה זה מביא להם. 

רוצים לשמוע סוד? הוא יכול לעמוד מחוץ לבלומפילד עם השלט, לפתוח עמדת התרמה עם כל הבוטים שלו מבאר שבע ובית"ר שבאים להגיב בעמוד של מכבי - ולקשקש את עצמו למוות. שיעשה מחאה בחוץ ויהיה עם עצמו, מאמין שאף אחד לא יגיד לו כלום.

אבל שלא יקשקש שהמטרה שלו היא כי הוא רוצה להגיע למשחקים של מכבי. הכל פוליטי.

חייב לומר שאני מסכים עם זיו. זה ךא עסק של ההנהלה בכלל בכלל. זה עסק נטו של האוהדים, והיינו צריכים לשרוף לו את השלט הזה מזמן בעצמנו.

עריכה: כמובן שאם מכבי באמת קיבלה אזהרה מהמנהלת אז ברור שזה עסק של ההנהלה. זה לא עסק של המנהלת ואני לא מבין למה היא נכנסה לזה

16 דקות לפני, BuSa said:

חייב לומר שאני מסכים עם זיו. זה ךא עסק של ההנהלה בכלל בכלל. זה עסק נטו של האוהדים, והיינו צריכים לשרוף לו את השלט הזה מזמן בעצמנו.

במקום שנלך מכות ביציע ההנהלה פתרה את העניין. צעד מבורך

לא חשבתי על זה אף פעם האמת.

אם מישהו מתקשה למכור את האוטו נראה לי ששלט בבלומפילד זו אחלה חשיפה.

Just now, melody said:

על מה הם בוכים באמת? על 2-3 משחקים בשבת בעונה? 

למה כל דבר צריך להתקיים על פיהם? נמאס כבר!

העונה יש יותר מ2-3. לא חייבים כלום לאף אחד.

אם מכבי יחליטו שמשחקים רק בימי שני, אז ככה יהיה. מי שעשה מנוי ידע את זה.

נגיד שזה יצליח להם, ושמשחקי הכדורגל יעברו כולם לחול, הדבר יגרור כנראה ירידה בכמות הצופים הממוצעת, יימנע מאנשים מסוימים להגיע.

עכשיו נגיד שאותם אנשים שיתקשו להגיע ירימו מחאה, כמו בגרמניה ובאנגליה ובאיטליה, על קיום משחקים בימים שאינם חופשיים. איך יגיבו אנשי מחאת השבת?

כשאדם מנהל אורח חיים דתי הוא מקבל עליו עול מצוות כדי שירוויח בעולם הבא, זה חלק מהעניין, זה לא מהנה כל הזמן. כדורגל הוא פנאי, מותרות, ואני באמת לא מצליח להבין מה ההיגיון במחאה הזו, יש בזה המון חוצפה של המארגנים.

יחד עם זאת, מכבי לא צריכה להוריד את השילוט, זכותם של ה"מוחים". מה שהיא כן צריכה לעשות, לטעמי, זה להתעמת עם אנשי המחאה הזו, באופן ישיר ומילולי. למכבי מותר לתפוס צד. היא צריכה לייצג את הכדורגל.

3 hours ago, סלבה said:

יחד עם זאת, מכבי לא צריכה להוריד את השילוט, זכותם של ה"מוחים". מה שהיא כן צריכה לעשות, לטעמי, זה להתעמת עם אנשי המחאה הזו, באופן ישיר ומילולי. למכבי מותר לתפוס צד. היא צריכה לייצג את הכדורגל.

למכבי בהחלט מותר להוריד שלט שמייצג רק מיעוט מאוד זניח בקהל. לא מבין למה אנשים חושבים שבכל מקום מותר להם לתלות איזה שלט שהם רוצים.

הקהל לא צריך לריב איתם בתוך האצטדיון וטוב שמכבי לא מאפשרת לזה לקרות, הדבר היחיד שהם עושים זה לגרום לעוד אנשים אנטי לדת ואת זה מבינים הדתיים השפויים שלא תומכים במחאה הזאת למרות שהיא משרתת אותם.

לא מבין מאיפה החוצפה הזאת לגרור קהל שלם בתוך אצטדיון לדבר הזה ועוד לשחק אותה איזה קדוש מעונה.