Jump to content

רשמים מהתיקו מול חדרה בבלומפילד | תיקו מאכזב מול בונקר קשוח

Sawyer

Recommended Posts

Just now, eran_7 said:

ניקוליץ' שחקן, אפשר לראות את זה בראיית משחק ובטאץ' בכדור, רק צריך דקות משחק.

לא שאני חושב שהוא לא, אבל אי אפשר לדעת עליו כלום כרגע, וגם לא נדע עליו כלום לפני שנראה אותו משחק בערך סיבוב. לא שונה משום שחקן אחר.

4 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

- מספיק שבלקמן או צ'יקו או עטר בהרכב כדי שזה יהיה בעייתי, אז שניים מתוכם? אם נוסיף לזה משחק חלש של מיכה, אז מכבי שיחקה עם שחקן בודד, כהן, שיכול לעשות משהו שהוא לא סתם מסירה או בעיטה ממצב שמישהו אחר מסדר לו. אגב, המשחק של צ'יקו הוא המשך ישיר למשחק שלו בשבוע שעבר, רק שהיום אף אחד לא השאיר אותו לבד בקרן באמצע רחבת החמש ולא היה שום שחקן חדרתי שיסיט בעיטה לשערו הוא. חוץ מזה, האיבודים אותם איבודים, הנגיעה הראשונה בכדור היא באותה האיטיות והדריבל ממשיך להיות מפוזר. אז פעם בשלושה משחקים הוא יתן משחק סביר, ופעם בשישה משחקים הוא יתן משחק מצויין. לא זה מה שיביא לנו אליפות. עטר בעיקר איבד כדורים כשנכנס ועל בלקמן די מיותר לדבר. כל השלושה, לדעתי, צריכים למצוא את עצמם בתחתית הרוטציה.

- איביץ' אכן אכזב. מילא ההרכב, שבסדר, ניסה. אני ציפיתי לחילוף כפול במחצית. כששכטר נכנס, זה היה אחרי שכבר מיכה שהיה בינוני במחצית הראשונה, נעלם לגמרי, וכהן כבר קצת התעייף.

- לי ניקוליץ' נראה בסדר גמור, אבל אפילו אם הוא היה טוב מאוד, זה לא היה משנה הרבה. הבעיה במכבי היא בכל ההתקפה שאינה מיכה/ניקוליץ'. גם בכנפיים וגם בחוד. חוץ משכטר, שנמצא בכושר לא יציב, איביץ' מתעקש להמשיך לשלב שחקנים ברוטציה שמקשים על ההתקפה שלנו במקום להוביל אותה. אלמוג, חוזז ואצילי (לכשיבוא), לא יהיו פחות טובים ממה שראינו היום.

לקבל החלטה לשחק עם חוזז/אלמוג לפני בלקמן ועטר לספסל זה החלטה לא פשוטה (גם לטעמי היא נכונה). 

איביץ' כבר הוכיח לנו עונה שעברה שהוא יודע לקבל החלטות כאלה, אני מקווה שגם העונה הוא יהיה במיטבו וידע להשתמש בכלים שיש לו על סמך היכולות שלהם ולא השמות.

On 5.10.2019 at 21:48, Sawyer said:

לא ראיתי עוד תקציר אבל מכל הפיספוסים שהיו לנו (שכטר, מיכה, יוני) זה היה נראה לי כמו המצב הכי קשה להכניס, ובכלל מאוד מאוד מוקדם לשפוט או אפילו להמר לגביו.

שיקבל לפחות 30 דקות נוכל לנסות לנחש את עתידו, אני מאמין בו מאוד אבל זה בטח לא על סמך מה שכבר ראינו.

חד משמעית, זה לא מצב שאני מצפה משחקן להבקיע ממנו באהלן אהלן. עדיין, הביצוע שלו (עבור שחקן שמאלי) היה פחות מבינוני בעינייי. 

מעבר לכך, אני לא זוכר פעולות מיוחדות שלו. שתיים-שלוש מסירות טריוויאליות שגם פרץ נותן לשחקן פנוי באגף. 

אין שום סיבה לשפוט אותו כרגע, לטובה או לרעה. רק ציינתי את תחושת הבטן שלי לגביו, אין לה יותר מדי ביסוס. 

אלמוג היה סופר חסר במשחק כזה, אצילי באמת היה יכול להיות ההבדל.

גולסה/ניקוליץ' מהפתיחה (על פרץ נגיד..) וגם זה יכל להראות אחרת לגמרי ואלו כלים שאמורים לעמוד לרשותנו כבר מול אשדוד בניסוי כלים האחרון לפני ב"ש.

רק חבל וכואב על הנקודות שהלכו לאיבוד

Just now, Cosmic said:

חד משמעית, זה לא מצב שאני מצפה משחק להבקיע ממנו באהלן אהלן. עדיין, הביצוע שלו היה פחות מבינוני בעיניי (עבור שמאלי). 

מעבר לכך, אני לא זוכר פעולות מיוחדות שלו. שתיים-שלוש מסירות טריוויאליות שגם פרץ נותן לשחקן פנוי באגף. 

אין שום סיבה לשפוט אותו כרגע, לטובה או לרעה. רק ציינתי את תחושת הבטן שלי לגביו, אין לה יותר מדי ביסוס. 

סבבה, ביצוע בינוני ותואם לרמת הקושי ולעובדה שלא שיחק 10 חודשים כדורגל והוא על הדשא 3 דקות.

אני זוכר מסירה אחת שלו ש"אהבתי" שהלכה חכם למגן והיה בה משהו שאפשר לראות אבל זה באמת אווילי בכלל להתעקב על נקודה כזאת. בלתי אפשרי לשפוט והלוואי ונראה כבר במשחקים הקרובים תוצרת

תחושת בטן, תחשוב חיובי פעם אחת. מה יקרה?

איך זה הגיוני ששכטר ועטר בסגל לפני אלמוג? אין שום סיכוי שיהיו פה עונה הבאה

זה ביזיון הרבה יותר גדול מהאיבוד נקודות 

2 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

לא שאני חושב שהוא לא, אבל אי אפשר לדעת עליו כלום כרגע, וגם לא נדע עליו כלום לפני שנראה אותו משחק בערך סיבוב. לא שונה משום שחקן אחר.

אחרי סיבוב מן הסתם שאפשר כבר לראות, החוכמה זה לזהות מעכשיו

Just now, Sawyer said:

סבבה, ביצוע בינוני ותואם לרמת הקושי ולעובדה שלא שיחק 10 חודשים כדורגל והוא על הדשא 3 דקות.

אני זוכר מסירה אחת שלו ש"אהבתי" שהלכה חכם למגן והיה בה משהו שאפשר לראות אבל זה באמת אווילי בכלל להתעקב על נקודה כזאת. בלתי אפשרי לשפוט והלוואי ונראה כבר במשחקים הקרובים תוצרת

תחושת בטן, תחשוב חיובי פעם אחת. מה יקרה?

הייתה לי תחושת בטן חיובית על יאניוטיס, לא תרמה לי הרבה :). 

4 דקות לפני, רועי .ק. said:

לקבל החלטה לשחק עם חוזז/אלמוג לפני בלקמן ועטר לספסל זה החלטה לא פשוטה (גם לטעמי היא נכונה). 

איביץ' כבר הוכיח לנו עונה שעברה שהוא יודע לקבל החלטות כאלה, אני מקווה שגם העונה הוא יהיה במיטבו וידע להשתמש בכלים שיש לו על סמך היכולות שלהם ולא השמות.

הבעיה שזה כבר היה צריך לקרות, די ממזמן, ועד שזה חצי קרה (אלמוג), אנחנו מקבלים את היום.

3 דקות לפני, Sawyer said:

אלמוג היה סופר חסר במשחק כזה, אצילי באמת היה יכול להיות ההבדל.

גולסה/ניקוליץ' מהפתיחה (על פרץ נגיד..) וגם זה יכל להראות אחרת לגמרי ואלו כלים שאמורים לעמוד לרשותנו כבר מול אשדוד בניסוי כלים האחרון לפני ב"ש.

רק חבל וכואב על הנקודות שהלכו לאיבוד

לא שאני חושב שלפרץ היה משחק טוב, אבל לא חושב שהוא היה הבעיה של מכבי היום ושאם גולסה, נגיד, היה משחק, היינו מקבלים משחק אחר.

אני מנחש שאם ההתקפה הייתה קצת יותר מתפקדת, אז גם פרץ בעצמו נותן יותר בקטע הזה.

1 דקה לפני, eran_7 said:

אחרי סיבוב מן הסתם שאפשר כבר לראות, החוכמה זה לזהות מעכשיו

אין חכמה בלשפוט שחקן אחרי 10 דקות. זה סתם הימור.

אף אחד לא מקבל החלטות ככה. 

במשחקים נגד קבוצות כאלה חייבים, חייבים גול מוקדם.

הקבוצה של סוזה הייתה עושה את זה מעולה.

פתחנו בנמנום ואדישות שעלתה לנו ביוקר.

בנוסף, לא צריך לפתוח עם פרץ וגלזר ביחד נגד קבוצות כמו חדרה.

ציקו בלקמן - אסור שישחקו ביחד, ביחד הם בלגן אחד גדול בהתקפה.

1 דקה לפני, חומץ בלסמי said:

הבעיה שזה כבר היה צריך לקרות, די ממזמן, ועד שזה חצי קרה (אלמוג), אנחנו מקבלים את היום.

לא יודע אם מזמן. היו לנו לא מעט פציעות וזה גורם לעיכובים בהחלטות. המטרה הראשונה היתה לייצב את ההגנה ונראה שאנחנו בדרך לשם.

כמובן שגם לאיביץ יש אחריות בנושא, אבל אלו החלטות לא פשוטות. כמו שאמרת, זה חצי קרה, בוא נקווה שיחד עם חזרת הפצועים נראה גם את החצי השני.

היה קשה לצאת ממוד האוף. קוסמיק כתב נכון- התחושה שהגול יגיע במקום להיות אינטנסיבי מהשניה הראשונה. זה לא היה יומו הגדול של איביץ בעבודה שלו אבל צריך גם לנסות להבין אותו- הוא שומר אמונים לאנשי התהילה שלו, ובעיקר אמורים הדברים לדור פרץ(שנתן חצי שני מעודד מאד בטדי). 

מסכים גם עם רועי ק שכתב שמשחק בית מול חדרה הוא כן הזדמנות להריץ את בלקמן. לא הכל מצליח אבל אני מסכים שהוא קצת איחר בחילופים ולא זיהה את הזחיחות בזמן. שכטר צריך לקבל יותר אשראי(הסיבוב שלו בצפיפות הוא עדיין הנשק הכי טוב מלבד המסירה של מיכה). גם אלמוג שנראה שחקן יותר יצירתי וישיר מהשאר.

ובואו ניהיה טיפה כנים- 31 הפרש עם החומר הזה זה טיפה מרמה. אני יכול לחשוב על לפחות 4 מכבי אלופות איכותיות יותר בסגל מאשר הקבוצה הזאת.

והאיכות נחשפה באירופה, זה לא מיקרי. 

כהן היה חייב לרדת במחצית...יש לו משחקים שלמים שהוא פשוט לא חלק מהמשחק וגם לא מנסה....מתסכל.

קיוויתי לחילוף מוקדם יותר של ניקוליץ עם פרץ כי באמת שלא היה חייב גם אותו וגם את גלזר בחצי שעה האחרונה.

לא סובל את העליהום שיש ביציע על עטר ובלקמן.

יצאתי בתחושת אכזבה כמובן בגלל התוצאה אבל היכולת מעודדת, חדרה השיגו את מה שהם ניסו, אנחנו חייבים להתאמן נגד סגנון המשחק הזה ולפתוח עם יותר יצירתיות בקישור, לצערי בלקמן לא מספיק טוב כרגע ואני אשכרה מחכה לשוינפלד שיחזור מפציעה, מבאס שזה המצב אבל קשה לי לראות אותו ממשיך לקבל קרדיט, נכון שהוא לא הבעיה היום והוא בטח עושה עבודה שאיביץ אומר לו כמו להוריד כדורים אחרת אין הסבר למה הוא בהרכב עדיין, כנראה שבאימונים הוא טוב מספיק.

4 דקות לפני, רועי .ק. said:

חחחחח

כמובן שהוא מגזים מאוד אבל היו כמה החלטות דיי תמוהות של איביץ' במשחק הזה:

1. למה בלקמן ולא אלמוג

2. למה אלמוג לא מתלבש

3. חילוף מאוחר עם ניקוליץ'

4. בצד ימין לא היה אף שחקן של מכבי ברוב הזמן מלבד ג'רלדש, מה הוא אמור לעשות משם לבדו?

5. כנ"ל בצד שמאל עד הכניסה של עטר

לגביי שכטר אני חושב שהוא הביא שינוי מסויים במשחק שלנו ונראנו יותר טוב איתו. בלקמן לא מורגש בשום צורה ואין סיבה שיעלה בהרכב. אלירן עטר פשוט לא קיים על המגרש.

לא יודע מה לגבי איביץ היום - עושה רושם שזה יום כזה שלא משנה מי ישחק ניצחון לא יהיה פה.

כן, נכון שטעה להרכיב את בלקמן אבל למרות זאת צריכים לנצח.

הטענה העיקרית שיש לי אליו (כבר מהקיץ) היא החיזוק בחלוץ.

חפרנו פה המון בעונה שעברה שזה מה שצריך, חבל שזה לא קרה העונה.

18 דקות לפני, silentyogi said:

כהן היה חייב לרדת במחצית...יש לו משחקים שלמים שהוא פשוט לא חלק מהמשחק וגם לא מנסה....מתסכל.

קיוויתי לחילוף מוקדם יותר של ניקוליץ עם פרץ כי באמת שלא היה חייב גם אותו וגם את גלזר בחצי שעה האחרונה.

לא סובל את העליהום שיש ביציע על עטר ובלקמן.

עליהום על עטר? אנחנו נמצאים באותו יציע?

כשבלקמן נושם כבר אנשים מקללים אותו בצרחות כאילו הוא אנס את אמא שלהם וכשעטר עולה מתלהבים ממנו כאילו הוא מסי ועל כל פעולה שלו אומרים לו תוכיח לאיביץ' וכאלה.

למכבי היו היום בעיות בארבע עמדות.

בעיה אחת הייתה קשר 50-50 כי פרץ היה פשוט במשחק גרוע. חוסר ריכוז ופעולות איטיות ומטופשות שפשוט הרגו אותי.

עוד בעיה הייתה כמובן חיסרון חלוץ איכותי. שכטר אולי נכנס וניסה יפה, אבל זה רחוק מלהספיק.

והבעיה האחרונה היא אצל שחקני האגף. צ'יקו ניסה אבל היו לו הרבה פעולות מטומטמות ויונתן כהן (חייב לציין את הבעיטות היפות שהוא הביא בחימום. וואו!) באחד המשחקים החלשים שגרמו לי להבין למה הוא לא היה בסגל נגד חיפה.

לדעתי איביץ' טעה כשלא הכניס את גולסה במקום פרץ עוד בדקה 60 ושלא הכניס את שכטר כבר במחצית.

מעצבן מאוד ששתי היריבות שלנו לאליפות מנצחות 3-0 למרות שהן היו חלשות ואנחנו שוב מאבדים נקודות בבית (זהבי הפך להיות מנחוס?)