Jump to content

ה-VAR היה אמור לבטל את טעויות השיפוט, אבל בישראל זה כנראה עובד אחרת

חומץ בלסמי

Recommended Posts

ראיתי את התקציר של רעננה נגד נס ציונה. רעננה כבשה שער שאחר כך ביטלו עקב נבדל שנבדק בואר.

אני לא יודע מה הם בדיוק בדקו בואר אבל בשידור המצלמה היחידה שהראו זה המצלמה של אמצע המגרש, שנמצאת לפני המהלך וקו הנבדל. בכלל לא ראו אפילו את כל שחקני ההגנה בפריים. לא אפשרי בעליל לבדוק את הנבדל. לא ברור על סמך מה השער נפסל בכלל. ואם כבר, בפריים שכן הראו זה לא היה נראה שיש נבדל בכלל. 

4 hours ago, lobster said:

תהרגו אותי אבל אני לא מבין עדיין מה זו בעצם "מערכת ה-VAR". עד כמה שאני מבין זה כמה שופטים שיושבים בחדר ורואים את אותו ריפליי בדיוק שאנחנו רואים בשידור.

ואז הם משתמשים במיקרופון כדי להגיד לשופט מה הם ראו. איפה פה המערכת? מה עולה 250 אלף שקל לכל קבוצה, לפי אשר אלון? מילא באנגליה אתה מקבל ניתוח של סיטואציה על המילימטר בתוך שניות - זה עוזר לבדיקת נבדלים, אם הכדור יצא או לא וכולי. אבל כאן כולה מסתכלים על ריפליי וקובעים לפי תחושה. האם מישהו יודע להגיד בוודאות האם הגול של מיכה היום עבר את הקו או לא? יש דרך להוכיח את זה?

זאת בדיוק הבעיה. הזוויות של המערכת הן בדיוק אותן הזוויות שהזכיינית מציבה באותו השידור. זה בדיחה.

איגוד השופטים עונה לאיביץ': "נמאס מכל הבכי הזה. זה הפרוטוקול"

הבני זונות שונאי מכבי ממשיכים להשתין עלינו עם תשובה של ילדים בגן וכנראה שהרעש של איביץ' לא מספיק.

זה פשוט לא הגיוני שכל משחק השופטים יעשו טעויות גורליות והאיגוד יגבה אותם.

הגיע הזמן שנעשה יותר רעש. יש למישהו ספק לגבי מה הולך לקרות בדרבי?

אתם יודעים מה הבושה הכי גדולה בכל הסיפור?
שאיגוד השופטים עכשיו *תוקף* את איביץ' על זה שבעצם השופט קיבל החלטה נכונה בגול של דור מיכה שנפסל. 

שזה פשוט שקר וגניבת דעת. הם מפיצים שקר בפומבי, בניגוד גמור להיגיון ולחוקה כאילו הכל בסדר. 

השופט אישר את השער, במצלמות העלובות שיש אין לעולם הוכחה שהכדור לא עבר (אולי דווקא שכן, מאחת הזוויות) - בכל מקרה בוודאות אין פה מקרה של "רואים בבירור" ולכן נפסל. 

פשוט מפיצים פייק ניוז ומכפישים את מכבי עם שקרים - ככה עובדת מכונת התעמולה השקרית של השרמוטות באיגוד - שאלוהים ישלם לכולם שם בסרטן בראש על הגועל נפש הזה.

אם הכדור לא עבר את הקו, זה אומר שהוא צריך "לא לעבור" בכל זווית אפשרית?

עד שלא תהיה פה טכנלוגיה אמיתית,נמשיך לנחש.

לפי ראיון שעשו שני שופטים רק השבוע שופטי הVAR קוראים לשופט הראשי למסך/משנים החלטה רק כאשר לדעתם הוא טעה בוודאות ולכן אין מה להתעצבן על זה שהם לא תמיד הולכים למסך. במקרה הזה לא רק שלא רואים בוודאות שהוא לא עבר, רואים בוודאות שהוא כן עבר! ואפילו עזבו את זה זה פשוט מאוד, כל עוד אין להם הוכחה ודאית שהוא לא עבר הם צריכים ללכת עם ההחלטה הראשונית של השופט מתוך הנחה שהוא צודק. פשוט לא יאמן שיש להם עוד את החוצפה לדבר על איביץ' 

מביך שבאמת אנשים טוענים שהכדור עבר את הקו במלואו.

או שאתם צריכים בדיקה אצל אופטומטריסט או שאתם לא יודעים מזה אשליה אופטית..

עצם זה שמפעילים את המערכת עם 2 מצלמות זה בושה, אבל אני מאמין שזה ישתפר, זה אינטרס גם של השופטים עצמם.

היו לנו כל כך הרבה הזדמנויות טובות ונכונות לצאת על האיגוד והשופטים דווקא על זה בוחרים להתנגח, לא מבין את זה.

13 דקות לפני, melody said:

טוב לדעת שאני לא היחידי עם עיניים מתפקדות

17 דקות לפני, melody said:

אי אפשר לדעת בוודאות אם הוא עבר בדיוק כמו שאי אפשר לדעת בוודאות שהוא לא עבר.

הזויות והטכנולוגיה בארץ לא מספיק טובים בשביל זה ובגלל זה היו צריכים ללכת לפי ההחלטה של השופט ולא להתערב.

כולם מסתכלים על תמונה שצילמו אותה מלפנים ורואים כאילו את הכדור מאחורי הקו שבפועל זאת אשליה אופטית והכדור דווקא עושה את דרכו החוצה ונמצא מעל קו השער.

בדיוק כמו בסיטואציות ששחקן נוגח ואתה בטוח שהכדור הולך לכיוון השער ופתאום אתה קולט שהוא בכלל מתרחק ממנו

1 דקה לפני, מכביסט לעד said:

אי אפשר לדעת בוודאות אם הוא עבר בדיוק כמו שאי אפשר לדעת בוודאות שהוא לא עבר.

הזויות והטכנולוגיה בארץ לא מספיק טובים בשביל זה ובגלל זה היו צריכים ללכת לפי ההחלטה של השופט ולא להתערב.

חד משמעית אפשר לראות שהכדור לא עובר במלואו.

עבדתי שנתיים באיגוד השופטים. דרכי הפעולה של הארגון מראשיתו לוקות בחסר לטעמי וזה מתנקז גם לחלקים העליונים של המערכת הזו. הכשרת שופטים מתקיימת לאורך שלושה ימים בלבד בכיסוי מקצועי-חוקתי מאד כללי והרבה מהמשתתפים לא עוברים את המבחן הסופי שבוחן את רמת הידע שלהם בסוגיות פשוטות אבל גורליות של נבדל, עבירות ומצבים נייחים. מעבר לזה, גם את המבחן הגופני בסיום הקורס (ריצת 2000) יש משתתפים שלא עוברים. כל הצדדים האלו ממשיכים את דרכם באיגוד כרגיל.

יאמר לזכות איגוד השופטים שהוא יודע לקדם ולהשקיע במי שהוא רואה לנכון ולקדם אותו לסגל הארצי בגילאים צעירים, אבל המעטפת הלוקה בחסר בדרגים הנמוכים (וגם הגיוס לצבא) גורמת להרבה מאד שופטים להיפלט החוצה ולא לשוב. בשל הרצון לחסוך בהוצאות ובכוח אדם הרבה משחקים מתקיימים ללא עוזרים ואתה צריך להכריע בסוגיות נבדל כשאתה רואה את המגרש לאורכו. בשנתיים בהן שפטתי באו לבקר משחק שלי פעמיים, אחת מהן הייתה ע"י מבקר שבא לחדר ההלבשה עם בקבוק פאנטה ושקית גרעינים שחורים.

האיגוד מקיים אימון גופני שבועי שמתקיים בצורה מקצועית ובניהול שופט מהסגל הבכיר, ואני זוכר שבכל שבוע היינו נראים ומתנהלים טוב יותר בכמה רמות מנבחרות הנוער שהיו מגיעות לוינגייט/בית הנבחרות, אבל שופטים שלא היו מגיעים באופן שיטתי לאימונים היו ממשיכים לקבל שיבוצים למשחקים, אמנם פחות חשובים אבל הם בכל זאת ממשיכים לייצג את איגוד השופטים. אני חושב שמה שמסכם את תמונת האיגוד בצורה הכי טובה, היא כנס סיום העונה האזורי (שרון) ובה מנכ"ל האיגוד יריב טפר החמיא לי באופן אישי על ההתנהלות - ואני מוכן להישבע שלא עשיתי דבר חוץ מלהגיע שעה לפני המשחק ולוודא שהרשתות לא קרועות ושלכל הרשומים בטופס יש כרטיס שחקן ומספר תעודת זהות.

1 דקה לפני, melody said:

מזווית אחת אולי. מזווית אחרת זה נראה דווקא גול.

אין זווית אחת מכריעה וזה הבעיה בואר ובהחלטה הלא נכונה אתמול.

24 דקות לפני, מכביסט לעד said:

מזווית אחת אולי. מזווית אחרת זה נראה דווקא גול.

אין זווית אחת מכריעה וזה הבעיה בואר ובהחלטה הלא נכונה אתמול.

צריך לבדוק בזווית הכי קרובה לקו השער, בהיעדר טכנולוגיית קו השער, צריך מצלמה על הקו מעל גובה השער.

נושא המצלמות כאן זה בדיחה.

ברוב המשחקים כאן זה בין 4 ל-6 מצלמות, כאשר רק 3 באמת רלוונטיות לשופט הוידאו.

- עמדת שידור

- מצלמה עם זום על השחקן עם הכדור

- מצלמות רחבה

- מצלמה כללית שמתמקדת על הספסלים וקהל

במשחק המרכזי זה 10-12 מצלמות, זה כבר יותר נורמלי לבדיקה רחבה יותר. וטמטמום שזאת לא דרישת המינימום כאן. בדיחה.

2 hours ago, Sawyerdroid said:

אתם יודעים מה הבושה הכי גדולה בכל הסיפור?
שאיגוד השופטים עכשיו *תוקף* את איביץ' על זה שבעצם השופט קיבל החלטה נכונה בגול של דור מיכה שנפסל. 

שזה פשוט שקר וגניבת דעת. הם מפיצים שקר בפומבי, בניגוד גמור להיגיון ולחוקה כאילו הכל בסדר. 

השופט אישר את השער, במצלמות העלובות שיש אין לעולם הוכחה שהכדור לא עבר (אולי דווקא שכן, מאחת הזוויות) - בכל מקרה בוודאות אין פה מקרה של "רואים בבירור" ולכן נפסל. 

פשוט מפיצים פייק ניוז ומכפישים את מכבי עם שקרים - ככה עובדת מכונת התעמולה השקרית של השרמוטות באיגוד - שאלוהים ישלם לכולם שם בסרטן בראש על הגועל נפש הזה.

לא סתם תקיפה, זה תקיפה ארסית כמו אחרון שונאי מכבי

עלק מכבי אתמול נהנו מעזרה שיפוטית לא יאומן שאיגוד מרשה לעצמו להתבטא ככה

עזרה שיפוטית? אדומים מוצדקים, פנדל מוצדק, פנדל שלא היה שנשרק ע"י השופט והוואר ביטל וגול חוקי שלא נשרק

איזה עזרה שיפוטית?

9 hours ago, melody said:

מסכים איתך שהזווית האמינה יותר מבין השתיים שהוצגו, היא זו שנמצאת בזווית חדה יותר ביחס לקו השער. מסכים גם שנראה מהזווית הזו שהכדור לא עבר במלוא היקפו. 

עדיין, אי אפשר לקבוע בוודאות שהכדור לא עבר. במקרים כל כך גבוליים, רק מצלמה על קו השער יכולה לפסוק באופן חד משמעי. 

מכיון שהשופט אישר את השער בזמן אמת, אין שום סיבה שה VAR ייתערב בהעדר כלים מתאימים. 

1 hour ago, Cosmic said:

מסכים איתך שהזווית האמינה יותר מבין השתיים שהוצגו, היא זו שנמצאת בזווית חדה יותר ביחס לקו השער. מסכים גם שנראה מהזווית הזו שהכדור לא עבר במלוא היקפו. 

עדיין, אי אפשר לקבוע בוודאות שהכדור לא עבר. במקרים כל כך גבוליים, רק מצלמה על קו השער יכולה לפסוק באופן חד משמעי. 

מכיון שהשופט אישר את השער בזמן אמת, אין שום סיבה שה VAR ייתערב בהעדר כלים מתאימים. 

וזה הודעה שקוסמיק כתב! לא אני.

סעמק. שופטים זבל.

לא מתערב בדיון על השער-

אבל צריך לקחת בחשבון ששופטים קודם פוסקים שריקה כדי לעצור את המשחק ואז יהיה להם זמן להתחבט בזה מול המסך.

זה עדיף מאשר לסמוך על שופטי הואר שיעצרו את המשחק בשל ספק.

דוגמא לכך ניתן לראות בבירור בפנדל דקה 5.

בר נתן פוסק בנחרצות למרות שאני מניח שבליבו קינן ספק כלשהו.

וכששחקני מכבי ניגשים הוא כבר אומר להם "שניה אני בודק בואר"

נראה לי שזה בכלל לפני שציפצפו לו.

בקיצור מעדיף ישר לשרוק ואחרי זה לנהל על כך משא ומתן.

ובסופו של דבר ביטל את הפנדל בהתאם לציפיות.

במיקרו זו החלטה חכמה של שופט שחש ספק.

במאקרו נוצרת פגיעה בענף אם לא מגבילים את העצירות ואר.

בשורה התחתונה צריך שהבחירה בעצירת ואר תהיה של המאמנים שיזמנו גג 2 ארועים במחצית (ו- 3 סהכ למשחק) לפי תחושת הספק שלהם

הדג מסריח מהראש.

איגוד השופטים ובראשו המנכ״ל לא מפספסים שום הזדמנות להתגונן כאשר יש תלונות על הVAR במקום למצוא פתרונות.

נמאס כבר נמאס מהחבורת עלובים האלו.