Jump to content

סגל והתנהלות בקיץ

turgi

Recommended Posts

7 hours ago, LL6 said:

למה חיים בסרט?! 

מנספורד אחראי לבנות את הקבוצה והוא נכשל !!!!

אם לא רוצים להעיף אותו אז שיתרכז במה שהביאו אותו מלכתחילה וזה להיות מנכ''ל, ומנכ''ל לא אמור לבנות הקבוצה (לא זכור לי שמרטין ביין או אנגלידיס דאז בנו את הקבוצה).,שיבאו מנהל מקצועי שיבנה את הקבוצה או שייתנו לאיביץ' את המפתחות לבנות את הקבוצה ביחד עם הצוות שלו

בן אדם שנכשל לא חייב ללכת הביתה. זה כשל לוגי. אתה מחזיק אדם בתפקיד בשביל מה שיעשה, לא בשביל מה שעשה.

2 hours ago, חומץ בלסמי said:

כל הדיון על הסגל וההתנהלות בקיץ הוא, בעיני, לא רלוונטי לעת הנוכחית. כולם נסערים, וכולם לא מרוצים, אבל זה לא ממש קשור למה עשינו בקיץ, מה משמעות הפייר פלי, את מי כן או לא התחמנו ועד כמה ההחתמות האלה היו נכונות.

בסופו של דבר, מכבי נכשלה בשתי התמודדיות אותן בהן הייתה צכירה להצליח  כשהיא מציגה רמת משחק נמוכה בהרבה מהממוצע שהסגל ששיחק במשחקים האלה הציג אך לפני כמה חודשים. הבעיות של מכבי, אלו שראינו עד עכשיו, אינן קשורות למידת ההצלחה של מנספורד, וגם לא למידת ההגיון ההגיון בהגבלת הזרים בישראל וכיוצא בזה. אלו בעיות שהיו צריכות להרים את ראשון, אם וכאשר, מאוחר יותר. אולי בשלב הבא, אולי בבתים, אולי יותר מאוחר בליגה. לא היום; לא נגד הקבוצות האלה.

כרגע, בשל המצב, מחפשים איזה משהו חיצוני להתלות בו שיסביר את הכשלון. אין כזה דבר. "אם רק היו מביאים חלוץ", "אם רק היו מביאים בלם". זו בריחה מהאמת. מה שקרה, קרה בין השחקנים והמאמן. לא בגלל ההנהלה ולא בגלל הרכש.

תודה לאל עוד מישהו אומר את זה.

הסגל הנוכחי טוב מספיק כדי לעבור את סודובה (ולדעתי גם את קלוז') , ואם לא אז אפשר להתחיל לבנות את העונה הבאה.

כל כך הרבה שחקנים הציגו יכולת שהיא שפל מקצועי מבחינתם.

מי אשם? יש שיאמרו הצוות המקצועי, כמובן שבעיניי לא נקי, אבל איפה בדיוק האחריות של שחקנים מקצוענים להיות בכושר נורמלי, לא כושר שיא, אלא כושר נורמלי ותקין לשחקן כדרגל מקצועני שאמור לפתוח עונה ועוד להילחם על שלב בתים אירופי?

דור מיכה ביכולת מבישה, דור פרץ ביכולת עוד יותר מבישה, שכטר גם, עטר גם (ואל תגידו לא קיבל הזדמנות, כל שנייה שהיה העונה על המגרש ראו מצוין למה הוא לא משותף).

הבודדים מבין הישראלים שבאמת הופיעו לעונה הזו בכושר נורמלי הם פיבן ויוני, לדעתי גם גלזר.

לגבי בלקמן וצ'יקו שיורדים עליהם פה, בסוף הם אלו שהביאו את המספרים.

יורדים גם על הנעת הכדור של ז'איר, כן לוקה בנושא הזה, אבל בולט עוד יותר כשהקישור שלך שאמור להיות אחראי על זה כמעט כולו ביכולת מזעזעת.

יותר מהכל, הקישור זועק לדם חדש, וקיים כזה בסגל לטווח הקרוב, נקווה שגם לטווח הרחוק (או במילים אחרות שהצוות הרפואי יידע למנוע את ריבוי הפציעות של גולסה וניקוליץ', וכמובן שהאחרון יצדיק את הבאתו).

כשהקישור יתפקד, הכל יראה הרבה יותר טוב.

לא טענתי לרגע שהסגל הקיים לא אמור לעבור את סודובה, אבל בהרכב שעלה בחמישי לא חשבתי שניתן גול.

חומץ, אני לא מסכים איתך. כלומר, מסכים איתך חלקית. ברור שהסיבה העיקרית היא המצב שנוצר בין המאמן לשחקנים, אבל מההודעה שלך עולה כאילו המצב הזה נוצר בוואקום.

המצב הזה נוצר מתוך התנהלות כללית שחלחלה לכל המערכת. זחיחות, חוסר רענון, "יהיה בסדר" ישראלי טיפוסי אם תרצה.

שוב, לאף אחד אין ספק שאנחנו אמורים לעבור את סודובה גם בסגל הזה. הסיבות לכך שהסגל הזה הפיק את הקמפיין האירופי החלש ביותר בעידן גולדאהר הן הרבה מעבר למשהו בין המאמן לשחקנים, לדעתי.

בלי קשר, מכבי, כמועדון, חייב ללמוד להיערך כמו שצריך לקמפיין אירופי ולעונה.

7 hours ago, חומץ בלסמי said:

כל הדיון על הסגל וההתנהלות בקיץ הוא, בעיני, לא רלוונטי לעת הנוכחית. כולם נסערים, וכולם לא מרוצים, אבל זה לא ממש קשור למה עשינו בקיץ, מה משמעות הפייר פלי, את מי כן או לא התחמנו ועד כמה ההחתמות האלה היו נכונות.

בסופו של דבר, מכבי נכשלה בשתי התמודדיות אותן בהן הייתה צכירה להצליח  כשהיא מציגה רמת משחק נמוכה בהרבה מהממוצע שהסגל ששיחק במשחקים האלה הציג אך לפני כמה חודשים. הבעיות של מכבי, אלו שראינו עד עכשיו, אינן קשורות למידת ההצלחה של מנספורד, וגם לא למידת ההגיון ההגיון בהגבלת הזרים בישראל וכיוצא בזה. אלו בעיות שהיו צריכות להרים את ראשון, אם וכאשר, מאוחר יותר. אולי בשלב הבא, אולי בבתים, אולי יותר מאוחר בליגה. לא היום; לא נגד הקבוצות האלה.

כרגע, בשל המצב, מחפשים איזה משהו חיצוני להתלות בו שיסביר את הכשלון. אין כזה דבר. "אם רק היו מביאים חלוץ", "אם רק היו מביאים בלם". זו בריחה מהאמת. מה שקרה, קרה בין השחקנים והמאמן. לא בגלל ההנהלה ולא בגלל הרכש.

לא מסכים. הבעיות המקצועיות שנראו במשחקים האחרונים אלה בעיות שנראו כבר בעונה שעברה. בנוסף להגיד רק חלוץ זה לא נכון. כי מכבי רצו בלם (נחמיאס), קשר ( שאחוב וביטון) וחלוץ ( דלמאו והאחרים). וזה אלה שאנחנו שמענו עליהם. בנוסף רצו גם קשר התקפי שלא שיחק דקה מאז שהגיע. אז זה  כבר 4 עמדות. תוסיף פציעות הזויות, תוסיף שני שחקני הרכב שעזבו ( דסה וראיקו) אז הרבה יותר מחלוץ.

אתה חושב שאיביץ' יעשה סולחה עם השחקנים וזהו הקבוצה תחזור לשחק?

1 hour ago, zion8 said:

אתה טוען שהשחקנים לא רצו במשחק האחרון?

אני ראיתי מלחמה ומבחינתי נתנו 100 אחוז, בעיקר במחצית השניה.

יש בעיית איכות ולדעתי כרגע אנחנו נראים לא מאומנים ולא מתואמים למרות שאלה אותם שחקנים

5 hours ago, מנג'ר יונייטד said:

חומץ, אני לא מסכים איתך. כלומר, מסכים איתך חלקית. ברור שהסיבה העיקרית היא המצב שנוצר בין המאמן לשחקנים, אבל מההודעה שלך עולה כאילו המצב הזה נוצר בוואקום.

המצב הזה נוצר מתוך התנהלות כללית שחלחלה לכל המערכת. זחיחות, חוסר רענון, "יהיה בסדר" ישראלי טיפוסי אם תרצה.

שוב, לאף אחד אין ספק שאנחנו אמורים לעבור את סודובה גם בסגל הזה. הסיבות לכך שהסגל הזה הפיק את הקמפיין האירופי החלש ביותר בעידן גולדאהר הן הרבה מעבר למשהו בין המאמן לשחקנים, לדעתי.

בלי קשר, מכבי, כמועדון, חייב ללמוד להיערך כמו שצריך לקמפיין אירופי ולעונה.

ה-"מצב" הזה הוא די בפשטות כושר משחק גרוע של כלל הקבוצה. אותה קבוצה, אותם שחקנים, שיחקו טוב, ועכשיו הם לא. אני לא יודע מה הגורם לזה, אולי זלזול. אולי משהו אחר. מה שזה לא היה, זה משהו שהיה צריך להיפתר, ובכן, בין המאמן לשחקנים. בכל קונסטולציה מכבי לא הייתה תלויה ברכש כזה או אחר בשביל לעבור שלב. למשחקים האלה, לזמן הזה, שאלת ההתנהלות של מנספורד בקיץ אינה רלוונטית.

וכדי להבהיר: בביטוי "בין המאמן לשחקנים" אין כוונה לאיזה ריב או מתח ברמה אישית בין איביץ' לשחקן כזה או אחר. הכוונה היא שמכבי, על מאמנה וסגלה הנוכחיים, היו צריכים להגיע למשחקים האלה ברמת מוכנות גבוהה יותר. הם, רק הם, בלי קשר להתנהלות בקיץ.

2 hours ago, zion8 said:

לא מסכים. הבעיות המקצועיות שנראו במשחקים האחרונים אלה בעיות שנראו כבר בעונה שעברה. בנוסף להגיד רק חלוץ זה לא נכון. כי מכבי רצו בלם (נחמיאס), קשר ( שאחוב וביטון) וחלוץ ( דלמאו והאחרים). וזה אלה שאנחנו שמענו עליהם. בנוסף רצו גם קשר התקפי שלא שיחק דקה מאז שהגיע. אז זה  כבר 4 עמדות. תוסיף פציעות הזויות, תוסיף שני שחקני הרכב שעזבו ( דסה וראיקו) אז הרבה יותר מחלוץ.

הכל נכון, אבל לטובת המשחקים האלה זה היה צריך להספיק. זה הספיק נגד קבוצות טובות מאלה בשנה שעברה, ולא הייתה שום סיבה שקשורה במי הגיע ומי לא שבגללה הפסדנו.

נגד סודובה זה ממש בעליל: קבוצה ברמת ליגה לאומית שהיינו עולים מולה בהרכב משני מחוזק בשחקני נוער. לחפש פה סיבות לכשלון ברכש של הקיץ בשלב הזה זו בריחה מהמציאות.

וראה הערתי למעלה לגבי כוונתי כשאני אומר "בין המאמן לשחקנים".

בניתוח קר, ההדחה מול קלוז  שברה את מנגנוני  ההגנה הפריכים(מסתבר) שהיו לקבוצה 

אני מקבל טעויות. אני יודע שהם חלק מהכל. אז בפורפורציה המתאימה- ההדחה מול קלוז בעיקר באה כי הימרנו על שוער קצת חלוד. אולי יתברר שהוא בחירה נהדרת, ואולי לא. בנקודת הזמן הזאת, לספוג שני גולים כאלה גבוליים, עשה הבדל עצום.

יותר מימי שלא הבאנו, נפלנו(זמנית) עם מי שכן הבאנו. אגב, זה לא מוריד מאהבתי והערכתי העצומה לאיביץ. הכל שיעורים בחיים.

אמ..מסכים עם הניתוח יואב, אבל התנהלות חכמה היתה מונעת מראש להיכנס לבור הזה:

ידעת שאתה מוציא שחקן משמעותי מאד אחרי 4 שנים (ראיקו) מהתפקיד הכי קריטי (שוער) ומהמר על שוער לא ותיק (גיל צעיר יחסית לשוער) שהוא אולי מוכשר אבל לא שיחק מחוץ לארצו, לא התנסה בחווייה הזו מעולם, וכשלפניך 2 משחקי נוקאאוט (עם ההיבט של הזרות והבינלאומיות וכו').

עכשיו תצרף עזיבה משמעותית מאד של דסה-

אפשר להתווכח לגבי יכולתו של קנדיל, אבל אי אפשר לערער על המשמעות והנוכחות של דסה.

פציעה של ייני וסבוריט- אפשר להתייחס לזה כחוסר מזל, אבל בשלב שזה קרה אפשר עוד היה לתקן את זה.

המחליפים שלהם לא ראויים למעמדי נוקאאוט אירופי (פיבן, דוידזאדה) ועל כל זה תוסיף את מחדל הבלם.

אמאדור לא "מוכר" אותנו אבל הוא גם לא נותן אפקט מיוחד מעבר.

אם אני לא טועה דובר שאשתו לא מרוצה מההימצאות שלהם בארץ-

וואללה גם אני לא מרוצה מההימצאות שלו בארץ.

החוסר בבלם צועק כבר מזמן.

כשמניחים על זה עוד רכישות זרות (ג'ראלדש מסיר חלודה וזה) + פציעות של חוסר מזל, אז מגיעים למחדל הגנתי.

וזה עוד לפני שאני נכנס להיבטים מנטאליים של חדר הלבשה שמח, השפעה מוראלית אינסטוש וכו'.

עונה שעברה מלבד מיכה ודסה לא היה לך שחקן אחד מעל הליגה. 

דסה עזב ומיכה שעונה שעברה קפץ ב2 רמות, חזר להרגל של לפתוח עונה בצורה גרועה.

בנוסף מאז שקיארטנסון עזב אין לך גולר וראינו את זה גם עונה שעברה כשהייתה חלוקת שערים בין כל השחקנים.

נגד קבוצות אירופאיות, גם אם הם מליטה, כשאין לך גולר מול בונקרים והשחקן היחיד שלך שהוא רמה מעל לא הגיע לפתיחת עונה, אתה בבעיה.

17 minutes ago, אין עוד מלבדי said:

בנוסף מאז שקיארטנסון עזב אין לך גולר וראינו את זה גם עונה שעברה כשהייתה חלוקת שערים בין כל השחקנים.

נגד קבוצות אירופאיות, גם אם הם מליטה, כשאין לך גולר מול בונקרים והשחקן היחיד שלך שהוא רמה מעל לא הגיע לפתיחת עונה, אתה בבעיה.

קצת לא מסכים איתך - גם פרץ וסבוריט למשל היו מעל הליגה, לא רק דסה ומיכה.

מסכים איתך לגבי הגולר, להביא אחד כזה זאת הייתה צריכה להיות המטרה הראשונה והראשית.

מעניין יהיה לראות בימים הקרובים אם יהיו שינויים בסגל.

בטוח שיהיו (לפחות בשחרורים), מקווה שלמדו את הטעויות ויפתרו אותם.

24 minutes ago, אין עוד מלבדי said:

האמת שיש לנו גולר, קוראים לו יונתן כהן,

חייב לשחק 90 דקות כל משחק ובעמדת החלוץ השני, בכלל, אני חושב שיותר מתאים לסגל שיש כרגע 3-5-2 מאשר 4-4-3, יש קצת חוזר ביטחון של השוער אז צריך מרכז הגנה מעובה יותר,

בלקמן ויוני מקדימה, בתקווה שייני יחזור אז ז'איר - ייני - פיבן/טיבי. סבוריט וג'ראלדש בכנפיים. ואמצע של גלזר, מיכה, פרץ אם יתאפס על עצמו אחרת ריקן.

2 minutes ago, eran_7 said:

חייב לשחק 90 דקות כל משחק ובעמדת החלוץ השני, בכלל, אני חושב שיותר מתאים לסגל שיש כרגע 3-5-2 מאשר 4-4-3, יש קצת חוזר ביטחון של השוער אז צריך מרכז הגנה מעובה יותר,

בלקמן ויוני מקדימה, בתקווה שייני יחזור אז ז'איר - ייני - פיבן/טיבי. סבוריט וג'ראלדש בכנפיים. ואמצע של גלזר, מיכה, פרץ אם יתאפס על עצמו אחרת ריקן.

גם אני חושב ש 5-3-2 זאת השיטה שהכי מתאימה לנו כרגע.

בעיקר בגלל שאין לנו שחקני קו התקפה קלאסים, מהירים עם דריבל לכיוון הקו ולא רק לאמצע.

יש לנו כאלה - חוזז ואלמוג, אבל השאלה היא אם הם מוכנים להרכב כרגע.

6 hours ago, silentyogi said:

אתה טוען שהשחקנים לא רצו במשחק האחרון?

אני ראיתי מלחמה ומבחינתי נתנו 100 אחוז, בעיקר במחצית השניה.

יש בעיית איכות ולדעתי כרגע אנחנו נראים לא מאומנים ולא מתואמים למרות שאלה אותם שחקנים

מה? לא. זה בידיוק מה שאמרתי. הם נתנו את מה שיש להם, אבל מה שיש להם לא הספיק.

41 minutes ago, הישראלי היפה said:

קצת לא מסכים איתך - גם פרץ וסבוריט למשל היו מעל הליגה, לא רק דסה ומיכה.

מסכים איתך לגבי הגולר, להביא אחד כזה זאת הייתה צריכה להיות המטרה הראשונה והראשית.

מעניין יהיה לראות בימים הקרובים אם יהיו שינויים בסגל.

בטוח שיהיו (לפחות בשחרורים), מקווה שלמדו את הטעויות ויפתרו אותם.

אני לא חושב שפרץ וסבוריט היו מעל הליגה. זה שהם נתנו עונה טובה אין ספק אבל מעל הליגה? ממש לא חושב.

36 minutes ago, eran_7 said:

יונתן כהן פוטנציאל אדיר, הוא לא גולר. אין לך גולר במכבי מאז עזיבת וידאר ולכן אתה מתקשה לתת גולים.

4 minutes ago, אין עוד מלבדי said:

אני לא חושב שפרץ וסבוריט היו מעל הליגה. זה שהם נתנו עונה טובה אין ספק אבל מעל הליגה? ממש לא חושב.

יונתן כהן פוטנציאל אדיר, הוא לא גולר. אין לך גולר במכבי מאז עזיבת וידאר ולכן אתה מתקשה לתת גולים.

יונתן כהן הוא ההגדרה של גולר, אתה התכוונת לחלוץ 9 מטרה.

מזכיר רק שעונה שעברה היינו בלי 9 ועדיין פירקנו את הליגה, זה לא בהכרח קשור.

הבעיה של מנספורד/ההנהלה היא שהם השאירו אותנו עם שאלות כמו ״מה היה קורה אם היו מביאים חלוץ/משאירים את דסה/מחליפים את ניקוליץ/עמה״

ובזה הם נכשלו כשלון טוטאלי. אני בטוח ב100% שאיביץ עשה את המקסימום, אבל גם לו יש חלק לא קטן. לעוף מגביע + פעמיים ברצף מהאירופה נגד קבוצות נחותות, זה מביך וצריך להדליק נורת אזהרה

לא כל כך מאמין בשחקנים מעל הליגה(על פי רוב), בליגה כל כך נטולת כישרון. יש חודש טוב פה יש חודשיים טובים שם. יש זרימה קבוצתית טובה, בעיקר מה שיש כאן זה שרוב הקבוצות לא רוצות את הכדור בכלל.

לקבוצה יש סיכוי אם היא אגרוף אחד ומאומנת טוב. וזה מה שהיה לנו. ונקווה שימשיך(אישית לא מאמין שמה שהיה הוא שיהיה). זה לא אומר שאין תפקידים שכדאי לשדרג. 

5 minutes ago, המכבייה said:

לא כל כך מאמין בשחקנים מעל הליגה(על פי רוב), בליגה כל כך נטולת כישרון. יש חודש טוב פה יש חודשיים טובים שם. יש זרימה קבוצתית טובה, בעיקר מה שיש כאן זה שרוב הקבוצות לא רוצות את הכדור בכלל.

לקבוצה יש סיכוי אם היא אגרוף אחד ומאומנת טוב. וזה מה שהיה לנו. ונקווה שימשיך(אישית לא מאמין שמה שהיה הוא שיהיה). זה לא אומר שאין תפקידים שכדאי לשדרג. 

גם אני לא מאמין. זהבי זה מעל הליגה, וואקמה זה מעל הליגה אם אני אנסה לחשוב מי היה לפניהם נראה לי שנצטרך ללכת אחורה עד ליעקובו. או בקיצור, שחקן מעל הליגה יש אחת להמון זמן. סבוריט, פרץ וכ'ו ממש לא מתאימים להגדרה.

וזו בדיוק הבעיה. מכבי של שנה שעברה הייתה קבוצה סינרגטית בטירוף. גם המאמינים הכי גדולים בסגל לא האמינו שככה נראה. דווקא בגלל זה היה ברור שחייבים חיזוק. מי שחשב שזה יימשך לעד הוא פנטזיונר. יותר מזה, אין לנו אף שחקן בסגל שיכול לייצר יש מאין. זה אחד הדברים הכי חשובים בשביל להצליח בשלבי נוקאאוט. הא סליחה, יש לנו אחד כזה - עטר. הוא הוכיח שנה שעברה שהוא יכול לקחת אותנו לבד על הגב שלו. וזה מה שהכי מטריד בכל המצב שלנו כרגע.

באסה שעכשיו קשה לי להאמין שנראה חיזוק ויעשו שינויים נדרשים. ישתמשו בתירוץ הפייר פליי למרות כניסת הכסף ממנויים ומכירת ראיקו אולי גם פרץ. 

20 minutes ago, הנדון said:

באסה שעכשיו קשה לי להאמין שנראה חיזוק ויעשו שינויים נדרשים. ישתמשו בתירוץ הפייר פליי למרות כניסת הכסף ממנויים ומכירת ראיקו אולי גם פרץ. 

הנדון,

למה הם צריכים לספר לך תירוצים? אתה לא מאמין שהם רוצים את מה שאתה רוצה? לא מבין את ההודעה הזאת.

הכסף שנכנס הוא בקושי תעודת ביטוח לכספים שלא נקבל מהבתים. מתי כבר אוהדים יבינו את זה?

1 minute ago, ראש הזהב said:

הסגל הזה יספיק לקחת אליפות בהפרש מכובד, אצילי ייני וגולסה יחזרו וזה מספיק ,חיזוק צריך להשאיר לעונה הבאה לפתיחת הצמפיונס

חותם על אליפות ביחס שערים.  

53 minutes ago, המכבייה said:

הנדון,

למה הם צריכים לספר לך תירוצים? אתה לא מאמין שהם רוצים את מה שאתה רוצה? לא מבין את ההודעה הזאת.

הכסף שנכנס הוא בקושי תעודת ביטוח לכספים שלא נקבל מהבתים. מתי כבר אוהדים יבינו את זה?

אז מאיפה היו המיליון וחצי יורו מתחילת הקיץ? בטח שאז אף אחד לא הבטיח שיהיה לנו שלב בתים.

51 minutes ago, ראש הזהב said:

הסגל הזה יספיק לקחת אליפות בהפרש מכובד, אצילי ייני וגולסה יחזרו וזה מספיק ,חיזוק צריך להשאיר לעונה הבאה לפתיחת הצמפיונס

את זה כבר שמענו צריך להביא כי חיזוק כי צריך חיזוק אם נחשוב שלוקחים אליפות בהליכה אז בסוף גם עם זה נסתבך.  גם צריך חיזוק ששחקנים יתחילו להתעורר על החיים שלהם.