Jump to content

סגל והתנהלות בקיץ

turgi

Recommended Posts

5 minutes ago, הנדון said:

אז מאיפה היו המיליון וחצי יורו מתחילת הקיץ? בטח שאז אף אחד לא הבטיח שיהיה לנו שלב בתים.

את זה כבר שמענו צריך להביא כי חיזוק כי צריך חיזוק. מפבואר כבר היה זמן להכין את הקבוצה למוקדמות. 

על מה אתה מדבר? על הניסיון לרכוש את דלמאו? אם לזה התכוונת אז דלמאו היה מטרה ספציפית שמכבי היתה מוכנה לקחת את הריסק עבורה(כי הנתונים מעולים וכך גם המחיר והאפשרות למכור אותו בעתיד). 

הרי כל התקציב הוא משוער וניזון על הערכות. מכבי לא יכולה כרגע לקחת סיכונים בכלל. ללא בתים, אתה נשאר נניח כרגע באופטימיות גדולה, עם הכנסות של 60. ההוצאות שלך (לא כולל הנוער) עובר את ה100. זה המצב.

ציטטו את מאנספורד על זה ביום חמישי....

"אנשים לא מבינים את המצב בו אנחנו נמצאים מול הפייר פליי. המועדון יכול לקנות בכסף שהוא מקבל על שחקנים שהוא מוכר, אבל תקציב הקבוצה בנוי על תחזית משוערת שבה חייבים לעמוד. אם משהו בדרך משתבש, צריך דרך אחרת להביא את הכסף. אסור היה לגעת בכסף שנכנס על ראיקוביץ' וגם לא נוכל לעשות בו שימוש בהמשך עם או בלי קשר לשלב בתים כזה או אחר. יש הסדר פייר פליי מאוד ברור, וצריך לעמוד בו העונה ולסיים אותו", הוא הסביר. 

50 minutes ago, המכבייה said:

על מה אתה מדבר? על הניסיון לרכוש את דלמאו? אם לזה התכוונת אז דלמאו היה מטרה ספציפית שמכבי היתה מוכנה לקחת את הריסק עבורה(כי הנתונים מעולים וכך גם המחיר והאפשרות למכור אותו בעתיד). 

מה גם שהבלאגן עם דסה טרף את הקלפים (אני מאמין שעד הפיצוץ במכבי חשבו שדסה ישאר בסופו של דבר) והחליטו ללכת על מגן זר ושחקן התקפה היה חייב להיות ישראלי

חושב שיהיה כסף אחרי המכירה של פרץ.

לא סכום גבוה, אבל יהיה.

המכירה של ראיקו כבר סגרה לנו את ההפסד מאי עלייה לשלב הבתים - מזכיר שבעונה שעברה הסתפקנו במכירה של וידאר בחצי מהסכום של ראיקו.

צריך להוסיף גם הכנסה נוספת ממנויים (לעומת העונה הקודמת), אני משער שמדובר על 10 מיליון.

אי אפשר לחפות על הכשלון קיץ, למכבי היה פריווילגיה לא רגילה של חודשיים להתכונן לעונה הזו, החל מזמן ל2 מחנות אימונים, הגרלות סבירות וכ'ו ובסופו של דבר מנספורד, יצחקי ואיביץ' בעטו בדלי פעם אחר פעם.

לכולם היה ברור שאנחנו זקוקים ל2 שחקנים עיקריים, חלוץ 9 עם נוכחות וכושר הבקעה וקשר יוצר שיכול לחפות על מיכה(בהשארה שאיביץ' עשה הכל  להשאיר את הקיים ונכשלנו להשאיר דווקא את השחקן הכי חשוב מביניהם) אז את ראיקו לא יכולנו להשאיר ועשינו עליו כסף והבאנו שוער חלוד במקומו עם חוסר בטחון ודקות משחק, אח"כ התפנו לעמדת החלוץ, בסופו של דבר דובר על חלוץ ליגה הולנדית עם 19 כיבושים במליון יורו(שהובטח לשחקן והיה ברור שאין פה הגיון לשניה) ובסופו של דבר זה הסתיים עם שחקן בעמדה לא ברורה עם עונה זוועתית בליגה השניה בספרד, אבל מכבי ניסו ללכת על דבר מוכר ובטוח..אז מכבי חסכו פה חצי מליון שכר שהובטח לו בחצי והעברה כי בלקמן היה העברה חופשית, הבא בתור היה דסה שאומנם לא עשה לנו חיים קלים ו2 הצדדים טוענים אבל היה כמעט סגירה לצערי הרב זה דפק לנו לא מעט כי בתפקיד הזה בזבזנו זר...כמובן שקשר כמו שציינתי ירד מהפרק מזמן...למכבי היה את הכסף והזמן להתחזק ולחזק, הם התמהמהו יותר מדי בהמון מישורים ובסופו של דבר הסגל הקצר גם ככה לא הצליח לעשות את המצופה ממנו.

20 minutes ago, erantheking21 said:

מצטער, קשה לי להאמין שזה יקרה, אין חיזוק ישראלי ריאלי או מקום לזרים.

אין לנו שום מידע מה מכבי חושבת שהוא ריאלי. מאנספורד ויצחקי לא נמצאים במשחק חיפה- נתניה כי המשחק מעניין אותם(משער). אין לדעת. שינויים מסויימים אני בטוח שיהיו.

17 hours ago, אקיטה said:

אבל איפה בדיוק האחריות של שחקנים מקצוענים להיות בכושר נורמלי, לא כושר שיא, אלא כושר נורמלי ותקין לשחקן כדרגל מקצועני שאמור לפתוח עונה ועוד להילחם על שלב בתים אירופי?

זה

גם לדעתי הסיבה לתצוגות היא לא הרכש, אלא כושר גרוע בטיימינג הכי גרוע שיכול להיות. זאת אכן בעיה של הכנה. אין לי מושג מי האשם הספציפי, אם זה איביץ', עטר, מיכה או כל שחקן אחר, אבל זה גם לא כזה מעניין אותי. נוטה לחשוב שזה לא איביץ', אבל כאמור, זה לא כזה מעניין.

בלי קשר להדחות, בעניין הרכש - הקיץ לא היה אידיאלי. לדעתי נפלנו בשני מקומות: ההחתמה של ג'ראלדש היתה מיותרת והיה צריך בלם במקום. הטעות השניה היתה ההתעסקות בדסה. לדעתי היינו צריכים להציב לו דדליין הרבה יותר מוקדם, חודש אחרי סוף העונה. כנ"ל לגבי טיבי. 

הבעיה היא שהסגל שלנו לא אידיאלי ושלא היה לנו הרבה מה לעשות בעניין. גם אם היה חותם בלם במקום ג'ראלדש, עדיין היינו בלי חלוץ (ולכן לדעתי בלקמן הוא החתמה טובה, בהתאם לנסיבות), בלי שחקני כנף (יש כמות, חסרה איכות) ובלי מגן ימני. יש גם חוסר מספרי בקישור, יש רק שלושה. אין לנו מה לעשות עם זה כי אין בנמצא ישראלים טובים ואנחנו עם מקסימום הזרים.  אגב, גם בלי פייר פליי לא ברור מה היה אפשר לעשות הרבה יותר טוב.

ובבקשה אל תגידו שהיה צריך לחתוך את ניקוליץ' או לשחרר את צ'יקו. 

אגב, כל הדיון לגבי דור פרץ, לא ברור למה הרבה פה אומרים שהיינו צריכים למכור אותו. לי לא זכור שבמהלך הקיץ היתה עליו הצעה ממשית שמכבי היתה צריכה לקבל, אבל אולי פיספסתי. עכשיו יש משהו שנשמע מעניין ואם אכן יש הצעה טובה, אני תמיד בעד למכור.

30 minutes ago, erantheking21 said:

אם התכוונת לאולסק אולי

אוי ואבוי לנו 

אם אולסק החלש הזה מגיע במקום פרץ

אם זה קורה באמת,הקיץ הזה רישמי הוא הקיץ הגרוע ב10 שנים אחרונות לפחות

ברנובסקי

סוגיה נוספת עליה יצטרכו ראשי המועדון לתת את הדעת היא המשך דרכו של הקשר דור פרץ, שמבוקש במספר קבוצות, בעיקר ברוסיה. יש לציין שלמרות הדיווחים, למעט הצעה אחת מלוקומוטיב מוסקבה לפני כחודש, לא התקבלו הצעות רשמיות נוספות על הקשר ובמכבי יצטרכו להחליט האם להמשיך ולהתעקש על תג מחיר שנע סביב 4.5 מיליון יורו, או להסכים ולהתפשר על מחיר נמוך יותר.

5 minutes ago, hen34 said:

אוי ואבוי לנו 

אם אולסק החלש הזה מגיע במקום פרץ

אם זה קורה באמת,הקיץ הזה רישמי הוא הקיץ הגרוע ב10 שנים אחרונות לפחות

אפשר לדעת כמה משחקים שלו ראית בחיים שלך?

אני למשל לא ראיתי הרבה, אבל מניסיון אנשים רושמים סתם דברים על סמך כלום. 

אגב אם הוא מגיע אני מאמין שזה כגיבוי ולא כשחקן גיבוי.

7 minutes ago, מכביסט לעד said:

אפשר לדעת כמה משחקים שלו ראית בחיים שלך?

אני למשל לא ראיתי הרבה, אבל מניסיון אנשים רושמים סתם דברים על סמך כלום. 

אגב אם הוא מגיע אני מאמין שזה כגיבוי ולא כשחקן גיבוי.

ראיתי מספיק ,הוא בינוני מינוס.

גיבוי יש לי את ברסקי למה אני צריך את אולסק?!?

כנראה שהאליפות שנה שעברה גרמה להרבה אנשים פה לבילבול רציני

למה אנחנו צריכים למלא את הסגל שלנו בזבל של אחרים?!?

את הכדורגל הכי טוב שלנו הצגנו עם פרץ אחורי ו50-50 מלפניו (גולסה).

גלזר לוקה מאוד בטכניקה, במסירה וביציאה קדימה. פרץ פחות אחראי זה נכון, אבל יותר איכותי.

34 minutes ago, hen34 said:

ראיתי מספיק ,הוא בינוני מינוס.

גיבוי יש לי את ברסקי למה אני צריך את אולסק?!?

כנראה שהאליפות שנה שעברה גרמה להרבה אנשים פה לבילבול רציני

למה אנחנו צריכים למלא את הסגל שלנו בזבל של אחרים?!?

פרץ עוזב אז אתה צריך גיבוי לגלזר. די פשוט.

28 minutes ago, itanar said:

גלזר לוקה מאוד בטכניקה, במסירה וביציאה קדימה. פרץ פחות אחראי זה נכון, אבל יותר איכותי.

אז הייתי הולך על קשר 50 50 איכותי יותר מפרץ. לא על פרץ כ6. אבל זה אני.

5 hours ago, itanar said:

קישור של פרץ-גולסה-מיכה זה בהחלט הטוב ביותר שיש לנו להציע. תחתיו,  מכבי הציגה את המשחקים הכי איכותיים, מאוזנים, ושוטפים בעונה שעברה.
ברגעים מסויימים, הקבוצה סיפקה תצוגת תכלית של כל היתרונות הגלומים ב ״4-2-3-1 התקפי״ - שני שחקני קישור אחורי דינמיים (פרץ-גולסה) שמחליפים תיפקוד
בינהם בתדירות גבוהה. אחד מצטרף למאמץ ההתקפי בשליש האחרון, בעוד השני נשאר לחפות מאחור.
משחק פוזשן ורסטילי שמבלבל את היריבה ומקשה עליה להבין מאיפה תבוא הסכנה. 

לצערי, אני לא מאמין שאפשר לייצר פורמולה דומה במצבה הנוכחית. לריקן או ברסקי אין את התכונות לשמש תחליף לגולסה בקונסטלציה הזו. 

קארצב, פוטנציאלית, יכול להתאים לתפקיד, אבל לזרוק אותו לתוך הלהבות כשהקבוצה כולה מקרטעת... לא פשוט. 
מעבר לכך, כדי שהעסק הזה יוכל לעבוד, אתה צריך שהרביעייה האחורית שלך (והשוער) תהיה מתואמת ובטוחה בעצמה
במצבים של שיוויון/חסרון מספרי מול היריבה. אנחנו ממש לא שם כרגע. 
עד שמכבי תתייצב הגנתית, היא צריכה שחקן בקישור שמחוייב למשחק ההגנה מאה אחוז מהזמן  - גלזר הוא היחיד שעונה להגדרה. 

11 hours ago, הישראלי היפה said:

חושב שיהיה כסף אחרי המכירה של פרץ.

לא סכום גבוה, אבל יהיה.

המכירה של ראיקו כבר סגרה לנו את ההפסד מאי עלייה לשלב הבתים - מזכיר שבעונה שעברה הסתפקנו במכירה של וידאר בחצי מהסכום של ראיקו.

צריך להוסיף גם הכנסה נוספת ממנויים (לעומת העונה הקודמת), אני משער שמדובר על 10 מיליון.

ואם בתחזית של מכבי לעונה זו היא תיכננה למכור את ראיקו ולהגיע לבתים כדי לממן את ההוצאות שכבר יש לנו?

ההכנסות השוטפות לא מספיקות הרי לכסות את ההוצאות השוטפות ואתה חייב מקורות הכנסה כמו מכירת שחקנים ואירופה עוד לפני רכש חדש..

סתם נקודה למחשבה, כי מסיקים פה תמיד שכל כסף ממכירה הולך מיד לרכש חדש.

עד סוף השנה הזאת שנסיים עם זכוכית המגדלת של הפייר פליי, המדיניות תהיה סופר זהירה ונצטרך להצליח עם מה שיש וכבר ראינו שזה צריך להספיק לליגה, לפחות לעוד שנה אחת.