Jump to content

פגרת נבחרות

פנחס שוף

Recommended Posts

16 דקות לפני, Ophir 888 said:

אם מישהו רוצה לראות את התמונה הרחבה והגדולה יותר, אז כדאי פשוט שנתחיל להבין ולהפנים שאנחנו מאחורה שנות אור קודם כל בידע. באירופה ובכלל בעולם התקדמו והתפתחו בעיקר ברמת הידע והעברתו לילדים הצעירים שיהיו הכדורגלנים הבאים. אנחנו מפגרים בזה עשרות שנים בעיקר בגלל שנאת הזרים שיש פה והרצון לעשות הכל בדרך שלנו. במילה אחרת, עסקנים.

רמת האימון פה והמקצוענות מגיל צעיר ירודה, לא סתם הרצוג אמר במילים אחרות שאנחנו פשוט חובבנים. אפשר להגיד יותר כישרון או פחות כישרון אבל לאיסלנד אין אפשרות ליותר כישרון מאיתנו פשוט שם התקדמו והתאימו את עצמם לכדורגל של היום שהוא הרבה יותר מכמה אתה עושה דריבל טוב או איזה כדור מסרת בין שתיים.

האלמנט הכי בולט שאני רואה - אצלנו המילה ״טכניקה״ קודם כל משוייכת לדריבל של השחקן, כשבכל העולם דריבל כבר הפך למוקצה ומה שמדברים עליו כ״טכניקה״ זה בכלל עצירת הכדור, הפס בנגיעה, שמירה על הכדור רחוק מהיריב.

ברור שזה עוד אלמנטים רבים ולא רק זה, סתם דוגמה על הגישה של העולם שהשתנתה ואנחנו נשארנו כמו לפני 15-20 שנה. שלא נדבר על הפן הפיזי שברור לכולם ועל זה שבליגה שלנו יותר חשוב לא לספוג-להפסיד-להיות מפוטר מאשר לנסות לשחק משהו שדומה לכדורגל. זה הכל טלאי על טלאי על טלאי.

תנו לי לעדכן אותכם במשהו ותשתדלו לא להתבאס - נבחרת נערים א׳ (עד 17) הפסידה השבוע 1:0 לאנדורה. כן, אנדורה. גם הדור הבא לא יביא שינוי, מקווה שאולי ב2040 תהיה נבחרת סבבה...

אחלה הודעה.

האמת שטכניקת עצירת כדור זה באמת אחד הדברים הכי קריטיים בכדורגל. אי אפשר לייצר קצב גבוה כששחקן לא מסוגל לעצור כדור שנמסר אליו מהר וחזק.

רק לפני יומיים ראינו את ארגנטינה ואורוגוואי בבלומפילד, היה מדהים לראות איך הם מצליחים לשמור על הכדור צמוד לרגל בכל המקצבים.

אצלנו בכדורגל הישראלי זו ממש מחלה. זה בולט בעיקר בליגה אבל גם בנבחרת כשכל כדור שנמסר קצת חזק לוקח לשחקנים איזה 2-3 שניות להשתלט עליו, מה שמאפשר לשחקן יריב לנטרל את השחקן בקלות.

גם איטיות המחשבה פה היא בלתי נסבלת. כל החלטה מעט מורכבת שהיא לא מסירה אחורה או לרוחב לוקח פה לשחקנים שעה להחליט.

הכל ניתן לאמן וללמד. אנחנו מדינה שיש בה פאקינג טייסי קרב מהטובים בעולם. אז מה זה לעזעזל ללמד לשחק כדורגל בקצב מהיר?

לא ברור לי איך במשך שנים על גבי שנים אנחנו לא מצליחים ללמד דברים כל כך בסיסיים.

5 דקות לפני, Ambition said:

אחלה הודעה.

האמת שטכניקת עצירת כדור זה באמת אחד הדברים הכי קריטיים בכדורגל. אי אפשר לייצר קצב גבוה כששחקן לא מסוגל לעצור כדור שנמסר אליו מהר וחזק.

רק לפני יומיים ראינו את ארגנטינה ואורוגוואי בבלומפילד, היה מדהים לראות איך הם מצליחים לשמור על הכדור צמוד לרגל בכל המקצבים.

אצלנו בכדורגל הישראלי זו ממש מחלה. זה בולט בעיקר בליגה אבל גם בנבחרת כשכל כדור שנמסר קצת חזק לוקח לשחקנים איזה 2-3 שניות להשתלט עליו, מה שמאפשר לשחקן יריב לנטרל את השחקן בקלות.

גם איטיות המחשבה פה היא בלתי נסבלת. כל החלטה מעט מורכבת שהיא לא מסירה אחורה או לרוחב לוקח פה לשחקנים שעה להחליט.

הכל ניתן לאמן וללמד. אנחנו מדינה שיש בה פאקינג טייסי קרב מהטובים בעולם. אז מה זה לעזעזל ללמד לשחק כדורגל בקצב מהיר?

יאללה נמשיך.

למה אנחנו לא מסוגלים ללמד שחקנים דברים כל כל בסיסיים? כי מגיל צעיר המטרות שגויות ופוגעות בלימוד והתפתחות השחקן.

אם מאמן ילדים עולה למשחק במטרה לנצח בכל מחיר כי אם לא ינצח יש סיכוי שיפוטר (אמיתי כמעט בכל מחלקת נוער בארץ) אז באימוני אמצע שבוע (3-4 לכל היותר, בדיחה) הוא יעבוד טקטית איך סוגרים את המשחק ויוצאים למתפרצות או ילמד לנצל שחקן התקפה מהיר שיוכל לכבוש כמה שיותר במקום לעבוד על אותם דברים בסיסיים. אז אולי הקבוצה תעמוד טקטית קצת פחות טוב ולספוג גול-שניים-שלושה יותר, אבל השחקן יקבל ארגז כלים רחב והכרחי שיעזור לו בעתיד לעומת טקטיקה בינונית שלא תעזור לו להתפתח בשום צורה.

עוד אחד מאותן מחלות שעוטפות את הענף בארץ...

12 hours ago, Amit149 said:

אני לא חושב ששינוי מאמן בהכרח ישנה פה את המצב, אבל אני גם לא הכי מסכים עם זה שהמצב של השחקנים שלנו, ברמת סגל נבחרת, עד כדי כך גרוע, וסבלנו מהמון פציעות. 

זה נכון שהמצב בעמדת השוער קטסטרופלי ברמת שמות המועמדים ומרכז ההגנה דליל, אבל המצב לא כזה רע לדעתי כשרוב השחקנים כשירים.

זה שאם שחקן כלשהו נפצע אז הבא להחליף אותו הוא הרבה יותר גרוע ממנו (חוץ מבעמדת החלוץ) זה חלק מהבעיה.

אם נתחיל בהתקפה - יש לנו כרגע כישרון צעיר שמשחק בשחטאר, חלוץ שנמכר ב15 מיליון יורו לסביליה לא מזמן ואלוהים אחד - אני לא חושב שהייתה לנו שלישיה טובה יותר די הרבה זמן.
זהבי ודאבור באותו תפקיד, ודאבור לא משחק בקבוצה שלו. מנור בהחלט הבטחה לעתיד אבל אם הוא הבכיר ביותר שיש לנו בעמדה שלו זה חלק מהבעיה.

חוץ מזה יש לנו חלוץ בכושר מצוין מהליגה האוסטרית, כמה כישרונות צעירים שיכולים לעזור מהספסל כשהם בתקופה טובה (יונתן כהן, שועה, עוואד) ושחקנים כמו אצילי וסבע - שהם לגמרי בסדר לנבחרת.
החלוץ בכושר מצוין מהליגה האוסטרית נתן בדיוק רבע עונה טובה בליגה מנפחת מספרים שכמה כבר היא יותר חזקה מהליגה שלנו? כהן, שועה עוואד? שחקנים טובים לליגה המקומית כמו שאמרתי.

בקישור המצב פחות טוב, אבל אני חושב שהרצוג עושה אותו יותר גרוע עם ההסתמכות על נאתכו (הבנאדם מרגרינה בהגנה ובעיקר מחרב התקפות ברוב המשחקים שלו).

אני חושב שגלזר ופרץ עומדים בשורה אחת עם הקשרים האחוריים הטובים שצמחו לנו בדורות האחרונים, גולסה לגמרי ברמת נבחרת כשהוא כשיר וכיאל שחקן סביר לחלוטין לרמה. אם מסתכלים על הקשרים הטיפה יותר התקפיים - אני חושב שמעבר למיכה (שלדעתי מדובר בפוטנציאל פסיכי בהתחשב בשחקני ההתקפה שלנו) אפשר לראות גם שחקנים כמו קינדה (ואפילו חזיזה המושמץ פה) שהם קשרים יצירתיים יחסית שגם עובדים במגרש.
כל השחקנים שהזכרת הם שחקנים טובים לרמת הליגה המקומית, לא סנטימטר מעל

בהגנה המצב באמת פחות טוב, אבל דסה הוא מגן ימני סביר בדרך כלל, ובשמאל אלחמיד/טוואטחה זאת אופציה לא רעה בכלל.

במרכז ההגנה המצב קצת קשוח, אבל האלתור של ביטון-טיבי יכול אולי לעבוד קצת (לפחות נקבל בלמים שיכולים להניע כדור ובתקווה תיאום טוב בין ביטון-אלחמיד וטיבי-דסה).

פה כבר אנחנו מדברים על שחקנים שגם בליגת העל לא כולם מהבסט, ובטח שאין יכולת תמרון במקרה של פציעות.

זה לא שאני חושב שאנחנו נבחרת דרג 1 - אבל הרכב של:

הרוש/מרציאנו

אלחמיד    ביטון             טיבי    דסה

גלזר

כיאל/פרץ      גולסה

דאבור                            סולומון

זהבי

כשמיכה על הספסל כמחליף במקום אחד הקשרים במקרה הצורך, זה הרכב באמת לא רע לדעתי, וכזה שאני חושב שיש לו פוטנציאל מסוים לעשות משהו בפלייאוף.

אני מסכים שהמצב לא אידיאלי, ואחת הבעיות שלנו היא העומק הלא קיים (בעיקר בהגנה), אבל אני לא חושב שאפשר להסתכל על ההרכב הזה ולהגיד שהוא "חלש מאוד" ביחס להרכבי נבחרת בעבר.
הרכבי נבחרת בעבר? מי דיבר על הנבחרת בעבר? אנחנו לא טובים בדיוק כמו שלא היינו טובים בכל הקמפיינים האחרונים, פשוט כל הנבחרות שפעם היו גרועות כמונו השתפרו ואנחנו עומדים במקום.

כמו כל דבר שדורש השקעה לטווח ארוך וסבלנות, זו שאלה בעיקר פוליטית ומנהיגותית. זה לא שונה מהותית ממצב התחבורה הציבורית, המשטרה, העומס בחדרי המיון, שימוש באנרגיה סולארית וכן הלאה וכן הלאה. רוב התחומים האלה דורשים טיפול דחוף הרבה יותר מהכדורגל ולא מקבלים אותו, אז למה בעצם אנחנו מצפים למשהו?

זה הכל מקשה אחת. להפריד את הכדורגל מתחומים אחרים (חלקם, כמו מערכת החינוך, קשורים אליהם באופן הדוק), זה בלתי אפשרי. או שהמדינה הולכת לכוון הנכון באופן כללי, או שלא.

6 hours ago, Ambition said:

עלית פה על סטארט-אפ. יאללה, מי מרים את הכפפה? 

הרצוג הוא פח (שיהיה) אבל איך אנשים עדיין מדברים על מאמן?! 

לא קולטים שההתאחדות לא רק שלא מנסה לקדם את הכדורגל כמו שאר אירופה היא מעבירה חוקים שיגרמו לו ללכת אחורה 

מאמן עלק

לפטר את ההתאחדות 

2 hours ago, מכביסט לעד said:

אף מילה על הריב של בנין ונאתכו?

ואיך ראדי השרמוטה הזה ישר שומע רעש ומזיין את המוח? מה הוא קשור?

מתי הוא מצטרף לרשימה המשותפת כבר הזבל הזה

מה נסגר עם טל בנין שהוא כל כך עף על עצמו כל הזמן? כולה שיחק 3 שנים בקבוצת תחתית איטלקית, אפשר לחשוב. אם כבר לנאתכו יש קריירה הרבה יותר מרשימה ממנו.

5 hours ago, חומץ בלסמי said:

כמו כל דבר שדורש השקעה לטווח ארוך וסבלנות, זו שאלה בעיקר פוליטית ומנהיגותית. זה לא שונה מהותית ממצב התחבורה הציבורית, המשטרה, העומס בחדרי המיון, שימוש באנרגיה סולארית וכן הלאה וכן הלאה. רוב התחומים האלה דורשים טיפול דחוף הרבה יותר מהכדורגל ולא מקבלים אותו, אז למה בעצם אנחנו מצפים למשהו?

זה הכל מקשה אחת. להפריד את הכדורגל מתחומים אחרים (חלקם, כמו מערכת החינוך, קשורים אליהם באופן הדוק), זה בלתי אפשרי. או שהמדינה הולכת לכוון הנכון באופן כללי, או שלא.

הודעה שמהממת אותך כמו אגרוף.

סיפור חיינו.

חומר למחשבה - 

מאמנים ישראלים שגם נכשלו בקמפיין הראשון שלהם קיבלו צאנס לקמפיין נוסף (קשטן, אלישע לוי, גוטמן), היה סבלנות אליהם מצד ההתאחדות.

מאמן זר ישר שוחטים אותו ולא מקבל צאנס נוסף.

ידוע שזרים מקבלים יחס רע יותר מישראלים.

לא אומר שהרצוג צריך לקבל קמפיין נוסף (דעתי עדיין חלוקה לגבי זה) - אבל אם מאמנים ישראלים מקבלים למה שזר גם לא יקבל??

מצפים ממנו שתוך שנה ישנה את כל הבעיות בכדורגל הישראלי, נו באמת.

א. הקריירה של נאתכו הרבה יותר מרשימה משל טל בנין.

ב. נאתכו שירת בצה"ל ואבא שלו היה איש קבע במג"ב אם אני זוכר נכון. סתם משהו לזכור כשמדברים על שאלת ההמנון.

ג. בהתחלה כששמעתי שאשתו של נאתכו הגיבה ציפיתי למשהו קרינג׳י, אבל התגובה שלה היתה לחלוטין לעניין.

ד. כל הכבוד להתאחדות שהגנה על נאתכו.

6 hours ago, הישראלי היפה said:

חומר למחשבה - 

מאמנים ישראלים שגם נכשלו בקמפיין הראשון שלהם קיבלו צאנס לקמפיין נוסף (קשטן, אלישע לוי, גוטמן), היה סבלנות אליהם מצד ההתאחדות.

מאמן זר ישר שוחטים אותו ולא מקבל צאנס נוסף.

ידוע שזרים מקבלים יחס רע יותר מישראלים.

לא אומר שהרצוג צריך לקבל קמפיין נוסף (דעתי עדיין חלוקה לגבי זה) - אבל אם מאמנים ישראלים מקבלים למה שזר גם לא יקבל??

מצפים ממנו שתוך שנה ישנה את כל הבעיות בכדורגל הישראלי, נו באמת.

הקמפיין האחרון היה אחד המביכים שיש. אין ספק בכלל שצריך להעיף אותו.

זה שנתנו לישראלים להישאר עוד זמן זה לא בסדר, אבל לא אומר שלא צריך לפטר אותו.

19 hours ago, Ophir 888 said:

יאללה נמשיך.

למה אנחנו לא מסוגלים ללמד שחקנים דברים כל כל בסיסיים? כי מגיל צעיר המטרות שגויות ופוגעות בלימוד והתפתחות השחקן.

אם מאמן ילדים עולה למשחק במטרה לנצח בכל מחיר כי אם לא ינצח יש סיכוי שיפוטר (אמיתי כמעט בכל מחלקת נוער בארץ) אז באימוני אמצע שבוע (3-4 לכל היותר, בדיחה) הוא יעבוד טקטית איך סוגרים את המשחק ויוצאים למתפרצות או ילמד לנצל שחקן התקפה מהיר שיוכל לכבוש כמה שיותר במקום לעבוד על אותם דברים בסיסיים. אז אולי הקבוצה תעמוד טקטית קצת פחות טוב ולספוג גול-שניים-שלושה יותר, אבל השחקן יקבל ארגז כלים רחב והכרחי שיעזור לו בעתיד לעומת טקטיקה בינונית שלא תעזור לו להתפתח בשום צורה.

עוד אחד מאותן מחלות שעוטפות את הענף בארץ...

19 hours ago, Almogl said:

מסכים עם כל מה שנרשם כאן לגבי מצב הכדורגל.

נותר לי לקוות שההולנדי הביא משהו אחר לכאן ועוד כמה שנים כבר נוכל להרגיש את זה אצלנו

יצא לי לראות לא מזמן במקרה משחק ילדים של מכבי מול נתניה (משחק צמרת בליגה הזאת)

נתניה ניצחו 1:0

אבל ראיתי את נתניה כל המשחק מעיפים כדורים לחלוץ ולשחקני אגף ומקווים שיצא מזה משהו, מבזבזים זמן (בעיקר השוער והמאמן שעשה חילופים בדקה האחרונה כאילו זה גמר צמפיונס) והיה נראה שמה שחשוב להם זה פשוט לנצח לא משנה איך, גם לפי החגיגות שלהם בסיום כאילו לקחו אליפות

לעומת זאת, אצל מכבי ראו הנעת כדור מסודרת , השוער פעם אחת לא מעיף כדור למעלה (תמיד מוסר לבלם לידו והרבה פעמים כשמחזירים לו ועושים עליו לחץ הוא משחרר בנגיעה לבלם, גם במחיר שלפעמים זה יוצא לא מדוייק)

וכל הקהל של נתניה התרשם בעיקר ממכבי , שלמרות ההפסד רואים שיש פה דרך, משחקים במערך של הבוגרת ויש חשיבה לעתיד

וכמובן שניסו לנצח אבל כנראה מבינים שבגיל הזה זה פחות חשוב מאשר להצמיח שחקנים שידעו לעמוד נכון ולהניע כדור ולהתאים את עצמם לקבוצה הבוגרת

בקיצר, שניכם צודקים ולפי המשחק הזה (אומנם היחיד שראיתי אבל אני מקווה שהוא מעיד על הכלל) - יש עתיד טוב למכבי

טל בנין משמש ככלי לכל הסירחון של ערוץ הספורט ותקשורת הספורט בכלל. וערוץ הספורט משמש ככלי לסירחון, לאינטרסים, לקומבינה, לחוסר כבוד ולאגו של טל בנין.

טל בנין בעצם שם מראה לכל מה שרקוב בכדורגל הישראלי מרמת ההתאחדות עד לרמת התקשורת המצטדקת והמתחסדת שאנחנו רואים עכשיו. טפיי

29 דקות לפני, אביאל 5 said:

סך הכל בנין די צודק נאתכו שחקן שבקבוצה שלו מצוין אבל בנבחרת פח לגמרי, בעניין ההמנון זה כבר דעות לכאן ולכאן.

לא לפי דירוג שאופ"א פרסמו

On 20.11.2019 at 13:39, Ambition said:

אחלה הודעה.

המוחות החריפים לא הולכים לכדורגל.

תהיה בטוח שאם ראובן עובד היה חולם בתור ילד להיות טייס ואיכשהו היה מצליח - היינו מובסים במלחמה הקרובה.

14 דקות לפני, thunderbolt said:

בן הרוש יותר טוב מאלחמיד? אוקיי.

אולי בגלל ששיחק את כל המשחקים כמעט באומות ומוקדמות היורו, אלחמיד שיחק ב-5 משחקים.