Jump to content

פגרת נבחרות

פנחס שוף

Recommended Posts

מרציאנו

טאלב/אלחמיד- מי שהכי חם - טיבי - דסה

גולסה - גלזר

כיאל/מיכה

מנור- זהבי - אצילי (יחזור לכושר עד מרץ)

ואולי יש על מה לדבר

1 hour ago, הישראלי היפה said:

האם לדעתכם צריך להשאיר את הרצוג כמאמן?

38 דקות לפני, Bloper said:

קמפיין שבו שחקנים כמו טהאה ובן הרוש עם דגש על הבן הרוש פתחו כמעט כל המשחקים של הנבחרת הוא לא כישלון של מאמן? 

פחחח. אין ספק שהנבחרת של הרצוג הרתאה ניצוצות בהתחלה והייתי מתומכיו הגדולים אבל אם נאתכו טאהא ובן הרוש עומדים להיות השחקנים שלנו בגומלין אז תודה אבל לא תודה עדיף כבר שיפטרו אותו מחר אולי מאמן חדש יכניס התלהבות בקבוצה לקראת הפליאוף

כל קמפיין מצביעים על המאמן כאשם 
כשקבוצה נכשלת במשך כמה שנים עם מאמנים שונים מבינים שהבעיה היא מעל למאמן 

9 דקות לפני, Mario said:

לא שאני חושב שהרצוג מאמן טוב או מאמן בכלל, אבל להחליף אותו ולקוות שמשהו ישתנה זה פשוט סירוב להאמין ולקבל את המציאות והיא שאין פה שחקני כדורגל (להוציא את ערן) ששווים משהו מחוץ לליגה המקומית. 

אני לא חושב ששינוי מאמן בהכרח ישנה פה את המצב, אבל אני גם לא הכי מסכים עם זה שהמצב של השחקנים שלנו, ברמת סגל נבחרת, עד כדי כך גרוע, וסבלנו מהמון פציעות. 

זה נכון שהמצב בעמדת השוער קטסטרופלי ברמת שמות המועמדים ומרכז ההגנה דליל, אבל המצב לא כזה רע לדעתי כשרוב השחקנים כשירים.

אם נתחיל בהתקפה - יש לנו כרגע כישרון צעיר שמשחק בשחטאר, חלוץ שנמכר ב15 מיליון יורו לסביליה לא מזמן ואלוהים אחד - אני לא חושב שהייתה לנו שלישיה טובה יותר די הרבה זמן.

חוץ מזה יש לנו חלוץ בכושר מצוין מהליגה האוסטרית, כמה כישרונות צעירים שיכולים לעזור מהספסל כשהם בתקופה טובה (יונתן כהן, שועה, עוואד) ושחקנים כמו אצילי וסבע - שהם לגמרי בסדר לנבחרת.

בקישור המצב פחות טוב, אבל אני חושב שהרצוג עושה אותו יותר גרוע עם ההסתמכות על נאתכו (הבנאדם מרגרינה בהגנה ובעיקר מחרב התקפות ברוב המשחקים שלו).

אני חושב שגלזר ופרץ עומדים בשורה אחת עם הקשרים האחוריים הטובים שצמחו לנו בדורות האחרונים, גולסה לגמרי ברמת נבחרת כשהוא כשיר וכיאל שחקן סביר לחלוטין לרמה. אם מסתכלים על הקשרים הטיפה יותר התקפיים - אני חושב שמעבר למיכה (שלדעתי מדובר בפוטנציאל פסיכי בהתחשב בשחקני ההתקפה שלנו) אפשר לראות גם שחקנים כמו קינדה (ואפילו חזיזה המושמץ פה) שהם קשרים יצירתיים יחסית שגם עובדים במגרש.

בהגנה המצב באמת פחות טוב, אבל דסה הוא מגן ימני סביר בדרך כלל, ובשמאל אלחמיד/טוואטחה זאת אופציה לא רעה בכלל.

במרכז ההגנה המצב קצת קשוח, אבל האלתור של ביטון-טיבי יכול אולי לעבוד קצת (לפחות נקבל בלמים שיכולים להניע כדור ובתקווה תיאום טוב בין ביטון-אלחמיד וטיבי-דסה).

זה לא שאני חושב שאנחנו נבחרת דרג 1 - אבל הרכב של:

הרוש/מרציאנו

אלחמיד    ביטון             טיבי    דסה

גלזר

כיאל/פרץ      גולסה

דאבור                            סולומון

זהבי

כשמיכה על הספסל כמחליף במקום אחד הקשרים במקרה הצורך, זה הרכב באמת לא רע לדעתי, וכזה שאני חושב שיש לו פוטנציאל מסוים לעשות משהו בפלייאוף.

אני מסכים שהמצב לא אידיאלי, ואחת הבעיות שלנו היא העומק הלא קיים (בעיקר בהגנה), אבל אני לא חושב שאפשר להסתכל על ההרכב הזה ולהגיד שהוא "חלש מאוד" ביחס להרכבי נבחרת בעבר.

עצם זה שיש רק 15-20 (גם זה עם הבינוניים מאוד כמו דגני ובן הרוש)  שחקנים לבנות מהם את הסגל מראה שאנחנו לא יכולים לשנות כ"כ

אם הם רוצים שתהיה נבחרת טובה צריך להקים עוד אקדמיות (ובכלל לעשות רפורמה בנוער), ולחזק את הלאומית כדי שהשחקנים שיהיו שם בקבוצות הבת יהיו באמת לרמה של קבוצות מליגת העל ולשפר את הרמה של ליגת העל כי לגיונרים לא יהיו בליגות הבכירות 

אני מסכים שהבעיה של הנבחרת רחוקה מלהיות רק המאמן, אבל גם עם הסגל הזה אפשר וצריך להוציא יותר.

בקמפיין הזה היו המון משחקים מביכים ואני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם לא זהבי.

צריך לעשות מבצע לאזרח שחקנים זרים

צ'אנס כמו שקיבלנו עכשוי להעפיל ליורו לא יהיה יותר בטח שלא ב20 שנה הבאות.

צריך לעשות הכל כדאי להעפיל לטורניר

עייפתי כבר מהריטואל המעיק הזה. זאת הנבחרת, זאת הרמה וכבר 30 שנה מדברים על פתרונות. מעייף ומשעמם. נקווה בשביל ערן שיעשה את הקסם שלו במרץ איכשהוא וזהו. מעבר לפירגון ואהבה לערן, מה לי ולהם בכלל?

40 דקות לפני, erantheking21 said:

צריך לעשות מבצע לאזרח שחקנים זרים

צ'אנס כמו שקיבלנו עכשוי להעפיל ליורו לא יהיה יותר בטח שלא ב20 שנה הבאות.

צריך לעשות הכל כדאי להעפיל לטורניר

עם אמאדור וסבוריט אנחנו רצים חזק

9 דקות לפני, המכבייה said:

עייפתי כבר מהריטואל המעיק הזה. זאת הנבחרת, זאת הרמה וכבר 30 שנה מדברים על פתרונות. מעייף ומשעמם.

דווקא נראה שאנחנו בירידה..

*אורן יוסיפוביץ' -

הצלחה, נבחרת ישראל:

מוקדמות 2008 - 64%

מוקדמות 2010 - 53%

מוקדמות 2012 - 53%

מוקדמות 2014 - 47%

מוקדמות 2016 - 43%

מוקדמות 2018 - 40%

מוקדמות 2020 - 37%

הגרף כל כך ברור עד שלא צריך לצייר אותו.

8 דקות לפני, שמש צהובה said:

*אורן יוסיפוביץ' -

הצלחה, נבחרת ישראל:

מוקדמות 2008 - 64%

מוקדמות 2010 - 53%

מוקדמות 2012 - 53%

מוקדמות 2014 - 47%

מוקדמות 2016 - 43%

מוקדמות 2018 - 40%

מוקדמות 2020 - 37%

ועוד מדברים על מאמן,

אם לא יעשו פה שינויים אגרסיביים בעזרת תקציב ממשלתי מכובד תוך 5 שנים נגיע לרמה של לוקסמבורג ואיי פארו.

אני חושב שגם המאמן אשם. יש מבחר ענק של שחקנים צעירים ובכלל שחקנים כישרוניים שהוא לא מכליל בסגל, החילופים לא טובים, ההרכבים לא נכונים ובטח שלא המערך של שלושה בלמים שגם בו אנחנו לא הפסקנו לספוג אז לא עדיף שני בלמים?? ההרכב מורכב משחקנים מבוגרים ועצלנים, בלי רצון לשחק(עושים טובים שהם משחקים) ואני לא אומר שהשחקנים לא אשמים. אבל כן זה לא אשמתם שהם גרועים בוחרים בהם. 

23 דקות לפני, שמש צהובה said:

*אורן יוסיפוביץ' -

הצלחה, נבחרת ישראל:

מוקדמות 2008 - 64%

מוקדמות 2010 - 53%

מוקדמות 2012 - 53%

מוקדמות 2014 - 47%

מוקדמות 2016 - 43%

מוקדמות 2018 - 40%

מוקדמות 2020 - 37%

אני מאלה שטוען שטוענים שיש כאן פיחות זוחל ומוחשי ברמת הכישרון. זה בא לידי ביטוי במפעלים האירופאים, וגם ביכולת של השחקן הישראלי לייצר לעצמו קאריירה יציבה בחול. אבל זאת לא ירידה מגבהים, זאת ירידה מבינוניות

לחולשה אמיתית.

האמת שאם יוסיפוביץ' עשה בדיקה, החלטתי ללכת יותר רחוק ולעשות בדיקה על כל המוקדמות שלנו באירופה מאז ימי שלמה.

מוקדמות 94': 16.67%

מוקדמות 96': 40%

מוקדמות 98': 54.2%

מוקדמות 00': 54.2%

מוקדמות 02': 50%

מוקדמות 04': 37.5% (הערה: יש לזכור שלא ארחנו את משחקי הבית בישראל)

מוקדמות 06': 60%

7 דקות לפני, החתול הצהוב said:

האמת שאם יוסיפוביץ' עשה בדיקה, החלטתי ללכת יותר רחוק ולעשות בדיקה על כל המוקדמות שלנו באירופה מאז ימי שלמה.

מוקדמות 94': 16.67%

מוקדמות 96': 40%

מוקדמות 98': 54.2%

מוקדמות 00': 54.2%

מוקדמות 02': 50%

מוקדמות 04': 37.5% (הערה: יש לזכור שלא ארחנו את משחקי הבית בישראל)

מוקדמות 06': 60%

גם 2 הקמפיינים הראשונים צריכים להיות עם כוכבית, רק התקבלנו לאירופה, היה צריך זמן להסתגל לרמה. אבל מאז הממוצע 50-60% עד העשור האחרון.

בזמן שהרבה מאוד נבחרות בנו תכניות ארוכות טווח כבר אז אצלנו לא עשו כלום ואת התוצאות רואים עכשיו.

ברור שהרצוג אשם. יש לנו בעיה קשה של כשרון בחלק האחורי. יש רק 5 שחקני הגנה שהייתי אומר עליהם בינוניים: ייני, טהה, אלחמיד, טיבי ודסה. כל השאר נעים בין לא משהו וזרים למקצוע. בלמים שאפשר להגיד עליהם בלב שלם שהם טובים כמו בנאדו וטב"ח כבר אין לנו. ייני פצוע וטהה ביכולת אישית לא טובה, זה כמעט לא משאיר לנו שחקני הגנה בינוניים שאפשר להעלות בהרכב אז הרצוג מעלה את מי שהוא יכול. אין לי טענות לגביו לגבי זה. הטענות שלי לגביו הן שהוא לא מתאים את השיטה לרמת השחקנים שיש לו. הוא חושב אם הוא יזרוק לדשא 3 בלמים ההגנה תהיה טובה. בפועל אנחנו רואים שמקבלים 2-3 שערים כל משחק. 

אומרים שהמאמנים הכי טובים הם קשרים אחוריים כי יש להם ראיה טקטית טובה. להרצוג שהיה חלוץ אין את זה. הוא פשוט לא יודע להעמיד את הקבוצה בחלק האחורי. מאמן יותר טוב היה יודע להסתיר את החסרונות של הנבחרת יותר טוב. אצל הרצוג החסרונות זועקים לשמיים.

יש לנו סגל מזעזע ברמה אירופית, עם אפס חזון ועסקניים שדואגים לבורקס בישיבה יותר מאשר לעתיד הכדורגל.

המאמן לא טוב? כבר 15 שנה אנחנו עם מאמן לא טוב, אולי הבעיה היא במי שפאקינג בוחר אותם?

הרצוג סביר, יש לו כלים גרועים ולדעתי הוא איבד אמונה וכנראה בצדק.

מילא אם גם במשחק ההתקפה היינו רואים איזה טביעת אצבע, זה נראה כמו שיעור ספורט שזורקים כדור למגרש ומצפים להברקה של זהבי, איכות  הסגל לא תואמת בכלל למה שרואים על המגרש וזה נטו על המאמן. זה היה ככה גם עם אלישע לוי וגוטמן החוצפן שמעז להעביר ביקורת אחריי שחרבן קמפיין מוקדמות עם הפוטנציאל הכי גבוה שהיה בשנים האחרונות.

בתור אוהדי מכבי הסיפור הזה כאילו כבר קרה לנו

זהבי מנצח את אוסטריה/מעלה לבד קבוצה לליגת האלופות והרצוג/יוקנוביץ' מקבל את הקרדיט על אסטרטגיה גאונית

במשחק השני נגד אוסטריה יש פה מישהו שלא רצה להתחבא מתחת לספה כשבן הרוש נכנס להבטיח את ההפסד?

נאתכו, כיאל ומרציאנו לא באמת עשו את ההבדל בין עליה לסיום במקום הלפני אחרון כי קיבלנו יותר ממה שהיה אפשר לצפות (בטח ממרציאנו שנתן משחקים מעולים)

בסוף נראה שההחלטה ההזויה לשים מאמן בלי ניסיון בנבחרת אחרי שנה(?) בלי מאמן הייתה נוראית

יותר ליטו מבוס

יש הרבה זמן עד הפלייאוף ויכול להיות שהוא ילמד מהטעויות אבל יש כאן הזדמנות שחבל לפספס

אם מישהו רוצה לראות את התמונה הרחבה והגדולה יותר, אז כדאי פשוט שנתחיל להבין ולהפנים שאנחנו מאחורה שנות אור קודם כל בידע. באירופה ובכלל בעולם התקדמו והתפתחו בעיקר ברמת הידע והעברתו לילדים הצעירים שיהיו הכדורגלנים הבאים. אנחנו מפגרים בזה עשרות שנים בעיקר בגלל שנאת הזרים שיש פה והרצון לעשות הכל בדרך שלנו. במילה אחרת, עסקנים.

רמת האימון פה והמקצוענות מגיל צעיר ירודה, לא סתם הרצוג אמר במילים אחרות שאנחנו פשוט חובבנים. אפשר להגיד יותר כישרון או פחות כישרון אבל לאיסלנד אין אפשרות ליותר כישרון מאיתנו פשוט שם התקדמו והתאימו את עצמם לכדורגל של היום שהוא הרבה יותר מכמה אתה עושה דריבל טוב או איזה כדור מסרת בין שתיים.

האלמנט הכי בולט שאני רואה - אצלנו המילה ״טכניקה״ קודם כל משוייכת לדריבל של השחקן, כשבכל העולם דריבל כבר הפך למוקצה ומה שמדברים עליו כ״טכניקה״ זה בכלל עצירת הכדור, הפס בנגיעה, שמירה על הכדור רחוק מהיריב.

ברור שזה עוד אלמנטים רבים ולא רק זה, סתם דוגמה על הגישה של העולם שהשתנתה ואנחנו נשארנו כמו לפני 15-20 שנה. שלא נדבר על הפן הפיזי שברור לכולם ועל זה שבליגה שלנו יותר חשוב לא לספוג-להפסיד-להיות מפוטר מאשר לנסות לשחק משהו שדומה לכדורגל. זה הכל טלאי על טלאי על טלאי.

תנו לי לעדכן אותכם במשהו ותשתדלו לא להתבאס - נבחרת נערים א׳ (עד 17) הפסידה השבוע 1:0 לאנדורה. כן, אנדורה. גם הדור הבא לא יביא שינוי, מקווה שאולי ב2040 תהיה נבחרת סבבה...