Jump to content

ביתר תא בת-ים

avrahami

Recommended Posts

אשמח אם תראה לי מתי בכל הדיון הזה דיברתי בכלל על דן גלזר.

הדיון היה במאקרו - המדיניות של מכבי נתניה לא לשאול מאיתנו שחקנים בלי אופציית רכישה. וכמו שכבר אמרתי, עובדתית, רוב רובם של המושאלים שלנו, כולל אלה שסומנו ככוכבים הבאים, הושאלו בשלב שהם לא מספיק טובים כדי לככב בקבוצות שלהם. בתקופת ההשאלה שלהם, שזה הרי מה שמעניין את הקבוצה השואלת, הם היו שחקני הרכב לגיטימיים במקרה הטוב ובקצה הספסל במקרה הרע. במצב הזה, מדיניות כזו מצד קבוצה עם תקציב מהגבוהים בליגה, היא מאוד הגיונית.

אגב, צריך להגיד שהטייטל "מסומן ככוכב" זה לא ערובה להצלחה. רוב השחקנים הללו יסיימו את הקריירה בליגות הנמוכות, וגם מבין אלה שכן יגשימו את הפוטנציאל, הרוב לא יעשו משהו מיוחד בליגת העל בגיל צעיר, שזה הגיל שרלוונטי להשאלות.

אני חושב שנתניה מבחינתם עושים טעות, אין להם מחלקת נוער מפותחת ובכלל הם לא קבוצת צמרת עם קאדר שחקנים ברמה גבוהה. 

להוסיף לכל זה את העובדה שכמות הכישרון פה מעטה עד לא קיימת, זה לוקסוס גדול מדי מבחינתם לוותר על השאלות של שחקנים צעירים ממכבי. גלזר, פרץ, ברסקי, קארצב, גולדברג, אלטמן, חוזז, אלמוג וכהן זה שחקנים שלא ידרכו שם אם לא יעברו מסלול של השאלה, הרי נתניה לא תקנה אותם גם אם יהיה סעיף רכישה של 2 מיליון אירו. הם מעדיפים להיראות כקבוצה גדולה מאשר לשפר ולעלות את איכות הסגל, שיהיה להם לבריאות. מבחינת מכבי אין הבדל גדול בין להשאיל לנתניה, חדרה או הפועל חיפה.

10 hours ago, עמית7 said:

אשמח אם תראה לי מתי בכל הדיון הזה דיברתי בכלל על דן גלזר.

הדיון היה במאקרו - המדיניות של מכבי נתניה לא לשאול מאיתנו שחקנים בלי אופציית רכישה. וכמו שכבר אמרתי, עובדתית, רוב רובם של המושאלים שלנו, כולל אלה שסומנו ככוכבים הבאים, הושאלו בשלב שהם לא מספיק טובים כדי לככב בקבוצות שלהם. בתקופת ההשאלה שלהם, שזה הרי מה שמעניין את הקבוצה השואלת, הם היו שחקני הרכב לגיטימיים במקרה הטוב ובקצה הספסל במקרה הרע. במצב הזה, מדיניות כזו מצד קבוצה עם תקציב מהגבוהים בליגה, היא מאוד הגיונית.

אגב, צריך להגיד שהטייטל "מסומן ככוכב" זה לא ערובה להצלחה. רוב השחקנים הללו יסיימו את הקריירה בליגות הנמוכות, וגם מבין אלה שכן יגשימו את הפוטנציאל, הרוב לא יעשו משהו מיוחד בליגת העל בגיל צעיר, שזה הגיל שרלוונטי להשאלות.

הא סבבה אז אתה מסכים שנתניה החזירו רעה תחת טובה וניסו לגזול יהלום אחרי שקיבלו אותו בהשאלה

נ.ב. לא רציתי לפתוח את זה אבל אלמוג כהן (חושב שהוא די בסדר ולא רע כמו שעושים ממנו אבל) היה ברור שלא יעשה את מה שגלזר עשה (שם!) 

וזה בלי לדבר על שחקן בירידה לעומת שחקן בקו עלייה 

וזה ממש לא בדיעבד

בוא נתחיל מהסוף - אנחנו לא עושים טובה לאף אחד בעסקאות ההשאלה. בכל עסקת השאלה שמתבצעת, יש אינטרס לשני הצדדים שהיא תבוצע. כשמתחילים להיות אינטרסים מנוגדים לשני הצדדים (כמו עם נתניה מאז מקרה גלזר), העסקה פשוט לא יוצאת לפועל.

בנוגע למקרה דן גלזר - לא זכרתי את הפרטים הקטנים, אז מגיגול קצר הגעתי לכתבה הזו:

https://sports.walla.co.il/item/3211882

אז מה קרה?

"כבר נסגר הכל מול מכבי תל אביב. דן היה אחרי עונה בליגה הלאומית. בליגת העל הוא רצה לשחק רק במכבי נתניה ומכבי תל אביב כבר הסכימה על סכום שבו נוכל לרכוש אותו אם נרצה. אפילו סיכמנו על פיצוי של משהו כמו 1.5 מיליון שקל שמכבי תל אביב תעביר לנתניה, אם הם יתחרטו, אבל ברגע האחרון קיבלתי טלפון מסוכנו של גלזר אבי נמני שהיה עם אבא של דן על הקו ושניהם בישרו לי שבן מנספורד חוזר בו מהסיכום ולא מוכן לתנאים האלה. אני כבר רציתי לבטל הכל, אבל אבא של דן, אותו אני מאוד מכבד, אמר לי שהוא ידאג להביא את הכרטיס, אם שני הצדדים יהיו מרוצים בתום העונה. אני לא כועס עליו ואין איש רע בסיפור הזה. היחיד שאני כועס עליו זה אני, כי בסופו של דבר הסכמתי ולקחנו את דן בהשאלה אבל בסוף העונה המשפחה לא הצליחה לשכנע את מכבי תל אביב שדן יעבור אלינו."

אז קודם כל, טוב מאוד שמנספורד חזר בו מההסכם ההזוי הזה, אבל גם אי אפשר להגיד שהציפיות של סגל, שדן גלזר ימשיך בנתניה, הגיעו יש מאין. זו לא אשמת מכבי ולא היה לו שום קייס משפטי (ולכן גלזר חזר למכבי), ולמעשה אפילו סגל עצמו לא כיוון את האש לעבר ממכבי, כך שאני לא מבין על מה המהומה. ביזנס נטו.

בכל מקרה, אנחנו נמצאים בנושא על בית"ר ת"א והדיון הזה הוא לגמרי אוף טופיק וגם לא כזה מעניין, אז אין טעם להמשיך אותו פה.

5 hours ago, עמית7 said:

בוא נתחיל מהסוף - אנחנו לא עושים טובה לאף אחד בעסקאות ההשאלה. בכל עסקת השאלה שמתבצעת, יש אינטרס לשני הצדדים שהיא תבוצע. כשמתחילים להיות אינטרסים מנוגדים לשני הצדדים (כמו עם נתניה מאז מקרה גלזר), העסקה פשוט לא יוצאת לפועל.

בנוגע למקרה דן גלזר - לא זכרתי את הפרטים הקטנים, אז מגיגול קצר הגעתי לכתבה הזו:

https://sports.walla.co.il/item/3211882

אז קודם כל, טוב מאוד שמנספורד חזר בו מההסכם ההזוי הזה, אבל גם אי אפשר להגיד שהציפיות של סגל, שדן גלזר ימשיך בנתניה, הגיעו יש מאין. זו לא אשמת מכבי ולא היה לו שום קייס משפטי (ולכן גלזר חזר למכבי), ולמעשה אפילו סגל עצמו לא כיוון את האש לעבר ממכבי, כך שאני לא מבין על מה המהומה. ביזנס נטו.

בכל מקרה, אנחנו נמצאים בנושא על בית"ר ת"א והדיון הזה הוא לגמרי אוף טופיק וגם לא כזה מעניין, אז אין טעם להמשיך אותו פה.

אחלה בן 

בזכות ההחלטות שלו הרווחנו שנתיים(ומי יודע כמה עוד) מדהימות 

4 hours ago, tomer958 said:

אחלה בן 

בזכות ההחלטות שלו הרווחנו שנתיים(ומי יודע כמה עוד) מדהימות 

חרטא

לא יודע כמה למנספורד היה בכלל סיי בעניין, מן הסתם הוא גם רצה אותו כמו כל אחד שעקב אחריו, אבל ג'ורדי בצוואה שלו זה היה אחד מהדברים החשובים מבחינתו להחזיר את גלזר והוא התלבט כבר בעונה של שוטה להחזיר אותו 

ולגבי הקשקוש שסגל חרטט-  אז גם לפי מה שסגל אומר מכבי השאילו אותו בתנאי שגם אם ירצו אותו הם לא יצטרכו לשלם לנתניה והכל תלוי במכבי אם היא לא תרצה אותו אז השרמוטות יוכלו לקנות אותו

ולגבי מה שהוא רצה, וואלה יופי נשאיל לכם ואם תרצו אותו אחרי שנה תרכשו אותו בגרושים ואם אנחנו נרצה אותו אז נשלם לכם 1.5 מיליון על שחקן שלנו חחח בדיחה הרי אם היה נגמר לו החוזה אצלנו היו צריכים לשלם לנו סכום גבוה יותר ממה שסוכם רק על דמי השבחה

• 2 weeks later...

אמיר ברקוביץ' עדין מושאל? ממה שזכור לי חתם לשנתיים בלבד...לדעתי יהיה טוב להחתים אותו עכשיו על חוזה ארוך טווח מדובר באמת בשחקן שיכול להשתלב אצלנו.

4 דקות לפני, איתי-מכביסט said:

גויאגון לא שיחק היום בכלל עם בית״ר ת״א בגביע הטוטו. 

מישהו יודע מה נסגר איתו? 

היתה אופציה שמכבי צריכה לממש עליו של איזור ה100 אלף דולר אם אני זוכר נכון

לא ראיתי בשום מקום שזה קרה 

3 hours ago, judymaccabi said:

ניצחו 3-1 אמיר ברקוביץ הבקיע אחד וזיא יוהו בוריס שחקן מחוף השנהב, כבש צמד.

הבוריס הזה שלנו?

7 hours ago, matis said:

היתה אופציה שמכבי צריכה לממש עליו של איזור ה100 אלף דולר אם אני זוכר נכון

לא ראיתי בשום מקום שזה קרה 

אבל אמרו שהוא מושאל לבית"ר ת"א לא? 

לפי המנג'ר הוא סיים חוזה בקבוצה המקורית שלו.

4 hours ago, judymaccabi said:

אין לי מושג, הוא היה בקבוצה גם בשנה שעברה אבל לא שמעתי את השם שלו יותר מדי.

לפי טרנספר מרקט הוא לא שלנו 

1 hour ago, מכביסט לעד said:

אבל אמרו שהוא מושאל לבית"ר ת"א לא? 

לפי המנג'ר הוא סיים חוזה בקבוצה המקורית שלו.

לא אמרו כלום האמת.

הייתה תמונה שלו באימון שלהם. לפי טרנספר מרקט הוא חוזר לקבוצה שלו באפריקה.

ההרכב המלא: אביחי דהן, גיא מזרחי, עומר יצחקי, מייקל צ׳ילאקה (ירין שריג, 81׳), אייל חן, נדב נידם, עומר ארצי (גיא קאופמן, 70׳), אמיר ברקוביץ׳, זיא בוריס (שי בלחסן, 81׳), עמרי רם (נדב משיח, 75׳) ויניב מזרחי (רווה אסייג, 70׳).

בית״ר ת״א בת ים פגשה את הקבוצה מירושלים במסגרת המחזור ה-2 של גביע הטוטו של הלאומית. 

ההרכב המלא: אביחי דהן, מופלח שלאעטה (אסף הרשקו, 86׳), גיא קאופמן, מייקל צ׳ילאקה, אייל חן, גיא מזרחי, נדב נידם, אמיר ברקוביץ׳ (רווה אסייג, 86׳), נדב משיח (זיא בוריס, 60׳), עומר יצחקי (תומר מכלוף, 72׳) ויניב מזרחי (עמרי רם, 72׳).

שלעאטה מגן? מה הקשר?

צ'יליאקה וברקוביץ' היו צריכים לשחק בליגת העל! בזבוז של שנה, חבל, נקווה שיוציאו אותם בינואר

יהיה מעניין לעקוב אחרי נידם