Jump to content

מכבי שחר תל אביב עונת 19/20

avrahami

Recommended Posts

מכבי טובים יותר וגם שולטים במשחק. הגיעו להזדמנות טובה מול השוער ועוד בעיטה מסוכנת של גאיגון אבל התוצאה עדיין מאופסת. 

ככל שהדקות נוקפות, גאיגון יותר מעורב, כל נגיעה בכדור שלו מייצרת משהו. הייתה לו הגבהה מעולה לרחבה שלא נוצלה והבעיטה חזקה שהשוער הדף לקרן. לא מספיק איכותיים באזור הרחבה. מגיעים יחסית בקלות לאזורים המסוכנים אבל שם רמת הביצוע יורדת משמעותית. 

דקה 41' 

1 - 0 מכבי 

רויזמן, שחקן האגף השמאלי שלנו הטוב במגרש עד עכשיו. עבר שני שחקנים באגף שלו והעבירו רוחב מעולה למרכז הרחבה ומשם רם דחק את הכדור פנימה. מהלך ענק של רויזמן. 

רם כמעט הבקיע את השני שלו לאחר שגאיגון עבר שני שחקנים במרכז המגרש ושלח כדור בתזמון נכון לרם שבעט מתוך הרחבה לרשת החיצונית. 

1 במחצית. 

מרגוליס היה השחקן נוער הכי טוב שראיתי. וזה אני אומר מתקופה שבה יותר מ 70 אחוז מהמשחקים של אותה קבוצת נוער ראיתי מהמגרש. אין פה חוקים, זה כמו שדור פרץ לא היה, בעיניי, מהטופ 3 במחזור שלו הנוער ועדיין הגיע הכי רחוק מביניהם, בנתיים. 

מכבי פתחו מעולה את המחצית השנייה - אבל לא ניצלו שתי הזדמנויות טובות מתוך הרחבה כולל אחת של גאיגון בנגיחה ממש מטר מקו השער ישר על הגוף של השוער. 

בכלל, העמדה של גאיגון מאוד קדמית. בכדי להמחיש, אפילו קדמית יותר מזו של ראדי דאז. לא 50 -50 כמו שחשבנו. 

דקה 64' - המשחק נהיה שקול. קריית שמונה טיפה מסוכנים יותר אפילו. גאיגון הוא הנשק ההתקפי הבלעדי שלנו בדקות האלו. השתחררות מצוינת שלו על סף הרחבה העניקה לו את השנייה שהוא היה צריך בכדי לייצר בעיטה, הכדור סנטימטר מהקורה השמאלית. 

דקה 85' - כדור רוחב ענק של גאיגון מוצא שחקן שמצטרף כטריילר ומשחרר בעיטה חזקה. השוער נגד כיוון הריצה שלו שולח יד ומציל. הזדמנות ענקית.

תיקו 1 בסיום.

מטורף מכל המשחק הזה שבסוף אנחנו אלה שצריכים להיות מרוצים עם הנקודה -

הייתה לקריית שמונה את ההזדמנות הכי טובה במשחק בדקה ה- 92', לאחר תנועת עומק טובה שחקן  ההתקפה קיבל כדור מעבר לקו ההגנה, רץ 30 מטר עד לאחד על אחד מול השוער והכדור שלו החמיץ בסנטימטר את הקורה הימנית.

18 hours ago, Sawyerdroid said:

1. ברנדון רוי המלך.

2. מרגוליס היה... פףףף. עזבו אתם לא תבינו.

מסכים עם סוייר מרגוליס היה הכשרון הגדול ביותר שצמח במכבי כולל ראובן עובד הי"ד 

חבל ששניהם התאדו בגלל בעיות ראש

מההתרשמות שלי מדובר על קבוצת נוער מהפחות כישרוניות - מסייג את האמירה בכך שלא נכנסתי לרזולוציית שנתונים ואז, יש סיכוי לא קטן שאנחנו משחקים עם הרכב שרובו קטן בשנה מאלו שהוא פוגש בקבוצות אחרות ואז זה מרכך את האמירה שלי. ייאמר לזכות המעטפת שלנו שהשחקנים שלנו נראים יותר "מכווני כדורגל" - הם נראים אתלטים יותר, בכושר טוב יותר והתנועה שלהם בתוך התבנית נראית הרבה יותר כשל קבוצה ולא מארג בודדים. 

גאיגון הוא פרוספקט מאוד מעניין ואין לי ספק שככל הזמן יעבור, יותר יותר אנשי כדורגל בארץ יתעניינו בהתפתחות שלו. הוא מסקרן כי הוא לא דומה לשחקני נוער זרים שמגיעים לפה - שחקני נוער זרים שמגיעים לפה בולטים בשל כוח פיזי גדול יותר ומהירות גדולה יותר על פני שחקני הנוער המקומיים. במקרה הזה, גאיגון מבליט את עצמו על ידי הבנת משחק שהיא בכמה רמות מעל שאר השחקנים על המגרש. רוצה לומר, הקילומטרים שהוא גומע במשחק הם לא באותה ספרת יעילות אל מול קילומטרים של שאר השחקנים. הוא יודע איפה לעמוד בכדי לקבל את הכדור ומאיזו בלטה יהיה לו קל להעביר פס קדימה. זה מאוד נדיר לומר על שחקן נוער שמגיע שהוא ברמת הבנת המשחק של שחקן בוגרים בליגה שלנו. לטעמי, אין מה להשאיר אותו בקבוצת הנוער וזה לא כי אני חושב שהוא איזה עילוי כדורגל שלא נראה כמותו, פשוט כי זה נראה לי לא אפקטיבי לשים שחקן ברמת בשלות כזאת ולתת לו לשחק במסגרת שבה משחקים שחקנים שיותר מ - 60 אחוזים מהם לא יתפרנסו מכדורגל ויותר מ- 80 אחוזים מהם לא יהיו שחקני ליגה ראשונה.

הוא פרוספקט מאוד מעניין כי בניגוד לשחקנים כמו מאיוקה, קונאטה וקהינדה ( בכוונה לקחתי שחקנים שהיו אצלנו והיה לנו יותר קל לעקוב אחרי ההתפתחות שלהם בנוער, אם הייתה ואז איך הם נראו בקבוצות בוגרים ), שהעליונות הפיזית, המהירות והיציאה מהמקום הבדילה אותם משאר שחקני הנוער המקומיים, פה ההבדל הוא קודם כל בהבנת המשחק שלו ובקריאת המצבים. בניגוד להיבטים הפיזיים שבהם ברור לכולם שמצטמצמים משמעותית עם המעבר מהנוער לבוגרים ואז השחקן צריך להציג איכויות אחרות להן לא נדרש ברמת הנוער, פה מעניין לראות כמה האיכויות האלו יצטמצמו - לצורך העניין, שיחקנו נגד נס-ציונה וכפר סבא ואף אחד מהזרים של הקבוצות האלו לא נראה כמבין את המשחק, כבר בגיל הזה, יותר ממנו. 

2 hours ago, Brandon Roy said:

מההתרשמות שלי מדובר על קבוצת נוער מהפחות כישרוניות - מסייג את האמירה בכך שלא נכנסתי לרזולוציית שנתונים ואז, יש סיכוי לא קטן שאנחנו משחקים עם הרכב שרובו קטן בשנה מאלו שהוא פוגש בקבוצות אחרות ואז זה מרכך את האמירה שלי. ייאמר לזכות המעטפת שלנו שהשחקנים שלנו נראים יותר "מכווני כדורגל" - הם נראים אתלטים יותר, בכושר טוב יותר והתנועה שלהם בתוך התבנית נראית הרבה יותר כשל קבוצה ולא מארג בודדים. 

גאיגון הוא פרוספקט מאוד מעניין ואין לי ספק שככל הזמן יעבור, יותר יותר אנשי כדורגל בארץ יתעניינו בהתפתחות שלו. הוא מסקרן כי הוא לא דומה לשחקני נוער זרים שמגיעים לפה - שחקני נוער זרים שמגיעים לפה בולטים בשל כוח פיזי גדול יותר ומהירות גדולה יותר על פני שחקני הנוער המקומיים. במקרה הזה, גאיגון מבליט את עצמו על ידי הבנת משחק שהיא בכמה רמות מעל שאר השחקנים על המגרש. רוצה לומר, הקילומטרים שהוא גומע במשחק הם לא באותה ספרת יעילות אל מול קילומטרים של שאר השחקנים. הוא יודע איפה לעמוד בכדי לקבל את הכדור ומאיזו בלטה יהיה לו קל להעביר פס קדימה. זה מאוד נדיר לומר על שחקן נוער שמגיע שהוא ברמת הבנת המשחק של שחקן בוגרים בליגה שלנו. לטעמי, אין מה להשאיר אותו בקבוצת הנוער וזה לא כי אני חושב שהוא איזה עילוי כדורגל שלא נראה כמותו, פשוט כי זה נראה לי לא אפקטיבי לשים שחקן ברמת בשלות כזאת ולתת לו לשחק במסגרת שבה משחקים שחקנים שיותר מ - 60 אחוזים מהם לא יתפרנסו מכדורגל ויותר מ- 80 אחוזים מהם לא יהיו שחקני ליגה ראשונה.

הוא פרוספקט מאוד מעניין כי בניגוד לשחקנים כמו מאיוקה, קונאטה וקהינדה ( בכוונה לקחתי שחקנים שהיו אצלנו והיה לנו יותר קל לעקוב אחרי ההתפתחות שלהם בנוער, אם הייתה ואז איך הם נראו בקבוצות בוגרים ), שהעליונות הפיזית, המהירות והיציאה מהמקום הבדילה אותם משאר שחקני הנוער המקומיים, פה ההבדל הוא קודם כל בהבנת המשחק שלו ובקריאת המצבים. בניגוד להיבטים הפיזיים שבהם ברור לכולם שמצטמצמים משמעותית עם המעבר מהנוער לבוגרים ואז השחקן צריך להציג איכויות אחרות להן לא נדרש ברמת הנוער, פה מעניין לראות כמה האיכויות האלו יצטמצמו - לצורך העניין, שיחקנו נגד נס-ציונה וכפר סבא ואף אחד מהזרים של הקבוצות האלו לא נראה כמבין את המשחק, כבר בגיל הזה, יותר ממנו. 

מדובר על שנתון שלם שעלה מנערים א' (2002) עם חיזוקים כמו עמרי רם עומר יצחקי ודן לוגסי וכמובן פארפה לכן קשה לומר עליהם שהם פחות כישרוניים

יש שם כמה שחקנים מעניינים ששווה לראות כיצד יתפתחו, לגבי פארפה אני מקווה ומאמין שבינואר הוא מושאל לקבוצת ליגת על או לכל הפחות לביתר תא 

כי יש לו כישרון נדיר וכשהוא יכנס לכושר משחק מלא הוא יהיה חייב להתפתח בקבוצת בוגרים

8 דקות לפני, avrahami said:

מדובר על שנתון שלם שעלה מנערים א' (2002) עם חיזוקים כמו עמרי רם עומר יצחקי ודן לוגסי וכמובן פארפה לכן קשה לומר עליהם שהם פחות כישרוניים

תיארתי לעצמי. תודה על המידע. 

3 hours ago, Brandon Roy said:

ההשוואה לא נכונה כי בתפקיד שלו הוא לא נדרש לנתונים של מאיוקה, קונאטה וקהינדה.