Jump to content

בוטקאמפ תכנות פולסטאק

העמית הצהוב

Recommended Posts

le wagon באמת אחלה מקום, יש לך גם בוטקאמפים ספציפיים של חברות שמכווינים אותך לעבודה בחברה, ובסיום(אם כמובן הצלחת בכל התנאים שנקבעו מראש) אתה ישר נכנס לעבוד באותה חברה(לא מדבר על קורס האקריו/ג'ון ברייס וכו ש"מבטיחים" לך עבודה בסיום הקורס, אלא בוטקאמפים של חברות הייטק)

17 hours ago, Moryo said:

הבנתי ש-le wagon טוב

תודה על התגובה. דיברתי איתם, הם אמרו לי שהם מלמדים בנוסף לHTML, CSS וJAVASCTRIP שפת RUBY. הם המקום הראשון ששמעתי שמלמד אותה. היא באמת רלוונטית היום? לא יצא לי לשמוע עליה הרבה בכלל.

7 hours ago, Mike said:

le wagon באמת אחלה מקום, יש לך גם בוטקאמפים ספציפיים של חברות שמכווינים אותך לעבודה בחברה, ובסיום(אם כמובן הצלחת בכל התנאים שנקבעו מראש) אתה ישר נכנס לעבוד באותה חברה(לא מדבר על קורס האקריו/ג'ון ברייס וכו ש"מבטיחים" לך עבודה בסיום הקורס, אלא בוטקאמפים של חברות הייטק)

תודה רבה!

לג'ון ברייס יש איזו יחידת השמה כזאת שמתעסקת בזה, ככה הם אמרו לי בטלפון. אתה מכיר אולי חברות כאלו כמו שכתבת עליהן?

רובי שפה קלילה מאוד, יש מקומות שעובדים איתה ככה שאין מה לדאוג בקטע הזה. 

ממה שהבנתי, כל הלימודים בלה וואגון הם באנגלית אז קח את זה בחשבון. 

27 דקות לפני, Moryo said:

רובי שפה קלילה מאוד, יש מקומות שעובדים איתה ככה שאין מה לדאוג בקטע הזה. 

ממה שהבנתי, כל הלימודים בלה וואגון הם באנגלית אז קח את זה בחשבון. 

בהחלט אין לי בעיה עם האנגלית. ידוע לך על נושא העבודה אחרי קורסים כאלו? עד כמה זה באמת פרקטי למצוא עבודה בתחום?

אגב, נכון לבנות על JS כשפת בקאנד?

1 hour ago, העמית הצהוב said:

תודה רבה!

לג'ון ברייס יש איזו יחידת השמה כזאת שמתעסקת בזה, ככה הם אמרו לי בטלפון. אתה מכיר אולי חברות כאלו כמו שכתבת עליהן?

יש לי אמנם חברים שכן מצאו עבודה דרך ג'ון ברייס(המרצה שלי היא גם מרצה בג'ון ברייס, אם תיפול על אנה קארפ הרווחת בענק) אבל לא הייתי בונה על זה.

לגבי החברות - לא זוכר כרגע שמות, אבל בתור מתכנת לעתיד אתה צריך לדעת שגוגל זה החבר הכי טוב שלך וצריך לדעת להשתמש בו, זה זמן טוב להתחיל(:

אם בכל זאת תסתבך, נבדוק לך בערב על חברות שמציעות בוטקאמפים כאלה.

רק קח בחשבון שלהתקבל לבוטקאמפ זה לא פשוט כמו שזה נשמע, זה לא ג'ון ברייס שאתה משלם עובר ראיון חרטא(או שאפילו זה לא?) ויאללה לקורס, בחברות אתה עובר ראיון רציני וצריך להראות ידע

לגבי בקאנד ג'אווה סקריפט - nodejs

6 hours ago, העמית הצהוב said:

תודה על התגובה. דיברתי איתם, הם אמרו לי שהם מלמדים בנוסף לHTML, CSS וJAVASCTRIP שפת RUBY. הם המקום הראשון ששמעתי שמלמד אותה. היא באמת רלוונטית היום? לא יצא לי לשמוע עליה הרבה בכלל.

תודה רבה!

לדעתי יותר סביר שמדובר ב-Rails שגם היא כתובה ברובי בתאכלס אבל היא פופלארית יותר ממה שנהוג לחשוב...

אני רק אוסיף ואציין שכדאי לך לחפש משהו שנותן קצת יותר ממה שדיברת עליו למעלה. 

Css ו-html זה חרטא, ואם על זה מוסיפים רק ג'אווה סקריפט ורובי/ריילס (באמת הגיוני יותר שזה יהיה ריילס), אז זה לא כזה וואו. 

מצד שני, אחרי שאתה נכנס לזה בבוטקאמפ, אתה יכול ללמוד המון דברים לבד. 

2 hours ago, Moryo said:

אני רק אוסיף ואציין שכדאי לך לחפש משהו שנותן קצת יותר ממה שדיברת עליו למעלה. 

Css ו-html זה חרטא, ואם על זה מוסיפים רק ג'אווה סקריפט ורובי/ריילס (באמת הגיוני יותר שזה יהיה ריילס), אז זה לא כזה וואו. 

מצד שני, אחרי שאתה נכנס לזה בבוטקאמפ, אתה יכול ללמוד המון דברים לבד. 

טוב, ההתלבטות שלי אפילו יותר רחבה ממה שכתבתי, קיוויתי אולי להבין לבד אחרי מחקר את האופציות.

אשמח אם תוכלו לתת את דעתכם.

אני אמור להתחיל בנוב' בקרוב תואר ראשון במדעי המחשב. חשבתי לדחות את הלימודים בשנה כדי לעשות בוטקאמפ ולנסות במהלך התקופה הזו להיכנס לתחום ללא תואר, אפילו בעבודות תכנות שלא ארוויח בהן יותר מדי בשנה-שנתיים הראשון כדי לצבור את הניסיון. במקרה הכי גרוע? למדתי והתנסיתי בתכנות (למדתי דברים בסיסיים בכמה שפות כדי לבחון אם אני מתחבר, ונהניתי) וצברתי ניסיון שכנראה לא יפגע בי.

כדאי? לא כדאי? סיכויים להיכנס לתחום ככה?

2 hours ago, העמית הצהוב said:

טוב, ההתלבטות שלי אפילו יותר רחבה ממה שכתבתי, קיוויתי אולי להבין לבד אחרי מחקר את האופציות.

אני אמור להתחיל בנוב' בקרוב תואר ראשון במדעי המחשב. חשבתי לדחות את הלימודים בשנה כדי לעשות בוטקאמפ ולנסות במהלך התקופה הזו להיכנס לתחום ללא תואר, אפילו בעבודות תכנות שלא ארוויח בהן יותר מדי בשנה-שנתיים הראשון כדי לצבור את הניסיון. במקרה הכי גרוע? למדתי והתנסיתי בתכנות (למדתי דברים בסיסיים בכמה שפות כדי לבחון אם אני מתחבר, ונהניתי) וצברתי ניסיון שכנראה לא יפגע בי.

אני גם בחיפושים אחרי תחום חדש(לא עוסק בכלל במחשבים כרגע)

אני בודק לגבי קורס בסייבר, אם מעניין אותך התחום אז כל ההתקדמות מבוססת על קורסים והמשכורות די יפות מההתחלה. 

3 hours ago, Meron's said:

אני גם בחיפושים אחרי תחום חדש(לא עוסק בכלל במחשבים כרגע)

אני בודק לגבי קורס בסייבר, אם מעניין אותך התחום אז כל ההתקדמות מבוססת על קורסים והמשכורות די יפות מההתחלה. 

משהו ספציפי?

בהנחה שעוד לא עברתם את גיל 30+-, בחייאת אולי תעשו תואר?

אני אומר את זה בתור מגייס, תמיד תהיה עדיפות לבוגר תואר ג'וניור על בוגר בוטקאמפ/קורס שקר כלשהו ג'וניור.

40 דקות לפני, Yellowblood said:

בהנחה שעוד לא עברתם את גיל 30+-, בחייאת אולי תעשו תואר?

אני אומר את זה בתור מגייס, תמיד תהיה עדיפות לבוגר תואר ג'וניור על בוגר בוטקאמפ/קורס שקר כלשהו ג'וניור.

אני בן 25 ואמור להתחיל את התואר השנה, רציתי להתייעץ בדיוק כדי לשמוע מה שכתבת, אז תודה :)

תוכל קצת לפרט אולי על נושא הגיוס באמת? על מה מסתכלים? בעיקר למשרות סטודנט או משרות ראשונות אחרי התואר

37 דקות לפני, העמית הצהוב said:

אני בן 25 ואמור להתחיל את התואר השנה, רציתי להתייעץ בדיוק כדי לשמוע מה שכתבת, אז תודה :)

תוכל קצת לפרט אולי על נושא הגיוס באמת? על מה מסתכלים? בעיקר למשרות סטודנט או משרות ראשונות אחרי התואר

אין פה הרבה הפתעות:

1. איפה עשית את התואר. זה משהו שכל מגייס יסתכל עליו. יש מקומות שלא יקחו אנשים שלא למדו באונ'. יש מקומות שגם אונ' מסויימות הן בספק. יש מקומות מקלים יותר.

2. ניסיון. אם במקרה יש לך ניסיון בעבודה כלשהיא, זה יכול מאוד מאוד לקדם אותך. בעיקר אם באמת התואר שלך הוא ממקום קצת פחות "נחשב". כבר נתקלתי באנשים שלא למדו כלום, אבל השיגו ניסיון בדרך כלשהיא, ויצאו לקריירות מאוד חזקות.

3. איך אתה בתור בן אדם. זה לא שונה מכל מקום אחר.

אם תרצה, בכיף אפרט מעבר, פה או בפרטי.

2 hours ago, העמית הצהוב said:

שמע, אצל ג'וניורים החוכמה זה להצטיין בלימודים ולתפוס משרת סטודנט בשנה השניה או השלישית. היתרון שזה ייתן לך בסיום התואר הוא אסטרונומי.

כמובן שלבוגרי אוניברסיטאות (חוץ מאריאל, לא מחשיב ת'שכונה הזאת כאוניברסיטה בכלל) יש יתרון מובהק על בוגרי מכללות אבל יש כמה שגם יש להן שם טוב יחסית (האקדמית ת"א-יפו והבינתחומי).

לא להתפשר על חברות של סוחרי גולגולות ופח (כל מיני חברות אאוטסורס שמעסיקות אותך בבנקים למשל...זה אפילו כתם על הקריירה) כשאתה ג'וניור (בתור סטודנט זה עוד בסדר אבל עדיף ללכת לכיוון של אינטל, IBM, צ'ק פוינט ושאר החברות הענקיות שמגייסות סטודנטים בשפע או סטארטאפים).

וללמוד, ללמוד, ללמוד. לעשות גיטהאב מרשים, תמיד להיות מעודכן בטכנולוגיות הכי חדשות. לעבוד הרבה על חשיבה לוגית (עוד סיבה למה תואר > קורס).

בשורה התחתונה אם אתה טוב, גם בתור סטודנט, ייקחו אותך.

1 hour ago, Figo10 said:

קורסים הם מאוד ספציפים וממוקדי טכנולוגיות, תואר יתן לך ידע הרבה יותר עמוק ורחב. מדעי המחשב זה לא רק לכתוב קוד.

אנשים נוטים לזלזל בתארים וזה פשוט לא נכון לעשות זאת בדיוק בגלל מה שאמרת. ולאו דווקא במדעי המחשב.

תואר ראשון מקנה לך זווית חשיבה אחרת, מלמדים אותך על איך ארגון עובד, מכווין אותך, נותן לך לטעום מכמה דברים ולהבין מה הכיוון שאתה רוצה ללכת אליו.

ומעבר לזה, אתה משקיע עליו 3-4 שנים וכמה עשרות אלפי שקלים = (ברוב הפעמים) זה אומר שאתה בן אדם שרוצה גם בטווח הארוך לדעת ולהשתפר ולהתעדכן.

לרוב מי שעושה את הקורסי שקר האלה מהר מאוד נשאר מאחור (ואף פורש או מפרישים אותו) כי מעולם לא היה לו באמת את הדרייב או הפאשן הזה באמת ללמוד מלכתחילה.

אני גם עם יילובלאד מהבחינה הזאת, לא כל אחד יכול להצליח בתחום בלי תואר. 

אם אתה עושה קורס/בוטקאמפ או משהו בסגנון אז הייתי ממליץ לך ללמוד המון מעבר לחומר שנלמד בקורס גם בבית ולנסות להתפתח לבד, יש המון מעסיקים שדווקא אוהבים אנשים כאלה שלמדו הכל לבד (כמובן לתחזק גיט מרשים עם כל מיני עבודות שלך). 

בסופו של דבר, אחרי העבודה הראשונה שלך - רק הניסיון ידבר

שורה תחתונה, הקורסים האלה זה אחלה בתור תוספת לתואר, תחזוק של משהו ספציפי שאתה רוצה לדעת או אם אתה כזה שקשה לו לשבת ללמוד משהו לבד. 

קורס as is? תבחר מקצוע אחר. 

On 5.9.2019 at 11:11, העמית הצהוב said:

מסתייג טיפה ממה שהחברים מעליי כתבו, מההיכרות שלי (לא עשיתי תואר) עם הלימודים של תואר במדמ"ח בפתוחה או בתל אביב, רובו המוחץ כולל מתמטיקה, והקשר בין התואר לעבודה היום יומית של מפתח full stack הוא לרוב מקרי. 

ברמה העקרונית אין לי בעיה עם תואר ומאמין שזה יעלה אותך בכמה רמות והכל.

יש לי קצת בעיה עם אנשים שלא יודעים לתכנת, לא יודעים מה זה תכנות, לא ניסו לפתח בבית לכיף שלהם, להבין בכלל אם הם אוהבים את זה ויכולים לעבוד בזה. וישר מתחילים תואר ל-4 שנים. זה נראה לי מוזר.

לכן בתור איזשהי אינטגרציה ראשונית עם התחום, כן הייתי ממליץ ללמוד דברים בבית, להתנסות, אפילו לקחת עבודות פרילנס קטנות (אתרי תדמית פשוטים כאלה וזה) לפני שאתה מתחיל תואר.

אם אתה יודע שלא תתחיל לעשות את זה בעצמך (חבל) אז תעשה את זה בעזרת קורס, אבל זה לגמרי soft commitment שלא יכולת להשיג במקצוע אחר כמו משפטים או רפואה. לכן כן הייתי ממליץ.

אבל אם אתה לא זר למקצוע הזה, אז קח את הדברים שלי בערבון מוגבל.

1 hour ago, UNAGI said:

מסתייג טיפה ממה שהחברים מעליי כתבו, מההיכרות שלי (לא עשיתי תואר) עם הלימודים של תואר במדמ"ח בפתוחה או בתל אביב, רובו המוחץ כולל מתמטיקה, והקשר בין התואר לעבודה היום יומית של מפתח full stack הוא לרוב מקרי. 

יש לי קצת בעיה עם אנשים שלא יודעים לתכנת, לא יודעים מה זה תכנות, לא ניסו לפתח בבית לכיף שלהם, להבין בכלל אם הם אוהבים את זה ויכולים לעבוד בזה. וישר מתחילים תואר ל-4 שנים. זה נראה לי מוזר.

לכן בתור איזשהי אינטגרציה ראשונית עם התחום, כן הייתי ממליץ ללמוד דברים בבית, להתנסות, אפילו לקחת עבודות פרילנס קטנות (אתרי תדמית פשוטים כאלה וזה) לפני שאתה מתחיל תואר.

אם אתה יודע שלא תתחיל לעשות את זה בעצמך (חבל) אז תעשה את זה בעזרת קורס, אבל זה לגמרי soft commitment שלא יכולת להשיג במקצוע אחר כמו משפטים או רפואה. לכן כן הייתי ממליץ.

הזוי מבחינתי מי שאומר שעדיף תואר מניסיון.

אם הייתי יודע מראש מה שאני יודע עכשיו, הייתי הולך על בוטקאמפ/קורס רציני, מנסה להתקבל ומשם מתפתח, אם לא מצליח להתקבל הייתח נכנס לתואר.

ב4 שנים בתעשייה אתה פותח פער עצום על כל מסיימי תואר למיניהם.

ברור שתואר נותן המון כלים, אבל ביחס של זמן-תועלת אין מה להשוות בכלל

לי אין ניסיון בזה, אבל יכול להגיד מהניסיון של אח שלי הקטן שהוא עשה קורס של 3 חודשים דרך חברת הייטק שלבסוף גייסה אותו בלי תואר, היום הוא בערך שנתיים וחצי בהייטק והוא עובד ומבין הרבה יותר טוב מחברים שלי שסיימו תארים באוניברסיטאות.

אני לא בתחום ובטח שלא מגייס, אבל נשמע לי טיפשי להסתכל אך ורק על רקורד של תואר מאשר על אחד שעשה קורס אבל יש לו ניסיון ויש לו הבנה יותר טובה.

On 7.9.2019 at 11:06, UNAGI said:

מסכים לגבי מה שאמרת גם בקשר לכל מקצוע אחר.

On 7.9.2019 at 12:13, Mike said:

הזוי מבחינתי מי שאומר שעדיף תואר מניסיון.

אם הייתי יודע מראש מה שאני יודע עכשיו, הייתי הולך על בוטקאמפ/קורס רציני, מנסה להתקבל ומשם מתפתח, אם לא מצליח להתקבל הייתח נכנס לתואר.

ב4 שנים בתעשייה אתה פותח פער עצום על כל מסיימי תואר למיניהם.

ברור שתואר נותן המון כלים, אבל ביחס של זמן-תועלת אין מה להשוות בכלל

23 hours ago, Adir12 said:

לי אין ניסיון בזה, אבל יכול להגיד מהניסיון של אח שלי הקטן שהוא עשה קורס של 3 חודשים דרך חברת הייטק שלבסוף גייסה אותו בלי תואר, היום הוא בערך שנתיים וחצי בהייטק והוא עובד ומבין הרבה יותר טוב מחברים שלי שסיימו תארים באוניברסיטאות.

אני לא בתחום ובטח שלא מגייס, אבל נשמע לי טיפשי להסתכל אך ורק על רקורד של תואר מאשר על אחד שעשה קורס אבל יש לו ניסיון ויש לו הבנה יותר טובה.

מגיב לשניכם יחד.

ברור שניסיון> תואר.

וברור שיש חבר'ה שעשו קורס ויותר טובים מחבר'ה שעשו תואר. זה מאוד פרסונלי ואינדיוידואלי.

מה שמשנה בסוף זה הבן אדם, אבל תרשו לי להכליל- 95% ממי שהולך לעשות את הקורסים האלה זה לא אנשים שבאמת התכנות זורם להם בעורקים ובאמת רוצים להבין ולדעת גם לטווח הרחוק. 

יש 5% שכן ולראייה הם עדיין בשוק.

אני מציע לכם לעשות סריקה פשוטה בלינקדאין ולחפש לי בוגרי קורסים כאלה שעדיין עובדים בפיתוח שנתיים שלוש אחרי סיום הקורס.

אח"כ מתוך אותם עובדים כמה מהם התברגו בסטארטאפים ובחברות הייטק נחשבות.

הכמות תהיה כל כך מזערית שבאמת אפשר להכליל.

הכל תלוי בבן אדם. ולרוב, מי שהולך לקורסים האלה מחפש את הדרך הקצרה.

4 hours ago, Yellowblood said:

מסכים לגבי מה שאמרת גם בקשר לכל מקצוע אחר.

מגיב לשניכם יחד.

ברור שניסיון> תואר.

וברור שיש חבר'ה שעשו קורס ויותר טובים מחבר'ה שעשו תואר. זה מאוד פרסונלי ואינדיוידואלי.

מה שמשנה בסוף זה הבן אדם, אבל תרשו לי להכליל- 95% ממי שהולך לעשות את הקורסים האלה זה לא אנשים שבאמת התכנות זורם להם בעורקים ובאמת רוצים להבין ולדעת גם לטווח הרחוק. 

יש 5% שכן ולראייה הם עדיין בשוק.

אני מציע לכם לעשות סריקה פשוטה בלינקדאין ולחפש לי בוגרי קורסים כאלה שעדיין עובדים בפיתוח שנתיים שלוש אחרי סיום הקורס.

אח"כ מתוך אותם עובדים כמה מהם התברגו בסטארטאפים ובחברות הייטק נחשבות.

הכמות תהיה כל כך מזערית שבאמת אפשר להכליל.

הכל תלוי בבן אדם. ולרוב, מי שהולך לקורסים האלה מחפש את הדרך הקצרה.

מצליח לרדת לסוף דעתך עם "הדרך הקצרה", לצערי יצא לי להעביר שיעורים פרטיים לכמה 'מבריקים' כאלה שחשבו שאם ישלמו טרליון שקל לקורס דפוק בהאקריו הם עכשיו יכולים להחליף את וייז.בגלל זה עכשיו הבנתי את האנטגוניזם שלך.

אבל, באמת כמו שאמרתי קודם

לאנשים שאין להם מושג בכלל, ורוצים טיזר או היכרות ראשונית עם המקצוע ואולי גם להצליח למצוא עבודה נחמדה במהלך התואר, אני חושב שזה אחלה צעד מקדים לתואר.