Jump to content

nba 2019/20

אביאל 5

Recommended Posts

אבדיה לא משחק הרבה ביורוליג אבל הוא השחקן ממכבי שמקבל הכי הרבה דקות בליגה ונותן תפוקה לא רעה בכלל.

מן הסתם הוא לא דונצ'יץ שהוא כישרון של פעם בדור, אבל עדיין מצופה ממנו להצליח הרבה יותר מבנדר

העניין הוא שדונציץ' הגיע עם מספרים ודקות משחק לא מעטות ביורוליג, ואחרי קמפיין מצויין עם הנבחרת שלו. נכון שהוא כישרון של פעם ב.. אבל הוא הגיע אחרי שהוא שיחק כמות דקות יפה ביורוליג ונתן תפוקה.

אני לא מומחה כדורסל, אבל מאמין שיש יותר מ-10 שחקנים היום בקולג'ים שמשחקים הרבה יותר טוב מאבדיה, ועדיין אני לא מבין איך הוא בחירה טופ 5 אחרי שהוא בקושי מקבל דקות ביורוליג.

5 hours ago, Adir12 said:

העניין הוא שדונציץ' הגיע עם מספרים ודקות משחק לא מעטות ביורוליג, ואחרי קמפיין מצויין עם הנבחרת שלו. נכון שהוא כישרון של פעם ב.. אבל הוא הגיע אחרי שהוא שיחק כמות דקות יפה ביורוליג ונתן תפוקה.

אני לא מומחה כדורסל, אבל מאמין שיש יותר מ-10 שחקנים היום בקולג'ים שמשחקים הרבה יותר טוב מאבדיה, ועדיין אני לא מבין איך הוא בחירה טופ 5 אחרי שהוא בקושי מקבל דקות ביורוליג.

כי אין בכלל מה להשוות בין הקולג'ים ליורוליג. זאת רמה גבוהה פי כמה.

אפילו ליגת העל כאן ברמה יותר גבוהה מהקולג'ים, אולי למעט כמה מכללות ענק שהן באמת פס יצור לכדורסלנים.

7 hours ago, Echoes said:

אין מה להשוות ביניהם.

אבדיה יכול להיות חמישייה בקבוצת פלייאוף, דונציץ כבר פרנצייז פלייר

דונצ׳יץ׳ הוא בחירת הדראפט הכי בטוחה בהיסטוריה של הליגה. זה שקבוצות לא היו מוכנות להציע את המקסימום האפשרי בשביל טרייד אפ, ועוד שהיו קבוצות שהעדיפו אחרים על פניו, זאת תעודת עניות למועדונים בליגה.

שימשיכו להתלהב משחקני מכללות שאין להם בגרות, יסודות, אייקיו כדורסל או ניסיון במסגרת שהיא מדד למשהו. העיקר שיש להם היילייטס. שימשיכו לעשות טנקינג כדי להשיג שחקנים כמו אינסוף שהיו "הדבר הגדול הבא" ולא הצליחו להפוך ליותר מאול סטאר. כשהגיע אליהם ילד בן 18 ששיחק בליגה עם כדורסל יותר מתוחכם יותר מה-NBA והיה ה-MVP כששיחק מול שחקנים מבוגרים שיודעים באמת לשחק כדורסל הם לא הבינו שחייבים לבחור אותו, או שהוא שווה את כל בחירות הדראפט שאגרו בטנקינג ו/או את העתידיות שיש להם.

6 hours ago, Shlomix said:

אפילו ליגת העל כאן ברמה יותר גבוהה מהקולג'ים, אולי למעט כמה מכללות ענק שהן באמת פס יצור לכדורסלנים.

גם המכללות הגדולות לא מסיימות במקום הראשון בליגה הלאומית בארץ. אתה לא מבין כמה זה מביך, באמת. ניסיתי פעם לראות את המארץ׳ מאדנס, הייתי בשוק. יש סיבה שגם הכישרונות הגדולים כמעט אף פעם לא מגיעים מוכנים לנבא. זה לא כדורסל. להתלהב משחקנים שם זה כמו להתלהב מראובן עובד מכדרר מול שחקני ליגה א'. אפילו אם אתה באמת טוב, זה לא מדד לכלום. קח כישרונות אמיתיים כמו סימונס, שכיכב מההתחלה בנבא - הוא לא לקח את המכללות ברצינות ולא היה השחקן הכי טוב שם. היה הפוטנציאל הכי טוב, זה כן, וטוב שהיו כאלה שהבינו את זה. אבל שחקנים שהצליחו ביורוליג הם שחקנים שאשכרה נמדדו בכדורסל מקצועני.

On 9.11.2019 at 01:03, Shlomix said:

אתה רוצה להגיד לי שאם עכשיו אבדיה משחק באחד הקולג'ים הגדולים באמריקה הוא מסיים עם ממוצע של 15 נק'/7+ ריבאונדים למשחק?

אמנם זה מוקדם אבל מאמין שיהיו לפחות 10 שחקנים שיגיעו יותר מוכנים ממנו לNBA מבחינת דקות משחק/קליעה. הלוואי ואני טועה והוא יהיה שחקן חמישייה לגיטימי.

עומר - סימונס זאת דווקא דוגמא הפוכה ולא נכונה. זה שחקן שבא עם הייפ היסטרי כאילו זה לברון הבא שמגיע לליגה. בפועל הוא מתחיל עונה 3 שהוא משחק(תכלס 4 אבל היה פצוע בשנה הראשונה) והוא מוגבל מאוד מבחינת הקליעה. פוחד לזרוק מהשלוש בכל העונות שלו בליגה והממוצעים שלו לא מצדיקים את ההייפ שהיה סביבו ואת הבחירה שלו כמספר 1 בדראפט.  בשנה שעברה הקליעה שלו הייתה אחת מהבעיות שדפקו את פילי.

לא ייאמן ששחקן כמוהו שמרוויח כל כך הרבה לא יכול להתאמן על הקליעה משלוש ומפחד לזרוק משם.

אדיר, יוצא לך לראות כדורסל מכללות? הרמה שם ממש נמוכה, וזה שכל פוטנציאל עוזב אחרי שנה אחת בטח לא עוזר. אבדיה במכללות היה יכול להיות כוכב אדיר וקונצנזוס כבחירה ראשונה. מצד שני, לשחק במכבי מכין אותו הרבה יותר.

סימונס מוגבל, אני מסכים, אבל עדיין הצליח להיות כוכב בקבוצת פלייאוף. אני כן מסכים שההתלהבות מכישורים אתלטיים מוגזמת בליגה הזאת, הוא פשוט ספציפית לא דוגמה טובה לבאסט.

2 hours ago, Adir12 said:

אתה רוצה להגיד לי שאם עכשיו אבדיה משחק באחד הקולג'ים הגדולים באמריקה הוא מסיים עם ממוצע של 15 נק'/7+ ריבאונדים למשחק?

אמנם זה מוקדם אבל מאמין שיהיו לפחות 10 שחקנים שיגיעו יותר מוכנים ממנו לNBA מבחינת דקות משחק/קליעה. הלוואי ואני טועה והוא יהיה שחקן חמישייה לגיטימי.

הרבה יותר מ-15 נק' ו-7 ריבאונדים. הריי מכללות זה 99% שחקנים שלא ישחקו בנבא אף משחק בקריירה ו-90% שלא יעסקו בכדורסל. אבדיה כוכב שם.

אולי מלבד כמה מכללות ספורות, חלק ניכר משחקני הסגל בכל מכללה לא יהיו שחקני כדורסל מקצועניים.

רובם לא יגיעו לליגות טובות. אפילו אלו שמגיעים לקבוצות התחתית כאן בארץ נחשבים יחסית טובים.

רמת ליגת העל פה גבוהה משמעותית מרוב הקונפרנסים, אם לא כולם, ופה אבדיה משיג 9 נקודות למשחק בסה"כ 23 דקות.

אין לי ספק שהוא מסוגל להעמיד ממוצעים טובים משמעותית במכללות.

הסיבה היחידה שהשחקנים האמריקאים ממשיכים ללכת למכללות (מלבד לימודים ושפה, אבל זה לא כדורסל נטו), היא הדגש שנותנים שם על פיתוח יכולות וקבלת צ'אנס.

לאבדיה קשה לקבל צ'אנס אמיתי במכבי בכל משחק כי יש פה לחץ ורצון להצליח, יש ניגוד אינטרסים ברור. במכללות הסיפור שונה.

2 hours ago, Shlomix said:

אולי מלבד כמה מכללות ספורות, חלק ניכר משחקני הסגל בכל מכללה לא יהיו שחקני כדורסל מקצועניים.

רובם לא יגיעו לליגות טובות. אפילו אלו שמגיעים לקבוצות התחתית כאן בארץ נחשבים יחסית טובים.

רמת ליגת העל פה גבוהה משמעותית מרוב הקונפרנסים, אם לא כולם, ופה אבדיה משיג 9 נקודות למשחק בסה"כ 23 דקות.

אין לי ספק שהוא מסוגל להעמיד ממוצעים טובים משמעותית במכללות.

הסיבה היחידה שהשחקנים האמריקאים ממשיכים ללכת למכללות (מלבד לימודים ושפה, אבל זה לא כדורסל נטו), היא הדגש שנותנים שם על פיתוח יכולות וקבלת צ'אנס.

לאבדיה קשה לקבל צ'אנס אמיתי במכבי בכל משחק כי יש פה לחץ ורצון להצליח, יש ניגוד אינטרסים ברור. במכללות הסיפור שונה.

בעיקר היוקרה היחסית, והדעות הקדומות, הן שלהם והן של אלו שמחליטים מי בחירת הדראפט שלהם. לימודים? רובם לא יוצאים באמת עם תואר שישתמשו בו, אם בכלל. אפילו בנפל נדיר שזה פרקטי, ושם רוב השחקנים אשכרה לומדים ארבע (ולפעמים חמש) שנים. זאיון וויליאמס לא בחר ללכת לקולג׳ בשביל ללמוד משהו בשנה היחידה שלו שם.

שיהפכו את ליגת הפיתוח לאלטרנטיבה. הבנתי שהיה דיבור על זה, אבל לא ממש יצא לפועל, ניסו לעשות צעד קטן ולא הכי הצליח להם. אבל זה מה שהיה טוב לכדורסל האמריקאי אם היה קיים כבר מזמן. ששחקנים מוכשרים בני 18 יהיו מקצוענים שלומדים לשחק כדורסל אמיתי, עם חוקי כדורסל אמיתי, ועם מאמנים שמתעסקים בלהכין אותם לנבא. במכללות לא עושים את זה. אולי אם אבדיה יקיים את ההבטחה זה יקדם את זה.

4 דקות לפני, Omer said:

בעיקר היוקרה היחסית, והדעות הקדומות, הן שלהם והן של אלו שמחליטות מי בחירת הדראפט שלהם.

בול. האמריקאים לא אוהבים אמריקאים שהולכים לשחק באירופה במקום במכללות.

12 hours ago, daniel616 said:

בול. האמריקאים לא אוהבים אמריקאים שהולכים לשחק באירופה במקום במכללות.

שוק העבדים של שחקני הקולג׳ מכניס למוסדות הלימודים סכומים מטורפים. מכונת היח"צ שלהם בפאניקה מזה שאנשים מתחילים לגלות שהמלך הוא עירום. זה גם אומר שהרבה מאוד כסף יגיע לאירופה בזמן שלהם לא תהיה זכות קיום בתור "קרש מקפצה". כשלא יהיו מכללות, היורוליג תהיה במצב להרוויח עוקבים חדשים, שיצפו בליגת הכדורסל השנייה הטובה בעולם כדי לחפש את הדבר הגדול הבא, ועל הדרך עוד עלולים לשים לב לכל מיני דברים שבהם הכדורסל האמריקאי מפגר אחרי האירופי. זה רע למאמנים אמריקאים. זה רע לכל תוכניות פיתוח הילדים והנוער בארה"ב.

רק שתבינו, אחרי שאנשים כמו בראיינט ופופוביץ׳ התחילו כבר לפני שנים להטיף שאירופה עושה את זה טוב יותר, דונצ׳יץ׳ אמר שקל יותר לשחק התקפה בנבא מאשר באירופה.

33 דקות לפני, maccabi-king said:

מישהו פה רואה משחקים ויודע להסביר מה קרה לווריורס העונה? 

נכון שקרי פצוע, אבל מהקבוצה הכי טובה בליגה למקום אחרון קצת מוזר

לא רואה משחקים (יוצא לי מידי פעם לראות מחציות שניות או רבע אחרון).

אל תשכח שדוראנט ואיגודלה עזבו לבינגסטון פרש וקליי קרי ולוני (היה צריך להיות הסנטר הפוטח שלהם) פצועים.

ככה שחוץ מראסל וגרין ואולי קולי סטיין ואלק ברק אף שחקן לא מוכר או מוכח.

שנה הבאה עם קרי קליי גרין וראסל הם יראו אחרת.

47 דקות לפני, אביאל 5 said:

אל תשכח שדוראנט ואיגודלה עזבו לבינגסטון פרש וקליי קרי ולוני (היה צריך להיות הסנטר הפוטח שלהם) פצועים.

שום קבוצה עם ווסטברוק וגרין לא צריכה להיות מקום אחרון

1 hour ago, אביאל 5 said:

גם השנה הם עוד יכולים להיראות אחרת עד סוף העונה הסדירה. חוץ מקרי - לכמה קליי ולוני בחוץ?

1 hour ago, Omer said:

גם השנה הם עוד יכולים להיראות אחרת עד סוף העונה הסדירה. חוץ מקרי - לכמה קליי ולוני בחוץ?

קליי הבנתי שהם לא רוצים שיחזור השנה למרות שראיתי שהוא יוכל לחזור לקראת סוף העונה.

לוני אין לי מושג.

On 10.11.2019 at 18:04, Omer said:

רק שתבינו, אחרי שאנשים כמו בראיינט ופופוביץ׳ התחילו כבר לפני שנים להטיף שאירופה עושה את זה טוב יותר, דונצ׳יץ׳ אמר שקל יותר לשחק התקפה בנבא מאשר באירופה.

איפה הוא אמר את זה?

• 2 weeks later...

איך יודעים שהמצב של גולדן סטייט כל כך גרוע?

היא הפסידה לאטלנטה שהפסידה בעצמה 10 משחקים רצוף בנוסף גולדן סטייט קלעה רק 79 מול קבוצה שספגה ב10 המשחקים האחרונים 127, 128 פעמיים, 150, ו158 ובכלל מתחילת שנה אטלנטה לא ספגה פחות מ100 נקודות.