Jump to content

מכבי תל אביב והליגה האירופית 19/20

turgi

Recommended Posts

זה יותר עמוק מסתם ככה "להביא זרים טובים". צריך מדיניות.

זה להחליט באיזה עמדות משקיעים (די ברור ששוער, בלם ומגן שמאלי בראש הרשימה), לראות עם איזה סוג של החתמות הצלחנו (שחקנים עם אופי מסוים ובשלב מסוים של הקריירה שלהם, ואני חושב שקרלוס וסאבוריט הם שתי הדוגמאות הכי מוצלחות שלנו), לחפש שחקנים שמתאימים למה שמחפשים (בין אם זה ותיקים מנוסים ובין אם זה כשרונות זולים או יקרים שמחפשים לעשות עליהם אקזיט) ולחזור על זה שוב ושוב ושוב. נכון להיום, אנחנו לא עושים מספיק מאמצים כדי לעזור לעצמנו להשתדרג בזרים.

אני מאמין שיאנויוטיס יהיה בסדר גמור, ברמת הקולינאס לפחות, ולליגה שלנו וגם לקמפיין אירופי צנוע זה אמור להספיק. סאבוריט הוא שיחוק (רק שיחזור כבר!). ז'איר שחקן ממוצע אבל מתאים לסוג השחקנים שהצליחו אצלנו (מנהיג בקבוצת צמרת בליגה השנייה בספרד), ואפילו שזה לא מצליח יותר מדי, הוא זר טוב בסך הכל, גם אם לא שדרוג רציני. ז'ראלדש הגיע לעמדה בעייתית עבורנו (בעקבות העזיבה של דסה) וגם הוא נופל בקטגוריית "הימור זול" (שאגב, לא נחלנו בה הצלחה יתרה בעבר, למעט אניימה לדעתי).

במובנים מסוימים, הבעיה שלנו היא צ'יקו וניקוליץ'. הראשון לא משחק מספיק ולא השתלט על עמדה כלשהי בהתקפה שלנו, שמשוועת לשחקן שישתלט על עמדה. השני פצוע מהיום הראשון.

בוא נסתכל לרגע על הזרים החל מעידן יורדי:

2013 - אניימה, קרלוס, גורי (לחצי עונה), גונזאלו גארסיה, ארנשואו (לחצי עונה) ופריצה (לחצי עונה)

2014 - קולינאס, קרלוס, מארבאל (לחצי עונה), מאנה (לחצי עונה), מיטרוביץ', פריצה

2015 - קולינאס, קרלוס, מיטרוביץ', איגיבור, פריצה

2016 - ראיקו (אני מתעלם מקולינאס שעזב אחרי ההעפלה לאלופות), קרלוס, מיטרוביץ' (לחצי עונה), איגיבור, מדוניאנין (לחצי עונה), ראדוניץ' (לחצי עונה), אורלנדו סה (לחצי עונה)

2017 - ראיקו, קרלוס, איגיבור, מדוניאנין, מיקאל (לחצי עונה), סקאריונה, וידאר וכמובן גם ראמון (לא נחשב), מרסלו (לא נחשב)

2018 - ראיקו, באבין, באטוקיו, רודריגז, סושיץ', וידאר

2019 - ראיקו, ז'איר, סאבוריט, צ'יקו וקצת וידאר בהתחלה.

יש כמה מגמות ברורות מבחינת עמדה - בכל העונות היה לנו שוער זר, בלם זר, מגן זר (לעיתים שניים) וחלוץ זר (צ'יקו חלוץ מבחינתי לפי התפקוד שלו בעונה שעברה). ברוב העונות היה לנו קשר מרכזי זר. לא הבאנו אף שחקן אגף זר. אנחנו על הרבה פחות מ-50% אחוז הצלחה בזרים.

מכל הרשימה למעלה, קולינאס, ראיקו, קרלוס, מיטרוביץ', איגיבור, פריצה ו-וידאר היחידים שבאמת קיבלנו מהם תרומה משמעותית ליותר מעונה אחת. זה מעט מדי. שבעה שחקנים זרים בשבע עונות, כשארבעה מהם למעשה שיחקו באותה עמדה, שזה אומר בערך שתי עמדות וחצי, וגם החצי הוא בזכות קרלוס.

לצד הצלחות בעמדה השוער והבלם (בעיקר קרלוס, אבל גם אם באבין וז'איר הם רק "בסדר" זה עדיין נופל בקטגוריה של חיובי בסך הכללי) ותרומה ראויה לציון של שני חלוצים (פריצה ו-וידאר) ובעמדת הקשר המרכזי (בעיקר מיטרוביץ' אבל גם איגיבר ומדוניאנין בסך הכל חיובי גם אם לא שדרגנו אותנו כפי שקיווינו), בעיקר נכשלנו, כשהכשלונות הכי גדולים הם בעמדת המגן (למעט סאבוריט), הקשר ההתקפי (כישלון נוראי החל מגונזאלו דרך סקאריונה וכלה בסושיץ').

זה מתסכל כי ברור לנו שאנחנו צריכים חלוץ זר ורצוי גם שחקן קישור התקפי זר (אגף או מאחורי החלוץ, לא איכפת לי, זה החלטה של איביץ'). זה בדיוק הפער שאמור לשפר את הסיכויים שלנו לעלות.

ההודעה הכי אופטימית םה , בתאכלס צריך להגדיל את מספר הזרים באחד / שניים כדי לאפשר התחזקות גם במקומות שבהם לא התחזקנו עד היום.

איך בדיוק זה מאפשר תחרות הוגנת? להפך זה רק מקבע את הדברים ומונע התפתחות של מועדונים בסדר גודל שלנו.

זה פשוט הזוי שקבוצה כמו הפועל לא קיבלה פטיש מאופ"א אבל אנחנו על כמה דולרים קיבלנו באן ל-3 שנים. המועדונים הגדולים ביבשת מרמים את הפייר פליי במאות מיליונים ואנחנו על כמה גרושים מקבלים בראש. זה מצב לא הגיוני בשום צורה.

הפייר פליי מגביל (בתיאוריה) כל מיני שיחים סעודים שבאים עכשיו ומשקיעים מאות מיליונים בקבוצה אחת ובכך הורסים את הליגה, בדיוק כמו שקורה עכשיו בצרפת. מה הבעיה? שיש בו מלא פרצות, כמו למשל במקרה העברת ניימאר שנעשתה בקומבינה מחוץ לפייר פליי.

הוא אמור לשמור תחרות לא בינינו לבין מועדונים אחרים ביבשת אלא בינינו לבין המועדונים הקטנים בישראל והאמת שדווקא במקרה שלנו הפייר פליי כן הצליח פחות או יותר מהבחינה שהצליחו לאלץ אותנו להגביל את התקציב הגבוה יחסית לשאר הליגה.

ועובדה שלא בודקים קבוצות קטנות אלא רק קבוצות שמתמודדות באירופה וזה לא מציל קבוצות כמו הפועל תל אביב, כפר סבא ופארמה.

הפייר פליי מגביל (בתיאוריה) כל מיני שיחים סעודים שבאים עכשיו ומשקיעים מאות מיליונים בקבוצה אחת ובכך הורסים את הליגה, בדיוק כמו שקורה עכשיו בצרפת. מה הבעיה? שיש בו מלא פרצות, כמו למשל במקרה העברת ניימאר שנעשתה בקומבינה מחוץ לפייר פליי.

הוא אמור לשמור תחרות לא בינינו לבין מועדונים אחרים ביבשת אלא בינינו לבין המועדונים הקטנים בישראל והאמת שדווקא במקרה שלנו הפייר פליי כן הצליח פחות או יותר מהבחינה שהצליחו לאלץ אותנו להגביל את התקציב הגבוה יחסית לשאר הליגה.

ועובדה שלא בודקים קבוצות קטנות אלא רק קבוצות שמתמודדות באירופה וזה לא מציל קבוצות כמו הפועל תל אביב, כפר סבא ופארמה.

עוד הפעם, הפייר פליי לא נועד לשמור על תחרות במטרה ראשית ומוצהרת, הוא נועד למנוע מקבוצות להגיע לפשיטת רגל עקב הוצאות מעבר לרמת ההכנסות שלהם.

אני לא מבין למה אתה ממשיך לחזור על זה כשזה פשוט לא נכון.

מויקיפדיה:

The UEFA Financial Fair Play Regulations (FFP) were established to prevent professional football clubs spending more than they earn in the pursuit of success and in doing so getting into financial problems which might threaten their long-term survival.

מתוך תקנון הרישוי והפלייר פליי של אופ"א:

Further more , they aim to achieve financial fair play in UEFA club competitions and in particular:

a) to improve the economic and financial capability of the clubs, increasing their transparency and credibility;

to place the necessary importance on the protection of creditors and to ensure that clubs settle their liabilities with employees, social/tax authorities and other clubs punctually;

c) to introduce more discipline and rationality in club football finances;

d) to encourage clubs to operate on the basis of their own revenues;

e) to encourage responsible spending for the long-term benefit of football;

f) to protect the long-term viability and sustainability of Euro peanclub football

https://www.uefa.com/MultimediaFiles/Download/Tech/uefaorg/General/02/26/77/91/2267791_DOWNLOAD.pdf

(עמוד שני אחרי תוכן עניינים)

ספוקלציה קטנה שלא תוסיף יותר מדי לדיון אבל גם נקודת מבט על מגבלת הזרים

ללא מגבלת הזרים ייתכן מאוד שגם לא היינו נופלים במגבלות הפיירפליי

החוזים הישראלים היו מקוזזים בעשרות אחוזים ולא היינו צריכים לקנות שחקני ליגה בסכומי עתק (וליפול איתם אחר כך)

עוד הפעם, הפייר פליי לא נועד לשמור על תחרות במטרה ראשית ומוצהרת, הוא נועד למנוע מקבוצות להגיע לפשיטת רגל עקב הוצאות מעבר לרמת ההכנסות שלהם.

אני לא מבין למה אתה ממשיך לחזור על זה כשזה פשוט לא נכון.

מויקיפדיה:

The UEFA Financial Fair Play Regulations (FFP) were established to prevent professional football clubs spending more than they earn in the pursuit of success and in doing so getting into financial problems which might threaten their long-term survival.

מתוך תקנון הרישוי והפלייר פליי של אופ"א:

Further more , they aim to achieve financial fair play in UEFA club competitions and in particular:

a) to improve the economic and financial capability of the clubs, increasing their transparency and credibility;

to place the necessary importance on the protection of creditors and to ensure that clubs settle their liabilities with employees, social/tax authorities and other clubs punctually;

c) to introduce more discipline and rationality in club football finances;

d) to encourage clubs to operate on the basis of their own revenues;

e) to encourage responsible spending for the long-term benefit of football;

f) to protect the long-term viability and sustainability of Euro peanclub football

https://www.uefa.com/MultimediaFiles/Download/Tech/uefaorg/General/02/26/77/91/2267791_DOWNLOAD.pdf

(עמוד שני אחרי תוכן עניינים)

יש את המטרה הראשית והמוצהרת של הפייר פליי

ויש את התופעות שהוא מתייחס אליהן בפועל, שזה התופעות שציינתי: בפועל הפייר פליי הוא מכשיר לצמצום אי שיוויון בין הקבוצות. זה מה שמערכת החוקים הזו מבצעת בסופו של דבר, עם כל הכבוד למטרה המוצהרת.

אם הפייר פליי היה כזה מגן מפני דיפולט של קבוצות היו מיישמים אותו על כל הקבוצות בליגות הבכירות באירופה אבל לא עושים את זה. אז מה, רק הקבוצות העשירות צריכות הגנה והקטנות לא? זה לא הגיוני.

עם הגדלת מכסת הזרים בתקציב שלנו יכולנו להפיק הרבה יותר ממה שיש עכשיו. כמו שרשמו פה התקציב שלנו פחות או יותר אותו דבר כמו קבוצות שמגיעות באופן קבוע לשלב הבתים באירופית ועושות קמפיין מוקדמות טוב באלופות בלי הרבה בעיות.

אוראל

תן לי לחזק אותך, המס הישראלי גבוה ממס של זר, ככה שהיית חוסך עוד הרבה ממה שאתה חושב.

לא סגור על זה ב-100 אחוז אבל אני חושב שזה נכון רק על אמריקאים, אלא אם מישהו יודע יותר טוב ממני ויכול לענות על זה.

אז אני כופר בהנחה שקרה משהו מאוד דרמטי בכדורגל הישראלי והאירופי החמש השנים האחרונות (יתרה מכך, ב"ש הצליחה באירופה לפני 3 שנים הצלחה שלא היתה מקרית).

בפועל הפסקנו להשקיע בזרים ובישראלים והתוצאה היא קבוצה פחות טובה.

לגבי הפייר פליי, זה ממש לא היה הכרחי, חרגנו במעט וזה אחרי כמה בזבוזים חסרי תכלית (שוינפלד, יחזקאל) אי מכירת נכסים בזמן (ראייקו, טבח) וצוות מנופח מדי.

אני חושב שאלו היו ימי הסיום של תקופה טובה אבל לא מאפיינת. בש ומכבי אכן הצליחו אבל צריך לנתח את הסיבות.

זרים נהדרים שם וניקוד יפה שנצבר פה. הלוואי ואני טועה אבל זה נראה כמו פיקים נקודתיים, פחות רוטינה.

אני חושב שאלו היו ימי הסיום של תקופה טובה אבל לא מאפיינת. בש ומכבי אכן הצליחו אבל צריך לנתח את הסיבות.

זרים נהדרים שם וניקוד יפה שנצבר פה. הלוואי ואני טועה אבל זה נראה כמו פיקים נקודתיים, פחות רוטינה.

במקרה של מכבי אני חושב שהיינו מאוד קרובים להפוך לרוטינה. פספסנו בקצת, ממש בנקודות.

היה לנו רצף מרשים של שלבי בתים וניקוד טוב.

עם החלפה של ג'ורדי בזמן, והימנעות מהפייר פליי הארור הזה אני חושב שזה היה אפשרי.

לפני שלוש ארבע שנים פינטזנו על להפוך לבאזל. היום מתפללים לטוב כדי לעבור קבוצות כמו קלוז סודובה ופרנצווארוש.

כולי תקווה שהמעבר לבלומפילד יניע מחדש את התהליך

יש את המטרה הראשית והמוצהרת של הפייר פליי

ויש את התופעות שהוא מתייחס אליהן בפועל, שזה התופעות שציינתי: בפועל הפייר פליי הוא מכשיר לצמצום אי שיוויון בין הקבוצות. זה מה שמערכת החוקים הזו מבצעת בסופו של דבר, עם כל הכבוד למטרה המוצהרת.

אם הפייר פליי היה כזה מגן מפני דיפולט של קבוצות היו מיישמים אותו על כל הקבוצות בליגות הבכירות באירופה אבל לא עושים את זה. אז מה, רק הקבוצות העשירות צריכות הגנה והקטנות לא? זה לא הגיוני.

קודם כל טוב מאוד שאתה מודה מה המטרה הראשית והמוצהרת של הפייר פליי, שהיא לא קשורה ביצירת תחרות הוגנת כמו שאמרת מקודם.

לגבי תופעות אחרות שלדעתך הוא מתייחס אליהן בפועל, זה גם לא נכון. עובדה שזה פוגע בקבוצות קטנות יותר שבמקום להתפתח נאלצות לעצור ולהתחיל לחשב הכל מחדש (כמו שקרה איתנו לדוגמא). כי שוב, עניין התחרותיות זאת לא המטרה של חוקי הפייר פליי.

אופ"א לא יכולה ליישם תקנות וסנקציות על קבוצות שאין להן נגיעה באירופה. אם קבוצה לא משחקת במפעלים האירופאים או אין שחקן זר שמגיש תביעה נגדה במוסדות הCAS, מה שקורה עם אותה קבוצה בליגה המקומית לא מעניין את אופ"א (עד שאותה קבוצה תרצה לשחק במפעלים שלה כמובן). לצורך הדוגמא, אם בתיאוריה מכבי הייתה מסרבת להשתתף במפעלים האירופאים, משקיעה פי 50 מההכנסות שלה וזוכה כל עונה מחדש באליפות, את אופ"א זה לא היה מעניין.

במקרה של מכבי אני חושב שהיינו מאוד קרובים להפוך לרוטינה. פספסנו בקצת, ממש בנקודות.

היה לנו רצף מרשים של שלבי בתים וניקוד טוב.

עם החלפה של ג'ורדי בזמן, והימנעות מהפייר פליי הארור הזה אני חושב שזה היה אפשרי.

לפני שלוש ארבע שנים פינטזנו על להפוך לבאזל. היום מתפללים לטוב כדי לעבור קבוצות כמו קלוז סודובה ופרנצווארוש.

כולי תקווה שהמעבר לבלומפילד יניע מחדש את התהליך

כן, אנחנו אוהדים. אוי לנו אם לא נפנטז(לא באזל בהכרח אבל השתתפות קבועה, יפה ויציבה שתאזן אותנו מקצועית וכלכלית).

הלוואי והפאזה השניה באבולוציה שלנו(מימי יורדי ועד עכשיו) תיהיה כמו שאנחנו רוצים. בסיס מנויים שמסתובב על ה20 אלף קבוע, הוא חלום בר השגה והכרחי לשאיפות שלנו. אמן.

קודם כל טוב מאוד שאתה מודה מה המטרה הראשית והמוצהרת של הפייר פליי, שהיא לא קשורה ביצירת תחרות הוגנת כמו שאמרת מקודם.

לגבי תופעות אחרות שלדעתך הוא מתייחס אליהן בפועל, זה גם לא נכון. עובדה שזה פוגע בקבוצות קטנות יותר שבמקום להתפתח נאלצות לעצור ולהתחיל לחשב הכל מחדש (כמו שקרה איתנו לדוגמא). כי שוב, עניין התחרותיות זאת לא המטרה של חוקי הפייר פליי.

אופ"א לא יכולה ליישם תקנות וסנקציות על קבוצות שאין להן נגיעה באירופה. אם קבוצה לא משחקת במפעלים האירופאים או אין שחקן זר שמגיש תביעה נגדה במוסדות הCAS, מה שקורה עם אותה קבוצה בליגה המקומית לא מעניין את אופ"א (עד שאותה קבוצה תרצה לשחק במפעלים שלה כמובן). לצורך הדוגמא, אם בתיאוריה מכבי הייתה מסרבת להשתתף במפעלים האירופאים, משקיעה פי 50 מההכנסות שלה וזוכה כל עונה מחדש באליפות, את אופ"א זה לא היה מעניין.

אתה טועה ומטעה

ההתאחדות כפופה לאופ"א ומחוייבת לעמוד בכל התקנונים ובהוראות שאופ"א ופיפ"א מחליטות, בין היתר תקנון הרישוי להשתתף במפעלים של אופ"א. נכון להיום תקנות פייר פליי הן תנאי להשתתפות במפעלים האירופיים ולא מחייבות את שאר הקבוצות, אבל זה רק בגלל שזה מה שאופ"א החליטו. מחר לצורך העניין הם יכולים להחליט שכל השחקנים בכל קבוצות בכל ההתאחדויות מחוייבים להתחיל לחבוש מגן ביצים על הראש כמו מסיכה של ספיידרמן וכל הקבוצות בכל הליגות יהיו חייבות למלא את ההנחיה הזו.

אז כן, אם מישהו ישקיע במכבי 300 מיליון דולר כל שנה לקחת אליפות ב-20 הפרש בלי להשתתף במפעלים האירופיים זה אכן לא יעניין את אופ"א, אבל רק כי ככה היא החליטה ובהחלט יש לה סמכות לשנות את ההחלטה.

לגבי הטענה השניה שלך: כבר עניתי לך קודם שזה מגן על התחרות בתוך הליגה, כלומר זה מצמצם פערים כלכליים בין הקבוצות הגדולות לקבוצות הקטנות במדינה, ולא על התחרות בין מכבי לקבוצות אירופאיות אחרות, אבל התעלמת או לא הבנת את זה. לצורך העניין בצרפת- ברמת העיקרון פ.ס.ז לא היתה יכולה כנראה לרכוש את ניימאר אם לא היו עושים קומבינה עם תשלום ההעברה שלו, וגם אנחנו קיבלנו ברקס שפוגע ביכולת שלנו לקנות כל מי שיודע לתת פס בליגה שלנו. למשל.

באר שבע הצליחו באירופה ב2016 עם 0 ניקוד, שנה קודם לקמפיין המוצלח שלהם הם הפסידו לקבוצה הקטנה של ספליט אי שם בחדש יולי.

מה שהביא להם את ההצלחה זה האליפות שהציבה אותה בעמדה של מוקדמות צ'מפיונס שבה יש לך אפשרות להיפסל פעם אחת ולנשור לאירופית, אז הם פשוט בנו קבוצה טובה שהצליחה להדיח את אוליפמיאקוס ובפלייאוף מול סלטיק לנשור ישר לתוך הבתים באירופית.

גם הניקוד של מכבי ב2015 לא היה מספיק גבוה וקיבלנו במוקדמות את פלזן ובאזל המדורגות אבל היינו קבוצה שהצליחה בכל זאת להדיח מועדונים מדורגים ומנוסים מאיתנו. כנ"ל קלוז' של השנה עם 0 קמפיינים אירופים ב5 שנים האחרונות לקחו אליפות פעם 2 ברצף והשנה הדיחו 2 מדורגות, את אסטנה ומכבי. הכי חשוב להמשיך להתבסס כשליט בליגה המקומית ולזכות שנה אחרי שנה באליפות ולנחות למוקדמות הצ'מפיונס, שהקבוצה מספיק טובה היא גם תדיח את אלופת יוון, צ'כיה או שוויץ.

מכבי גם עם האמצעים הנוכחיים שלה צריכה להשתפר מקצועית ואני מקווה שבקיץ הבא כשנוכל לרכוש שחקנים זה יראה אחרת. מוחמד במקום ניקוליץ' וישראלים כמו שועה ואוחנה חייבים להיות פה ואני מאמין גם שהתמודדות שלנו מול קלוז' הייתה שונה.

לגבי הטענה השניה שלך: כבר עניתי לך קודם שזה מגן על התחרות בתוך הליגה, כלומר זה מצמצם פערים כלכליים בין הקבוצות הגדולות לקבוצות הקטנות במדינה, ולא על התחרות בין מכבי לקבוצות אירופאיות אחרות, אבל התעלמת או לא הבנת את זה. לצורך העניין בצרפת- ברמת העיקרון פ.ס.ז לא היתה יכולה כנראה לרכוש את ניימאר אם לא היו עושים קומבינה עם תשלום ההעברה שלו, וגם אנחנו קיבלנו ברקס שפוגע ביכולת שלנו לקנות כל מי שיודע לתת פס בליגה שלנו. למשל.

אם אפשר לרכוש שחקן ב222 מיליון אירו ולא לעבור על הפייר פליי בגלל פירצות בחוק אז החוק הזה לא שווה כלום

הליגה האירופית נפתחה ב2009 ומאז:

09- חיפה בבתים באלופות, הפועל בבתים של האירופית, עולה ל32 האחרונות.

10- הפועל בבתים של האלופות.

11- מכבי, הפועל וחיפה בבתים של האירופית.

12- הפועל וק"ש בבתים של האירופית.

13- מכבי וחיפה בבתים של האירופית, מכבי עולה ל32 האחרונות.

14- ---

15- מכבי בבתים באלופות.

16- מכבי ובאר שבע בבתים של האירופית, ב"ש עולה ל32 האחרונות.

17- מכבי ובאר שבע בבתים של האירופית

18---

סך הכל 10 עונות בהם הושגו 15 העפלות לשלב בתים, 3 מתוכם לצ'מפיונס ועוד 3 פעמים שקבוצה הצליחה לעבור את שלב הבתים באירופית.

8 אלופות ב10 השנים האחרונות הצליחו להגיע לשלב בתים, מכבי בצוק איתן ובאר שבע שנה שעברה היחידות שלא הצליחו לעשות קמפיין אירופי- לכן, להגיד שהגעה לשלב בתים ועוד בתור אלופה זה הישג ענק, זה קצת תלוש מהמציאות. מכבי יכולה וצריכה לעשות קמפיין אירופי, ההנחה היחידה שאני נותן לה זה שהיא בתקופה בא היא מוגבלת ברכישות ולא יכולה להתחזק כמו שצריך. גם האירוח בקפריסין בזמן המלחמה הוא כוכבית שאני יכול להבין את הסטייה הסטטיסטית של אי העפלה.

הליגה האירופית נפתחה ב2009 ומאז:

09- חיפה בבתים באלופות, הפועל בבתים של האירופית, עולה ל32 האחרונות.

10- הפועל בבתים של האלופות.

11- מכבי, הפועל וחיפה בבתים של האירופית.

12- הפועל וק"ש בבתים של האירופית.

13- מכבי וחיפה בבתים של האירופית, מכבי עולה ל32 האחרונות.

14- ---

15- מכבי בבתים באלופות.

16- מכבי ובאר שבע בבתים של האירופית, ב"ש עולה ל32 האחרונות.

17- מכבי ובאר שבע בבתים של האירופית

18---

סך הכל 10 עונות בהם הושגו 15 העפלות לשלב בתים, 3 מתוכם לצ'מפיונס ועוד 3 פעמים שקבוצה הצליחה לעבור את שלב הבתים באירופית.

8 אלופות ב10 השנים האחרונות הצליחו להגיע לשלב בתים, מכבי בצוק איתן ובאר שבע שנה שעברה היחידות שלא הצליחו לעשות קמפיין אירופי- לכן, להגיד שהגעה לשלב בתים ועוד בתור אלופה זה הישג ענק, זה קצת תלוש מהמציאות. מכבי יכולה וצריכה לעשות קמפיין אירופי, ההנחה היחידה שאני נותן לה זה שהיא בתקופה בא היא מוגבלת ברכישות ולא יכולה להתחזק כמו שצריך. גם האירוח בקפריסין בזמן המלחמה הוא כוכבית שאני יכול להבין את הסטייה הסטטיסטית של אי העפלה.

אתה לא לוקח בחשבון שינויים. קבוצות מתקדמות ומצמצמות פערים ומה שהיה ב2010 כבר לא דומה ל2019.

גם השיטה השתנתה קצת ולהעפיל לבתים נהיה קצת יותר קשה.

אתה טועה ומטעה

ההתאחדות כפופה לאופ"א ומחוייבת לעמוד בכל התקנונים ובהוראות שאופ"א ופיפ"א מחליטות, בין היתר תקנון הרישוי להשתתף במפעלים של אופ"א. נכון להיום תקנות פייר פליי הן תנאי להשתתפות במפעלים האירופיים ולא מחייבות את שאר הקבוצות, אבל זה רק בגלל שזה מה שאופ"א החליטו. מחר לצורך העניין הם יכולים להחליט שכל השחקנים בכל קבוצות בכל ההתאחדויות מחוייבים להתחיל לחבוש מגן ביצים על הראש כמו מסיכה של ספיידרמן וכל הקבוצות בכל הליגות יהיו חייבות למלא את ההנחיה הזו.

אז כן, אם מישהו ישקיע במכבי 300 מיליון דולר כל שנה לקחת אליפות ב-20 הפרש בלי להשתתף במפעלים האירופיים זה אכן לא יעניין את אופ"א, אבל רק כי ככה היא החליטה ובהחלט יש לה סמכות לשנות את ההחלטה.

ההתאחדות בישראל זהו גוף עצמאי שלא כפוף לאף אחד (חוץ מהחוק הישראלי אני מניח, והתקנון שלו עצמו שהם יכולים לשנות). ההתאחדות בוחרת להיות שותפה בארגון של אופ"א כדי שהנבחרת וקבוצות ישראליות ישחקו שם במפעלים האירופאים ולא באסיה למשל. אופ"א לא יכולה להחליט להתאחדות בישראל מה יהיה או לא יהיה בליגה הישראלית. היא מקסימום יכולה למנוע ממנה להשתתף בתחרויות באופ"א או כל סנקציה אחרת שהם בוחרים שקשורה נטו למפעלים שלהם במידה וההתאחדות לא תמלא את הדרישות שלהם. ההתאחדות יכולה להסכים, ויכולה שלא.

לגבי הפייר פליי, שוב, המטרה הייתה הגנה על קבוצות המשתתפות במפעלים האירופאים, אז מה זה עושה או לא עושה לליגה המקומית של אותן קבוצות זה לא מה שעניין אותם. אם כפועל יוצא שעל הדרך זה איכשהו בצורה עקיפה כלשהי עוזר בתחרותיות בליגות המקומיות, זה לא רלוונטי. המה גם שזה ניתן לעקיפה. אז לא יודע כמה זה באמת עוזר (ראה למשל פ.ס.ז' או מה שברצלונה ו-ולנסיה עשו השנה, כמו גם בית"ר וב"ש).

זאת לא הייתה המטרה של הפייר פליי, לא הכוונה, לא דנו בזה, התקנות הרלוונטיות שנכתבו לא מדברות על זה. שום דבר מהפייר פליי הזה לא הומצא תוכנן או היה מכוון לשמירה על התחרותיות בליגות המקומיות. זה שתמשיך להגיד שבפועל זה מה שקורה (וגם, לא בהכרח), לא ישנה את זה שזאת לא המטרה של הדבר הזה ולא בזה הם מתמקדים.

אתה לא לוקח בחשבון שינויים. קבוצות מתקדמות ומצמצמות פערים ומה שהיה ב2010 כבר לא דומה ל2019.

גם השיטה השתנתה קצת ולהעפיל לבתים נהיה קצת יותר קשה.

יכול להיות שהפערים צומצמו, עדיין לפני סך הכל 4 שנים קבוצה ישראלית הגיעה לצ'מפיונס ולפני 3 שנים ולפני שנתיים הגיעו 2 נציגות לאירופית שבפעם אחת ב"ש עברו גם את הבתים.

להגיד שלפני שנה שינו את השיטה ויותר קשה להגיע לאלופות זה נכון אבל לאירופית ההבדל לא כל כך קריטי. עדיין אלופה ישראלית יכולה להגיע לבתים אם היא תעבור את אלופת ליטא והונגריה או בהגרלה מסוימת את אלופת לוקסמבורג, הפערים לא כאלה גדולים כמו שאתם מציירים. בואו נראה לאורך תקופה אם באמת השיטה החדשה מחסלת את הסיכויים של ישראליות להגיע לקמפיינים אירופאים.

ההתאחדות בישראל זהו גוף עצמאי שלא כפוף לאף אחד (חוץ מהחוק הישראלי אני מניח, והתקנון שלו עצמו שהם יכולים לשנות). ההתאחדות בוחרת להיות שותפה בארגון של אופ"א כדי שהנבחרת וקבוצות ישראליות ישחקו שם במפעלים האירופאים ולא באסיה למשל. אופ"א לא יכולה להחליט להתאחדות בישראל מה יהיה או לא יהיה בליגה הישראלית. היא מקסימום יכולה למנוע ממנה להשתתף בתחרויות באופ"א או כל סנקציה אחרת שהם בוחרים שקשורה נטו למפעלים שלהם במידה וההתאחדות לא תמלא את הדרישות שלהם. ההתאחדות יכולה להסכים, ויכולה שלא.

לגבי הפייר פליי, שוב, המטרה הייתה הגנה על קבוצות המשתתפות במפעלים האירופאים, אז מה זה עושה או לא עושה לליגה המקומית של אותן קבוצות זה לא מה שעניין אותם. אם כפועל יוצא שעל הדרך זה איכשהו בצורה עקיפה כלשהי עוזר בתחרותיות בליגות המקומיות, זה לא רלוונטי. המה גם שזה ניתן לעקיפה. אז לא יודע כמה זה באמת עוזר (ראה למשל פ.ס.ז' או מה שברצלונה ו-ולנסיה עשו השנה, כמו גם בית"ר וב"ש).

זאת לא הייתה המטרה של הפייר פליי, לא הכוונה, לא דנו בזה, התקנות הרלוונטיות שנכתבו לא מדברות על זה. שום דבר מהפייר פליי הזה לא הומצא תוכנן או היה מכוון לשמירה על התחרותיות בליגות המקומיות. זה שתמשיך להגיד שבפועל זה מה שקורה (וגם, לא בהכרח), לא ישנה את זה שזאת לא המטרה של הדבר הזה ולא בזה הם מתמקדים.

אח, אתה לא מדייק

ההתאחדות כפופה לפיפ"א ומטעמה לאופ"א. זה כתוב בתקנון היסוד של ההתאחדות (2.א.ב תחת פרק הוראות ותקנוני פיפ"א ואופ"א):

ב. כל ההוראות שבחוקה ובתקנוני פיפ"א ואופ"א, כפי שיהיו בתוקף מפעם לפעם והמתייחסות להתאחדויות לאומיות, והחלטות גופי פיפ"א ואופ"א והמוסדות השיפוטיים, יחייבו את ההתאחדות ונציגיה לכל דבר ועניין.

http://www.football.org.il/files/Rules/base.pdf

אז כן, ברור שההתאחדות יכולה להחליט לא להיות בפיפ"א אבל אז אין שום ערך לכדורגל בארץ.

באר שבע הצליחו באירופה ב2016 עם 0 ניקוד, שנה קודם לקמפיין המוצלח שלהם הם הפסידו לקבוצה הקטנה של ספליט אי שם בחדש יולי.

מה שהביא להם את ההצלחה זה האליפות שהציבה אותה בעמדה של מוקדמות צ'מפיונס שבה יש לך אפשרות להיפסל פעם אחת ולנשור לאירופית, אז הם פשוט בנו קבוצה טובה שהצליחה להדיח את אוליפמיאקוס ובפלייאוף מול סלטיק לנשור ישר לתוך הבתים באירופית.

גם הניקוד של מכבי ב2015 לא היה מספיק גבוה וקיבלנו במוקדמות את פלזן ובאזל המדורגות אבל היינו קבוצה שהצליחה בכל זאת להדיח מועדונים מדורגים ומנוסים מאיתנו. כנ"ל קלוז' של השנה עם 0 קמפיינים אירופים ב5 שנים האחרונות לקחו אליפות פעם 2 ברצף והשנה הדיחו 2 מדורגות, את אסטנה ומכבי. הכי חשוב להמשיך להתבסס כשליט בליגה המקומית ולזכות שנה אחרי שנה באליפות ולנחות למוקדמות הצ'מפיונס, שהקבוצה מספיק טובה היא גם תדיח את אלופת יוון, צ'כיה או שוויץ.

מכבי גם עם האמצעים הנוכחיים שלה צריכה להשתפר מקצועית ואני מקווה שבקיץ הבא כשנוכל לרכוש שחקנים זה יראה אחרת. מוחמד במקום ניקוליץ' וישראלים כמו שועה ואוחנה חייבים להיות פה ואני מאמין גם שהתמודדות שלנו מול קלוז' הייתה שונה.

לא אמרת כלום. ברור שליצור את נבחרת כוכבי הליגה מקדם את הסיכוי אבל זה לא עובד ככה. אתה רוקד בנשף עם מי שהביא אותך. צא מנקודת הנחה, שגם לאחרות יש שאיפות, כסף ושחקנים טובים. וליצור את מה שאתה מבקש, סיבך אותך בעבר. יש חיים מחוץ לקרית שלום.

יכול להיות שהפערים צומצמו, עדיין לפני סך הכל 4 שנים קבוצה ישראלית הגיעה לצ'מפיונס ולפני 3 שנים ולפני שנתיים הגיעו 2 נציגות לאירופית שבפעם אחת ב"ש עברו גם את הבתים.

להגיד שלפני שנה שינו את השיטה ויותר קשה להגיע לאלופות זה נכון אבל לאירופית ההבדל לא כל כל קריטי. עדיין אלופה ישראלית יכולה להגיע לבתים אם היא תעבור את אלופת ליטא והונגריה או בהגרלה מסוימת את אלופת לוקסמבורג, הפערים לא כאלה גדולים כמו שאתם מציירים. בואו נראה לאורך תקופה אם באמת השיטה החדשה מחסלת את הסיכויים של ישראליות להגיע לקמפיינים אירופאים.

קח את השנים שבין 2009 ל - 2014, קבוצות כמו אסטנה, זלצבורג, פנאתיינקוס, המבורג, פרנקפורט ועוד, זה קבוצות שהישראליות ניצחו. קבוצה כמו אסטנה הייתה נחשבת דייגים, לפני שנתיים קיבלנו מהם בראש. בשנים האחרונות הקמפייניים של הקבוצות הישראליות באירופה חלשים יותר. אנחנו כמעט ולא הבקענו בבית שכלל את אסטנה וסלביה פראג, ב"ש הושפלה בזאגרב וגם שהיו בשלב הבתים בפעם האחרונה לא עשו יותר מידי.

השנים האחרונות מורגש משמעותית הפער שנפתח בין הכדורגל הישראלי לאירופי, ואני לא מדבר על הליגות הגדולות.

לא אמרת כלום. ברור שליצור את נבחרת כוכבי הליגה מקדם את הסיכוי אבל זה לא עובד ככה. אתה רוקד בנשף עם מי שהביא אותך. צא מנקודת הנחה, שגם לאחרות יש שאיפות, כסף ושחקנים טובים. וליצור את מה שאתה מבקש, סיבך אותך בעבר. יש חיים מחוץ לקרית שלום.

אז מה אתה אומר בעצם שאין איך ולאן להתקדם? המקסימום שלנו זה לא להגיע לפלייאוף מוקדמות ליגה אירופית אלא המינימום שאנחנו מסוגלים אליו והתוצאות מראות זאת בבירור באופן חד משמעי לאורך העשור האחרון.

זכינו בלוטו עם ההגעה של גולדהאר אלינו. כל שנה בה אנחנו לא מנצלים את מלוא הפונציאל שלנו תחת התנאים והאמצעים שמכבי מקבלת ממיץ' זה פשוט פיספוס ובזבוז.

יש עוד קבוצות שמתחרות איתנו וזה נכון אבל העוגה גדולה ואם אין לנו מקום עם ה32 הגדולות בליגת האלופות אז יהיה לנו מקום עם ה48 הקבוצות שמשחקות באירופית. אתה רוצה להגיד לי שאלופת ישראל, שמדורגת בין הליגות במקום ה17-25 באירופה אין מקום מתוך 80 קבוצות שעושות קמפיין אירופי?