Jump to content

ההגנה של מכבי

itan17

Recommended Posts

אני חושב שאפשר להכתיר, לא?

שיא מועדון ללא ספיגות- כמעט 800* (הזרוע נטויה). אין לי את המספר המדויק כיוון ולא חישבתי תוספת זמן. עוד 2 משחקים ושוברים את השיא של מכבי חיפה.

שיא כל הזמנים מפתיחת הליגה- כמעט 700* (הזרוע נטויה). אין לי את המספר המדויק כיוון ולא חישבתי תוספת זמן.

שברנו את השיא של הפועל יהוד 610 דק' משנות השמונים, וכמובן את שיא המועדון של חואן פאבלו מ- 2013 (585 דק').

45 דקות לפני, Omer said:

כל שבוע נפתח נושא על ההגנה, וכל שבוע אנשים שמאמינים בכישופים אומרים שעכשיו ברור שנספוג בשבוע הבא. זה די מדהים. שחררו אותנו מהשטויות האלה, בחיאת.

ממש שחררו אותנו בחייאת. מדהים איך קרדיט מוצדק הולך לפח רק בשביל אג'נדה התקפית מדומיינת. מכבי משחקת כמו עונה שעברה בשלב הזה. אפשר לחשוב שזמוראנו ורוד שיחקו כאן בעונות האחרונות. אפשר לחשוב שבש לא קיבלו שם 2 מ7 מצבים. ביקורת מפוזיציה זה נורא.

1 hour ago, eran_7 said:

לא מסכים. הרי אם תהיה טוב ביחס לאירופה (לפחות לרמה של מוקדמות אלופות) תהיה בהכרח טוב גם ביחס לליגה. זה מוכל בתוך זה.

צריך לשאוף להיות ברמה של להילחם על פלייאוף הצ'מפיונס.

חיזוק לאירופה נעשה בקיץ, כרגע אנחנו משחקים נגד אשדוד ואשדוד עם תארים, ונגדם ההגנה שלנו עד עכשיו משחקת מעולה.

מסתבר ש10 משחקים עם שער נקי לטננבאום מתוך 12 הופעות ליגה הם שיא 

השיא הקודם היה צ'אנוב בחיפה עם 10 משחקים ללא ספיגה ב13 הופעות 

8 hours ago, גדי ברומר said:

הגנה בינונית , יש תיאום טוב עם השוער ואמאדור העלה רמה העונה (לוקח זמן לזר להתאקלם...) 

אנחנו מתמודדים נגד התקפות של נגרים , דרג ג באירופה מקרקס לנו את ההגנה...    

ההגנה ששיחקה במשחקים באירופה זו לא ההגנה שמשחקת היום, שוער חדש, סאבוריט וז'ראלדש לא שיחקו בשני משחקים כל אחד (בתיקו 2-2 מול קלוז' ז'ראלדש שיחק רק חצי שעה), וגם שהם כבר שיחקו אז סאבוריט רק חזר מפציעה וז'ראלדש רק הגיע לקבוצה, ושניהם לא היו בכושר משחק אופטימלי, מה גם גם שהשילוב בין ז'איר לפיבן לא מדהים (כי שניהם לא מניעים כדור טוב, אז קל ללחוץ אותנו), השילוב בין ז'איר לטיבי הרבה יותר טוב.

אני מאמין שאם היינו משחקים עם ההגנה הזו באירופה היינו נראים יותר טוב.

8 hours ago, אין עוד מלבדי said:

על מה שאפו? על חיסול ההתקפה המפלצתית של אשדוד וחדרה?

להפך, אני חושב שהיום אמדור היה גרוע... לא בינוני, אלא גרוע. המון איבודי כדור ופספוסי כדור. טיבי גם היה חלש. מחצית שניה עולים עייפים בקושי תוקפים את הכדור. מול קבוצה לא נאיבית אין מצב אנחנו לא חוטפים.

ב"ש ספגו מול ההתקפה המפלצתית של אשדוד שני שערים, ומבחינת מצבים היו יכולים גם לספוג חמישייה, בסה"כ ההגנה שלנו עושה עבודה טובה, ומגיעות להם מחמאות.

1 hour ago, Marco_Reus said:

ב"ש ספגו מול ההתקפה המפלצתית של אשדוד שני שערים, ומבחינת מצבים היו יכולים גם לספוג חמישייה, בסה"כ ההגנה שלנו עושה עבודה טובה, ומגיעות להם מחמאות.

בש לא מעניינים אותי. אני אומר לך אתמול מה שראיתי זה הגנה מבולבלת ובמזל לא חטפנו גול. אין לי מה לחלק להם מחמאות.

11 hours ago, אין עוד מלבדי said:

על מה שאפו? על חיסול ההתקפה המפלצתית של אשדוד וחדרה?

להפך, אני חושב שהיום אמדור היה גרוע... לא בינוני, אלא גרוע. המון איבודי כדור ופספוסי כדור. טיבי גם היה חלש. מחצית שניה עולים עייפים בקושי תוקפים את הכדור. מול קבוצה לא נאיבית אין מצב אנחנו לא חוטפים.

אשדוד העונה קבוצה טובה, גם נגד בית:"ר וחיפה ההגנה נראתה טוב.

11 hours ago, ששון הצהוב said:

אני חושב שאפשר להכתיר, לא?

שיא מועדון ללא ספיגות- כמעט 800* (הזרוע נטויה). אין לי את המספר המדויק כיוון ולא חישבתי תוספת זמן. עוד 2 משחקים ושוברים את השיא של מכבי חיפה.

שיא כל הזמנים מפתיחת הליגה- כמעט 700* (הזרוע נטויה). אין לי את המספר המדויק כיוון ולא חישבתי תוספת זמן.

שברנו את השיא של הפועל יהוד 610 דק' משנות השמונים, וכמובן את שיא המועדון של חואן פאבלו מ- 2013 (585 דק').

בעונת 14/15 היה לו 729 דקות, זה השיא.

3 hours ago, שמש צהובה said:

בעונת 14/15 היה לו 729 דקות, זה השיא.

נראה לי שמדברים על 0 ספיגות מתחילת העונה ולא במספר משחקים רצוף באמצע העונה.

14 hours ago, eran_7 said:

לא מסכים. הרי אם תהיה טוב ביחס לאירופה (לפחות לרמה של מוקדמות אלופות) תהיה בהכרח טוב גם ביחס לליגה. זה מוכל בתוך זה.

צריך לשאוף להיות ברמה של להילחם על פלייאוף הצ'מפיונס.

בול. משהו שאני חוזר עליו כל הזמן.

הליגה הזבל הזו היא לא מדד לכלום. חייבים לבחון את עצמנו תמיד ביחס לאירופה. מה שטוב לשם יהיה תמיד טוב גם לליגה החובבנית הזו.

5 דקות לפני, Ambition said:

בול. משהו שאני חוזר עליו כל הזמן.

הליגה הזבל הזו היא לא מדד לכלום. חייבים לבחון את עצמנו תמיד ביחס לאירופה. מה שטוב לשם יהיה תמיד טוב גם לליגה החובבנית הזו.

רק שזה לא עובד ככה. אתה לא יכול בכזאת קלות לבנות הגנה של ליגה הרבה יותר טובה כשאתה משחק בישראל. ה"ליגה החובבנית" הזאת היא מה שמשנה.

זאת הבעיה שאנחנו נשאבים לבית שימוש שפה , לאירופה זה כבר לא מספיק לבתים של אירופית , כולם מתקדמים ואנחנו עומדים במקום...

זה מבאס מאוד שכאילו אומרים לעצמם , עם החומר הזה אפשר לקחת אליפות,  אבל בפועל גם מקבלים כדורגל חרא וגם מתרחקים מאירופה...

1 דקה לפני, גדי ברומר said:

זאת הבעיה שאנחנו נשאבים לבית שימוש שפה , לאירופה זה כבר לא מספיק לבתים של אירופית , כולם מתקדמים ואנחנו עומדים במקום...

זה מבאס מאוד שכאילו אומרים לעצמם , עם החומר הזה אפשר לקחת אליפות,  אבל בפועל גם מקבלים כדורגל חרא וגם מתרחקים מאירופה...

לא רואה שום פיתרון לזה. אי אפשר לברוח מסביבת העבודה הרעילה פה, מההרגלים הקלוקלים. זאת הכלה(הליגה) וזה מה שיש. אין שום סיכוי בעתיד הנראה לעין לצאת מלופ הבינוניות. 

אתמול היה באמת המשחק הפחות טוב של ההגנה שלנו מפתיחת הליגה בעיני ועדיין היריבה לא הגיעה לשום מצב הבקעה אמיתי (אשדוד בנו קבוצה מעולה השנה) ולא יותר מדי התקפי לב מיותרים.
אנחנו נספוג העונה, שלא תהיה פה טעות, אבל היציבות ההגנתית בהחלט מעודדת ונותנת בטחון לכל הקבוצה משחקני ההגנה והשוער ועד לשחקני ההתקפה שמרגישים הרבה יותר בטוחים לקחת "סיכונים"

בנוגע למשחקים באירופה מול המשחקים בליגה - קודם כל לא זו ההגנה ששיחקה נגד קלוז וסודובה, היא השתנתה והתייצבה, לא בטוח שזה אומר שהיא הייתה מעלה אותנו שלב בדיעבד, אבל לא הוגן לשפוט אותה על מחדל שהיא לא אשמה בו.
שנית, בהגבלות הפיירפליי הקיימות ובהינתן ליגה שמנסה לייצר תחרות פנימית יותר מאשר תחרות חיצונית באירופה, זה מה יש ועם זה ננצח, ננסה להשתפר לאט לאט, נעשו כאן הרבה דברים שלא האמנו שיקרו מאז הגיע לכאן מיץ', אני מאמין שעוד נכונות לנו הפתעות חיוביות בהמשך.

רק אזכיר, כי זה נשכח משום מה: ברסקי לא היה פחות ראוי לציון מגלזר אתמול.

והליגה והקבוצות בארץ במצב פחות גרוע ממה שאנשים חושבים פה. ארופה זה לא רק הצמרת בספרד, גרמניה ואנגליה. ארופה אלו קבוצות בהן משחקים צ'יבוטה, דן ביטון, וויסמן, תורג'מן. בהם רפאלוב הוא כוכב. בהן אלמוג כהן היה קפטן ועמוד תווך. שרן ייני עזב קבוצה בהולנד שרצתה שישאר בה, בתפקיד של קשר אחורי. זה לא שנחשפנו לאיזה פער חבוי בקיץ. מכבי שיחקה מחורבן ביחס לעצמה, בלי שום קשר ליריבות שלה. אם תרצו - מכבי של קיץ 2019 הייתה מובסת ע"י מכבי של חורף 2018. זה הכל. סתם אוהבים לצבוע פה כל כשלון בצבע של "פערים בלתי ניתנים לגישור" ו-"בינוניות". זו אותה הבינוניות ואותן הפערים שיש בין רוב הקבוצות בארופה לצמרת הארופית.

On 22.10.2019 at 20:09, חומץ בלסמי said:

רק אזכיר, כי זה נשכח משום מה: ברסקי לא היה פחות ראוי לציון מגלזר אתמול.

והליגה והקבוצות בארץ במצב פחות גרוע ממה שאנשים חושבים פה. ארופה זה לא רק הצמרת בספרד, גרמניה ואנגליה. ארופה אלו קבוצות בהן משחקים צ'יבוטה, דן ביטון, וויסמן, תורג'מן. בהם רפאלוב הוא כוכב. בהן אלמוג כהן היה קפטן ועמוד תווך. שרן ייני עזב קבוצה בהולנד שרצתה שישאר בה, בתפקיד של קשר אחורי. זה לא שנחשפנו לאיזה פער חבוי בקיץ. מכבי שיחקה מחורבן ביחס לעצמה, בלי שום קשר ליריבות שלה. אם תרצו - מכבי של קיץ 2019 הייתה מובסת ע"י מכבי של חורף 2018. זה הכל. סתם אוהבים לצבוע פה כל כשלון בצבע של "פערים בלתי ניתנים לגישור" ו-"בינוניות". זו אותה הבינוניות ואותן הפערים שיש בין רוב הקבוצות בארופה לצמרת הארופית.

גלזר ראוי פי כמה לציון מברסקי על המשחק אמש. אי אפשר להשוות את כמות החילוצים, הסגירות, הנוכחות, והאקטיביות על המגרש בינהם. 

אסתכן ואומר מבלי שבדקתי, גם מבחינת מספר המסירות ואחוז הדיוק שלהם - ידו של גלזר הייתה על העליונה.

ברסקי בעיקר רדף אחרי שחקנים וחילק מסירות בנאליות כשנדרש לכך. 

לגבי היחס בין הרמה בליגה הישראלית לאירופה - ישנה נסיגה קלה אך ברורה בשנים האחרונות.

היא ניכרת הן בדירוג המדיני, כמו גם בהישגים קבוצתיים בתחרויות במסגרת האירופית. אי אפשר להתכחש למציאות הזו.

מועדונים מקזחסטן, אזרביג׳אן וליטא צימצמו משמעותית את הפערים הגדולים שהיו עד לפני עשור, חלקם כבר עקפו אותנו בסיבוב. 

0 נציגות במשך שנתיים רצופות בשלב בתים כלשהו זה נתון מביש שלא זכור לי בעשור האחרון. 

אנחנו באירופה בעיקר על הנייר. שכנתנו מצריים(ועוד רבות כמוה) בכלל לא רואה אותנו אבל היא לא על הנייר באירופה. וברור שמתקיימים יחסי גומלין ושחקנים עוברים לשחק שם(בדיוק כמו שסבוריט ואמאדור באו לכאן מהליגה הספרדית השניה). פה ושם יש גם איזשהוא כישרון יוצא דופן ששורד בכבוד(רפאלוב למשל). אבל זה טיפה בים(שרן ייני ואלמוג כהן הם קשרים רגילים בשיאם ובינוניים מאד בממוצע גם בליגה המחורבנת פה) ואנחנו ביום נתון יכולים ולעיתים מפסידים כמעט לכולם. כולל לקולומה, או לסודובה. 

הליגה האירופאית הבכירה תסגור את שערייה בקרוב עבור הכדורגל הישראלי ובצדק רב. וזה מבאס כי זה אופק שיחסר. אנחנו פשוט לא כל כך טובים בענף הזה ויהיו אשר יהיו הסיבות.

37 דקות לפני, Cosmic said:

גלזר ראוי פי כמה לציון מברסקי על המשחק אמש. אי אפשר להשוות את כמות החילוצים, הסגירות, הנוכחות, והאקטיביות על המגרש בינהם. 

אסתכן ואומר מבלי שבדקתי, גם מבחינת מספר המסירות ואחוז הדיוק שלהם - ידו של גלזר הייתה על העליונה.

ברסקי בעיקר רדף אחרי שחקנים וחילק מסירות בנאליות כשנדרש לכך. 

לגבי היחס בין הרמה בליגה הישראלית לאירופה - ישנה נסיגה קלה אך ברורה בשנים האחרונות.

היא ניכרת הן בדירוג המדיני, כמו גם בהישגים קבוצתיים בתחרויות במסגרת האירופית. אי אפשר להתכחש למציאות הזו.

מועדונים מקזחסטן, אזרביג׳אן וליטא צימצמו משמעותית את הפערים הגדולים שהיו מהן עד לפני עשור, חלקן כבר עקפו אותנו בסיבוב. 

0 נציגות במשך שנתיים רצופות בשלב בתים כלשהו זה נתון מביש שלא זכור לי בעשור האחרון. 

- פי כמה? גם במקרה שגלזר היה טוב מברסקי (ואני לא מתווכח על זה. זו לא הנקודה), זה לא היה ההבדל. ואני זוכר לפחות שתי מסירות לא "באנאליות" של ברסקי מהשרוול (אחת למיכה לצד ימין, ואחת לכהן באגף שמאל). זה שהמהלך התחרבש לאחר מכן זה כבר לא קשור אליו. כנראה שהיו עוד.

- אי אפשר להתווכח עם ההשגים הארופים הדלים. גם אי אפשר להתווכח שזה היה הרבה פעמים על חודו של שער לפה או לשם. השנה, למשל, מכבי הגיעה בכושר מחורבן, וחיפה וב"ש ממש חיפשו את עצמן. זה לא מסוג הדברים שהקבוצות צריכות לקבל כמובן, אבל לגמרי משהו שיכול לקרות, גם לקבוצות גדולות ממכבי, בליגות בכירות מזו של ליגת העל. אני מניח שעוד יקרה, גם בארץ וגם מחוץ לארץ.

36 דקות לפני, המכבייה said:

אנחנו באירופה בעיקר על הנייר. שכנתנו מצריים(ועוד רבות כמוה) בכלל לא רואה אותנו אבל היא לא על הנייר באירופה. וברור שמתקיימים יחסי גומלין ושחקנים עוברים לשחק שם(בדיוק כמו שסבוריט ואמאדור באו לכאן מהליגה הספרדית השניה). פה ושם יש גם איזשהוא כישרון יוצא דופן ששורד בכבוד(רפאלוב למשל). אבל זה טיפה בים(שרן ייני ואלמוג כהן הם קשרים רגילים בשיאם ובינוניים מאד בממוצע גם בליגה המחורבנת פה) ואנחנו ביום נתון יכולים ולעיתים מפסידים כמעט לכולם. כולל לקולומה, או לסודובה. 

הליגה האירופאית הבכירה תסגור את שערייה בקרוב עבור הכדורגל הישראלי ובצדק רב. וזה מבאס כי זה אופק שיחסר. אנחנו פשוט לא כל כך טובים בענף הזה ויהיו אשר יהיו הסיבות.

- גם ארגנטינה, כנראה, לא רואה אותנו. מה הקשר? אנחנו בארופה והם לא.

- ויפה, אתה מוכיח את טענתי בדיוק: אם ייני ואלמוג כהן קשרים בינונים, ובכל זאת הצליחו בארופה, מה זה אומר? אם וויסמן ותורג'מן, שהיו חלוצים סבירים (במקרה הטוב) בישראל, מחוררים רשתות בארופה, מה זה אומר? רפאלוב באמת שחקן טוב, אבל מה, הוא משהו שלא ראינו פה בעבר? לא, אז מה זה אומר? אם קבוצה כמו לודוגורץ, שכאמור בפער בלתי ניתן לגישור מאיתנו, רוכשת את צ'יבוטה (!) כשחקן חיזוק, מה זה אומר? אולי זה אומר שארופה, שחלקים רבים ממנה חלשים ממצריים גם כן, מתבוססת באותה בינוניות כמונו.

- ההפסד לסודובה, עם כל הכבוד, לא קשור לסודובה, ובוודאי שלא לאיזה "ארופאיות" שיש בה. הוא קשור לכושר הרע, ולרכש הרע ולכמה עניינים רעים אחרים שקשורים במכבי  2019 בלבד. סודובה לא קבוצה טובה יותר מהקבוצות הטובות בארץ. וזה מה שהופך את הכשלון של מכבי הקיץ לכ"כ גדול.

5 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

- פי כמה? גם במקרה שגלזר היה טוב מברסקי (ואני לא מתווכח על זה. זו לא הנקודה), זה לא היה ההבדל. ואני זוכר לפחות שתי מסירות לא "באנאליות" של ברסקי מהשרוול (אחת למיכה לצד ימין, ואחת לכהן באגף שמאל). זה שהמהלך התחרבש לאחר מכן זה כבר לא קשור אליו. כנראה שהיו עוד.

- אין אפשר להתווכח עם ההשגים הארופים הדלים. גם אי אפשר להתווכח שזה היה הרבה פעמים על חודו של שער לפה או לשם. השנה, למשל, מכבי הגיעה בכושר מחורבן, וחיפה וב"ש ממש חיפשו את עצמן. זה לא מסוג הדברים שהקבוצות צריכות לקבל כמובן, אבל לגמרי משהו שיכול לקרות, גם לקבוצות גדולות ממכבי, בליגות בכירות מזו של ליגת העל. אני מניח שעוד יקרה, גם בארץ וגם מחוץ לארץ.

- גם ארגנטינה, כנראה, לא רואה אותנו. מה הקשר? אנחנו בארופה והם לא.

- ויפה, אתה מוכיח את טענתי בדיוק: אם ייני ואלמוג כהן קשרים בינונים, ובכל זאת הצליחו בארופה, מה זה אומר? אם וויסמן ותורג'מן, שהיו חלוצים סבירים (במקרה הטוב) בישראל, מחוררים רשתות בארופה, מה זה אומר? רפאלוב באמת שחקן טוב, אבל מה, הוא משהו שלא ראינו פה בעבר? לא, אז מה זה אומר? אם קבוצה כמו לודוגורץ, שכאמור בפער בלתי ניתן לגישור מאיתנו, רוכשת את צ'יבוטה (!) כשחקן חיזוק, מה זה אומר? אולי זה אומר שארופה, שחלקים רבים ממנה חלשים ממצריים גם כן, מתבוססת באותה בינוניות כמונו.

- ההפסד לסודובה, עם כל הכבוד, לא קשור לסודובה, ובוודאי שלא לאיזה "ארופאיות" שיש בה. הוא קשור לכושר הרע, ולרכש הרע ולכמה עניינים רעים אחרים שקשורים במכבי  2019 בלבד. סודובה לא קבוצה טובה יותר מהקבוצות הטובות בארץ. וזה מה שהופך את הכשלון של מכבי הקיץ לכ"כ גדול.

ההשתלבות המסויימת באירופה, יוצרת סיטואציות שבהם שחקנים ישראלים משתלבים. כמו שליטאים או מולדובים משתלבים. רוב מי ששווה משהו באמת, מרוכז בליגות הגדולות היותר, זה נכון. אוסטריה היא נבחרת בונדסליגה לכל דבר, אז מקומות בליגה שלה מתפנים וסחתיין על כל אחד שמצליח להשתלב, בלי ציניות.. אני חושב שאו שחלה רגרסיה אצלנו או שנשארנו במקום והשאר התקדמו.

גם רשימת הליגיונרים בעבר היתה מרשימה ואיכותית פי כמה. היו לנו כמה שחקנים שגירדו ברצינות את הדרג השני/ השלישי בעולם, שחקנים שהיה להם משהו שהוא שלהם במובהק.

בקשר לסודובה(קלוז סיפור קצת אחר), תשמע, הפסדנו פעמיים! לקבוצת אמצע טבלה כאן שאם היתה ישראלית, זה היה כמו בהגרלת גביע המדינה, סיבוב ראשון. אממה מה, היא לא מפה עם כל המשתמע. אין לה שום יראת כבוד ממך, היא ממושמעת ופונקציונלית, ויש בה איזה קליניות שכל כך חסרה לכדורגל הישראלי. כמובן שלא עזרנו לעצמנו כאן. קיבלנו 7 גולים בעשרה משחקים, ובארץ 18? בכל הליגה.

26 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

- אי אפשר להתווכח עם ההשגים הארופים הדלים. גם אי אפשר להתווכח שזה היה הרבה פעמים על חודו של שער לפה או לשם. השנה, למשל, מכבי הגיעה בכושר מחורבן, וחיפה וב"ש ממש חיפשו את עצמן. זה לא מסוג הדברים שהקבוצות צריכות לקבל כמובן, אבל לגמרי משהו שיכול לקרות, גם לקבוצות גדולות ממכבי, בליגות בכירות מזו של ליגת העל. אני מניח שעוד יקרה, גם בארץ וגם מחוץ לארץ.

״פי כמה״, למיטב ידיעתי, הוא לא רק מונח אלגברי אלה גם ביטוי מטאפורי. אבל אם אתה מתעקש, אעריך כמותית שגלזר ראוי לציון פי 2.2 מברסקי על תרומתו למכבי אמש. 

״על חודו של שער״ זו המחשה פנטסטית לעצימת עיניים.  אתה באמת מאמין שההגנה של מכבי, שספגה שערים קלים מקבוצות אפורות, הפכה מבינונית מינוס לבטון מזויין

רק מתוקף הרצון הטוב של השחקנים וקצת מומנטום ?

אבל עזוב את מכבי. 0 נציגות בשנתיים זה לא מקרי, ולא יד הגורל - זו סטירה מצלצלת.