Jump to content

אפשר לחזור לשנוא את קלינגר

שורה

Recommended Posts

התירוץ היחיד שעוד איכשהו מתקבל על הדעת שמכביסט אמיתי ילך לשחק/לאמן בהפועל זה רק אחרי שהוא מכריז במעבר שלו שהוא בתור מכביסט הולך ללמד את הלבנטינים האלה איך משחקים ומקווה שהם יצליחו לקלוט משהו. 

יש מכביסטים גדולים שעברו לצד השני. גם לי קשה מאוד עם זה. עד כדי שהכרזתי בזמנו שמבחינתי מי שעובר להפועל לא יכול להיחשב מכביסט ולא משנה כמה הוא תרם למכבי ואיזה מכביסט גדול הוא היה לפני. אבל אם פאקינג ג'רי בית הלוי ויוסף מרימוביץ' עשו את זה, אולי פשוט היריבות של פעם בין המועדונים לא הייתה כזאת גדולה כמו בעשורים האחרונים. אחרת פשוט קשה לי להבין את זה. 

שקלינגר יתפרנס בכיף ובהנאה שלמה מהמקצוע שאותו הוא אוהב, ושיהיה לו לבריאות, גם בהפועל תל אביב.
מקצועית אני מקווה שהם ידשדשו בתחתית, אבל בפן האישי? שבאמת יהיה לו לבריאות.

אבל להגיד "מה, אני בכלל לא מכביסט, מה קשור מכביסט, אני בכלל מגיע מחיפה ושיחקתי שם יותר שנים" זה מגעיל, ומראה על אישיות קטנה מאוד. (לא שלא ידענו את זה כבר מקיץ 2003, אבל ניחא).

2 דקות לפני, nirc2 said:

שקלינגר יתפרנס בכיף ובהנאה שלמה מהמקצוע שאותו הוא אוהב, ושיהיה לו לבריאות, גם בהפועל תל אביב.

אבל להגיד "מה, אני בכלל לא מכביסט, מה קשור מכביסט, אני בכלל מגיע מחיפה ושיחקתי שם יותר שנים" זה מגעיל, ומראה על אישיות קטנה מאוד. (לא שלא ידענו את זה כבר מקיץ 2003, אבל ניחא).

זה בדיוק השורה התחתונה והבעיה.

כמו שאמרת הוא תמיד היה כזה.

1 דקה לפני, nirc2 said:

זה.

אני עוד אולי יכול לקבל ללכת לעבוד שם רק כי אין מקום אחר ומדובר בפרנסה וקריירה. אני לא יכול לקבל התרפסות לאוהדים המטונפים שלהם עד כדי לפזר אבק על ההיסטוריה שלך ועל המקום שהפך אותך למי שאתה.

ועם זאת, כמו בנושא נמני, אני מעדיף לעשות אצלי בראש את ההפרדה בין התקופה כשחקן לבין הקריירה מחוץ למכבי. קלינגר מהגדולים שהיו פה ונתן לנו מלא וכך ראוי לזכור אותו גם אם בגרותו מביישת. בפרישה אני אמחא לו כפיים, עד אז הוא יקבל קללות. הכל טוב.

עוד מאמן ישראלי חלש וגנרי. שאלה של זמן עד שיעלו כתבות ושמועות על פיטוריו. עושה את אותה טעות של כל המאמנים, השחקנים והמנהלים שנכנסו למיטה החולה הזאת.

בכלל, חזר על הטעות משנה שעברה שהגיע לבית"ר אחרי לוזון. ידשדש בתחתית ולא ירד ליגה כי יש גרועות ממנו, יפוטר ויחכה לג'וב הבא.

קלינגר רוצה נבחרת וחייב להישאר על הגלגל(אני מעריך). קיבל הזדמנות והלך אליה. את עברו המכביסטי הוא כבר שנים מטשטש כך שאין כאן ניוז גדול בכלל. היה סמל לתקופה מסויימת ועכשיו, ברור שלא. בסופו של יום, אנשים הם אינטרסנטים.

אבל לטעון שהמעבר בפני עצמו להפועל מוחק את פועלו של האדם- לא נכון.

לא היה למועדון הזה(באף מחלקה) סמל גדול ממיקי. שום דבר מזוהרו לא התעמעם. המעבר לכשעצמו הוא לא הבעיה.

אני חושב שהגליץ' של ניר לספסל של מכבי, הוא סיבה הרבה יותר גדולה לפתח אליו אנטיגוניזם מאשר החתימה שלו בהפועל.

אני חושב שאני אישית, לא אשנא אותו לעולם אבל יכול להבין כאלה שכן(להוציא אותך מ13 שנות בושה וביזיון זה משהו שנשאר איתך). יהיה דאבל כיף לנצח את קלינגר בדרבי כי הוא תמיד יריב שמעורר אמוציות. עוד בימיו בחיפה(שם היה כוכב ענק ממש).

1 hour ago, Krishi said:

התירוץ היחיד שעוד איכשהו מתקבל על הדעת שמכביסט אמיתי ילך לשחק/לאמן בהפועל זה רק אחרי שהוא מכריז במעבר שלו שהוא בתור מכביסט הולך ללמד את הלבנטינים האלה איך משחקים ומקווה שהם יצליחו לקלוט משהו. 

יש מכביסטים גדולים שעברו לצד השני. גם לי קשה מאוד עם זה. עד כדי שהכרזתי בזמנו שמבחינתי מי שעובר להפועל לא יכול להיחשב מכביסט ולא משנה כמה הוא תרם למכבי ואיזה מכביסט גדול הוא היה לפני. אבל אם פאקינג ג'רי בית הלוי ויוסף מרימוביץ' עשו את זה, אולי פשוט היריבות של פעם בין המועדונים לא הייתה כזאת גדולה כמו בעשורים האחרונים. אחרת פשוט קשה לי להבין את זה. 

מ.י.קי. אינף סייד. והיריבות היתה לפחות כמו היום(עובדה היא שמעבר ישיר של לסרי התקיים רק באמצע שנות השמונים ומאז זה קרה המון). אגב, אחיו של שייע גלזר שיחק בהפועל....

יואב, ההשוואה בין כדורגל לסל רלוונטית? שואל ברצינות כי לא מכיר את הלך הרוח באותם ימים, אבל יודע שהיו מעברים לפני כן ובטח שהיו אחרי כן. נראה לי שבכדורסל זה עניין פחות רלוונטי ולכן שחקנים ומאמנים ראו לנכון לעבור להפועל, וזה גם לא ממש דיגדג לאוהדים. בכדורגל זה שונה מאז ומעולם.

9 דקות לפני, BuSa said:

יואב, ההשוואה בין כדורגל לסל רלוונטית? שואל ברצינות כי לא מכיר את הלך הרוח באותם ימים, אבל יודע שהיו מעברים לפני כן ובטח שהיו אחרי כן. נראה לי שבכדורסל זה עניין פחות רלוונטי ולכן שחקנים ומאמנים ראו לנכון לעבור להפועל, וזה גם לא ממש דיגדג לאוהדים. בכדורגל זה שונה מאז ומעולם.

במקרה של פרסונות כל כך מזוהות וגדולות של מכבי  כמו מיקי ורלף(הפועל מסריח) זה עשה כותרות גדולות. ועוד בזמן שהפועל סל היתה סוג של רלוונטית(סוף השמונים תחילת התשעים).

אבל גם ברגל היו לך נפילים(ג'רי, מרימוביץ, רוזן) שעברו לשם. לסרי שעבר אלינו בזמנו, עשה רעש גדול, גם פליקס חלפון אחרי הנפת גביע. גם חיזרנו אחרי סיני ואלי כהן.

תראה, בכדורגל עשית טרייד ישיר עם הפועל(פנסטיל- מרקש) ובן לוז, עובד, דגו, בן דיין וכל מיני, עברו ללא בעיה.

2 hours ago, Krishi said:

אולי פשוט היריבות של פעם בין המועדונים לא הייתה כזאת גדולה כמו בעשורים האחרונים. אחרת פשוט קשה לי להבין את זה. 

היא הייתה ענקית תמיד, רק שבקרב הקהל לא היה את ארגוני האוהדים ולכן לא היה את התופעות המוכרות שאנחנו מכירים מהקהל.

אבל כיריבות? היא הייתה ענקית תמיד. 

אין ספק שהיו מעברים, בעיקר במסלול לא ישיר. אני יותר מדבר על איך שהמעבר נתפס מבחינת אוהדי הקבוצה שממנה השחקן עבר. כל אלו שציינת בשורה האחרונה לא ייזכרו בהיסטוריה של מכבי יותר מדי בכל מקרה, והמעבר להפועל לא סייע לכך. אבל אתה רואה את אוהדי הפועל משאירים את זהבי כאגדה בהיסטוריה שלהם? או אוהדי ביתר את אבוקסיס? או, תיאורטית, אתה חושב שאם נמני היה חותם בהפועל הוא היה חוזר למכבי אחר כך ומתקבל באהבה?

אז יש הבדל בין שחקן למאמן, ויש הבדל בין תקופות, אבל ההבדל הכי גדול זה בין כדורגל לכדורסל. מיקי ברקוביץ בכדורגל נשרף טוטאל.

29 דקות לפני, BuSa said:

בכדורסל היה בשנות ה-80' ותחילת ה-90 המון כאסח איתם. למעשה, במובנים מסוימים זה היה יותר חם מהכדורגל באותה תקופה, עם לא מעט מכות במשחקים ויריבות רצחנית על תואר האליפות שהיה אז חשוב הרבה יותר מהיום בעוד שבכדורגל אנחנו לא נאבקנו על אליפות בכלל אז. צריך גם לזכור שיד אליהו של שנות ה-80' מבחינת הקהל זה לא יד אליהו של היום. רוצה לומר שהיום ביד אליהו בשורה ה-1 באמצע למטה אתה תראה אבא אשכנזי עם הבן שלו וכל נקניקיה. בשנות ה-80' זה ממש לא היה ככה ומצד שני בכדורגל, עם כל הערים שבו (ותמיד היו בו יותר ערסים) לא היה את ענייני ארגוני האוהדים ואוטלראס הפועל וכל החרא הזה.

ועובדה כאמור שכשצביקה רוזן הלך לאימן בהפועל ב-82/83 זה לא שרף אותו במכבי. כנ"ל מרימוביץ' ב-78'.

מדקה 3 קצת על מה שהלך במזכירות. אחרי המשחק הזה אאל"ט אוהדי מכבי הרביצו לבן של ידידה רפפורט מהפועל גם על הדרך.

או למשל המכות פה

או פה

זו גם אחלה כתבה מהימים ההם שמראה קצת על האווירה

8 דקות לפני, BuSa said:

אין ספק שהיו מעברים, בעיקר במסלול לא ישיר. אני יותר מדבר על איך שהמעבר נתפס מבחינת אוהדי הקבוצה שממנה השחקן עבר. כל אלו שציינת בשורה האחרונה לא ייזכרו בהיסטוריה של מכבי יותר מדי בכל מקרה, והמעבר להפועל לא סייע לכך. אבל אתה רואה את אוהדי הפועל משאירים את זהבי כאגדה בהיסטוריה שלהם? או אוהדי ביתר את אבוקסיס? או, תיאורטית, אתה חושב שאם נמני היה חותם בהפועל הוא היה חוזר למכבי אחר כך ומתקבל באהבה?

אז יש הבדל בין שחקן למאמן, ויש הבדל בין תקופות, אבל ההבדל הכי גדול זה בין כדורגל לכדורסל. מיקי ברקוביץ בכדורגל נשרף טוטאל.

זה גם תלוי מה היתה התרומה של העובר. מיקי כבר היה בחלק היורד של הקאריירה ולכן זה לא יותר מקוריוז או פרט טריוויה. האמת היא שמיקי היה כזה מותג ארצי, שאפילו לאוהדי הפועל לא היה נעים לעקם את הפרצוף(: וכמו שחתול כתב, זאת תקופת טרום האירגונים.

אם נמני היה עובר להפועל, זה היה פוגע במורשת שלו. אבל נמני תמיד היה בחור חכם שלא היה הורס מפעל חיים בצורה כזאת. 

6 דקות לפני, החתול הצהוב said:

בכדורסל היה בשנות ה-80' ותחילת ה-90 המון כאסח איתם. למעשה, במובנים מסוימים זה היה יותר חם מהכדורגל באותה תקופה, עם לא מעט מכות במשחקים ויריבות רצחנית על תואר האליפות שהיה אז חשוב הרבה יותר מהיום בעוד שבכדורגל אנחנו לא נאבקנו על אליפות בכלל אז. צריך גם לזכור שיד אליהו של שנות ה-80' מבחינת הקהל זה לא יד אליהו של היום. רוצה לומר שהיום ביד אליהו בשורה ה-1 באמצע למטה אתה תראה אבא אשכנזי עם הבן שלו וכל נקניקיה. בשנות ה-80' זה ממש לא היה ככה ומצד שני בכדורגל, עם כל הערים שבו (ותמיד היו בו יותר ערסים) לא היה את ענייני ארגוני האוהדים ואוטלראס הפועל וכל החרא הזה.

ועובדה כאמור שכשצביקה רוזן הלך לאימן בהפועל ב-82/83 זה לא שרף אותו במכבי. כנ"ל מרימוביץ' ב-78'.

מדקה 3 קצת על מה שהלך במזכירות. אחרי המשחק הזה אאל"ט אוהדי מכבי הרביצו לבן של ידידה רפפורט מהפועל גם על הדרך.

או למשל המכות פה

או פה

זו גם אחלה כתבה מהימים ההם שמראה קצת על האווירה

זה נכון. היה סופר קשוח בסל. יותר מהרגל. אבל מיקי זה  מ.י.ק.י

22 דקות לפני, BuSa said:

מיקי ברקוביץ בכדורגל נשרף טוטאל.

מי ששרף את מיקי בכדורגל (לא ששמעתי על זה, אבל נניח) סביר להניח שאין לו מושג מה היה שם בקיץ 94' שהביא אותו לשם.

יצא לי להיות בדרבי היחידי של מיקי בהפועל . זה היה ביד אליהו, חודשיים אחרי המעבר. אף אחד לא צייץ אפילו לכיוונו משהו. יותר מזה, גם שמעון מזרחי בעצמו מעולם לא כעס עליו על הסיפור הזה  (כמו ששמעון לא כעס על צביקה ועל רלף שהיו בהפועל), שנגרם אגב בגלל שמכבי תקעה את מיקי בדקה ה-89' בלי קבוצה. האופציה היחידה שלו לשחק הייתה הפועל אצל צביקה שרף, שאימן שם.

אגב, מעניין אם אותם אלו ששרפו את מיקי על אפיזודת הפועל שלו ובטח טוענים עד היום שנמני הוא גדול המכביסטים (אבל מתבאסים שהוא לא מראה שום סמפטיה למכבי בתקשורת) שרפו גם את צביקה שעד היום בכל מקום אומר שהוא מכבי בלי להתבייש, ולא רק בכדורסל אלא בכל ענף ספורט עד לדוקים.  אני מניח שהם גם יפארו את מרימוביץ' והצבע הצהוב והכל, אבל מה לעשות שגם הוא היה בהפועל? ואפילו יותר זמן ממיקי שכולה היה שם 4 וחצי חודשים....

24 דקות לפני, BuSa said:

אז יש הבדל בין שחקן למאמן, ויש הבדל בין תקופות,

יש אצל הקהל בעידן הנוכחי של הרשתות והארגונים הקצנה בנוגע למעברים.

על ערן זהבי היו מחלוקות בגלל העבור האדום שלו שאפילו לא היה מעבר ישיר. פליקס חלפון בא אלינו בקיץ 99' בשיא הקריירה שלו, כקפטן אדום, ולאף אחד זה לא היה איכפת במיוחד בקטע של מפריע לנו. גם לא הפריע לקבל את לסרי בזמנו.

לאף אחד גם לא היה מפריע אם סיני היה עובר למכבי ב-89' כמו שחשבו שאולי יקרה,  ואפילו היו כבר אוהדי מכבי שהתנדבו לסייע במימון המעבר שלו אם וכאשר. וזה סיני - האיש שאז היה נחשב אולי לגדול שחקני הפועל בכל הזמנים כבר. סמל ענ בהפועל. 

זו הסיבה שאז אף אחד לא שרף מאמנים או שחקנים ברמה של "מוקצה" אחרי דבר כזה. לאף אחד לא הפריע בקיץ 90' כשצביקה רוזן חזר למכבי שהוא היה בהפועל 6-7 שנים לפני זה ועוד לקח עלינו גביע עם היד של לנדאו. זה לא שרף אותו בקהל. 

אגב עוד משהו בהמשך למה שהמכביה כתב: מיקי ב-94/95 היה בסוף. הוא בכלל היה בסוג של עונת פרישה ממשחק. הוא לא היווה שום איום מקצועי ושום דבר על מכבי שתקעה לו כאמור ברז בדקה ה-89'. ברור שאם ב-1988 כשהוא עזב את מכבי הוא היה הולך להפועל זה היה סיפור אחר . 

1 hour ago, תמיר8 said:

עוד מאמן ישראלי חלש וגנרי. שאלה של זמן עד שיעלו כתבות ושמועות על פיטוריו. עושה את אותה טעות של כל המאמנים, השחקנים והמנהלים שנכנסו למיטה החולה הזאת.

בכלל, חזר על הטעות משנה שעברה שהגיע לבית"ר אחרי לוזון. ידשדש בתחתית ולא ירד ליגה כי יש גרועות ממנו, יפוטר ויחכה לג'וב הבא.

עד הדרבי הבא הוא כבר יפוטר. 

30 דקות לפני, החתול הצהוב said:

מי ששרף את מיקי בכדורגל (לא ששמעתי על זה, אבל נניח)

אגיב רק לזה כרגע - לא התכוונתי שהוא נשרף, אלא שהיה נשרף אם היה קורה בכדורגל.

5 דקות לפני, BuSa said:

אגיב רק לזה כרגע - לא התכוונתי שהוא נשרף, אלא שהיה נשרף אם היה קורה בכדורגל.

מחילה. לא הבנתי נכון.

תראה, אם רוצים לחשוב על הכדורגל, צריך לראות איך מסתכלים על זה.

צריך לקחת סיטואציה כזו: סמל ענק של מכבי שעזב אותה לפני 6 שנים והוא בן 40, רוצה לבוא למכבי לעונת פרישה שבה מראש הוא לא יהיה פקטור אלא שחקן מחליף ומשני של כמה דק' בכל משחק (קצת קשה להקביל את זה לכדורגל, כי בכדורסל אתה יכול לתת 10 דק' בערב כשחשקן כזה במשחקים לא צמודים ואין בעיה לעומת כדורגל ששם אתה מוגבל בחילופים ויש הרבה פחות משחקים חד צדדיים נטולי מתח מאלו של מכבי סל בליגה).

הסמל הזה בדרך למכבי לחתימה וברגע האחרון, שניה לפני שסוגרים את מועדי ההעברות והרישומים, מכבי שולחת אותו החוצה ומודיעה לו שזה לא יילך כי אחד הכוכבים הגדולים של הקבוצה בהווה מתנגד ומכבי חוששת שזה יפגע במרקם בקבוצה.

אותו סמל נתקע בלי קבוצה ברגע האחרון ואם לא יחתום מיד הוא למעשה בלי קבוצה כי מועד הרישום נגמר. ההצעה שהוא מקבל זה לבוא להיות שחקן מחליף בהפועל אצל מאמן מכביסט על הדרך. אז הוא חותם שם, אבל ברור לכולם שהוא לא מהווה איום על מכבי והוא לא במכבי כי מכבי ברגע האחרון תקעה לו ברז והותירה אותו בלי קבוצה. יותר מזה, אוהדי הקבוצה בזמן אמת כועסים על הכוכב הנוכחי ואפילו באחד האימונים בקרית שלום באים וצועקים לו "מיקי" באימון כי הוא האשם. 

אז יכול להיות שבעיניים של 2019 , הרשתות החברתיות וארגוני האוהדים הוא היה נשרף. אבל יכול להיות שהקהל היה מסתכל על זה בסלחנות לאור הנסיבות הבאמת מיוחדות ומוזרות שהיו אז (מה שתיארתי לעיל זה מה שהיה אחד לאחד עם מיקי בסוף קיץ 94'. אכזבה ענקית שזכורה לי מאז, יש לומר). 

12 hours ago, Darwin said:

הוא לא מכביסט הוא סמרטוט בלי טיפת כבוד עצמי.

דיי נו צריך לדעת להפריד בין מאמן לשחקן, כשחקן היה מכביסט לחלוטין ואני בטוח שגם היום החלום שלו הוא להצליח עם מכבי.
עשה מה שעשה ואמר מה שאמר , בעיני הוא עדיין אגדה של מכבי. - והוא כנראה יקבל ממני (וזה יהיה מוזר בשבילי) קללות בדרבי.