Jump to content

ההנהלה הלכה צעד אחד רחוק מדי

נועם שוהם

Recommended Posts

נושא כזה בלי שויימר, זה כמו קולה בלי גזים. 

אבל לנושא עצמו זיו מדבר על דבר כללי. תחשבו שזה יכול להיות תקדים ולהמשיך ככה הלאה. סתם לדוגמא היו מרימים שלט נגד מעבר לאצטדיון נתניה וההנהלה הייתה שולחת מאבטחים להוריד אותו. מה הייתם אומרים?

3 דקות לפני, danielone said:

אבל לנושא עצמו זיו מדבר על דבר כללי. תחשבו שזה יכול להיות תקדים ולהמשיך ככה הלאה. סתם לדוגמא היו מרימים שלט נגד מעבר לאצטדיון נתניה וההנהלה הייתה שולחת מאבטחים להוריד אותו. מה הייתם אומרים?

היו מרימים שלט לקידום טבעונות ואתה מצולם לידו מה היית אומר?

3 דקות לפני, gilad-b said:

מאיפה בכלל התעוזה לתלות באנר בגודל כזה ולשים אותו בפרונט של אלפי אוהדי מכבי? לארגון יש מנדט לזה מהקהל ומההנהלה וחוץ מהם אף אחד לא אמור לתלות שלטים בטח לא כאלה שמקדמים אג'נדות מאוד מסויימות

השלט הזה נתלה בעבר גם מתחת לגוש העידוד, לא מכיר לעומק את הסיפור, אבל הטיעון הזה ירד.

שיהיו בוטים בפייסבוק, יפגינו מול ההתאחדות והכנסת זאת זכותם לקשור אותי ומכבי למאבק שלהם עם שלטים בתוך האצטדיון לא.

1 דקה לפני, הנדון said:

שיהיו בוטים בפייסבוק, יפגינו מול ההתאחדות והכנסת זאת זכותם לקשור אותי ומכבי למאבק שלהם עם שלטים בתוך האצטדיון לא.

בדיוק זה, שלט כזה גדול נותן הרגשה כאילו מייצג את כל מי שלידו ויותר מזה.

מבין אותם, יש דרכים לגרום לשינוי אבל בטח לא בדרך הזאת.

הם כותבים דברים רעים על מכבי גם בפוסטים שלא קשורים לשבת, גם שאין משחק בשבת בכלל, הם כבר איבדו את זה. 

כדורגל משחקים ביום חופש נקודה. 

במדינת ישראל היה צריך להיות נהוג יום ראשון חופש.י

ש עוד מאה דברים שמוותרים עליהם ששומרים שבת, זאת לא פשרה ולא גזירה זאת החלטה מושכלת מודעת שצריכה לבוא באהבה.

לא הולכים לים, לפאבים, לסרטים, לטיולים בטבע, למסעדות... אתה לא תראה אותם מרימים שלטים שם. 

14 דקות לפני, danielone said:

אבל מחאה על נתניה זה עוד הגיוני כי הרבה הסכימו שזה היה טעות גדולה לעבור לשם. בנוגע לשבת זאת מחאה שאין לה תוחלת, המפגינים מבקשים שינוי הסטטוס-קוו זה לא יקרה, כל ניסיון להעביר משחקים משבת בצהריים יגרום לירידה בכמות הצופים המשפחות והילדים שמגיעים למגרש.

5 דקות לפני, נועם שוהם said:

השלט הזה נתלה בעבר גם מתחת לגוש העידוד, לא מכיר לעומק את הסיפור, אבל הטיעון הזה ירד.

אכן נתלה ב11 (וצר לי מאוד על כך) אבל מבחינתי עדיין מדובר בפעולות "גרילה" של קבוצה קטנה שמנסה לשנות סדרי עולם באמצעות התעלקות

וגם אם זה בחסות הארגון אז מן הסתם שלקהל הרחב ולהנהלה יהיה מה לומר כשאנשים משלנו נלחמים בנו מבפנים

Just now, Double said:

אבל מחאה על נתניה זה עוד הגיוני כי הרבה הסכימו שזה היה טעות גדולה לעבור לשם. בנוגע לשבת זאת מחאה שאין לה תוחלת, המפגינים מבקשים שינוי הסטטוס-קוו זה לא יקרה, כל ניסיון להעביר משחקים משבת בצהריים יגרום לירידה בכמות הצופים המשפחות והילדים שמגיעים למגרש.

לא משנה מה הנושא הספציפי. משנה הפואנטה האם זה בסדר או לא לתת להם להביע את דעתם..

3 דקות לפני, Double said:

גם כמה משחקים שבאמת משוחקים בשבת עצמה יש בעונה שכל כך קשה להם? וזה גם יהיו משחקים "פחות חשובים". הם רוצים את כל היד ומקדמים את זה באגרסיביות ובגלל זה האנטי.

1 דקה לפני, danielone said:

לא משנה מה הנושא הספציפי. משנה הפואנטה האם זה בסדר או לא לתת להם להביע את דעתם..

לא ולא משנה מה האג'נדה.

3 דקות לפני, danielone said:

אבל זה פרובקציות, מה הקטע עכשיו? כל משחק נראה את השלט הזה של שבת? מה אנחנו קבוצת חב”ד? אין לי בעיה ששויימר והחברים יבואו עם החולצות שלהם אבל בלי שלטים מתריסים למינהם 

13 דקות לפני, Double said:

אבל זה פרובקציות, מה הקטע עכשיו? כל משחק נראה את השלט הזה של שבת? מה אנחנו קבוצת חב”ד? אין לי בעיה ששויימר והחברים יבואו עם החולצות שלהם אבל בלי שלטים מתריסים למינהם 

ממתי הבעת דעה לגטימית שאתה ו/או אחרים מתנגדים אליה נחשבת כהתרסה? 

2 דקות לפני, נועם שוהם said:

ממתי הבעת דעה לגטימית שאתה ו/או אחרים מתנגדים אליה נחשבת כהתרסה? 

הדעה אולי לגיטימית אבל היא לא בקונצנזוס ויוצרת סתם ריבים ומחלוקות, אי אפשר בתור קבוצה קטנה לכפות שינוי רדיקלי שישפיע על כולם, המוחים יכולים לבוא לקריית שלום להפגין שם בצורה מסודרת, אבל בזמן משחק בבלומפילד האצטדיון צריך להישאר נקי ממחאות מעוררי מחלוקת שהרוב המובהק לא תומך בהם.

אתה לגמרי צודק, מכבי לא אמורה להתערב בענייניהם הפנימיים של האוהדים, גם לא על כאלה שבוחרים לצפצף על האוהדים האחרים אפילו שהם מיעוט זעום ולתלות בחזית האוהדים שלטים שמייצגים אותם ואותם בלבד.
מי שצריך להתמודד עם זה הם האוהדים עצמם, עכשיו שיחליטו הם מה הם מעדיפים, שישרקו להם בוז וינסו אולי להוריד להם את השלטים בכח? או שפשוט יקראו את התמונה ויבינו שהקהל הרחב, הגרעין הקשה , הקבוצה שהם "אוהדים", מתנגדים לחלוטין למה שהם מנסים להביע ולקדם ופשוט יעיפו את זה מהיציע בעצמם.

יש אנשים בקהל שלנו שמשעמם להם בלי איזו מחאה כזאת או אחרת עד שהכל זורם הקבוצה שניראת מעולה, בלומפילד, הארגון מרים את 11, גוש שמתפתח ב-8 יש כאלו שלא מתאים להם ודבר כזה שוב יכול לגרום לפילוג בקהל. טוב שמכבי לא נותנים לזה יד לפני שאנשים בקהל שלנו שוב יתחילו לריב בינם לבין עצמם. 

בושה שאוהדי מכבי מביאים את עצמם למצב שהם מגנים על זה. 

הבן אדם שמאחורי השלט אמר בפירוש בצורה שלא משתמעת לשתי פנים "לי לא אכפת מה מכבי רוצים. אני רק על השבת. לא אכפת לי אם זה טוב למכבי או רע למכבי"

עכשיו בן אדם בא, נגד מכבי, בתוך המציעים שלה, אחרי שביקשו שיפסיק. כדי לעשות נזק לקבוצה ובניגוד גמור להיגיון, לסטטוס קוו או לרוב האוהדים - ואתה מתלונן על זה שמורידים לו את השלט. 

זיו אני אוהב אותך כמו אח. שחרר מהנושא הזה, אתה יודע שהוא מטורף ושהוא טועה ושזאת מלחמה אנטי מכבי ולא צודקת. הלאה. שחררו מזה כבר. כדורגל בשבת. וזהו.

אגב,

למען הסר ספק מדובר בשלט פוליטי, לאחר ששוימר עירב פוליטיקאים בסיפור שאף הצהירו שילחמו במסגרת המפלגה שלהם בכדורגל בשבת (זאת המטרה אגב, "לנצח" את הכדורגל והאוהדים דרך שחיתות פוליטית)

אז חלאס לנסות להשחיר את מכבי. הם עשו את מה שהם חייבים על מנת להגן מעצמם. אסור להכניס פוליטיקה למגרשים - תולי השלט אגב יודעים את זה ועושים את הפרובוקציה אך ורק כדי לפגוע במכבי במתכוון.

לא ראיתי בשלט שום דבר נגד מכבי, שמצדיק שמכבי תוריד.

לא מסכים עם הסגנון שלו, אבל אותו מעניין ללכת לכדורגל. אין פה מחאה נגד מכבי.

לפי השיטה שחלק מהכותבים פה הציגו, אני מבין שיש להנהלה לגטימציה מבחינתם להוריד כל שלט, שלפי שיטתם מנוגד לדרך ההנהלה.

35 דקות לפני, Sawyerdroid said:

עכשיו בן אדם בא, נגד מכבי, בתוך המציעים שלה, אחרי שביקשו שיפסיק. כדי לעשות נזק לקבוצה ובניגוד גמור להיגיון, לסטטוס קוו או לרוב האוהדים - ואתה מתלונן על זה שמורידים לו את השלט

ברור!

בדיוק כמו שהייתי מתנגד שיזרקו אוהדים החוצה כי הם צעקו "תתפטר, תתפטר" או שהיו מורידים שלטים נגד מחירי כרטיסים, רק כי זה נוגד את מה שהנהלת מכבי חושבת.

עצוב מאוד שאתה נותן לעמדה שלך בנושא, להשפיע על האוביקטיביות שלך שקווים נחצים.

יודע מה, אם שויימר/ראשי המאבק היו חושבים שזה לטובת מכבי וההנהלה טועה (כמו צועקי התתפטר או מחאות הכרטיסים) אולי היה לנו על מה להתדיין.

הוא לא עושה את זה לטובת מכבי. הוא עושה את זה נגד מכבי ובעד השבת. ולאחר שהכריז כי לא אכפת  לו ממכבי בנושא הזה והוא ילחם רק בעבור השבת. 

ואני תמיד אגן על מכבי ואצא נגד מי שמכריז נגדה מלחמה.

אז תפסיק עם ההשוואות המטומטמות ועם ההאשמות המטומטמות עוד יותר. אני מבין שזה נושא רגיש אצלך אבל אתה פשוט מביך את עצמך ומתבטא בצורה שלא מתיישבת עם מי שאתה כאוהד מכבי. 

3 דקות לפני, Sawyerdroid said:

יודע מה, אם שויימר/ראשי המאבק היו חושבים שזה לטובת מכבי וההנהלה טועה (כמו צועקי התתפטר או מחאות הכרטיסים) אולי היה לנו על מה להתדיין.

הוא לא עושה את זה לטובת מכבי. הוא עושה את זה נגד מכבי ובעד השבת. ולאחר שהכריז כי לא אכפת  לו ממכבי בנושא הזה והוא ילחם רק בעבור השבת. 

ואני תמיד אגן על מכבי ואצא נגד מי שמכריז נגדה מלחמה.

אז תפסיק עם ההשוואות המטומטמות ועם ההאשמות המטומטמות עוד יותר. אני מבין שזה נושא רגיש אצלך אבל אתה פשוט מביך את עצמך ומתבטא בצורה שלא מתיישבת עם מי שאתה כאוהד מכבי. 

מקור להשראה

היו תקופות בהיסטוריה שהתנגדתי לשלטים מסויימים, אבל התנגדתי עוד יותר לרצון ולפעולות ההנהלה להוריד אותם.

השלט הזה לא נגד מכבי. הנוסח הזה מופיע בעוד כמה יציעים לפי עמוד הפייסבוק שלהם.

הוא מדבר על הכדורגל הישראלי ונושא השבת.

מותר לחלוק ולהביע עמדה המנוגדת לרצון ההנהלה. מי שלא מבין שזה לגטימי, יש לו בעיה.

אכתוב זאת שוב פעם. בשלט הזה יש אמירה פוליטית בגלל הפניה של שוימר וחבריו לסמוטריץ, רגב וכ"ו. 

לאחר שמכבי התייעצו בגורמים המשפטיים הרלוונטים בהתאחדות ובמנהלת הובהר שמדובר בשלט בעל אופי פוליטי ושאין להציגו המגרשי הכדורגל, קבוצה שתאפשר לקהל שלה לעשות זאת חשופה.

אני יודע את זה. אתה יודע את זה. שויימר יודע את זה. חלאס כבר לשחק אותה. חלאס כבר להגן עליהם. דיי.

14 hours ago, נועם שוהם said:

כן שלט מיותר לא מיותר, כן משחקים בשבת או לא בשבת, זה לא מעניין פה.

מי שלא מבין שההנהלה לא יכולה להחליט על שלטים ביציע (כמובן כל עוד זה לא עובר על החוק) יש לו בעיה של יושר אינטלקטואלי או שסתם הפוזיציה שלו בנושא גוברת על האוביקטיביות שלו.

כן, אפשר לאהוב את זה או לא, אבל לאוהדי מכבי באשר הם יש זכות להביע דעה בקריאות/שירים/שלטים על מאמן, שחקנים, הנהלה, התאחדות, החלטות בלה בלה בלה.

בלעז קוראים לזה דמוקרטיה.

זיו, מכבי זאת קבוצת כדורגל, לא סיעה פוליטית. הבעיה היא שהשלט יוצא נגד אוהדי מכבי והמסורת/התרבות שלהם.

אני אסביר לך איך זה נראה לנו: עד תחילת שנות האלפיים כדורגל היה בשבת. ואז הוסיפו משחקים באמצע שבוע. לא מתוך התחשבות בשומרי שבת, אלא מסיבות אחרות. הקהל של מכבי לא אהב את זה, מן הסתם. בעונה שעברה, מאז האליפות של אוסקר התחלנו לשחק כמעט ורק בימי חול. לרוב האוהדים זה לא היה דבר טוב. ואז חזרנו למצב הטבעי, ויש קבוצת אנשים שמביאה שלטים נגד מה שמכבי בדקה וראתה שהוא עמדת הקהל באופן די מוחלט, כי זה היה המצב מאז ומעולם. עד השושלת של ג׳ורדי אף אחד לא היה חושב על תליית שלט כזה. עכשיו, אחרי שבמשך כמה שנים שיחקנו בימי חול, שומרי שבת שעד לפני פחות מעשרים שנה לא היו קיימים ביציע פתאום מחליטים לפתוח במחאה כדי לשנות סדרי עולם.

מכבי לא צריכה לתת לזה להתקיים באצטדיון שלה. מכבי לא צריכה לגרום לרוב הקהל שלה להרגיש שהוא צריך לצאת למלחמה על מה שגם בשבילה הוא המובן מאליו. מכבי לא רוצה שמיעוט יתחיל בלאגן. מכבי מבינה שאוהדי מכבי לא רוצים להביע עמדה בנוגע למשחקים בשבת, כי זה לא נושא לדיון בכלל. כדורגל משחקים בשבת.

כל טיעון נגד זה שמכבי תל-אביב משחקת בשבת צריך להיות טיעון שמכיר בכך שהוא שואף לשנות את מה שהיה לאורך ההיסטוריה של מכבי, ושיוצא נגד רוב הקהל.

שוב, סטטוס קוו. מכבי מאז ומעולם שיחקה בשבת. היא שיחקה בימים אחרים כי נכפה עליה, והתנגדה לזה. מכבי צמחה מתוך משחקים בשבת, תרבות אהדת הכדורגל היא תרבות של משחקים בשבת. השלטים האלה הם לא נגד ההנהלה, הם נגד תרבות האהדה של הקהל של מכבי.