Jump to content

סגל והתנהלות בקיץ

turgi

Recommended Posts

אם נסתכל על העונה שעברה, הייתה עונה כמעט מושלמת עם סגל כמעט סגור. לכולנו (ונראה שגם למכבי) היה ברור שחסר חלוץ, לחלקנו היה ברור שחסר גם בלם ״בכיר״. שניהם לא הגיעו.

את השינויים שנעשו כולנו מכירים, כרגע אני לא נכנס לרמה של השחקנים שהגיעו והאם נכון להביא זרים בעמדות האלה. הבעיה היא השינויים שלא נעשו ועדיין קיימים בסגל.

אם נסתכל על ספקי השערים ״העיקריים״ מהשנה שעברה: דור פרץ, נראה שהתקבלה החלטה למכור אותו. אני לא יודע מתי זה קרה, מתי התקבלו הצעות, מה נאמר/הובטח לו, אבל הוא לא דומה למה שהיה בשנה וחצי האחרונות ויכול להיות שזה קשור לכל עניין המעבר. מחליף לא הביאו לו ואותי אישית מאוד מבאסת העובדה שקארצב לא ראה דקה בארבעת המשחקים האלה ואפילו לא נסע לאחרון. במיוחד אחרי שהיריבות שלנו לצמרת כן הביאו דם חדש לעמדה הזאת.

אצילי - פצוע, אין יותר מדי מה לעשות בעניין. אני מניח שהייתה מחשבה שיוני כהן ייכנס לעמדה שם וייתן תפוקה, זה עוד יכול לחיות ואני חושב שאנחנו יכולים לחיות עם זה בשלום עד שאצילי יחזור בינואר.

הבעיה העיקרית מבחינתי זה עטר. אני לא יודע מה מוביל למצב הנוכחי, דעתי בסוף העונה שעברה הייתה שצריך להאריך לו חוזה בעונה אחת בשכר נמוך מהחוזה הקיים או להיפרד. מכבי מימשה את האופציה עליו ביום האחרון בחוזה ארגז ואתמול במשחק שאנחנו חייבים לכבוש בו הוא לא ראה דקה. גם בעמדה הזו יש דם חדש בסגל והוא לא רואה דקות. מבאס.

בשורה התחתונה, לקחו סגל שהיו חסרים בו בלם וחלוץ ובהינתן המצב הנוכחי של עטר ופרץ הפכו את זה לסגל שחסרים בו בלם, קשר אמצע, שחקן בשמאל וחלוץ. 

אוסיף בסוף, התווכחתי עם לא מעט יוזרים פה על ההבאה של בלקמן, מאוד הייתי בעד ועכשיו אני מתהפך מהר מאוד. אם היו מביאים אותו לעמדת החלוץ זה מובן, להביא אותו על המשבצת של עטר, בה הוא לא ממש מדהים ואחרי שהאריכו לעטר חוזה, פשוט לא מובן לי.

מסכים עם הכל למעט בלקמן. הייתי בעד ואני עדין חושב שיש לו סיכוי טוב להצליח בליגה כחלוץ 9 ובעיקר במערך של שני חלוצים. מוקדם עדין לשפוט לגבי ההבאה שלו (בייחוד שלמרות הכל הוא כבר עם 2 שערים אז כנראה שמספרים הוא כן יביא :)). 

אבל כן. הסגל היה חייב רענון. ועטר יש מצב שמתברר בדיעבד כטעות (למרות שמת עליו).  

יש עוד איזה חודש עד סגירת החלון. מקווה שנסיים אותו עם סגל בריא יותר ועם לפחות עוד שחקן חדש אחד.

אני חושב שהקטע עם עטר פשוט מוצה. אז כן, הוא פתח על הספסל בכל המשחקים, אבל בכל המשחקים כמעט הוא נכנס בחצי שעה האחרונה ופשוט לא תרם.
בכללי, עטר לא תורם מאז מרץ. מת עליו, אבל אם יש אופציה לשחרר ולשחק במקום עם אלמוג וחוזז - בכיף מבחינתי. 
פשוט לא הגיוני שכל פעם שהוא יפתח על זה הספסל זה ילווה בכתבות של הסוכן שלו. 

במשחקים האחרונים הבנתי כמה עומר אצילי חסר לנו - פשוט שחקן שעושה הכל על המגרש, מהגנה ועד התקפה.  שיחזור מהר!!

הייתי ממשיך להריץ את חוזז בהרכב 

יש בו משהו שאהבתי ,  1 על 1 טוב , מהירות ודריבל,  משהו שהזוי שאין לנו (חוץ מאצילי) אצל שחקני הכנף

מעבר לזה צ'יקו שלא מספיק תורם בתור זר, עטר המתבגר, אמאדור את כולם מנסה לשחרר כמה שיותר מהר

דור פרץ מוכר למרבה במחיר 

ומנחית חלוץ סגנון פריצה, מוכח ובעל מספרים מבחינתי שיבוא גם ל2 , 3 עונות פרישה אצלינו

מה יקרה מכל זה? כנראה שכלום (מקסימום ימכרו את פרץ)

2 minutes ago, MR.Krabs said:

נראה שעטר די נמחק, מה שמוביל את בלקמן לשחק בנתיים בכנף עד שאצילי יחזור. 

סתם משער.

התייחסתי לזה, עטר נמחק ובלקמן משחק בכנף. אתה גם מפסיד את עטר וגם בלקמן משחק בעמדה שהוא לא מדהים בה.

4 minutes ago, itanar said:

איביץ' הבין שבלקמן חלוץ ושם הוא ישחק.

הוא לא חלוץ. הוא גם לא קשר. 

גם הוא לא יודע עדיין איפה הוא הכי טוב.

זה הרכש המשמעותי של הקיץ, וככה אתה נראה.

שחקן ישראלי חופשי, זה לא ששמנו עליו מיליונים.

מזכיר שהוא עם 2 גולים ב4 משחקים.

אני חושב שהבעיות שלנו הן אחרות ולא רק חלוץ חלוץ כמו שצועקים כאן.

5 minutes ago, itanar said:

שחקן ישראלי חופשי, זה לא ששמנו עליו מיליונים.

מזכיר שהוא עם 2 גולים ב4 משחקים.

אני חושב שהבעיות שלנו הן אחרות ולא רק חלוץ חלוץ כמו שצועקים כאן.

אתה מדבר על בעיות ובאותה נשימה ״מזכיר״ שהוא כבש 2 שערים שאף אחד מהם לא היה תוצר של מהלך כדורגל ראוי. גם אחותי הקטנה כובשת את השערים שלו אז מה הבלבול מוח? זה שהוא שווה 10 שערים בעונה זה סבבה וידוע. זה לא מעניין אותי כמה השקענו עליו. אם היו מוכרים את צ׳יקו ומביאים אותו זה היה סוחט מחמאות. כרגע יש לנו עודף של בינוניות בחלק הקדמי. לא בלקמן אשם בכך כמובן, הדרג הגבוה הוא האשם הבלעדי בכך. 

ואם כבר בעיות, הם פחות במישור המקצועי. יש בעיה מנטלית חמורה, יש פה שחקנים שכנראה לא נותנים מעצמם 80%. מבחינתי זו יריקה בפנים של הקהל. 

הבעיה שלנו בתחילת העונה היא בעיקר בהגנה ובקישור, וטקטית. העזיבות של דסה, ראייקוביץ', הפציעות של סבוריט, אצילי וייני, וההחתמה המאוחרת של טיבי הרבה יותר משמעותיות מאי החתמת חלוץ זר.

3 minutes ago, itanar said:

הבעיה שלנו בתחילת העונה היא בעיקר בהגנה ובקישור, וטקטית. העזיבות של דסה, ראייקוביץ', הפציעות של סבוריט, אצילי וייני, וההחתמה המאוחרת של טיבי הרבה יותר משמעותיות מאי החתמת חלוץ זר.

גם נגד קלוז' בית וגם אתמול הגענו למצבים שחלוץ סביר היה שם אותם.

וגם ספגנו מיליון שערים ונראנו אובדי עצות טקטית (אתמול נראנו בסדר, כי איביץ התאים את השיטה לשחקנים הקיימים).

באר שבע ובני יהודה בלי חלוצים התקדמו יפה בשלבים, בעיקר בזכות משחק הגנה ועבודה טקטית. ראית את ההרכבים שלהם? גולדברג, קבהא ועמית ביטון.

אין ספק שעם חלוץ תותח זר היה לנו יותר סיכוי, אבל לך תמצא כזה.

2 minutes ago, itanar said:

אין ספק שעם חלוץ תותח זר היה לנו יותר סיכוי, אבל לך תמצא כזה.

בכל העולם אין חלוץ אחד שמתאים למכבי? כמה זמן לוקח למצוא חלוץ מאז העזיבה של וידאר יודעים שצריך חלוץ היה את כל הזמן שבעולם לחפש אותו עם תוכנית א,ב ו-ג.

20 minutes ago, MTA For Ever said:

אתה מדבר על בעיות ובאותה נשימה ״מזכיר״ שהוא כבש 2 שערים שאף אחד מהם לא היה תוצר של מהלך כדורגל ראוי. גם אחותי הקטנה כובשת את השערים שלו אז מה הבלבול מוח? זה שהוא שווה 10 שערים בעונה זה סבבה וידוע. זה לא מעניין אותי כמה השקענו עליו. אם היו מוכרים את צ׳יקו ומביאים אותו זה היה סוחט מחמאות. כרגע יש לנו עודף של בינוניות בחלק הקדמי. לא בלקמן אשם בכך כמובן, הדרג הגבוה הוא האשם הבלעדי בכך. 

ואם כבר בעיות, הם פחות במישור המקצועי. יש בעיה מנטלית חמורה, יש פה שחקנים שכנראה לא נותנים מעצמם 80%. מבחינתי זו יריקה בפנים של הקהל. 

זה משנה מאוד, כי הוא החלוץ הישראלי הכי טוב שיש לנו כיום, אז מדובר ברכש טוב, ורכש ישראלי טוב בהעברה חופשית (בליגה עם הגבלה של 6 זרים) זה לא משהו שאפשר לוותר עליו.

לגבי ההנהלה, ההחלטה של דסה לסרב להצעה של הקבוצה דפקה אותנו עם חורים בסגל (בלם, קשר, חלוץ ומגן ימני נוסף כשיש מקום רק לזר אחד) אז בהנהלה העדיפו להביא מגן ימני זר + בלקמן ביחד עם טיבי, במקום להחתים את דור אלו וטיבי יחד עם חלוץ זר, לפחות לדעתי האופציה הראשונה אמנם לא אידיאלית אבל עדיין טובה יותר.

39 minutes ago, itanar said:

נכון, בסגל יש לא מעט בעיות אבל הסגל הזה גם בטוח שווה יותר משני שערים בשני משחקים נגד סודובה.

מסכים עם הרבה דברים.

אמרתי כבר שטוב שבלקמן הגיע אך טוב לעמדת החלוץ 9. ברגע שהגיע בלקמן - ציקו ושוינפלד מיותרים.

כמות הפציעות במכבי, לדוגמא שרן היא מטורפת ומנספורד חייב לתת על זה את הדעת - זה אומר שצריך לוותר על שחקן\שניים מהפצועים הכרוניים.

עדיין לא מאוחר לעשות שינויים קוסמטיים בסגל של מכבי, הסיפור עם קנדיל לא ברור וגם עם דוידזאדה וסבוריט. הרי אם סבוריט לא עשה הכנה לעונה אז למה לפתוח איתו?

בשביל זה יש את דויזאדה - הרי בשביל זה זיינו את המוח כל השנה וחצי האחרונות "צריך שני שחקים ברמה בכל עמדה" או לקרדה אחרת. על אותו משקל יכול היה לפתוח עם טיבי,

גם הוא לא עשה הכנה לעונה ומכיר את הסגל טוב יותר מסבוריט...לא יודע. יהיה בסדר.

39 minutes ago, itanar said:

הכל קשור אחד בשני. ספרו לי על כך שבלקמן הוא השחקן שאיביץ׳ רצה כאן, אם דסה היה נשאר לא היינו שומעים עליו בכלל. 

אתה רוצה להגיד לי שבמשך שנה שלמה מכבי לא הצליחה לסמן אף חלוץ זר מאז שוידאר עזב חוץ מהזיון שכל על הסוכן של דלמאו ? 

לא בוצעו תכניות חלופיות ולכן הופתענו כל פעם מחדש. היה למכבי חצי שנה לבחון את השדרוג לעונה הבאה בעמדת הבלם והחלוץ הזר. העדיפו לסמוך על הסגל שהביא אליפות מדהימה עם זרים בינוניים למעט סאבוריט. ראיקו עזב, סאבוריט נפצע כבר בסוף העונה, צ׳יקו מעולם לא היה הבשורה שתשדרג אותך באירופה, אמאדור כבר שנה במועדון ואף אחד לא יודע איך לאכול אותו.

השוק הישראלי נותר בעינו ולא היה לך מה להביא ואת מי להביא. אז תתרכז בזרים נטו. בפועל האגו השאיר את דסה מחוץ לקבוצה, שלא הצליחה לייצר פתרונות וחיזקו את העמדה שלא עלתה כלל על הפרק. 

לא נתנו דד ליינים לשחקנים שסיימו חוזה ונסחבו איתם למשאי ומתן לתוך חודש יולי. זו לא התנהלות תקינה בלשון המעטה. 

קצת מדהים איך מנספורד בקיץ אחד בעט בכל דלי אפשרי בדרך למשרד. תמיד אומרים (ודי בצדק) שהשחקן הישראלי חסר אופי לאחר הצלחה, חושב שהכל יבוא לו בקלות. באיזשהו מקום זה מה שמנספורד עשה...

ההחלטה הראשונה שהרגישה לא בנוח, חסרת אומץ ניהולי הייתה ההחלטה שתורגי׳ הצביע עליה. עטר. להאריך חוזה ב470 לעונה זה קל מידי. זה לא לעבוד בלחפש מחליף ולא להתמודד עם רחשי הקהל, אבל זה מה שאתה אוכל עכשיו. ביס ענק מהתקציב על 0 תוצרת גם אם לא רק באשמתו.

1 minute ago, אלחנדרו קניג said:

קצת מדהים איך מנספורד בקיץ אחד בעט בכל דלי אפשרי בדרך למשרד. תמיד אומרים (ודי בצדק) שהשחקן הישראלי חסר אופי לאחר הצלחה, חושב שהכל יבוא לו בקלות. באיזשהו מקום זה מה שמנספורד עשה...

זה ברור שההתנהלות בקיץ לא היתה טובה. 

אבל אני לא משוכנע שזה בגלל שהיינו בטוחים שהכל ילך בקלות אחרי ההצלחה של שנה שעברה, ולא בגלל אילוצים כאלה ואחרים. 

מעבר להגבלות הפייר פליי, היו דיווחים על כמה שחקנים שניסו להביא ופשוט לא הצליחו להביא כי הם כביכול העדיפו יעדים אחרים. אז זה לא שלא ניסו. 

במבחן התוצאה עדיין מדובר בחלון לא מוצלח כמובן, אבל אני פשוט לא כזה בטוח שזה בגלל יהירות.