Jump to content

ההנהלה הלכה צעד אחד רחוק מדי

נועם שוהם

Recommended Posts

23 דקות לפני, Sawyerdroid said:

אכתוב זאת שוב פעם. בשלט הזה יש אמירה פוליטית בגלל הפניה של שוימר וחבריו לסמוטריץ, רגב וכ"ו. 

לאחר שמכבי התייעצו בגורמים המשפטיים הרלוונטים בהתאחדות ובמנהלת הובהר שמדובר בשלט בעל אופי פוליטי ושאין להציגו המגרשי הכדורגל, קבוצה שתאפשר לקהל שלה לעשות זאת חשופה.

אני יודע את זה. אתה יודע את זה. שויימר יודע את זה. חלאס כבר לשחק אותה. חלאס כבר להגן עליהם. דיי.

אני לא יודע את זה, כי אני לא מתעסק במחאה הזאת כמו שאתם מתעסקים בה.

אתה רוצה להגיד לי שבגלל שדיברו עם ח"כ, אי אפשר לתלות שלט בנוסח כזה?

יש לך את זה ביותר הזוי?

דגלי פלשתין שהמנהלת מאפשרת בסכנין זה לא פוליטי, אבל פה היועצים המשפטיים אמרו שזה פוליטי?!

מילא תגיד זאת הדעה שלי ולא מעניין אותי ושיסתמו להם את הפה, מה אתה משתף פעולה עם ההמצאות הפחדניות האלה של יועצים משפטיים עלאק?

בשורה התחתונה, כל מי שעוד חודש או חצי שנה, ידבר איתנו על סובלנות וקבלת האחר - לא מסוגל באמת לקבל את האחר ולהכיל איזה שלט שאף אחד לא מתרגש ממנו.

עומר, אתה מפספס את הנושא.

זה לא מעניין כן לשחק בשבת או לא. העניין אם אוהד מכבי יכול לתלות שלט חוקי, שלא משנה אם אני או אתה מסכימים לדעה שלו.

אגב, מבלי להכנס מה הם רוצים (ואני לא בטוח שהם רוצים להוציא את הכדורגל מיום שבת, הם רוצים מהזמן ההלכתי, לא בדקתי איתם, אבל מבחינתם ייתכן ואין בעיה שישחקו ב-18:00), מותר לשנות סטטוס קוו - גם לאלה שעם כיפה וגם לאלה שבלי.

זה קטע כזה בדמוקרטיה, אבל עכשיו אני מבין לפי מה שחלקם רושמים שהדומקרטיה נעצרת בשערי בלומפילד ולא נכנסת פנימה.

אם כך בואו נחיל את זה על הכל ולא רק מה שבא לנו, קדימה שירי טועמה ושות'...

אם כבר, אז כבר.

מותר לשנות סטטוס קוו, אבל אתה צריך להכיר בזה שמדובר בשינוי סטטוס קוו. אתה צריך להתייחס לקונטקסט ההיסטורי של כדורגל בשבת ושל משחקים באמצע שבוע. לא רואה שהם עשו את זה. אתה צריך להבין שזה נושא רגיש. כמו שהצד הדתי זועק כשמשנים לו את הסטטוס קוו, ככה גם אנחנו זועקים פה. ובמקרה הזה הסטטוס קוו עדיין מופר לטובתם.

אהדת כדורגל היא תרבות חילונית. אף אחד לא אמר לשומרי שבת לא להיות אוהדי מכבי, אבל כשמישהו דורש לשנות את זה הוא בא לבית שלנו ואומר לנו איך להתנהג. האם לדעתך באירוע דתי זה בסדר שחילונים יבואו עם שלטים על כך שהם רוצים גם להשתתף באירוע הדתי, אבל בשביל זה צריכים שהוא יתאים לערכים שלהם? אתה מתעלם מנפיצות העניין. אתה באמת רוצה שתתחיל מלחמת חילוניים-דתיים? כי אם השלטים האלה יהיו ביציע, תתחיל תגובת נגד חילונית. מכבי בצדק לא רוצה את זה במשחקים שלה.

זאת נקודה שיש סיבה שאנשים כאן חוזרים עליה. תרבות כדורגל זה שלנו. מיעוט בא לקחת לנו אותה, ומתלונן על זה שזוף סוף יש לנו קצת כדורגל בשבת, כי אפילו שזה טוב בשביל רובנו המוחלט זה לא טוב למיעוט שהחליט לשמור שבת, ושמפריע לו שאנחנו מקיימים תרבות בלעדיו. אוהדי מכבי רוצים כדורגל בשבת כי זה המפלט שלנו. אנחנו לא רוצים שבבית שלנו יבואו "זרים" ויקחו לנו את זה.

מגעיל אותך השיח על "אנחנו ואתם"? כי ככה זה מרגיש לנו, ואף אחד לא רצה לדאוג ששומרי שבת יתרחקו ממכבי, אבל כשאתה בא לבית של מישהו ועושה בלאגן אתה לא זוכה לסימפטיה. וזה מה שיקרה אם המיעוט יסרב לשחרר ולתת לנו להמשיך בשקט תרבות של מאה שנה. הרוב ידרוש שמכבי תביע עמדה רשמית. הרוב יפגין בכל משחק אמצע שבוע, כי מישהו בא אליו הביתה ולא הבין שהוא אורח. ולא היינו צריכים להתייחס למפגינים כאל אורחים עד עכשיו. אבל הם אורחים. מחלקת הכדורגל של מכבי שייכת לחילונים. החילונים בנו את המועדון הזה במשך יותר ממאה שנה. המפגינים נגד כדורגל בשבת מפגינים נגדנו. אז שיפסיקו עם ההצגות, ושיכוונו את המחאה נגדנו, לא נגד מכבי ולא נגד ההתאחדות. שיגידו לנו שאנחנו צריכים לוותר על התרבות שלנו. שיקראו לילד בשמו.

וכן, בלומפילד הוא לא מדינה דמוקרטית. הם רשאים להפגין נגדנו בכל מקום אחר, אבל שלא יעשו את זה בבית שלנו. שלא ייאלצו אותנו להזכיר להם שהם אורחים, ושאנחנו לא צריכים לרקוד לפי החליל של מיעוט פצפון שעושה רעש ורק מושך אנטגוניזם. מה לעשות, קשה לי להכיל את זה שאנשים מחפשים לפגוע בתרבות שלנו ולקחת לנו את בילוי הסופ"ש. אתה היית מוכן שיחקו לך את השבת? כמובן שלא, על זה המחאה שלהם. אבל גם לנו החילונים יש מסורות ומנהגים, וכבר שנים שאנחנו כועסים על זה שזכויות השידור לקחו לנו את המנהג שלנו ליום המנוחה. עכשיו סוף סוף החזירו לנו אותו, רק מדי פעם, והם ממהרים להפגין נגד זה. מה עם ההתחשבות שלהם בי? למה הם לא יכולים לקבל את זה שמאז שאני ילד כדורגל בשבת ולא במוצ"ש היה דבר שחיכיתי לו כל השבוע? איפה ההתייחסות שלהם לפגיעה בתרבות קיימת? זה שאנשים לא מבינים בכלל למה זה מרתיח את אוהדי הכדורגל החילונים (שהם כמעט כל אוהדי הכדורגל שבאים למגרשים כך או כך) מעיד על חוסר יכולת שלהם להבין את האחר ולכבד אותו.

מכבי לא צריכה לאשר שלטים שנגד הקהל שלה. השלט הזה מתנגד לזה שאנשים יוכלו בסוף שבוע ליהנות מיום המנוחה שלהם עם מסורת ותיקה. זה מרתיח. גם חוקי לתלות שלט בעד מכבי חיפה או בעד הפועל ת"א, אתה חושב שצריך לאשר שלטים כאלה בבלומפילד?

אתה תעדיף חופש ביטוי גם אם הדבר יגרום לריבים בתוך הקהל ויפלג אותנו כמו "בשנים הטובות"? מחאות כרטיסים ושאר דוגמאות זה משהו שהקהל יתמוך בו והוא לא פוליטי פה הכל עניין פוליטי ואני לא רוצה ששלט כזה ייצג אותי או את מכבי אני ואף אחד אחר לא צריכים לריב איתם ביציע ולהתעסק בדבר הזה אלא פשוט לבוא ולעודד את מכבי.

ואני גם תומך בחופש ביטוי כמו שהתנגדתי נחרצות לצורה בה ניסו לבטל הפרדה באירוע של חרדים בעפולה ובפרשה האחרונה שעשו שיימינג לאירוע התרמה פרטי שבוטל.

מי שרוצה מחאה פוליטית שלא יעשה אותה בתוך היציע על חשבון הרוב שלא רוצה בזה.

יש דרך לכל מחאה גם אם אני לא מסכים איתה אבל לא בתוך האצטדיון אותו תשאירו לנו נקי.

4 hours ago, הנדון said:

מחר מישהו ירצה לקדם טבעונות באצטדיוני הכדורגל (לא שהנקנקיה שהם מוכרים זה בשר) זאת גם תהיה זכותם?

כל עוד זה לא פוגע בך ולא באף אחד אחר, לא מונע ממך לעשות כלום, מה הבעיה בזה?

9 דקות לפני, הבועט מבוסטון said:

כל עוד זה לא פוגע בך ולא באף אחד אחר, לא מונע ממך לעשות כלום, מה הבעיה בזה?

זה אצטדיון כדורגל ולא כיכר העיר. לא רוצה שמאל לא ימין, לא מלחמת דת או כל אג'נדה אחרת רק מכבי.

לא רוצה להיות מזוהה עם שלט כלשהו שאני הולך למשחק כדורגל וברגע שיצלמו אותי ליד השלט או שיש שלט כזה גדול זה הופך אותי למזוהה איתו.

1 hour ago, נועם שוהם said:

לא ראיתי בשלט שום דבר נגד מכבי, שמצדיק שמכבי תוריד.

לא מסכים עם הסגנון שלו, אבל אותו מעניין ללכת לכדורגל. אין פה מחאה נגד מכבי.

לפי השיטה שחלק מהכותבים פה הציגו, אני מבין שיש להנהלה לגטימציה מבחינתם להוריד כל שלט, שלפי שיטתם מנוגד לדרך ההנהלה.

מעניין אותו ללכת לכדורגל - שיקים קבוצת כדורגל. הוא מוזמן להציע לנו או לבקש מאיתנו. מכבי ארגון חילוני. אם הוא לא מקבל את זה, הוא יוצא נגדנו. לבוא אלינו הביתה ולקחת בעלות על התרבות שלנו זה לא לגיטימי. להגיד שהיא שלו לא פחות ממה שהיא שלנו זה לא לגיטימי. אין מחלוקת בקרב הקהל החילוני של מכבי, שהיא מחלקה חילונית, לכן זה לא עניין של דעות שונות בין אוהדי מכבי.

האנשים האלו אוהדי אגודת מכבי תל-אביב, כן. אבל הם באים לסניף חילוני של מכבי ודורשים ממנו להתאים את עצמו אליהם, כשלא היו מגיעים מלכתחילה אם לא היינו מביאים את מכבי לאן שהיא נמצאת, בשבתות. אנחנו לא נסכים שייקחו לנו את מכבי. זה לא נתון לדיון בכלל. אם הם חושבים שאין לנו בעלות על מחלקת הכדורגל שיקימו מכבי שומרת שבת, כי את זאת אנחנו לא נותנים להם. שיפצלו את אוהדי אגודת מכבי תל-אביב אם בא להם. שיטענו שיש להם בעלות על השם ועל הצבעים בדיוק כמו לנו. לגיטימי. אבל על הקבוצה שלנו אנחנו לא הולכים להתפשר.

שיחליטו אם הם מקבלים את זה שקבוצת הכדורגל שייכת למגזר שהקים אותה ושבנה את התרבות שלה שנשענת על שבתות, או שהם לא מכירים בבעלות שלנו, ויתכחשו למחלקת הכדורגל. כי לא יהיו פשרות פה.

אין מקום לזה בבלומפילד, מצטער זיו.

שילכו יפגינו איפה שהם רוצים, את בלומפילד צריך להשאיר עם אפס אחוז של דברים שלא קשורים למכבי. אפס. וכדורגל בשבת זה לא משהו שקשור למכבי, מצטער, בטח שהרוב המוחלט של הקהל של מכבי לא שומר שבת.  

בטח שזה משהו שאשכרה יוצא נגד האינטרס הברור של הקבוצה.

2 דקות לפני, Omer said:

מעניין אותו ללכת לכדורגל - שיקים קבוצת כדורגל. הוא מוזמן להציע לנו או לבקש מאיתנו. מכבי ארגון חילוני. אם הוא לא מקבל את זה, הוא יוצא נגדנו. לבוא אלינו הביתה ולקחת בעלות על התרבות שלנו זה לא לגיטימי. להגיד שהיא שלו לא פחות ממה שהיא שלנו זה לא לגיטימי. אין מחלוקת בקרב הקהל החילוני של מכבי, שהיא מחלקה חילונית, לכן זה לא עניין של דעות שונות בין אוהדי מכבי.

האנשים האלו אוהדי אגודת מכבי תל-אביב, כן. אבל הם באים לסניף חילוני של מכבי ודורשים ממנו להתאים את עצמו אליהם, כשלא היה מגיע מלכתחילה אם לא היינו מביאים את מכבי לאן שהיא נמצאת, בשבתות. אנחנו לא נסכים שייקחו לנו את מכבי. זה לא נתון לדיון בכלל. אם הם חושבים שאין לנו בעלות על מחלקת הכדורגל שיקימו מכבי שומרת שבת, כי את זאת אנחנו לא נותנים להם. שיפצלו את אוהדי אגודת מכבי תל-אביב אם בא להם. שיטענו שיש להם בעלות על השם ועל הצבעים בדיוק כמו לנו. לגיטימי. אבל על הקבוצה שלנו אנחנו לא הולכים להתפשר.

שיחליטו אם הם מקבלים את זה שקבוצת הכדורגל שייכת למגזר שהקים אותה ושבנה את התרבות שלה שנשענת על שבתות, או שהם לא מכירים בבעלות שלנו, ויתכחשו למחלקת הכדורגל. כי לא יהיו פשרות פה.

אין לי דעה מגובשת ביחס לעניין, אבל אני חושב שצריך להפריד פה בין כמה שאלות שונות.

בגדול אני מסכים עם הדברים שלך על עצם שאלת המשחק בשבת, אבל השאלה היא אם זה צריך להיות משהו שההנהלה אוכפת - או "ויכוח" בין האוהדים, ובנושא הזה - אני חושב שלפוסט המקורי יש נקודה.

עכשיו אם מה שסוייר רשם פה נכון, וזה באמת בא מתוך קביעה של ההתאחדות וכדי להימנע מענישה של מכבי - מהלך סופר לגיטימי של ההנהלה.

אבל אני חושב שהעמדה הכללית שההנהלה צריכה להתערב כמה שפחות בענייני היציע (שלא עוברים על החוק או כללי ההתאחדות) היא עמדה הגיונית - ולהבנתי זאת הייתה הבעיה של חלק מהאנשים פה עם המהלך.

אין בעיה עם המחאה בסופו של דבר זאת מדינה דמוקרטית, אבל לשים שלט קבוע בולט ביציע כשהרוב לא מסכים איתם זאת התרסה, באותה מידה אוהד מכבי טבעוני ישים משחק הבא שלט קבוע מעל 7-8 שדורש מההנהלה לא למכור נקניקיות במזנונים.

אפשר להביע מחאה אבל שתהיה מידתית ופרופורציונלית, כמו שהנדון כתב בלומפילד זה לא כיכר העיר.

2 hours ago, Amit149 said:

אין לי דעה מגובשת ביחס לעניין, אבל אני חושב שצריך להפריד פה בין כמה שאלות שונות.

בגדול אני מסכים עם הדברים שלך על עצם שאלת המשחק בשבת, אבל השאלה היא אם זה צריך להיות משהו שההנהלה אוכפת - או "ויכוח" בין האוהדים, ובנושא הזה - אני חושב שלפוסט המקורי יש נקודה.

עכשיו אם מה שסוייר רשם פה נכון, וזה באמת בא מתוך קביעה של ההתאחדות וכדי להימנע מענישה של מכבי - מהלך סופר לגיטימי של ההנהלה.

אבל אני חושב שהעמדה הכללית שההנהלה צריכה להתערב כמה שפחות בענייני היציע (שלא עוברים על החוק או כללי ההתאחדות) היא עמדה הגיונית - ולהבנתי זאת הייתה הבעיה של חלק מהאנשים פה עם המהלך.

אם אתה מסכים איתי, אז אתה מסכים שאין כאן ויכוח. יש שני צדדים, אחד של מכבי מאז ומעולם, שנפגע ממשחקים באמצע שבוע ושמרוויח ממשחקים מוקדמים בשבת. והשני של אנשים שחושבים שלהפסיק לשחק בשבת ולהרוס את תרבות הכדורגל בישראל כדי שמיעוט זניח יוכל להגיע זה דבר טוב. אין פה דיון.

העולם היה יכול להיות מקום הרבה יותר טוב אם הדת היתה מודרת כחוק מהשטח הציבורי. מי שרוצה להאמין בחבר דמיוני ובחמזמזים שיעשה את זה בתוך הבית שלו.

@נועם שוהם אחי אתה מדבר כאן לקיר ומבזבז את הזמן שלך בנושא הזה,אני אחסוך במילים כדי לא להחסם אבל רוב המשתמשים פה בפורום הם לא האנשים שאתה מייעד אליהם את הפוסט הזה..

אני לא נגד משחקים בשבת אבל אני אחושרמוטה נגד שההנהלה באה ומחליטה להוריד שלט שהוא לא גזעני או משהו שאפשר להוריד לנו נקודות עליו בבית הדין.

תעלה את הפוסט הזה בפייסבוק עדיף..

.

5 hours ago, נועם שוהם said:

בלי קשר לדת או למהות המחאה שלו, אין מקום לשלטים עם מסרים שלא קשורים למכבי. מבחינתי זה תקף גם לגביי מסרים פוליטיים כאלה ואחרים. השלטים היחידים שצריכים להיות ביציע מבחינתי הם שלטים בעד מכבי ונגד היריבה.

אגב השמועה אומרת שגם ב-11 כבר אין לזה לגיטימציה.

עובדות בלבד:

- הדתיים הם מיעוט בתוך מכבי, מיעוט שרוצה לכפות את הדת שלו על כולנו. לא מסוגל להתמודד עם ה"עול" של להיות דתי ורוצה להפיל את זה עלינו

- לא לשחק בשבת פוגע במכבי מבחינה כלכלית ולעתיד הקבוצה (כפי שהוסבר לראשי ה"כופים" בפירוט)

- שוימר וחבריו הפכו את הנושא לפוליטי על מנת לעקוף את האוהדים, המנהלת, מכבי והכדורגל ולכפות על כולנו את הדת דרך הממשלה והפופוליסטים למעלה, לכן זה הפך לנושא פוליטי

- הובהר לכל הנוגעים בדבר שמאחר וזה נושא פוליטי אסור לתלות שלטים באצטדיון. בכל זאת ועל מנת לפגוע במכבי שלא מוכנה להדתה ולכפייה שלו נתלו השלטים

אחרי כל זה אתה עוד מעז לצאת נגד ההנהלה ולצדד באנשים שכל מטרתם היא לכפות את דעת המיעוט שלהם על כולם במקום להתמודד עם אורך החיים שבחרו לקחו על עצמם. 

זיו מצטער, עברנו המון ביחד. מבחינתי אתה כבר לא אוהד מכבי. לא מעוניין להגיב לך פה יותר, תתבייש לך. 

אחרי שנים של ק"ש ב-8 יום ראשון שלהרבה אנשים פשוט אין שום סיכוי להגיע למשחק כזה באמצע שבוע סוף סוף תפסו שכל ושמו לנו את השעה האידיאלית למשחק כזה אחרי הפגרה.

אפשרות לעשות טיול בצפון עם משפחה, חברים ומכבי לא לחזור בשעה מאוחרת הביתה וגם את זה רוצים לקחת לנו. זה משחקים שפשוט אין מצב להגיע אליהם שתוקעים אותם באמצע שבוע ב8 בערב.

נעשה עסק, אנחנו ניתן לכם כדורגל בצאת שבת ואתם תתנו לנו נישואים אזרחיים, תחבורה ציבורית בשבת, הכרה בילדים לזוגות חד מיניים, שוויון בנטל ובייקון.

סבבה?

כדורגל צריך לשחק ביום חופש, ז"א שבת בלבד, כמו שהיה פעם. 

אם כבר משהו הורס, זה כל המשחקים התקועים בראשון ושני בערב בגלל טלויזיה, זכויות שידור ומחסור באצטדיונים.

אם למישהו יותר חשוב לשמור שבת, אז שיהיה לו בכבוד ושישמור את השבת, וייקח בחשבון שכמו שהוא לא יכול לראות טלויזיה בשבת בבוקר, הוא גם לא יכול לראות כדורגל.

דיי עם החרא הזה דיי,השלט הזה לא במקום נקודה!!! לא אכפת לי מי הבן אדם או מי האנשים מאחורי זה,זה נטו לפגוע במכבי,רק תראה את התגובות בפייסבוק הרשמי בא לך לחלק כאפות לכולם,יוצאים נגד ההנהלה ונגד המועדון על ריק!!! אז שיקחו את המחאה שלהם להתאחדות, למנהלת, תשאירו את זה מחוץ לבלומפילד!!!!! 

לא זכור לי גינויים כאלה פה בפורום ופעולות מטעם ההנהלה על הלגיטימיות של הפנאטיקס כשהם הרימו שלטי Freefom for ultras ו-Against modern football שגם הם נוגדים את העקרונות של מכבי ורוב הקהל הרחב, אף אחד גם לא מדבר כשהארגון מדליק אבוקות ביציע מה שגורר קנסות ופוגע באופן ישיר במכבי(לשם ההשוואה, שלא יובן מדבריי שיש לי משהו נגד הארגון).

אז מה הצביעות הזאת כשזה נוגע לשלט מסכן? בעיניכם זה רע, בעיני אחרים זה טוב, לגיטימי זה בטוח.

4 דקות לפני, avielmaccabi4 said:

לא זכור לי גינויים כאלה פה בפורום ופעולות מטעם ההנהלה על הלגיטימיות של הפנאטיקס כשהם הרימו שלטי Freefom for ultras ו-Against modern football שגם הם נוגדים את העקרונות של מכבי ורוב הקהל הרחב, אף אחד גם לא מדבר כשהארגון מדליק אבוקות ביציע מה שגורר קנסות ופוגע באופן ישיר במכבי(לשם ההשוואה, שלא יובן מדבריי שיש לי משהו נגד הארגון).

אז מה הצביעות הזאת כשזה נוגע לשלט מסכן? בעיניכם זה רע, בעיני אחרים זה טוב, לגיטימי זה בטוח.

לארגון אוהדים יש מנדט מהקהל לכן מחאות שלהם לגיטימיות גם אם חלק לא מסכימים, לגבי השלטי מחאה שלהם אם אני לא טועה זה שלטים זמניים שמונפים כמה דקות ויורדים אחרי זה, שויימר בחוצפתו תולה שלט קבוע שמתנופף ביציע כל המשחק.