Jump to content

השיפוט היום (כן עוד לפני סיום מחצית)

אקיטה

Recommended Posts

יום שבת, 25 אלף צופים במשחק של מכבי נגד פאקינג חדרה.

במקום להינות מכדורגל אני רואה את אג'ידה מתקדם לעבר ההגנה וצועק עליהם, אחרי זה שותה מים, מגרד בתחת, מסתכל שמאלה, מסתכל ימינה, סופר כבשים ובסוף מוציא כדור.

והשופט מבסוט, פחות עבודה.. אפשר לעמוד בעיגול האמצע, הרי אם אג'ידה לא מוציא את הכדור אין אירועים ואם אין אירועים אין טעויות ואני שופט טוב.

יש הרבה בעיות בכדורגל הישראלי אבל זאת אחת הפשוטות לפיתרון, מספיק שימדדו כמה זמן אפקטיבי משחקים פה ובמשחק שלא עומדים בסטנדרט יורידו על זה לשופט נקודות ותראו שבמשחקים כמו אתמול מוסיפים גם 8 ו9 דקות.

אני לא סובל את טרנד ה"אני אוהד ברצלונה ולא סובל כדורגל ישראלי", אבל ראבק אם הייתי מביא מישהו כזה אתמול למשחק מה הייתי אומר לו? זה דווקא נחמד לראות את אג'ידה לא מוציא כדור? בזמן שהוא צועק על ההגנה באנגליה הסתיימו 3 פוזשנים ובהולנד אחת הקבוצות חזרה מ0-3 ל3-3.

אהה כן.. במחצית הראשונה השופט אילתר הפסקת שתיה, כי בסוף כל פוזשן שלהם שחקן נשכב על הרצפה עשה מתיחות אז אפשר לנצל את ההזדמנות להפסקת שתיה במקום לשחק כדורגל. 

לא זוכר מתחילת הליגה משחק אחד שלא השתגעתי על השופטים. הם תמיד היו גרועים, אבל השנה זה נראה כאילו הם ממש שמחים לדפוק אותנו.

והקטע עם הואר בכלל הזוי. אתמול היו כמה מהלכים שהסתיימו בספק פנדל ובכלל לא בדקו.

לא קונה את זה שהשופט שם יד על האוזן כאילו הוא בודק כי כבר כמה משחקים פנדלים ברורים לא נשרקים. לא אמור להיות על המסך "המהלך בבדיקה"?

אגב, גם הגיע ללוסיו צהוב שני אתמול. הוא עשה פאול מגעיל על יונתן (או שזה היה מיכה?) מול העיניים של השופט והבן זונה אפילו פאול לא נתן.

31 דקות לפני, ravid said:

יש מקום לקבוע תקנה ששחקן שנופל לדשא/נפצע מחוייב לצאת ולא יכול לחזור במשך נגיד 5 או 7 דקות. 

תן לי 120 שניות של משחק חיי נטו שאסור לו לחזור והכל יראה אחרת לגמרי. לגמרי. 

לא מפנטז אפילו על 5-7 דק..

זה פשוט נראה שיש הוראה מלמעלה כששכטר נופל ברחבה ישר מחשבים את זה כהתחזות לא רלוונטי להם אם זה עבירה או סתם נפילה.

השיפוט בארץ גרוע כבר המון שנים זה אף פעם לא ישתנה מהסיבה שהם חושבים שמישהו בא לראות אותם. ביום שהם יבינו שהם לא מעניינים אף אחד ויבואו לעשות נטו את התפקיד שלהם אולי משהו ישתנה 

4 דקות לפני, i.d.a.n said:

זה פשוט נראה שיש הוראה מלמעלה כששכטר נופל ברחבה ישר מחשבים את זה כהתחזות לא רלוונטי להם אם זה עבירה או סתם נפילה.

השיפוט בארץ גרוע כבר המון שנים זה אף פעם לא ישתנה מהסיבה שהם חושבים שמישהו בא לראות אותם. ביום שהם יבינו שהם לא מעניינים אף אחד ויבואו לעשות נטו את התפקיד שלהם אולי משהו ישתנה 

גם לא ברחבה, ששם באמת מכסחים אותו

במגרש התעצבנתי על השיפוט, הגעתי הביתה וראיתי את הדברים מקרוב בטלוויזיה -

פנדל על בלקמן ושכטר לא היה ולא נברא, שניהם היו צריכים לקבל צהוב על התחזות,

בואו נגיד תודה שסבוריט לא קיבל אדום על המרפק לחזה של גולדנברג.

אז נכון, בזבוזי זמן וכו', אבל סה"כ (ואני לא מאמין שאני אומר את זה, כי הייתי בטוח שזיין אותנו...) עדיף שנגיד תודה ונשתוק.

15 דקות לפני, אורלנדו בלוף said:

במגרש התעצבנתי על השיפוט, הגעתי הביתה וראיתי את הדברים מקרוב בטלוויזיה -

פנדל על בלקמן ושכטר לא היה ולא נברא, שניהם היו צריכים לקבל צהוב על התחזות,

בואו נגיד תודה שסבוריט לא קיבל אדום על המרפק לחזה של גולדנברג.

אז נכון, בזבוזי זמן וכו', אבל סה"כ (ואני לא מאמין שאני אומר את זה, כי הייתי בטוח שזיין אותנו...) עדיף שנגיד תודה ונשתוק.

שכטר סתם נפל זה נכון, פנדל על בלקמן היה ועוד איך היה, פנדל של 200%.

לסבוריט לא מגיע אדום, במקרה הכי גרוע צהוב אבל יחסית לכל שאר הפאולים שנעשו עלינו ולא נשרקו זה כלום ושום דבר.

2 hours ago, ravid said:

יש מקום לקבוע תקנה ששחקן שנופל לדשא/נפצע מחוייב לצאת ולא יכול לחזור במשך נגיד 5 או 7 דקות. 

אתה מבין שהחלטת שכל השחקנים שדורשים טיפול עושים הצגה, כן? 
לא סביר ששחקן יקבל מכה חזקה ועוד יצטרך לצאת החוצה ל-7 דקות בגללה. אם השחקן שנפצע בפיגור גם תוציא אותו? מה ההגיון? 
כבר היום החוק מטומטם ששופט מכריח שחקן לצאת ולהתחנן להכנס חזרה, למה הקבוצה שהעיפה אותו באוויר צריכה להרוויח מזה?

וברור שזה מלא פעמים מנוצל לבזבוז זמן וזה בזוי אבל מה לעשות שאי אפשר להחליט מתי זו התחזות 

20 דקות לפני, מאור122 said:

לא סביר ששחקן יקבל מכה חזקה ועוד יצטרך לצאת החוצה ל-7 דקות בגללה. אם השחקן שנפצע בפיגור גם תוציא אותו? מה ההגיון? 
כבר היום החוק מטומטם ששופט מכריח שחקן לצאת ולהתחנן להכנס חזרה, למה הקבוצה שהעיפה אותו באוויר צריכה להרוויח מזה?

וברור שזה מלא פעמים מנוצל לבזבוז זמן וזה בזוי אבל מה לעשות שאי אפשר להחליט מתי זו התחזות 

אז נקבע שלשופט יש שיקול דעת מתי לאפשר לשחקן להכנס חזרה מיידית. אפשר גם לקבוע שאם בוצעה עבירה של צהוב/אדום-אין השהיה של השחקן הפגוע . לא כזה מורכב.

איך הבן זונה הזה נתן להם ככה לבזבז זמן ואפילו לא צהוב לשוער שלהם...

וגם אנחנו שאנחנו לא עושים לשופטים את המוות זה שערורייה, ישר מהרגע שהוא עולה לחימום של הקוקסינלים שהוא והקוונים שלו עושים צריך רק לקלל אותו ולהפעיל לחץ.

2 דקות לפני, חרישי הוא הלילה ואפל said:

איך הבן זונה הזה נתן להם ככה לבזבז זמן ואפילו לא צהוב לשוער שלהם...

וגם אנחנו שאנחנו לא עושים לשופטים את המוות זה שערורייה, ישר מהרגע שהוא עולה לחימום של הקוקסינלים שהוא והקוונים שלו עושים צריך רק לקלל אותו ולהפעיל לחץ.

דווקא קיללו אותו עוד בחימום כשהוא בא לכיוון 11 והיה בוז חזק מאוד.

ברור שלא מספיק, אבל יש שיפור.

אגב, לאג'ידה הכלב עשינו את המוות עם קללות ובוז. חייב סרטון של הכדור חמש. אף אחד לא צילם?

6 hours ago, מאור122 said:

5 hours ago, ravid said:

אז נקבע שלשופט יש שיקול דעת מתי לאפשר לשחקן להכנס חזרה מיידית. אפשר גם לקבוע שאם בוצעה עבירה של צהוב/אדום-אין השהיה של השחקן הפגוע . לא כזה מורכב.

אפשר לקבוע שצריך זמן טיפול של X דקות, השופט שואל את השחקן אם צריך טיפול (כמו שכבר קורה היום), אם כן, השחקן יוצא לקבל טיפול. 

אם לא, המשחק ממשיך. 

גם ככה רוב הפעמים הצוות הרפואי נכנס והשחקן קם כמעט מיד, אחרי שכבר בזבז זמן.

ברור לי שזה לא יקרה, כי למי שמנהל פה את העניינים לא אכפת. הם רק סופרים כמות צופים ומאוננים אחד לשני. 

6 hours ago, מכביסט לעד said:

דווקא קיללו אותו עוד בחימום כשהוא בא לכיוון 11 והיה בוז חזק מאוד.

ברור שלא מספיק, אבל יש שיפור.

אגב, לאג'ידה הכלב עשינו את המוות עם קללות ובוז. חייב סרטון של הכדור חמש. אף אחד לא צילם?

היה בוז

וגם קצת שירת תיזהר אבל לא משהו יוצא דופן לנבלות האלה.

במקום שמכבי גם תעשה רעש על זה שהשופטים מזיינים אותנו פעם אחרי פעם הם מסתפקים בתגובה קטנה