Jump to content

חלוץ. מה יהיה??

Defender

Recommended Posts

בלקמן ישראלי שבפוטנציה יכול לתת דו ספרתי לכן זה טוב שהוא פה.

מסכים שמתאים יותר במערך אחר, וזה לא רע שהוא נותן אופציה לזה, זה יתרון.

אין למכבי 1 על 1 טוב מהאגפים, וכשבמילא הקישור שלך מתקשה לגרום לקבוצה לשטוף וליצור מצבים, ככה זה נראה.

לאור הגבלת הזרים, מצפה יותר מצ'יקו, הרבה יותר.

הבעיה של מכבי היא ה50/50 שלא מתפקד (דור פרץ..) והוינגרים שגם לא.

יש בסגל תחליפים איכותיים יותר, ומאמין שעד המשחק מול ב"ש נראה כבר את גולסה למשל בהרכב.

3 דקות לפני, המכבייה said:

אני דיי מסכים. אני זוכר את בלקמן מתחיל לתרום ולתת מספרים במערך של שני חלוצים ושלושה בלמים לאחר אכזבה מסויימת ממנו כקיצוני. גם מול חיפה השנה במערך דומה, הוא הרגיש לי טוב יותר ומועיל. 

ברור , זה קצת הפתיע אותי שאיביץ לא הגיב במחצית

4 דקות לפני, אקיטה said:

בלקמן ישראלי שבפוטנציה יכול לתת דו ספרתי לכן זה טוב שהוא פה.

מסכים שמתאים יותר במערך אחר, וזה לא רע שהוא נותן אופציה לזה, זה יתרון.

אין למכבי 1 על 1 טוב מהאגפים, וכשבמילא הקישור שלך מתקשה לגרום לקבוצה לשטוף וליצור מצבים, ככה זה נראה.

לאור הגבלת הזרים, מצפה יותר מצ'יקו, הרבה יותר.

הבעיה של מכבי היא ה50/50 שלא מתפקד (דור פרץ..) והוינגרים שגם לא.

יש בסגל תחליפים איכותיים יותר, ומאמין שעד המשחק מול ב"ש נראה כבר את גולסה למשל בהרכב.

בדיעבד שאין שחקן כמו טב"ח , אז יש לך את חוזז ואלמוג שיש להם אחד על אחד טוב והם מהירים, זה משחק קלאסי עבורם.

לגבי פרץ כבר נאמר הכל, שאין לך 50-50 שמאיים על השער ומוציא את הבונקר טיפה קדימה אז אתה בבעיה

20 דקות לפני, מכביסט לעד said:

לא הבנת אותי נכון. אני מאשים את האנשים שהביאו את בלקמן כחלוץ הראשון שלנו לעונה. לאיביץ' אין הרבה ברירה חוץ מלעבוד עם מה שיש.

אני גם מבין למה איביץ' פתח עם בלקמן. הוא ידע שהמשחק נגד בית"ר היה שונה לגמרי והוא חשב שאולי נגד חדרה הוא יצליח יותר.

לפי איך שאני רואה את זה אין טעם לפתוח איתו יותר כחלוץ 9 כי הוא לא מצליח שם ואפילו קצת מפריע.

אוקיי. זה מה שעמד על הפרק תקציבית(ואחרי פגישה אישית עם בלקמן ומין הסתם לא מעט ביצועים של בלקמן שאיביץ ראה) ואיביץ הלך על זה. מהרגע הזה זה באחריותו. מהו מאמן גדול? אחד כזה שמוציא את המקסימום גם מכלים שנראים לנו נחותים. איביץ לא הלך לסופרמרקט הגדול של השחקנים ובחר ללא הגבלה שחקנים מהמדפים. אני בטוח שאיביץ מאמן אדיר ואני מצפה ממנו לייצר גם מבלקמן תפוקה טובה לסגל. הוא עשה את זה לא מזמן עם סגל לא הכי מדהים בעולם. 

ובאופן אישי אני חושב שבלקמן כישראלי, זה משהו שמכבי כן היתה צריכה ללכת עליו. 

8 hours ago, erantheking21 said:

בלקמן היה חלוץ טוב בפן של 2 חלוצים, הוא לא ST אלא CF, יאאנו זה שמעט מאחורה יותר, זה עבד לא רע עם קיארטנסון בגלל זה הוא היה טוב במכבי

בתור 9 במערך של 4-3-3 אין לו יכולת קיומית לצערי הוא מאלה שיבואו מאחור אחרי שחלוץ 9 יגרור אחריו

לא ברור איך מכבי שכחו את זה ועוד בלקמן היום הרבה יותר חלוד ופחות טוב מבלקמן ההוא כי הוא עבר פציעה ולא שיחק כמעט עונה שלמה..אין מה לעשות, איביץ מנסה להוציא ממנו

בקדנציה הקודמת שלו זוכר יותר מהירות, זוכר מפרצות, זוכר ניצול שטחים, זוכר הרבה זכיות בכדורי גובה, אבל היום זה לא התאים כי חדרה מראש לא באה לשחק ככה ואי אפשר לנצל אף סט יכולת אחת שלו.

בדיעבד הוא לא היה אמור לפתוח היום והיה צריך בכל הכוח ללכת עם אלמוג ואולי אפילו עם חוזז כי הם שחקנים של דריבלים, היום זה היה משחק סודובה כמרקחה שלא למדנו ממנו כלום.

אכן זו העמדה שהוא די וטוב בה . הוא יכל להיות גם באגף ימין כשחקן שמגיע יותר לאמצע מאחורי החלוץ ופחות נתקע על הקו. אבל כ 9 עד עכשיו הוא מתברר כאחד שלא ממש ברמה. ואני אחד שמאוד שמח כשהוא הוחתם.
מקווה שבינואר נשכיל להביא חלוץ ברמה. עד אז, יש לנו סגל מספיק עמוק ומגוון. במשחקים כמו אלו, מיותר לשחק עם 2 קשרים בעלי אופי הגנתי. אפשר וצריך לשחק עם קשר אחד כזה (גלזר/גולסה/פרץ) ומעליו 2 שחקנים יותר יצירתיים ויוזמיים: מיכה/ניקוליץ/גולסה או אפילו להוסיף שחקן מתחת לחלוץ כמו יונתן/אלמוג)

9 hours ago, Cosmic said:

הוא שיחק בכמה וכמה תפקידים שונים (בהתאם למערכים שונים) לאורך הקריירה. אין לו עמדה מובהקת, ולא תהיה. 

יש לו תכונות טובות ל 9 (כוח פיזי, יכולת השתלטות על כדורים ארוכים, משחק סביר לשער), יש לו תכונות רעות ל 9 (לא עושה תנועה, נטול אינטיליגנציית משחק, מחמיצן). 

יש לו תכונות טובות לאגף (מהיר, חזק, אגואיסט), יש לו תכונות רעות לאגף (דריבל מעאפן וטכניקה בינונית). 

הוא לא עץ ולא פלי, סתם שחקן התקפה אפור. 

זאת חוכמה די קטנה מה שכתבת עכשיו.

כן, הוא שחקן מוגבל בדיוק כמו 4 השחקנים שהוא מתחרה איתם על העמדות. החוכמה היא לנצל את החוזקות שלו (ויש כאלה) ושל אחרים למערך שיעבוד הכי טוב.

את המהירות באגף, הכניסות לאמצע והבעיטה אף אחד לא יקח לו. גם את היכולת לשחק עליו בכדורים ארוכים.

אפשר לשלוח אותו ליציע, כשהמחליפים שלו לא באמת טובים ממנו, אני חושב שזאת טעות.

26 דקות לפני, snufkin said:

אכן זו העמדה שהוא די וטוב בה . הוא יכל להיות גם באגף ימין כשחקן שמגיע יותר לאמצע מאחורי החלוץ ופחות נתקע על הקו. אבל כ 9 עד עכשיו הוא מתברר כאחד שלא ממש ברמה. ואני אחד שמאוד שמח כשהוא הוחתם.
מקווה שבינואר נשכיל להביא חלוץ ברמה. עד אז, יש לנו סגל מספיק עמוק ומגוון. במשחקים כמו אלו, מיותר לשחק עם 2 קשרים בעלי אופי הגנתי. אפשר וצריך לשחק עם קשר אחד כזה (גלזר/גולסה/פרץ) ומעליו 2 שחקנים יותר יצירתיים ויוזמיים: מיכה/ניקוליץ/גולסה או אפילו להוסיף שחקן מתחת לחלוץ כמו יונתן/אלמוג)

יש לך עומס מטורף לא תוכל להביא עוד חלוץ, תצטרך להשתחרר מ2 לפחות.

המצב פתיר ברמת הסגל הנוכחי באופן כזה שהוא ינצח את חדרה.

שכטר צריך לשחק כחלוץ לאורך כמה משחקים, לא הייתי מזיז אותו משם.

לגבי פרץ, אני אפילו מעדיף במצב הנוכחי את ריקן במקומו.

לגבי בלקמן, משחרר בינואר.

חסר חלוץ זה חדשות ישנות.

אני חושב שהבעיות היותר גדולות שלנו הן בעמדת ה50-50 כי פרץ פשוט לא קיים על המגרש בחלק מהמשחקים העונה, לא מבין מה עובר עליו ואיפה פרץ של העונה שעברה שראינו לרגע מול ביתר.

בנוסף, אין לנו משחק אגפים. יש ליוני רגל מדהימה אבל הוא כמעט ולא מצליח לעשות פעולות חיוביות בקו או לעבור שחקן באחד על אחד ונראה שהוא מוצא את עצמו רק כחלוץ שני.

בצד השני עטר נראה חלודדד ולצ'יקו אין דריבל וזאת הגדרה עדינה לחוסר הטכניקה שלו. לוחם גדול ופיזי אבל טכניקה מאוד לקויה.

מחכה מאוד לאצילי ולניקוליץ וגולסה שיכנסו לרוטציה וישפרו גם את אלה שעכשיו נראים רע בעמדות האלו.

עדיין חושב שבלקמן באגף הוא שחקן לגיטימי לרוטציה, אין לו מה לחפש בעמדת ה-9.

1 hour ago, הילד בן 30 said:

זאת חוכמה די קטנה מה שכתבת עכשיו.

כן, הוא שחקן מוגבל בדיוק כמו 4 השחקנים שהוא מתחרה איתם על העמדות. החוכמה היא לנצל את החוזקות שלו (ויש כאלה) ושל אחרים למערך שיעבוד הכי טוב.

את המהירות באגף, הכניסות לאמצע והבעיטה אף אחד לא יקח לו. גם את היכולת לשחק עליו בכדורים ארוכים.

אפשר לשלוח אותו ליציע, כשהמחליפים שלו לא באמת טובים ממנו, אני חושב שזאת טעות.

זו חוכמה קצת יותר גדולה כשאני כותב את הדברים האלו עוד לפני שחתם במכבי, במהלך חלון העברות. 

המחליפים שלו חד משמעית טובים ממנו, בטח בכושרו הנוכחי. אם אתה ממעריציו, לא אתווכח איתך. 

19 דקות לפני, Cosmic said:

זו חוכמה קצת יותר גדולה כשאני כותב את הדברים האלו עוד לפני שחתם במכבי, במהלך חלון העברות. 

המחליפים שלו חד משמעית טובים ממנו, בטח בכושרו הנוכחי. אם אתה ממעריציו, לא אתווכח איתך. 

ממש לא ממעריציו. בניגוד אליך לא חושב שהמחליפים שלו חד משמעית טובים ממנו.

המקום שלו לא ביציע לטעמי, אבל כן צריך לנצל את תכונותיו טוב יותר. 

אתן לך דוגמה- לשחק איתו בשמאל ועם יוני בימין זה פשע. גם אתמול היה עדיף את צ'יקו כ9 אותו בימין. 

לדעתי איביץ' רצה לשחק עם שלושה שחקני התקפה שיודעים להחליף ביניהם מקומות וככה לבלבל את ההגנה של חדרה במהלך המשחק.

בפועל היה בלאגן אחד גדול במקום בלבול בהגנה שלהם.

19 דקות לפני, מכביסט לעד said:

לדעתי איביץ' רצה לשחק עם שלושה שחקני התקפה שיודעים להחליף ביניהם מקומות וככה לבלבל את ההגנה של חדרה במהלך המשחק.

בפועל היה בלאגן אחד גדול במקום בלבול בהגנה שלהם.

מסכים. זה היה חסר תיאום בצורה קיצונית. נכנסים אחד לשני לרגליים, עושים תנועה לאותו מקום. זו בעיה שאין שלישייה קדמית קבועה שמתואמת. כל משחק זה משהו אחר.

33 דקות לפני, zion8 said:

מסכים. זה היה חסר תיאום בצורה קיצונית. נכנסים אחד לשני לרגליים, עושים תנועה לאותו מקום. זו בעיה שאין שלישייה קדמית קבועה שמתואמת. כל משחק זה משהו אחר.

לא זוכר שזה היה בעיה כזאת גדולה בעונה שעברה. 

אפשר להחליף כל שבוע שלישיה, כמו שעשינו עונה שעברה וכמו שיקרה העונה. 

ככה שומרים על כולם חדים לכל אורך העונה.

איביץ צריך למצוא את הציוותים הנכונים בין השלישיות, צ'יקו ובלקמן יחד (במצב היום) זה לא מספיק טוב. 

4 hours ago, רועי .ק. said:

לא זוכר שזה היה בעיה כזאת גדולה בעונה שעברה. 

אפשר להחליף כל שבוע שלישיה, כמו שעשינו עונה שעברה וכמו שיקרה העונה. 

ככה שומרים על כולם חדים לכל אורך העונה.

איביץ צריך למצוא את הציוותים הנכונים בין השלישיות, צ'יקו ובלקמן יחד (במצב היום) זה לא מספיק טוב. 

אני חושב כאידיאל כל קבוצה תעדיף 11 קבועים.  לדעתי הרוטציה (שלא קשורה עייפות) בעיקר נובעת מחוסר איכות בחלק הקדמי.  לא צריך להסביר למה עדיף שלישייה קדמית קבועה ומתואמת, בידיוק כמו כל חולייה אחרת במגרש. 

Just now, zion8 said:

אני חושב כאידיאל כל קבוצה תעדיף 11 קבועים.  לדעתי הרוטציה (שלא קשורה עייפות) בעיקר נובעת מחוסר איכות בחלק הקדמי.  לא צריך להסביר למה עדיף שלישייה קדמית ומתואמת, בידיוק כמו כל חולייה אחרת במגרש. 

הטכניקה של בלקמן מזכירה את איך שאשתי מנסה לבעוט בכדור

1 hour ago, hen34 said:

אז אפשר לסכם שבלקמן לא חלוץ(לדעתי הוא כלום)

וציקו או שכטר חייבים לשחק(לדעתי ציקו עדיף) לפחות עד ינואר?!?

שכטר חייב לשחק. ציקו טוב למשחק פתוח, לא נגד צפיפות. אתמול הוא לא היה טוב, כמו יונתן שחזר לאבד המון.

8 hours ago, erantheking21 said:

יש לך עומס מטורף לא תוכל להביא עוד חלוץ, תצטרך להשתחרר מ2 לפחות.

ינואר אכן בעיה, אבל זו העונה האחרונה בחוזה לדעתי של צ'יקו עטר שוינפלד ושכטר (לו אני בכיף מאריך חוזה).

10 hours ago, Adam_m said:

שכטר בעצמו לא מאמין שהוא יכול להבקיע אז הוא מחפש את הפנדל וכמובן שלא ישרקו לו.

זו הבעיה שלי איתו.גם בשבת היתה לו הזדמנות להוציא רוחב ברחבה והוא חיפש ליפול.

לא מספיק שהוא מסומן ע"י השופטים, גם במקרה שכן ישרקו לו לפנדל- נראה לכם שלא ילכו לואר ודקה אחר כך יפסלו אם באמת לא היתה עברה?

נגמר העידן הזה של סחיטת פנדלים מכלום. שישחק כדורגל כדי להגיע לשער כבר. זה מוציא אותי מדעתי. פשוט שחק.

3 hours ago, עומרי לוי said:

להחזיר תאיסלנדייייי

אני לא חושב שהוא היה עוזר יותר מדי נגד חדרה.

אנחנו צריכים חלוץ שידע להיות פעיל ולפרוץ בונקר. אולי כמו שכטר רק שיודע להבקיע.