Jump to content

אמאדור

Recommended Posts

ניקה כל דבר שהגיע אליו

נניח שזה נכון. זה לא עוזר אם המסירה שלו (למעשה כל הטיפול שלו בכדור על הקרקע) הוא ברמה כזו. קבוצת כדורגל ברמה סבירה לא יכולה להרשות לעצמה שחקן, וזה לא משנה בכלל באיזה עמדה, שמתקשה לקבל כדור ומתקשר למסור כדור. העובדה שיש לו כמה תכונות טובות (משחק הראש שלו ברמה גבוהה ממש), לא יכולה לכסות על משהו כזה. זה לא שחקן אגף שלא משהו במשחק עם הגב לשער, או קשר אמצע עם דריבל לא טוב (סתם, כדוגמאות), זו מסירה, זה א' ב' של כדורגל. מילא אם זה היה רק אתמול, כי באמת הייתה חולשה כללית, אבל זה ככה מאז שהוא במכבי.

ספציפית אתמול, אגב, אני תוהה איך אמאדור לא מוזכר בהקשר של השער השני. פרץ, אשמתו במקומה מונח, אני מקווה שהוא יחטוף על זה, אבל אמאדור עומד על פינת ה-5 בקרן הזו. התפקיד שלו זה לתקוף את הכדור שמגיע לשם. פרץ איחר, אבל אם הבלם שלנו היה קצת יותר אגרסיבי, קצת יותר מחויב, שלא לומר פשוט זז חצי מטר, השער הזה היה נמנע.

נניח שזה נכון. זה לא עוזר אם המסירה שלו (למעשה כל הטיפול של בכדור על הדשא) הוא ברמה כזו. קבוצת כדורגל ברמה סבירה לא יכולה להרשות לעצמה שחקן, וזה לא משנה בכלל באיזה עמדה, שמתקשה לקבל כדור ומתקשר למסור כדור. העובדה שיש לו כמה תכונות טובות (משחק הראש שלו ברמה גבוהה ממש), לא יכולה לכסות על משהו כזה. זה לא שחקן אגף שלא משהו במשחק עם הגב לשער, או קשר אמצע עם דריבל לא טוב (סתם, כדוגמאות), זו מסירה, זה א.ב. של כדורגל.

ספציפית אתמול, אגב, אני תוהה איך אמאדור לא מוזכר בהקשר של השער השני. פרץ, אשמתו במקומה מונח, אני מקווה שהוא יחטוף על זה, אבל אמאדור עומד על פינת ה-5 בקרן הזו. התפקיד שלו זה לתקוף את הכדור שמגיע לשם. פרץ איחר, אבל אם הבלם שלנו היה קצת יותר אגרסיבי, קצת יותר מחויב, שלא לומר פשוט זז חצי מטר, השער הזה היה נמנע.

המסירות שלו היו סבירות, קבוצות גדולות מאיתנו שיחקו עם בלם אחד שלא יודע להניע כדור וזה נפל על הבלם השני.

בשער שם כנראה הוא תורגל לעמוד, אין לו שום חלק בזה

מפתיע שסבוריט פתח בהרכב. באותה המידה יכול היה לפתוח גם איתן טיבי.

אם סבוריט לא עשה הכנה לעונה אז בשביל מה הבאנו בשכר לא מובטל את אופיר דוידזאדה כמגן?

לא ברורה לי הפאניקה שהייתה לפני המשחק שכתוצאה מכך התפשרו בהרכב על שחקנים שלא עשו הכנה כשיש מחליפים.

לא שיחקנו נגד צלסי, אלא נגד קבוצה ברמה נמוכה, כמו מה שיש לנו כאן בליגה שלנו.

מדהים אותי שיש אנשים שחושבים שהוא בלם טוב, כל משחק הוא מפספס 2-3 סגירות וכדורים, כולל במשחק האחרון, שליטה מינימלית בכדור לא קיימת, מיקום רע, והכי גרוע מלחיץ את הקו האחורי ולא שולט בכדורי גובה ברחבה. לא סתם הוא היה בעונה שעברה הבלם השלישי ברוטציה. והגרוע מכך הוא הוא לא מחויב ולא ממש רוצה להיות פה, קבוצה שמכבדת את עצמה לא צריכה לתת לו את הבמה ולחרב את אירופה בגללו, אם יש הצעות רק לתת לו כרטיס בכיוון אחד.

מדהים אותי שיש אנשים שחושבים שהוא בלם טוב, כל משחק הוא מפספס 2-3 סגירות וכדורים, כולל במשחק האחרון, שליטה מינימלית בכדור לא קיימת, מיקום רע, והכי גרוע מלחיץ את הקו האחורי ולא שולט בכדורי גובה ברחבה. לא סתם הוא היה בעונה שעברה הבלם השלישי ברוטציה. והגרוע מכך הוא הוא לא מחויב ולא ממש רוצה להיות פה, קבוצה שמכבדת את עצמה לא צריכה לתת לו את הבמה ולחרב את אירופה בגללו, אם יש הצעות רק לתת לו כרטיס בכיוון אחד.

לא הפסיד כמעט שום מאבק הגנתי, גם נגד קלוז'.

מפילים את הנעת הכדור הלא טובה עליו, שוכחים שמי שצריך לעשות את זה כלומר הקישור פשוט לא עושה את זה.

שעיר לעזאזל חדש, ברכות.

לגבי הנעת הכדור שלו, אני באמת לא רואה מה אתם רוצים ממנו, לא שמתי לב למשהו מיוחד לטוב או לרע בנושא הזה ממנו.

זה שמלכתחילה הבלמים מניעים יותר מדי זה אשמת הקישור.

מפילים את הנעת הכדור הלא טובה עליו, שוכחים שמי שצריך לעשות את זה כלומר הקישור פשוט לא עושה את זה.

שעיר לעזאזל חדש, ברכות.

גם שנה שעברה הוא לא פתח בהרכב כי הוא פוט לא מספיק טוב.

הוא משדר לחץ, הוא מאחר לסגירות, הוא מרחיק כדורים ישר לרגלי יריב ומייצר להם מצבי הבקעה, הוא מרחיק כדורים לקרנות גם שאין עליו לחץ. הוא פשוט בלם בינוני ולא מתאים לרמה הזאת.

גם שנה שעברה הוא לא פתח בהרכב כי הוא פוט לא מספיק טוב.

הוא משדר לחץ, הוא מאחר לסגירות, הוא מרחיק כדורים ישר לרגלי יריב ומייצר להם מצבי הבקעה, הוא מרחיק כדורים לקרנות גם שאין עליו לחץ. הוא פשוט בלם בינוני ולא מתאים לרמה הזאת.

הוא לא פתח כי הוא נפצע ושחר פיבן נכנס למשבצת שלו כמו אריה.

הוא לא פתח כי הוא נפצע ושחר פיבן נכנס למשבצת שלו כמו אריה.

מצחיק שאתה חושב שזו הסיבה. מדובר פה בבלם זר וכן שחר פיבן טוב ממנו. מבלם זר אתה מצפה לתת משהו שהישראליים לא מסוגלים לתת ואצל אמאדור זה פשוט לא קיים.

הוא היה כשיר לאורך העונה, ובחרו להרכיב אותו נותנים במשחקים נגד קבוצות תחתית ובגרבג׳ טיים, מהסיבה הפשוטה שפשוט הוא לא מספיק טוב.

נוסיף את זה שעובדתית ההגנה שלנו מסננת יחד איתו.

תשמע זרקת פה דברים שפשוט לא היו, איזה 3 סגירות הוא פספס? איזה כדור גובה הוא לא שלט בו? נתן את הכל מול סודובה מאיפה ההמצאה שהוא לא רוצה להיות פה?

תשמע זרקת פה דברים שפשוט לא היו, איזה 3 סגירות הוא פספס? איזה כדור גובה הוא לא שלט בו? נתן את הכל מול סודובה מאיפה ההמצאה שהוא לא רוצה להיות פה?

תסתכל על כל המשחק ותראה את הכדורים שהוא פספס, שוב אני שופט אותו לפי היכולת שלו מתחיל העונה שעברה. השורה התחתונה היא שמרכז הרחבה שלנו איתו זה טיילת אחת גדולה. והוא אמור להיות בורג מרכזי, הוא זר בינוני ומוגבל מאוד בסל הכלים שלו, כל הבלמים הישראליים שלנו בסגל טובים ממנו וזה אומר דרשני.

מזר הציפייה שייתן אקסטרה משהו שהוא פשוט לא מסוגל לתת.

מצחיק שאתה חושב שזו הסיבה. מדובר פה בבלם זר וכן שחר פיבן טוב ממנו. מבלם זר אתה מצפה לתת משהו שהישראליים לא מסוגלים לתת ואצל אמאדור זה פשוט לא קיים.

הוא היה כשיר לאורך העונה, ובחרו להרכיב אותו נותנים במשחקים נגד קבוצות תחתית ובגרבג׳ טיים, מהסיבה הפשוטה שפשוט הוא לא מספיק טוב.

נוסיף את זה שעובדתית ההגנה שלנו מסננת יחד איתו.

מצחיק שאתה חושב שזאת לא הסיבה. הוא נפצע בכתף נגד חיפה, משחק הבא פתח איתן טיבי נגד סרפסבורג, משחק אחר כך פתח שחר פיבן בטרנר.

אגב ההגנה מסננת לא רק בגלל מרכז ההגנה אלא גם בגלל הקישור שלנו. דור פרץ בכושר לא טוב כבר תקופה, גלזר לא היה בשיאו במשחקים האחרונים גם כן.

כן אמאדור עשה כמה טעויות אבל אני לא חושב שיש לו חלק באיזשהו גול. הגול ברומניה על השוער ועל פרץ ודוידזדה, 2 הגולים שספגנו בארץ מול קלוז' הם על שכטר והשוער/ פיבן, הגולים מול סודובה הם חוסר מזל וסגירה נוראית בקרן של דור פרץ שוב פעם.

מצחיק שאתה חושב שזאת לא הסיבה. הוא נפצע בכתף נגד חיפה, משחק הבא פתח איתן טיבי נגד סרפסבורג, משחק אחר כך פתח שחר פיבן בטרנר.

אגב ההגנה מסננת לא רק בגלל מרכז ההגנה אלא גם בגלל הקישור שלנו. דור פרץ בכושר לא טוב כבר תקופה, גלזר לא היה בשיאו במשחקים האחרונים גם כן.

כן אמאדור עשה כמה טעויות אבל אני לא חושב שיש לו חלק באיזשהו גול. הגול ברומניה על השוער ועל פרץ ודוידזדה, 2 הגולים שספגנו בארץ מול קלוז' הם על שכטר והשוער/ פיבן, הגולים מול סודובה הם חוסר מזל וסגירה נוראית בקרן של דור פרץ שוב פעם.

תסתכל יותר טוב מי מרחיק את הכדורים האלה למרות שאין עליו לחץ לקרנות מפתיע אמאדור. תסתכל לפני הפנדל ששכטר עשה נגד קלוז מי הרחיק את הכדור לקרן, ומי מסר את הכדור היישר לשחקן קלוז׳ שלאחר מכן הוכשל. הוא בלם זר הוא צריך לתת אקסטרה הוא לא עושה את זה הוא בלם רע. אני רק מקווה שמי שתריך לראות את כל החורים שלו רואה וכיייני וטיבי יהיו כשירים לא נראה אותו יותר. ועדיין יהיה לו ביקוש בליגה השנייה בספרד כי זאת הרמה שלו, ובאמת נמצא מישהו שאשכרה ראוי להיות בלם זר במכבי.

תסתכל על כל המשחק ותראה את הכדורים שהוא פספס, שוב אני שופט אותו לפי היכולת שלו מתחיל העונה שעברה. השורה התחתונה היא שמרכז הרחבה שלנו איתו זה טיילת אחת גדולה. והוא אמור להיות בורג מרכזי, הוא זר בינוני ומוגבל מאוד בסל הכלים שלו, כל הבלמים הישראליים שלנו בסגל טובים ממנו וזה אומר דרשני.

מזר הציפייה שייתן אקסטרה משהו שהוא פשוט לא מסוגל לתת.

אני ראיתי אותו עד עכשיו שולט לגמרי בלם מעולה הטוב בבלמים שלנו.

אני ראיתי אותו עד עכשיו שולט לגמרי בלם מעולה הטוב בבלמים שלנו.

מזל שאתה לא במקבלי ההחלטות אחרת היינו רואים הרבה הפסדים.

ברגע שהפצועים יחלימו אני בטוח שלא נראה אותו יותר.

ודי בטוח שהוא יוחלף בקרוב.

קשה מאוד לבלם להיות טוב ולהתבלט כשחבריו לצידו משחקים חושך. מבחינתי, כל קו ההגנה של מכבי נראה זוועה בשלושת המשחקים האחרונים שלנו.

שעיר לעזאזל חדש, ברכות.

התקשורת השיגה את מה שהיא רצתה, מצאו שעיר לעזאזל חדש, כשבפועל הוא שחקן ההגנה הכי טוב בקבוצה.

אתה צודק, הוא בלם כל כך נוראי, אבל מוזר שמתוך 36 משחקי ליגה בעונה הוא שעברה הוא שיחק ב-21 מתוכם, ספגנו אגב באותם משחקים 7 שערים, ב-15 משחקים שהוא לא שיחק ספגנו 10, עכשיו תגיד שהוא שיחק רק בגארבג' טיים ומול קבוצות חלשות, בפועל הוא שיחק מול כל קבוצה בליגה, כולל מול ב"ש 3 פעמים, מול חיפה פעמיים, בדרבי וגם מול בית"ר, המאזן שלנו באותם 7 משחקים היה 5 ניצחונות ו-2 תוצאות תיקו, הפרש השערים עמד על 12-0.

די בטוח ששופטים אותו בגלל שהוא זר, הוא באמת בלם מעולה ואחלה רכש לדעתי צריך למצוא בלם גבוה לידו.

אגב עניין המצבים הנייחים הבעייתי היה קיים אצלנו עוד מעונה קודמת, איביץ מנסה לסדר את זה ומאמין שיצליח בזמן הקרוב.

אתה צודק, הוא בלם כל כך נוראי, אבל מוזר שמתוך 36 משחקי ליגה בעונה הוא שעברה הוא שיחק ב-21 מתוכם, ספגנו אגב באותם משחקים 7 שערים, ב-15 משחקים שהוא לא שיחק ספגנו 10, עכשיו תגיד שהוא שיחק רק בגארבג' טיים ומול קבוצות חלשות, בפועל הוא שיחק מול כל קבוצה בליגה, כולל מול ב"ש 3 פעמים, מול חיפה פעמיים, בדרבי וגם מול בית"ר, המאזן שלנו באותם 7 משחקים היה 5 ניצחונות ו-2 תוצאות תיקו, הפרש השערים עמד על 12-0.

לפני שאתה הולך לעונה שעברה בוא תבדוק סטטיסטיקה של העונה הזאת מתחילתה - קלוז' חוץ שער חובה (לאחר הרחקה סתמית של ז'איר לקרן), קלוז' בית (הרחקה של ז'איר לקרן מסירה של ז'איר מתוך הרחבה לשחקן קלוז' שלבסוף הוכשל ע"י שכטר), סודובה בית מספר פעם שלא היה ממוקם בעמדה והנעת כדור גרועה - שלושה משחקים מלאים של ז'איר במרכז ההגנה - חמישה שערי חובה שההגנה סופגת בשלושה משחקים.

לגבי העונה שעברה הוא התחיל לשחק באופן קבוע במהלך הפלייאוף, לפני כן שיחק בעיקר נגד חדרה, סכנין, אשדוד, רעננה ובגביע.

בלם זר אמור להיות עוגן במרכז ההגנה, זה שתשבח אותו לא יהפוך אותו לכזה. שאני מדבר על עוגן אני מדבר על שחקן כמו קרלוס גרסיה למשל.

הוא לא בלם לקבוצת צמרת כל חייו שיחק בקבוצות קטנות, הוא לא יודע להניע כדור, אין לו יכולת להשתחרר כשלוחצים אותו ואז הוא מרחיק גרוע, המיקום שלו לא טוב. וחלק מהדברים האלה לא רואים בסטטיסטיקה היבשה.