Jump to content

מכבי תל אביב והליגה האירופית 19/20

turgi

Recommended Posts

- אם נקבל קבוצות לא עבירות במשך 20 שנה, זה עניין אחד, אבל זה לא המצב נכון? באותה מידה אנחנו יכולים לקבל קבוצות סופר עבירות. בממוצע לא זה ולא זה קורים, ולכן זה ספציפית דיון מיותר.

- את הבעיות האובייקטיביות אני ציינתי, חלקן מהן צריכות להיפתר בטווח של שנה שנתיים.

- זרים טובים יותר זו לא משאלת לב. אם פריי הגיע לחיפה, הוא יכול היה להגיע לפה. אם מוחמד הגיע לבית"ר, הוא יכול היה להגיע לפה. אם בצ'יראי הגיע לנתניה, הוא יכול להגיע לפה. בהנחה שלמכבי יהיה יותר כסף מהמתחרות שלה, וכך אמור להיות בלי פייר פלי ועם אצטדיון ביתי וכמובן בעל בית עם כיס עמוק - אזי צריכים להגיע לפה זרים טובים יותר. חד משמעית. כשזה לא קורה, זה כשלון בפני עצמו.

- הגלגל שאמור לקרות במכבי, וצריך לקרות במכבי, הוא בדיוק אותו גלגל שקורה בכל הקבוצות האלה שאנחנו מתמודדים איתן. אין הבדל.

- גם גביע ואליפות הן אכן מטרות, ובשני המקרים זה כשלון לא להשיג אותן, בהחלט. בוא נפרק רגע את מושג הכשלון הזה - לא כל כשלון פרושו פיטורים של מאמן, חריש עמוק קבוצה, הפגנות מול קריית שלום וכו'. לפעמים כשלון הוא פשוט כשלון. ניסיתי להשיג משהו, שציפית מעצמך להשיג, ולא הצלחת. עכשיו צריך להכיר בזה, להתמודד עם זה וללמוד מזה. להיות מסוגלים לומר לעצמנו: "את זה, היינו צריכים להשיג". בין אם מדובר באליפות, גביע או העפלה לשלב בתים ארופאי.

לא. הדוגמאות הפרטניות שלך לזרים משקרות. אתה צריך פול של שלושה ארבעה מוצלחים ביחד, או חומר מקומי נדיר(הפועל, מכבי של זהבי). אם יהיו לך את הזרים של בש וחיפה(הרלוונטים) - לקמפיין, פגעת בינגו. זה קורה אולי פעמיים בעשור. כן, עלי מוחמד, בצראי, פריי, פלוס מה שיש עכשיו. יפה, מה יהיה התקציב אז? 170 מיליון מול כמה? הכנסה של 80, 100? מיטש יביא 70 מהבית בשנה שעלית לבתים. לא מודל כל כך מוצלח בעיני.

לא מקבל את ההגדרה שלך לכישלון ואני לא פחות מכביסט מאף אחד. לפי ההגדרה הזאת, הכל תלוי בנו ואף אחד לא קיים בעולם. להשתפר תמיד צריך גם אם אתה אלוף אז זה לא רלוונטי להסבר שלך.

אתה מישראל. מדינת כדורגל נכשלת. כדי שבאמת תיהיה וילה בג'ונגל, כל הכוכבים צריכים להסתדר לטובתך תמיד וברציפות.

הפייר פליי הגיע בדיוק בגלל דפוס המחשבה הזה, כיסים עמוקים ויהיה בסדר כאשר בפועל הפכת אנשים כמו בן בסט ועומרי בן הרוש לעשירים.

המשחק מול קלוז והמשחק אתמול של ההונגרים הכניס אותי לדיכאון.

גרם לי להשלים עם המצב שכל עוד pool השחקנים שלנו הוא 300 ישראלים בינוניים ומפונקים אי אפשר באמת לצפות לקפיצת מדרגה שחלמנו עליה.

שלב בתים בדרך להפוך לסנסציה, העשור הבא יהיה הרבה יותר גרוע מהעשור הקודם.

קורא את זה וזה כל כך נכון ועצוב.

לא. הדוגמאות הפרטניות שלך לזרים משקרות. אתה צריך פול של שלושה ארבעה מוצלחים ביחד, או חומר מקומי נדיר(הפועל, מכבי של זהבי). אם יהיו לך את הזרים של בש וחיפה(הרלוונטים) - לקמפיין, פגעת בינגו. זה קורה אולי פעמיים בעשור. כן, עלי מוחמד, בצראי, פריי, פלוס מה שיש עכשיו. יפה, מה יהיה התקציב אז? 170 מיליון מול כמה? הכנסה של 80, 100? מיטש יביא 70 מהבית בשנה שעלית לבתים. לא מודל כל כך מוצלח בעיני.

לא מקבל את ההגדרה שלך לכישלון ואני לא פחות מכביסט מאף אחד. לפי ההגדרה הזאת, הכל תלוי בנו ואף אחד לא קיים בעולם. להשתפר תמיד צריך גם אם אתה אלוף אז זה לא רלוונטי להסבר שלך.

אתה מישראל. מדינת כדורגל נכשלת. כדי שבאמת תיהיה וילה בג'ונגל, כל הכוכבים צריכים להסתדר לטובתך תמיד וברציפות.

הפייר פליי הגיע בדיוק בגלל דפוס המחשבה הזה, כיסים עמוקים ויהיה בסדר כאשר בפועל הפכת אנשים כמו בן בסט ועומרי בן הרוש לעשירים.

אף אחד מהזרים שהוזכרו פה לא הגיעו בכסף עצום, ומה שאני טוען זה לא שצריך להתנהל בפזרנות כלכלית, בפרט לא מול שחקנים ישראלים. נחמד שאתה שם לי מילים בפה, אבל לא טענתי ולא חשבתי שהכל תלוי בנו. לפעמים ניכשל, ולפעמים לא. לומר מראש על כשלון שהוא המטרה הצפויה, זו ההתנהלות הלא נכונה פה.

בחלקת האלוהים שלנו - מכבי יכולה וצריכה להיות טובה יותר מכפי שהיא, במסגרת תקציב סביר (לקבוצת על בליגה הישראלית) ועם פול השחקנים המקומי. טובה מספיק בשביל גם להעפיל לשלב בתים ארופאי וגם לשמור על שפיות כלכלית.

דור פרץ זה שחקן שבכל קבוצה מתוקנת מתקבלת החלטה כבר במרץ לארוז אותו. המנייה שלו בשיא, הוא שחקן מוגבל, שעון החול על החוזה שלו כבר התהפך.

אצל מכבי זה מורכב פי מליון. מי יחליף אותו? כמה קשרי אמצע ישראלים יש? 50? מתוכם 35 לא קרובים לרמה, 5 גידמים, 4 לא ירצו לשחק אצלך, 3 לא ריאלים כלכלית ואז אתה רב על שלושת הבינוניים שנשארו עם בש וביתר וצריך לשלם מליונים.

נס שגולדהאר לא מתייאש מהתקרת זכוכית הסופר נמוכה הזאת בחיי.

(מצטער שאני לא קשור לדיון ופשוט יורה את התסכול שלי, אני בשלב ההשלמה.)

דור פרץ זה שחקן שבכל קבוצה מתוקנת מתקבלת החלטה כבר במרץ לארוז אותו. המנייה שלו בשיא, הוא שחקן מוגבל, שעון החול על החוזה שלו כבר התהפך.

אצל מכבי זה מורכב פי מליון. מי יחליף אותו? כמה קשרי אמצע ישראלים יש? 50? מתוכם 35 לא קרובים לרמה, 5 גידמים, 4 לא ירצו לשחק אצלך, 3 לא ריאלים כלכלית ואז אתה רב על שלושת הבינוניים שנשארו עם בש וביתר וצריך לשלם מליונים.

אבל יש לך! הוא כבר בסגל! יש לך כבר הכל מוכן לטווח של שנתיים שלוש קדימה.

אף אחד מהזרים שהוזכרו פה לא הגיעו בכסף עצום, ומה שאני טוען זה לא שצריך להתנהל בפזרנות כלכלית, בפרט לא מול שחקנים ישראלים. נחמד שאתה שם לי מילים בפה, אבל לא טענתי ולא חשבתי שהכל תלוי בנו. לפעמים ניכשל, ולפעמים לא. לומר מראש על כשלון שהוא המטרה הצפויה, זו ההתנהלות הלא נכונה פה.

בחלקת האלוהים שלנו - מכבי יכולה וצריכה להיות טובה יותר מכפי שהיא, במסגרת תקציב סביר (לקבוצת על בליגה הישראלית) ועם פול השחקנים המקומי. טובה מספיק בשביל גם להעפיל לשלב בתים ארופאי וגם לשמור על שפיות כלכלית.

בחלקת האלוהים הקטנה שלנו, 3, 4 העפלות בעשור זה יפה מאד, הלוואי גם העפלה אחת לליגת האלופות.

1-לא תמיד יהיה פול ישראלי טוב כי זה ישראל.

2- על הפול המצומצם הזה מתמודדות עוד לפחות 3 קבוצות כמוך.

3-שפיות כלכלית לא היתה מהיום הראשון של מיטש פה, מכבי היא גרעונית בהגדרתה. לפעמים מיטש מביא 30 מהבית, לפעמים יותר. כי שפיות כלכלית והישגיות בתוך ישראל(עזוב אירופה) זה אוקסימורון. שפיות כלכלית זה נתניה ובני יהודה. בטח לא מכבי.

4-לפעמים נצליח ולפעמים לא נצליח. זאת ההגדרה האהובה עלי. אני לא מגדיר אי העפלה ככישלון, את זה אתה עושה. אני דווקא מבין את מקומי בשרשרת המזון ומעריך מאד כל הישג.

5-השורה התחתונה שלך מאד נאיבית ובעיני בכלל לא מתקיימת אבל אני חותם עליה בעשרים אצבעות(טובים מספיק בשביל בתים ותוך כדי שפיות כלכלית). זאת האוטופיה שכולנו שואפים לה.

גם אם אני זורם איתך על הסיטואציה המאוד ספציפית הזאת (הרי העלתי את פרץ כדוגמא), היא מאוד (מאוד) נדירה.

אבל היא לא צריכה להיות. בדיוק בשביל זה יש לך מחלקת נוער חזקה, אפילו מאוד, כזו שיכולה לספק לך שחקנים באופן די שוטף. הרי אלמוג גם יכול להשתלב. ועוד שנה שנתיים גם בר כהן. ונאג'ר, ואלוהים יודע מי עוד. קח את הפול הזה, תוסיף לו זרים טובים, ואתה צריך לקנות שחקנים ישראלים מאוד ספציפיים מבחוץ. וזה הרי סופר קשור לדיון על הליגה הארופאית, כי יש לזה השפעה ישירה על התקציב וגם על השליטה מראש על כמות גדולה של השחקנים הטובים יותר בישראל. זה אחד המפתחות להצלחה. הצלחה ארופית היא חלק מזה.

ברור, אגב, שזה לא תמיד מצליח. כי לא כל שחקן מממש פוטנציאל ולא כל זר, גם עם רזומה מרשים ועלות גבוהה, מצליח ולא תמיד המאמן מתאים וכו' וכו', אבל כן - זה אפשרי ואפילו מתבקש.

כל מילה. "הפחד לשחרר את דור פרץ" פשוט מגוחך. קיץ הבא כבר יהיה מאוחר מידי.

בחלקת האלוהים הקטנה שלנו, 3, 4 העפלות בעשור זה יפה מאד, הלוואי גם העפלה אחת לליגת האלופות.

1-לא תמיד יהיה פול ישראלי טוב כי זה ישראל.

2- על הפול המצומצם הזה מתמודדות עוד לפחות 3 קבוצות כמוך.

3-שפיות כלכלית לא היתה מהיום הראשון של מיטש פה, מכבי היא גרעונית בהגדרתה. לפעמים מיטש מביא 30 מהבית, לפעמים יותר. כי שפיות כלכלית והישגיות בתוך ישראל(עזוב אירופה) זה אוקסימורון. שפיות כלכלית זה נתניה ובני יהודה. בטח לא מכבי.

4-לפעמים נצליח ולפעמים לא נצליח. זאת ההגדרה האהובה עלי. אני לא מגדיר אי העפלה ככישלון, את זה אתה עושה. אני דווקא מבין את מקומי בשרשרת המזון ומעריך מאד כל הישג.

5-השורה התחתונה שלך מאד נאיבית ובעיני בכלל לא מתקיימת אבל אני חותם עליה בעשרים אצבעות(טובים מספיק בשביל בתים ותוך כדי שפיות כלכלית). זאת האוטופיה שכולנו שואפים לה.

ראה תשובתי האחרונה למלדיני. אני תופס את מקומנו בשרשת קצת יותר גבוה, זה הכל. (ולמה אתה חושב שאני לא מעריך הישג?)

אבל היא לא צריכה להיות. בדיוק בשביל זה יש לך מחלקת נוער חזקה, אפילו מאוד, כזו שיכולה לספק לך שחקנים באופן די שוטף. הרי אלמוג גם יכול להשתלב. ועוד שנה שנתיים גם בר כהן. ונאג'ר, ואלוהים יודע מי עוד. קח את הפול הזה, תוסיף לו זרים טובים, ואתה צריך לקנות שחקנים ישראלים מאוד ספציפיים מבחוץ. וזה הרי סופר קשור לדיון על הליגה הארופאית, כי יש לזה השפעה ישירה על התקציב וגם על השליטה מראש על כמות גדולה של השחקנים הטובים יותר בישראל. זה אחד המפתחות להצלחה. הצלחה ארופית היא חלק מזה.

ברור, אגב, שזה לא תמיד מצליח. כי לא כל שחקן מממש פוטנציאל ולא כל זר, גם עם רזומה מרשים ועלות גבוהה, מצליח ולא תמיד המאמן מתאים וכו' וכו', אבל כן - זה אפשרי ואפילו מתבקש.

אתה עצמך טענת שגישתך השתנתה. מה גרם לשינוי?

ברור, אגב, שזה לא תמיד מצליח. כי לא כל שחקן מממש פוטנציאל ולא כל זר, גם עם רזומה מרשים ועלות גבוהה, מצליח ולא תמיד המאמן מתאים וכו' וכו', אבל כן - זה אפשרי.

אחי, אנחנו אייאקס? ספורטינג ליסבון? ליון?

השחקן הישראלי כל כך נחות בהשוואה למקבילו האירופאי אז לא רק שאנחנו צריכים להגביל את עצמנו ל20 ישראלים בסגל אלא עכשיו אנחנו צריכים גם לגדל את רובם? אני אהיה עדין ואכנה את זה כיעד שאפתני מאוד.

תוסיף את זה שאנחנו יודעים כמה זה קשה לשלב באופן עקבי שחקנים צעירים ולהתחרות במקביל על תארים. אנחנו לא בני יהודה, שנה שעברה הייתה אנומליה.

המכבייה - למרות שאני מאלה שחושבים שצריך למכור את פרץ ולתת לקארצב את המפתחות, ההודעה שלי הייתה מכוונת לזה שאני דווקא כן יכול להבין את מכבי אם יחליטו לא ללכת על זה. האילוצים פשוט גדולים מדי.

ראה תשובתי האחרונה למלדיני.

ראיתי ולא כל כך הבנתי את הקשר. איפה השפיות הכלכלית שלך עומדת כאשר שנה טובה בבוגרים והם כבר על 300 אלף למרות שגדלו אצלך?

לא כל כך הבנתי אבל שוין. הגביר ישלם...

אחי, אנחנו אייאקס? ספורטינג ליסבון? ליון?

השחקן הישראלי כל כך נחות בהשוואה למקבילו האירופאי אז לא רק שאנחנו צריכים להגביל את עצמנו ל20 ישראלים בסגל אלא עכשיו אנחנו צריכים גם לגדל את רובם? אני אהיה עדין ואכנה את זה כיעד שאפתני מאוד.

באופן גס, וברור לי שזו השוואה בעייתית - אנחנו צריכים להיות עבור דרג נמוך בליגה הארופאית מה שספורטינג ליסבון עבור דרג שני בליגת האלופות.

אתה עצמך טענת שגישתך השתנתה. מה גרם לשינוי?

אנאערף. שמעתי דעות אחרות, חשבתי קצת ושיניתי את דעתי. ככה זה עובד בד"כ, לא?

ראיתי ולא כל כך הבנתי את הקשר. איפה השפיות הכלכלית שלך עומדת כאשר שנה טובה בבוגרים והם כבר על 300 אלף למרות שגדלו אצלך?

לא כל כך הבנתי אבל שוין. הגביר ישלם...

נו, באמת. אני לא שם לך מילים בפה, אל תשים לי. הגביר לא צריך לשלם מעבר למה שסביר. אתה לא משלם על דמי העברה (גבוהים) על השחקנים האלה ואתה שואף למכור אותם אחרי כמה שנים ברווח. נראה לי די ברור שזה לא אותו הדבר. וגם - כמה שחקנים כבר מקבלים 300K בחוזה ראשון?

שמעו נכון שמגבלת הזרים היא דבר שמאוד משפיע או מעכב את העליה של הקבוצות הישראליות. מצד שני כן חשוב לזכור שמדובר בישראל וכן יש פה איזשהי חשיבות לזהות הישראלית. כי ככה זה פה.

עכשיו ביטול מגבלת הזרים כן יכול להיות פתרון פשוט לבעיה אבל יש עוד דרך פתרון - שיפור הרמה של הכדורגלן הישראלי. נכון זאת דרך שדורשת יותר השקעה וזמן אבל אנחנו כן רואים שמכבי וההנהלה משקיעים כסף רב בנוער, כנראה יותר מאשר ברכש. יש לנו פאקינג קבוצת מכבי תל אביב ב' בלאומית עם כל הצעירים שלנו. אפשר לראות שרק בשנה שעברה הפכו להיות כוכבים שחקנים כמו - יונתן כהן, דן גלזר, שחר פיבן שלפני העונה לא ראו דקה בקבוצה שלנו. והיום יש עוד שחקנים שבדרך להיות שחקני מפתח בקבוצה בקבוצה כמו עדן קארצב, מתן חוזז, דניאל טננבאום.

המטרה כמו שזה נראה היא כבר לא להביא את הישראלים הכי טובים כמו בעבר, אלא לייצר את הישראלים הכי טובים. זה שינוי גישה

מיץ' לא מתייאש מתקרת הזכוכית כי הוא מעלה אותה. הרי בשביל זה הוא בא לפה מלכתחילה. לשפר את הכדורגל הישראלי. ובזה הוא משקיע הכי הרבה.

באופן גס, וברור לי שזהו השוואה בעייתית - אנחנו צריכים להיות עבור דרג נמוך בליגה הארופאית מה שספורטינג ליסבון עבור דרך שני בליגת האלופות.

אנאערף. שמעתי דעות אחרות, חשבתי קצת ושיניתי את דעתי. ככה זה עובד בד"כ, לא?

אנחנו במפעלים האירופאיים משנת 93 לדעתי. היו פה ושם פיקים שנגזרו מבציר נדיר של זרים או חומר מקומי יוצא דופן שהתחבר. זה לא החזיק ולא היה יציב כי כזה הכדורגל שלנו- קפריזי, עצלן ומעגל פינות.

האם היתה לי תקווה שמיטש ישנה את זה? היתה לי כי אני אוהד מכבי כבר 45 שנה ולחלום מותר תמיד. אבל כשאני מבין את המעגל ואת גבול ההכנסות שקבוצה ישראלית יכולה לעשות פלוס מחירי פרימיום המופרעים בתוך הליגה, זה מדכא.

אם נצליח ליצור מעגל מנויים של 20, קבוע ולא נתון להישגים(לא בטוח בכלל שנצליח) זאת תיהיה התחלה טובה.

אם נמכור כל קיץ, זרים או ישראלים מצטיינים, זה שלב קדימה.

אלו דברים בסיסיים שחייבים להיות טובים יותר כדי שיתנו לנו בסיס ואדג' על המתחרות. סתם לזרוק לאוויר סיסמת- חייבים בתים בכל עונה לא נותן כלום. יש עוד 50 קבוצות (לפחות) ביבשת שחייבות בתים בכל עונה.

אנחנו במפעלים האירופאיים משנת 93 לדעתי. היו פה ושם פיקים שנגזרו מבציר נדיר של זרים או חומר מקומי יוצא דופן שהתחבר. זה לא החזיק ולא היה יציב כי כזה הכדורגל שלנו- קפריזי, עצלן ומעגל פינות.

האם היתה לי תקווה שמיטש ישנה את זה? היתה לי כי אני אוהד מכבי כבר 45 שנה ולחלום מותר תמיד. אבל כשאני מבין את המעגל ואת גבול ההכנסות שקבוצה ישראלית יכולה לעשות פלוס מחירי פרימיום המופרעים בתוך הליגה, זה מדכא.

אם נצליח ליצור מעגל מנויים של 20, קבוע ולא נתון להישגים(לא בטוח בכלל שנצליח) זאת תיהיה התחלה טובה.

אם נמכור כל קיץ, זרים או ישראלים מצטיינים, זה שלב קדימה.

אלו דברים בסיסיים שחייבים להיות טובים יותר כדי שיתנו לנו בסיס ואדג' על המתחרות. סתם לזרוק לאוויר סיסמת- חייבים בתים בכל עונה לא נותן כלום. יש עוד 50 קבוצות (לפחות) ביבשת שחייבות בתים בכל עונה.

אתה באופן עקבי מסלף דברים שאני אומר. לא אמרתי ש-"חייבים בתים בכל עונה". הכי הרבה שטענתי לגביו הוא 50%, וגם זה כשמגבלות נוכחיות אינן קיימות. בלי קשר - אין פה חובה כמו שאין חובה לקחת אליפות כל שנה. זה לא משנה את העובדה שאליפות זה משהו שאתה כן מצפה להשיג, וצריך לבחון את עצמך כשלא הצלחת, כך גם לגבי עונה ארופית.

ראינו כבר לא מעט מהיותר-מ50-קבוצות האלה, ומכבי טובה מחלק ניכר מהן. טובה מספיק בשביל, ובכן, להגיע לשלב בתים בליגה הארופית פעם בשנתיים, זו לפחות דעתי.

אמאדור וצ'יקו הם הפיבן והשוינפלד של קבוצות אחרות. זה מה שמתסכל אותי.

יש קונצנזוס שהם לא "פגיעה" שמסתכלים עליהם בפרספקטיבה של 6 זרים שכל אחד צריך להיות "תותח". אבל תחשבו על קבוצה כמו אפואל ניקוסיה, שבמקום לשלם לטיבי 550 אלף דולר יכולים להביא אמאדור כזה (או רואדה ששיחק שם אגב) או במקום לקנות את שויינפלד/יחזקאל/זריהן ב800 אלף יורו כי פשוט אין אלטרנטיבות מביאות צ'יקו כזה בחינם. זה פשוט לא כוחות.

עם הסכומים המטורפים שמיטש אלונה ושחר מוציאים פה, שלב בתים לא צריך היה להיחשב הישג ו32 אחרונות היה שקול לאליפות אירופה. ממליץ לכם לעשות גוגל של 10 דקות על התקציבים של המתחרות שלנו, או של קבוצות אמצע טבלה בליגות הגדולות. נראה לי שאתם תופתעו.

סעמק תום הכנסת אותי לדכאון

אני רק רוצה לציין ששלפעמים הוא בא לי ממש רע אבל הרבה פעמים, וגם הפעם, אני מסכים עם חומץ בכל מילה.

שיט.

אני עושה משהו לא בסדר, אבל לא החלטתי עדיין באיזה כוון.

מסכים לדעתי זה להגיד את מה שהרבה מאוהדי מכבי חושבים ופשוט לא רוצים להגיד.

זה קצת מצחיק וקצת עצוב ששאר קבוצות הליגה לא מבינות או לא רוצות להבין שמגבלת הזרים היא מה שעוצרת גם אותן מלהתקדם

הרי לקבוצה כמו הפועל חדרה, שעונה שעבר פגעה כמעט בכל הזרים שלה, שינוי כזה יכול להיות הבדל בין פלייאוף עליון או אפילו התמודדות על מקום באירופה לבין ירידת ליגה

אם קבוצה כזו תצטרך להסתמך על השאלות ממכבי ושחקנים ישראלים שעלו איתה מהליגה הלאומית, כאשר אין לה שום סיכוי אמיתי להלחם על שחקן ישראלי איכותי, אז אין לה ולא יהיה לה לעולם מה למכור

רק תתארו לכם שבמקום לשלם 150 אלף דולר לכמה ישראלים פח שלא שווה מקום בליגת העל הם יכלו לפגוע בעוד 2-3 זרים בסכומים האלה, זה מטורף.

זה קצת מצחיק וקצת עצוב ששאר קבוצות הליגה לא מבינות או לא רוצות להבין שמגבלת הזרים היא מה שעוצרת גם אותן מלהתקדם

הרי לקבוצה כמו הפועל חדרה, שעונה שעבר פגעה כמעט בכל הזרים שלה, שינוי כזה יכול להיות הבדל בין פלייאוף עליון או אפילו התמודדות על מקום באירופה לבין ירידת ליגה

אם קבוצה כזו תצטרך להסתמך על השאלות ממכבי ושחקנים ישראלים שעלו איתה מהליגה הלאומית, כאשר אין לה שום סיכוי אמיתי להלחם על שחקן ישראלי איכותי, אז אין לה ולא יהיה לה לעולם מה למכור

רק תתארו לכם שבמקום לשלם 150 אלף דולר לכמה ישראלים פח שלא שווה מקום בליגת העל הם יכלו לפגוע בעוד 2-3 זרים בסכומים האלה, זה מטורף.

אנשים מפחדים משינויים, אבל הבעיה היותר גדולה היא ארגון השחקנים והיד רוחצת יד בין סוכנים, מאמנים וכנראה גם בעלים. אם עובר כסף גדול, אז מי שגוזר קופון מרוויח הרבה.